Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) blp85 válasza Rowon (#43350) üzenetére


blp85
aktív tag

Esetleg ez az Akasa slim fan?

[link]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#43352) Rowon válasza Rowon (#43350) üzenetére


Rowon
veterán

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43353) DravenMoral válasza Rowon (#43352) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Én a helyedben, akárhogyan is nézzen ki (szerintem nem rosszul) kívülre tennék egy normál vastagságú ventilátort. A kábelét elvágod, átdugod a rácsokon, és ott újra tekercseled és bekötöd. A ház oldalávl együttesen csak ki kell húznod a lapból a ventit, és kész is, le tudod emelni az oldalát.
Annó nekem egy erősítőm volt így, arra vágtam egy külön lyukat, hogy tudjak tenni rá egy külön kivezető ventilátort is, ami kofele termeli a meleg levegőt. Akár ez is megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#43354) Zamma válasza Rowon (#43350) üzenetére


Zamma
őstag

2 ötletem van, az egyik amolyan kőkorszaki módszer: belülröl a perforált lemezeket (ahol találkozik a récsos rész a megmunkálatlan résszel) finoman kifelé hajlítanám vagy pici kalapáccsal elvékonyítanám az anyagot annyira hogy ne préselpdjenek az alkatrlszek odabent.
A másik meg ilyesmik társaságában egyszerűen kívülre tennék egyet ezek (rpm-ek gyanúsak, nézz rá a gyátói oldalra) közül és helló...

(#43355) Midguardian válasza blp85 (#43319) üzenetére


Midguardian
csendes tag

Mivel lett egy "feles" ventim, miután előlre beraktam az asus hármast, vettem én is egy ilyen akasa tartókeretet, hogy majd jól berakom a VGA alá.

Ott lett a bibi, hogy micro-atx lapnál nem fér be a vga és a lap aljánál bedugdosott kábelek közé :DDD Egyébként teljesen jó cucc. Elég masszív, és 140-es ventit is stablian lehet benne rögzíteni 2 csavarral.

Szóval ha valaki venne ilyet, akkor ezzel számoljon.

(#43356) Sonja


Sonja
veterán

Le akarom cserélni a házhűtőimet (Arctic F14 ventik) Akasa ventikre, csak nem tudok dönteni, hogy melyikre?! Apache vagy Viper legyen mind a 6, vagy vegyesen?! :F A Viper több levegőt szállít (+ drágább), viszont az Apache halkabb (és elvileg olyan halk, mint a mostani F14-es, csak több levegőt szállít). Az biztos, hogy egy Scythe Kaze Q12 ventiszabályzóval használom 7-10V közöttire leszabályozva, ezek is így lennének! :K

Szerintetek? :B :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#43357) Rowon


Rowon
veterán

Jut eszembe, valami ákció volt mostanában ezen a Scythe ventin: [link] 120-as slim (!).

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43358) Grózi válasza Sonja (#43356) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Apache,a Viper házhűtésre overkill.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#43359) abridabri válasza Sonja (#43356) üzenetére


abridabri
veterán

Az Akasa (bármelyik ) morogni fog ,ha feszültség alapon akarod szabályozni . Vagy kukázd a vezérlőt (én ezt tenném , ha adott egy modernebb alaplap amin van pwm fan header) vagy másik ventit nézz.

(#43360) Grózi válasza abridabri (#43359) üzenetére


Grózi
Topikgazda

+1
Efelett átsiklottam valahogy-nagyon nem ajánlatos őket fesz alapon szabályozni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#43361) Sonja válasza abridabri (#43359) üzenetére


Sonja
veterán

No de miért morogna, ha a feszültséget szabályzom rajta? A PWM miatt? :F Ha nem az Akasák, akkor melyik venti lenne az ajánlott hasonló áron?

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#43362) abdulka1 válasza Sonja (#43361) üzenetére


abdulka1
őstag

Igen a PWM miatt. Ez a venti 12V feszültségre van kitalálva.
Vannak olyan PWM-es ventilátorok amik jól tolerálják a feszültség változását, de azoknál a gyártó úgy is adja meg a specifikációt, hogy tól-ig értékek vannak feltüntetve.
Ajánlásra nem vetemednék, arra itt vannak a mesterek.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#43363) Zamma válasza Sonja (#43361) üzenetére


Zamma
őstag

Ezek DC vezérelhetőek, de nem mind kapható itthon... vagy jó árban.
Görgess le, beállítottam pár szűrési paramétert, átállíthatod ha akarod kedved szerint.
PWM-el könnyebb lenne, itt van pár érdekes 6000 Ft alatt:

Fix fordulatra állítva nekem a P12 Max bejött (procira nem feltétlem ajánlom), 1100 dordulat alatt csendben teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#43364) Zamma válasza Zamma (#43363) üzenetére


Zamma
őstag

Kifutottam az időből, 2 dolog:
1. dordulat -> fordulat.
2. 500-600 rpm-en használom, 800 felett nem járt soha.

(#43365) Sonja válasza Zamma (#43363) üzenetére


Sonja
veterán

Köszönöm, de Arctic-ot nem veszek mégegyszer. :N

Ha maradok az Akasa Apache-nál, akkor mit kellene vennem, hogy PWM-el tudjam szabályozni? :F Az alaplapon (ASUS TUF Gaming X570-PLUS) csak 3 ventinek van csatalkózó hely, én meg 6-ot akarok. Kellene egy pl. ilyen DEEPCOOL SC790? Ezen 6 PWM-es venti csatlakozó van. Viszont hogy szabályozza az alaplap külön a ventiket, ha ezt rádugom az egyik ilyen alaplapi fan csatira?! Nem igazán értem. :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#43366) Rowon válasza Sonja (#43365) üzenetére


Rowon
veterán

"Köszönöm, de Arctic-ot nem veszek mégegyszer. :N"

:DDD

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43367) DravenMoral válasza Sonja (#43365) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Nem tudom, nekem 600-1200rpm között az Artic "P" széria pwm verziójával sohasem volt gondom, főleg nem az Artic Bionx ventijével. Az utóbbiből 4, az elsőből pedig 12db-ot használok aktívan már évek óta, a bionx procihűtésre van, a "p" széria pedig házhűtésre. Nem morognak, nem sisteregnek, nem csapágyasak, abszolút csendesek két eléggé nyitott gépházban.

[ Szerkesztve ]

(#43368) pandras83 válasza Sonja (#43365) üzenetére


pandras83
senior tag

Vehetsz 3 pwm elosztót és vagy uefiből vagy asus valamiből (nálam MSI Command Center) vezérled a 3x2 ventit.

Cyberfuck Patchrunner

(#43369) Sonja válasza pandras83 (#43368) üzenetére


Sonja
veterán

Létezik elósztó is?! Hmm.. Az se rossz megoldás! :K Utána nézek, köszönöm! :R

#43367 DravenMoral: Nekem P12, majd P14, végül F14 ventijeim voltak, mind morgott. :( Ezért lett elegem belőlük, mert olcsónak olcsók.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#43370) DravenMoral válasza Sonja (#43369) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Amilyen árban vannak, nem is a Noctua szériát próbálják meg utolérni. Akinek van annyi pénze ház ventire, az vegye meg, én személy szerint inkább veszek egy minőségi alaplapot az árukból például. Arra, hogy hűtsenek, teljességgel csendesek. Szerintem. Pedig aztán nekem is ki van élezve a fülem a gépnek a zajára. De kinek hogy, egyértelmű. Viszont azt mondom még mindig, hogy azt a plusz sok pénzt inkább eltenném valami értelmesebb dologra, mert életidőben nem sokkal rosszabbak ezek az olcsó kis ár/érték bajnok artic hűtések, mint egy sokkal drágább versenytársa. És azért na.. Magyarok vagyunk.. Articból veszel 2500Ft-ból pwm szériát, további osztóval amiről egy másik ventit is tudsz működtetni, és maga a venti elég jó csapággyal van szerelve, nagy teljesítményt bír. Noctua-ból viszont nem kapsz 12.000ft alatt hasonlót. Oké, aláírom, csendesebb valamivel és életidőben is egy kicsivel jobb, próbáltam már szóval tudom az álláspontomat. De nem ér +9.500ft-ot darabja, főleg úgy, hogy egy házban alapból legalább 6db ventiről beszélünk általánosságban.
Középkategória a Be quiet 4-5.000ft körül, nem rossz, csendesebb, életidőben ugyan ott van, viszont teljesítményben közelt sem annyi, mint az Artic. Éppen ezért csendesebb a Be quiet, hiszen kevesebb rpm-et tud.

[ Szerkesztve ]

(#43371) Zamma válasza Sonja (#43365) üzenetére


Zamma
őstag

Ha az Arctic morgásávaé volt gondod akkor az Apache sem biztos hogy felhőtlen élményt nyújt majd. Vegyél Vento Pro-kat és még sorba is tudod őlet gyárilag kötni. Van több, mint 3 alaplapi csatid az alaplapon, nem kell venned semmit... 12 ventit is el fogsz tudni vígan vezérelni... :D
Kifújónak bármilyen halk venti megteszi, csak a beszívók legyenek minőségiek.

[ Szerkesztve ]

(#43372) Rowon


Rowon
veterán

Akasa Viper PWM ventilátorokkal kapcsolatban vannak-e személyes tapasztalatok itt? Lényegében úgy néz ki a gépem, hogy van benne 2 darab Noctua A14 PWM, 1 darab Noctua S12A PWM és 2 darab szintén 140-es Noctua 120-as furathellyel a D15-ön. Ezeket mindegyiket tudnám cserélni Akasa Viperra.

Igazából valahol full felesleges, mert a Noctua is jó, csak azt nézem, hogy ez a Viper széria különösen jó légszállításra képes.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43373) Vigneau válasza Zamma (#43371) üzenetére


Vigneau
félisten

No igen. Némelyik házban 4db Apache együttes motorhangja már igen morgós tud lenni, ha nagyon vájt fülű az ember. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#43374) Zamma válasza Vigneau (#43373) üzenetére


Zamma
őstag

A te esetedben végülis mi lett a konlúzió? Rezonancia, motorhang, PWM/DC?

(#43375) Vigneau válasza Zamma (#43374) üzenetére


Vigneau
félisten

Szimplán motorhang. Amit viszont nem igazán lehet hallani egy Kolink Satellite-ban. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#43376) Rowon válasza Vigneau (#43375) üzenetére


Rowon
veterán

Kolink Satellitebe hogy raksz 4 ventilátort, amikor csak egynek van benne hely??? Nekem is van egy ilyen házam. :)

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43377) Vigneau válasza Rowon (#43376) üzenetére


Vigneau
félisten

Egy szóval sem írtam, hogy mind a 4-et beletettem. 1 valóban kimaradt, az lett a tartalék. A Kublai-ban viszont más volt a helyzet. ;)

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#43378) Rowon válasza Vigneau (#43377) üzenetére


Rowon
veterán

Nem írtad, én csak feltételeztem. :D Pacek kis build mindkettő!

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43379) Vigneau válasza Rowon (#43378) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm szépen! :R Még egy Cooler Master Elite 110 vár a feltámasztására. :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#43380) Pakmara


Pakmara
őstag

Vizes topikból loptam a linket Alphacool Apex Stealth
December 26.-án jelenik meg. Szépeket mond róla a gyártója (nem túl meglepő :) )

(#43381) Rowon válasza Vigneau (#43379) üzenetére


Rowon
veterán

Nekem ez a H100 is tetszett a CM házak közül... [link] Bár állítólag nem nyerő a hűtése...

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43382) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy Fractal Design Torrent RGB házat, a hozzá járó 5 RGB-s ventit, LED-szalagot és Phanteks M1/M5 LED-szalagot szeretném bekötni.
A ventiket daisy chain-eltem, azok mennek egy ARGB header-ről (a PWM vezérlés meg külön-külön sysfan header-ről), a ház LED-szalagja is megy egy ARGB headerről, a maradék egy header-re azonban nem fogom tudni rákötni a 2 Phanteks LED szalagot, mert 3.24A-t kérne így, a header meg maximum 3A-t tud és nem akarom leégetni.

Adja magát a kérdés, milyen ARGB vezérlőt érdemes venni?
Ezt a kettőt néztem:
ID-Cooling HA-02C
Deepcool SC700

Előre is köszönöm!

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#43383) Zamma válasza Pakmara (#43380) üzenetére


Zamma
őstag

Én mindent el tudok hinni, de a 30 eurós ára mindenképpen elrémisztene... :U

(#43384) Rowon válasza Rowon (#43372) üzenetére


Rowon
veterán

Erre szerintetek? Hoz annyival többet egy Akasa Viper, mint egy Noctua A14?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43385) Pakmara válasza Zamma (#43383) üzenetére


Pakmara
őstag

Pedig reméltem hogy valaki teszteli itt :) Mondjuk jópár gyártó akinek ezen az arszinten mozognak a temékei uh annyira nem unikális. (Hogy megéri-e megvenni az persze mas kérdés és mindenki eldöntheti)

(#43386) Speedy007


Speedy007
őstag

Megint egy újabb szívási faktorba tenyereltem bele. Kérdésem az lenne ha én magam mértem és a méréseim szerint 135mm de akár hova nézek a google-n 140mm-t írnak de ha a kijelölt furatokhoz egy 140mm-s ventillátort teszek oda de köszönő viszonyba nincsen a 135mm-s ventillátor felfogatási pontjaival akkor honnan szedik veszik hogy a 135-s ventillátor 140-s? Erről a ventillátorról van szó FB14025BH de ugynaez igaz erre is NR140ML hogy amibe ezt szerelték ott 135mm-t írnak (Corsair RM850X 2021) de a ventillátor maga 140mm-s

(#43388) Grózi válasza Rowon (#43384) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Amit nyersz a hőfokokon,annak a kétszeresét bukod a hangon.
Ne cseréld őket Viperre.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#43389) Rowon válasza Grózi (#43388) üzenetére


Rowon
veterán

:R Elengedtem. Bár kinézetre tetszik a lapátja, gondolom ez a hatékonyság (és a zaj) kulcsa.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43390) Zamma válasza Pakmara (#43385) üzenetére


Zamma
őstag

A top ligában ezeket lehet itthon is kapni, ráadásul a Vento Pro alig marad el mind közül - mindezt fele áron...

(#43391) Pakmara válasza Zamma (#43390) üzenetére


Pakmara
őstag

Első teszt vele. Alphacool Apex

(#43392) Vigneau válasza Rowon (#43381) üzenetére


Vigneau
félisten

Jó kérdés, bár nálam már ott bukik a dolog, hogy RGB-s a ventilátor. :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#43393) dqdb


dqdb
nagyúr

De rég jártam erre.

120 mm-es, PWM-es ventilátorokat keresek házhűtésre.

A ház valószínűleg egy Silverstone Fara H1M lesz (a másik esélyes a Fractal Meshify 2 Mini, de az előbbi jobbnak tűnik erre az adott célra), a lényeg az, hogy mesh stílusú, kompaktabb méretű, mATX ház, előre menne kettő, hátulra egy ventilátor. A gépbe egy Ryzen 7600 kerül, nuku OC, dGPU most nem lesz és a jövőben is közel nulla az esélye. A CPU-ra valamilyen egy ventilátoros toronyhűtő kerül majd, annak a típusa nincsen még kitalálva, majd megyek abba a topikba is hamarosan. A gép maga szülői internetezős-mindenes gép lesz, ahol a stabilitás és a porszűrők rendszeres takarítását nem számítva a gondozásmentesség az elsődleges cél, azaz leteszem náluk a dobozt, és 5-6 év múlva majd lecserélem egyben az egészet, közben pedig teszi a dolgát, ahogyan a mostani is tette az elmúlt években.

A ventilátorokkal szemben három fő elvárás van a PWM-en és 120 mm-en felül:
1. legyen minél halkabb, hajlandó vagyok kifizetni a halkság prémiumát
2. ezt a halkságot időben minél tovább tudja, azaz lehetőleg lassan öregedjen/hangosodjon fel a csapágyazás
3. ne világítson

Régi emlékek alapján a BQ Pure Wings, Shadow Wings és Silent Wings típusokat néztem elsőre, árban ezek beleférnek, de nem tudom, hogy a második pontot mennyire hozzák, van-e jobb ezeknél ebben vagy kissé magasabb árkategóriában. Az árlimit legyen az NF-A12x25 PWM, addig még hajlandó vagyok elmenni, de ha nem muszáj, akkor nem mennék el addig.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#43394) Rowon válasza dqdb (#43393) üzenetére


Rowon
veterán

Szia,

Nekem rendszerhűtőként a Noctua S12A bevált, de minden bizonnyal vannak ennél már fejlettebb, vagy közel ennyire fejlett ventilátorok is a piacon. Ezt csak azért írtam le, mert 20% körüli fordulaton járattam őket egy hangszigetelt házban (Noctua Deep Silence 2) és nem volt probléma a hőfokokkal. A ház olyan csendes volt, hogy emlékszem rá egyszer ráindítottam a gépre, mert azt hittem, hogy ki van kapcsolva. :) Jó ventilátorokat gyártanak nagyon. Megkérik az árát? Meg, de hát ez ilyen... Semmi sincs ingyen.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43395) Zamma válasza dqdb (#43393) üzenetére


Zamma
őstag

Nem kell drága cumóra gondolni mint a Noctua NF-A12x25 PWM...
Hasonlóan jó, de fele áron az Adata Vento Pro. Kompromisszummentes, prémium minőség! Ezt a ventitt beszívónak ajánlom elsősorban. Kifújónak szinte "bármi" jó, ami halk 900 alatti tartományban. A fő lényeg hogy fix fordulaton érdemes járatni, abban a tartományban ahol még nem hallani. Erre alkalmas lehet pl az Arctic P12 PWM PST.
Végül nebár nem kérted, de mindkét modell sorba köthető, ha kevés lenne az alaplapi pwm csatid...

A procid hűtésére kitérve felhívom a figyelmedet hogy könnyen melegedőek a friss szériás procik mindkettő gyártónál, ezért ne elégedj meg egy sima egybe blokkos hűtővel, se egy egy ventis modellell, mert vagy hangos lesz, vagy meleg. Halkan, hűsen aminimum 6 hőcsöves, 2 ventis hűtő lesz a te embered. 2 hete kaphatóak itthon a Thermalright hűtői - eszméletlen áron-, a Peerless Assassin 120/120 SE modellt ajánlom, csendes és árban is verhetetlen. Top kategória!

(#43396) membrandj


membrandj
nagyúr

Sziasztok!
Érdemes artic p12 vagy kb hasonló áron lévő ventire cserélni a zalman S4 házban lévő 2 ventit?
Köszi!

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#43398) membrandj válasza DravenMoral (#43397) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszi! A gépház eleje szinte teljesen műanyag, ott nagyon minimális helyen jön csak át a levegő.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#43399) HREH válasza HREH (#43382) üzenetére


HREH
senior tag

Erre ötlet valakinek esetleg? :R

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#43400) Sonja


Sonja
veterán

Végül vettem egy Arctic P12 Max ventit próbának. :D Egész jó, 45%-ig elviselhető hangja van (ez nálam ~1950rpm-et mutat). Morgás így nincs, hogy az alaplapra kötöttem. Kipróbáltam a Scythe ventivezérlőmmel is DC alapon, így valóban van valami morgó hangja, még 7V-on járatva is. :( Szóval úgy gondoltam veszek még egy ilyen P12 Max-ot, és ez a kettő lesz a beszívó elől a HDD-k előtt (Fractal Design ARC XL nagytornyom van). Hátra, meg felülre két darab 14cm-es ventit szeretnék tenni. Mi lenne a megfelelő szerintetek? :F :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.