Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42457) xtremist válasza Zamma (#42455) üzenetére


xtremist
senior tag

Én kipróbáltam a Nidec gentle typhoon-t, és tényleg nehéz a noctuához (nf-a12-25) képest bármi negatívumot találni. Ráadásul sorba lehet kötni a saját kábele segítségével mint az arctic- ból a PST-ket. Adata xpg vento pro-ként lehet elcsípni 6k környékén.

(#42459) Rowon válasza xtremist (#42457) üzenetére


Rowon
veterán

Ennyi. Ott van hatezerért. [link]

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#42461) Zamma válasza xtremist (#42457) üzenetére


Zamma
őstag

Ezt az Adata xpg vento pro-t is sokat szoktam itt ajánlani [link] , nemrég ment le az ára 6100-ra...
Nem véletlenül 6000 Ft alatti ársávot határoztam meg. :R

[ Szerkesztve ]

(#42463) xtremist


xtremist
senior tag

Többször nekifutottam már az arctic témának, mert mindenki hajtotta hogy mennyire fölösleges drágábbat venni. Vettem 3 db F9 pwm pst-t, beleraktam őket egy keretbe amivel a vga elé fel lehet őket rakni sorban ,egyébként ez egy nagyon jó dolog. Viszont sajnos mire látható volt az eredmény hőfokokban, a hangjuk túlment az elfogadható szinten. Váltotta őket 3 db noctua, azokkal nincs ilyen gond. Vettem 3 db p12 pst rgb-t, abból 3 hónap alatt kettőnek kiment az rgb egy egy szegmense, gariba cseréltem alpenföhn rgb-k re, azokkal azóta is teljesen elégedett vagyok. Volt még 3 db P12 pwm pst, azoknak meg az volt a baja, hogy ki kellett hézagolni őket a ház rácsától legalább 7mm-re mert különben olyan morgó hangot adtak, mint amikor beleér a lapát egy kábelba. Ha meg kihézagoltam akkor is maradt 2 nagyon szűk fordulatszám tartomány amikor hangosak. Részben szerencse dolga, biztos nem mindenkinek romlik el pl ilyen hamar egy rgb, talán a ház rácsának a mintája is számít, de én ezek miatt elengedtem a dolgot, míg valami radikálisan újat nem dobnak piacra, akkor lehet hogy ismételten teszek egy próbát.

(#42467) Rowon válasza xtremist (#42463) üzenetére


Rowon
veterán

Nálam a P12-vel szintén hasonló gondom volt, ritmikusan hümmögött. Lecseréltem Noctua S12A-ra, az meg olyan csendes volt, hogy emlékszem egyszer ráindítottam a gépre, mert azt hittem, hogy ki van kapcsolva. Na ezt egy P12 sosem tudná hozni, de nem is kell neki, ez már egy másik árkategória.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#42468) xtremist válasza Rowon (#42465) üzenetére


xtremist
senior tag

Kísérletképpen rendeltem egyet onnan, meglátjuk hogy mennyi idő mire ideér.

(#42469) ezoro12 válasza xtremist (#42463) üzenetére


ezoro12
tag

Én a VGA alá gondolkoztam pont tegnap valami kereten, ami kifújja a levegőt. De még nincs meg minden alkatrész, hogy lássam elfér-e ott valamilyen venti. Az annyira nem tűnik jó ötletnek, hogy a ház aljába szerelek ventiket, amik a VGA ventijét fújják. Így egymásnak adnák a levegőt. 90 fokos kerettel viszont meg lenne oldva a meleg levegő elszállítása.
Ezért köszi a linket, hátha találok megoldást a házunkhoz
🙂

(#42470) xtremist válasza ezoro12 (#42469) üzenetére


xtremist
senior tag

Pontosan hogyan szeretnéd a levegő irányát? Elég sokat kísérleteztem ilyesmivel, hátha tudok tippet adni.

(#42471) ezoro12 válasza xtremist (#42470) üzenetére


ezoro12
tag

Én úgy gondoltam eddig:
Ház első része alul venti, befújja a házba a levegőt a VGA irányába.
VGA ventik lefele nyomják.
Na és oda menne a keret, ha sikerül a ház aljához derékszögbe, hogy a meleg levegőt, amit a VGA termel ház hátulja felé kivezetné.

(#42472) xtremist válasza ezoro12 (#42471) üzenetére


xtremist
senior tag

A vga ventik felfelé nyomják, illetve ha nem perforált a kártya hátlapja akkor körbemegy a kártyán és úgy száll fel kavarogva, rá a procihűtőre. Ezt füsttel néztem több háznál is.

(#42474) Rowon válasza xtremist (#42472) üzenetére


Rowon
veterán

Milyen füstöt használtál? Van egy külföldi YouTuber ( [link] ), akinek az építős videóit szoktam nézni, Ő is a végén füsttel szemlélteti a belső légáramlást.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#42476) ezoro12 válasza xtremist (#42472) üzenetére


ezoro12
tag

Én is a procit szeretném tehermentesíteni. A másik verzió az lenne, ha pci helyre venti, ami leszívná a meleget a VGA-ról.

[ Szerkesztve ]

(#42477) Zamma válasza ezoro12 (#42471) üzenetére


Zamma
őstag

Pedig igazán kipróbálhatnád hogy ráfúj a kártyára alulról direktbe - pláne hogy tapasztalatból ajánlottuk szintén ezt már korábban neked.

Ez a vezérelv: a legrövidebb úton kell a forrponthoz juttatni a hideg levegőt, és onnan szintén a leghamarabb módon kijuttatni a meleget a házból.

Nem kell szétagyalni, egyszetűen próbáld ki. A Hot Spotra is komoly hatással van, ez is szintén tapasztalat.

(#42479) ezoro12 válasza Zamma (#42477) üzenetére


ezoro12
tag

Ez így nem nyomna feljebb több meleget a procira?

(#42480) xtremist válasza ezoro12 (#42476) üzenetére


xtremist
senior tag

Nekem az hozta a legjobb eredményt, ha a gépház elejétől a hátulja felé van egy kiegyensúlyozott egyenletes légáramlás, és minden abba "fújja bele" a meleget. Az meg távozik szépen hátra. Nem igazán szól bele a proci hőmérsékletébe a vga-ról származó hő, ha ez a keresztüláramlás megfelelő, és a hűtő nem eredendően kicsi a processzorhoz. A vga-ra fújó ventilátoroknak az a fő haszna, hogy sok munkát levesznek a vga saját ventijeinek a válláról. És ugyanazt a hőfokot így eléred halkabban, meg a vga ventik kisebb elhasználódásával, azokat meg nehezebb pótolni mint a sima házventiket. Nekem pl 2db 14-es noctua fújja a 7900XT-t, 600 as fordulaton néma csendben, így fan stoppal filmezés, firefox mellett 38-39 fokos a vga. Ha nem megy a 2 noctua, akkor a fan stopból rendszeresen bekapcsolnak a vga ventik egy egy 5 percre. Ha meg megy valami teljesítmény igényesebb, akkor ugyanazt a 60-65 fokot elérem sokkal kisebb vga venti fordulat mellett, olyankor a noctuák forognak 1000 körül, és ez még mindig sokkal halkabb, mint ha nem lenne ott az a két noctua. Fontos részlet, hogy nagyon közel kell tenni a ventiket a vga-hoz, a hatásuk a távolság növekedésével drasztikusan csökken.

[ Szerkesztve ]

(#42481) xtremist válasza Rowon (#42474) üzenetére


xtremist
senior tag

420 :))

(#42482) Rowon válasza xtremist (#42481) üzenetére


Rowon
veterán

:DDD :DDD :DDD :DDD rá kellett Gugliznom, de értem

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#42483) Zamma válasza ezoro12 (#42479) üzenetére


Zamma
őstag

Azt is írtuk hogy a hátsó venti hátulról szívjon (porszűrővel) és a proci is hátulról előlre mozgassa a levegőt - már ha jól emlékszem.

Így nem fog meleget szívni. De ez sem muszály, csak próbáld ki, lehet hogy nem is kell ennyi munkát ebbe beletenni.

(#42484) Zamma válasza xtremist (#42480) üzenetére


Zamma
őstag

Abszolút egyetértek. Kell egy fő légáramlat!
Ha bajok vannak a hővel azt lokálisan csak picit szabad finomítani...

(#42485) ezoro12 válasza Zamma (#42483) üzenetére


ezoro12
tag

A berajzolt ábrádat követve lenne a próba elől be, hátul és fent ki.A procihűtő lesz még meg, nemsokára noctua 12a.

(#42486) xtremist válasza ezoro12 (#42485) üzenetére


xtremist
senior tag

Milyen videókártyáról van szó?

(#42487) ezoro12 válasza xtremist (#42486) üzenetére


ezoro12
tag

Gigabyte 4070ti gaming oc.

(#42488) xtremist válasza ezoro12 (#42487) üzenetére


xtremist
senior tag

Ennek a hűtése nem vészes feladat, erre teljesen alkalmazható amit leírtam. Használd a lehető legnagyobb átmérőjű ventilátort, van ilyen keretből 12-es ventihez való változat, abba meg simán belemegy a 14-es is.

[ Szerkesztve ]

(#42489) Zamma


Zamma
őstag

Bocs már, vagy menjen át a téma a léghűtésbe vagy zárjuk itt le, sok az off, Grózi teljes joggal fog kiakadni...

ezoro12: Gratu a nem éppen olcsó viszont igen komoly teljesítményű procihűtőhöz!
Nem kell parázni a meleg felől, a vga miatt sem, bőven túlaggódod...

(#42492) abridabri válasza Zamma (#42490) üzenetére


abridabri
veterán

-Fluctus 120mm teszt :
[SilentiumPC Fluctus 120 PWM: “Miracle” fan from the Fera 5]
-Akasák mentek 400 rpmet is nálam .(Apachok biztos, a Viper-re már nem emlékszem )
-Kaze Flex házventinek kiváló ,de radin is megállja a helyét.
saját teszt :
[szabadon]
[radin]

(#42493) Zamma válasza abridabri (#42492) üzenetére


Zamma
őstag

Köszi! :R

A tesztjeidet még láttam is anno, tényleg... :B

(#42494) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Napokban szerelem majd be a 4 db P12 maxot.

Szerintetek - mivel 3 db egy aljzaton (és PWM-en) lesz (sata táppal) - teszteljem először őket külön-külön, egyszerre csak egyet rádugva egy aljzatra, biztos ami biztos?

Malaka!

(#42495) Zamma válasza spleenszuru (#42494) üzenetére


Zamma
őstag

Én miután megvettem beépítés előtt kicsit extémen adtam elő ezt: egyesével kézbe vettem és fül (audio) / arccal (légszállítás) is teszteltem... :D
Nyilván én is biztos akartam lenni a dolgomban hogha esetleg valami nem frankó az derüljön ki még az elején...

Masszív élmény volt amikor kapott kraftot és mozgattam a venti irányát... meglepett az ereje! :K

A satás betáp szerintem 3-ig nem szükséges, 4 fölött viszont ajánlott.

(#42497) abridabri válasza Zamma (#42496) üzenetére


abridabri
veterán

Már nincsenek meg az Akasák sajnos .
DC vezérlést nem szeretik ,akkor" pulzálnak " .

(#42498) miningboy válasza abridabri (#42437) üzenetére


miningboy
csendes tag

ejha, jó sok komment érkezett.

meg merjem kérdezni, hogy milyen 14cmes ventik ajánlottak ez esetemben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.