Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12851) spyduck válasza cellpeti (#12847) üzenetére


spyduck
nagyúr

A cserélt alkatrészre nincs garancia de ha dvd írót raksz bele attól függetlenül a többi hardverre van garancia. 1db csvart kell kicsavarni az alján majd ujjal befelé nyomni az ODD-t. Vmi rugós mechanikával van megcsinálva ú, h könnyen kipattan.

(#12852) SeniorTilla válasza #95590400 (#12844) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Majd ha leejted az első mobilvinyódat, megtudod.

A gépben lévő HDD nem sérül és nem esik le olyan könnyen, és sokkal kényelmesebb is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12853) csonkasz válasza Reep81 (#12849) üzenetére


csonkasz
csendes tag

Én a régebben is (32-bit-en) használt Office XP-t használom és simán felment rá.

(#12854) ladik


ladik
csendes tag

Sziasztok!

A közeljövőben venni szeretnék egy üzleti szériás notebookot. Lenovo T410(T400) és HP8440p(6930p) vacillálok (esetleg Dell 6400/6410). Miközben nézegetem őket találtam egy furcsa jószágot: [link]

Ennek mi értelme lehet? Az i5 magban lévő grafikához képest a 3450 nem előrelépés, ha jól olvastam.

Másik kérdésem az lenne, hogy lehet kapcsolni a grafikus magok közt a HP notikban? (T410-ben probléma van vele)

Megbízhatóságban van bármiféle különbség a fenn említett cuccok között?

(#12855) yorka válasza Reep81 (#12849) üzenetére


yorka
tag

Simán felmegy rá a 32 bites. Én Office 2010 beta-t használok, az is teljesen jó vele.

(#12856) spyduck válasza ladik (#12854) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az a furcsa jószág elírás. A 8440p-ből VGA-t tekintve lesz integrált és egy quadro nvs3100 valamint a képarány nem 16:10 hanem 16:9 és a kijlező is csak 1366x768-as. Ha nagyobb felbontású kijlezőt akarsz akkor én azt úgy tudom, h csak a 8440w-ben érheted el 1600x900-ban.

Másik kérdésem az lenne, hogy lehet kapcsolni a grafikus magok közt a HP notikban?
Nem!

Megbízhatóságban van bármiféle különbség a fenn említett cuccok között?
T400-hullámzik a bill és recseg a palmrest
T410-u.a.

6930p-zármechanika nem egy életbiztosítás
8440p-tesztek alapján elvileg nincs hiba semmiben. ha minden igaz tökéletesre sikeredett.

6400-minden ok vele
6410-nem ismerem

(#12857) ladik válasza spyduck (#12856) üzenetére


ladik
csendes tag

Köszi a választ.
Megbízhatóság szempontjából igazából meghibásodási rátára gondoltam (ahogy olvastam elég változatos alkatrészekből pakolják össze a HP-ket, ami általában nem jó). Nem tudom, hogy létezik-e egyáltalán publikus adat ezzel kapcsolatban (természetesen csak a korábbi modellekre vonatkozóan). Az összeszerelést viszonylag sok helyen kitárgyalják - nagyon helyesen -, viszont a szervíztapasztalatokat nem reklámozzák (nyilván ilyen információ kevesebb embernek van birtokában). Illetve annyit igen a felhasználói szempontból, hogy a Lenovo szervíz nagyon kultúráltan működik.

Én is a 8440p felé hajlok egyébként (bár ua. a beltartalom jóval drágább a konkurenseknél), de megvárom még az új Dell piacra kerülését is. Az a baj, hogy nem találkoztam még élőben egy HP üzleti szériás géppel sem, míg IBM-el többel is, ami viszont elég meggyőző volt. Akinek meg HP-je volt, az pedig szidta. Egyik cégnél volt több is, de nem üzleti szériás. Lecserélték őket Dell-ekre (vostro), azokkal teljesen meg vannak elégedve.
Még van rá pár hetem (talán 1-2 hónapom is) hogy eldöntsem, remélem addig letisztul az új processzorokkal szerelt gépek helyzete.

Árcsökkentésre gondolom nem nagyon lehet számítani ebben a kategóriában...

(#12858) Kicker


Kicker
senior tag

hp compaq 610 (320 gb HDD? 2 gb ram) gép került a kezeim közé, windows 7 van rá telepítve, gyári, első indításnál telepítette magát teljesen, viszont úgy gondolom, hogy pár felesleges dolgot is felrakott.

Pl online office 60 napos verzió, norton online backup, amiket törölnék.

illetve HP programok, HP advisor, HP setup, HP user guides, HP Support Assistant amik nem tudom, hogy micsodák, kellenek ezek mind?

Illetve telepítő lemez nincs a géphez, hogyan tudok a jelenlegi még mondjuk szűz állapotról egy lemezt csinálni, ha esetleg bármi történne a géppel?

A véleményetek a gépről is érdekelne, én azt vettem észre, hogy a touchpad gombjai nagyon gagyi hatásúak.

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#12859) jorge0220


jorge0220
csendes tag

Sziasztok!

Van a barátnőmnek egy nx6125-öse,és most elvileg összeszedett valami game vírust.ez még nem is olyan nagy gond lenne,csak ha telepíteni akarja a windows-t folyton kikapcsol.Ez mitől lehet?

(#12860) spyduck válasza jorge0220 (#12859) üzenetére


spyduck
nagyúr

Biosban kapcsold ki a sata native módot vagy integrálj drivert a tlepítőbe e szerint: [link]

(#12861) jorge0220


jorge0220
csendes tag

Köszi szépen

(#12862) V.max


V.max
csendes tag

Sziasztok.

Lenne egy HP Pavilion DV6 1200SH-m.

Ehhez valaki tudna adni régebbi biost?

F.14 lenne jó, vagy annál újabb.
Most F.17 van, de a hangot eléggé .... :W eltolta :((( .

(#12863) lennon 1


lennon 1
csendes tag

Sziasztok
Van egy Dv6155 készülékem, nagyon megvagyok vele elégedve, csak előjött egy kis gond. Feltelepítettem a windows7-et (már egy hete) és ma mikor használtam a gépet nem találta a beépített kamerát. (Érdekes tegnap még használtam)
A drivereket próbáltam telepíteni, de semmi. Az eszközkezelőben se látja. Sehol.
Már gondoltam szétszedem, de előtte megkérdezem itt.
A másik kis kérdés, ma felraktam rá az új biost, és azóta megy a ventillátorom. Nem hangosan, de megy. Eddig legalább néha leállt. (Sajna nem tudom melyik volt rajta. Nem figyeltem meg)
Ha valaki válaszol megköszönöm.

(#12864) Longeye válasza Kicker (#12858) üzenetére


Longeye
tag

Hali!

Én is most újítottam egy ilyen masinériára. Előtte 3 évig nyúztam egy nx6110-est. Ha jól tudom ugyanaz a kategória elvileg, de szerintem óriási a kettő között a különbség.
Az nx6110-es sokkal strapabíróbbnak tűnik, jobb minőségű anyagokból összeállítva. A 610-esre azt hiszem sokkal jobban kell majd odafigyelnem.
Ami a belbecset illeti, az viszont nem rossz.
A touchpad billentyűzete szerintem minden HP-nek ilyen, legalább is én még nem láttam másformát. Nem a tipikus mikrokapcsolós gombok, hanem kicsit olyan mintha lötyögne, mert nyomáskor billen. Ezt meg kell szokni...
Egyébként szerintem egy puritán, egyszerű gép, semmi csicsa és csilli villi, teszi a dolgát és kész.
Egyébként én filmvágásra is használom, úgyhogy a merevlemezt kapásból upgradeltem benne 500Gb-ra.
Eredetileg én is egy nagyobb modellben törtem a fejem, de sajnáltam rá kidobni megint 250K-t. Ennyiért vettem anno az nx6110-est és most ér vagy 50.000-et. A 610-est meg 111000-ért vettem és 3 év múlva szintén 50k-ért fogom tudni eladni.
Legalább is remélem (majd vigyázok rá nagyon :)) )

/* Egy lelkes kontár */

(#12865) rekid válasza Longeye (#12864) üzenetére


rekid
addikt

"Ha jól tudom ugyanaz a kategória elvileg"

Közel sem. Az nx6110es üzleti azaz business szeria a 610 meg consumerek közt is a legalja belepőszint. Közel sem ugyan az a minőség messze az nx javára.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12866) Longeye válasza rekid (#12865) üzenetére


Longeye
tag

Csak azért gondoltam, hogy ugyanaz, mert az altipusa NX549EAAKC.
De ha nem így van, akkor már érthető a különbség...

/* Egy lelkes kontár */

(#12867) yorka válasza Longeye (#12866) üzenetére


yorka
tag

Hát sajnos köszönő viszonyban sincs a kettő. Lehet, hogy vásárlás előtt kellett volna itt érdeklődnöd, és jól lebeszéltünk volna róla illetve ajánlottunk volna mást.

(#12868) Cinema


Cinema
csendes tag

Hali
Laptop vásárlás előtt állok és tanácsot szeretnék kérni.
Nem tudom kinek van tapasztalata de mennyivel jobb az asus k52jr a k52fnél. Mert tudom hogy az f-ben csak integrált kártya van de hogy az mire elég?
a cél hd filmek nézése, kisebb játékok megnyitása (football manager, grid) windows 7en.

(#12869) Cinema


Cinema
csendes tag

sorry. most látom hogy rossz topikba írtam

(#12870) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok!

Egy nx6310 akarok belső bluetooth modult tenni. Az nx6000 és az nc6000 szériába ugyanolyan bluetooth modulokat raktak? Pontosan hol a helye?

(#12871) I-S-T-I válasza spyduck (#12856) üzenetére


I-S-T-I
tag

Én is épp laptop vásárlás előtt állok, és elég sokat olvasgatok ezekről a gépekről és azt olvastam (logouton is) hogy a Latitude E6400 asnál a hangszóró borító rácsról könnyen lepattog a festék, így elégé csúgya...

a T410 esnél pedig nincs már az LCD magnézium keretben....

HP 8440p pedig kapható 1600 x 900 as felbontású kijelzővel ([link])

eddig nálam a 8440p olcsóbb változata áll nyerésre:) igaz annyiért disztkrét VGA-s T410 est kapnék de a keret miatt inkább a HP :)

[ Szerkesztve ]

-| i7-9700K + RTX 2080 AORUS |- -| Samsung S20 FE 4G |- -| Sabbat E12 Ultra |-

(#12872) Ati007


Ati007
őstag

van itt valakinek tapasztalata ENVY-kel kapcsolatban?

(#12873) Omni


Omni
aktív tag

sziasztok!

Hp nc6220-hoz hol lelhető fel a legújabb bios? Itt néztem, de nincs.

(#12874) SeniorTilla válasza Ati007 (#12872) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Van, mire vagy kíváncsi?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12875) Longeye válasza yorka (#12867) üzenetére


Longeye
tag

Hali!

Félreértettél, tudom mit vettem, mert előtte megtapiztam boltban.
Teljesen elégedett vagyok vele, látom ugyan a különbséget az anyaghasználatban, de mindazt tudja, amire nekem szükségem van. Azért ezek a gépek is HPC gépek, össze vannak ezek rakva rendesen.
Nekem nem ér plusz 100-150K-t a fémborítás, vagy a magnéziumötvözet ház. Gyakorlatilag semmi előnyét nem tapasztaltam.

/* Egy lelkes kontár */

(#12876) spyduck válasza I-S-T-I (#12871) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezzel a 8440p konra 1600x900-al megleptél, nem tudtam róla :N Amúgy meg túl szép volna ha igaz lenne, h a 40-es Elitebook széria tökéletes. Igaz a tesztek ezt mondják de én már nem hiszek semmiben. Az biztos, h én is veszek egy 8540p-t ősszel de ki tudja megszívom-e vele.

(#12877) lennon 1


lennon 1
csendes tag

Sziasztok.
Egykis segítség azoknak akiknek állandóan megy a ventillátor.
Mivel rengeteg ilyen kérdést láttam, de választ nagyon nem. Én is ilyen gondban voltam, de szerencse sikerült orvosolni. Ime a cím amit találtam, és tökéletesen bevált.
Csak az állandó pörgést vette le, amikor a hőfok feljebb kúszott, a megfelelő értéknél azonnal bekapcsol, és nagy igénybevételnél jobban pörög. (ahogy kell). De alapba, amikor a gépet nem használod másra csak pl. netezésre nem is indul el. Hacsak nem melegszik fel az első szintig.
http://notebookequus.blogspot.com/

Mindenkinek sok szerencsét hozzá.

Ha kell van még egy magyarázó cím is, de ez egyértelműbb. A másik ha kell belinkelem.
Abban értékek is megvannak adva.
Szép napot minden Hp tulajdonosnak.

(#12878) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Helló! A Pavilion dv6-on 3 jack csati van ugye.
Használható ez 5.1-es kimenetként? Sok gépen mostanában csak 2 jack-et látok. Minek akkor a 6 vagy 8 csatornás integrált kari? HDMInek?

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#12879) Ati007 válasza SeniorTilla (#12874) üzenetére


Ati007
őstag

Ilyet néztem ki magamnak corei5 procival, fullhd kijelzővel. Érdekelne menyire hangos a hűtése, a kijelző minősége, menyire melegszik?

(#12880) kozyadam válasza lennon 1 (#12877) üzenetére


kozyadam
tag

a másik linket el tudnád küldeni?

megpróbálom összehozni dv5-1190eh alatt, hogy csöndesebb legyen :)

a videókályha most alapjáraton, semmi játék meg Flash 53 fokot mutat. kb meddig melegedne fel, ha ezt a DSDTt piszkálnám? és mennyi az ami már egészségtelen a masinának?

[ Szerkesztve ]

(#12881) SeniorTilla válasza Ati007 (#12879) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Jó lenne, ha elküldenéd a gép pontos típusát, mert elég nagyok lehetnek a különbségek.

Az enyém Corei7-es, ATI HD4830-cal, szóval elég nagy teljesítményű gép. Két ventilátora van, mint a nagy Sárkánynak is, tehát elég intelligens a hűtése. Általános szabály, hogy minél nagyobb egy gép, annál halkabb a hűtése. Ez igaz itt is, tehát ne várj csodát, 100%-on az én konfigomnak szüksége van a levegőre. Általános használat közben viszont halk, alig van hangja. A 3DMark 100%-os terhelése mellett is csak a második menetben, azaz kb. 8-10 perc után kapcsoltak fel a ventilátorok annyira, hogy már rendesen hallani lehetett. Az i5-ös biztos halkabb, hiszen kisebb a teljesítménye.

Személy szerint én a Sárkány leváltására hoztam, de most is kiderült, hogy a HDX20-astól nem létezik jobb és erősebb laptop, hiába régi technológia. Tehát a Sárkány marad, az Envy megy. Ezt többek között a 3DMark döntötte el. Amúgy nagyon dögös és csinos az Envy, és le a kalappal a hozzá adott 2 akkumulátor előtt, amivel akár 7 órát is képes menni. De nekem nem erre van szükségem, én a szobában az asztalon használom a gépet 99%-ban. A burkolat és a design nagyon el van találva. Ha jellemezni kellene, akkor azt tudnám mondani, hogy ezt a gépet szeretni fogják a Business és a Pavilion rajongók is, a HP megpróbálta ötvözni benne mindkét tábor igényeit (illetve azt, amit a felhasználók az igényeiknek hisznek). Az egész gép nagyon strapabírónak és karcolásállónak tűnik, eleve a mintás felületen nem látszik meg semmi. A fém háznak van viszont két hátránya, (amit a business rajongók úgysem fognak bevallani. mármint akinek fémházas gépe van). A sarkán nem olyan kényelmes megtámasztani a csuklódat, mit a műanyagon, és mivel fémből van, jobban felveszi a gép hőjét, tehát érzésre melegebb, mint pl. egy dv6-os vagy dv7-es.

A kijelzőtől nem vagyok elájulva, de mondom, nálam a Sárkány miatt elég magas a mérce (EliteBook 8730w kijelzőjének a képétől pl. majdnem sírva fakadtam, olyan gáz volt).

Egy dolog biztos: az Envy széria nagyon rétegmodellnek szánt gép, és az is marad szerintem, főleg az ára miatt.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12882) Scyber


Scyber
csendes tag

inkább asztali pc

A legszebbdolog a GÉP!

(#12883) spyduck válasza SeniorTilla (#12881) üzenetére


spyduck
nagyúr

mivel fémből van, jobban felveszi a gép hőjét, tehát érzésre melegebb, mint pl. egy dv6-os vagy dv7-es.
Nálam volt 8530p \ w valamint Pavilion DV5 \ DV6. Ebből kifolyólag megcáfolnálak!!!!

Elárulom neked, h az EliteBook kéztámasza még izzasztó játék után is hideg! Ha akarod fogadok veled akár pénzben is. Sokszor utáltam is, h 12 órája megy a gép mivel töltök és mikor leülök netezni kellemetlen a hideg palmrest.
A Pavilion DV5 meg olyan hangos és tüzes, h említésre sem méltó. Tudom te nem beszéltél róla de én azért megemlítem ;]
A DV6 viszont már elég sok pozitívummal bír, nem rossz a hűtése de sztem egy EliteBook-hoz ne hasonlítsuk mert az csak parasztvakítás volna.

A DV6 szép, viszonylag olcsó és jó de azért nem egy messiás.

(#12884) spyduck válasza Scyber (#12882) üzenetére


spyduck
nagyúr

Te meg az ilyen inteligens hozzászólásaiddal menj el másik topikba, köszönöm!

(#12885) rudeee


rudeee
őstag

Sziasztok!

A kérdésem szerintem nagyon sokszor fel lett már téve, de remélem azért röviden meg tudjátok nekem válaszolni.
A HP értékesít renew laptopokat is 1 év garanciával. Ezeket a gépeket érdemes-e megvásárolni vagy inkább teljesen új modellt célszerű venni?
Tudomásom szerint a renew egy használt de javított/újracsomagolt termék amit a HP újraértékesít kedvezőbb árral. Lehet tudni arról valamit, hogy ezek a gépek mennyire használtak? - Gondolok itt az akkumulátor élettartamára illetve a merevlemez működési idejére, ventilátorok elhasználódására, stb.?
Külsőleg látszik-e valami ezeken a gépeken, vagy esetleg új házat is kapnak mikor a HP újra kiadja őket?
Egy ideje kiestem a laptopokkal kapcsolatos eseményekből, ezért kérném a segítségeteket.
Köszönöm a válaszokat!

(#12886) spyduck válasza rudeee (#12885) üzenetére


spyduck
nagyúr

(#12887) SeniorTilla válasza spyduck (#12883) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem mondtam, hogy Messiás, nem is mondanék ilyet soha. A tapasztalatomat írtam le, ezek tények és nem parasztvakítás. Nem tudom, mi a francért vagy ilyen agresszív, ha egy elitebook szóba kerül. Nem azt mondtam, hogy rossz gép, hanem azt, hogy nem kellene, mert nem tetszik a képe, és az egész gép sem. Nyugodtan hasonlíthatunk elitebookot dv6-oshoz, hiszen ez itt a megfelelő topic erre. Én tapasztalt vagyok a konzumerben, te meg az elitebookban, írjunk hát véleményt arról, ne a másik tábort szidjuk. Lassan kezdem magam óvodában érezni itt, mert ezt minden alkalommal el kell mondanom. Túlléphetnél már rajta.

Az Envy burkolata normál használatnál nem meleg, csak ha meghajtod a gépet. Nekem személy szerint kényelmesebb a lakkozott műanyag burkolaton támasztani a kezem, mint bármilyen fémen, mert puhább és kényelmesebb.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12888) SeniorTilla válasza rudeee (#12885) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Többféle renew gép létezik, tehát nem szabad általánosítani. Vannak annyira újak is, hogy még az eredeti doboz sem volt felbontva.

Ha megnézel egyet, úgyis látni fogod, új-e vagy használt. Azt javaslom, mindenképpen nézd meg, mielőtt döntesz, és tájékozódj az árban benne foglalt tartozékokról is. Ha többet akarsz tudni, keress meg privátban, nem akarom itt reklámozni magam.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12889) rekid válasza SeniorTilla (#12887) üzenetére


rekid
addikt

Envy nekem annyira Apple hasonmásnak tűnik képek alapján. Egyébként fém vagy műanyagházas?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12890) spyduck válasza SeniorTilla (#12888) üzenetére


spyduck
nagyúr

nem akarom itt reklámozni magam.
ááááááá...sosem!

Lassan kezdem magam óvodában érezni itt, mert ezt minden alkalommal el kell mondanom.
Sztem az egyetlen problémád az, h engem nem tudsz megvezetni! Szerinted én még sosem adtam el Pavilion-t? Sosem használtam? Nagyon jól tudom mi az előnye és hátránya amit hangoztatok is ami gondolom sérti az üzleti érdekeidet.

(#12891) Omni válasza Omni (#12873) üzenetére


Omni
aktív tag

Erre senki semmit?

Vettem egy 2006 márciusi NC6220-ast, kora ellenére nagyon szép állapotban van (olyan mint az új), mindössze 330 üzemórát ment 4 év alatt. Ez azért nem sok :) Alapvetően elégedett is vagyok a géppel de:

1, a winchester hangja(seek) behallatszik a beépített mikrofonba. Ilyen jelenség az X31-es Thinkpaden nem volt...

2, a hűtése nincs finoman szabályozva. Ha a CPU eléri az 53 fokot, felpörög max-ra a ventillátor. Ez kb. olyan hangos mintha a szomszéd szobában porszívóznának. Ilyen se volt az IBM-en...

Abban bízom, hogy egy BIOS frissítés orvosolná a problémákat (legalább a hűtést). De még egy nyamvadt BIOS sincs a HP oldalán. Ezt nem is értem, hogy képzelik? :F

(#12892) rekid válasza Omni (#12891) üzenetére


rekid
addikt

itt van biios.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12893) Omni válasza rekid (#12892) üzenetére


Omni
aktív tag

Köszönöm :R

(#12894) SeniorTilla válasza spyduck (#12890) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem sérti az üzleti érdekeimet, nem hiszem, hogy a beírásaid alapján számottevő Pavilion vásárló átállna üzleti modellre. Aki ezeket a kijelentéseidet komolyan elhiszi, amiket írsz (pl. "a Pavilionok szarok", "A Pavilion DV5 meg olyan hangos és tüzes, h említésre sem méltó", stb), az elve nem konzumer modellt akar venni, és max. önigazolást lát bennük a döntésének helyességéről. A vevőim visszajelzéseiben is látni lehet, hogy elégedettek a gépekkel, ami főleg azért van, mert jó gépek. A HP-nál nem a Te elképzeléseid szerint gyártják a gépeket, szerencsére.

Az zavar, hogy sokszor valótlan dolgokat állítasz a Pavilion gépekről, amivel pont Te próbálsz megvezetni másokat. Mondj egy dolgot, amit én a Pavilionokról állítottam (és szerinted megpróbáltam vele másokat megvezetni), és nem igaz. Indítsunk itt erről egy vitát, ha akarod, állok elébe.

Ne mondj rólam hazugságokat, először inkább gondolkodj el azon, hogy te miket beszélsz. Azzal, hogy folyamatosan leszarozod a HP Pavilion modelljeit, a felhasználók többségének - akiknek ilyen van és elégedettek vele - szemében csak egy hazudozó fanatikus vagy.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12895) spyduck válasza SeniorTilla (#12894) üzenetére


spyduck
nagyúr

A Pavilion DV5 meg olyan hangos és tüzes
Mert szerinted nem az?

A vevőim visszajelzéseiben is látni lehet, hogy elégedettek a gépekkel, ami főleg azért van, mert jó gépek.
Az én Pavilionokkal szemben ellenszenvem a DV6000 és DV7000 notebookokra terjedt ki legfőképpen. Azok elég nagy mennyiségben hibásodtak meg, sajnos birtokoltam is belőle. Ez után jött a már az mo.-n is forgalmazott DV5. Ez még talán jobb is de akármit is mondasz egy vulkán. A DV6 meg már számomra is egy elfogadható gép, legalább is a hűtés szempontjából.

Az is biztos, h a Pavilion azért népszerű mert:
-gyönyörű
-HP
-Árához képest jól felszerelt hardverügyileg

Amit már sokszor elmondtam:
-fényes TFT
-laza zsanérok
-gyönge a tft-t tartó keret
-lakkos külső (könnyen karcolódik, maszatolódik, kopik)
-tükör touchpad
Még a DV6-nál is egy számomra zavaró tényező. Azok az emberek biztos elégedettek vele akiknek nincs viszonyítási alapja és pedig ilyen sok van. Ha oda adnék az egyik vevődnek egy 8510w-t vagy egy 8530w-t vagy bármiféle ehhez hasonló üzleti gépet valószínűleg nem kéne neki többet Pavilion.

Nagyon kell rá vigyázni és a notebook pont azért notebook mert hordozni kell, sztem erre egy Pavilion nem éppen alkalmas. Akinek otthonra kell egy notebook, hogy lerakja egy üvegasztalra lehet, h jó választás de, hogy hordozd, utazzál vele....nem éppen!

Azt viszont SAJNÁLOM, hogy ennyire elfogult vagyok de amire én használom egy Pavilion tökéletesen alkalmatlan. Azt tudom is magamról, hogy valamilyen szinten rá akarom erőltetni másokra az én igényeimet, viszont azzal nem veszt semmit.

(#12896) SeniorTilla válasza spyduck (#12895) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Értem én, hogy a régi - Magyarországra óriási hibaszázalékkal bekerült, de külföldre nem!!! - szériákat szidod. Valahol még egyet is értek, mert tényleg volt gond a dv9000 és dv6000 gépekkel. A zd7000 és zd8000-eket szerettem, jók is voltak, mint ahogy általában a zd szériás gépek. De ez már nagyban a múlt. A most futó dv gépek 2 vagy 3 generációval túl vannak ezeken, és sokkal jobbak is. Így van ez sok üzleti modell esetében is, és egy csomó más terméknél.

A gondom annyi, hogy te a MOST vásárolni akaró és a MOSTANI modellekre célzó érdeklődőknek mondod azt, hogy a pavilionok szarok. Mindezt 2-3-4-5 éves gépekkel szerzett tapasztalatok alapján. Tehát ne tedd.

Írod a milyen notebookot vegyek topicban, hogy rémálom szerelni egy konzumer gépet. Régebben tényleg sokféle csavar volt bennük, de nemcsak a konzumerekben. Egyszerűen a gyártástechnológia nem volt még ilyen fejlett. A mostaniakban 2, azaz kettő féle csavar van, ezekkel van megoldva minden. A pattintós műanyag burkolat pedig, ha szakértő kezekben kerül szét- és összeszerelésre, nem szenved sérülést. Persze szét lehet szedni úgy is, hogy károsodjon. Ezért szoktam mindenkinek azt javasolni, hogy keressen fel szakembert, ha nincs benne gyakorlata, és pl. újra szeretné pasztázni a CPU-t, GPU-t.

Amiket megcáfolnék:

- laza zsanérok (régebbieknél fordult elő, ugyanúgy az üzleti kategóriában is, régebben sok évig foglalkoztam velük én is), ma már nem tapasztalom, itt is fejlődött a technika

- karcolódó, kopó lakkozott felület: nem kopik, pont a lakkozás miatt. Karcolódásra ugyanannyira hajlamos, mint bármelyik notebook. Itt nagymértékben a felhasználó igényességétől függ, hogy fog kinézni a gépe fél év múlva! Ilyen szempontból jók a fehér gépek, azokon nem látszik meg semmi (ujjlenyomat, karcok).

- fényes TFT egyéni dolog, van, akinek ez tetszik, van, akinek a matt. Ez egyáltalán nem hátrány, inkább különbség. Business vonalon is sok a fényes kijelzős gép.

- nagyon kell rá vigyázni...hmm nem tudom, vannak-e gyermekeid. Nekem két fiam van, egy két- és egy hatéves. Évek óta aktív notebook-felhasználók, többnyire az anyjuk fehér dv3-asát, vagy az én Sárkányomat nyüstölik. Ez aztán az igénybevétel! Hapci, kajamaradék, ujjal kijelző-nyomkodás, lekváros kezek, stb-stb, sorolhatnám. Nagyobbik fiam órákat szokott Generals-ozni a gépemmel. Akinek van gyereke és közel engedi a géphez (úgyis odajön és ő is akarja), az tudja, miről beszélek. Ennek ellenére mindkét gép makulátlan állapotban van, néha le kell törölgetni. Szóval NEM KELL RÁ NAGYON VIGYÁZNI, jól bírják a strapát.

Személy szerint nekem nem kellene egyik business vagy elitebook sem, ahogy említettem is már. Túl unalmasak, és szegényes képük van, a hangjukról nem is beszélve. Bármikor odatehetnéd a gépedet egy Pavilion mellé, aki ilyet akar, nem hiszem, hogy rá tudnád beszélni egy 85xx-re. Nem is kell, aki businesst akar vegyen azt, aki meg paviliont, vegyen azt. Mindenkinek nagyon-nagyon másak az igényei.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12897) rekid válasza SeniorTilla (#12896) üzenetére


rekid
addikt

Én két meg 6 évesen max a fütykössel meg joesetben a legómmal játszottam. :D Hogy fejlődik a világ...
Kellemesen csalódott vagyok ha tényleg ennyire jol bírjak a ket gyereket a gépek :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12898) kozyadam


kozyadam
tag

Sziasztok!

azon gondolkozok, hogy a héten újraraktam a Win7et a dv5-1190eh notimra, és eszembe jutott, hogy ideje lenne BIOSt frissíteni. Néztem a HP letöltések oldalán, hogy F.21A a verziószáma a BIOSnak, vagy ez csak a telepítő program verziója?

A noti BIOSa azt írja, hogy F.0C. Megéri frissíteni? Van valamilyen ismert hiba az új BIOSban?

ha jól emléxek, akkor 6 éves körüli voltam, mikor Apa újított egy masinát. olvasni még nem tudtam, de a Prince of Persia az ment :)

[ Szerkesztve ]

(#12899) rekid válasza kozyadam (#12898) üzenetére


rekid
addikt

Biios-t megéri frissíteni főleg ha régebb óta kint van mint 1 - 2 hónap. (Addira kijonnek a bugok es jvaitjak ha kell)

Prince of persia alap a lehulló tüskékkel es a lábad alól eltuno talajjal :D Mondjuk én ezt 8-10 évesen jatszottam :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12900) Veron


Veron
őstag

Hello!

tegnapelőtt a családbe érkezett egy új HP 4515s (AMND platform). szép és jó a gép, semmi baja nincs, kivéve egy dolgot: a ventillátor. pörög mint a barom. olyan, mintha mindig fullra terhelném, állandóan teker. nem lehet valahogyan szabályozni? vagy csak enyém hibás? kicsit zavaró, hogy állandóan asztali gép hangja van. lehet ezzel valamit kezdeni? kérem, segítsetek!

köszönöm!
Veron

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.