Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42501) Rowon válasza xtremist (#42468) üzenetére


Rowon
veterán

kb. 2 hete rendeltem pár 3 pines, 120-as és 140-es Silent Wings 4-et az egyik szintén kevésbé ismert webáruházból. Nem emlékszem rá pontosan, de szerintem 4-5 nap alatt megjött. Normálisan bubis védőfóliával csomagolva, ahogy illik. De tudtommal az Árukeresőre felkerülni sem egyszerű egy boltnak, ott is meg kell sok kritériumnak felelni. Ha már ilyen 1-2 ezer visszajelzés van róla és a túlnyomó többsége pozitív, akkor szerintem nincs min agyalni, venni kell tőlük és kész.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#42502) blp85 válasza Rowon (#42501) üzenetére


blp85
aktív tag

Meg az ÁK.-n ott van a megbízható bolt plecsni is. Én is rendeltem olyan webáruházból, amit nem ismertem, és át is tudtam venni a terméket akkor, amikorra ígérték (akkor az az Arctic 3 darabos ventipack kb. 2 vagy 3 ezerrel volt olcsóbb, mint máshol).
Ha nem bízik benne, akkor kérje utánvéttel, ami lehet drágább, de akkor nem fut a pénze után.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#42511) Rowon válasza Zamma (#42509) üzenetére


Rowon
veterán

A 34 eSports DUO-kon Arctic BioniX 120-as ventilátor van.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#42512) Pakmara válasza Zamma (#42503) üzenetére


Pakmara
őstag

Nem tudom ismered-e: Bár régi oldal, de szerintem az egyik legjobb teszteket csinálták venti témában. Lehet érdemes ránézni, már csak a metódus miatt.

Szerintem nem igazán lehet kiindulni a gyártó saját adataiból (kb olyan mint az autók gyári fogyasztása), még ha nem is csalnak vele (nem gondolom, hogy nem kozmetikáznák) akkor sem ugyanolyan körülmények között méri minden gyártó, így meg kb összehasonlíthatatlanok az eredmények.

Másik szerintem jelentős probléma, hogy a maximum értékek vannak megadva a gyártóknál. Tök jó hogy 2200-as fordulaton kijön, hogy az egyik venti jobb a másiknál, csak az életbe nem fog abban a tartományban üzemelni. Akkor meg mit kezdek az adattal.

(#42515) Zamma válasza Pakmara (#42512) üzenetére


Zamma
őstag

Melyik oldal? Vagy az Igoros?

(#42517) Pakmara válasza Zamma (#42515) üzenetére


Pakmara
őstag

Sry , csak a link marad ki: [link]

(#42518) Zamma válasza Pakmara (#42517) üzenetére


Zamma
őstag

Az elvégzett youtube-os teszt korábbról már ismert volt számomra, a cikk nem. Köszi! :R

(#42519) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

5-6000 ft-ig tudnátok ajánlani 14-es házventit?

(#42522) Pakmara válasza Zamma (#42516) üzenetére


Pakmara
őstag

Nem tudom ez a széria milyen de régebben jók voltak az Alpenföhn ventik. Alpenföhn Wing Boost 3 ARGB 140mm 3-Pack? 17 körül van a pakk.

(#42523) Zamma válasza Pakmara (#42522) üzenetére


Zamma
őstag

Az Alpenföhn szerethető valóban - és még kulturáltan esztétikus is mert nincsenek szétcsicsázva a lapátjai. Kár hogy szólóban most nem kapni... :U

(#42524) Rowon válasza Shaza (#42519) üzenetére


Rowon
veterán

Szia,

Mi a házad pontos típusa?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#42525) Zamma válasza Rowon (#42524) üzenetére


Zamma
őstag

(#42526) jokeph válasza Pakmara (#42522) üzenetére


jokeph
nagyúr

Most is kifogástalanok, maximálisan jók. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#42527) spleenszuru válasza Zamma (#42495) üzenetére


spleenszuru
őstag

Túl vagyok a darabonkénti "teszten". Ez a pár perces művelet/db nyilván nem adja ki, ha valami gond van, no de morgás/csörgés, stb. nincs, szóval megnyugodtam. :)

Páran írták a csapágy morgását. Sejtem, mire gondolhatnak, viszont ha az az a hang, amit én csak >3 cm-re a fülemtől hallok, akkor nyugodt vagyok, mert számomra az jelentéktelen.

Megnéztem az amúgy általam alapon használt PWM értékeken is (35-80%), teljesen elfogadható, hát még ha a házon belül lesznek.
Ha hűtési képessége megengedi a ventiknek, ezt a tartományt bővíteni is fogom, pl. 25-70-re.

100% PWM-en szépen csavarja azért a kezet. :)

Malaka!

(#42528) Vigneau válasza spleenszuru (#42527) üzenetére


Vigneau
félisten

Igen, az a hang lesz az. Számomra sem igazán hallható és egyáltalán nem zavaró/fárasztó. Nem úgy, mint az Akasa Apache kvartetté. ;)

Természetesen ez eléggé házfüggő, mert az Asszony gépében viszont a felszabadult Apache kvartettből három dolgozik és ott meg nincs semmi probléma.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#42529) Rowon válasza Vigneau (#42528) üzenetére


Rowon
veterán

Gumialátét, gumicsavar, stb. próbáltál? A ház rezonál?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#42530) spleenszuru válasza Vigneau (#42528) üzenetére


spleenszuru
őstag

Ezekhez már most én is rendeltem amúgy azt az Akasa venti rögzítő szilikon cuccot, csavarozzon a fene.
Hiába van a P12 maxon gumi, gondoltam kis extra csillapítás nem árthat.

Malaka!

(#42531) Rowon válasza spleenszuru (#42530) üzenetére


Rowon
veterán

"Akasa venti rögzítő szilikon cuccot"

Én is azt használom. Szerintem jó. [link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#42532) spleenszuru válasza Rowon (#42531) üzenetére


spleenszuru
őstag

Igaz is, ez egy szakmai fórum, elnézést a hanyag megfogalmazásért. :K

Akasa AK-MX003 szilikon ventilátor rögzítő.

Malaka!

(#42533) Rowon válasza spleenszuru (#42532) üzenetére


Rowon
veterán

Én gumicsavarnak hívom, de kb. majdnem mindegy, mert aki akarja, az érteni fogja. Másfelől a magyar nyelvben az univerzális megnevezés az "izé", azt minden létező dologra lehet használni. :DDD

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#42534) Zamma válasza Rowon (#42533) üzenetére


Zamma
őstag

... jaja, kb. olyan mint a tócsni, annak is száz neve van, de mindenki érti mi is az... :D

(#42535) Zamma válasza spleenszuru (#42527) üzenetére


Zamma
őstag

És a füled megúszta épséggel, nem úgy jártál mint Sut a Vukban? :D

[ Szerkesztve ]

(#42536) Shaza válasza Zamma (#42523) üzenetére


Shaza
senior tag

Hova tűnt a lista amit írtál?

(#42537) Zamma válasza Shaza (#42536) üzenetére


Zamma
őstag

Vadkörtézni ment a többi kb. 20 üzenettel egyetemben. :D
Ki lettek gyalulva az ide nem illő, full off posztok és a vastagított betűk használata miattiak, mert az ebben a topikban tilos.

140 mm-es ventik:

(#42538) Vigneau válasza Rowon (#42529) üzenetére


Vigneau
félisten

A házzal szerencsére nem volt gond, de kipróbáltam természetesen amortizátorokat is. Magában, a ház gyomrában a CPU-n egy Apache szépen elvan a mögé rakott párjával egyetemben, viszont a négy Apache motorhangja együtt már fárasztó.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#42539) Rowon válasza Vigneau (#42538) üzenetére


Rowon
veterán

Jah értelek.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#42540) Zamma válasza Vigneau (#42538) üzenetére


Zamma
őstag

Mekkora fordulaton érezhető ez?

(#42541) Vigneau válasza Zamma (#42540) üzenetére


Vigneau
félisten

600-800RPM között.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#42542) abridabri válasza Vigneau (#42538) üzenetére


abridabri
veterán

Ha pwm alapon vezérled ,nem moroghat. DC-n igen.

(#42543) Vigneau válasza abridabri (#42542) üzenetére


Vigneau
félisten

Ugyanazt a (motor)hangot produkálta PWM és DC módban. Annyi különbséggel, hogy az elsőben 10%-tól lehetett vezérelni, míg DC-ben kb. 80%-tól indult csak el. Alapból PWM módban használtam őket. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#42544) Zamma válasza Vigneau (#42543) üzenetére


Zamma
őstag

Egyesével is ezt csinálta? Külön-külön alaplapi csatolóra voltak kötve? Vagy kaptak-e pluszban tápot (hub vagy tápos splitter)?

[ Szerkesztve ]

(#42545) Vigneau válasza Zamma (#42544) üzenetére


Vigneau
félisten

Mindegyik független, 4 pines csatlakozón volt. :K

Egyesével természetesen kevesebb a morgás zaja. De ha mind megy, akkor már szépen összeadódik a hangjuk.

Némi motormorgása van a P12 Max-nak is, ahogy az NF-P12 redux-1300-nak szintén. Persze, hogy halld, ahhoz azért közel kell hajolni, ahogy más is írta.

Ami piszok csendes valóban, az az NF-S12B redux-1200. Viszont alacsony a statikus nyomása.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#42546) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Bekerültek a P12 maxok, jöhet az üzemszerű használat:
[link]

Ezek az Akasa venti rögzítők meglepően jók, féltem először, mert nagyon lágynak tűnnek, aztán bőven elég belőle 1 ventire 2 db átlóban.

Malaka!

(#42547) Grózi válasza spleenszuru (#42546) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én azért 4 darabbal rögziteném.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#42548) Zamma válasza Grózi (#42547) üzenetére


Zamma
őstag

:K

(#42549) Zamma válasza spleenszuru (#42546) üzenetére


Zamma
őstag

Milyen ventik voltak korábban és mi változott? VGA pl. hogy alakult?
Hang, hőfokok, RPM?
Nincs most több kérdésem asszem... :U

(#42550) spleenszuru válasza Grózi (#42547) üzenetére


spleenszuru
őstag

Rendben, köszi, pótolva! :)

#42549Zamma
CM Sickleflow ARGB-ket váltott, ugyanígy voltak elrendezve azok is.
Őszintén, kíváncsiság miatt cseréltem le őket, meg azért ,mert meguntam a sok ARGB-t. Máris sokkal könnyebb lett kábeleket rendezni, hogy csak 2 világító egység maradt.

Hangja jelenleg semmi feltűnő, most 25-70% PWM a tartomány, GPU HS növekedéssel van összehangolva Fancontrolban.
Szélzaja hangosabb, mint a CM-nek, de gondolom többet is szállít.
A 25% ~1100 RPM, ami nekem kb. némának számít.

Amúgy, van értelme ilyen magasan járatni őket? Hol van az a maximum PWM%, ahol már nem sokat javul a statikus nyomása a ventinek vajon, ha a vga a fő célpont a házban?

VGA-ról amúgy nem tudok még releváns infót írni, mivel így kivettem a hátra, VGA mögé feltákolt 140-est, meg ugye, újrapasztázás után jelentősen csökkent a hőmérséklete, de azért meleg így is.

Malaka!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.