Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11001) adam526 válasza spyduck (#10951) üzenetére


adam526
tag

CSinálsz crysistesztet? Kiváncsian várnám, hogy milyen hőmérsékletet érsz el 8530w-n, illetve hogy fut a p-n!

(#11002) spyduck válasza adam526 (#11001) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem tudom mikor tudom megcsinálni, nem valószínű, h mostanában!

(#11003) spyduck válasza jorden06 (#11000) üzenetére


spyduck
nagyúr

Sztem gyorsabb, melyik fülről akarsz screen shot-ot? Fogalmama sincs mi az a HDA, túlzottan nem is érdekel:)
Ha gyengének érzed a minőséget akkor rakj fel egy másik hang drivert. Én őszintén szólva nem nagyon figyeltem a minőségbeli különbséget!

(#11004) jorden06 válasza spyduck (#11003) üzenetére


jorden06
senior tag

Egy folyamatok (összes felhasználó folyamatával) és teljesítmény fül elég lenne.

Te írtad még a 10993 hsz-ben, hogy a modem (HDA)-t rakod még fel többek között. Elvileg ez High Definition Audio-t jelent, viszont gyakorlatban semmi hangot nem generál. De te akkor minek rakod fel, ha azt sem tudod mire jó? :DDD

(#11005) cigam válasza jorden06 (#11004) üzenetére


cigam
félisten

Ne vegyél rá mérget, mert itt nem a HiFi hangminőséget jelenti, hanem 1 buszt.
Merthogy az UAA úgy van kitalálva hogy a modem és a hangkártya ugyanazt a HDA bus-t használja.

Ezért van az hogy a HDAmodem drivert adnak a modemhez.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11006) spyduck válasza jorden06 (#11004) üzenetére


spyduck
nagyúr

Azért raktam fel mert ismeretlen eszköz volt :DDD
Hallod....Mit írjak be a keresőbe? Mert feladkezelőnél nincs olyan fül amit te mondsz.

(#11007) jorden06 válasza spyduck (#11006) üzenetére


jorden06
senior tag

Ezekre gondoltam (folyamatokat memória-fogyasztás szerint rendezve). Egyébként durva, hogy az ugyanakkor telepített Windows7 Ult. 20%-kal több RAM-ot zabál a notin, mint az asztali gépen.

[ Szerkesztve ]

(#11008) jorden06 válasza cigam (#11005) üzenetére


jorden06
senior tag

És ezalatt milyen modemet értünk, amit a gép telefonvonalas csatlakozójára kell rákötni, mint a régi betárcsázós neteknél?

(#11009) spyduck válasza jorden06 (#11007) üzenetére


spyduck
nagyúr

[link] [link]

így jó?

(#11010) cigam válasza jorden06 (#11008) üzenetére


cigam
félisten

Pontosan.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11011) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: van egy HP Compaq 615 (NX556EA) típusú gépem, amihez szeretnék még 1-2 év garanciát vásárolni. Itt nézegettem, de nagyon sok fajta van és nem tudom melyik lenne jó hozzá... :F

Z Fold 4

(#11012) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Halihó. 150.000 környékén milyen laptopot +10 ezer nem gond... sürgős holnap lenne!!!

(#11013) mayerlaci válasza mayerlaci (#11012) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Annyi még hogy főleg net + zenehallgatás de heti 2-3 szor ne akadjon rajta kb med-high on az 1-2 éves játék :) + WIFI meg jó hangkari alap.

(#11014) jorden06 válasza mayerlaci (#11013) üzenetére


jorden06
senior tag

Ha csak HP-ban gondolkozol akkor ő a te embered. HP gépekkel foglalkozik és kereskedik, az árai is nagyon jók, számla is és gari is van, csak ajánlani lehet.

(#11015) jorden06 válasza spyduck (#11009) üzenetére


jorden06
senior tag

Sorba tudnád rendezni a memóriahasználat szerint? Csak mert nem látszik a folyamatok alsó fele, viszont ha a legtöbb memóriát zabáló folyamatot helyezed felülre, a fontosak láthatókká válnak.

Egyébként durva ez a 72 munkafolyamat, nálam csak 52 körül fut. A memória viszont ugyanúgy 50%-kos terheltségű notin.

(#11016) adm válasza jorden06 (#11015) üzenetére


adm
őstag

1,5 éves 64bites vista businessen: 107 folyamat :DDD és 4gb 29%-ka foglalt.

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#11017) jorden06 válasza adm (#11016) üzenetére


jorden06
senior tag

És az a 107 folyamat mennyire terheli le a procit? :D Gondolom ott azért már kell lennie egy-két felesleges folyamatnak is. Viszont az ~1GB memóriahasználat egészen kellemes a 107 folym.-hoz képest. :)

(#11018) junk_corp.


junk_corp.
csendes tag

Sziasztok!

8730w-t vennék (fx2700-al), esetleg 400k körül lehet már kapni valahol? (renew, asis, stb.)

Köszi!

(#11019) adm válasza jorden06 (#11017) üzenetére


adm
őstag

hálózatról nézek egy divx-et, így a 2,4ghz 4-6%-ka. ebből 2% a taskmanager. :DDD

ennek a fele 1mb alatti memóriát foglal le. a többsége "készenlétben" van. ha az adott programot vagy hardvert használom csak akkor fogyaszt ennél többet.

16core - 32thread - 64gb

(#11020) adm válasza junk_corp. (#11018) üzenetére


adm
őstag

hét közepén még 4 féle asis típus volt itt. beszélj velük. hátha kapnék még...

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#11021) izomhod


izomhod
senior tag

Sziasztok!

Nem HP, csak nem tudom, hol kérdezzek, bocsi ezért.

Van egy ibm thinkpad r51e laptopom. Meló miatt szereztem be, de óhatatlan, hogy az ember kipróbálja rajta a játékokat is:)

Csakhogy semmi nem akar futni rajta. Erősebb gép, mint az asztalim, mégse.

Aida szerint egy Ati radeon xpress 200m-es video van benne.

Köszi előre is

(#11022) zetecR


zetecR
addikt

Hi!

Az utóbbi időben sokkal többet dolgozok az asztali gépen, mint a notin (6910p), így átraktam az SSD-t az asztaliba, a notiba pedig vissza került a Hitachi HDD.
Feltelepítettem rá a Win7RC-t, minden szépen megy rajta (játékok is, pl. Tomb Raider Legend, flashes játékok, alkalmazások, stb), viszont az Internet Explorertől hülyét kapok.
Rendeszeren kirak egy ablakot, hogy az IE megállt, megoldást keres, nyomok egy Cancel-t és megy tovább.
Ez a kiseb gond, ha új ablakot vagy Tabot nyitok, akkor van, hogy a másodikra, van, hogy a hatodikra megáll a komplett IE, piros X, Restore last session és minden megy tovább.

A HDD-n már csináltam defragot, hibakeresést, frissítek, stb, de ugyan az a helyzet.

Megúszom a Win újratelepítése nélkül?

Ui: ja és úgy tűnik, hogy sokkal intenzívebb megy a venti a HDD-vel mint az SSD-vel. Nooormális? :D

[ Szerkesztve ]

(#11023) #25954560 válasza izomhod (#11021) üzenetére


#25954560
törölt tag

mi nem fut? es mit jelent h nem fut?
az x200 nem egy erogep azert...

(#11024) izomhod válasza #25954560 (#11023) üzenetére


izomhod
senior tag

grim fandango, nfs most wanted, farcry, day oh the tenteacle(15 éves játék)

a sam and max az megy, csak hangja nincs

dosbox megoldja szerintem, de a wines játékokkal is baj van, még próbálgatom

(#11025) Bögre


Bögre
aktív tag

Hőn szeretett 6910p notimnak eltört a "O" betűt tartó fehér apróság pöcke.Néha beakadt gépeléskor az ujjam a betű sarkába, de most végleg megadta magát. Lehet ilyet valahonnan beszerezni? Ha szervizbe viszem elhajtanak vele?

(#11026) zetecR válasza izomhod (#11024) üzenetére


zetecR
addikt

Hú, de rég játszottam a Day of the tentacle-el! :)
Elsős voltam az egyetemen...

(#11027) SeniorTilla válasza Bögre (#11025) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nekem van ilyenem, mert a dv5-ösök billentyűzetében is ez van. Adok egyet szívesen, nem kérek érte pénzt.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#11028) Bögre válasza SeniorTilla (#11027) üzenetére


Bögre
aktív tag

Hálám üldözni fog a sírig! Írok egy privit. :R

(#11029) junk_corp. válasza adm (#11020) üzenetére


junk_corp.
csendes tag

Köszönöm! (Még nem láttam a válaszod, mikor beírtam a másikba.)

(#11030) adm válasza junk_corp. (#11029) üzenetére


adm
őstag

nincs mit és nem probléma. viszont érdemes feliratkozni, egy ismerősöm ha minden jól megy ~1,5 hónap után a napokban kapja meg a 8530w-jét.

16core - 32thread - 64gb

(#11031) SeniorTilla válasza Bögre (#11028) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hú, csak utol ne érjen! ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#11032) Jano


Jano
senior tag

Valaki nem tudja hogy windows 7 alatt hogy kell belőni a TV tuner-t 1180eh-ban hogy fogja az MPEG 4-et is? Most nekem a win média center egyátalán nem is látja.

A tudás érték!!!

(#11033) SeniorTilla válasza Jano (#11032) üzenetére


SeniorTilla
veterán

csak az MPEG2-t fogja, itthon nem működik sajnos

A tuner maga fel van telepítve? A mediacenternek látnia kellene a hardvert.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#11034) jorden06 válasza zetecR (#11022) üzenetére


jorden06
senior tag

Firefox minden gondod megoldja :) Vagy ha ragaszkodsz a botrányos IE-hez használj RTM Win-t :K

(#11035) Jano válasza SeniorTilla (#11033) üzenetére


Jano
senior tag

Próbáltam, valami USB tv tuner driver-t telepíteni a HP honlapról 1180eh-ra rákeresve de nem jártam sikerrel.

A tudás érték!!!

(#11036) SeniorTilla válasza SeniorTilla (#11031) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sajnos mégsem egyformák a billentyűpöckök, a dv5-é kicsit más, és 90 fokkal el van fordítva.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#11037) SeniorTilla válasza Jano (#11035) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Átküldöm a drivert a mailedre. A HP oldalán nincs fent, az USB Tuner az más.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#11038) Jano válasza SeniorTilla (#11037) üzenetére


Jano
senior tag

Köszi

A tudás érték!!!

(#11039) Prof válasza adm (#11030) üzenetére


Prof
addikt

A mázlista. Már nem lehet kapni sehol :(
Bezzeg e-bayen 800-1000dollár USA-ban a vadi új.

Miért csak 1 fajta notebookot árulnak (8530w) ami használható is? (anti-glare+nem halál gagyi vga.)

(#11040) jorden06 válasza Prof (#11039) üzenetére


jorden06
senior tag

Árulják még, hogy ne lehetne kapni? Csak esetleg lassabban töltik fel a készleteket.

A második részét a hsz-ednek nem értem, mi az, hogy csak 1 fajtát árulnak? Van vagy 5 új széria plusz régebbi 5, mindegyik fullos VGA-val, a W széria pont erről szól.

(#11041) adm válasza Prof (#11039) üzenetére


adm
őstag

fx770m-es, T9x00-es, wsxga felbontású notit kap 250-ér. ha van egy kis szerencséje akkor 2-2,5 éves gyári garival. szerintem még most is érdemes feliratkoznod...

16core - 32thread - 64gb

(#11042) jorden06 válasza adm (#11041) üzenetére


jorden06
senior tag

Ezt a gyári garit egyébként miként lehet érvényesíteni? Mert nekem is van rá HP gari 2013-ig majdnem. Felhívtam a HP-t, és ott azt mondták, hogy eredeti első vásárlásos számla kell hozzá, és adnak új papírt. De eredeti számla ugye nincs... Akkor most hogyan is van ez az egész :F

[ Szerkesztve ]

(#11043) adm válasza jorden06 (#11042) üzenetére


adm
őstag

2013-ig? a tiedre is több, mint 3 év van? nézted, hogy onsite (helyszíni) a gari?
ebben az esetben sem, de akkor sem ugrálnék ha "csak" 2,5 év gyári gari lenne rá. csak mert az asis-okra hivatalosan nincs hp garancia. így jóváírni sem tudják a gari indulása és a vásárlás közti eltelt időt..

16core - 32thread - 64gb

(#11044) jorden06 válasza adm (#11043) üzenetére


jorden06
senior tag

Ja nem bocsi, csak majd' 2012-ig van rá gari, egy évet elnéztem :) Egészen pontosan 2011.dec.11-ig, és Maintance Offsite. Ez mit jelent? Ha nem is tudják jóváírni a köztes időt, a fennálló időtartamra lehet még valahogy intézni hivatalos garit? Szolgáltatásokban bentebb lennék vele mint a NBS garival?

[ Szerkesztve ]

(#11045) adm válasza jorden06 (#11044) üzenetére


adm
őstag

ez a normál hp szerviz garancia. neked kell bevinned a szervizbe javításra.

mivel jóval 2009 dec.11. előtt vetted a notit, a maradék gyári garancia is több, mint a 2 év bolti garancia. a gyári garinak annyi az előnye, hogy elvileg bármelyik hp szervizben érvényes, a bolti pedig csak az nbs saját szervizében, ami egyben hivatalos hp szerviz is.

bővíteni szinte biztos, hogy nem tudod. ezt el kell viselni ezért az árért...

16core - 32thread - 64gb

(#11046) jorden06 válasza adm (#11045) üzenetére


jorden06
senior tag

A bővítés alatt azt érted, hogy a lejárat előtt nem tudok már vásárolni hozzá plusz X év garit?

De addig is, hogyan tudok rá hivatalos HP papírt intézni?

(#11047) adm válasza jorden06 (#11046) üzenetére


adm
őstag

nem tudsz. renew-hoz is csak 90 napig, asishoz meg egyáltalán nem, hiszen hivatalosan nincs rajta hp garancia.

van egy matrica a gép alján, és a biosban is megtalálhatók az SN és PN számok. ezek alapján mindegyik hp szerviz betudja azonosítani.

16core - 32thread - 64gb

(#11048) zsoltee10


zsoltee10
addikt

haszál valaki hp notit filmnézéshez? Mármint hdmi csatlakozással LCD tv-re és erősítőre kötve. Úgy tűnik, hogy csak két csatornás hang jön ki a notiból az 5.1 helyett. Lehetséges? Kipróbáltam, és sima winamp hallgatásnál is azt írja ki az erősítő, hogy digitális jel, hdmi. Ugyanezt írja ki, ha elindítok egy hd filmet, ami DTS-ben szól, és csak sztereóban szól, pedig tuti biztos, hogy DTS a hangsáv, a lejátszó progi kiírja. Lehetséges, hogy nem jön ki az 5.1 hang a notiból?? HP DV3000-es sorozatú a noti.

(#11049) jorden06 válasza adm (#11047) üzenetére


jorden06
senior tag

És ha odaállítok egy HP márkaszervizbe, hogy ezt akkor most meg kellene csinálni, de papír sajnos nincsen hozzá, akkor SN, PN számok alapján elvégzik az általam kért dolgokat? Ők nem látják azokból a számokból, hogy asis? Nem is kötekednek, hogy nincs papír? Ez így jó lenne :)

(#11050) jorden06 válasza zsoltee10 (#11048) üzenetére


jorden06
senior tag

Az HDMI audio-hoz külön driver kell. Azt is felraktad? Nekem a driver update egy Realtek ATI HDMI audio driver-t kínált fel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.