Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42701) Zimmi91 válasza Zamma (#42698) üzenetére


Zimmi91
addikt

Elég vakon vagyok a ventik terén azért is kérdeztem , de már kezd tisztulni a kép köszi 😁😁

" Just remember Manchester is RED! "

(#42702) Zamma válasza Zimmi91 (#42701) üzenetére


Zamma
őstag

Sebaj, jövünk! [link] :D

(#42703) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

ha egy ilyet veszek 4db házventihez, ezt rádugom lapra, utána biosban fogom tudni vezérlni az együttes fordulatszámukat?

(#42704) Grave_444 válasza Tibiajax (#42703) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Igen, viszont ez esetben célszerű 4db ugyanolyat venni. Az első fordulatszámát látod majd szoftveresen. Nekem ugyanilyenről megy 6db 14-es ventilátor egy Y elosztóval.
Arra figyelj, hogy az alaplapi csatlakozó bírjon annyi áramot, tehát 2A-es legyen.
(1A is elég lehet, de ne centizd ki inkább, főleg, ha közel max teljesítményen járatod.)

[ Szerkesztve ]

(#42705) Tibiajax válasza Grave_444 (#42704) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

természetesen csont ugyanolyan fajta lenne a venti. :K
oks :R

(#42706) Speedy007


Speedy007
őstag

Sziasztok ARCTIC P12 PWM PST A-RGB 0dB tervezek venni fehérben 6DB-t egy Lian Li PC-O11 DW TG házban lesz egy ARCTIC Liquid Freezer II 360 A-RGB AIO egy SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,R7 7700X & MSI MAG B650M MORTAR WIFI alaplappal. Kérdésem az lenne első sorban hogy az említett fél tucat ventillátorok át tudják hatásosan szellőztetni a házat? Illetve ez az első ilyen jellegű házam hogyan érdemes pozícionálni a ventillátorokat a hatásos légáramlás érdekében? Én úgy gondoltam hogy alulról szívná be a levegőt és felül távozna vagy oldalt. Előre is köszönöm szépen a segítséget

(#42707) spleenszuru válasza Speedy007 (#42706) üzenetére


spleenszuru
őstag

Úgy látom, abban a házban a leggyakoribb, hogy az AIO megy oldalra, a ventik pedig, ahogy írod, alulról 3 be, felül szintén 3, ki.

Felülre a 3 db P12 PST igencsak jó lesz, alulra viszont, az a gyanúm, P12 MAX, vagy XPG VENTO PRO ajánlatok fognak érkezni, vagy ha van della, Silent Wings 4 Pro, oda kell némi nyomás. :)

Malaka!

(#42708) Speedy007 válasza spleenszuru (#42707) üzenetére


Speedy007
őstag

Mivel "akváriumba" készül a konfiguráció mert a 360-s AIO csak ezekben fér el egészségesen az ajánlott módon így "fontos" lenne a karácsonyfa hatás.

(#42709) Speedy007 válasza spleenszuru (#42707) üzenetére


Speedy007
őstag

P14 PWM PST papíron nem sokkal gyegébb mint a P12MAX de ez is közel van hozzá P14 PWM PST A-RGB

(#42710) blp85 válasza Speedy007 (#42706) üzenetére


blp85
aktív tag

Nekem Deepcool CH510-ben van 4 db 12cm és 3 db Arctic P12 PWM PST RGB, azt a házat is simán átszellőzteti, illetve egyik sem megy 100%-on, mert fölösleges, illetve akkor már hangja is van.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#42711) Speedy007


Speedy007
őstag

ki használ ilyet? ARCTIC HÁZ HŰTŐ VENTILÁTOR HUB kérdés az hogy az oké hogy a tápegységről kapja a delejt a másik vezeték ami ki jön belőle az a két pin és megy az alaplapba azzal lehet a fordulat számot állítani a ventillátoroknak?

[ Szerkesztve ]

(#42712) spleenszuru válasza Speedy007 (#42711) üzenetére


spleenszuru
őstag

Igen, és onnantól minden beledugott venti, ugyanazon a fordulaton fog pörögni.

Malaka!

(#42713) Speedy007 válasza spleenszuru (#42712) üzenetére


Speedy007
őstag

:R

(#42714) blp85 válasza Speedy007 (#42711) üzenetére


blp85
aktív tag

A lényege az, hogy az 1. csatlakozóba dugott ventilátor fordulatszámát látod a BIOS/programban és a többi ventilátort is azon a fordulaton fogja járatni (azonos típusú és méretű ventilátorokat kell csatlakoztatni).

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#42715) Speedy007 válasza blp85 (#42714) üzenetére


Speedy007
őstag

Hasonló van nekem deepcool-ban csak az ennyire nincsen "túl" bonyolítva DP-F04PWM-HUB

(#42716) Zamma válasza Speedy007 (#42709) üzenetére


Zamma
őstag

Próbálj rá, de lehet az is hogy picit halvány lesz... (a radinál én nem mennék véletlenre, de megpróbálhatod, hátha...)

A P14-ek hangosabbak a Maxnál! A Max 800-900-ig full halk, de 1100-ig sem vészes egyáltalán.

A fan hub jó cucc, 4 venti felett van értelme (de onnantól kötelező). Pwm-el kapcsolódik a laphoz, a többi fordulata azt klónozza. Ha van elég alaplapi csatid akkor nem feltétlenül szükséges. 1-2 Y splitterrel is meg lehet oldani (a PST-s Arcticok meg elelve sorba köthetőek)

[ Szerkesztve ]

(#42717) blp85 válasza Speedy007 (#42715) üzenetére


blp85
aktív tag

Elvileg 1 vagy 2 A-ig terhelhető az alaplap ventilátor csatija, így a 4 ventit elvileg elviszi. A PST-s ventik sorba köthetők, ha a befúvó és kifújó ventiket külön fordulaton szeretnéd járatni, úgy lehet HUB-ra sem lesz szükséged, mert ezekből 4-et simán sorba köthetsz úgy, hogy nem terheled vele túl az alaplapot.

A gyári Arctic vizes hűtőn sima P12 van, aminél az RGB/A-RGB-s verziójú ventik nagyobb légszállítással bírnak, nem Maxot tesznek rá.

[ Szerkesztve ]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#42718) Speedy007 válasza blp85 (#42717) üzenetére


Speedy007
őstag

Végül is 2.000Ft egy olyan nem ért elő vigyázatosságból venni olyat

(#42719) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Ajánlást szeretnék kérni ventillátorra, hogy a szekrénybe épített hálózati eszközeimet hűtsem. 50mm alatti ventillátorra lenne szükségem, amit 5V-os usb-vel működtetnék(ha nem lenne usb-s, akkor átalakítóba is segítsetek kérlek). Minél halkabb lenne a legjobb.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#42720) Zamma válasza huan (#42719) üzenetére


Zamma
őstag

Hali, vannak kétségeim afelől hogy egy 50 mm-es ventit - nem széljáratban vagy lokálisan valamire ráfújóként - van-e értelme így használni...
Egyszerűen nagy a térfogata a lerekesztett térnek.

Mekkora hő képződik ott? Hány vinyó van a tárolókban, milyen fordulaton pörögnek?

Én első körben olyan irányba mennék ahol nem gányolom el a (beépített?) bútorzatot...
Mesh szerű front oldali billenő ajtó, vagy a vinyókat nem dobozban hanem szabadonálló nyitott dokkokban helyezném el úgy jobban átjárja a levegő az egészet.

Ha mégis muszály ez így, akkor - tápegységekből szellőzéséből kiindulva - minimum 92 mm-es ventivel indítanék, mert az lesz halk és hatékony is egyben.

(#42721) huan válasza Zamma (#42720) üzenetére


huan
őstag

Hogy mennyi hő, pontosan nem tudom, a nas fúj hátra, a HDD-tároló is, de ha becsukom a szekrényt, aggódom, hogy túlmelegednek. 4db vigyó, 7200-fordulaton mennek.
A szekrény furkálását lehetőleg elkerülném, valóban, csak nincs jobb ötletem.
"Mesh szerű front oldali billenő ajtó" - ez milyen?
Résnyire nyitott ajtón valamivel "kifujatni"?

[ Szerkesztve ]

(#42722) Zamma válasza huan (#42721) üzenetére


Zamma
őstag

"Mesh szerű front oldali billenő ajtó" - ez milyen?
Olyan faanyagból volna jó készíteni mint maga a szekrény ajtó anyaga. Mint egy fotókeret úgy kéne kiképezni. A keretbe (akár szendvicsként) finom lyukakkal perforált vagy finoman szövött fém háló vagy olyan anyag mint ami a hangládákon van lenne belül kifeszítve.
Ha résnyire alulról kap luftot szerintem biztosan elég lesz, így nem lenne muszály aktív venti sem.

[ Szerkesztve ]

(#42723) Grózi válasza huan (#42719) üzenetére


Grózi
Topikgazda

50mm 5V-n járatva és hangja se legyen-na az gyakorlatilag nulla légszállítással bír túlzás nélkül.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#42724) Speedy007


Speedy007
őstag

Megjöttek a Arctic P12 PWM PST A-RGB 0dB Black ventillátorok hát.... AIO-n sokkal halkabbak mint a házba szerelve 50%-ra levéve is "búgó" szerú hangja van. Még egy kicsit játszom még vele utána meg majd gyűjtök komolyabbra egyenlőr megteszi hogy ne főjön le a kv a házban.

(#42725) Zamma válasza Speedy007 (#42724) üzenetére


Zamma
őstag

Sajnálom hogy ez történt veled. :(
Tanulságként megjegyezném hogy inkább felül kell tervezni...

Gumitüskével próbáld meg, hátha úgy halkabb.

[ Szerkesztve ]

(#42726) Speedy007 válasza Zamma (#42725) üzenetére


Speedy007
őstag

Szerintem az sem fog sokat segíteni rajta. Az egész ház egy túl árazott és istenített kínai hulladék kb az egész háznak olyan érzete van mint ha vennél a kínálat aljáról egy bádog házat pár ezer FT-t

(#42728) goodboy007


goodboy007
senior tag

Sziasztok,

Zotac 3080 Ti Trinity kártyám ventije hangosodik és hiába fújom ki sűrített levegővel, nem segít.
Arra gondoltam, hogy leszedném a ventillátort és úgy is kipucolom, hátha segít.

Találtam erre egy videót -igaz 3090-el, de ugyanaz a FAN- és ahogy itt leszedi az ember, az egyszerűen nem megy, nálam meg sem mozdul.
Annyi a különbség, hogy én az egész heatsink-et nem szedtem le, csak a műanyag-keretet a ventikkel próbálom, ahogy pl. egy CPU-heatsink-ről simán le lehet szedni, az itt nem működik.

Aki már szedett szét ilyet:
Mindenképp le kell csavaroznom a heatsink-et is vagy erősebben kellene próbálnom leszedni, esetleg valami ábra vagy másik videó van ehhez a művelethez?

Köszi!

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#42729) Speedy007


Speedy007
őstag

Nem tudom őszintén szólva hogy hova is kell ebben a témában írni mikor a játékot indítok el az összes létező fény lekapcsol a házban hogy lehet ezt megszüntetni MSI alaplapom van

(#42730) goodboy007 válasza goodboy007 (#42728) üzenetére


goodboy007
senior tag

Oké, csavarok fogják, csak ezt a linkelt videóban "elfelejtették" közölni. :W
Megoldottam.

[ Szerkesztve ]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#42731) L4D1K válasza Speedy007 (#42729) üzenetére


L4D1K
őstag

Lehet van valami "focus" mode, ami letilt mindent h ne zavarjon? :F

Én meg épp azért küzdök h ne lássak semmilyen fényt :D

# ANTAL Tuning #

(#42732) Speedy007 válasza L4D1K (#42731) üzenetére


Speedy007
őstag

Nem tudom ezért is kérdeztem.

(#42733) Speedy007


Speedy007
őstag

Tudom... "Akinek van pénze majomra legyen banánra is"... Próbálom a "helyzetet menteni" ahogy korábban írtam és mellékelt képen láthatóan vannak be szerelve a ventilátorok problémám az hogy a Lian Li PC-O11DW TG ház alul nem perforált vagy is de, de nem olyan módon ahogy szokásos a gond az hogy az arctic p12 a-rgb ventilátorok nehezen viselik el azt hogy a lemezen keresztül kell a levegőt beszívni emiatt még alacsony fordulatszámon (1000rpm) olyan hangja van mint amikor terepgumival az autó közlekedik az aszfalton. A ventilátorok maga gumírozott sarkúak már, létezik olyan opció hogy ezt a hangot minimálizálni lehessen vagy RGB/A-RGB-vel szerelt ventilátorok közül van olyan ami jobban tolerálja ezt a fajta felhasználást hogy a lemezen át kellene szívnia a levegőt? Nem igazán szeretnék újra házat venni megint ha nem muszáj :W

[ Szerkesztve ]

(#42734) Zamma válasza goodboy007 (#42730) üzenetére


Zamma
őstag

Azt közölték a videóban hogy most a ventiket nem szedi le, hanem csak a bordát a pcb-ről...

(#42735) Zamma válasza Speedy007 (#42733) üzenetére


Zamma
őstag

Miért kell járatni a az alsó ventiket 1000 RPM-en? Lőjél már egy HWinfot terhelés alatt légyszi...

Hát, a mondás igaz: a szépségért meg kell szenvedni... :U
2 iránya van a megoldásnak:
1. kicsit elemeled - kb. 2 mm-re - a ventit távtartóval - viszont a hűtés nem lesz hatékony
2. veszel komolyabb ventiket - amiket már korábban is javasoltam - ez anyagilag ráfizetéses
Próbáld meg az elsőt, ha nem jön be akkor jöhet a másik...

[ Szerkesztve ]

(#42736) Speedy007 válasza Zamma (#42735) üzenetére


Speedy007
őstag

Azért kell mert alapból 2000-n indul DC-n BIOS-ban kell át állítani PWM-re. Utána is mikor át lett állítva 1300-1400 körül megy de a búgó hang meg van. Csak alul mert az oldalsó 3-s esetén nincsen ilyen. Komolyabb ventilátorok felé indulnék ha akad olyan ami jobban tolerálja ezt a fajta felhasználást

(#42737) Zamma válasza Speedy007 (#42736) üzenetére


Zamma
őstag

Lőjél már egy HWinfot terhelés alatt. Ez sokat segítene...

(#42738) Speedy007 válasza Zamma (#42737) üzenetére


Speedy007
őstag

Rendben hamarosan küldöm

(#42739) Grave_444 válasza Speedy007 (#42733) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Már nem azért, de 1000rpm minden csak nem alacsony fordulatszám.
500rpm, ami a fele már annál inkább. Egy ilyen házban, ennyi ventilátorral terhelve sem kéne szvsz 1000-en menniük.

Miért jó 3 befúvó és 6 szívó ventilátor egyébként?
Szépen néz ki, de az oldalsó alsó konkrétan kiszívja a friss levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#42740) Speedy007 válasza Grave_444 (#42739) üzenetére


Speedy007
őstag

Tudom hogy az oldalsó ki de úgy tudom az alsó be szívnak. A radiátor szív be

(#42741) Zamma válasza Speedy007 (#42740) üzenetére


Zamma
őstag

Tedd már meg a kedvemért hogy így állítod be a hűtés irányát:
- oldalsó befelé szív
- radi kifelé fúj
- alsó befelé szív
Így lesz pozitív nyomás a házban, ami rásegít a radira is...

Lehet hogy ez meg is oldja a problémád, ha nem, jöhet a vásárlás...

Ventiknek ezek jók:
CM Mobius 120P ARGB - 8 ezer/db [link] Nagyon jó venti, én ezt venném! :C
Nincs 3-as pack-juk...

Lian Li AL120 V2 - 12 ezer/db [link] Ez húzós áron van, és nem is feltétlen jobb. Van 3-as pack-juk, de 40 ropi... :(

A Thermalright C12C-S lenne még jó, de nagyjából beszerezhetetlen az EU-ban... :W

(#42742) Speedy007 válasza Zamma (#42741) üzenetére


Speedy007
őstag

Elnézést :R. Dolgozom. Rövid ideig tudok otthon lenni amit nem bírok megoldani a rövid idő alatt akkor "szakmai" tanácsot kérek hogy gyorsabban és egyszerűbben haladjak. Így is ebben a házban ezzel a plusz egy vezeték miatt ami az rgb lenne rém álom a vezetékelés mert csak két A-RGB-ls port van a lapon mint ahogy Rgb-ből is

(#42743) abridabri válasza Speedy007 (#42733) üzenetére


abridabri
veterán

Presze, pofonegyszerű a megoldás . A ventiket meg kell emelni fél centivel, akkor megszűnik a daráló hang.
Alátét (gumi /parafa/ textil /akármi ) vagy gyári megoldás :
[7mm gumi]
[2cm műanyag]
stb

[ Szerkesztve ]

(#42744) Speedy007 válasza Zamma (#42741) üzenetére


Speedy007
őstag

Jelentem hogy az alsó 3-s ki iktatva és csendben sustorog a maradék 3 ami állva van be téve.nincsen az a zaj amit említettem.

(#42745) Speedy007 válasza Zamma (#42735) üzenetére


Speedy007
őstag

Ezek ha jól mértem az alsó bugó ventillátorok nélkül jöttek össze.

(#42746) blp85 válasza Speedy007 (#42744) üzenetére


blp85
aktív tag

Hasonló problémám nekem is volt az Arctic RGB- s ventilátorral, én a csapbetét tömítéssel emeltem meg. Ehhez hasonlóval [link] , igaz az valamelyik áruházból származott készletben, így filléres dolog volt, de a problémát megoldotta.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#42747) hegegabi80 válasza Speedy007 (#42733) üzenetére


hegegabi80
addikt

Emeld meg egy kicsit az alsó ventiket, és vedd lejjebb a fordulatokat.
Szerintem más ventivel is lesz hasonló hang, ha a ház alsó perforációja okozza.

(#42748) spleenszuru válasza Zamma (#42735) üzenetére


spleenszuru
őstag

Nagyon remélem, a Ventok nem fognak nekem búgni a szintén Lian Li ház alján. :)) :DDD

Malaka!

(#42749) Zamma válasza spleenszuru (#42748) üzenetére


Zamma
őstag

Nem mindíg baj az, mert egy kis búgás után sok kis Vento fog születni... :U
(egy kis szikra a csodálatos magyar nyelvből)

Komolyan szólva, nem lesz ott baj, a Lian Li-s srácok nem hiszem hogy ilyen bakit megengednének maguknak... lévén ők régóta minőségi gyártók.

(#42750) Speedy007 válasza blp85 (#42746) üzenetére


Speedy007
őstag

Köszönöm szépen veszek is ilyet és megnézem mit csinál. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.