Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) #90933760 válasza Lajkó (#13098) üzenetére


#90933760
törölt tag

[link]
Esetleg ez. De nem tudni a légszállítás, légnyomás értékei megfelelőek-e. Nehogy kevés legyen és túlmelegedjen az erősítő.

(#13102) PainKiller13 válasza Lajkó (#13098) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én inkább őket raknám az erősítőbe. Árban nem tudom mennyit szánsz rá.

(#13103) Lajkó válasza PainKiller13 (#13102) üzenetére


Lajkó
őstag

Amennyire látom ez sem jobb az eredetinél... Ugye? :F

Baltoafarkas: Használtat inkább nem vennék, de köszi! :R

(#13104) PainKiller13 válasza Lajkó (#13103) üzenetére


PainKiller13
őstag

Hasonló, nagyobb teljesítményű kellene? Jobb egyébként.

(#13105) kunberci


kunberci
aktív tag

Sziasztok!

12cm-es PWM-es ventilátort keresek i5-4670-re.
-ház
-hűtő
Jóminőségü és Budapesten beszerezhető ventit keresek. Legyetek szivesek ajánljatok nekem ilyen ventiket, esetleg beszerzési forrással együtt.

[ Szerkesztve ]

(#13106) h1mpi


h1mpi
nagyúr

megjött ma a NOCTUA NF-A15 PWM ventim. Még életemben nem láttam ennyire igényes ventit. A csomagolás a tartozékok minden *-os 5-ös :R Meg a teljesítmény is persze :C

(#13107) radi8tor1: Persze igazad van, de ledöbbentem mi minden van hozzá és milyen igényes az egész. Persze ha valaki vesz 5 db-ot, akkor nem örül a sok kábelnek :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#13107) radi8tor válasza h1mpi (#13106) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az árába bele kalkulálták a csomagolás díját is. :)
Én azért örülnék, ha lenne budget változat mindenféle adapter és doboz nélkül, akár egy nejlon tasakban.

⭐ Stella

(#13108) POLK1B


POLK1B
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy thermaltake overseer rx-i házam, alapból 3 venti van benne. Fullhd/ultra-n aida 64 szerint a GPU VRM 70-80 fok körül mozog Crysis3 esetén. Minden más 50 fok körül alakul. A kérdésem az lenne, hogy vegyek még egy ventit oldalra VGA hűtés céljából?
Jah és azt kihagytam, hogy procin van egy külön hűtés.
Köszönöm a segítséget.

(#13109) Killer01 válasza POLK1B (#13108) üzenetére


Killer01
őstag

Ez nem vészes hőmérséklet vrm-nél...100-110 felett lehetne elgondolkodni a hűtés javításán.

(#13110) h1mpi válasza kunberci (#13105) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az jó lesz erre a bordára, amit én is vettem :K

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#13111) kunberci válasza h1mpi (#13110) üzenetére


kunberci
aktív tag

Gondolkodtam ilyen12-es Noctua venti beszerzésén, csak a tesztben nagyon alulmaradt.
teszt

(#13112) Glaz-dozfhut válasza kunberci (#13111) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Tanulságos a teszt, de éppen azt nem mondanám, hogy alulmaradt, legfeljebb az árához és a piárjához képest. Külföldi tesztekben attól függetlenül sokszor használják referencia ventilátornak CPU hűtőknél. Lehet, hogy nem a legizmosabb, de ezt a minőségét elvileg minimum 6 évig hozza. Legalábbis eddig van rá garancia. Amúgy 150k meghibásodás mentes üzemórát ígérnek ami több mint 11 év.

- Glaz-doz-fhut -

(#13113) PainKiller13 válasza kunberci (#13111) üzenetére


PainKiller13
őstag

Inkább az NF-P12.

(#13114) POLK1B válasza Killer01 (#13109) üzenetére


POLK1B
csendes tag

Ha úgy döntenék, hogy rakok bele 1-et tudnál ajánlani minőségi ventit? 200 mm-es fér el oldalra.
Köszönöm.

(#13115) h1mpi


h1mpi
nagyúr

A cpu bordára, hogy érdemes feltenni a két ventit?
A jobb oldali tolja a bordára és a bal oldali szívja le és tolja a hátsó szívó ház ventinek?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#13116) Adee_91 válasza POLK1B (#13114) üzenetére


Adee_91
aktív tag

[Ez] ha minden igaz az Overseer gyári ventijével megegyező.

(#13117) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Fractal Design Arc MidiR2 házamban cserélném a ventilátorokat, szerintetek Ez megfelelő lenne, ha jó áron jutnék 3db.-hoz?

Még a gyáriak vannak a házban, azokat cserélném. Illetve még a CPU hűtő is egy Be Quiet Dark Rock Advanced C1 lesz ami ma érkezik.

(#13118) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez lett a végkifejlett rendelésem ;)
Blue LED CM FAN -ok a HAF-912-P -be ...
Mivel a gépház belseje is főként kék, fehér , fekete így maradtam a kék LED -nél (Piros gyárilag az első 20-as ami kékre lesz cserélve)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13119) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

A 3-pin csatis rendszer ventik ugyanúgy szabályozhatók, mint a 4-pinesek? Mondjuk adott egy 3-pines CM Turbine Master 800-as fordulattal, elvileg ennyit tud. Ventiszabályzóra kötve módosítható az RPM? Vegyük Arctic F12 TC szintén 3-pines és 300-1350 közt szabályozható. És vannak a kifejezetten 4-pines 120-as ventik, egyértelműen RPM szabályzással... Homályosítsatok fel!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#13120) MaxxDamage válasza flymi (#13119) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Gond nélkül !
én is CM -et vettem a CM házba és van ventivezérlő is amivel tudom szabályozni, bár akár mehetne molex to 3pin -ről is max.-on mert kb. hangtalan..

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13121) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Bár még az előző kérdésemre sem kaptam választ, megkockáztatok még egyet...
Szeretném kipofozni, egyedivé tenni a rendszer ventilátoraimat, mit javasoltok? Műanyag festése (van erre spéci festék?) vagy fóliát neki (az nem ront a légszállításon)?
Valahogy biztos megoldható, mert láttam sima fekete ventit átfestve, igaz ott csak a keret volt más színű a lapátok gyáriak maradtak.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#13122) PainKiller13 válasza flymi (#13121) üzenetére


PainKiller13
őstag

Szerintem felejtsd el, általában jó nem sül ki belőle, de ha nem sikerül elfelejteni akkor inkább a modding topicban próbálkozz.

(#13123) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Luimapeiz: Tetszik egyébként a CM TurbineM, olvastam róla tesztet is, de sehol nem volt feltüntetve, hogy lehetne szabályozni, ergo arra következtettem, hogy beszerelem és 800-al mén. Vagy ezek szerint ha vezérlőre kötöd, bármelyik venti szabályozható?
Olyan sys fan kell nekem amelyik dekoratív, szabályozható, <20 dB és mindenben jók az értékei, az se baj ha 5k az ára, de legyen min 2 év garis! Vannak ám igények! :K

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#13124) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Re PainKiller13: Sorry, azt hittem "Ház ventillátorok" topicban kérdezhetek ház ventillátorokról... Egy kis modding és máris nem téma? :F

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#13125) MaxxDamage válasza flymi (#13123) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

van néhány type ami nem szabályozható, hiába 3pin -es.... , de a legtöbb igen !

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13126) PainKiller13 válasza flymi (#13124) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ott szerintem sokkal jobban értenek hozzá.

(#13127) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

jól is mutat ez a kék....

/az oldalsó venti miért "zajos" vajon ? (12cm-es CM ami a házba volt hátsó részen gyárilag..) , talán az a baj vele, hogy a falhoz közel van ?/ :F asszem be se kötöm, vagy leszerelem.... kicsit zavaró számomra, de az is lehet, hogy az összhatást hallani... mert azért 4db venti az 4db venti... :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13128) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Van egy CM Storm Trooper házam. Szerintetek a hátsó 14 centis szívó ventit, ami fixen megy nem pwm-es érdemes cserélni vagy megfelelő a minősége?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#13129) Henk válasza flymi (#13123) üzenetére


Henk
veterán

Előlapi szabályzóról szinte minden venti szabályozható. Amelyik gyárilag ilyen hőszenzorral van ellátva és magát szabályozza azt nem tudom, de azon kívül ( fesz. változtatásával) mindegyik. Esetleg olyan probléma lehet még, hogy egyes vezérlőknek a csatlakozóira csak 3 pines venti megy és a 4-est nem tudod beledugni, de kis fantáziával ez is megoldható.

(#13130) Burt1793


Burt1793
veterán

Tök gáz, a fddr4-es ház ventiszabályzója az 5V-os állásban nem tudja beindítani a 14-es flx noctuát. Ezt most vettem észre, 2 hétig úgy ment a gép idle alatt, hogy a noctua (ami hátul a proci mögül szív egy helyben mocorgott... ) remélem nem lett tőle baja. Kézzel rásegítettem, így tud pörögni 5V-os állásban. Lehet, hogy azért nem indult, mert még új.
Na mindegy, ezentúl mindig feljebb kell vennem 7V-ra indításnál.

(#13131) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nanoxia...
Egész jól hangzik, főleg, ha azt nézzük, hogy 10 év garis, szabályozhatós és 20 dB alatti zajt bocsájt ki... Na meg az ára sem utolsó, 200-zal olcsóbb mint Phanteks.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#13132) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Létezik olyan megoldás,amivel be lehet állítani,hogy bekapcsolás után milyen fordulatszámmal/hány százalékon pörögjenek az alaplapra kötött ventillátorok? (Beleszámítva ebbe a CPU,GPU,SYS,Egyéb ventiket is.)

Jelenleg a SpeedFan-al szoktam állítgatni a sebességüket,(mert általában teljesen fölöslegesen futnak 100%-on),de a program viszont egy újraindítás után elfelejti a beállításokat,és ezt mindig manuálisan kell megtenni.

Szóval van rá mód,hogy a ventik már automatikusan,az általam megadott értékekkel induljanak minden egyes bekapcsolásnál?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Már nem aktuális,közben meglett a válasz: Link. :)

[ Szerkesztve ]

(#13133) mufi


mufi
senior tag

ND-H14 cpu hűtőre milyen ventiket ajánlott venni?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#13134) smiti válasza mufi (#13133) üzenetére


smiti
addikt

Tökéletesen megfelel rá a gyári, még minimumra leszabályozva is elég még úgy is, ha csak a 140mm-es marad rajta.

(#13135) mufi válasza smiti (#13134) üzenetére


mufi
senior tag

Tudom, hogy nagyon jók, de van attól jobb is, ebben szinte biztos vagyok, valahol olvastam is, hogy a thermalright 14 centis ventilátorjai kenterberi verik ezeket, csak nem tudom, hogy pont erre a hűtőre megfelelnének -e...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#13136) smiti válasza mufi (#13135) üzenetére


smiti
addikt

Biztosan jó rá, csak szerintem felesleges. Nyernél vele max. 1-3 fokot talán?

De ezt csak te tudod, én biztosan nem költenék rá tök feleslegesen...

(#13137) mufi válasza smiti (#13136) üzenetére


mufi
senior tag

Ventik 2-3 fok, hűtő polírozás 2-3 fok, minőségi paszta 5-6 fok...összejön...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#13138) Glaz-dozfhut válasza mufi (#13135) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ennek elvileg majd kétszer akkora légszállítása van mint a gyárinak, a furattávolság is megfelelő. Azzal együtt irdatlan hangos lesz a teljes 2500-ös max. fordulatával. (én most veszem ebből a másodikat) Olyan bordám van nekem is és rámegy, rápróbáltam. A képen egy hasonló méretű TR venti.

A Noctua pasztája sem osztályon aluli.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#13139) kona005


kona005
senior tag

Sziasztok!

Szeretném a lehető legtöbb ventilátorral kitölteni a gépet! Egy ilyen házam van.

Na most én néztem, hogy elvileg 4 venti megy bele, amiből már előre egy gyárilag be is van rakva.
Hátra megy még egy, meg elvileg oldalra 2, de fogalmam sincs hova.

Tud valaki segíteni, meg valami nagyon jó teljesítményű és halk ventit tudtok ajánlani? Árat direkt nem írtam.

Előre is köszi a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#13140) Lajkó válasza kona005 (#13139) üzenetére


Lajkó
őstag

Kilakoltattad Loki-t, Thor-t, meg a többieket? :B

A furatok elosztásából egyértelmű, hogy az oldallapra megy egymás alá a maradék két venti!
Bár én inkább lefedném az oldallapon található furatokat teljes egészében, és inkább megpróbálnék az 5.25"-os helyek után (vagy elé ha elfér) beszerelni egy nagyobb halk ventit! Ezáltal megoldanád a hdd-k hűtését is.
Típust majd mondanak a hozzáértők.

(#13141) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Most nekem is lenne egy kérdésem:

Fractal Design Arc Midi R2 házamban cserélném a gyári 140mm-es légkavarókat valami halkabbra és jobb légszállításúra. 3 pines érdekelne csak, mert a ház gyári szabályzóját használom.

Mit ajánlotok?

(#13142) Glaz-dozfhut válasza smiti (#13141) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ezek azok aminél jobb kell, hogy legyenek? + 66CFM, - 18,5dBA.
Esetleg ez felel meg a kritériumnak.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#13143) smiti válasza Glaz-dozfhut (#13142) üzenetére


smiti
addikt

Sajnos messze nem 18db szerintem. :( A CPU hűtőn lévő venti 1500-n nem ad olyan hangot mint ezek a Fractalok 1000-n.

(#13144) Glaz-dozfhut válasza smiti (#13143) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Én személy szerint az Akasákat szoktam hypolni. ([link] sajnos olcsóbb helyen pillanatnyilag nem árulják) Monjuk itt eleve 26dBA van megadva maximális zajkibocsájtásnak, de ha a nagy légszállítást rácsra, plexire engeded, akkor annak biztos nagyobb hangja van. Szóval nem a motor, inkább a szélzaj lesz hallható. Előlapról szabályozható Pwm-es létére, bár attól függ nálad milyen a kialakítása, mert ha csak 3 pines van rajta akkor tárgytalan az egész.
Esetleg ez? Noctua NF-A15 PWM. Jut ezsembe, ennek 120-asnak megfelelő furattávjai vannak, de elvileg halkabb. [link] Ez feszültség szabályzásra alkalmas, az ellenállásai így működnek.

- Glaz-doz-fhut -

(#13145) kona005 válasza Lajkó (#13140) üzenetére


kona005
senior tag

Igen, megy még majd egy Scythe Ashura hűtő is, a procit vagy 4.8-ra jó lenne belőni :DDD

Most oldallap nélkül használom, de veszek egyenlőre hátra 1-et és visszateszem az oldalát.
Utána CPU cooler + még 2 venti és jó lesz :)

(#13146) gabro0 válasza benvolio (#13100) üzenetére


gabro0
őstag

Köszi!

(#13147) smiti válasza Glaz-dozfhut (#13144) üzenetére


smiti
addikt

Elég vastag az árcédulája, azért ennyiért van jobb venti, sőt még olcsóbban is.

Lehet mégis rendelek ilyen NANOXIA DEEP SILENCE 140 - 1400-at.

(#13148) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani 60x60-as, de maximum 15-ös szélességű ventilátort, ami halk? A halkság sokkal inkább számít, mint a teljesítmény.

(#13149) vittorio7


vittorio7
őstag

Sziasztok!

Ezek közül melyik a jobb választás?

Coolink SWIF2920 ventilátor vagy Fractal Design 92mm Silent Series R2 ventilátor

Melyik a halkabb, megbízhatóbb? Mik a tapasztalatok?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#13150) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Van egy CM Storm Trooper házam, ahol a fenti 20 cm-es venti felülről tolja a levegőt rá a cpu bordára. Mivel rákerült még egy venti a bordára, így azon gondolkoztam megfordítom, hogy inkàbb szívja az is kifelé a meleg levegőt. Működőképes az ötlet szerintetek?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.