Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) legiaap válasza TheMarci (#7850) üzenetére


legiaap
nagyúr

A SmartCover-em sem volt olcsó és ez nem is ütés álló meg billentyűzet sincs hozzá.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#7852) Ragnar95 válasza TheMarci (#7850) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Smart Case-t ajánlanám, amellé nem kell másik tok és tökéletesen védi az egész iPadet.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7853) shai-hulud válasza sanyi0627 (#7838) üzenetére


shai-hulud
csendes tag

Az nézőpont kérdése, hogy megéri-e…
Én kb. fél éve vettem 50k-ért 8-as iOS-el (sajna frissítették 7-ről), de ennek ellenére a mai napig nagy megelégedéssel használja asszonypajtás (böngészés, Facebook, e-mail, kisebb játékok, olvasás, filmnézés Plex-en keresztül).
Ezeknek a kritériumoknak még most is tökéletesen megfelel. Az más kérdés, hogy csak a pénztárcád szabhat határt (… és szab is) mert nekem sem volt sajnos több rá annó.
Az biztos, hogy ha számít a hardware, akkor az Air 2 a nyerő :)

Ez természetesen csak az én véleményem, ahány ember, annyi nézőpont.

(#7854) SoldierL


SoldierL
senior tag

Milyen üveg védi az ipadeket? Erős?

(#7855) Noxy válasza SoldierL (#7854) üzenetére


Noxy
veterán

Google: ipad glass test youtube
Sajátodon is tesztelheted, és utánna írhatsz egy jó kis konklúziót. 😄

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#7856) Ragnar95 válasza SoldierL (#7854) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Karcolódni nem nagyon karcolódik, de leejteni ne nagyon ejtsd le, mert ekkora üvegfelület be tud törni, illetve hajszálkarcok simán keletkezhetnek rajta, mivel azok ellen a legújabb GG is kevés.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7857) SoldierL válasza Ragnar95 (#7856) üzenetére


SoldierL
senior tag

Értem köszi, de senki sem tudja milyen tipusú üveg? Gorilla glass?

(#7858) Ragnar95 válasza SoldierL (#7857) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nincs külön megnevezése, nem GG.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7859) Auratech


Auratech
őstag

Most, hogy beleolvastam a publikus beta tapasztalatait soroló posztokba, inkább mégsem vagyok annyira kíváncsi..., hogy muzsikál AIR2-n.. kibírom..szeptemberig

Auratech Field Recording

(#7860) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Használ valaki üvegfóliát iPad Minihez? Kéne rendelnem, de elég nagy a kínálat, úgyhogy ha van valakinek bevált modell, szívesen várom a tippeket :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7861) szaki1986


szaki1986
tag

Sziasztok!

Nagyon szemezgetek egy Ipad mini 2-vel, de félek kicsit a hardverétől. Nyomogattam élőben, és most pörög rendesen mint a taxióra, viszont nem tudom, hogy 2-3 év múlva is megmarad-e ez a sebesség. Az Air 2 biztos időtálóbb ebből a szempontból (erősebb proci, 2 giga ram), viszont nekem nem kéne akkora tablet, elég a 8".
Nézegettem androidos meg windows-os tableteket is, de azok nem jöttek be (legalábbis a 100 ezer Ft alattiak).
Szóval szerintetek lehet attól tartani, hogy 2-3 év múlva már nem lesz ilyen felhasználói élmény ha a mini 2-t venném (mégis csak 2 éves hardvere van)? Illetve szerintetek van értelme a 16 gigás verziót venni, ha igazából csak netezésre meg 1-2 játékra használnám?

Előre is köszi a segítséget.

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#7862) #93794560 válasza szaki1986 (#7861) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nekem mini2 van, igaz nem olyan régóta, pár hónapja. Hogy mennyire időtálló lesz, azt nem tudnám megmondani, de én nem bántam meg, hogy megvettem. Az időtállóságához annyit, hogy anyámnak egy sima iPad 2-ese van, amiben ha jól tudom, csak 512 mega RAM van, és az a gép is még mindig teljesen simán megy, pedig van rajta egy kiló fotó, és pár játék is. Ráadásul nem mai gyerek már.

[ Szerkesztve ]

(#7863) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ha én az Ipad-el (Air) le szeretném fényképezni a napot, este fele (19:00) akkor lesz valami baja a kamerának?
Nekem azt mondták, hogy kiéghet a szenzor. Tényleg így van?
Előre is köszönöm.

Üdv:
Zoli

[ Szerkesztve ]

(#7864) SoldierL válasza szaki1986 (#7861) üzenetére


SoldierL
senior tag

Szia! Nekem is mini 2-őm van. Én mégegyszer ezt venném. Ha csordultig tele rakom, akkor sincs lassulás.
Szerintem még 2-3 év mulva is nagyon jó lesz, én 4-5 évre terveztem most kb fél éves. A legkomolyabb játékok is akadásmentesen futnak. Netezni nagyon jó rajta, nagyon gyors! Akku nagyon combos! Én ajánlom, szerintem bármelyik androidos cuccot lepipálja még 1-2 év mulva is.

(#7865) SoldierL válasza Atlantisz48 (#7863) üzenetére


SoldierL
senior tag

Úgy tudom csak a napfogyatkozás árt a kamerának.

(#7866) Real Ghoost válasza szaki1986 (#7861) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Szerintem ár/érték arányban még mindig a Mini Retina a legjobb választás, én is erre jutottam és vettem is egyet két hete, egyelőre nagyon bejön. 3 év múlva is bőven használható lesz, de már nyilván lesznek jobbak...
Csak net meg pár játék, erre elég lehet a 16 giga, de amikor bekapcsolod a szűz rendszert akkor is csak 10-11 gigád marad garázdálkodni. Ha meg mégis telepítenél 1-2 nagyobb játékot, alkalmazást, akkor szűkös lehet a hely.

(#7867) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Ajánlatok már legyszi egy hasznalhato smart case-t Air-re mert a meglevő már szétesik. A legolcsóbb 11000 Ft es az is sarga vagy zöld. Fekete kellene sleep/wake es nem ártana ha 5000-ig megállna.
Ezt kerestem ki az air topikban de nem tudom mukodik e az ébresztés.

(#7868) atees válasza vadászcsiga (#7867) üzenetére


atees
őstag

Ez havernak air2höz rendeltem, nagyon jó

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#7869) Atlantisz48 válasza SoldierL (#7865) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Tehát akkor nem lesz baja? Többiek esetleg? Vélemény? Tipp? :DD

(#7870) vadászcsiga válasza atees (#7868) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez cover. En case-t keresek

(#7871) atees válasza vadászcsiga (#7870) üzenetére


atees
őstag

Ez case!
Csak szar a cim, nézdd a képeket.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#7872) vadászcsiga válasza atees (#7871) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ó tényleg, nem görgettem lejjebb. Lecsukáskor nincs elcsúszva a mágnes? Ébreszt rendesen?

(#7873) atees válasza vadászcsiga (#7872) üzenetére


atees
őstag

Igen!
Az a baj, hogy az ebay vmiért törli a régi rendeléseket, pedig ami caset magamnak rendeltem az is nagyon fasza.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#7874) vadászcsiga válasza atees (#7873) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Gondolom az is ugyanez ugyanonnan. Shenzenből

(#7875) atees válasza vadászcsiga (#7874) üzenetére


atees
őstag

Csak másik usertől, bár kitudja, lehet egy és ugyanaz mindegyik :)

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#7876) Auratech


Auratech
őstag

A tokhoz annyit, hogy az Origami Smart Case, BELK részemről nem ajánlott! Tokshopban vettem és hülye fejjel eldobtam a blokkját.. A kamera felőli sarkon és a többi sarkán egyszerűen leválik az anyag, mintha elfáradt, letört volna, erőhatás nélkül..
Szóval elég trágya. Amúgy okés lett volna és smart.

Auratech Field Recording

(#7877) focvis válasza vadászcsiga (#7867) üzenetére


focvis
veterán

Amit linkeltél azt én (is) rendeltem a szüleimnek, faszán működik az ébresztés is, teljesen újszerű állapotban van a mai napig. Simán rendelheted. :K

(#7878) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, ellopták az ipodomat. ipod a1395 16gb nem simkártyás csak wifit használtam, be van kapcsolva az icloud, megtalálható ez még valahogy? egyébként nem itthon lopták el hanem külföldön, és tudják használni, egyáltalán? nem volt csak játék meg ilyenek fent, és képek,köszi

(#7879) vadászcsiga válasza focvis (#7877) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Már megvettem a másikat, szerintem mindkettő ugyanabból a fröccsöntő üzemből van :)

(#7880) SoldierL válasza Auratech (#7876) üzenetére


SoldierL
senior tag

A tok-shop-on a képek nem fedik a valóságot. Nekem 2x teljesen mást küldtek mint amire számítottam.

(#7881) Ragnar95 válasza pimmi (#7878) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha a Find My iPhone be volt kapcsolva, akkor ha wifire fellép a készülék, meg lehet találni, de erre sajna elég kicsi az esély.
Ha nem volt rajta jelkód, akkor természetesen tudják használni.
Ha volt jelkód és Find My iPhone is be volt kapcsolva, akkor csak papírnehezéknek tudja használni a tolvaj.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7882) pimmi válasza Ragnar95 (#7881) üzenetére


pimmi
senior tag

mi a jelkód? én bekapcsoltam és ment semmit nem kért tőlem, vagyis ha restort akartam kellett a jelszó az emailhez kérte, gondolom akkor nem volt, szóval törlik a cuccaim aztán megy nekik? minden? fasza

[ Szerkesztve ]

(#7883) Ragnar95 válasza pimmi (#7882) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Amit minden feloldásnál kér a készülék :))
Ha az iPhone keresése be van kapcsolva, akkor törölni nem fogják tudni a cuccokat, vagyis ha restore-olják a készüléket, utána nem fogják tudni aktiválni. Viszont ha nincs jelkód, akkor gond nélkül tudják használni restore nélkül is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7884) pimmi


pimmi
senior tag

szoval ez ipad a1395 16gb

(#7885) Ragnar95 válasza pimmi (#7884) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez egy iPad 2, de nem értem, ez hogy jön ide most, nem változtat semmit sem a helyzeten az, h melyik iPadről van szó...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7886) pimmi válasza Ragnar95 (#7885) üzenetére


pimmi
senior tag

ok azért irtam pontosan hogy tiszta legyen miről van szó, még egy dolog, ezt én már aktiválva kaptam, annak mi az értelme, mihez kell az aktivállás mert én nem vettem észre semmit szóval ha nincs aktiválva akkor mit nem csinál? köszi

(#7887) Ragnar95 válasza pimmi (#7886) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha nincs aktiválva, akkor egyáltalán nem lehet használni. Első bekapcsoláskor, illetve minden egyes restore után aktiválni kell a készüléket, addig konkrétan semmit nem lehet vele kezdeni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7888) pimmi válasza Ragnar95 (#7887) üzenetére


pimmi
senior tag

:R

(#7889) 30z.Samu válasza Ragnar95 (#7881) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szóval elég csak a Wifit bekapcsolni, ha be akarom mérni a kütyüt? Nem kell helymeghatározás?

Sic Parvis Magna

(#7890) Ragnar95 válasza 30z.Samu (#7889) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kell természetesen a helymeghatározás is, de mivel a wifi only készülékekben nincs GPS, így wifi alapján méri be a helyzeted, viszont ettől függetlenül engedélyezni kell a helymeghatározást is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7891) 30z.Samu válasza Ragnar95 (#7890) üzenetére


30z.Samu
félisten

Oké, köszi! :) Egyénként a helymeghatározás mennyire szívja az akksit?

Sic Parvis Magna

(#7892) Ragnar95 válasza 30z.Samu (#7891) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kb semennyire, mivel folyamatosan úgysem megy, csak ha épp valami program használja és nincs GPS chip, ami szívná az akksit, mint a telefonokban, így nem nő jelentősen a fogyasztás még akkor sem, ha huzamosabb ideig használod, bár nem nagyon tudok olyan helyzetet elképzelni,h pár percnél tovább menjen a helymeghatározás, mivel úgyis wifi kell hozzá, ergo navigálásra alkalmatlan.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7893) 30z.Samu válasza Ragnar95 (#7892) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#7894) Auratech válasza SoldierL (#7880) üzenetére


Auratech
őstag

Pontosan azt kaptam, amit rendeltem, csupán a műanyag minősége kritikán aluli az említett terméknél. A cégről nincs rosz véleményem. Fiam iPad4 tokját is ott vette, ami azóta rendben van.

Auratech Field Recording

(#7895) gabormgp


gabormgp
senior tag

Érdemes még venni mini2-tőt?

(#7896) Ragnar95 válasza gabormgp (#7895) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, a Mini 3 semmivel sem tud többet a touch ID-n kívül, hardveresen ugyanaz a két modell, tökéletes lesz még a Mini 2 is pár évig.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7897) gabormgp válasza Ragnar95 (#7896) üzenetére


gabormgp
senior tag

Köszi a gyors választ!

(#7898) Real Ghoost


Real Ghoost
aktív tag

Voltam ma egy gsm üzletben ipad fóliák után érdeklődni, 6 ezerért mutattak egy olyat ami elvileg törés ellen is védi a kijelzőt, ki vette a dobozból tényleg elég masszívnak tűnt, bár nekem gyanús ez, hogy törés ellen valóban védene, illetve már-már a vastagsága lehet a használatot is befolyásolná, használ valaki ilyesmit?

(#7899) Alex91 válasza Real Ghoost (#7898) üzenetére


Alex91
félisten

Vigyazni kell ra, nem foliakat venni, szerintem...

(Egy jo tok, es annyi!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7900) Ragnar95 válasza Real Ghoost (#7898) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iPhone-on jó ideje használok üvegfóliát, valóban véd a törés ellen is, iPhone topikban ha rákeresel, volt már többeknek is,h töréstől mentette meg a kijelzőt az üvegfólia.
Használatot semmilyen mértékben nem befolyásolja, max a home gombnál tűnik fel a vastagsága, de ha 0,15-0,2mm-es max, akkor nem zavaró egyáltalán.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.