Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13801) audi100td válasza leyo76 (#13800) üzenetére


audi100td
nagyúr

Értem, köszi.

(#13802) AkyyrA


AkyyrA
csendes tag

lenne még egy kérdésem. Hőfokok. CPU 1-2: 45-55 terheletlenül 55-70 terhelés alatt. GPU ~60 terheletlenül, 60-75terhelten. HDD: 50-60 alapból, mikor keményebben dolgozik 65 volt a max. 1 hónapos gépnél nagyon nem lehet poros. Biosban Power on fan always be van kapcsolva, és megy is állandóan venti, terhelésnél rákapcsol rendesen, terhelt hőfokról terhelés vége után 20-25mp el visszaesik terheletlen hőfokra. Szellőzik rendesen, Hátul 4-4 elöl 2-2 CD tok van alatta a négy sarkán hogy rendesen szellőzzön. :F :R

[ Szerkesztve ]

(#13803) Kácsa válasza AkyyrA (#13802) üzenetére


Kácsa
aktív tag

HDD hőmérsékletét biztos jól olvastad? nagyon magas,az 50-60 fok.Nálam a 4 éves eredeti merevlemez(egy 120 G Toshiba)alapon most 32 fokos,meghajtva 3-4 fokot emelkedne.Plusz,hogy több mint 600 napot ment folyamatosan a HdSentinel szerint.
A CPU az normális.

[ Szerkesztve ]

ZoLee

(#13804) AkyyrA válasza Kácsa (#13803) üzenetére


AkyyrA
csendes tag

Sajnos jól, első bekapcsolás óta.

[ Szerkesztve ]

(#13805) Kácsa válasza AkyyrA (#13804) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Most látom ,hogy ez egy 7200rpm-es wincsi,de szerintem akkor is sok a hőmérséklet.Én egy ideig használtam a laposomban egy Fujitsu 7200 rpm /16 MB gyorsítótárú merevlemezt ,de az sem ment feljebb 45 foknál,27 fokos szobában.Meghajtva felkúszott 47-48 fokosra.
Itt van egy teszt :teszt,ahol a második kép után írnak valamit a hőmérsékletéről .

[ Szerkesztve ]

ZoLee

(#13806) AkyyrA válasza Kácsa (#13805) üzenetére


AkyyrA
csendes tag

Ebből azt veszem ki hogy gáz van. Lehet tenni ellene valamit? vagy ez ilyen konstrukciós hiba?

(#13807) Kácsa válasza AkyyrA (#13806) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Nézd meg a belinkelt tesztet,amúgy nem pörög folyamatosan ,nem használja semmi a háttérben?

ZoLee

(#13808) SeniorTilla válasza AkyyrA (#13797) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ízlések és pofonok :)

Én 20,1-es laptopot használok, na ettől még nem láttam nagyobbat. Igaz, nem hurcolászom, csak néha.

Azért előnye is van a nagyobb gépnek, elég sok. Több extra, nagyobb felbontás, általában a PAvilionoknál hosszabb akkumulátoros üzemidő, 2nd HDD, mélynyomó, és nem utolsósorban, jobb és halkabb hűtés. Ezekért talán megéri kicsit nagyobb táskát cipelni, de nem azoknak való, akik ide-oda hurcolásszák pl. a villamoson. Autóval tökmindegy, mekkora a géped. Főleg, ha jó nagy az az autó. :P

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13809) SeniorTilla válasza Kácsa (#13805) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Tapasztalataim szerint elég nagy különbség van zajban és hőmérsékletben a 7200-as HDD-k között. Nekem ezért van még mindig 5400-as a gépemben, nem találtam még olyan 500GB-ost, ami halk lenne. A mostanikat (2x500GB) egyáltalán nem lehet hallani, pedig a Sárkány eleve nagyon halk gép, office-ozás közben gyakorlatilag semmi hangja nincs.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13810) AkyyrA válasza Kácsa (#13807) üzenetére


AkyyrA
csendes tag

Ebből a cikkből csak az derült ki hogy gáz van. a max 55fok amit még el kell viselnie :O

(#13811) AkyyrA válasza SeniorTilla (#13808) üzenetére


AkyyrA
csendes tag

Igen igen értem én :D Előbb is írtam hogy autóval mindegy :D Mélynyomó meg nem hiányzik, itt dübörög mögöttem 100W os samsung Digital Subwoofer. :DDD

(#13812) SeniorTilla válasza AkyyrA (#13811) üzenetére


SeniorTilla
veterán

digitális subwoofer - vagy szól vagy nem szól?

Mitől digitális egy analóg eszköz? A hülye marketingtől, mert így a júzer azt hiszi, hogy milyen f*sza cuccot vett. A legjobb subwooferek (meg a lerosszabbak is) analógok, mert a hang is analóg természetű. Nem lehet digitálisan hangot reprodukálni, maximum rögzíteni, de azt is át kell alakítani analóg jellé, hogy hallgathasd.

Mindegy, költői volt a fentebbi kérdés. Nem kell mindent elhinni, amit ráírnak a dobozra.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13813) Kácsa válasza AkyyrA (#13810) üzenetére


Kácsa
aktív tag

A gariztatást ajánlom,de előtte esetleg megpróbálnám újratelepíteni,ha egy tiszta telepítés után is ilyen meleg a merevlemez,akkor gari.

ZoLee

(#13814) spyduck


spyduck
nagyúr

Ma tesztelgettem elég hosszú ideig a HP EliteBook 8440p-t. Elég meggyőző! :)
Még ma el is kezdem megírni a tesztet. Időhiány miatt szerintem csak a hétvégére lesz kész de próbálok sietni. Mindenesetre egy elég részletes tesztet szeretnék írni.
Elöljáróban annyit, h megéri váltani, én is így teszek :DDD

(#13815) SeniorTilla válasza spyduck (#13814) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Jó idő volt Görögországban?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13816) spyduck válasza SeniorTilla (#13815) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem rossz :)

(#13817) AkyyrA válasza SeniorTilla (#13812) üzenetére


AkyyrA
csendes tag

Jogos. De én a nevét írtam :_: Amúgy igazad van, marketing.

(#13818) AkyyrA válasza Kácsa (#13813) üzenetére


AkyyrA
csendes tag

Ettől féltem :-/ :O Mióta megvan volt újrahúzva egyszer, de első bekapcs óta ennyi (most 51fok),

(#13819) szankorn


szankorn
csendes tag

Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem.
Van egy HP compaq nx8220 notebookom.
Sajnos a smart kártyám kettétört és nem tudom elindítani a gépet mert ugyebár már a bootolásnál kérte a kártyát.
semmit sem tudok kezdeni vele.
ha valaki tud valamit hogy hogyan lehetne a smart kártyát kiiktatni kérem segítsen.

bármilyen megoldás érdekel.

privi lenne a legcélszerűbb mert azt hamarabb észreveszem

Dolgozz meg jól a napi béredért. Ha egy fikarcnyival is kevesebbet teszel, az már lopásnak számít.

(#13820) denes123s


denes123s
tag

Üdv!
Pavilion dv6580ea laptopomon újratelepítettem a win7-et (amit már először is én raktam fel), viszont azóta nem működik a kártyaolvasó és nem tudom honnan tudnék drivert leszedni. A terméket már megkerestem a HP oldalán, de nem tudok annyira angolul, h megértsem az ott leírtakat. Ebben kérném segítségeteket, amit előre is köszönök!

(#13821) kozyadam válasza denes123s (#13820) üzenetére


kozyadam
tag

Software & Driver Downloads > Oprendszer választás. nincs Win7, de a Vista driverek is megfelelnek > Next gomb a legördülő lista mellett.

Driver - Storage-ra ha kattintasz a megjelenő listában, akkor felbukkan a kártyaolvasó driver letöltési lehetősége

(#13822) popp


popp
tag

Az adataimnál lévő masináról szerettem volna egy recovery disc-et készíteni a HP Backup & Recovery Manager segítségével. Anno XP operációs rendszerrel vásároltam a gépet és még a legelső telepítés van fent, ennek ellenére számomra érthetetlen okból az alábbi üzenet fogadott:

Van rá valami sansz, hogy valahogy mégis készíthessek egy mentést?

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#13823) denes123s válasza kozyadam (#13821) üzenetére


denes123s
tag

Köszi szépen, a probléma megoldódott viszont felmerült egy újabb. Azt esetleg meg tudnád még mondani, h melyik driver való a beépített mikrofonokhoz?

(#13824) kozyadam válasza denes123s (#13823) üzenetére


kozyadam
tag

első pillantásra a Driver - Audio pontnál lévő Realtek driver tűnik a megoldásnak. az Eszközkezelőben meg tudod nézni, hogy jelez-e valamilyen eszközt kis sárga kérdőjellel, és ha igen, akkor az micsoda

(#13825) Pulsar válasza popp (#13822) üzenetére


Pulsar
veterán

azt a meghajtót amin a recovery van nem bántottad?

(#13826) popp válasza Pulsar (#13825) üzenetére


popp
tag

Tudom, hogy a hibaüzenet alapján furcsán hangzik, de nem bántottam. :(

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#13827) denieBoy válasza punk17 (#13792) üzenetére


denieBoy
tag

Sziasztok csatlakoznék az előttem kérdezőhöz:

HP 620 -ról mik a tapasztalatok, mit lehet róla tudni. Laptop vásárlás miatt felmerült mint lehetőség, ugyanis a t-home-nál laptop+net csomagban egész jutányos áron hozzá lehet jutni.

Neten próbáltam keresni, de kb semmi, nemhogy review.

Tapasztalat?(Tudom nem játszós, azon felül viszont korrektnek tűnik.)

Üdv/
D

[ Szerkesztve ]

DaVe

(#13828) leyo76 válasza denieBoy (#13827) üzenetére


leyo76
senior tag

ha én volnék a helyedben inkább a toshibát választanám, hp procija celeron, azért ennyire ne add alább...

(#13829) popp válasza popp (#13826) üzenetére


popp
tag

Látom Ti is ugyanolyan értetlenül álltok az eset előtt, mint én. :U Lehet a visszaállító partíció hiányának ahhoz köze, hogy renew a gép? Bár a boltban előttem vették ki a dobozból, és az első bekapcsolásra kezdődött az xp telepítés, végignéztem, mert vásárlás előtt készségesen engedték kipróbálni a lapost. Gondolom hihetetlen, hogy nem piszkáltam a visszaállító partíciót, én is szkeptikus lennék, ha valaki ezzel jönne. :)
Érthetetlen.. :( Gondolom ez azt jelenti, hogy esélytelen mentést csinálni? :O

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#13830) kozyadam válasza popp (#13829) üzenetére


kozyadam
tag

esetleg megpróbálhatsz valamilyen más programot. több biztonsági mentést készítő program is van, ingyenes és fizetős egyaránt.

(#13831) 14adam


14adam
addikt

Üdv mindenki
nem laptok és nemis notebookról van szó hanem egy netbook. Pontos típust még nemtudok mondani. De egy hp intel atom procival 1,6-on ketyeg. A baj az vele,hogy asztalon 55 fokos a cpu a cpu dióda meg 85 és ezt érezni is lehet.
Ott hagytam az ágyon file másolgatásra és olyan forró volt az alja,hogy ilyet netbooknál még nem észleltem.
Ha valaki megnyugtatna,hogy ez ideális akkor boldogság lesz. Ma lett kibontva a gép tehát biztos,hogy nem poros.
:R

(#13832) Pulsar válasza 14adam (#13831) üzenetére


Pulsar
veterán

hát az ágy nem éppen teszt jót a szellőzésnek! :)

(#13833) SeniorTilla válasza Pulsar (#13832) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Jaja. A takaró vagy akármilyen textil eltakarja a ventillátor nyílásait. Így lehet legegyszerűbben kinyírni egy gépet. Esetleg még javasolt egy 3DMark futtatása, bár ez egy netbook esetében 0,001 FPS lesz :DD

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13834) denieBoy válasza denieBoy (#13827) üzenetére


denieBoy
tag

Persze a neve az Celeron, viszont attól még dual core.

A videokájha úgyis kuka, szal nem kell nekem i3, a másik nem tetszik a Toshiba! :)

DaVe

(#13835) leyo76 válasza denieBoy (#13834) üzenetére


leyo76
senior tag

jójó :B , csak gondoltam válaszd az erősebbet, de ha nincs rá igény akkor nyílván megteszi a hp is, bár ezt a kérdést inkább átengedem azoknak akiknek ilyen gépük van

(#13836) gyuri00


gyuri00
aktív tag

hellósztok

errről a gépről mi a véleményetek

http://www.bestbuy.com/site/HP+-+Factory-Refurbished+Laptop+with+Intel%26%23174%3B+Pentium%26%23174%3B+Processor+-+Black/Silver/9879697.p?id=1218188310442&skuId=9879697

ithhon körübelül mennyibe kerül egy iylen gép?

(#13837) szilva01


szilva01
őstag

Sziasztok!
Van egy HP 6730s latopom, amiről lejött a p betű... Félig... Csináltam is egy képet róla. Van valami ötletetek, hogyan lehetne visszarakni?:D
Üdv: Szilva

[ Szerkesztve ]

(#13838) SeniorTilla válasza szilva01 (#13837) üzenetére


SeniorTilla
veterán

vedd le a kupakot, rakd össze a kis műanyag mechanikát (óvatosan kis csavarhúzóval pattintsd vissza oldalt a pöcköket), és pattintsd rá a kupakot

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13839) szilva01 válasza SeniorTilla (#13838) üzenetére


szilva01
őstag

Oh köszönöm szépen, megpróbálom megcsinálni:D Ha bugyuta volt a kérdés elnézést kérek, de google-ben nem találtam semmit és ötletem sem volt mit tegyek =(

(#13840) szilva01 válasza szilva01 (#13839) üzenetére


szilva01
őstag

Hát sikerült:D Nagyon féltem, hjogy eltörök valamit, de végül is jobb mint újkorában :D

(#13841) denieBoy válasza leyo76 (#13835) üzenetére


denieBoy
tag

jahh jogos egyébként, ha full fekete lenne a Toshiba nem nagyon gondolkodnék rajta. Kitudja végén lehet az lesz. :D

DaVe

(#13842) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Hali!

Erről a notiról mi a véleményetek?

HP PROBOOK 4310

Processzor: Intel Core 2 Duo T6670 2.2GHz (800MHz FSB, 2MB L2, 45nm );
Kijelző: 13.3 " WXGA (1366x768);
Memória: 3GB DDR3;
Merevlemez: 320Gb SATA 7200RPM;
Grafikus kártya: Intel Graphics X4500 M HD;
Optikai meghajtó: DVD/RW SuperMulti Double layer;
Egyéb jellemzők: Wifi: 802.11b/g; 3 x USB; Kártyaolvasó; VGA; Webkamera: 2,0 Mpx; Bluetooth; LAN: 100Mbit; Táska; üzemidő: 7 óra
Operációs rendszer: Microsoft Windows Vista Home Premium
Billentyűzet: magyar

Ezt a gépet újonnan most 160 körül tudnám venni. Még mielőtt elfutok és megveszem, gondoltam azért megér itt egy kérdést. Bár nekem az ár is korrektnek tűnik nagyon és épp ilyent kerestem. Pici notit, erős proccal, sok ram, hosszú üzemidő, HP Business minőség.

A VGA-ról mi a véleményetek? A notis cuccokat nem tom besorolni. :DDD

(= Zala =)

(#13843) leyo76 válasza Zalaymate (#13842) üzenetére


leyo76
senior tag

Ez egy jó kis noti, én egy kicsit kicsinek tartom, de ha neked jó akkor ok. Ha nem tervezel játékcsatákat akkor vga is megteszi, bár a többihez képest elmarad, jobb lenne egy radeon vagy valami hasonló. Az árát tekintve jó hogy ide írtál, mert vannak itt olyan emberkék akik segítenek megvenni ezt a legjobb áron, csak türelem..

(#13844) Zalaymate válasza leyo76 (#13843) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Köszi a választ!

Mi egyébként az általános vélemény a RENEW programról?

Ismerem az általános szöveget, de érdekelne egyéni vélemény, esetleg tapasztalat is!

(= Zala =)

(#13845) leyo76 válasza Zalaymate (#13844) üzenetére


leyo76
senior tag

renew-ről csak annyit tudok nyilatkozni hogy egy jó barátom vett ilyet, hozzám szokta hozni ha szoftverileg akad problémája, semmilyen rossz tapasztalatról nem számolt be és én sem láttam semmi kivetni valót

(#13846) paramedic válasza Zalaymate (#13844) üzenetére


paramedic
aktív tag

Több mint 2 éves renew HP gépem van és (kopp-kopp) még nem volt vele semmi gondom.
Valószínűleg a következő gépem is renew HP lesz.

(#13847) Thompson01 válasza Zalaymate (#13844) üzenetére


Thompson01
csendes tag

Csatlakozom, nekünk 1 éves Renew gépünk van és minden ok vele, semmi hiba.
Üdv! :K

(#13848) spyduck válasza Zalaymate (#13844) üzenetére


spyduck
nagyúr

Meg sem merem már szàmolni hány renew gépem volt:) Én ezt egy hatalmas akciónak tekintem.

(#13849) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Köszönöm a válaszokat! :R

(= Zala =)

(#13850) Peczek


Peczek
aktív tag

Egy kérdés:

6930p-ből lehet-e valahogy digitális videókimenetet varázsolni? Külső monitorral használom (CAD meg ilyenek), és sima kimetettel nem az igazi. Gyárilag nincsen rajta digitális monitor kimenet, egy régebbi dokkolóval próbáltam (EN 488aa), minden pepec rajta, de a digitális csatlakozás (DVI) valami miatt nem indul el.

Tehát az újabb dokkolókal (vagy külső videókártyával) lesz valami digitális csatlakozásom, vagy a 6930p csak ennyit tud?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.