Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12401) spyduck válasza csonkasz (#12400) üzenetére


spyduck
nagyúr

win vagy driver csere után kérdezz ilyeneket.

(#12402) gery056


gery056
csendes tag

Üdv!

Egy nagy gondom lenne, és örülnék ha tudnátok benne segíteni ! :S Az a Gond a nyomtatómmal hogy feltöltöttem a patront, meg minden és mindig azt jelzi hogy üres, semmi nincs benne! A tinta rendesen ahogy kell folyik a tinta és akkor is nemenged se scann nyomtatást, se semmit se végezni.... Várom a válaszotokat ! Előre kössz midnent, üdv Gery!

(#12403) p/dani válasza gery056 (#12402) üzenetére


p/dani
csendes tag

Szerintem [itt] vagy [itt] jobb eséllyel kaphatsz választ a kérdésedre. Ha javasolhatom, írd meg a típust is, mert anélkül ők se biztos, hogy tudnak segíteni.

(#12404) sanyixXx válasza rekid (#12347) üzenetére


sanyixXx
senior tag

tehát a gép az alábbi:

HP 6730b business notebook

Intel dual core P8400 2.26 ghz
2 GB RAM
250GB HDD
HP care pack garancia 2011. októberig
Windows Vista Business oprendszer
ujjlenyomatolvasó, WLAN, kártyaolvasó, IEEE 1394 FireWire, Lightscribe DVD író

170-180 pénzt megér ez? 2008-as gép.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#12405) spyduck válasza sanyixXx (#12404) üzenetére


spyduck
nagyúr

NEM ér meg ennyit!!!!!!! Ezért a gépért én 120k-nál többet nem adnék.

[ Szerkesztve ]

(#12406) Khelben válasza spyduck (#12405) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azért nézd meg, hogy 120-ért milyen gépeket kapsz újonnan. Közelébe sincsenek a 6730b-nek.

(#12407) Khelben válasza gery056 (#12402) üzenetére


Khelben
nagyúr

Gondolom, chipes patron van benne, azt hiába töltöd fel, ha a chip egyszer lemerült állapotba került, akkor annak vége. Ha szerencséd van, ki tudod kapcsolni a nyomtatóban a tintaszint ellenőrzést (Canonnál pl ki lehet, a leírásban benne van, hogyan), ha ez nem megy, akkor chipes patront kell venned, eredetit vagy utángyártottat. Lehet kapni chip-resetelőt is, de nem tudom, az hogyan működik.

(#12408) adm válasza sanyixXx (#12404) üzenetére


adm
őstag

van egy eladó az aprón 99k-ért.

ha nem renewként vagy asisként vették és a gyári garanciájából van vissza a 3hó akkor bővíthető 20-30k között 3 évre.

16core - 32thread - 64gb

(#12409) cellpeti


cellpeti
veterán

Erre valaki?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12410) ha8alpista


ha8alpista
csendes tag

Üdv!
A kérdésem... van-e windows7 ami szabad felhasználásu, tehát nem pénzes...nem a demóra gondolok... Előre is köszi nyolcal :(

(#12411) rekid válasza cellpeti (#12409) üzenetére


rekid
addikt

Nem.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12412) cellpeti válasza rekid (#12411) üzenetére


cellpeti
veterán

Kár!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12413) Khelben válasza rekid (#12411) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nincs.

(#12414) rekid válasza ha8alpista (#12410) üzenetére


rekid
addikt

Nezz utana a campus programnak :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12415) sanyixXx válasza adm (#12408) üzenetére


sanyixXx
senior tag

eladnám a sajátom, nem vennék :)
150k szerintem még bőven elfogadható kéne legyen a masináért. a 99k nagyon alul van árazva...

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#12416) ha8alpista


ha8alpista
csendes tag

Üdv!
Kérdezem hogy létezik-e win7, ami nem pénzes ? :F

(#12417) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Pasztáznám az AMDs dv5-ömet, és lenne pár kérdésem:

-A thermal padok a GPU-n és a ramokon cserélhetőek e pasztára?
-Egyáltalán cserélni kell e őket, ha igen akkor honnan tudok újakat szerezni?

Csak mert agyon böngésztem a netet, és semmi infot nem találtam róla, pl, hogy milyen vastag kell bele, stb. Ha valaki otthon van a témában írjon, köszi!

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#12418) kozyadam válasza ha8alpista (#12416) üzenetére


kozyadam
tag

Microsoft ilyen nagy szoftverei (Windows, Office) kb soha sem lesznek ingyenesek.

Ha egyetemista vagy, esetleg van egyetemista rokonod, akkor a Campus programmal van lehetőséged legálisan ingyen Wint szerezni a gépre. Ezt Rekid is megírta 2vel fölötted

(#12419) adm válasza sanyixXx (#12415) üzenetére


adm
őstag

arról lemaradtam.

renew/asis árak nem csak az új notikét nyomják le, hanem a használtakét is. anno tetszett, hogy 550k helyett 350k volt a 8710w. az már kevésbé, hogy 150k körül mennek a 1,5 éves 8710w-k. viszont az pech, ha te újonnan vetted..

egy lényegében beszerezhetetlen, jól felszerelt 6530b 2,5év hp garanciával 123k.

16core - 32thread - 64gb

(#12420) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Mennyire lehet hinni az Everest Ultimate-nek az akksi idő tekintetében?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12421) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Kérdezném a szakikat, hogy egy ilyen noti megéri-e a feltüntetett 175.500 Ft-os árat vagy érdemesebb másfele nézelődni?

[ Szerkesztve ]

(#12422) rekid válasza BLiNk3r (#12421) üzenetére


rekid
addikt

jo árban van, hasznalhatosagarol SeniorTillat kerdezd ő a pavilion guru. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12423) sanyixXx válasza adm (#12419) üzenetére


sanyixXx
senior tag

para...
nem újonnan vettem. tavaly július óta van nálam és elég jó áron jött. mennyiért lehet érdemes meghirdetni? 125-130 még jó kéne legyen. azért mégis csak 2011 végéig garis. meg elég patent állapotban van, szinte csak asztalon volt használva.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#12424) spyduck válasza sanyixXx (#12423) üzenetére


spyduck
nagyúr

Próbáld meg, nem vesztetsz vele semmit! Én biztos nem venném meg annyiért, de ez én vagyok. Én HP-ból csak is 6910p, 8510w és 8710w modelleket venném. Ha viszont a jövőbe tekintek látom már, h ősszel ott fog csücsülni egy 8540p a kezemben ;]

(#12425) adm válasza sanyixXx (#12423) üzenetére


adm
őstag

tudom, hogy nem látszik rajta az idő, fateromnak is ilyen van.

itt a ph-n 130k-nál sokkal többért nem tudom, hogy érdemes-e meghirdetni. és akkor ebből még biztosan fognak alkudni. kevésbé szakmai oldalon talán a 150k-t is érdemes megpróbálni.

16core - 32thread - 64gb

(#12426) rekid válasza spyduck (#12424) üzenetére


rekid
addikt

ha addig lesz asis renew :DDD remelem, és akkor elmondhatod milyen és megnyugodhatok hogy nekem az nem kell mert nem olyan jo az a felbontás. :D Amugy hogy szolgal a 8710?

sanyixxx: probald meg expresszen elsütni ott eselyesebb a 130k

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12427) cellpeti


cellpeti
veterán

nekem sokat gondolkozik a masina,mire feldobja a QLB ikonjait. Ez normális? Gondoltam már arra,hogy letörlöm,mert csak a Wifit, fényerő meg a hang "gombokat" használom róla. Rohadt idegesítő! :W

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12428) vasslaci


vasslaci
csendes tag

Sziasztok,
Hp NX7300-m van.
Akkus üzemmódban leveszi a teljesítményt.
Ezt, hogy tudom kikapcsolni?
Köszi
VL

(#12429) p/dani válasza vasslaci (#12428) üzenetére


p/dani
csendes tag

Attól függ, hogy milyen oprendszert használsz.
Feltételezem, valamilyen Windowst...

Először is keresd ki a Vezérlőpulton az Energiagazdálkodást.
Vista, illetve Win7 alatt sémánként beállíthatod, hogy hogy viselkedjen a gép, ha akkus üzemmódban van, és hogy, ha konnektorról megy, de ha nem akarsz bajlódni a részletekkel, csak kapcsolj át a Teljesítménycentrikus profilra.

XP alatt nincs lehetőség finomhangolásra, sajnos ott csak annyit tehetsz, hogy a Mindig bekapcsolva nevű energiagazdálkodási sémát választod ki.

(#12430) rekid


rekid
addikt

Sracok, Hp dokkolomba akarok rakni vinyot. Viszont csak ODD-t talalok multibay2 eset. Hogy a viharba lehetne ezt megoldani? Keret kell hozza vagy hogy? Egy hp advanced dokkkolorol van szo.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12431) Lackooo84 válasza Lackooo84 (#12417) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Köszi a válaszokat... o.O

The Truth is out there...

(#12432) rekid válasza Lackooo84 (#12431) üzenetére


rekid
addikt

Lehet hogy nem tudunk a kerdesedre hasznosat írni és azert nem irtunk? :F

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12433) mome válasza Lackooo84 (#12431) üzenetére


mome
tag

Én leszedtem, bekentem pasztával a GPU-t, majd kipróbáltam, hogy összeér-e. Nem ért össze, ezért visszatettem a kis lapkát. Próbáltam találni a neten, de sehol nem találtam üzletet ahol lehetne venni ilyet. Igaz nekem 6715b-m van nem dv5. Nálad lehet működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#12434) Lackooo84 válasza mome (#12433) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Köszi, sejtettem, hogy nem fog összeérni... :(

The Truth is out there...

(#12435) nadaniel05


nadaniel05
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek érdemes megvenni egy HP Renew (újraértékesített) laptopot? Nagyon jó áron van, de csak egy év garival.

Ezt írták róla a honlapon:
A "HP Renew" besorolású termékek jogilag újak, rendelkeznek a hp 1, 2, vagy 3 éves nemzetközi garanciájával és támogatásával, valamint általában a Microsoft valamely operációs rendszerének előtelepített verziójával és annak eredeti licenszével. Ezek a termékek általában vagy beragadt készlet, vagy meghiúsult üzlet miatt váltak a program részévé, illetve előfordul, hogy bemutató/minta darabok voltak, vagy éppen kifutott konfigurációk/modellek.
Fontos még tudni: A HP a programban résztvevő összes terméket újraértékesítés előtt minden esetben letesztelt és ha szükségesnek látta, tökéletesen felújított az erre a célra fenntartott üzemében. Mindezek ellenére cégünk minden a programból származó, csökkentett árú terméket a kiskereskedelmi értékesítés előtt egy újabb, végső, szigorú tesztnek vet alá, hogy ezáltal is biztosíthassuk Önnek a megfelelő minőséget. Ezúton szeretnénk felhívni figyelmét, hogy a HP Magyarország által még nem forgalmazott termékek (néhány HP Pavilion és COMPAQ Presario típus) világ-garanciája és támogatása hazánkban jelenleg sajnos még nem érvényesíthető.

Köszi a segítséget! üdv. Dani

(#12436) spyduck válasza nadaniel05 (#12435) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szerintem nagyon megéri, semmit nem veszthetsz vele. Nekem már rengeteg ilyen notebookom volt, pontosan honnan és melyik típust veszed?

(#12437) Broki1


Broki1
tag

Sziasztok!
Lenne egy kis gondom. Egy Dv5-1060eh-m van úgy egy éve. Az elmúlt hónapban kezdődött az a jelenség, hogy a monitor fénye össze-vissza villog(elsötétül-kivilágosodik) és a képernyő egyik fele mindig világosabb mint a másik fele(kb átlósan). Most újraraktam a 32 bit-es Win7-et de semmi javulás nincs. Az Nvidia oldaláról is leszedtem a legújabb videókártya drivert. Mindegyik energiaséma beállításnál ezt produkálja, és mindig töltővel használom.
Más is tapasztal-e már hasonlót ill. szervíz nélkül tudnák-e valamit még kezdeni vele.
December közepéig még garis.
A hozzászolásokat előre is köszönöm!

(#12438) rekid válasza Broki1 (#12437) üzenetére


rekid
addikt

Vszinu hardveres hiba go szervíz.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12439) Broki1 válasza rekid (#12438) üzenetére


Broki1
tag

Köszi! Most rákötöttem egy külső monitort és azon nincs semmilyen probléma. Amint megjön a külső vinyóm már viszem is a Notebookstore-ba.

(#12440) adorjant válasza rekid (#12430) üzenetére


adorjant
senior tag

keret kell hozzá :K

(#12441) rekid válasza adorjant (#12440) üzenetére


rekid
addikt

DE hol a viharba lehet kapni hozza keretet? :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12442) adorjant válasza rekid (#12441) üzenetére


adorjant
senior tag

ebay pl :)

(#12443) nadaniel05 válasza spyduck (#12436) üzenetére


nadaniel05
csendes tag

Szia! Annyi még a probléma, hogy megkérdeztem milyen a billentyűzet és azt írták, hogy spanyol és csak matricázni lehet, mert ilyet itthon nem árulnak. Van még egy ugyanilyen pavilion dv7-es, még arra is rákérdezek. Itt a link:
http://notebookstore.hu/hu/termekek/reszletek/4221_hp_pavilion_dv8-1050ep_notebook_renew_vl126ear/

üdv. Dani

(#12444) spyduck válasza nadaniel05 (#12443) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az összes asis\renew gépnek külföldi billentyűzete van. A matricázás nem zavaró, az én 8710w-men is így van megoldva. Persze nem sokáig ;]

(#12445) rekid


rekid
addikt

Használ valaki probook 4310s-t?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#12446) SeniorTilla válasza nadaniel05 (#12435) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én nem tapasztaltam, hogy a Pavilionok garanciája itthon nem lenne érvényesíthető. Jó gépek ezek és ritkán romlanak el, de ha igen, akkor a garanciával nincs semmi gond újraértékesített gép esetében sem. Évek óta árulok olyan modelleket, amiket a HP itthon nem forgalmaz, és nem volt gondom a garanciával, illetve senki nem jelezte vissza, hogy elutasították volna a garanciális igényét Magyarországon.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12447) Peczek


Peczek
aktív tag

Üdv,

kérlek segítsetek,

melyiket válasszam:

HP Compaq 6530B (GB978EA Renew)

14.1 col WXGA+ WVA MATT (1440x900), Anti-Glare
Intel Core 2 Duo T9400 (2.53Ghz, 1066Mhz FSB, 6Mb L2 cache)
2GB DDR2 800MHz
160GB 7200rpm, SATA
DVD Super Multi Dual Layer, LightScribe
Intel GMA HD4500M (max. 384 MB)
WiFi: 802.11a/b/g/n
Bluetooth: v2.0+EDR
Kártyaolvasó: 4-in-1 (SD/MMC/MS/MS pro)
Interfész: 4xUSB2.0,
1xFireWire (IEEE 1394),
1xujjlenyomat-olvasó,
1xS-Video, 1xExpressCard,
1xVGA, 1xSoros,
1xsztereó mikrofon bemenet,
1xsztereó fejhallgató kimenet,
1xRJ11 (Modem 56k),
1xRJ45 (10/100Mbps)
Webkamera: 0,3 megapixel
Akkumulátor: 6 cellás
Tömeg: 2.41Kg
Windows Vista Business + Windows XP Professional
Jótállás: 24 hónap

vagy:

HP Elitebook 6930p termék szám: FL490AWRa AsIs

14.1" matt, 1440x900 pixel, WXGA+, (HD 720p képes) High Definition AntiGlare TFT LCD with LED backlight (illumi-Lite)
intel Core2-Duo 2.53GHz 6MB L2 cache/ 1066MHz FSB 2 mag, 45nm (T9400)
intel shared GMA-4500MHD / max.384MB
2GB DDR2 800MHz
merevlemez: optikai meghajtó: DVD+/-RW DL Dual Layer
ujjlenyomat azonosító: van
vezeték nélküli hálózat: 802.11(a/b/g/n)
vezetékes hálózat: 10/100/1000 Gigabit ethernet
56K modem: van
bluetooth: van
firewire (IEEE 1394): van
dokkolható: van
akkumulátor: 6cell 55Whr Li-Ion
FreeDOS
webkamera: webcam 2MP,
stereo microphone
garancia: 2 év

A belbecs nagyjából ugyanaz, (azt nem tudom, hogy a monitor is?), az árak:
6530b renew 183 eFt bruttó WIN-el
6930p asis 200 eFt bruttó op. r. nélkül

Kérdésem, hogy megéri-e a + 17 eFt (ez nettóban már csak 14 eFt) az Elitbook-kért?
Amire használom: munka irodában és otthon, (word, archiCAD, Photoshop, utóbbi kettő irodában külső monitorral)

köszi:

Peczek

(#12448) adm


adm
őstag

quadros-s és gyári garanciás hpq 8710p/w-t esetleg hpe 8730w-t vennék.

16core - 32thread - 64gb

(#12449) -v- válasza Peczek (#12447) üzenetére


-v-
addikt

Fél kilóval könnyebb, vékonyabb, és szép fém. Meg van billentyűzetvilágítás, pöcökegér.
Ennyi a különbség elitebook javára.

(#12450) rekid válasza Peczek (#12447) üzenetére


rekid
addikt

Meg! Ugyanis elitebook fém házas. :) Teljesen más minőség és érzésre is más. Egy dologra figyelj hogy a zármechanikaja jo legyen mert első szeriasok nehezebben csukodtak de ha szolsz nekik gariban kicserelik mert elegge kozismert hiba.

Gyáva népnek nincs hazája!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.