Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12751) SeniorTilla válasza kozyadam (#12750) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez engem is érdekelne, mert a jelenlegi eSata-s dokkolómnak kell a külső táp. HA USB-vel kötöm össze, akkor nem kell, de eSata-val kell.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12752) BluEyes válasza dvirgoo (#12744) üzenetére


BluEyes
őstag

Biosba nézz bele, hogy van-e lehetőség a hdd IDE-módba állítására, ha van, állítsd át. (olyasmit keress, hogy IDE/AHCI, vagy nativ SATA enabled/disabled stb.) Ha nincs, akkor [LINK] Olvasd végig, a vége fele van leírás az AMD driver integrálásáról, képekkel.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12753) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Milyen winyót érdemes venni notiba? Samsung,Seagate,Western Digital? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12754) djrobaa


djrobaa
aktív tag

Üdv!

Hoztak nekem reggel egy HP 6730s tipusu notit, azzal a problémával, hogy nem tölti az akksit. Beinditani se tudtam, mert csak sárgán villog a töltö aljzatnál mikor megnyomom a bekapcs gombot. Nem ismerem ezt a notit, de ez azt jelzi ilyenkor hogy levan merülve az akksi? Nem a gyári töltö van hozzá, hanem egy trust 90Wattos. 3.75Ampert tud leadni.

Bedugom és nem jelzi a gép hogy töltené pedig multival megmérve ott a fesz a csatin. 18.5V.

Mi lehet a probléma? Esetleg a töltö nemjó? A gyárija már nem müködik.

[ Szerkesztve ]

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#12755) kisninja válasza djrobaa (#12754) üzenetére


kisninja
őstag

Tudtommal a gyári töltőn van egy adatbusz is, és nem hiszem hogy a trust on is lenne.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#12756) djrobaa válasza kisninja (#12755) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Aha, de a Trust elvileg jó hozzá, mert a dobozára rávolt irva ennek a notinak a tipusa.

Meg tegnap még tudták tölteni, ma meg már nem. De amugy ez már a második Trust töltö, mert ami ez elött volt az se töltött egy idő után, bármit csináltak vele.

Érdemes lenne egy gyárit beszerezni igaz?

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#12757) kisninja válasza djrobaa (#12756) üzenetére


kisninja
őstag

Szerintem igen itt a ph-n nincsen olyan vészes áron és biztosan jó. Nekem a maga a Trust márka nagyon a legalja... egyszer volt dolgom egy ilyen 700w asztali táppal. Bekapcs éppen hallható pukk.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#12758) spyduck válasza djrobaa (#12754) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én láttam már hasonlót egy Toshiba L30 személyében. Annyira le volt merülve az akkumulátor, h már nem vette fel a töltést. Amit én csináltam:
Kivettem az akkumulátort 1 napra a gépből, majd másnap bekapcsoltanm a notebookot és bekapcsolt állapotban rádugtam az akkumulátort. Láss csodát elkezdett tölteni.

Az igazsághoz az is hozzátartozik, h rendeltem hozzá másik akksit mert azt hittem bedöglött, majd mondom még 1x megpróbálom és beraktam a fentebb leírtak szerint és működött. Azóta is írogat nekem egy Honkongi csávó, h utaljam a pénzt és csak akkor küldi az akksit. Webfordítóval megpróbáltam neki elmagyarázni, h nem kell de az istenért nem érti meg:)

(#12759) kozyadam válasza cellpeti (#12753) üzenetére


kozyadam
tag

amilyen Neked szimpatikus, amit vennél asztaliba is szerintem. én WD párti vagyok, azt fogok nézni az fix, de ha Neked más a szimpi, akkor azt keress.
már minden gyártónál van 320-500-640 GB-os és 5400 ill 7200 rpm-es lemezeket is találsz, tehát tényleg csak a Te döntésed.

(#12760) cellpeti válasza kozyadam (#12759) üzenetére


cellpeti
veterán

Mennyire érdemes 7200 rpm-eset venni? Megéri azt a plusz költséget?

Más:

Akksinál mi számít? Hány cellás? Hány mAh?

spyduck azt mondta,hogy a 9 cellás kilóg a gépből. 6 cellás akksiból melyik a legnagyobb? 6600mAh? 7200mAh? :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12761) spyduck válasza cellpeti (#12760) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nekem 7200-es van a 8710w-ben és a 6910pp-ben is és mind2 gépben ugyan ez az eredmény született: [link]
Nem értem miért :F Win7, nem is 7200-es, régebbi? Pedig az összes tesztprogi szerint 7200-es, na mind1 nem értem...

Az akkura visszatérve pedig azt tudom mondani, h a gyári ez:

6cell 55Whr Li-Ion

(#12762) listván válasza Retr0 (#12048) üzenetére


listván
tag

Szia,

USA gépre Magyarországon a HP nem vállalja a garanciát. (kivéve a busines notik, amik nemzetközi garral kerültek forgalomba)
Ezeket a gépeket alapvetően Pick up an Return garival lehet kapni Európában.
Mivel a gyári számából egyértelműen látszik, hogy USA-ból származik, itthon nem fogják kezelni. Csak az európai gépek garosak.

Ami a HDD-t illeti, lehet cserélni, upgradelni.
A típus jó, kérdés, hogy mire akarja használni.
Ha naponta cipelni akarja, és sokat nyitogatja, akkor nem a legjobb választás.
Ha üzleti felhasználásra szánja (naponta sokszor kinyit-becsuk, táska be-ki) akkor inkább valamilyen Elitebook lenne megfelelő.

[ Szerkesztve ]

HP Notebook, PC, Nyomtató szerviz. Garanciális és garancián túli javítások korrekt árak, rövid határidő. Tel: +36209996899

(#12763) kozyadam válasza cellpeti (#12760) üzenetére


kozyadam
tag

attól függ, hogy mire kell. van olyan progi, ami sokat dolgozik a vinyóval? mert ha van, akkro szerintem megéri a 7200ast választani, de mezei felhasználáshoz inkább 5400as.

egész pontosan őt néztem ki magamnak, és ha mindne jól megy jövő héten megyek intézni, és ha megjön, akkor teszem is be a notiba, és megnézem HDTune Pro mit mond rá :) amint meglesz dobok képeket a mostaniról és az újról is :)

(#12764) SeniorTilla válasza listván (#12762) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Istenem, magyarázza már el valaki, mit jelent a HP WORLDWIDE WARRANTY! Mert ezek szerint nem tudok angolul, a shit-be!

Egyébként 714 hozzászólással korábbira válaszoltál...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12765) cellpeti válasza spyduck (#12761) üzenetére


cellpeti
veterán

A 9 cellás biztos kilóg?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12766) kozyadam


kozyadam
tag

nagyszerűűűűű

most szétfagyott a Win a gépen, és restart után nem akart bootolni a merevlemezről.
Ubunti 9.10 live CD természetesen kisegített a bajból, és elméletileg tudok menteni a vinyóról. érdemes adatmentés után visszaküldeni a HPhoz a gépet? fognak vele foglalkozni? vagy csak csináljak 1-2 mérést, hogy jó-e a vinyó, és formázás után win reinstall? ha meg vmi gebasz van, akkro új vinyó?

(#12767) SeniorTilla válasza kozyadam (#12766) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem először végezz egy felület-ellenőrzést a HDD-n.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12768) dvirgoo


dvirgoo
csendes tag

Köszönöm sikerült most keresem hozzá a drivereket

(#12769) -v-


-v-
addikt

HELP!
6910p és win7: mivel csinálom vissza ha elfordul a képernyőm 90 fokkal?? :D
Nem tudom mit nyomtam meg de elforgatta magát :D

Edit: tárgytalan, vezérlőpultból visszaállítottam, de az még mindig érdekelne mi a hotkey, hogy ha véletlen megint megnyomnám... :D

[ Szerkesztve ]

(#12770) Reszi válasza -v- (#12769) üzenetére


Reszi
tag

Ctrl+Alt+ kurzor nyilak

[ Szerkesztve ]

(#12771) polip


polip
addikt

semmiképp nem akarok flémelni, de érdemes megtekinteni a Laptopszalon árait HP fronton!

Aki új gépet keres annak nagy segítség lehet:

[link]

pavilionok, presario-k, probookok, stb.

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#12772) SeniorTilla válasza polip (#12771) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem látom, mitől olyan jók ezek az árak... :F

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12773) lakkcipő válasza schawo (#12699) üzenetére


lakkcipő
csendes tag

Szia!

Köszönöm szépen a segítséget!!

Üdv, Lakkcipő! :)

(#12774) kozyadam


kozyadam
tag

további fejlemény a döglődő laptop ügyében.

ma bekapcsoltam, elindult a Win7, aztán fél perc után szétfagyott.
reset után csak a HP logó felső fel jelent meg, és nem akart bootolni.
reset, megint csak a fél logó, BIOSba be, CDről bootolást beállítottam, és adtam neki 9.10es Ubuntu LiveCDt. azt sem akarta megenni. reset, és most beengedett Ubuntuba.

nem vagyok boldog. adatmentés után megy a szervizbe.

tudtok egy jó szervizt ajánlani? ahol tényleg átnézik, nem csak teszik ide-oda?

(#12775) -v- válasza Reszi (#12770) üzenetére


-v-
addikt

Köszi!

(#12776) rekid válasza kozyadam (#12774) üzenetére


rekid
addikt

smart service Egyik legkorrektebb szerviz.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12777) kozyadam válasza rekid (#12776) üzenetére


kozyadam
tag

ide telefonáljak, vagy a HP ügyfélszolgálatra?

(#12778) rekid válasza kozyadam (#12777) üzenetére


rekid
addikt

nyugodtan telefonalhatsz oda, hp gold partner. De termeszetesen kerdezz ra a garis dolgokra.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12779) kozyadam válasza rekid (#12778) üzenetére


kozyadam
tag

oks. köszi az infót.
holnap adatmentek, aztán 1 kis vinyó nyüstölés, hogy megtudjam mi lehet a gond vele, aztán megy is a telefon.

(#12780) Csabi88888


Csabi88888
csendes tag

Sziasztok!

Hp Probook szériáról mi a véleményetek? Valahol azt olvastam és mondták is nekem, hogy minőségileg a pavilon felett áll. Nem szeretnék vitát indítani, csak a véleményetek érdekelne.:)
Köszi

(#12781) SeniorTilla válasza Csabi88888 (#12780) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hát, én már láttam élőben, fogdostam is. Semmiképpen nem áll a Pavilionok felett, sem minőségben, sem kinézetben, sem tudásban és szolgáltatásokban. Javaslom neked, hogy inkább nézd meg mindkettőt élőben, mert mindenki más szempontok szerint értékel.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12782) rekid válasza SeniorTilla (#12781) üzenetére


rekid
addikt

Ezt csak megerősíteni tudom.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12783) Ivitz


Ivitz
tag

Probookon ugye puha billentyűzet van? Milyen? Jobb ? Hátránya , előnye?

Hová mész te kis nyulacska ingyombingyomtálibetutálibemáli...... :D :D

(#12784) rekid válasza Ivitz (#12783) üzenetére


rekid
addikt

Hát nemtom mit ertesz puha alatt, szerintem az egyik legjobban elrontott az s-standard kategóriától annyival jobb hogy ugye ez nem hajlik. olyan gagyi műanyag hatása van teljesen. használati meghibásodásról nem tudok.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12785) apupop


apupop
csendes tag

Szia mindenkinek! Én is segítséget szeretnék kérni, csereberéltem egy hp nx7400 laptopot, sajnos nem voltam elég körültekintő. Csak akkuról próbáltam ki. Úgy teljesen jól működik, de ha hálózatról szeretném használni úgy belassul, hogy szinte használhatatlan. Ahogy kihúzom a tápot azonnal működik rendesen. Lenne valakinek ötlete????? Előre is kösz mindenkinek

Sanyi

(#12786) Matthewsz


Matthewsz
aktív tag

Üdv, hétfő óta én is hp tulaj vagyok, pontosan 4510s típusú.
Feltettem minden drivert, mégis van egy ismeretlen eszköz. Illetve az eszközkezelőben nem látom a kártyaolvasót, amit a hp honlapon szintén nem találtam meg, úgyhogy valószínű az a baj. Valami ötlet, hogy honnan szedjem össze azt a drivert?
Köszi!

(#12787) SeniorTilla válasza apupop (#12785) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem hiszem, hogy hardverhibája van. Tápról és akkuról más-más energiagazdálkodási állapotban üzemel a gép, valszeg a tápról való üzemelésnél lehet elállítva valami, pl. levéve a CPU-teljesítmény, stb. Nézd át az energiagazdálkodási lehetőségeket, vagy egyszerűen állítsd át tápról teljesítménycentrikus-ra.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12788) spyduck válasza Matthewsz (#12786) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha ismeretlen eszköz van az eszközkezelőben azt az EVEREST-->eszközök-->windows eszközök mindig megmutatja.
Jó volna tudni, h milyen oprendszert használsz, ha netán win7-et akkor itt va na drivered: [link] bepipálod az összest és nincs több ismeretlen eszköz ;)

(#12789) Matthewsz válasza spyduck (#12788) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Igen win7 van, az általad linkelt program szerint ehhez a konfighoz nem érhető el csomag... :(
Everest szerint 2 kérdőjel van, egyik az: PnP eszköz : HP Mobile Data Protection Sensor; másik: Keyboard filter
Na most mit kéne akkor leszednem? :F

[ Szerkesztve ]

(#12790) Matthewsz


Matthewsz
aktív tag

Az normális, hogy a 2. mag mindig 4-5 fokkal melegebb? Core temp szerint is...
Remélem csak az érzékelő rossz, vagy ne is törődjek vele?

(#12791) tudosbagoly


tudosbagoly
csendes tag

Sziasztok!

A még garis 6930p-men a gyári vinyón (legalábbis remélem hogy ez a gyári, mert használtan vettem. típusa: SAMSUNG HM160HI) több mint 200 hibás szektort mutat a HD Sentinel. Szerintetek a szervízben gariba kezdenének vele bármit is? Avagy éljek vele együtt, vagy saját költségemre vegyek bele egy újat, ami megbízhatóbb.

Tényleg! Sata, vagy Sata-2 vinyót kellene beleraknom?

Köszi a segítséget. :R

(#12792) rekid válasza tudosbagoly (#12791) üzenetére


rekid
addikt

Ha meg garis akkor lement mindent és gariban visszavisz. Persze elotte nem art metudni hogy eredeti vinyo van e benne.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12793) tudosbagoly válasza rekid (#12792) üzenetére


tudosbagoly
csendes tag

hát ez az...
honnna tudnám kideríteni, hogy eredeti vinyó van-e benne? a hp oldalán csak a gariról van infó, az eredeti konfigurációról nincsen.

(#12794) SeniorTilla válasza tudosbagoly (#12793) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szokott lenni rajtuk egy HP-s cimke. Ha van rajta ilyen, valszeg eredeti és beviheted.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12795) Csabi88888


Csabi88888
csendes tag

Mi a különbség az Intel Txxxx és a Pxxxx processzorok között? Közel azonos értékek esetén melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#12796) yorka válasza Csabi88888 (#12795) üzenetére


yorka
tag

Teljesítményben a T (30-39W), fogyasztásban a P (max 25W) a jobb. Én P-set vennék.
Arra figyelj azért, hogy nem feltétlenül ugyanazon az órajelen mennek az azonos számozású modellek.

[ Szerkesztve ]

(#12797) apupop válasza SeniorTilla (#12787) üzenetére


apupop
csendes tag

Köszönöm a válaszod ! Sajnos ennél bonyolultabb bajom van.Mindenféle oprendszerrel próbálkoztam, de az "üres" gépre már telepíteni is csak lassan tudok bármit ha be van dugva a táp. A BIOS-ig nem nagyon érzek különbséget, de ahogy továbblépek egyből érezhető az időbeli különbség. Esetleg más ötlet-javaslat?

Sanyi

(#12798) SeniorTilla válasza yorka (#12796) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, valóban így van.

Ezen kívül még elég sok különbség van, de ez már nem feltétlenül a T vagy P sorozaton múlik.

Értem itt pl.

T6600: 800MHz FSB, 2MB L2 cache
P7350: 1066MHz FSB, 3MB L2 cache

ITT van az Intel oldalán egy táblázat a piacon lévő Core2Duo Mobil procikról, ITT pedig a jól ismert benchmark-eredmények.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12799) herendi válasza apupop (#12797) üzenetére


herendi
tag

Nem szeretnelek megremiszteni, de nekem volt hasonlo esetem egy 6910p-vel. Mondjuk nalam tolteni sem toltotte az akkut, pedig a win kirta,h csatlakoztatva van a tolto. Alaplapcsere volt a vege. :((

(#12800) cellpeti válasza herendi (#12799) üzenetére


cellpeti
veterán

Annyit mondhatok,hogy nem az enyémről van szó! :DDD

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.