Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12701) Lackooo84 válasza adam526 (#12700) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mert ahol gyártják nem számít a tartósság, a lényeg, hogy minél gyorsabban végiggördüljön a gyártósoron, és egyszerűbb odab*szni egy lapot, mint szépen lekenni pasztával...

The Truth is out there...

(#12702) spyduck válasza Lackooo84 (#12701) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez érthető egy konzumer gép esetén de egy business gépnél :F Mondjuk a mai világban én már nem csodálkozom semmin!

(#12703) spyduck válasza adam526 (#12700) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha ez tényleg így van akkor lehet én is megjátszom ;]

szerk: Persze várok pár hónapot, h mi fog kisülni a kis mókolásodból ;]

[ Szerkesztve ]

(#12704) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Sziasztok!

HP 6820s notebookot használ valaki Windows 7-el? Elsősorban az volna a kérdés, hogy a drivereket a Win7 Update alkalmazása magától megtalálja, vagy a HP honlapján fent levők közül a Vista driverek is jók a Win7-hez?
Azért kérdem, hogy érdemes-e belekezdeni egy Win7 telepítésbe ezen a gépen, vagy nem sok esélye van, hogy lesz hozzá meghajtó.

Előre is köszönöm!

(#12705) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

8710w-nél ezek egy 7200rpm-es winyó esetén normális adatok?

(#12706) MALK


MALK
tag

Sziasztok, egy 6930p újdonsűlt tulaja vagyok :DD
segítségeteket szeretném kérni, új vagyok laptop körökben és nem vágom miért nem bootol cd ről ha azt állítottam be neki. help pls :R

(#12707) rekid válasza MALK (#12706) üzenetére


rekid
addikt

bootolhatto a cd? :) Nem lehet hogy rosszul van kiirva / elrontva?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12708) kacsyx válasza MALK (#12706) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Milyen operációs rendszerrel szeretnél bootolni?

(#12709) MALK válasza rekid (#12707) üzenetére


MALK
tag

jo a cd, a bealitasoknal ronthatok el valamit?

(#12710) MALK válasza kacsyx (#12708) üzenetére


MALK
tag

vista van a lapin most es vin 7 et szeretnek tenni ra

(#12711) mrbego válasza spyduck (#12705) üzenetére


mrbego
aktív tag

Hali

Én most mértem az enyémet és szinte ugyanezek az értékek jöttek ki. Bár nekem Pavilion van Western Digital 160 GB 5400 merevlemezzel.

Üdv, P

(#12712) Eszleny válasza MALK (#12709) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Esetleg a BIOS-ban nézd meg a bootolási sorrendet. Lehet, hogy a HDD a CD-ROM előtt van.

(#12713) adorjant válasza spyduck (#12705) üzenetére


adorjant
senior tag

ez nagyon karcsú...
egy újabb típusú 5400-es vinyó 60-65mb/s-re képes... (pl samsung 160,wd scorpio blue)
wd scorpio 320gb 7200rpm 75mb/s körül van a lemez elején (ich-7 mellett)

[ Szerkesztve ]

(#12714) p/dani válasza MALK (#12709) üzenetére


p/dani
csendes tag

Ellenőrizd a BIOS-ban, hogy engedélyezve van-e a CD-ROM boot, és figyelj arra is, hogy a Boot Order a megfelelő sorrendben álljon (az elején a NB Upgrade Bay legyen).

(#12715) kozyadam


kozyadam
tag

Sziasztok!

most szeretnék vinyót cserélni a laptopomban, és a régi vinyót egy külső házba tenném. tud valaki olyan külső házat, ami power eSata csatlakozós? mert a laposon van ilyen csati, és akkor nem kéne fölöslegesen elfoglalni egy USBt.

(#12716) kozyadam


kozyadam
tag

még valami felmerült bennem. megnéztem a gépem garanciáját, és a következőt láttam: link

most ezt nem értem, kétszer szerepel a HP Hardware Maintenance Offsite Support és a kettő között elég nagy rés van az időben. 2009 Dec 2 és 2010 Szept 7 között hogy van garancia a gépemre, és azt kivel kell intézni?

illetve miért írja, hogy 2008 Nov 3.-án kezdődött a gari, mikor 2009 májusban vettem a gépet, boltból, teljesen újonnan?

(#12717) xcbiker válasza kozyadam (#12716) üzenetére


xcbiker
addikt

ha a gépedhez van garancialevél akkor az azon feltüntetett dátumok érvényesek.

ha nincs garjegy akkor a hp oldaláról vett infok alapján garizzák egyes szervizek.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#12718) morfneo


morfneo
csendes tag

Sziasztok!

újabb problémával fordulok felétek:
A napokban arra lettem figyelmes, hogy a dv-6-osom ventilátora furcsa hangot ad ki akkor hogy ha alig kell dolgoznia. amikor a cpu 40, 41 fokos akkor alapjáraton a hangja megváltozik, olyan mintha kattogna. rátettem egy procifigyelő progit (core temp, cpu fanspeed) és elkezdtem vele játszani (colin mcrea dirt 2 - full grafika) majd felment a processzor hőmérséklete 65 fokra kb fél óra játék után. ennél magasabbra nem megy. Ilyenkor viszont a venti már rendesen megy, és az a fura hang is megszűnik. Majd ha lehült a gép akkor megint előjön a jelenség.

mit csináljak szerintetek? a gép nincs 4 hónapos, hűtőpadot is használok. nemhiszem hogy beszippantott volna valami nagyobb koszt a ventije.

A válaszokat előre is köszönöm.

(#12719) ktg3


ktg3
őstag

sziasztok

hp8510p, fogadja az újabb 45nm-es procikat? biosfrissítéssel vagy akár anélkül megoldható?

(#12720) SeniorTilla válasza morfneo (#12718) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Próbáld meg kiporszívózni belőle a port, vagy sűrített levegővel kifújni. Enniy idő alatt elég sok trutyi be tud menni a ventillátor és a hűtőbordák közé. Én a HDX20-ast 1-2 havonta ki szoktam fújni kompresszorral, és az asztali gépemet is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12721) mrbego válasza kozyadam (#12716) üzenetére


mrbego
aktív tag

Hello

Ezt én is észrevettem a gépemnél, hogy bár 2009. áprilisában vettem, de a HP progija szerint 2008. októberében lett először a rendszer elindítva és onnan is számolja a garanciát. Valamint egy év garit ír a program is meg a honlapjuk is, és a gép alján lévő cimkén is 1 year van írva, de a számlán 2 év gari van feltüntetve. És szerintem is a számla számít.

Üdv, P

(#12722) mome válasza ktg3 (#12719) üzenetére


mome
tag

Keress rá az intel oldalán arra a processzorra amelyiket be szeretnéd tenni és alul felsorolja a kompatibilis alaplapokat.
Ez a T8100 oldala ami 45nm-es és kompatibilis a PM965-el.

(#12723) dvirgoo válasza Lackooo84 (#12701) üzenetére


dvirgoo
csendes tag

Technikai segítséget szeretnék kérni

Adott 1 Hp1275dx es gép.

Erre szeretnék feltenin 1 win xp-t de kb vagy 5 különböző verziót ki probáltam és le áll.
Valakinek van rá esetleg ötlete hogyan tudnám felteni.
Probáltam már 7 allat a win mod-ot de az sem az igazi....

Előre is thx

(#12724) SeniorTilla válasza mrbego (#12721) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A magyarországi HP érdekesen kezeli a garanciális időket, az új gépeknél és a renew gépeknél is. Ezt én is észrevettem, és nem értem, miért lehet... :F

Mindenesetre ha külföldi szervizbe viszem a gépet, soha nem csinálnak problémát a garanciából, volt, hogy 1 hónappal a lejárta után is kicserélték garban az alaplapot.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12725) nandi96


nandi96
csendes tag

Sziasztok! 3 hónapja egy ilyet laptopot használok és nagyon meg vagyok vele elégedve: HP Pavilion DV6 2010eh. Nekem nagyon bejön gyors, jól néz ki és még sokat is tud :).
Specifikációi: http://h10010.www1.hp.com/wwpc/hu/hu/ho/WF06b/321957-321957-3329744-64354-64354-4011364-4058521.html 150K-t megért ÚJONNAN bőven :) . Mindenhol 200K ez a laptop :). Ha valaki ilyet szeretne venni akkor az jól döntött :)

(#12726) mrbego válasza nandi96 (#12725) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia

Egészséggel használd!

Jó kis gép. Én is megvagyok elégedve az enyémmel. Bár inkább otthoni gép, egy ideje a munkahelyemen is használom, remélem bírni fogja a gyűrődést (reggeltől estig egyfolytában megy és viszonylag nagy a por, kosz).
De szerintem mindjárt jön kémkacsa és társai, hogy pfujj, inkább elitebook meg probook ... stb. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#12727) SeniorTilla válasza mrbego (#12726) üzenetére


SeniorTilla
veterán

:P :P :P

Nem baj, lényeg, hogy mi szeretjük a Pavilionokat!

Ha poros helyen használod, javaslom, hogy 1-2 hetente fújd ki a szellőzőjáratokat és a billentyűzetet a portól.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12728) nandi96


nandi96
csendes tag

Köszi szépen Mrbego! :)
Igazából azt szeretném megkérdezni h hogy a fenébe tudnám leállítani az msn messenger bejelentkezési felugróablakát mikor bekapcsolom a gépet. Egyszer nem mentem még fel vele msnre és már kezd egy kicsit idegesíteni h mindig ki kell lépkedni belőle :D. Valakinek van tippe?

(#12729) mrbego válasza nandi96 (#12728) üzenetére


mrbego
aktív tag

Erre két módszer is lehetséges. Az egyik, hogy ha úgysem használod, akkor egyszerűen eltávolítod az msn-t.
Vagy: bejelentkezel és a beállításokban a Bejelentkezés pontot választva kiveszed a pipát abból, hogy A Windows Live Messenger indítása a Windows rendszer indításakor.

SeniorTilla: igen, néha szoktam fújkálni, bár csak manuális módszerrel, nagy tüdő segítségével :)

Üdv, P

(#12730) kozyadam válasza nandi96 (#12728) üzenetére


kozyadam
tag

Eszközök > Beállítások > Bejelentkezés, ha jól emléxek.

Windows Live messengerben legalábbis így van. kiveszed a pipát és nem fog zaklatni

(#12731) SeniorTilla válasza mrbego (#12729) üzenetére


SeniorTilla
veterán

próbáld meg a porszívót is, mert a tüdő kevés

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12732) dvirgoo


dvirgoo
csendes tag

Uraim Windows Xp-re senki?

(#12733) BluEyes válasza dvirgoo (#12732) üzenetére


BluEyes
őstag

Mikor áll le, milyen üzenettel, miféle win modot csináltál meg? Milyen proci, milyen csippszet?

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12734) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Hogy tudom kitisztítani a billentyűzetemet kitisztítani,illetve alatta a cuccost? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12735) SeniorTilla válasza cellpeti (#12734) üzenetére


SeniorTilla
veterán

sűrített levegővel

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12736) morfneo válasza SeniorTilla (#12720) üzenetére


morfneo
csendes tag

köszi szépen. megpróbálom most porszívóval, meg veszek sűrített levegőt is. Még annyi hogy a sűrített levegőt milyen közelről engedjem rá? Csak azért hogy nehogy a nagy nyomástól több kárt okozzak mint hasznot.

(#12737) SeniorTilla válasza morfneo (#12736) üzenetére


SeniorTilla
veterán

érzéssel... ha van műszaki érzéked, tudni fogod :K

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12738) palnorbi


palnorbi
csendes tag

Hello Sziasztok!!
Véleményeket szeretnék kérni a hp pavilion gépekről pl dv6000 dv9000. mennyire igaz hogy megsül bennük a videó kártya chipje?? Több használtat is láttam ilyen hibával :S Nagyon tetszenek ezek a kütyük csak ha ez vmi típus hiba akkor nem valami jó befektetés.
Köszi a válaszokat!
Ja és nem játékra kellene a gép de azért bírja a kiképzést pl megy egy hétig egyfolytában :DDD

(#12739) dvirgoo válasza BluEyes (#12733) üzenetére


dvirgoo
csendes tag

Már rögtön a legelején éppen csak addig jutt hogy boot cd-ről elindul de ennyi.
Kék halál meg áll : Ellenőrizze a winyót stb.
Hp1275dx Amd Turion x2 Ati radeon.

(#12740) cellpeti válasza SeniorTilla (#12735) üzenetére


cellpeti
veterán

Ok,veszek spray-t,de ami a bill alatt van az,hogy jön ki? Ki kell szednem a billentyűzetet?
Meg a tapipad gombjai alatt is ki kellene tisztítanom!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12741) kozyadam válasza dvirgoo (#12739) üzenetére


kozyadam
tag

alap kérdés, de azért felteszem: nem lehet, hogy SATA driver problémája van?

SeniorTilla:
dv5 szétszedéssel kapcsolatban milyen tapasztalataid vannak? szeretnék vinyót cserélni benne, és ha már ott tartok, akkor egy proci és videókályha újrapasztázást és nagytakarítást is megejtenék.
mi mindenre kell figyelni? mennyire kell szétszedni?

[ Szerkesztve ]

(#12742) kozyadam válasza SeniorTilla (#12737) üzenetére


kozyadam
tag

sorry, gyorsabban gépelek, mint gondolkozok :S

[ Szerkesztve ]

(#12743) cellpeti


cellpeti
veterán

mi hülyítheti le az érintőgombokat? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12744) dvirgoo válasza kozyadam (#12741) üzenetére


dvirgoo
csendes tag

ki próbáltam többet amibe elméletileg benne vannak az uj sat adriverek .
De esetleg tud valaki vlami olyan helyet ahonnan tuttira jót leheten le tölteni azt megköszöném...

(#12745) SeniorTilla válasza palnorbi (#12738) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sajnos ezeknél a szériáknál tényleg előfordult a VGA halála. Saját gépemnél is anno, egy dv9000-esnél. Pont az a baj, hogy a hosszú tartós üzemnél van a legnagyobb esélye, és teljesen lutri a dolog. Vannak olyan gépek, amik ma is mennek 3 éves korukban, és volt olyan, ami egy évet se bírt, és meghalt benne a vga, pedig nem játékra használták

Inkább, ha lehet, válaszd az újabb dv7-es vagy dv5-ös (esetleg dv6-ost, ha a régiből lehet itthon kapni használtat) szériát.

Alapszabály, hogy a nagyobb gépnek jobb a hűtése és halkabb is, mint a kisebbek. Ezt hosszú távú tapasztalat miatt mondom.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12746) SeniorTilla válasza kozyadam (#12741) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A HDD csere gyerekjáték, nyugodtan megcsinálhatod.

A VGA és CPU pasztázással már óvatosabban bánj, több dolog miatt:

- teljesen szét kell szedni a gépet, levenni a kijelzőt, kivenni az alaplapot
- sok helyen pattintós a műanyag burkolat, és aki először csinálja, eltörheti (de ha nem is töri el, mindenképpen úgy fogja érezni, hogy eltört; és ez nem tesz jót a vérnyomásnak :) )
- sajnos volt már olyan, hogy hasonló művelet után nem indult el a gép, és az gáz, mert alaplapjavítás vagy -csere lehet a dolgoból
- ha ebben az állapotban rendesen működik a géped és nem produkál hibát, nem hiszem, hogy megéri hozzányúlni, én nem tenném

Ha mégis nekiesel, ITT van egy jó leírás (gyári service manual), mit hogyan és milyen sorrendben kell csinálnod.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12747) SeniorTilla válasza cellpeti (#12740) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Kis ecset és sűrített levegő és türelem. Szépen ki lehet piszkálni és fújni szétszedés nélkül is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12748) kozyadam válasza SeniorTilla (#12746) üzenetére


kozyadam
tag

köszönöm a leírást, átnyálazom az biztos, már 87 oldalt átfutottam.

a 3. oldalon azt vettem észre, hogy említi, hogy mindegyik masinában lehet 2 merevlemez.
Dual hard drive configurations:
és itt említ pár összeállítást. Nem tudod, hogy 320 gigás gyári vinyó mellé be lehet tenni 500 gigás WD 5400rpm-es lemezt? egyáltalán hova kell ezt pakolni a gépbe? egyáltalán bele megy-e?
(ha nem, akkor miért szerepel a leírásban?)

a CPU és VGA pasztázást 1 kis hőfok csökkenés miatt szerettem volna, de hallgatok Rád, és valószínűleg elhalasztom más korra. :)

(#12749) SeniorTilla válasza kozyadam (#12748) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Fizikailag csak egy lemez fér a 17-esnél kisebb gépekbe, a leírásban szerintem csak az alaplapi kapacitást jelölik, azaz a rendszer elméletben tudja, gyakorlatban nem.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12750) kozyadam válasza SeniorTilla (#12749) üzenetére


kozyadam
tag

:( ez nem jó :) de sejtettem.
nem tudod esetleg, hogy lehet-e kapni valamilyen külső HDD házat, ami az eSata csatlakozót használja? áramra is meg adatra is.
mert néztem 1 kis USBs házat, de ha már ott van az eSata, akkor legyen kihasználva :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.