Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12051) xcbiker válasza Retr0 (#12048) üzenetére


xcbiker
addikt

lehet cserélni a hdd-t viszont gari tudtommal erre a típusra itthon nincs.
Ha pl ausztriában létezik ez a típus akkor ott talán el tudja a garis meghibásodást is intézni, de magyarországon semmiképp.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#12052) apuc


apuc
őstag

:) Vennék HP notit- garival, Win 7 vagy vista Home Premiummal-nem AMD-s procival max 130. ig.

akinek van , írjon.
Renew is lehet, lényeg a megbízhatóság, és szoftver rajta :)

(#12053) mrbego


mrbego
aktív tag

Hali
Nem tudja valaki, hogy a gyorsulásérzékelő a gépembe van beépítve, vagy a merevlemezbe? Azaz egy másik merevlemezzel is működik e a HardDrive Protection?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#12054) rekid válasza mrbego (#12053) üzenetére


rekid
addikt

A gepbe van nyugodtan cserelhetsz vinyot.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12055) meszi001


meszi001
csendes tag

Sziasztok,

érdeklődni szeretnék hogy van-e valakinek tapasztalata a következő géppel:

HP 4310s-NX580EA

12"/13"-as gépet szeretnék, ez most egyenlőre a Lenovo S12-vel versenyez :-)

Köszi előre is!

(#12056) VaniliásRönk válasza rekid (#12044) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Hogy az a... ez itt van a szomszédban, én meg elvittem a notit CHS-hez...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#12057) BluEyes


BluEyes
őstag

Compaq Presario CQ61-320SH

A HP honlapján (még) nincsenek xp-driverek hozzá. Mielőtt még a nattudású PH-kedvencek kitalálnák, hogy nemtámogassaja zikszpét, beírom ide, hogy mi kell hozzá:

Ati.com-ról:
SMbus driver
HDMI audio driver
Vga driver (ezt esetleg meg lehet patkolni a DriverHeaven-féle Mobility modderrel, de nem létkérdés)

HP honlapról:
sp46630 (Atheros wifi)
sp46511 (IDT audio)

A lan a sima Realtek fast ethernet NIC, tapipadnak egy friss Synaptic driver kell, Quick launch meg kinn van a HP-nál a noti saját lapján. AMD processzordrivert a winupdate felteszi, kamera megy az alap xp driverrel. A kártyaolvasó lehet kérdéses, most nem tudom lepróbálni, de nincs ismeretlen eszközöm, úgyhogy alighanem az is megy.
Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12058) SonicVersus válasza zsolti1985 (#12049) üzenetére


SonicVersus
tag

Hali!

Nekem volt egy Dell Inspironom, az ugyanezt produkálta és garanciában megcsinálták! Megfőtt a videokarid!

[ Szerkesztve ]

(#12059) Pulsar válasza zsolti1985 (#12049) üzenetére


Pulsar
veterán

szerintem egyiksem.. inkább kábel...
garis még? vagy már nem?

(#12060) SeniorTilla válasza zsolti1985 (#12049) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ez 100%, hogy nem inverter gond.

2 dolog lehet:

1, alaplap és kijelző közötti kábel
2, maga a TFT panel. Próbáld meg megnyomogatni a burkolat leszedése után a TFT panel felső élét végig, de óvatosan, nehogy hozzáérj valamelyik csatlakozóhoz

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12061) StArScReAm89


StArScReAm89
csendes tag

Valaki megmondaná hogy a HP Pavilion DV5 1140 EH írója a Power 2 Go nevű programmal amit hozzá adtak tud-e dupla rétegű DVD-t írni?

=> People=Sh*t <=

(#12062) apuc válasza apuc (#12052) üzenetére


apuc
őstag

Már nem aktuális- köszi mindenkinek.

(#12063) #95590400


#95590400
törölt tag

egy rövid és kínos acer kitérő után újra a hp noti tulajok táborát gazdagítom egy 5310m-el. esetleg valakinek nincs ötlete arra, h miért laggol a bluetooh egér? ma egész nap jó volt, pár órája használhatatlan.
driver le, fel megvolt. újracsatlakozás megvolt csomószor, mindenféle variációban. legújabb widcom drivert levadásztam.
az egér egy genius bluetooth navigator 900, win7.

[ Szerkesztve ]

(#12064) Pulsar válasza StArScReAm89 (#12061) üzenetére


Pulsar
veterán

igen, kell tudnia!

avman hülye kérdés, de elem ok? :)

[ Szerkesztve ]

(#12065) #95590400 válasza Pulsar (#12064) üzenetére


#95590400
törölt tag

igen, az volt az első, amit cserélgettem. :)
de úgy tűnik, vagy egy másik egér, egy rádiós kavar be, vagy melegedhet gépben a modem. most nem épp csinálja. nincs túl rég bekapcsolva, illetve most nem megy a htpc, amihez használom a másik egeret.

[ Szerkesztve ]

(#12066) vinistv


vinistv
tag

Sziasztok! A HP kategóriából talán a Compaq 615 NX560EA az, amit nyugodt szívvel ajánlani tudok. CPU elég jó: AMD Athlon 64 X2 QL-64 (2,1 GHz, 1 MB), RAM is elfogadható: 2 GB DDR2-800, HDD lehetne 1 kicsit nagyobb, de elmegy: 320 GB, 5400 RPM, SATA, a videokari nagyon odavág: ATI Radeon HD3200, és külön megér 1 pirospontot hogy a gépbe 1 beépített 2 megapixeles webkamerát tettek...

-

(#12067) spyduck válasza vinistv (#12066) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha a HP legolcsóbb gépét nyugodt szívvel mered ajánlani akkor ennyi erővel ezt megteheted a többinél is ;]

(#12068) cellpeti válasza vinistv (#12066) üzenetére


cellpeti
veterán

Látom nem vagy kis igényű. :DD

"RAM is elfogadható: 2 GB DDR2-800"
"HDD lehetne 1 kicsit nagyobb, de elmegy: 320 GB, 5400 RPM, SATA,"

Amúgy 6k+postáért vettem gyári HP 90W-os töltőt HP 6910p-hez.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12069) Khelben válasza cellpeti (#12068) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ramból meg hdd-ből sosem elég. :)

(#12070) SeniorTilla válasza cellpeti (#12068) üzenetére


SeniorTilla
veterán

El tudnád küldeni priviben, hogy hol vetted? Nekem is kellene...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12071) adm válasza vinistv (#12066) üzenetére


adm
őstag

köszönjük a kinyilatkoztatást...

16core - 32thread - 64gb

(#12072) cellpeti válasza Khelben (#12069) üzenetére


cellpeti
veterán

persze,ez ok,de azért.....

Nekem 2GB DDR2 667es van,meg 120GB winya és teljesen jó. És bárkinek merném ajánlani a HP 6910p notit mégis,pedig "csak" ennyit tud. meg T7300,meg X3100 meg...stb.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12073) cellpeti válasza SeniorTilla (#12070) üzenetére


cellpeti
veterán

Szia itt is megmondom,hadd tudja mindenki.

Meg kell kérdezni herendi-t,mert elég sok dolgot tud szerezni HP notikhoz.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12074) Bögre


Bögre
aktív tag

Tudom, nem beárazós topik, de az idelátogatók biztosan jobban képben vannak a HP árakkal. mint jómagam. Karcmentes 6910p, asztalon használt, nem hurcolt, 14,1" 1280x800, T7100, 2GB RAM, 120GB HDD, intel X3100, DvD RW, kártyaolvasó, ujjlenyomat, angol XP. hp táska, wwan. Gari 2010 vagy 2011 augusztusig. (ezt még meg kell néznem otthon) Mennyit lehet kérni érte ha el szeretném adni?

(#12075) #40835072


#40835072
törölt tag

nekem HP Pavilion Dv 7-1001eg em volt de eladtam!

egész jó volt a 17 col de procija amd athalon x2 dual core ql-60 as 1.8 as volt és nem lehetett cserélni!

az amd szerintem nem az igazi...

aki amd párti attól bocs :R

(#12076) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! HP 530as notim van törött a kijelzője. Asuséból jó lehet bele a 15,4 Wxga? házilag szeretném megoldani a cserét, hogyan essek neki? látom felül van pár kis gumi pöcök azok alatt vannak a csavarok. a gépalját is meg kell bontani hozzá? lécci valaki help :Y

(#12077) Khelben válasza Bull Boss (#12076) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem keress egy szervizt...

(#12078) Bull Boss válasza Khelben (#12077) üzenetére


Bull Boss
senior tag

rátermettnek érzem magam a feladathoz nem arról van szó..csak olyan véleményét szeretném hallani aki már szedte szét ezt a tipust vagy annyira ismeri hogy fejből vágja mit mi után :R

szerk: akár msn-en is szivesen vennék a tutorialt :R (csabbanto@chello.hu)

[ Szerkesztve ]

(#12079) bigga


bigga
aktív tag

Hi!
Akadt egy kis problémám, remélem ti tudtok segíteni... Vettem nemrég egy HP Pavilion ZE4300as notit, tom régi darab, és szeretnék bele memóriát venni, mivel 512 a mostani és hát ez finoman fogalmazva is kevés manapság. Nos mivel nem mai a kicsike, ezért az lenne a kérdés mennyi ramot kezelhet le maximum? Meg milyen nagyságú modulokat? Mert 266osak kellenek bele, abból lenne többféle méretben, csak ezért vacillálok. Körbenéztem már a neten, de nem sok használhatót találtam.. Remélem van itt még valakinek elfekvőben.
Ja, a prockója meg vészesen melexik, kis terhelés, mondjuk egy videolejátszás alatt, eléri a 60-70 fokot is. Ez normális? Athlon XP van benne..
Előre is thx

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#12080) SeniorTilla válasza cellpeti (#12073) üzenetére


SeniorTilla
veterán

kösz az infót! :R

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12081) Bull Boss válasza Bull Boss (#12078) üzenetére


Bull Boss
senior tag

no a gép szétszedve apró darabjaira! (HP 530) Már csak az lenne a kérdésem, hogy HP és Asus 15,4 es fényes kijelzője között lehet különbség?! mármint a csatlakozóiban? vagy ez általában szabvány? Alul a fő csatlakozója: 40 pines (2x20) az inverterbe menő ág: 7 pines és 2 pines. Maguk a csatlakozók szabványak? esetleg még a kábelköteg kiindulóponja az lcd panel tetején lehet univerzális ? :F Lécci valaki help !

(#12082) Bögre válasza Bögre (#12074) üzenetére


Bögre
aktív tag

Megnéztem. 2011 Július 16. -ig van rá garancia. (s/n: HUB73012TT p/n:GT338UCR) Ennek fényében hova lőhetem be az árát? Előre is köszi. :R

(#12083) Bull Boss válasza Bull Boss (#12081) üzenetére


Bull Boss
senior tag

tovább okositottam magam a felső 30pines csatlakozóm van akkor elvileg mindegyik stimmel hozzá ami 30 pines felül ? csak rádugom és jóság van?

(#12084) Khelben válasza Bull Boss (#12083) üzenetére


Khelben
nagyúr

A régebbi hp-k csináltak olyat, hogy csak a hp által engedélyezett wifi kártyákat fogadták el. Én nem bíznék benne nagyon, hogy az lcd panellel nem ez a helyzet. Persze lehet, hogy azóta fejlődött valamennyit a tudomány, utoljára 5-6 éve volt ilyen dilemmám, amikor a 9010-esbe akartam wifit tenni, de nem leltem hozzá hp-sat.

(#12085) #25954560 válasza Khelben (#12084) üzenetére


#25954560
törölt tag

a wifi kartyakat is lehet moddolni pl linux alatt. igazibol csak ket byte-ot kell benne atirni, amit indulaskor a bios kiolvas belole. az enyem is igy mukodik. nekem egy 7000ft-os intel 2200bg megy a hp-s draga 2200bg helyett.

(#12086) mobbo


mobbo
senior tag

adott egy hp 6715s laptop
vista basic van rajta gyarilag, elore telepitve + recovery particio, rajta a vista basic (a sok hp-s faszsaggal)

ha most fogom a NEM hp-s, hanem sima bolti win7-et, simara csiszolom a vinyot (vista recovery-t is letorlom) es felrakom, mukodni fog normalisan a gep?
biosban kell allitani valamit?

thx a valaszt

[ Szerkesztve ]

(#12087) kozyadam válasza mobbo (#12086) üzenetére


kozyadam
tag

valószínűleg semmit nem kell állítgatni BIOSban.
hagyd meg a recovery partíciót.
ha feltetted a Win7et akkor frissíts drivereket. amihez nincs Win7 driver, ahhoz szedj Vistásat.

ha belőtted a gépet, és minden megfelelően működik, és tényleg nincs szükséged a recovery partícióra, akkor szüntesd meg a lemezkezelőben, és csapd hozzá egy másik partícióhoz.

(#12088) mobbo válasza kozyadam (#12087) üzenetére


mobbo
senior tag

ok
köszi

usb pendrive-ról tudja fogadni a win7 telepítőt vagy csak lemezről?

(#12089) kozyadam válasza mobbo (#12088) üzenetére


kozyadam
tag

google. 1. találat

(#12090) mobbo válasza kozyadam (#12089) üzenetére


mobbo
senior tag

igen, ezt en is tudom
a kerdes arra vonatkozott, hogy ez a laptop tud e ilyet
mivel a biosban elso blikkre nem lattam bootsorrend beallitast, vagy usb boot-ot

(#12091) black1


black1
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni. Most ajánlottak egy HP Pavilion dv2500 típusú gépet. Teljesen tudatlan vagyok ebben a témában de az öcsémnek -aki szintén nem ért hozzá- megtetszett. Annyi a baja, hogy néha becsíkozódik a kijelző, az eladó szerint valami szalagkábelt kellene cserélni, mert ha megmozgatja a kijelzőt, akkor helyreáll. Ez nagyon zsebbenyúlós művelet?
Egyébként 50-et kér érte, ez reális lehet?
Előre is köszi a segítséget!

(#12092) kozyadam válasza mobbo (#12090) üzenetére


kozyadam
tag

akkor bocsi. azt hittem ilyesmi leírásra gondoltál.
sajnos nem tudom, hogy BIOSban lehet-e beállítani USB eszközt bootolni.
kicsit nézz körbe, keresd meg a boot sorrend lehetőségét vagy ilyesmi.
Nekem úgy van, hogy a boot sorrend beállításnál, ami eszközöket letiltottam, azok előtt felkiáltójel van. szal pl floppy, hálózat...

ha nem találsz ilyesmire vonatkozó beállítást, akkor erős a gyanúm, hogy a holnapi nap folyamán 1 tapasztaltabb fórumtárs segítségedre lesz, ha megint feldobod a kérdést.

(#12093) mobbo válasza kozyadam (#12092) üzenetére


mobbo
senior tag

azért köszi
:R

(#12094) petty88


petty88
csendes tag

Sziasztok!
egy HP Pavilion 1120eh notebookom van, win7-el használom. Az a problémám vele, hogy nagyon melegszik a gép, és nagyobb terhelés mellett(játék, CAD tervező program), hoszabb használat után (kb. 1-1,5 óra) a gép magától lehibernálja magát, ami elég zavaró:) Gondolom ez valami védelmi dolog, hogy ne melegedjen túl. Van erre valami megoldás? A HP-seknek is elküldtem a problémát, azt írták, hogy frissítsem a BIOS-t, ami meg is történt, de a probléma még mindig fennáll, bár talán kevésbé hangos a venti, meg később hibernál le, szóval valami javulás azért van. Valami ötlet? Előre is köszi!

(#12095) adm válasza petty88 (#12094) üzenetére


adm
őstag

"hoszabb használat után (kb. 1-1,5 óra)" - akkor egy 8 órás munkanapon 10 órát dolgozol a noti miatt és 6-7x is kell pihentetni?

rövidtávon emeld meg a hátulját vagy tegyél alá hűtőpadot esetleg takarítsd ki. ellenőrizd, hogy be van-e kapcsolva az energiagazdálkodás.

hosszútávon cseréld le egy munkára alkalmas notira, asztali gépre...

16core - 32thread - 64gb

(#12096) zoli62


zoli62
addikt

Van egy-két kérdésem az MS Office-al kapcsolatban. A Hp laptopok Office Ready, azaz előretelepítve rajtuk van a 2007-es Office 60 napos próba, általában a Pro változat. 25-ször lehet használni aktiválás nélkül. Elvileg kellene lenni hozzá trial kulcsnak. Én nem találtam. Micosoft oldalon részletesen le van írva, hogy lehet hozzájutni, kell hozzá Hotmail-es cím. Microsoft ügyfélszolgálat szerint viszont a Live ID-vel letöltött Pro próbaverzióhoz kapott kulccsal nem használható az előretelepített Office próbapéldányként A Windows asztalon viszont ott van a 60 trial változat aktiválási segédje Akkor most mi az igazság ebben az ügyben? Ki mit tapasztalt?
Magam részéról az a véleményem, hogy ez trial liszensz kérés és letöltés csak az amerikai angol változatban járható út.
Másik kérdésem. A Recovery lemezzel való gyári állapotba történő visszaállítás után az Office ugyanúgy használható 25 alkalommal aktiválás nélkül, illetve ujraindul a trial időszak is?

[ Szerkesztve ]

(#12097) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

erről a notiról szeretném kikérni a véleményeteket
HP DV6-2012eg kb 159eFt
ez az új athlon II m300 is annyira melegszik mint az elődök?
hol van teljesítményben az Athlon X2 QL 65-höz képest?
főleg a melegedés a zaj és az esetleges problémák érdekelnének ezzel a szériával kapcsolatban :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#12098) Pulsar válasza petty88 (#12094) üzenetére


Pulsar
veterán

everestel néztél már hőfokokat? lehet vele LOG-olni pl 30 mp-enkét a hőmérsékleteket. esetleg ezt megcsinálhatnád, hogy lássuk mennyire melegszik fel, és mi...

(#12099) mrbego válasza zoli62 (#12096) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia

Nekem nem volt előtelepítve, hanem később magam töltöttem le a Microsoft oldaláról, és nem kellett hozzá hotmail-es email cím, jó volt a freemail-em is. Erre küldtek egy trial kódot, amivel nem 20 vagy 30 indítást lehet elkövetni, hanem regisztálva lett ugy kb 2 hónapra. De nem sokáig használtam, mert bazi sokat tett fel, és nekem személy szerint nem is tetszik ez az uj moder felület. Nekem jobban használható az Office 2003 az összes frissítéssel és az Office 2007 kompatibilitási csomaggal. Így nincs gonodom az uj (.docx, .xlsx stb) formátumokkal sem.

Üdv, P

(#12100) capafog23


capafog23
őstag

Pár napja írtam hogy a laptop dv-5 1160eh csak hálózatról megy, meg villog a villám led, meg néha világít.
Ma rávettem magam felhívtam a hp ügyfélszolgálatot, nagyon normálisak, segítőkészek voltak 25 perc alatt sikerült megbeszélni mindent, le kellett futtatnom egy akkumlátor tesztet, azt mondták hogy akkumlátor hiba, postán küldenek egy másikat, 2 hét.
Arra számítottam hogy elviszik majd 1 hónapot ülnek rajta vagy ilyesmi, így legalább tudom tovább használni munkához, nem baj hogy nem megy addig aksiról.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.