Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12551) DonCapello


DonCapello
tag

Sziasztok!

Némi segítséget kérnék, bár a probléma lehet nektek pofonegyszerű, csak nekem ilyen bonyolult.

Adott egy HP 6730s laptop, meg is vagyok vele elégedve, jó, tetszik, ilyesmi. A modellszáma: KU352EA. A HP honlapján, és több oldalon is a specifikáció ATI Mobility Radeon HD3410 384 MB VRAM, és anno a boltban ahol vettem (hivatalos HP üzlet) is azt mondták ez van benne, ezzel ellentétben az Everest és a windows is azt mondja, hogy Mobile Intel 4 Series Express Chipset family 796 mega VRAMmal.

Most akkor melyiknek higgyek inkább?

Valamint, gondolom a mobility nem integrált, a chipset pedig igen. Játékok esetén melyik lenne a jobb, a nem integrált de kevesebb VRAMmal rendelkező, vagy az integrált de kétszer annyi vrammal bíró? Sajnos ahány újabb játékot (NFS Shift, GRID, Left 4 dead 2) próbáltam, nem bírtam normális grafikával futtatni (l4d2 csak lowban, és még úgy is volt némi fps lag), a shift és a grid esetén pedig indítás után azonnal fekete képernyőt kaptam.

Sorry, ha hülyének tűnök, és köszönöm a segítséget, tanácsokat :)

(#12552) rekid válasza adm (#12550) üzenetére


rekid
addikt

A Kacsa nem adja el az övét? :D

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12553) Scrym válasza DonCapello (#12551) üzenetére


Scrym
tag

Higgy az Everestnek és a Win-nek, mert Mobile Intel 4 Series Express Chipset family VGA van benne.
Nekem is 6730-as van!

(#12554) mann


mann
csendes tag

Sziasztok HP-guruk!

Segítségre lenne szükségem, hátha van valakinek ilyen ósdi xps gépe még...
Szóval NC6320-ashoz keresnék gyári helyreállító dvd-t, mert sajna az enyém bekrepált, és a winyócsere miatt kellene. Mikor megvettem annak rendje -módja szerint elkészítettem mind a három DVD-t, de most mikor kellene akkor derült ki hogy sajna pont az első amelyik létrehozná a rejtett particiót a winyón az a hibás, emiatt sajnos áll az egész :(
Tudna valaki ilyen DVD-t valahová nekem feltolni? Vagy hogyan tudnám az erdeti windowst visszaállítani rejtett particióval stb...

mann

(#12555) SeniorTilla válasza mann (#12554) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én úgy tudom, hogy csak a géppel elkészített recovery-ről lehet újrahúzni a rendszert, más gépel készítettről nem. A HP-tól lehet rendelni lemezeket, azokkal újra tudod installálni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12556) mann válasza SeniorTilla (#12555) üzenetére


mann
csendes tag

És pontosan honnan kell rendelni? telefon, email? plz fontos lenne!

mann

(#12557) maxman


maxman
csendes tag

Sziasztok!

Ha már 6320, akkor nekem is egy kis segítségre lenne szükségem...
Adott egy HP Compaq NC6320-as laptop, ami nem hajlandó áramot felvenni.
Se tápegységről, se dokkolóról nem tölt, és ezért el sem indul. (táp, akksi jó).
Ötlet???

Kösz: Max

(#12558) mann válasza maxman (#12557) üzenetére


mann
csendes tag

Ez sajnos alaplapgyanus...

Nekem egy 6020-as csinalta ugyanezt sajna az is kimult, ha jol remlik vateran van egy srac aki arult 36rugo kornyeken hp alaplapokat, keress ra..

[ Szerkesztve ]

mann

(#12559) _BM_ válasza mann (#12554) üzenetére


_BM_
senior tag

Én a helyedben nem foglalkoznék rejtett partícióval. Amikor megvettem a HP-met - telepített xp-vel -, beszereztem az összes drivert, aztán win98-as CD boot, fdisk-gyalu, majd kétfelé particionáltam és FAT32-re formáztam a vinyót, telepítettem az xp-t és a szükséges progikat, és végül régi norton ghosttal elmentettem a c-partíciót. Ha bármi gond van (vírus stb), 5, azaz öt perc alatt visszaállítom az eredeti állapotot (10gigás rendszerpartíció). Ezzel a három DVD-s recoveryvel tuti, hogy eltökölnék egy álló napot, amilyen béna vagyok :K Nem is értem, hogy mitől nyújt többet a primkó ghostolásnál.

[ Szerkesztve ]

(#12560) _BM_ válasza _BM_ (#12559) üzenetére


_BM_
senior tag

"aztán win98-as CD boot"

Mostanában továbbfejlesztettem a technikát, és már nem startup lemezt használok, hanem usb sticket, amely nem tartalmaz mást, csak dos sys fájlokat és a ghost progit. Kevesebb mozdulat, kevesebb gombnyomás, még gyorsabb helyreállítás. ;)
Egyetlen hátrány, hogy ntfs-sel nem működik a régi ghost, viszont az újabb Symantec alkalmazást, amely támogatja az ntfs-t, képtelen vagyok használni, nem érem fel iq-val :(

(#12561) mann válasza _BM_ (#12559) üzenetére


mann
csendes tag

Na igen csakhogy mondom a winyo elhalt a dvd amit irtam anno meg szinten xar, most mar en is csinalnek masik backupot, dehat nincs mirol :( Szal meg mindig erdekelne honnan is kell pontosan rendelni recovery dvdt?

mann

(#12562) ktg3


ktg3
őstag

tudna nekem vmi olyan sw-t mondani amivel windowsból lehet emelni a proci órajelét?
sajnos csak 1.8 as proci van az 8510-es notimban és néha kevés a karaft, olyan 2.5 ig kéne tornázni, valami sw esetleg? 5let?

(#12563) SeniorTilla válasza mann (#12556) üzenetére


SeniorTilla
veterán

én még nem csináltam, de van itt a fórumon néhány márkatárs, aki régebben leírta

egyébként szerintem is jobb a saját install

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12564) szokelaszlo


szokelaszlo
tag

Sziasztok. Azzal a problémával fordulnék hozzátok.Van egy HP Pavilion dv6-1157eg- típusu gépem.Tökéletesen megvagyok elégedve vele.Köszi érte SeniorTilla. Igenis jók a Dv6 Pavilionok!Bárki is fikázza őket!! A kérdésem az lenne, mert nem tudom hogy probléma e a jelenség vagy nem. SPDIF(digitális kimenet)-en szeretném rákötni a gépet az erősítőre,mivel az nem hdmi-s.Van átalakítóm amit a 3,5-ös bemenetbe kell tenni és arra köthető a toslink kábel.A régi Msi notimon "(mindenkit óva intek a márkától-szervíztől)" tökéletesen működött a dolog.A hangkártya vezérlőben minden jónak tűnik de hang nincsen és piros fényt sem látok a kimenetben mint az Msi- annó. Ötleteket segítséget előre is köszönöm.

(#12565) Scrym


Scrym
tag

Én mikor igényeltem telefonon a HP-tól magamnak, egy original Vista Basic-et (ami a notebookon gyárilag volt fent, azt a verziót) és mellé egy DVD-t kaptam a driverekkel. Szóval királyság volt, mert nem sz*r Recovery lemezt küldtek ami még a partícionálást is gyáriba rakja!

(#12566) SeniorTilla válasza szokelaszlo (#12564) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az SPDIF kimenet a legtöbb dv6-osnál sajnos csak a HDMI-n keresztül, vagy a port replicator-on van kivezetve. Ne kérdezd, miért...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12567) webdev


webdev
csendes tag

Üdv!

Nincs egy éve, hogy vettem egy Hp Pavilion dv9000-es notit, és most érkezett el az ideje, hogy bővítsem a tárkapacitást. Mivel a másodlagos winyóhely még "szűz" volt, beszeretem egy megfelelő winchestert, és beépítő keretet, összeraktam, és azóta nem indul a laptop.
Nemhogy a rendszerképernyőig, semeddig sem jut el. Bekapcsológomb pár másodpercre bekapcsol, aztán minden marad sötéten. Se hangjelzés, se fények.
Az új winyót már kivettem, aksi nélkül is próbáltam, de semmi eredmény.

Elvileg még garos, de jobb szeretném házon belül megoldani.

Ötlet?

(#12568) rekid válasza webdev (#12567) üzenetére


rekid
addikt

Érdekes, bnöm asusa ezt a hibajelenseget produkalta, ott az lett a bibi h vszinu ramfoglalat rosz mert a két modul külön külön ment a laptoppal (hibatlanok egyebkent) együtt meg nem. Bár a probléma jelentkezéséig vigan mentek egyutt 1 évet.
No messze nembiztos hogy nalad is ez a probléma (sőt) de egy probat megér.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12569) SeniorTilla válasza webdev (#12567) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Próbáld meg úgy, hogy kiveszed a CD-ROM-ot és az első HDD-t is. Ha így sem megy, akkor szerviz.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12570) szokelaszlo válasza SeniorTilla (#12566) üzenetére


szokelaszlo
tag

Köszönöm a gyors választ! Hát akkor inkább lecserélem az erősítőt HDMI-s re vagy ideglenesen 1 usb-s hangkártya.Mert ezeket a port replicator-okat arany árban mérik. Köszi

(#12571) webdev


webdev
csendes tag

Köszi megpróbálom a ramot is, cd-t is, vinyót is.

(#12572) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Multitouch tapipad!!

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12573) cellpeti


cellpeti
veterán

HP 6910p notin működik,kipróbáltam!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12574) JagdPanther


JagdPanther
aktív tag

sziasztok

mennyire "egyszerű" win7et feltenni 6910p-re, hogy az összes funkciója működjön, mint a vistában? mennyit kell, ha és amennyiben egyáltalán, keresgélni drivereket?
(ill. 500gigás vinyót kezeli ugye? :) )

(#12575) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Mennyire jó ez a noti, megéri-e az árát? link

(#12576) Magnum_ válasza cellpeti (#12572) üzenetére


Magnum_
nagyúr

6930p-n nem megy :(

I humbly and respectfully decline™

(#12577) MIFtIli válasza cellpeti (#12573) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Nekem nem megy. 6910p, win7. :F

(#12578) mome válasza cellpeti (#12572) üzenetére


mome
tag

Működik, köszi az infót. (6715b)

(#12579) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Úgy kell,hogy a régi Synapticot el kell távolítani teljesen. Majd ujraíndit,majd feltelepít az új drivert,amit írtam és megint újra kell indítani a gépet.
Érdemes a Program Files-ból is eltávolítani a Synapticot :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12580) Magnum_ válasza cellpeti (#12579) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ugy csináltam, kivéve, hogy a progmram files-ból nem töröltem. akkor essek neki ujra 6930p-n? :)

egyébként király vagy, hogy linkelted :K

I humbly and respectfully decline™

(#12581) cellpeti válasza Magnum_ (#12580) üzenetére


cellpeti
veterán

én nekem se volt jó úgy,mikor nem töröltem a Program Files-ből. Próbáld meg hátha jó lesz!

Ha jó,akkor azoknak amiket pirossal bejelöltem,meg kell jelennie.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12582) Magnum_ válasza cellpeti (#12581) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszi! nagyítani nem lehet vele? :D

I humbly and respectfully decline™

(#12583) rekid


rekid
addikt

Nekem is működik, (8530w) viszont nagyitani nem lehet vele.. csak 3 ujjas pöccintesre csinal valamint vagy ujjal ha megsuhintod akkor mondjuk kepet vált. Olyat nem tud mint pl iphone h ket ujjal nagyit pedig enis azert szedtem le hátha :D De nem.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12584) rekid válasza JagdPanther (#12574) üzenetére


rekid
addikt

Ugyan olyan egyszeru mint barmely masra. :) Ha egy tippet elfogadsz szigoruan home vagy professionalt rakj fel mert az ultimate és enterprise azon tul hogy joval nagyobb meretet foglal semmivel nem nyujt tobbet egy atlag felhasznalonak és a driverek sem az igaziak illetve nem is a driver hanem a win7 ultimate a kehes eleg sok problemank volt vele. A home es prof tokeletesen megy. A magatol fel nem rakott drivereket megtalalod a hp honlapjan.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12585) kacsyx válasza rekid (#12584) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Az Ultimate is tökéletesen megy :U

(#12586) cellpeti válasza rekid (#12583) üzenetére


cellpeti
veterán

Lehet vele nagyítani és kicsinyíteni( csak eredeti méretre vissza) is. Persze nem úgy mint az iPhone-val,hanem a 2 ujjas görgetéssel,nagyítja a képet és kicsinyíti is. :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12587) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! HP Compaq nx6325 laptopom van, amiben gyárilag 1.8Ghz.es Sempron proci van. De ahogy utánnanéztem gyártották ezt a tipust AMD Turion X2 procival is. Szerintetek tudnám fejleszteni kétmagosra? és ha ilyen melyik tipussal ? illetve 2 magosból melyik a legnagyobb ami jó lehet bele ?

(#12588) Hami Bazsi


Hami Bazsi
csendes tag

Sziasztok HP-sek !

Pavillion dv6000-nél hogyan lehet a HP Recovery particióhoz hozzáférni és újratelepíteni a gépet?
A készülékem a bekapcsoló gombra nem reagál csak az érintő gombokra kapcsol be.
A kezelési útmutató szerint bekapcsoláskor F11 megnyomással előjön a Recovery Manager de a készülék erre sem reagál. Csak ESC vagy F10 gombokra.
Ha valaki tud kérem segítsem.
Másik gépen elkészített Recovery lemezzel működik-e az újratelepítés?

Köszönettel Hami Bazsi

(#12589) morfneo


morfneo
csendes tag

Sziasztok!

Kb 3 hónapja vettem a gépemet, HP dv6-1315eg. Teljesen meg vagyok vele elégedve, köszi SeniorTilla ;)

Az utóbbi időben felmerült egy probléma. Független attól hogy benne van e az aksi vagy nincs, 3-4 óránként a monitor elsötétül teljesen(kikapcsol?) de szinte csak pár tizedmásodpercre. A hőfokok rendben vannak. Szinte minden 50 fokon van. A VGA (Radeon 4650 HD 1Gb) 40 fok.

Földelt konnektorba van dugva, nincs áramingadozás, és csak a gép van beledugva. Már frissítettem VGA drivert, de a probléma nem oldódott meg.

Most viszont arra lettem figyelmes, hogy a monitor úgy szerepel a gépben, mint PnP szabványos megjelenítő eszköz. a felbontás oké, viszont 60 Hz-en megy és nem lehet állítani sehogy.

azt tudom hogy Inifinity brightview hd kijelző van benne, de sehol sem találtam hozzá drivert.
Szerintem ha a képfrissítést fentebb tudom venni, akkor megszűnik a probléma.

Valakinek valami ötlet?

szerk.: elfelejtettem leírni hogy Teljesítménycentrikusra van beállítva, és minden energiatakarékosság ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#12590) kozyadam válasza morfneo (#12589) üzenetére


kozyadam
tag

én nem szoftveres hibán gondolkoznék. nem érte vmilyen behatás a gépet? főleg a monitor környékén? hirtelen rántás, ütődés, ilyesmi?
(esetleg más energiagazdálkodásnál előfordul a probléma? [ tudom ez szoftveres :) ])

az én masinám is PnP néven van és 60 Hz-t tud. semmi ilyesmi problémát nem tapasztaltam vele.

(#12591) spyduck


spyduck
nagyúr

HP Compaq 6910p \ 8510p \ 8510w \ 8710p \ 8710w-t KERESEK \ VENNÉK KP-ra

:))

(#12592) adam526


adam526
tag

Holnap tervezem, hogy lecserélem a hőpasztát a laptopomban. Még sohasem csináltam ilyet. A szétszedéssel nem lesz gond. Kinéztem az arctic cooling mx-3-as pasztát. Azt olvastam több helyen, hogy annál nincsen jobb. Ha leszedtem a hűtőbordát, mivel takarítsam le a régi pasztát? Mennyit kellene rárakni az újból? Garancia szempontból necces ez a művelet?

Azért szeretném ezt ,megcsinálni, mert most a GPU ill CPU hőmérsékletek:
Alap: 50-54fok / 39-42fok
Játék(max hőm): 95fok / 75 fok

Szerintem ezeken még lehetne javítani a hőpaszta cseréjével. A venti már ki van tisztítva. Szerintetek? Esetleg akinek szintén 8530w-je van, neki milyen értékek adódnak. Én RealTemp 3.40-el mértem.

(#12593) morfneo válasza kozyadam (#12590) üzenetére


morfneo
csendes tag

semmi külső behatás nem érte, nagyon vigyázok rá.
nem próbáltam még más energiabeállítással. Lehet hogy túl sok áramot kíván néha a rendszer, amikor komolyabban van használva, és emiatt a monitortól vesz el egy pillanatra?

(#12594) SeniorTilla válasza morfneo (#12589) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A 3-4 óránkénti elsötétülés elég hosszú időnként következik be, hogy hardverhibára gyanakodjak, persze nem zárható ki. Függ attól esetleg, hogy mozgatod-e a kijelzőt, vagy csak úgy magától csinálja?

A képernyőhöz nem kell drivert installálni, a 60 Hz pedig a gyári frissítési frekvenciája a TFT paneleknek, ezen nem lehet állítani.

Én a helyedben kipróbálnám egy szűz windowszal, hogy akkor is csinálja-e.

Esetleg próbáld ki más (kisebb) fényerő-beállítással is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12595) morfneo válasza SeniorTilla (#12594) üzenetére


morfneo
csendes tag

arra nem figyeltem még oda, hogy épp megmozdul a kijelző. általában az ölemben van egy hűtőpadon. majd most figyelek. Visszavettem a fényerőt is.

A mai nap tesztelem. Köszi a tippet.

(#12596) rekid válasza kacsyx (#12585) üzenetére


rekid
addikt

hmm. Ennek örülök :)) eddig sokan szívtak vele (én is) ezek szerint bugfixelve lettek a problémák. Viszont akkor is indokolatlannak tartom egy home usernek. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12597) CheeseE


CheeseE
tag

Sziasztok!

Szeretnék valamilyen DV szériás paviliont venni, szerintetek melyik a legjobb?
Nekem eddig dv6 tetszik legjobban, erősítsetek emg vagy cáfoljatok, hogy jó vétel-e!

A legnagyobb gondom kül, hogy nincs rajta s-video kimenet, de nézegettem és egy uj notin se találtam ilyet...
Viszont HPhez találtam dokkolót xb3000, ami elméletileg tud s-video kimenetet, már csak aza kérdés, hogy müködik-e?

Köszi!

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#12598) kacsyx válasza rekid (#12596) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Még decemberben tettem fel az Ultimate verziót az akkori meghajtókkal, abban a sorrendben ahogy Spyduck írta egy régebbi hozzászólásában. Nálam így minden simán ment és megy azóta is (ujjlenyomat olvasó is, QLB is). Szerintem az a lényeg, hogy amit csak lehet kézileg kell feltenni HP weboldaláról, nem pedig a Win Update rendszerére bízni, azzal lehetnek bajok.
Pl.: valamelyik nap felajánlotta frissítésre az AuthenTec Inc. driver frissítését a Win Update, nem éreztem szükségét, de gondoltam feltelepítem vele, erre egy az egybe kilőtte az ujjlenyomat-olvasót. A friss AuthenTec drivert leszedtem és minden ment tovább rendesen. Aztán másnap jött az e-mail, hogy hibás volt a frissítés.
Ezért szerintem célszerűbb a weboldalról frissíteni, ott nem találkoztam még hibás meghajtókkal.

(#12599) SeniorTilla válasza CheeseE (#12597) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az S-video-t VGA-to-TV konverterrel is meg tudod oldani.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12600) zsolthee válasza adam526 (#12592) üzenetére


zsolthee
senior tag

Hello!

Általában mindenféle szer nélkül, egy sima papírtörlővel lejön a régi paszta.
Töröld tisztára, majd az újból egy filmrétegnyit vigyél fel egyenletesen.

A paszta cseréje után néhány fokos lehűlés várható, attól függően menyire volt szennyezett illetve régi a hővezető.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.