Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15001) SeniorTilla válasza makaveli666 (#14999) üzenetére


SeniorTilla
veterán

a rendszer-visszaállítás sokkal kevesebb ideig tart ;)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15002) makaveli666 válasza SeniorTilla (#15000) üzenetére


makaveli666
senior tag

ŐŐŐŐŐ. Én nem vettem észre ezen a laptopon semmilyen érintőgombot ez az egyik, a másik feltettem a létező összes hp drivert amit a honlapon találtam a laptopomhoz, utána egy ilyen HP Quick Launch Buttons és természetesen ugyanúgy semmi nem történt.... Kezdem megbánni a vételt :( (persze ez csaj hab a tortán)

(#15003) SeniorTilla válasza p.geri (#14998) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A P520-as és N620-as procik nagyon jól "kihajtják" az 5650-est. N330-al nincs konkrét tapasztalatom, de a nagyobb tesók jól szerepelnek.

makaveli666:
Bocs, érintőgombok a régi dv6-osokon vannak. A qlb a tiéden is működik, de kell alá a .NET, ahogy írtam is. Van itt néhány dv6-3000-esem, azokon is fent van ez a környezet.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15004) makaveli666 válasza SeniorTilla (#15003) üzenetére


makaveli666
senior tag

Nekem hp software framework van fennt, meg most kb van a hp honlapon 15 HP Quick Launch Buttons. Már megpróbáltam 2 vel is egyikkel se működik. A másik meg hogy nem értem, hogy miért nincs a laptopom driverei között.

(#15005) SeniorTilla válasza makaveli666 (#15004) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Iszonyat nagy a kavarodás a hp holnapján. Még sok gép paraméterei is rosszul vannak kint, de driverek terén katasztrofálisan rossz a helyzet. Az eredeti c:\swsetup mappát kellett volna lementened a gépről, abban minden benne van.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15006) makaveli666 válasza SeniorTilla (#15005) üzenetére


makaveli666
senior tag

LOL nekem 200 ezer forintért semmit nem kéne tennem, ha már a hp nem ad egy kurva driver dvd -t a laptopjához, hanem bevállalja, hogy a honlapról töltse le a hülye aztán majd használja.

(#15007) SeniorTilla válasza makaveli666 (#15006) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nemnem, ki kellett volna írnod a recovery-t. Elvileg szólnia is kellett a gépnek, hogy tedd meg... akkor nem lenne baj. Persze sok függ attól is, hogy az eladó ahol vetted, elmondta-e ezt.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15008) makaveli666 válasza SeniorTilla (#15007) üzenetére


makaveli666
senior tag

Az eladóval nem volt semmi probléma. Ugye az msi laptopra mindenki azt mondja hogy szar... szar a support szar a minőség stb. Hát a szervízzel én tökéletesen meg voltam elégedve ( 1 hét alattt minden kész volt) a hivatalos honlapról leszedett driverek mind működtek megfelelően. Most nem verni akarom meg nem verni fogom a nyálam ,de egyszerűen nem értem, hogy egy ekkora cég, meg egy ennyire régóta üzemelő cégnél ilyen support és minőségbeli problémák vannak, és jelen esetben nem is egy 100 ezres laptopról beszélünk. Tudom ez még talán egy középkategóriásnak vagy egy alsó-középkategóriásnak besorolható laptop. De csak ennyi elvárás hogy a honlapon faszán legyenek fennt a driverek szerintem nem nagy elvárás. Nah mindegy akkor nem lesz visszajelzés a monitoromon. Ebbe is belenyugodtunk.

(#15009) mlkcy


mlkcy
csendes tag

Sziasztok!

Egy hp pavilion dv6-os tulajdonosa vagyok. win 7 újra partícionálás, telepítés után a "hangerőszabályozó csúszkával" lett problémám. működik, ahogy kell. csak nem látom a kék színű skálát, amit korábban igen. akkor még fent voltak a hp-s kütyük. progik! szóval a hang némítás, ráadás működik, csak nem tudom, hogy éppen mennyire vagyok közel a maxhoz vagy épp a minimumhoz. a kérdésem az lenne, hogy nem tudja valaki véletlenül, hogy melyik programot, vagy drivert, vagy akármit kell telepítenem, hogy ez funkció újra működjön??? engem nagyon zavar....a hp oldalon található ql button driver fent van. nem segített!
remélem ismételten sikerül megoldani ezt a problémát, hisz már annyiszor okosodtam miattatok! :) :)

előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#15010) SeniorTilla válasza mlkcy (#15009) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hát, ha kicsit visszaolvastál volna, nem kellett volna feltenned a kérdést. ;)

A gépen volt egy swsetup mappa, abban van minden driver (Quick Launch Buttons is). Ha nincs meg, keress magánban.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15011) SeniorTilla válasza makaveli666 (#15008) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha az eladód elmondta volna, hogy írd ki a recovery-t és mentsd le a driverek installját a gépről formázás előtt, most nem lennél ebben a helyzetben. A recovery kiírása automata folyamat, nem kell csinálnod semmit, csak berakni a lemezeket egymás után.

Ahhoz, hogy minden funkció tökéletesen működjön, be kell tartani a gyártó utasításait. Enélkül nehezebben fog sikerülni. Biztos vagyok benne, hogy ha felteszed rendesen a fentebb említett dolgokat, akkor menni fog a visszajelzés is.

Tehát szerintem itt nem support vagy minőségi probléma van. Egyébként az is megoldás lehet, hogy felhívod a HP supportot és segítséget kérsz. Valszeg nem te vagy az első ezzel a kérdéssel, biztosan tudnak segíteni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15012) makaveli666 válasza mlkcy (#15009) üzenetére


makaveli666
senior tag

Ha megtaláltad a kérdésed kulcsát privátban elküldenéd nekem a megfejtést?

(#15013) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy a HP Compaq NX9010 laptopba milyen memória való: DDR1 266MHz vagy 333MHz?

Illetve van tippetek, hogy pontosan milyen márkájú és típusú memóriával megy tutira? Ahogyan utánanéztem, eléggé válogatós a memóriát illetően.

Köszi a segítséget előre is :R

(#15014) agyhalal válasza mlkcy (#15009) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Szevasz!
Nekem is hasonló gondom volt egy DV5-össel. Itt a billentyűzet felett levő érintésérzékeny sáv működött ugyan (nálam sose itt jelezte vissza a hangerőt), de a képernyőn nem kaptam visszajelzést. Ha neked is ez a gondod, akkor a HP QuickTouch Software-re van szükséged, de azt a Windows Vistas driverek közt keresd. Valamiért kimaradt a 7-es részből. Ennek ellenére természetesen kompatibilis vele.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#15015) makaveli666 válasza agyhalal (#15014) üzenetére


makaveli666
senior tag

Hát windows vistanal sincs ilyen nevű.

(#15016) agyhalal válasza makaveli666 (#15015) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Akkor sajnos nincs tippem.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#15017) rekid válasza makaveli666 (#15015) üzenetére


rekid
addikt

Soft paq nem köhög rá frissitest?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#15018) rekid válasza makaveli666 (#15015) üzenetére


rekid
addikt

Dupla. :(((

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#15019) Scrym válasza SeniorTilla (#15011) üzenetére


Scrym
tag

Így így, ahogy a kolléga írja!
Pl. anno én is hívtam az support-ot, hogy szeretném az op.rendszert és a drivereket a notebookhoz DVD-n, és kipostázták a két DVD-t, ingyé. Vista Business + Drivers.

(#15020) makaveli666 válasza Scrym (#15019) üzenetére


makaveli666
senior tag

Nah akkor kíváncsi vagyok...Holnap telefonálok egyet, majd megírom hogy mire jutottunk :)

(#15021) Auroras21


Auroras21
csendes tag

Sziasztok!
Ugyancsak egy HP dv6-os om van. Feltettem a Windows7 et amit kaptam hozzá, letöltöttem a dirvereket, és ügye a windows 7 magát frissíti engedtem neki és tökéletesen működik minden. a csúszka , az éintőgombok (hangerő és a wifi ) ha nyomogatom megjelenik a kijelzőn is.
Szerintem srácok Nektek a gépeteken nincs fenn valami driver vagy megfelelő frissítés,mert én a HP holnapjáról töltöttem le az összes drivert a géphez ( kivéve az ATI-s videókártyadrivert ) és midnen működik.
Én feltettem a HP Media Smart-ot, MSXML 4.0 SP2 meg a windows 7em frissítette.
Jah és mégvalami : A hangkarit nem szabad frissíteni a windows által felajánlottra mert akkor már nem lesz SRS támogatás a driverben.
Ha tudok valamiben segíteni csak írjatok.

(#15022) makaveli666 válasza makaveli666 (#15020) üzenetére


makaveli666
senior tag

Felhívtam a hp t elmondtam mi a bajom, és hát enyhén elküldtek a faszba, mondván hogy miért nem volt jó nekem a gyári windows ami rajta volt így mostmár basszam meg. Utána kis civakodás után azt modnta a tag hogy a honlapról szedjem le a HP MediaSmart SmartMenu majd ez tudni fogja. Én mondtam neki hogy le van szedve mégsem csinál semmit. Azért leszedtem megint feltettem de igazából az install is furcsa. Behozza a menüt utána ms dos mod és csak eltűnik. De semmi nincs kiírva, hogy jó lenne. De már odáig jutottam, hogy mindegy szarok rá akkor ne jelezzen vissza, ha ez ekkora extra funkció.

(#15023) BluEyes válasza ^Clown (#15013) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha jól emlékszem, 266-on megy a memória benne, így ddr266 és 333 is jó bele, hamár akkormár inkább az utóbbit. De szerintem megenné a 400-ast is.
Válogatós lenne? Több példány is járt nálam anno, összevissza típusú modulok voltak bennük, mind ment jól.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#15024) ladlac


ladlac
tag

Úgy látom nem csak nekem van problémám a dv6 3070-nel. :DDD

Oprendszert én is újra telepítettem, azóta szintén nem jeleznek vissza a gombok - szerencsére nem is tartom fontosnak. Úgyis csak akkor használom, amikor ad is valami hangot a gép, akkor meg tökéletes... halkabb vagy hangosabb lesz. :D

Igazából két dolog érdekelne. A QLB-t testre lehet szabni? Újratelepítés óta a felső két gomb (email és a HP média gomb) nem működik, ezeknek szeretnék funkciót adni (mondjuk gmail és iTunes). A másik, (ami szerintem megoldhatatlan) scrollbart varázsolni a touchpadra. Eszméletlenül hiányzik, persze két ujjas kicsinyítés, nagyítás az van. :W Igazán elcserélném. :)

Ja, és Quickweb. Azt szerintem még az eredeti swsetupból kimentettem, de azzal nem volt jó. Aztán netről is leszedtem vmit, de az meg telepítéskor nem talál valami partíciót. Erre valami ötlet?

(#15025) makaveli666 válasza ladlac (#15024) üzenetére


makaveli666
senior tag

scrollbar van... nézd meg a touchpad programját^^

(#15026) ladlac válasza makaveli666 (#15025) üzenetére


ladlac
tag

Köszönöm, tényleg csak engedélyezni kellett. :) Bár az nem teljesen világos, hogy ha a két ujjas zoom az alap, a scroll miért nem (mondjuk az első dolgok között volt a gesztusokat letiltani a touchpadról, és a synaptics ikonját eltüntetni az érintési felületről :DD )

Így már csak a gombokra és a quickwebre kell megoldást találnom.

(#15027) makaveli666 válasza ladlac (#15026) üzenetére


makaveli666
senior tag

A gomb esélytelen. A visszajelzés boldog lennék ha tudnám.

(#15028) spyduck


spyduck
nagyúr

Kell nektek letörölni a gyári win7-et ;] [link]

(#15029) Misi1979 válasza ladlac (#15024) üzenetére


Misi1979
őstag

Quickweb-hez kell egy fat32-es particio, 1gigas, HP_TOOLS nevvel.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#15030) bAtt001 válasza Misi1979 (#15029) üzenetére


bAtt001
addikt

azt meg tudod mondani mivel lehet elérni ezt a funkciót? megvan a partíció is a gépemen meg rajta a szolgáltatás is csak nem tudom hogyan érjem ele :F

(#15031) Misi1979 válasza bAtt001 (#15030) üzenetére


Misi1979
őstag

Biosban be van kapcsolva?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#15032) bAtt001 válasza Misi1979 (#15031) üzenetére


bAtt001
addikt

Megnéztem és engedélyezve van csak nem tudom mi kellene megnyomni hogy előjöjjön :) (amúgy annyira nem létszükséglet, csak ha már van szeretném kipróbálni)
Ezzel a hp protect tools-al is van egy kis gondom. Van benne olyan arc felismerő dolog hogy bejelentkezéshez ne csak jelszó kelljen. Na annál amikor kellene csinálnia a képet csak fekete kép van semmit nem vesz a webcam. Amúgy működik rendesen a külön programjában.

(#15033) Misi1979 válasza bAtt001 (#15032) üzenetére


Misi1979
őstag

Bekapcsolás (!) előtt érintsd meg a quickweb gombját.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#15034) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!
Notebook terén kicsit ismeretlen vagyok ezért pár kérdésem lenne.
Szóval inkább Office dolgok (sok gépelés, ppi, excel) végzésére kéne és nem csak otthoni használatra. Gondolom internet már normálisan elmegy egy alap notebookon is, szóval ezzel kapcsolatban nem hiszem, hogy vannak kritériumok.
Leginkább az érdekelne, hogy milyen paraméterekkel érdemes ilyen téren felhasználható notebookot venni? (Képernyő, méret, akksi, billentyűzet, kezelhetőség...)

Live poor, die ritch.

(#15035) Misi1979 válasza gyáliSanyi (#15034) üzenetére


Misi1979
őstag

A penztarcad vastagsaga a szuk keresztmetszet, meg, hogy ujat/hasznaltat vennel-e.

Irodai munkara, cipelesre en 14-15.4es laptopokat nezegetnek a helyedben, c2d cpu es 3gb ram legyen minimum. Gondolom jatszani nem szeretnel, ezert boven elegendoek neked az intel integralt kartyai is, emiatt plusz akkuidovel is szamolhatsz.

Tovabbi tenyezo: burkolat minosege, anyaga. En spec jobban szeretem a fem burkolatu laptopokat, masszivabbak, elegansabbak.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#15036) SeniorTilla válasza makaveli666 (#15022) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ITT a QuickTouch.

Bár már elég régen nem volt vistás gép a kezeim között, de emlékezetem szerint ez a quicktouch tényleg megoldotta esetenként ezt a visszajelzős problémát.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15037) ladlac


ladlac
tag

DV6-3070-em van, amiben ugye 2.3 GHz-es P520 processzor van, illetve egy integrált HD4250 van és egy cserélhető HD5650. Legtöbbször bekapcsolás után átváltok az energiatakarékos GPU-ra, mert az is tökéletesen elég. Játék előtt szoktam csak visszaváltani a nagyteljesítményűre.
Eddig egyedül a FIFA 11-et próbáltam rajta, lejebb vettem a beállításokat, de úgy sem volt meg mindig a 25 fps, érezhetően be szokott lassulni a játék. Na, gondoltam mégsem olyan erős ez a gép, de hát a notebook nem játékra van, így jártam. Tegnap viszont elfelejtettem játék előtt visszaváltani a HD5650-re, és nem igazán tűnt lassabnak.
Most már csak érdekel, hogy ez mitől lehet. Esetleg játék terén kinek milyen tapasztaltai vannak ezzel a konfigurációval?

(egyébként ha játszok, csak a játék fut, mindent ki szoktam lőni, amit ki lehet, és visszafogná a gépet)

(#15038) ladlac válasza ladlac (#15037) üzenetére


ladlac
tag

Már nem tudom szerkeszteni, de kíváncsiságból kipróbáltam, hogy mindent maxra húzok és az 5650 az aktív GPU. Nem igazán van sebességbeli változás. Olyan 22 fps-re tippelek átlagban. Csak egy kicsit döcög... néha pedig egész jó, de kapuskirúgásnál pl. nagyon belassul. Úgy érzem valami másik játékot is ki kellene próbálni. :F

(#15039) makaveli666 válasza ladlac (#15038) üzenetére


makaveli666
senior tag

Egy szaros fifát simán kéne vinnie, nekem annál sokkal komolyabb gameket visz. Esetleg tölts le egy 3d mark 2006 ot.... 7000 pont körül kell kapnia.

(#15040) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok

Ismerősnek van egy HP Mini 2133 gépe.Létezik az hogy ez csak külső optikai olvasón keresztül képes újratelepíteni a windowst? Saját recovery mód ebben nincs?

Köszi az infot

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#15041) SeniorTilla válasza ladlac (#15037) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A GPU-t a windows akkuról a kicsire, tápról a nagyra állítja automatikusan. Az is lehet, hogy ha olyan progit indítasz, akkor is átvált magától az 5650-re, és ezért nem érezted a különbséget. Én ma du. fogom tesztelni EZT a gépet, majd beszámolok, mit tapasztaltam.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15042) SeniorTilla válasza HartgeH3-2.8 (#15040) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nézd meg indításnál F11-re mit csinál, de pl. ha XP van rajta, akkor telepíteni kell USB ODD-ről.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#15043) ladlac válasza makaveli666 (#15039) üzenetére


ladlac
tag

Milyen játékokkal és milyen beállításokkal játszol?

(#15044) ladlac válasza makaveli666 (#15039) üzenetére


ladlac
tag

6838 pontot kapott a gép 3DMark06-ban. SM 2.0: 2676, SM 3.0: 3289, CPU: 1861.
Mondjuk nekem ezek nem sokat mondanak, de a 7000 körüli pont megvan... :) Majd megnézek valami másik játékot is, hogy az hogyan néz ki a gépen.

(#15045) spyduck válasza ladlac (#15044) üzenetére


spyduck
nagyúr

Envy15 ami elvileg erősebb és 2x annyiba kerül ugyan ennyi pontot csinált 3dmak06-ban:

[link]

Ezen szépen futnak a játékok:)
A Fifa 2011 nem az ami semmilyen gépen nem fut normálisan a rossz optimalizàlás miatt? A GTA4 is emiatt fut rosszul minden gépen!

(#15046) makaveli666 válasza SeniorTilla (#15036) üzenetére


makaveli666
senior tag

Köszönöm. Ez csak a hangot jelzi vissza, nekem meg jó lenne a fényerő is, de sebaj. Amúgy sajnos meg kellett váljak a programtól mert szundiból ha előhozom a gépet akkor teljesen befagy, vagy nem is tudom mi lenne a jó szó rá -.-

(#15047) spyduck válasza makaveli666 (#15046) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mivel én is elcsesztem a recovery partíciómat felhívtam a HP-t. Elkérték az adataimat és mondták, h 1-1,5 héten belül küldik postán a windows7-et meg a driver cd-t.
Sztem próbáld meg ùjra!:)
Tel.:06 1 382 1111
válaszd az 1-es menüpontot.

[ Szerkesztve ]

(#15048) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Compaq Presario cq61-320sh notihoz keresek valami cpu alulfeszelelő progit, már vagy 3-at kipróbáltam de egyik se megy. Windows 7 Ultimate 64bit, amd athlon II m300-as proci van benne.
Előre is köszi :R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#15049) makaveli666


makaveli666
senior tag

Valaki meg tudná mondani, hogy vajon miért nem írja ki a laptopom, hogy az akkuból mennyi idő van hátra? csak % ot ír ki-.-

(#15050) pumukli23


pumukli23
senior tag

A mai naptól kezdve boldog tulajdonosa vagyok egy HP EliteBook 6930p-nek Herendi kolléga jóvoltából :DD
Tetszik a gép, kicsit az érintésérzékeny gombsornak erős a fénye, de megszokható.
Amikor akkuról megy, cicereg valami benne, ez jelent valami rosszat?
üdv

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.