Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13351) napocska2 válasza ACmotor (#13346) üzenetére


napocska2
senior tag

Sajnos nem ismerek egy kalibráló programot sem, így nem tudok ebben segíteni. :B

(#13352) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

HP Compaq Presario CQ61-320SH Legújabb Driverek és Kézikönyv Letöltés 2010.06.06

Én szedtem össze, kipróbáltam és jók

CyberLink YouCam 3.1 -et itt tudjátok letölteni (pár adatot meg kell adni)

Javaslom az F15-ös Bios frissítését is amit a gyári weboldalon találtok meg

Battery Bar 3.3.3 vagy újabb programot is javaslom minden laptop tulajdonosnak, akkumulátor üzemidő kijelzésre jó és kiírja az elhasználódása mértékét is

Imtec Battery Mark 1.1 vagy újabb programot akkumulátor üzemidő tesztre javaslom

További javasolt tesztprogramok:

Hard Disk Sentinel 3.10
HD Tune 4.50
Gpu-Z 0.4.3
EVEREST Ultimate Edition 5.50
CPUID CPU-Z 1.53
Prime95 25.9

[ Szerkesztve ]

(#13353) apcsa65


apcsa65
csendes tag

Hali !

Hp nx7400 gépemen tönkrement a zsanér , van valakinek ötlete, hogy hol érdemes megcsináltatni , esetleg olcsón az alkatrészt beszerezni ?

Előre is köszi a válaszokat !

(#13354) cellpeti válasza MaSzKa (#13352) üzenetére


cellpeti
veterán

Hát a BatteryBar-nak semmi köze nincs az akksi időhöz. Fent volt mellete 4 progi azok 1et mutattak. Míg a BatteryBar 2 órával mindig többet. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13355) lakkcipő válasza schawo (#12699) üzenetére


lakkcipő
csendes tag

Szia!

Köszönöm hogy próbáltál segíteni de sajnos nem sikerült!

... végül is lett hangja a cuccosomnak! Belefutottam egy progiba ami olyan XP alatt mint egy mixer, de ha W7-be kijelöltem mint a hangkártya driver helye, gond nélkül megoldotta a problémát!

Szépen szól az NX 9020-asom azóta W7 alatt!

... gondoltam, közzéteszem, hátha valakinek segítségére lesz majd!
( a progit magát meg se próbáljátok telepíteni mert kiköpi a 7-es! )

[link]

... most éppen a videó kártyával küzdök mert azt sem ismeri fel rendesen!

(tisztelt illetékes driver készítő cégek, akkor sem veszek új laptopot) :C

(#13356) MaSzKa válasza cellpeti (#13354) üzenetére


MaSzKa
senior tag

nekem nagyjából pontosan írja ki

a legújabbal próbáltad?

(#13357) lakkcipő


lakkcipő
csendes tag

Hali!

... az miért van hogy telepítem a videó kártya driver-t, felismeri, a rendszereszközökben kiírja a helyes videó kártya adatokat és újra indul a 7-es. Boot-olás után vagy visszaáll "szabványos"-ba vagy az első kikapcsolás után letiltja a valódi kártyát.

Már megörültem hogy sikerült de úgy látom csak a megőrülés marad ...

...köszi előre is!
:W

(#13358) cellpeti válasza MaSzKa (#13356) üzenetére


cellpeti
veterán

A 3.3.1eset próbáltam még múltkor. Windows is ugyanazt írja ki,mint ez a progi!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13359) Longeye válasza állóóra (#13335) üzenetére


Longeye
tag

Szia!

Én nemrég vásároltam egy ilyet, néhány hozzászólással fentebb ott van néhány gondolat róla.
A lényeg, hogy én elégedett vagyok vele. 111000-ért vettem, de cseréltem benne ram-ot 4GB-ra kapásból, mert csak 1GB volt benne. A ramokat használtan vettem és úgy látszik szerencsém volt velük, mert jók lettek hozzá (vagy csak ez a gép nem finnyás rá). Így csont nélkül megy rajta a Win7 is, WinXP-t nem is próbáltam rajta, de szerintem 1G-val gond nélkül el kell rajta futnia.
Mielőtt hozzáfogsz a telepítéshez, a hálózati kártya/wifi drivere-eket és a tapipad meghajtóprogiját szerintem töltsd le a HP oldaláról, mert nekem mindent fel szokott ismerni az XP, kivéve ezeket. Ha meg telepítés után már van neted, akkor már le tudod tölteni a többi driver-t. Nekem az XP-nek SP2-es oktatási verziója van meg jogtisztán (tiszta szoftver program). Ezzel nem szokott gond lenni, még a sata winchester-es gépeknél sem.

Ez a noti főleg munkára való, játékra csak korlátozott mértékben. De mint írtad asztali géped helyett szeretnéd használni, arra tökéletes. Én sem "terepen" használom, főleg az otthonom és a munkahelyem között hurcolászom, máshová csak ritkán, de ott is normál körülmények között működik.
Ha technikai info érdekel róla, akkor csak kérdezz, de pl. a notebook.hu oldalán minden elég részletesen le van írva róla. Valamelyik nagyobb áruházban pedig biztos meg is tudod tapizni (én is így tettem vásárlás előtt).

Üdv.: Longeye

/* Egy lelkes kontár */

(#13360) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Kellene nekem 120w-os autós töltő Core i7-es géphez. Tud valaki jó áron?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13361) cellpeti válasza SeniorTilla (#13360) üzenetére


cellpeti
veterán

Nem játszol itt a színekkel(Core i7) :C

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13362) 2Bálint


2Bálint
tag

DV5-1120

naná, hogy gari lejárta után 2 héttel beadta a kulcsot az akku. Hogy szakadna meg ott, ahol van. Mennyiért lehet ilyet lőni?

Még egy kérdés. Normális, hogy ez a gép nem tudja normálisan lejátszani a HD videókat? Vagy szaggat, vagy szaggat és szétesik.
Online nézett videók is kb 20 másodpercenként megakadnak (csak a kép) pár pillanatra. Aztán megy tovább. Ez mitől lehet? Win 7, legfrisseb firefox.

Bálint

[ Szerkesztve ]

(#13363) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!

Megint bajom van...
Bootoláskor nyomtam F11-et, és ez az üzenet jött:

"Debug Error!
Program: X:\sources\recovery\tools\HP Recovery Manager.exe
This application has requested the Runtime ti terminate it in an unusual way.
Please conteact the application's support team for more information.
Press retry to debug the application."

Nyomtam retry, erre pedig ez:

"A telepített program nem indítható el. A számítógép kikapcsolásához kattintson az OK gombra."

És itt kikapcsolja magát.

Mi a baja? És mit lehetne csinálni?
Köszönöm!

(#13364) spyduck válasza SeniorTilla (#13360) üzenetére


spyduck
nagyúr

vegyél invertert-t, sztem.

(#13365) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha valaki noti vásárláson töri a fejét, és jót hallott a HP-ről, de egyébként elég alulinformált laptop kérdésekben, akkor Ti mit ajánlanátok? :B

(minél nagyobb hdd, hdmi, wifi, webkam, és min 3 usb, ja és kékfog jó lenne, ha vanna benne)

Lehet, hogy rossz topicban kérdezem (:D), de 140e és 200e között(brutto...) van valami egyéb olyan rivális, ami szóbajöhet?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#13367) Yoshitoshi


Yoshitoshi
csendes tag

HelO!

Nekem hp dv7-hez kellene ház..eltörött:S szerintetek lehet kulon kpani? es ha igen mennyibe kerulhet?

www.startlap.hu & DC ++ [..::M€TAL N€TWORK::..]

(#13368) SeniorTilla válasza spyduck (#13364) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én is ezt mondtam az ügyfélnek, de neki töltő kell. :F

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13369) cellpeti


cellpeti
veterán

Ennyit a BatteryBar-ról!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13370) SeniorTilla válasza cellpeti (#13369) üzenetére


SeniorTilla
veterán

hehe...

Nem szabad hinni a programoknak, le kell mérni saját használat közben.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13371) spyduck válasza SeniorTilla (#13368) üzenetére


spyduck
nagyúr

[link]

2-3 hét alatt meg szokott érkezni!

(#13372) ringlet


ringlet
csendes tag

Sziasztok!

Vásárlás előtt állok. szeretném megkérdezni a véleményeteket erről a laptop-ról:
HP Compaq Presario CQ61-320SH
Előny, hátrány, tartósság, stb...
Köszi

(#13373) Avicularia válasza spyduck (#13371) üzenetére


Avicularia
veterán

Szerintem jobban megéri egy invertert venni,azzal legalább mindent tudsz tölteni a kocsiban.

visszaolvasva látom,te is azt javasoltad

[ Szerkesztve ]

(#13374) Peczek


Peczek
aktív tag

Üdv,

két kérdésem lenne:

a PH-n a 6930p tesztjében volt egy színprofil a monitorhoz, ezt mivel lehet felrakni (és érdemes-e vele játszani, vagy mindenképpen pók is kell hozzá?).

Más: hol lehet matricát kapni idegennyelvű billentyűzethez (az ó-t és az ü-t, meg a ű-t még mindig keverem).

köszi

(#13375) SeniorTilla válasza spyduck (#13371) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Kösz a tippet, de eredeti kellene.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13376) napocska2 válasza Peczek (#13374) üzenetére


napocska2
senior tag

Szia!
Itt mindenfélét megtalálsz: [link]

(#13377) cellpeti válasza napocska2 (#13376) üzenetére


cellpeti
veterán

Én a NBS-be vettem ilyet 2 hete 700 Ft-ért és a fele már le is kopott, kiváncsi lesz,hogy tudom majd leszedni ezeket a szarokat róla.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13378) napocska2 válasza cellpeti (#13377) üzenetére


napocska2
senior tag

Nem tudom, hogy melyikre gondolsz! Én a fekete 500 Ft-oshoz hasonlítót kaptam ajándékba a notihoz, amikor vinyákoltam az angol billetyűzet miatt. Utána majd egy évig sajnáltam ráragasztani, aztán egyszer elkapott az ihlet. Durván fél centis kockákat vágtam ki a szükséges betűkből és az ékezetes billentyűk jobb sarkába ragasztgattam. Viszont nálam egyáltalán nem kopott le egyik sem, pedig már jónéhány hónapja rajta van és szoktam gépelni is rendesen. :)
Az bizti, hogy érdekesen fognak kinézni a ragacsos billentyűk, ha egyszer le kell szedni :U

(#13379) SeniorTilla válasza cellpeti (#13377) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Érdekes, amiket én teszek a gépekre, évek alatt sem kopnak le. 10 éve használom őket ugyanattól a nyomdától. Mondanom sem kell, hogy a töredéke áron. És felteszem minden eladott gépre eladás előtt.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13380) cellpeti válasza napocska2 (#13378) üzenetére


cellpeti
veterán

Napocska2, SeniorTilla:

A linkelt helyről veszítek mind2en? :U

Nekem még pár hét és teljesen lekopik az E,Z,N,G,K,L sőt az N-en már nincs is rajta a } jel! :W

Kimondottan HP 6910p-hez nincs matrica? :U Illetve hogyan tudom ezt levenni róla?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13381) Peczek válasza napocska2 (#13376) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi a tippet.

(#13382) Peczek válasza napocska2 (#13378) üzenetére


Peczek
aktív tag

Kb. egy féléve vettem egy 6530b-t a NBS-ban a lányaimnak, úgy átmatricázták, hogy először azt hittem eredeti magyar billentyűzet (fehér betű, körbevágva). Nos az eddig nem kopott el, illetve nem jött le. De a 6930p-re nem raktak semmit.

(#13383) SeniorTilla válasza cellpeti (#13380) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem, én nyomdából veszem. Szerintem amit a linkelt helyen árulnak - ha ilyen gagyi minőségű - valami gyenge másolat lehet, esetleg fóliára nyomtatva. Nyomdai eljárással készült matrica nem kopik le.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13384) napocska2 válasza cellpeti (#13380) üzenetére


napocska2
senior tag

Mint írtam, én nem vettem még soha ilyen matricát. Ajándékba kaptam a notihoz egy ívet, így akarták szilárdítani a vásárlási szándékomat. :)
Emiatt a linkelt helyen kaphatókról nem tudok véleményt mondani. :B

A tiéden fekete alapon fehér betűk vannak, vagy valami más? Ha ilyen gyorsan kopik, akkor az vásárlás előtt egy kis kapirgálással ellenőrizhető -bár ennek az ötletemnek az eladók nem biztos hogy annyira örülnek. :)
A leszedésre nincs ötletem, még sose próbáltam.

Szerintem próbálkozz SeniorTilla készletéből megkaparintani egy ívet, ha biztosra akarsz menni! :))

[ Szerkesztve ]

(#13385) drmotto válasza drmotto (#13363) üzenetére


drmotto
őstag

Ebben senki sem tud segíteni?

(#13386) ChopiTzr


ChopiTzr
csendes tag

Hello szeretnék egy kis segítséget kérni.
Nővérem vett egy HP-Compaq Presario CQ61-410sh típusú notebookot amihez nincs oprendszer (pontosabban freedos van), így felraktam egy win7-et ,de nem működött a wifi.
Felraktram az összes hozzávaló drivert,de így sem változott semmi.
Látja a hálozatot ,de mikor connectre nyomok ezt dobja ki:
Windows was unable to connect to speedport w 712v <--utolsó 3 szó csak a router neve.
Atheros wifi van a gépben.
Elösszőr azthittem,hogy a routerrel van gond,de azóta csatlakoztam rá az ipodommal, egy netbookkal (ugyanúgy atheros) és egy htc-vel.
Megpróbáltam úgy is csatlakozni ,hogy minden titkosítást kikapcsoltam ,de sehogy sem sikerül.
Vki nem tud megoldást a problémára?
(Vadiúj a gép, tegnap bontottam ki a dobozt.)

(#13387) SeniorTilla válasza napocska2 (#13384) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Office Depot-ban is lehet kapni (a minőségét nem ismerem, én nem onnan veszem), egy levél 300-400.- Ft.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13388) SeniorTilla válasza ChopiTzr (#13386) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Próbáld másik routerrel is összekapcsolni, és ha nem sikerül, vidd vissza a gépet. Valszeg rossz benne a wifi kártya, vagy antenna.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13389) szilvaspet


szilvaspet
tag

Üdv!

Egy kis segítséget kérnék!

Tervezem egy nemrég a piacon megjelent HP Probook 4320S típusú noti megvételét.
A proci i3-as, 2.13 GHz-es, 2GB DDR3 ram és Intel HD Graphics integrált grafikus vezérlővel rendelkezik.
A kérdés, hogy ez a konfig lejászik-e vajon fullHD-s videofájlokat akadás nélkül?
A videovezérlőnek osztandó memória méretét nem tudom sajnos..

Köszi!

Pet

(#13390) SeniorTilla válasza szilvaspet (#13389) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem a memórián múlik a HD lejátszás. Elvileg ha HD-s a VGA, akkor menni kell a filmeknek is, de egyébként ne várj sokat ettől teljesítményben (3D-ben pl.)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13391) Bobyjack


Bobyjack
senior tag

Én a notimhoz a Körúton lévő NBS-ban vettem matricát. 2000 HUF volt, de tökéletes, nem kopik és pontosan rá illeszkedik a gombokra.

(#13392) 2Bálint válasza SeniorTilla (#13390) üzenetére


2Bálint
tag

DV5 1120
HD3450 van a gépben. És szaggat hd lejátszás közben. Mi lehet a gond?

(#13393) MaSzKa válasza ringlet (#13372) üzenetére


MaSzKa
senior tag

Hello
Compaq CQ61-320SH
nekem olyan van korábban leírtam itt mindent. Ha valami kimaradt kérdezz rá.
összességében jó vétel.

Minőség rendben ezen az áron. Igényes
Billentyűzet nagyon jó.
Masszív, de elől alul az illesztésnél éles kicsit.
Nagy a tartóssága is szerintem.
Viszonylag halk

Akkumulátor üzemidő kevés 1-2óra
dupla kapacitású akksival orvosolható +10-25eFt

LED típust érdemes vásárolni, de én még nem találkoztam olyannal
webshopok hazudnak és HD CCFL-el árulják

most jelenik meg a CQ62Z AMD-s kedvező árú laptop
az lesz a jó vétel HD545v 512MB vga-val

[ Szerkesztve ]

(#13394) MaSzKa válasza ChopiTzr (#13386) üzenetére


MaSzKa
senior tag

Töltsd le a legújabb driver packomat - benne van a wifi driver win 7-hez
igaz AMD-s géphez van de a Wifi ugyanaz

[link]

Telepítsd fel, wifi kikapcs bekapcs
esetleg nem valami kókányolt win7-et raktál fel?

(#13395) spyduck válasza 2Bálint (#13392) üzenetére


spyduck
nagyúr

Sztem lejátszó probléma lesz, a CPU-nak sztem bírni kéne bár ilyen CPU-n még nem néztem FULL HD filmet.

(#13396) spyduck válasza szilvaspet (#13389) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hogy lásd a viszonyítást lefordítom a kérdésed:

Egy 1.6-os Ford Focus tud menni 60km\h-val? ;]

szerk: A 4520s-t a touchpad és a bill miatt csak az erősen mazohista embereknek ajánlom. A hűtése viszont elég jó.

[ Szerkesztve ]

(#13397) spyduck válasza drmotto (#13385) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én is jártam így, megsérült a recovery partíción lévő adat. Letöltesz egy Win-t és beírod a gép alján lévő licensz-et.

(#13398) attika89


attika89
senior tag

Üdv!
A következő a helyzet nálam:
Adott egy dv7 1070eg (9600M GT/ 257.15-ös oem driver)..nos először az a probléma merült fel, hogy a játékok egy bizonyos idő után elkezdtek laggolni és nem tudtam mi az oka...A gép eléggé melegedett, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget (első lapos), gondoltam ez ilyen és kész...
Mostanában azonban elkezdtem ismét utána járni a dolgoknak...
Döntően két játék szokott menni mostanában: GTA SA és GTA4
Előbbi kevésbé vagy nem is laggol, utóbbi pár perc után elkezdi ( egy darabig szép simán megy minden mediumon is, aztán elkezd játszani...egy kis ideig lagg, aztán egy kis ideig megint simán megy, aztán megint laggol...és mindez teljesen függetlenül a grafikai beállításoktól)

GPU-Z progival megnéztem mit produkál játékok közben... Most készült GTA SA közben
Először is szépen felkúszik 110-111°C-ra a GPU hőmérséklete...GTA4-nél max 3 perc (és akkor már sokat is mondtam)...aztán mikor eléri ezt a maximumot, akkor elkezd laggolni mindaddig amíg annyira "visszahűl", hogy lagg nélkül menjen tovább... talán olyan 98-100°C-ra. Majd miután még ugye megy a játék tovább, újra felmelegszik...újra laggol
Mindeközben a hűtés meglehetősen csendben van, de miután kilépek a játékból egész gyorsan visszaesik a hőmérséklet 70°C köré...majd kb 60°C-ig, de ennél nem nagyon megy lejjebb...(most, hogy ezt gépelem és zenét hallgatok 63°C)...

(remélem nagyjából érthető)

Akárhogy nézem minden értéke nagyon magas! Több helyen azt látom, hogy még a 80°C-ot sem nagyon kéne meghaladnia...

Ventit már kifújkáltam amennyire tudtam, de hátlapot leszedni nem akarnám, mert még garis...

Mi tévő legyek? :F

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#13399) Magnum_ válasza cellpeti (#13380) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ami a NBS üzletekbenkapható, az kifejezetten jó a 6910p-re, olyannyira, hogy rajtm kivül senkinek se tűnt fel, hogy matricázott a bill. (eleinte matricás volt.) ugyanez a matrica volt a 6930p gépemen is eleinte, azon se tűnt fel senkinek (mostmár ugye ez is magyar bill.)
2000,- Ft, ahogy fentebb írta egy fórumtárs.

I humbly and respectfully decline™

(#13400) kisninja válasza attika89 (#13398) üzenetére


kisninja
őstag

Frissíts biost lehet megoldja a venti kezelési problémákat, ha nem szerviz ezek az értékek aggasztóan magasak. Azért szaggat be mert a gpu védelme bekapcsol.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.