Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26001) Z86 válasza sputyi70 (#26000) üzenetére


Z86
őstag

Próbáld ki ezt: [link]
Szerintem már nem garis, ezekre általában 2 évet szoktak adni.

(#26002) Siriusb válasza sputyi70 (#26000) üzenetére


Siriusb
veterán

Esetleg itt?
Azt tudom, hogy le lehet online kérdezni.

(#26003) sputyi70 válasza Z86 (#26001) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Köszi a Linket. Sajna elvileg tavaly novemberben lejárt.Igazából ez egy beszámított lapos volt amit kedves nessaja kollega ajánlott fel azzal,hogy tökéletesen működik,meg hogy van még rajta gari. Én hülye bevettem a dumát,és megbíztam az eladóban és nem ellenőriztem. Kár volt. Jó kis tanuló pénz ez nekem. Mindenesetre ezzel a kis kancsóval ne üzleteljetek. :( :(((

[link]

(#26004) Z86 válasza sputyi70 (#26003) üzenetére


Z86
őstag

Kellemetlen eset.
Ha gondolod írd meg az esetet a kapcsolódó topicban:
Jelentsd a csalókat és a rossz üzletfeleket

(#26005) sputyi70 válasza Z86 (#26004) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Köszi azt hiszem megteszem.

(#26006) deathtania válasza sputyi70 (#26000) üzenetére


deathtania
senior tag

az akksi alatt írják, ott meg tudod nézni. de a hp oldalán is van warranty check, de az nem mindig jó. a számla az irányadó az indulásnál. :)

dv6okra azt hiszem talán csak 2 év gari van, a probookokra van 3 év.

szerintem csak ki kellene fújni a notidat és újrapasztázni a proccnál+vga-nál.

www.brczart.hu

(#26007) sputyi70 válasza deathtania (#26006) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Szerintem is csak ennyi lehet a gond, remélem megúszom szok occó-ért. Dühös vagyok magamra a bénázásom miatt. :O

(#26008) deathtania válasza sputyi70 (#26007) üzenetére


deathtania
senior tag

szerintem csináld azt, hogy elindítasz egy prime 95öt, és aida 64el figyeled, hogy hány fok után kapcsol le. ha a 100fokot bírja, akkor nincs para a cuccal, csak takarítani kell stb. ha hibát dob a prime, akkor ott más baj is lehet. vagy a legegyszerűbb az lehet, hogy ha egy 3dmark06-ot lefuttatnál. az mindent megizzaszt rendesen, és ha valahol hibát dob, akkor lehet alkatrész hiba is.

de a gyors melegedés szerintem csak takarítás kérdése. :)

amúgy fújja a levegőt rendesen? pörög a ventije?

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#26009) sputyi70 válasza deathtania (#26008) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Már beadtam szervizbe. Úgy vettem észre a ventije megy rendesen bár a levegő mintha nem jött volna az oldalán úgy ahogy kellene.Azért megcsinálom amit írtál ha hazakerül bíztos ami bíztos.Remélem csak koszos volt. Mondjuk nem tudom miért mondta a srác a boltban ,hogy lehet az északi híd problémája is.Úgy jött le mintha széri hiba lenne a dv6-nál. Meg valami BG tokozásról beszélt. Őszinte legyek lila gőzőm nincs miről beszélt. :F :B

(#26010) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok. 2530p-m dokkolójába bedugtam a Monitorom, és nem tudja a gép felskálázni natív felbontásra. (1920*1080). Mindenféle idióta felbontás megjelenik, de azt írja ki a windows, hogy nem pnp monitor, a típusát viszont felismeri. (Benq G2420HDBL). Mit csináljak? Elég rossz így használni, mosódott.

(#26011) Kácsa válasza madd dogg (#26010) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Én át szoktam nevezni a monitor (vagy TV) menüjében az adott portot PC -nek.Több készüléken is csak így volt jó.

ZoLee

(#26012) deathtania válasza sputyi70 (#25998) üzenetére


deathtania
senior tag

egyik haveromnak elázott a dell notija (tetőablak nyitva maradt, elment, délután vihar, 2cm-es vízben állt a noti). elvitte szervízbe 10k-t fizetett csak azért hogy szétszedjék neki, és megnézzék, hogy mi maradt épen... bár a 25-30k szerintem kicsit sok egy szimpla takarításért. :F

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#26013) kutga válasza deathtania (#26012) üzenetére


kutga
nagyúr

Annyi sajnos. :( A szállításért és a bevizsgálásért is fizetni kell, és akkor még hozzá sem nyúltak. A nem garis alkatrészek kb horror áron vannak, nekem egy ventit 22k-ért akartak cserélni.

Let the Zone take me if I am.

(#26014) nepszter1


nepszter1
addikt

Továbbtanuláshoz szeretnék venni egy laptopot igazából fogalmam sincs hogy milyen legyen nem igazán értek hozzá a max. ára 100ezer forint legyen többet nem tudok rászánni. Akár használt is érdekelne

(#26015) dh66e válasza nepszter1 (#26014) üzenetére


dh66e
veterán

Amennyiben használt is jó neked simán merem ajánlani a HP620-as készüléket.Nekem nagyon bevált,és én is használtan vettem.50-70k szokott lenni az aprón.

(#26016) Prof01 válasza nepszter1 (#26014) üzenetére


Prof01
veterán

Használt gépnél mindenképpen valami üzletit ajánlanék, amik, még a garancia lejárta után, 4-5 éves korukban is gyönyörűen működnek. Probook-ok, vagy még inkább az Elitebook-ok, amit ajánlanék.
Tesómnak nemrég vettem egy HP Elitebook 6930p-t itt a hardveraprón 68k-ért. Hibátlan, nagyon jó cucc!
Azért azt is leírhatnád, hogy mire szeretnéd használni, mekkora teljesítményre van szükséged?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#26017) S3cu


S3cu
tag

Sziasztok, van egy 2510p-n és szeretném kicsit feljavítani egy HDD Caddy-be belepakolt 120gigás ssd-vel, a probléma a következő, ha kiveszem a gyári vinyót és berakom az ssd-t akkor elindul a telepítés, elsőre látja is a vinyót, de amikor leformázná magának lehal a telepítés és utána már nem látja a vinyót. Tapasztaltatok már ilyet?

Előre is köszi

No Bass. No Fun.

(#26018) pethYeti


pethYeti
addikt

Üdv! Van egy nagy gondom. Valószínűleg tönkrement a Pavilionom hdd-je. Külső rackbe volt és most nem látja ha látja is használhatatlan, nem hoz be semmit. Ha gariztatom lehet olyat hogy csak ezt vigyék el? SSD-vel elvagyok vele jó lenne ha nem kéne ezért pár napig mellőzni.

(#26019) deathtania válasza pethYeti (#26018) üzenetére


deathtania
senior tag

elvileg ha kivetted a hdd-t, és nem a gépben van, akkor buktad a garit róla, (nekem legutoljára ezt mondták supporton), mivel a gari a komplett konfigurációra vonatkozik, és nem külön-külön az alkatrészekre.

szóval ha cserélni akarod a hdd-t, akkor vissza kell raknod a gépbe, és ha ott működik, akkor valószínűleg a rack a hibás. de ha ott sem ismeri fel, akkor szépen egyben kell a hpnak odaadni, csak úgy tudják gariztatni, ami 4-10 nap.

tudtommal ezt sajnos nem lehet megkerülni... :(

amúgy milyen hddről van szó?

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#26020) pethYeti válasza deathtania (#26019) üzenetére


pethYeti
addikt

Toshiba. Visszaraktam gépbe, de BIOS nem is látja. Lehet akkor kénytelen leszek feladni az egész gépet.

Most olvasom gari papírban ha olyan a hiba akkor kiküldik az alkatrészt. Ha azt mondom telefonon hogy pl bios nem látja akkor sem lehetséges hogy azt kicseréljék?

(#26021) deathtania válasza pethYeti (#26020) üzenetére


deathtania
senior tag

próbáld meg, hogy megmondod, hogy a toshiba hdd-vel van gondod, és te is ki tudod cserélni, ha kiküldik az alkatrészt. mondd azt is meg, hogy már a bios sem ismeri fel, próbáltad rackben is, de az sem látja. :)

tapasztalatom szerint a toshiba hdd-k nem túl megbízhatóak (ismeretségi körömben minden toshiba laposban hamar cserések lettek...), és már egyik kolléga is mondta korábban, hogy a dv6 6b08eh-jában cserélni kellett az 1TB-s toshibát, és akkor egy seagate-re cserélték.

próbáld meg te is arra cseréltetni, hátha vevők rá. :)

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#26022) pethYeti válasza deathtania (#26021) üzenetére


pethYeti
addikt

Rendben köszi holnap csörgök rájuk.

(#26023) deathtania válasza pethYeti (#26022) üzenetére


deathtania
senior tag

most látom, hogy 6b08eh-d van neked is.

mennyi idő alatt halt meg a merevlemezed? én a magam részéről nagyon várom, hogy behaljon, mert egy normálisat rakatok bele. :)

www.brczart.hu

(#26024) pethYeti válasza deathtania (#26023) üzenetére


pethYeti
addikt

3 hónap de mondjuk azt nem mondtam hogy leesett az asztalról :O, bár elég fos volt előtte is olyan lassan reagált néha, meg ssd előtt rendszermeghajtóként befagyasztotta a rendszert másodpercekre

Külsőleg semmi nem látszik fel is pörög a meghajtó de ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#26025) deathtania válasza pethYeti (#26024) üzenetére


deathtania
senior tag

az korrekt. hát igen, azt azért ne mondd, hogy leesett, akkor lehet, hogy nem cserélik. :D

nálam eddig egész kis korrekt, de már nagyon vágyom az ssd-re, de várok még vele egy kicsit. :)

azért hd sentinellel monitorozom, hátha elkezd badsectorosodni magától hamar. :))

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#26026) pethYeti válasza deathtania (#26025) üzenetére


pethYeti
addikt

A diszpécsernek akár mondhatom is hogy ha cserélik akkor ha lehet másik márkára mert erről csak rosszat hallottam? Jah meg azt sem említem akkor hogy külső rackben is próbáltam max annyit hogy ki tudom próbálni.

(#26027) deathtania válasza pethYeti (#26026) üzenetére


deathtania
senior tag

a diszpécser majd átirányítja a hívásod a "műszaki kollégákhoz", velük kell majd megbeszélned. kérdezd meg, hogy milyenre cserélik, mert Toshibát nem akarsz, mivel az elég nonszensz, hogy 3 hónap alatt megadja magát.

a külső racket nem kell mondanod, esetleges lehetőségként felveted, hogy abban is tudod checkolni, ha kell - ez így korrekt szerintem, és hamar cserélni is fogják. :)

de ha van ilyen, hogy probléma esetén csak az alkatrészt küldik (erre kérdezz rá mindenképp), akkor próbáld velük megbeszélni, hogy ne az egész notit kelljen már küldened. :)

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#26028) pethYeti válasza deathtania (#26027) üzenetére


pethYeti
addikt

Rendben, neked volt már velük dolgod vagy csak elmélkedés részedről is :)

(#26029) deathtania válasza pethYeti (#26028) üzenetére


deathtania
senior tag

voltvolt. és maximálisan csak pozitívan tudok nyilatkozni róluk, végtelenül korrektek. :K

www.brczart.hu

(#26030) pethYeti válasza deathtania (#26029) üzenetére


pethYeti
addikt

Kíváncsi leszek, visszadugtam és folyamatosan olvasási "hangot" ad ki, de nem hangosan kerregve. Pörög de semmit nem érzékel a windows.

(#26031) nepszter1 válasza Prof01 (#26016) üzenetére


nepszter1
addikt

1-2filmet meg tudjak nézni és esetleg játszani is tudjak rajta játszani ilyen kisebb indie játékokkal

(#26032) deathtania válasza nepszter1 (#26031) üzenetére


deathtania
senior tag

szerintem ezt a kérdést inkább a milyen notebookot vegyek? topikban kellene feltenned, ők bővebb és jobb tanácsot tudnak adni, hogy mit érdemes venned ebben az árkategóriában.

www.brczart.hu

(#26033) Prof01 válasza nepszter1 (#26031) üzenetére


Prof01
veterán

Arra jó választás lehet egy üzleti gép. Bár játékra nem valóak a gyenge VGA-k miatt.
Használt áruk kb. ugyanannyi, mint egy fiatalabb, de olcsó (gyenge minőségű) gépé, és ált. így is erősebb hardverrel.
Nem írtad azt se, hogy milyen méretű érdekel. HP Elitebook-okból van 12, 14, 15 és 17"-os is. Legjobb áron a 14-eseket adják, de bármelyiket választod, egy minőségi géped lesz hosszú ideig. :K
Ilyesmi árakon találsz: 2009-es modell és 2010-es modell.

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#26034) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Renew HP gépeket lehet még találni?

Let the Zone take me if I am.

(#26035) deathtania válasza kutga (#26034) üzenetére


deathtania
senior tag

igen, lehet. SeniorTilla pl olyanokat hirdet. én most vettem egyet 2 év garral. annyi, hogy nem teljesen magyar kiosztásos a bill, de teljesen faxa mellette az egész noti. nekem nagyon bejön. :)

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#26036) pethYeti


pethYeti
addikt

Nah beszéltem hp szervizzel, még 1x hívnak hogy mikor jönnek a gépért, sajna nem lehet csak alkatrészt elvitetni, úgyhogy 10 napig nélkülöznöm kell. Még ha hívnak megpróbálok kiharcolni másik márkát.

(#26037) deathtania válasza pethYeti (#26036) üzenetére


deathtania
senior tag

hajrá! remélem sikerülni fog. :K

www.brczart.hu

(#26038) ktommy91 válasza kutga (#26034) üzenetére


ktommy91
addikt

Lehet,de érdemes csak simán külföldön szétnézni. Ajánlom ezt a 3 webshopot megnézni, általában vannak jó gépek jó áron... [link] [link] [link]

mod:Most nézem, van dGPU-s 8440p 200k-ért :Y

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#26039) kutga válasza ktommy91 (#26038) üzenetére


kutga
nagyúr

Ja én is láttam, teljesen véletlenül van is egy ismerősöm Németországban. :P

Mondjuk én most inkább a 70k-s használt gépek felé kacsingatok (ismerősnek kellene valami kicsi Elitebook, mondjuk 2530p).

Let the Zone take me if I am.

(#26040) ktommy91 válasza kutga (#26039) üzenetére


ktommy91
addikt

Ehhez még Németországban élő ismerős sem kell, mert szállítanak Magyarországra is. :P

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#26041) kutga válasza ktommy91 (#26040) üzenetére


kutga
nagyúr

Már csak 200k kellene. :P

Let the Zone take me if I am.

(#26042) ktommy91 válasza kutga (#26041) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem lenne rossz... A 70k-s használt gépet pedig nézd meg alfa156-nál. Bár nem eltebook, de úgy rémlik hogy volt neki valami Latitude SSD-vel.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#26043) kutga válasza ktommy91 (#26042) üzenetére


kutga
nagyúr

Meglesem, nem kell feltétlen HP csak az én szívem arra húz.

Let the Zone take me if I am.

(#26044) Prof01 válasza ktommy91 (#26038) üzenetére


Prof01
veterán

Valami raktáron maradt új gép ez? Mert a 8440p már 2 éves modell. Használtan 130ért kapni.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#26045) kutga válasza Prof01 (#26044) üzenetére


kutga
nagyúr

Fene tudja, itt van amúgy:

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#26046) S3cu válasza S3cu (#26017) üzenetére


S3cu
tag

Erre nincs esetleg ötlet? Lehet, hogy feleslegesen vettem egy ssd-t? :(

No Bass. No Fun.

(#26047) kutga válasza S3cu (#26046) üzenetére


kutga
nagyúr

Milyen SSD-t vettél? 2,5"-os méretűt?

Én azt mondanám hogy a gyári HDD helyére tedd az SSD-t (ha belefér) és a kiszedett HDD-t a caddybe.

Let the Zone take me if I am.

(#26048) deathtania válasza S3cu (#26046) üzenetére


deathtania
senior tag

most pontosan nem értem, hogy mi a probléma: az eredeti hdd helyére rakva hal be az ssd, vagy a hdd caddybe rakva hal be telepítés közben?

drive caddy-s ssd problémákról már olvastam hp support fórumain...

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#26049) S3cu válasza kutga (#26047) üzenetére


S3cu
tag

OCZ Vertex 3, 2,5"-os de a gyári vinyó csak 1,8"as ZIF, szóval nem tudom a helyére berakni

No Bass. No Fun.

(#26050) S3cu válasza deathtania (#26048) üzenetére


S3cu
tag

a caddy-be, az eredeti nincs benne

No Bass. No Fun.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.