Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42001) w580


w580
tag

Sziasztok ! Gépvásárlás előtt vagyok SoS a dolog. Kiszemelt gép ez volna.HP

Belső tökéletesen megfelel, nezetős gép lenne. Mik a tapasztalatok ezzel szériával ??? Esetleg valami gondja baja nyűgje ezeknek a gépeknek?

Várom a válaszokat, előre is köszönöm. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#42002) embe


embe
nagyúr

Na most megint beleszaladtam egy ujjnyomatolvasó problémába.
HP 6930p a gép. Az ujjnyomatolvasó ott van, nincs "levakolva". Viszont az eszközkezelőben nincs ott. Bios alapra állíva. Viszont a device részen sem látom a biosban. Mégsem lenne benne?
2 hete egy ilyet telepítettem, abban volt, az ujjnyomatolvasó ablak is így nézett ki.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#42003) SeniorTilla válasza w580 (#42001) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nincs konkrét nyűgje azon kívül, hogy a HP egyik legolcsóbb, belépőszintű gépe. Én 160-ért nem vennék ilyet, az tuti. Nagyon műanyag az egész...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42004) embe válasza embe (#42002) üzenetére


embe
nagyúr

Valszeg (100%) nincs a gépben, mert a biosban nincs lehetőség annak letiltására, nincs a listán.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#42005) w580 válasza SeniorTilla (#42003) üzenetére


w580
tag

Értem rendben köszönöm a választ !

(#42006) vtechun válasza embe (#42000) üzenetére


vtechun
veterán

Kizárt, hogy jobb lenne a 60-as

(#42007) embe válasza vtechun (#42006) üzenetére


embe
nagyúr

Eldőlt. Maradt a 90-es. :D

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#42008) embe


embe
nagyúr

A biosban ez azt jelenti ha ki van pipálva, hogy ha töltőn van a gép, akkor folyamatosan megy a hűtő ventije?
"Fan always on while on ac power"

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#42009) adika4444 válasza embe (#42008) üzenetére


adika4444
addikt

Azt jelenti. De csak jelenti. Valójában meg így is, úgy is megy nem nnagyon érdekli a gépet a beállítás.

üdv, adika4444

(#42010) embe válasza adika4444 (#42009) üzenetére


embe
nagyúr

Ez a hülye gép! :(((
Próbáltam a Notebook fancontrolt leszedni, de csak vírusos találataim voltak.
Illetve régebbi verziókat találtam.

HDD-hez AHCI vagy IDE beállítást használtok?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#42011) Viktor77 válasza embe (#42010) üzenetére


Viktor77
titán

[link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#42012) embe válasza Viktor77 (#42011) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! Innen is próbáltam, de valami miatt nem jött le. Nekifútok megint....mondjuk másik böngésző alól.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#42013) Viktor77 válasza embe (#42012) üzenetére


Viktor77
titán

Gyorsan kipróbáltam Chrome alól, működik.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#42014) embe válasza Viktor77 (#42013) üzenetére


embe
nagyúr

Akkor valszeg az IDM kavar be.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#42015) brolika


brolika
csendes tag

Sziasztok!

Van egy HP Pavilion AB207NH típusú gépem, Win 10-el. Ha alvó módba rakom a gépet, és utána felélesztem, akkor nem működik rajta a wifi. Be se lehet kapcsolni a funkciót, nem az a gond h nem talál.

Valami ötlet? Driverileg elvileg minden a legfrissebb.

Előre is köszi!

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka.

(#42016) grosy


grosy
senior tag

Sziasztok!
Ha van köztetek egy HP pavilion 15 tulajdonos, aki még véletlenül játszik is FPS-ekkel, az megnézné nekem, hogy a "W" billentyűt ha a bal alsó sarkánál,vagy a jobb alsó sarkánál lenyomja, akkor neki sem érzékeli mindig a billentyűt, csak akkor, ha középen nyomja le. Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#42017) mrbego válasza grosy (#42016) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia,
én szokam játszani, de még nem akadt semmi gondom a billentyűkkel (csak a fel/le kurzornyilak miatt haragszok a HP-re). Mindíg érzékeli a bill leütéseket.

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#42018) grosy válasza mrbego (#42017) üzenetére


grosy
senior tag

Köszönöm, hogy válaszoltál! Gondoltam leírom részletesen, hogy miről lenne szó. Tehát adott egy HP Pavilion 15(Star Wars ed.), aminek a "W" gombja olyan, mintha "beragadna". Igaz, hogy csak akkor, amikor az új Aliennel játszom rajta. Ez azért gondoltam megemlíteni, mert ebben a játékban kell viszonylag sokat sétálni ide-oda. Más alkalmazásnál nem sikerült előcsalnom ezt a hibát, de tény és való, hogy itt nyomom csak percekig a "W-t". Gondolom nem kell ecsetelnem, hogy ez egy FPS-nél mennyire zavaró. Nem lehet, hogy a Windows 10-ben van valami beállítás, ami "automatizálja" a gomb lenyomását? A hiba miatt elkezdtem a magát a billentyűt is vizsgálni, és azt vettem észre, hogy már nem annyira érzékeny, mint a többi, csak akkor reagál megfelelően, ha középen nyomom, ha a sarkainál, akkor nem mindig, vagy szakaszosan. Fizikailag beragadni, nem ragad be, legalábbis úgy nem, hogy feltűnjön. Amúgy a gép nincs egy hetes, azért aggódom.

(#42019) adika4444 válasza grosy (#42018) üzenetére


adika4444
addikt

Üdv!

Akkor gariztasd le, nincs értelme vele szenvedni. Majd HP-ék megoldják.

üdv, adika4444

(#42020) SZIGMA válasza grosy (#42018) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Ahogy előttem is mondták, garanciában cseréltesd ki. Ismerősömnek kétszer kellett billentyűzetet cserélni garanciában Pavilion 15-ben.Úgy látszik ez egy gyenge pontja a szériának.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#42021) jety91


jety91
őstag

Csatlakozom en is a win10 gyulolok koze.

Csak par dolog az elmult 1 honap hasznalat utan:
- Nemito gombot 2x kell megnyomni hogy nema ne legyen hang a gepen, az elso utan 1mp mulva ujra visszakapcsolja a dragasag
- intel hd 4600hoz a legutolso hp altal elfogadott driver 15-08-05 datumu, had ne reszletezzem hanyszor omlott ossze lol es tarsai alatt a kepernyoilleszto...
- nehany programban vagy a mely vagy a magas hang hianyzott jackdugora kotott hangszorokon...
- hang folyomatos 100%os terheles mellett zugo, sistergo hangot ad jackdugora csatlakoztatott eszkozoknel (win8on tokeletesen szol)
- filmnezestol a jatekokon at tobbszori 0.5s idotartamu mikrolaggok vannak
- win10es intel vmi magaement driver nem hagyta kikapcsolni a gepet, 3! perc alatt sikerult kivitelezni ezt a roppant "hosszu" folyamatot. win8as driverrel erdekes tokeletesen mukodott utana
- login kepernyo utan vibralt 1-2s idotartamra a hdmi kabellel rakotott monitor kepe
- nalam sokkal lomhabb be es kikapcsolas soran a win8hoz kepest

Ertem en hogy fejlodni kell, szebb (szerintem nem) es csicsasabb a win10, de hogy drivereket nem tudnak meg mindig irni a gyartok es a hp sem kepes azokat megfelelo utemben tesztelni es publikalni az biztos...

[ Szerkesztve ]

(#42022) Dhampir válasza jety91 (#42021) üzenetére


Dhampir
félisten

Driver gondok lehetnek. ThinkPad T510-en eddig még semmi probléma. Eddig.

(#42023) jety91 válasza Dhampir (#42022) üzenetére


jety91
őstag

Tudom, irtam is, csak szegyen hogy lassan tobb mint fel eve kinn van a win10 es a kiadasi datummal megegyezo drivereket lehet felrakni, az ujabbakat nem engedi (intel hd driver pl), mivel azt a hp letiltotta...

(#42024) SeniorTilla válasza jety91 (#42021) üzenetére


SeniorTilla
veterán

+1 :R

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42025) Ice&Lime válasza jety91 (#42023) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Pl egy jol mukodo hps vga driverre 1 evet kellett varni 8.1-en. Szoval meg kb. meg egy fel ev es talan lesz hozza is egy.

(#42026) csatcsat


csatcsat
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem.
Van egy HP Elitebook 8540p típusú laptop.(i5-ös proci)
Van benne 2db 2gb-os samsung memória 1333mhz-es.
Vettem egy kingston 4gb-os 1333mhz-s memóriát,hogy majd az egyik 2gb-os mellé berakom.
Sajnos a windows logonál megfagy majd újraindul.Ha csak a 4gb-os memóriát rakom bele akkor kékhalállal megfagy.A memória jó másik gépben próbáltam.
Ebbe a gépbe valami "speckós" ram kell?
A segítséget előre is köszönöm!

(#42027) embe válasza csatcsat (#42026) üzenetére


embe
nagyúr

Másik slotban próbáltad? Biost default állásba tetted?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#42028) csatcsat


csatcsat
csendes tag

Elsőként a gép aljában lévő slotba tettem bele, a billentyűzet alatti slotban hagytam a 2gb os samsungot.
Aztán csak magába a 4gb-osat kipróbáltam mindkettőben!Bios reset "szoftveresen" volt.Több bekapcsolásra,már olyat csinált,hogy ki be kapcsolt állandóan a gép.A bios felismeri a ramot ,de pl. már a memteszt el sem indul.

(#42029) embe válasza csatcsat (#42028) üzenetére


embe
nagyúr

Ez érdekes, mert az enyémben, igaz 8460-as, még ilyen ram is volt vagy 2-3 hétig.

Visszatéve a korábbi 2 rammal működik normálisan?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#42030) csatcsat


csatcsat
csendes tag

Igen azokkal működik,külön-külön is.Mikor visszatettem őket akkor ezt írta ki a gép.Nem tudom ennek van-e köze valamihez.

(#42031) Ice&Lime válasza csatcsat (#42026) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ami benne van ram, azoknak a paraméterie pontosan meg kell hogy egyezzenek az új ram-éval, ha nem egyeznek meg, akkor azért nem lesz jó. Meg kell nézni ami van benne és olyat beszerezni vagy kicserélni.

(#42032) csatcsat válasza Ice&Lime (#42031) üzenetére


csatcsat
csendes tag

A két memória paraméterei megegyeznek, időzítés,frekvencia.
Az a különös,hogy magába se megy a 4gb-os ram,(kék-halál)

(#42033) Ice&Lime válasza csatcsat (#42032) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ha ilyeneket csinál, akkor a gari marad, bár kicsi a valószínűsége egy új hibás ramnak, de előfordul sajnos.
Vagy esetleg a foglalattal van valami probléma.

(#42034) embe válasza Ice&Lime (#42031) üzenetére


embe
nagyúr

Na nekem pont nem egyeztek meg, láthatod amit linkeltem, mégis szépen futott velük.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#42035) SeniorTilla válasza csatcsat (#42032) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sajnos előfordul, hogy ugyanolyan paraméterekkel rendelkező ramok sem mennek. Pl. a mostani kingston ramokat nem szeretik a probookok. Indításkor kiírja a gép, hogy nem kompatibilis a ram, de ezután továbbmegy. Vegyél másikat, de vásárláskor próbáld ki a gépben.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42036) Ice&Lime válasza SeniorTilla (#42035) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen, ez így van, általában a hynix ramok szoktak jók lenni.

(#42037) csatcsat


csatcsat
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#42038) Dhampir válasza SeniorTilla (#42035) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy ProBook 6570b-ben már 1 éve szépen megy a Kingston (HP/Compaq) KTH-X3CS/4G, 4GB 1600MHz DDR3.

Persze RAM-vásárlás előtt megnéztem, hogy milyen kompatibilis memóriát vehetek az itthoni boltokból.

(#42039) embe válasza Dhampir (#42038) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem is a most benne lévő a 3. vagy 4. fajta mióta megvan.
Most 2x4Gb van benne: SK Hynix HMT351S6CFR8C-PB

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#42040) SeniorTilla válasza Dhampir (#42038) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az újabb probookokra értettem, 450, 470, 430, stb...

A régiek megeszik a kingstont is :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42041) Dhampir válasza SeniorTilla (#42040) üzenetére


Dhampir
félisten

Az igaz. Tesztjelleggel megnéztem egy ProBook 650 G1-ben (habár az sem mai gyerek; Haswelles) a Kingston KVR16LS11/4-et, úgy tűnt, hogy jó bele.

(#42042) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Gyors kérdésem lenne.
A HP Elitebook 8560p optikai meghajtója-e jó az Elitebook 2570p-be?
Netes képek alapján ugyanaz.

Köszi

Impossible is nothing

(#42043) olcsóhús


olcsóhús
csendes tag

Sziasztok!
Játékhoz melyiket vegyem inkább:

HP Pavilion 15-AB221NH, 15.6 FHD, i5-6200U, 8GB, 1TB, Nvidia GeForce 940M 4GB,
vagy
ASUS X556UB-DM051D 15.6 FHD, i5-6200U, 8GB, 1TB, Nvidia GeForce 940 2GB?

Melyiket érdemesebb?

Előre is köszi!

(#42044) Kolondrum válasza meroly (#42042) üzenetére

Sztem nem ugyan olyan vastag és az előlapja sem stimmel.

(#42045) Khelben válasza olcsóhús (#42043) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha csak ebből a kettőből lehet választani, akkor a HP-t. De én egyiket se venném...

(#42046) olcsóhús válasza Khelben (#42045) üzenetére


olcsóhús
csendes tag

Köszönöm a választ, egyet is értek, de a helyzet speciális és ez a két opció van.

(#42047) SeniorTilla válasza olcsóhús (#42043) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A HP-t vedd szerintem is :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42048) kicsi83


kicsi83
tag

Sziasztok, a következő problémával fordulnék hozzátok. Adott egy 8440p minden tökéletesen működik kivéve, hogyha alvó módba kerül a gép akkor amikor feléled csak fekete képernyő van. Gép megy, proci dolgozik, képernyő is bekapcsol csak fekete. Egyetlen megoldás, hogy bekapcsológombot nyomom hosszan és újra bekacsolom. Utána működik normálisan. Ugyanez jelentkezik win7 64 bit és win 10 64 bit alatt is. Driverek HP honlapjáról vannak. Előre is köszönöm a segítséget.

(#42049) embe válasza kicsi83 (#42048) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem hasonlót akkor produkál, a kijelző fényereje maxra van húzva, és be van mellé kapcsolva az ambient display.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#42050) kicsi83 válasza embe (#42049) üzenetére


kicsi83
tag

Szia, köszi a választ. Ambient displayt azt hol tudom kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.