Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12351) rekid válasza SeniorTilla (#12348) üzenetére


rekid
addikt

Nekem nagyon apple koppintasnak tunik ez a notebook oszinten szolva. Milyen árban szerzed? Mert itthon zirka 4-500ezres arat talaltam asszem ami oszinten szolva nevetseges.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12352) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Olyan problémám lenne,ha sokáig "alszik",akkor utánna egyszerűen nem akar felébredni. A zöld led világt a bekapcsológombon,hallom,hogy megy a venti meg ilyenek,de mégse ébred fel. Ilyenkor kikapcs,majd újra be,de nem hiszem,hogy ez hosszú távon jót tenne neki. Tud valaki segíteni?

SeniorTilla sztem nagyon jól néz ki az a masina.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12353) rekid válasza cellpeti (#12352) üzenetére


rekid
addikt

Erről egy vicc jut eszembe:
- Miért nem jön ki a medve tavasszal a barlangjából?
- Mert megdöglött...

:DD

Szvsz windows bug.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12354) cellpeti válasza rekid (#12353) üzenetére


cellpeti
veterán

nincs 1 hete hogy újra raktam a Win7 Professional-t! :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12355) napocska2


napocska2
senior tag

Sziasztok!
Van egy kis gondom és nem világos a megoldás.
DV6810-em van Win7-tel és amióta felfedeztem a média center, valamint a távirányító közös használatának varázsát, azóta teljesen odáig vagyok tőle mozizás tekintetében.
Egy dolog árnyékolja be ezt a gyönyört, mégpedig az, hogy ha távirányítóval kapcsolom ki a notit félálomban (hibernálódik ő is), akkor reggel nem indul el a wi-fi. A hiba okának pedig ezt írja a képernyőre:
[link]
Nem értek a .NET-hez, így tanácstalan vagyok. Hogyan lehetne ezt kiküszöbölni?

(#12356) zsolthee válasza Napfénysüti (#12350) üzenetére


zsolthee
senior tag

Úgy tudom, hogy AHCI mód csak SATA vinyóval rendelkező gépeknél van...
Viszont az Omnibook már nem mai csirke.
Valószínűbb a HDD hiba.

(#12357) zsolthee válasza steve24 (#12349) üzenetére


zsolthee
senior tag

Próbálj meg miniPe-vel vagy valamilyen lemezről futtatható op.rendszerrel bebootolni.
Nézd meg, van-e így HDD. Ha se így se BIOS-ban nincs nyoma, akkor annak valószínűleg kereszt.
Esetleg vedd ki, tedd vissza a vinyót....hátha. Nekem 1szer segített

(#12358) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Segítség kellene( nem meglepő,mi? ).

speedfire kollégának is olyan notija van mint nekem HP 6910p. Ugyanolyan akksi van mind a kettőnkébe. De az én akksim "csak" 2 órát bír ki,míg az övé majdnem 5 órát. Valami a BIOS beállításokkal lehet. Azt mondta,hogy neki minden default-on van a legújabb BIOS-ba. Esetleg valakinek ötlete?

Hol nézem meg milyen BIOS van a gépemen?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12359) mome válasza cellpeti (#12358) üzenetére


mome
tag

A BIOS-ban.

(#12360) cellpeti válasza mome (#12359) üzenetére


cellpeti
veterán

Rom Bios Version: F.0A

Ez jó Win7 alatt is?

Ugyani itt nem találok semmi BIOS-os dolgot!

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12361) rekid válasza cellpeti (#12360) üzenetére


rekid
addikt

igen, nagy valószínűséggel jó :)

Akksi: Nem mindegy milyen beállításokkal van mérve az a 2 és 5 óra illetve az sem mennyire elhasznált az akksi. :) Ezeket írd le légyszíves. Everest megmondja az akksi elhasználódásnak merteket.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12362) grex4 válasza mome (#12341) üzenetére


grex4
aktív tag

na hali.
szétszedtem a notit kicsit de a switch covert nagyon feszegetni kellett volna igy nemszedtem ki, a ventidobozt se. porszivóval kapott a venti egy darabig meg a bordárol is a naggyát. de meglepően nemvolt koszos. sőt sehol egy porcica, a bordák közt 4-6van kissé tömődve de nemvészes. a cover-t ha letudnám szedni akkor már az ujrapasztázás is menne, az számitana sokat fokokban.
portalanitás előtt terhelve:
alaplap: 51
cpu:65
mag1: 63
mag2: 57
portalanitás után terhelve:
alaplap:46
cpu:61
mag1:60
mag2:54
terheletlenül most 44-45-44-37. vinya az maradt a régi 40. a gép hangtalan
azért a szerelési videókon látszik h full új gépeket kapnak szét ott pikk-pakk. több mint 2éves gépemen már ragadtak a dolgok. asszem ennyi. a switch coverrel kapcsolatban még kérnék tanácsot hogy célszerű levenni mert nagyon bevan gyógyulva. a gép továbbra is egy hpq 6715b.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#12363) zsolthee válasza cellpeti (#12352) üzenetére


zsolthee
senior tag

Nekem 8510p-nél XP alatt volt ugyan ez a hiba.
Ott a VGA driver frissítése oldotta meg a problémát.

(#12364) mome válasza grex4 (#12362) üzenetére


mome
tag

Pont a legfrekventáltabb részt nem tisztítottad meg. A bordának a venti felöli oldalán ül meg a legtöbb "porcica", ugyanis ott ütközik igazán akadályba. Ehhez viszont ki kell venni a ventit. Amihez viszont le kell pattintani a cover-t.

(#12365) cellpeti válasza rekid (#12361) üzenetére


cellpeti
veterán

Az ő általa leírt dolgokkal ment az enyém 2-2,5 órát. Az akksim elhasználódásának mérteke 0%. Megpróbálom a VGA-t én is!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12366) zsolthee válasza grex4 (#12362) üzenetére


zsolthee
senior tag

6710b-nél a switch cover-t az akkutól jobb és balra lévő 2-2 csavar kivétele után fel lehet pattintani. (Nem sokban különbözhet fizikailag a 6715b-től).
Én úgy szoktam, hogy miután kivettem a klavot, óvatosan alulról kiemelem az egyik sarkát(általában a jobb oldalról kezdem) egy puha műanyag feszítővel. Ha feljött, ugyan azon az oldalon lévő zsanértakaró alá is benyúlok és kipattintom a jobb oldalán. Aztán már annyira hajlik a cover, hogy kézzel meg tudod fogni és apró fe-le mozdulatokkal végig fel tudod szedni a másik végéig.

(#12367) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Ez a Credential Manager tud néha meglepetéseket okozni: Firefoxban lépkedtem össze-vissza a megnyitott oldalak között, majd írtam volna be egyikre a felhasználónevem, erre beírja magától a jelszót a felhasználónév helyére. Persze csillagozás nélkül :C Mondom köszi! :DDD

(#12368) steve24


steve24
aktív tag

köszi a segitséget! hol találom a hp omnibook xe3 ban a vinyot? mert minden ajtó alatt más van a belsejében van??

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#12369) zsolthee válasza steve24 (#12368) üzenetére


zsolthee
senior tag

A billentyűzet alatt van.
Lásd [itt]

(#12370) adam3


adam3
aktív tag

Helló!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy én az ujjlenyomat olvasót nem windows belépésre szeretném használni, mivel többen is használják a gépet, hanem arra, hogy amikor én lehúzom az ujjam, a böngésző csak ezután engedélyezze nekem a tárolt jelszavakat, sütiket stb...

Szóval a gépet többen használjuk, de pl. a chrome-ba ha belépve maradok gmailen, más is tudja olvasni a leveleim. Van egyáltalán ilyen program?

(#12371) grex4 válasza zsolthee (#12366) üzenetére


grex4
aktív tag

mome: köszönöm a választt. direkt bevilágitottam és tisztán átlehetett látni szal nem koszos. procipasztázáskor majd szétkapom igazán.
zsolthee: amugy nem olyan mint a tied. ebben nem tartja csavar a covert. videóban zsanérről pattintja ki, na igy nemment, service manual-ba meg 3lukat jelez ahonnan fellehet fesziteni. köcce a segitséget. vmit ért a dolog,

üdv

(#12372) adam3 válasza adam3 (#12370) üzenetére


adam3
aktív tag

Na jó, elegem lett...

A HP 6730b-ben lévő authentec aes2810-es ujjlenyomat olvasó a gyári szoftverrel se megy... Mindig valami új jelszó megadását kéri leolvasás előtt, és hiába adok meg bármit, érvénytelennek írja és a leolvasást el se tudom kezdeni...

Valakinek sikerült működésre bírnia egy ilyen vagy ehhez hasonló leolvasót?

(#12373) steve24 válasza grex4 (#12371) üzenetére


steve24
aktív tag

köszi a segitséget! nemtudtam volna)) és a billentyüt hogy tudom kinyitni? vagy kivenni?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#12374) Khelben válasza adam3 (#12372) üzenetére


Khelben
nagyúr

Milyen oprendszer? Nekem Win7 alatt megy rendesen.

(#12375) cellpeti válasza adam3 (#12372) üzenetére


cellpeti
veterán

én már rég kilőttem,1 órán át szenvedtem vele,huzogattam rajta az ujjam,úgy ahogy mutatta,meg ahogy kell és nem olvasta le..na mondom b....d az anyád és kikapcsoltam.

Letöltöttem a legújabb BIOS-t,kivi leszek mennyit bír most a masina.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12376) kacsyx válasza cellpeti (#12375) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Kilőtt wifivel, minimum fényerővel, energiatakarékos módban mérted azt a két órát? Mert a 4-4,5 óra erre vonatkozik.

(#12377) adam3 válasza Khelben (#12374) üzenetére


adam3
aktív tag

Win7 nekem is pedig... 64bit bekavarhat?

(#12378) cellpeti válasza kacsyx (#12376) üzenetére


cellpeti
veterán

igen úgy! :U de az őj biossal még nem mértem!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12379) SeniorTilla válasza rekid (#12351) üzenetére


SeniorTilla
veterán

329 900.- lesz az ára. Nem olcsó, az biztos. Szerintem ezt nagyon réteg-notebooknak szánta a HP.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12380) Khelben válasza adam3 (#12377) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem is 64bites, úgyhogy nem hiszem.

(#12381) cellpeti válasza SeniorTilla (#12379) üzenetére


cellpeti
veterán

Hát annyiért már nem tetszik akkor! :W :DDD

Annyit egy gép se ér( nekem legalábbis )

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12382) SeniorTilla válasza cellpeti (#12381) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, ár/teljesítmény alapján biztosan nem. Pont ezért gondolom úgy, hogy szűk vásárlói rétegnek szánják. Majd ha itt lesz, megírom a személyes tapasztalataimat vele. Miért is kerül ennyibe... :F

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12383) rekid válasza SeniorTilla (#12379) üzenetére


rekid
addikt

Egy százassal lenntebb már labdába rúghatna ezzel a konfiggal de akkor is meg kellene győzni hogy őt vegyem.
Igazandibol ekörül indulnak az aplle gepek így kulső alapján ugy gondolom nekik lehet konkurencia. (legalabbis oda szanhatjak) persze ez csak silabizálás
Természetesen azert várjuk a tapasztalataidat.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12384) cellpeti válasza rekid (#12383) üzenetére


cellpeti
veterán

Meg akkor,ha már ennyit szánok gépre,lehet meggyőzne az Apple,hogy őt vegyem...de mondjuk nem mostanába akarom lecserélni a 6910p( :R )-t!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12385) rekid válasza cellpeti (#12384) üzenetére


rekid
addikt

jaj de banom h eladtam az enyem..... no nem az uj rossz csak hihetetlen kezes az a kis "sz@ros" .

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12386) SeniorTilla válasza cellpeti (#12384) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Biztos vagyok benne, hogy tetszene az almás rendszer. Nekem régebben volt egy Mac-om, és nagyon felhasználóbarátnak ismertem meg a rendszert, az OS-t, stb. Sokkal jobbnak, mint egy Windows-t. Egy probléma volt, nem sok mindenre tudtam használni... :N

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12387) cellpeti válasza SeniorTilla (#12386) üzenetére


cellpeti
veterán

Pedig sok mindenre lehet azt is használni állítólag,annyira biztos mint a Windowst.
Én is nyomtam kicsit( 3 órát ) a legújabb MacBook-val. Jó nagyon tényleg.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12388) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Ma felraktam a 3D Drive Guardot,meg a QLB új verzióját,erre már nem is akart elindulni,hanem visszaállítási pontot csinált,és csak úgy indult el. :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12389) attika89


attika89
senior tag

Üdv!
Lenne egy sürgős ügyem! Előre is bocs a kínos témáért...modik lehet törlik is rögvest, de fontos lenne a megoldás mert főiskolai dolgaimhoz nagyon fontos lenne
A probléma: Van egy Pav dv7 1070eg amin Win7 RC fut (64bit).
Na most mivel próbaverzió és márc.1-el lejárt ezért 2 óránként újraindulgat.
Elhatároztam, hogy újra telepítem és gyorsan szereztem egy "virágbolti" (másra nem futja) win7 ultimate 64bit-es verziót. :B
Na most az a gond, hogy mikor újraindítom a gépet a dvd-vel bent, akkor a következőket írja ki:
0. NO Emulation System Type 00
1. NO Emulation System Type 00
Enter a choice
Itt entert nyomok, mert semmi másra nem reagál, aztán kiírja ezt:
Non-System disc or disc error
Replace and press a key when ready
Itt megnyomok egy gombot és betölti az oprendszert :F

Windowsból indulva persze indul a telepítés, de az ugye nem a legjobb megoldás...
Biosban első helyre hoztam a dvd olvasót a boot order-ben, de ugyan ez a helyzet :W

Remélem valaki tud segíteni
és még egyszer bocsánata kínos témáért!! :B

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#12390) akyyy


akyyy
senior tag

Sziasztok. HP Pavilion dv5 1120, ehet a tipusba lehet videókártyát cserélni? MXM2-es?

(#12391) paramedic


paramedic
aktív tag

Gugliztam is, meg nézegettem az apróban is, de több szem többet lát alapon:
HPQ 6910p laptopba keresek akkut. Honnan, mit érdemes vennem?

(#12392) p/dani válasza adam3 (#12372) üzenetére


p/dani
csendes tag

Milyen az a "valami új jelszó", mit ír ki pontosan? Nem lehet, hogy csak egy Fingerprint Reset on Reboot engedélyezés kéne neki a BIOS-ban?
Vagy ezen már túl vagy?

[ Szerkesztve ]

(#12393) adalbert1


adalbert1
veterán

Valakinek van tapasztalata ilyen vagy hasonló optical bay caddyvel?
Bármilyen HDD/SSD belemegy? Az hogy az ODD helyére teszem nincs semmilyen hatással a benne lévő HDD sebességére (kicsit értelmesebben megfogalmazva : van valamilyen sebességkorlát)?

Ill. valami értelmes áron lehet itthon is ilyet szerezni?

(#12394) adam3 válasza p/dani (#12392) üzenetére


adam3
aktív tag

"Enter your new windows password"

Ezt írja ki pontosan, és ahogy említettem bármit írok be, nem fogadja el...
Bios még nem volt, mindj meg is lesem, ide ma már csak akkor írok ha megoldódott a probléma :)

(#12395) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok!

Héten cserélték a gépem teljes kijelzőpaneljét, és nem vagyok megelégedve a szervizesek munkájával. A jobb oldali zsanér jobb oldalán kb 0,6-0,7cm-es hézag van ugyanazon zsanér bal oldalához viszonyítva, tehát úgy néz ki mint ha ferdén tették volna vissza rá. A kijelző teljesen hibátlanul működik, csukódik, de nem szép esztétikailag. Mit csináljak ezzel? Ha mondom a szervizesnek, csak azt válaszolná rá, hogy nem tudták másképpen megcsinálni :F

(#12396) SeniorTilla válasza akyyy (#12390) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nem lehet

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12397) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Lehet már kérdeztem,de van infra a gépemen. Esetleg univerzális távirányítóval nem lehet irányítani? Képek vetítését,meg ilyeneket?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12398) mrbego válasza jorden06 (#12395) üzenetére


mrbego
aktív tag

Hali!

Mikor nekem cseréltek kijelzőt, akkor nekem se rakták össze pontosan. Felül a webkameránál én pattintottam vissza a műanyag keretet, viszont a kijelző alatt is van egy pici helyen, amit nem tudok visszapattintani, nem olyan vészes, de azért jobb lenne ha szépen össze lenne rakva.
Esetleg próbáld meg magad visszapattintani, vagy ha csavarok tartják, akkor levenni és rendesen visszarakni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#12399) p/dani válasza adam3 (#12394) üzenetére


p/dani
csendes tag

Ezesetben lehet, hogy mégsem a BIOS-ban kell túrni... Viszont, ha továbbra sem sikerül megoldani, küldj egy screenshotot, meg egy kis leírást, hogy hogy jutsz el eddig az üzenetig (akár privátban is jöhet), aztán megnézem magamnál, mert nekem is ugyanez a konfigom van (6730b, AuthenTec AES2810, Win7 x64) és nálam megy rendesen.

Érdekes egyébként, hogy az "Enter your new windows password" kifejezésre alig dob ki valamit a Google/Bing (leginkább Fujitsu gépek manualját), ha pedig eléteszem a hp protecttools szavakat, akkor már semmit sem talál.

[ Szerkesztve ]

(#12400) csonkasz


csonkasz
csendes tag

Akkor én is nekiállok hibajelenséget írni. Hátha találkozott már valaki ilyennel.
Pavilion DV7 2210. Win7 64b. Elég sokszor újabban a tapipadon lévő görgető funkció nem működik.
Van hogy újraindítom és megy, de legtöbbször nem. Synaptics beállításokban minden jónak tűnik.
Bosszant, mert már nagyon hozzá vagyok szokva.
Valami ötlet?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.