Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12201) Kris91 válasza rekid (#12200) üzenetére


Kris91
csendes tag

Köszönöm a választ, így már világos!
A konkrét típusról van valami tapasztalatod egyébként (esetleg másnak)? Azt hiszem akkor a héten megnézem élőben, hogy milyen, aztán döntök lassan. :))

(#12202) babszi.


babszi.
csendes tag

Sziasztok!

Most lettem tulajdonosa egy 6710b-nek, a kérdésem az lenne, hogy windows 7 alá milyen programokat éredmes feltétlen telepiteni? Illetve az ujlenyomat olvasó, pontosan milyen kódot kér minden áron?

Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál.

(#12203) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Nekem van a gépembe BT,de nem igazán sikerül vele fájlokat küldenem a telómre(Nokia 3120C). Tudna valaki segíteni,hogy hogyan is használjam a BT-t?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12204) Pulsar válasza cellpeti (#12203) üzenetére


Pulsar
veterán

rakd fel a PS suite-ot, és úgy simán fog menni... én is úgy használom :)

(#12202) babszi. egy biztonsági kódot. Hogyha mondjuk véletlen levágnád az ujjat, vagy szétégetnéd, ne legyen az, hogy nem tudsz belépni a gépbe, hanem csak bepötyögöd a kódot, és kész

[ Szerkesztve ]

(#12205) babszi. válasza Pulsar (#12204) üzenetére


babszi.
csendes tag

azt irja ki: please enter correct password

Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál.

(#12206) gtamate2


gtamate2
veterán

Huh, adott lenne egy HP Compaq 701-es gép, ezzel a hangkártya driverrel. A hanggal az lenne a probléma hogy alig van benne mély, az 1005ha-h-val jóval alul marad, tudom hogy az asuson realtek van ezen meg idt, de nem lennne valami mód hogy menyjen?

*Sn0w

(#12207) cellpeti válasza Pulsar (#12204) üzenetére


cellpeti
veterán

Az PC Suite akart lenni,nem? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12208) mrbego válasza cellpeti (#12207) üzenetére


mrbego
aktív tag

De. Én is azzal használom.

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#12209) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Könyörgöm valaki segitsen :(( HP 530as notiban cseréltem processzort (1.6celeron M-ről T2250re) mikor szétszedtem csak poénból kivettem az alaplapi elemet és visszatettem. Most ha bekapcsolom a gépet kiirja hogy HP és 163- Time and Day not set ... Mit lehet vele? elromlott teljesen?? Biosba F10el tudok belépni ott az új procit felismeri kiirja de nincs lehetőség Dátum és idő beállitásra.. semmit nem csinál bootolni sem tud igy. Valaki könyörgöm segitsen :O

(#12210) Bull Boss válasza Bull Boss (#12209) üzenetére


Bull Boss
senior tag

nah mostmár annyiban sikerült előre jutnom, hogyha letiltom biosban a dual core támogatást akkor elindul a telepitő.. de akkor igy csak 1 magosként fogja kezelni ? :( Van valakinek HP 530asa gyárilag Dual Core procival? Milyen biossal használja? :R

(#12211) gtamate2 válasza Bull Boss (#12210) üzenetére


gtamate2
veterán

E szerint kell hogy menjen a dual core-os proci benne.

*Sn0w

(#12212) Bull Boss válasza gtamate2 (#12211) üzenetére


Bull Boss
senior tag

elméletben igen, mert adtak ki gyárilag core duoval szerelt 530asokat is, de most nekem sehogyse akar menni, amint átállitom enabledre a biosban nem enged bootolni fekete kép post után és áll... A legújabb biost feltettem rá tegnap azzal se megy :(((

(#12213) MaSzKa válasza Bull Boss (#12209) üzenetére


MaSzKa
senior tag

gondolom CMOS clear. és meg kéne nézni nem e kéne átkapcsolni valamit az alaplapon

(#12214) Bull Boss válasza MaSzKa (#12213) üzenetére


Bull Boss
senior tag

az a problémám már megoldódott.. Azzal volt összefüggésben, hogy T2250el nem is bootol be.. Szóval nem értem mi baja lehet vele, biosban felismeri kiirja még a steppingjét is kódnevét minden, de ha be van kapcsolva a core duo support akkor csak fekete képernyő :( holott gyárilag szereltek core duoval hp 530at... ez igy nagyon gáz hogy core duo van benne de csak letiltott opcióval működik 1 magosként :( valakinek tapasztalat tipp? Jelzem a legfrisebb bios van rajta! lehet az hogy régebbi biost kellene feltölteni rá ? :F

(#12215) zoli62 válasza mrbego (#12189) üzenetére


zoli62
addikt

Viszont az F8 lenyomása utám a haladó boot menüben van olyan, hogy számítógép javítása. Itt nem próbáltad?

(#12216) mrbego válasza zoli62 (#12215) üzenetére


mrbego
aktív tag

Azt nem próbáltam, mert mindíg telepítőlemezről szoktam javítgatni.

Arra gondolsz, amikor választani lehet az indításokat, hogy: csökkentett mód, parancssorral, stb. ?

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#12217) zoli62 válasza mrbego (#12216) üzenetére


zoli62
addikt

Igen.Előretelepített gépeken ott szokott lenni ez a lehetőség, mivel csak recovery cd-t szoktak hozzá mellékelni. Bár a HP support sem tudta az erre vonatkozó kérdésemre a választ.

[ Szerkesztve ]

(#12218) mrbego válasza zoli62 (#12217) üzenetére


mrbego
aktív tag

Megnéztem, és nincs sajnos ilyen lehetőség nekem. Még úgy is próbáltam, hogy a recovery DVD-ről bootoltam és ezt is F8-al indítottam, de csak ugyanaz angolul.
Na de mindegy, ha esetleg egy évben egyszer kell a kalóz Vistát elővenni egy boot javításához, azt még kibírom.

Üdv, P

(#12219) MaSzKa válasza Bull Boss (#12214) üzenetére


MaSzKa
senior tag

hívd fel a hp szakszervizét vagy írj a hp-nek 1 levelet

(#12220) PC-Style válasza Bull Boss (#12214) üzenetére


PC-Style
tag

Én előbb egy lezárt biossal próbálkoznék, ha ez nem segít, HP support marad...

(#12221) PC-Style válasza Bull Boss (#12210) üzenetére


PC-Style
tag

De végső esetben felmerülhet a cpu hibája is... Az egészen biztos, hogy hibátlan? Érdemes volna valahogy egy másik gépben is megnézni, hogyan viselkedik.

(#12222) PC-Style válasza gtamate2 (#12206) üzenetére


PC-Style
tag

Nem minden arany ami fénylik... Ha a gépedben nincs normális hangszóró, tök mindegy milyen drivert teszel fel, nem a hangkártya szólal meg, hanem a hangszóró...

(#12223) gtamate2 válasza PC-Style (#12222) üzenetére


gtamate2
veterán

5.1-es rendszerrel sem ment sokkal jobban :(

*Sn0w

(#12224) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

Ezek mire valók:

- Intel Matrix Storage Manager
- HP 3D DriveGuard
- HP WWAN Broadband Wireless Drivers

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12225) lefkosia


lefkosia
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy hp pavillion tx 1000 subnotebook-om, és a fingerprint sensor ( Win 7 64bit) hiába van feltéve a driver a 3. lehetőségnél mindig hibát jelezz. Valaki találkozott már evvel a hibával?
Segítségeteket előre is köszönöm

The Truth Is Out There

(#12226) mrbego válasza cellpeti (#12224) üzenetére


mrbego
aktív tag

Hali!

- Intel Matrix Storage Manager: ha jól tudom ez az achi/sata driver(ek),
- HP 3D DriveGuard: a merevlemez védelme gyorsulásérzékelő segítségével (gyorsulés/esés esetén parkolópályára teszi a fejeket),
- HP WWAN Broadband Wireless Drivers: ez ha jól tudom szélessávú mobilnet (kártya)-hoz való driver.

Üdv, P

(#12227) cellpeti válasza mrbego (#12226) üzenetére


cellpeti
veterán

Köszönöm az infókat! :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12228) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok,

Nem tudom mennyire helytálló a kérdés, de mostanában egyre jobban kezd feltűnni a dolog. Lassan három éves lesz a HP NX7400-as notim és úgy érzem, mintha a kijelző fényereje jelentősen csökkent volna a kezdeti értékhez képest. Ha mellé teszek egy Acer vagy Thinkpad notit, akkor azok fényereje szinte elnyomja az enyémet és olyan, mintha le lenne véve a fényerő, de nincs. Létezhet ilyesmi vagy csak beképzelem? Esetleg van valami program vagy megoldás arra, hogy kiderítsem csökkent-e a fényerő?

Más: Ha a hangkártya kimenetének a csatlakozóját rákötöm az erősítőmre, hogy nagy hangfalakon tudjak zenét hallgatni, akkor valami őrületesen zavaró háttérzaj hallatszik, ami szinte teljesen élvezhetetlenné teszi a zenét vagy éppen a filmezést. Olyan, mintha a HDD kerregése lenne, csak felerősítve. A beépített hangszórókon nem hallatszik semmi, fülesen sem, csak ha erősítőre kötöm. Ez miért lehet?

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#12229) fefe007


fefe007
csendes tag

Helló mindenkinek!
Elérkezett a nagy pillanat, laptopot szeretnék, de milyet?
Szeretnék 17colost, de többen azt mondták felesleges elég a 15"... Elsősorban a dv6 ill dv7eseket nézegetem. Gondolkoztam, hogy külföldről rendelem hpn keresztül (elvileg free shipping).
Van e értelme rendelni, vagy maradjak inkább a "hazainál"?
Szeretnék 1gbos vidi kártyát bele
A maximum keret 200K
Ti milyet ajánlotok?
Előre is köszi Feri

(#12230) Kobe válasza fefe007 (#12229) üzenetére


Kobe
veterán

free shipping nincs, max usa-n belül....hameg usabol rendelsz,kapásbol add hozzá a vámot, és nemogy olcsobban, de drágábban jössz ki.eun belül érdemes nézni de ott sincs nagy difi

[ Szerkesztve ]

(#12231) rekid válasza The DJ (#12228) üzenetére


rekid
addikt

Hanglártya: Próbáld ki akksiról hallgatni a zenet. (Ha megszűnik akkor a tap bibis ha nem akkor vszinű alaplap is.)
Nem árt bedobni egy szervízbe nézzenek rá és mondjanak vmit. pl itt ők megbízhatóak

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12232) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

Feltettem a legújabb QLB progit! Működik minden,de amikor lenémitom a gépet,akkor nem világit,mikor van rajta hang,akkor meg világít az érintőgomb. Másnál is van ilyen? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12233) spyduck válasza cellpeti (#12232) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hangkártya driver miatt csinálja! Lassan mostmár annyi kérdésed van erről a gépről, h felajánlom neked, h megcsinálom :DDD Ha elhozod Kecsóra megcsinálom neked úgy, h többet be se jössz a fórumra ;] ;]

Küldjél egy eszközkezelő screenshot-ot!

(#12234) cellpeti válasza spyduck (#12233) üzenetére


cellpeti
veterán

Cs! Hát mert eddig sose volt HP masinám. Nekem az is elég,ha megmondod,hogy miket telepítsek fel,milyen drivert és akkor ilyen kérdés miatt többet nem jövök a topikba.

Eszközkezelő!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12235) spyduck válasza cellpeti (#12234) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem kell komolyan venni, csak vicceltem!

Telepítsd fel az everest-et. Ott meg tudod nézni az ismeretlen eszköz hardverazonosítóját.
Milyen oprendszert használsz és az 32 vagy 64bites?
Amúgy itt minden drivert megtalálsz, csak ki kell választani az adott oprendszert: [link]

A legegyszerűbb viszont ha letöltöd a HP SoftPaq Download Manager és az magának felrakja: [link]

(#12236) cellpeti válasza spyduck (#12235) üzenetére


cellpeti
veterán

Lent van a HP Download Manager,de ott is én jelölgetem ki,hogy mit kell felraknia,nem? :U
Kössz az Everestes tippet! :C

1. Hardver azonosító PCI\VEN_1180&DEV_0843&SUBSYS_30BE103C&REV_10
PCI eszköz Ricoh RL5C843 SD/MMC Host Controller

2. Hardver azonosító ACPI\HPQ0004
PnP eszköz HP Mobile Data Protection Sensor

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12237) cellpeti


cellpeti
veterán

Használja valaki a Scrybe-ot?

Ez a több ujjas touchpad progi,vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12238) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Egy kis segítség kellene....
Kollégának van egy HP 6730s típusú laptopja. Kb 2 napja az xp helyett Windows 7 lett feltéve. Nem én telepítettem, nekem utána szóltak, hogy van egy eszköz, amit nem tudnak micsoda, és ezért drivert sem találnak hozzá, nézzek rá. Ránéztem, a hardverazonosító alapján sikerült is beazonosítani, épp az előttem szóló által is említett "Hardver azonosító ACPI\HPQ0004
PnP eszköz HP Mobile Data Protection Sensor"-ról van szó. Leszedtem a HP honlapjáról a legújabb drivert, W7-hez valót természetesen, és föltelepítettem. Rendszergazdaként futtatva. Látszólag minden oké, eltűnt a kérdőjel, felismerte a windows a cuccot, csak újraindítást kér. Újraindítás után a windows betöltődése közben kékhalál..... Oké, drivert leszedtem, megpróbálkoztam egy régebbivel, gyakorlatilag ugyanaz a helyzet. Nem jutok vele előre, annyit tudtam csinálni, hogy az eszközt letiltottam, így a w7 szépen működik.
Van valakinek ötlete, mi lehet a gond?
Most volt HDD csere, a gyári 120GB-os helyett egy 500 gigás Samu ment bele, nem tudom ez mennyire befolyásolja a dolgokat.
Köszönöm, ha valaki segít. :)

(#12239) Khelben válasza Zoli bácsi (#12238) üzenetére


Khelben
nagyúr

http://www.sevenforums.com/drivers/8854-hp-protectsmart.html#post96020
Ez alapján menni fog.
Nem hiszem, hogy a hdd befolyásolná, nekem a gyári mellett van benne egy 500-as wd is, nincs gond a driveguarddal.

[ Szerkesztve ]

(#12240) Geller72 válasza CHIPman (#12184) üzenetére


Geller72
veterán

"Itt is olyan van, mint az ASUS-nál meg a Fujitsu-nál, hogy ingyen házhoz jönnek érte?"
Az a garidtól függ. A "sima" egy éves garis notiknál ez nem igazán megy. A garancia lapon van telefonszám is, és márkaszervíz címe is. Oda be kell vinned, ott kell hagynod (amit qrvára nem értek) több hétre, és amikor kész van, ismét elmész érte. Ez nekem alsó hangon is több, mint 10k. 9 éves HP multtal ez nekem egy kicsit fáj. 2001 óta van HP Kayak dual cpu-s szerverem, egy HP notim, egy HP iPAQ-om (és egy tartalék), egy XW6400 workstation, amiben két db ES-es quad xeon duruzsolt, kb 10 kliens..szal nem kevés kessem van benne, és akkor egy ilyen pcsa így beszél velem telefonban..ehh..mind1..ilyenkor mindig az jut az eszembe, hogy egyszer éjnek idején egy amcsi srác a HP online supportnál online chat közben Linux raid drivert túrt nekem..:DDD..és segített életet lehelni haverom szekrény nagyságu 4 CPU-s ProLiant szerverébe..:D.

Gart tudsz hosszabbítani plusz kessért, ahogy máshol is.

Való igaz..az S-es szériát le sem szarják..:(.

(#12241) zoli62


zoli62
addikt

4510s típusról mi a véleményetek? Konkrétan erről. [link] Olvastam egy tesztet róla, és állítólag elég fémes hangja van a hangszórónak. [link]

(#12242) spyduck válasza cellpeti (#12236) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igen be kell jelölni, a te esetdben nem árt ha újra rakod az összeset. Amúgy meg az ismeretlen ezsközök:
(1) RICHO SMARTCARD READER
(2) HP 3D DRIVE GUARD


Zoli bácsi

A (2)-es pont a te számodra is gyógyír!

[ Szerkesztve ]

(#12243) spyduck válasza zoli62 (#12241) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én inkább dobozhanghoz hasonlítanám:) De elég durván. Ha olyan gépet akarsz ami jó minőségű minden téren akkor a b\p\w szériás gépek közül válogass!

(#12244) Peet84


Peet84
csendes tag

sziasztok!!!
Van egy kis problémám a géppel. ez a gépem : http://h10010.www1.hp.com/wwpc/hu/hu/sm/WF06a/321957-321957-64295-3955548-3955548-3958407.html
SZal aza probléma h a biosba ki van kapcsolva SATA mert a win 7 et úgy tudtam csak fel tenii
de az oldalon meg írja h a win 7 az jó rá .
de ha vissza bekapcsolom a biosba a SATa -t akkor meg nem hajlandó betölteni az op rendszert.......meg kurva lassan írja meg a dvd 2 óra kell egy íráshoz. több féle író progit is kipróbáltam.
Mért ír ilyen lassan az író ?????????,,,
Valakinek ötlet????????
KÖÖÖSSZZZIII

(#12245) Khelben válasza Peet84 (#12244) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az AHCI módot csak telepítés előtt tudod megváltoztatni. Ha átállítod, újra kell telepíteni az oprendszert.

(#12246) Peet84 válasza Khelben (#12245) üzenetére


Peet84
csendes tag

köszi az és azt nme tudod meg mondani h mért írja meg nyolcszorosan olyan lassan vagy is 1óra 45 perc kell neki!!!!!!!!!4
Nagyobb maximum8szorosan engedi

(#12247) spyduck válasza Khelben (#12245) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez nekem azért gyanús mert ha úgy telepíti a WIN-t, h nincs bekapcsolva az AHCI, majd telepítés után bekapcsolja akkor kék halállal indul a gép és nem generál ilyen problémákat.
Itt valami más probléma lesz! Sztem semmi köze az AHCI-hoz.


Peet84

Telepíts fel egy Harddisk Sentinel-t és nézd meg mit ír a winyó állapotára. Én személy szerint badsectorra tippelek esetleg DVD meghajtó hibára vagy vírusra.
Ha ezen hibák nem észlelhetők akkor egy win újratelepítés megoldja a problémádat!

[ Szerkesztve ]

(#12248) Khelben válasza spyduck (#12247) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezt írta, hogy bekapcsolta az ahci-t és nem indult a win, erre írtam, hogy újra kell telepíteni, ha be akarja kapcsolni.

(#12249) spyduck válasza Khelben (#12248) üzenetére


spyduck
nagyúr

Már látom mit olvastam félre, bocsánat!

(#12250) ArrayOfLilly válasza Khelben (#12248) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Ez egyébként nem igaz. Először a SATA drivert kell telepíteni és újraindításkor állítani át a BIOS-ban. (De ha valaki szeret újratelepíteni, akkor persze azt is lehet, csak ez gyorsabb... :-D)

http://www.arrayoflilly.com

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.