Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) Zola007 válasza Pete55555 (#12099) üzenetére


Zola007
veterán

1, nem akarok 1db 2000 ft-os venti szabályzásához 5000 ft-os panel venni
2, szolíd kivitelű a ház, nem akarok díszkivilágítást
3, nem tud kikapcsolni csak szabályozni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12102) do3om válasza Zola007 (#12101) üzenetére


do3om
addikt

Használd az az ötletet ahogy én oldottam meg, már linkeltem. Keres az aprón vagy valahol olcsó szabályzót, sik ventihez adnak akár hátoldali kivezetést is ezt is szétkaphatod és berakod előre egy kapcsolót mellé és kész. Az enyém itt van a szekrényben de nem adom el hátha még kellesz.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#12103) Zola007 válasza do3om (#12102) üzenetére


Zola007
veterán

csinálok inkább ventihosszabbító kábelből és 12v-os billenőkapcsolóból, 500 pénz
csak szereznem kellene még egy fekete 5,25 előlapot, mert hiányzott belőle 1 mikor a házat vettem (pontosabban ODD volt a helyén, de azt kivettem, mert nem kell)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12104) eszakas válasza Zola007 (#12103) üzenetére


eszakas
senior tag

Lehet csinálni csak számításba kell venni azt, hogy hogy viseli el a táp 12v-os ága a billenőkapcsoló által keltet áramingadozást.

Ha nem hozzá értő szakember csinálja ezeket a dolgokat akkor baj is lehet belőle. Vedd figyelembe, hogy olyan elektronika van a rendszerbe ami esetleges elektrosztatikus feltöltődésre is rosszul reagál :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#12105) Pete55555 válasza eszakas (#12104) üzenetére


Pete55555
addikt

Ha nem 50W-os delta ventit köt rá, és nem kodegány tápja van, akkor egy kapcsolóból nemsok baja kellene, hogy legyen. SZVSZ

Én pl 12V-7V kapcsolót csináltam 2állású, 6 pines kapcsolóval, molexről szedve a feszeket, és semmi baja.
(Persze ez nem jelenti azt, hogy másnál is gond nélkül működik, de nálam ok)

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#12106) Zola007 válasza eszakas (#12104) üzenetére


Zola007
veterán

ne értem milyen áramingadozásra gondolsz, mivel kikapcsolt állapotban lenne működtetve
egyébként alaplapi ventialjzatot 12V-ot kelle megszakítani egy sima 200 forintos billenőkapcsolóval, semmi extra

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12107) eszakas válasza Zola007 (#12106) üzenetére


eszakas
senior tag

Értem, kikapcsolt állapotban :Y .

Akkor molexről csináld az egyszerűbb.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#12108) DigitXT válasza eszakas (#12095) üzenetére


DigitXT
félisten

a 12v-os ágat terheli a 0rpm-ről való indítás a gép üzeme közben
Aztán bele ne haljon, amikor a CPU energiamenedzsmentje kb. másodpercenként
megrángatja ugyanazt a 12V ágat, csak nem pár wattal, hanem pár 10/pár 100-zal.
Nem beszélve a VGA-k táplálásáról, amik szintén képesek 50-300W között bármit
bekérni. Erre van a tápegység, hogy az a 12V terhelésfüggetlenül stabil legyen...:D

Lehet hogy hülyeség de én így gondolom.
Szerintem nem gondoltad teljesen végig: a PC-ben nagyjából minden dinamikusan
veszi fel a teljesítményt. Pl. HDD leállítja magát, felpörgéskor több áramot kér, stb.
Ha ezt nem bírná a táp, már régen rossz lenne: nem 500W-os ventit kapcsolgatna.

Szerk: amúgy azzal egyetértek, hogy óvatosan érdemes gányolni. (Én is csináltam
magamnak anno egy ventiszabályzót, működött is, csak a LED-eknek elfelejtettem
áramkorlátozó ellenállást tenni, aztán jól tönkrementek, én meg néztem, hogy mi a
franc van, biztos elengedte magát a forrasztás: bekapcsolt gépnél akartam ránézni,
és véletlenül frankón rövidre zártam egy vezetéket - ami elvitte magával a VGA-mat.
Fiatalság, bolondság...:DDD Szóval csak ésszel.:R)

[ Szerkesztve ]

(#12109) Zola007 válasza eszakas (#12107) üzenetére


Zola007
veterán

molexnél 2 hosszabbító kábelt kell vennem + kellene a szabad molex vég is

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12110) eszakas válasza DigitXT (#12108) üzenetére


eszakas
senior tag

Értem én hogy te mire gondolsz de azokat az eszközöket arra tervezték. Nem szerencsés dolog a PC-be akármit beépíteni. Legalább is én nem tenném, ráadásul az alaplapi csatlakozásokra.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#12111) Zola007 válasza eszakas (#12110) üzenetére


Zola007
veterán

nem processzor-lábat forrasztok, nem olyan bonyolult ez.
egyszer szedj szét egy újonnan 4e ft-os ház előlapját és nézd meg a kapcsolókat!
Az a gányolás, nem pedig ha megbontunk billenőkapcsolóval egy 12 voltos ágat

"Értem, kikapcsolt állapotban :Y "
nem érted, a gép kikapcsolt állapotában lenne kapcsolgatva, ergó bekapcsolt állapotban ebből csak annyit érzékel, hogy egyik esetben vesz fel áramot a venti, másikban nem, attól az a 3 pin-es aljzat még ugyanúgy áram alatt van éjjel-nappal

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12112) Raggie


Raggie
őstag

Szervusztok!
Valami slim 12cm-es ventit tudtok ajánlani ami aránylag jó?!

Clint Eastwood FTW

(#12113) DigitXT válasza eszakas (#12110) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem szerencsés dolog a PC-be akármit beépíteni.
Ja, nem szerencsés, hiszen azért full moduláris az egész...:U
Házi készítésűre gondolsz? Még igazad is lehet... HA nagyon
gány (mint a én példám a rövidzárral:DDD), na de normálisan, és
ésszel megcsinálva ugyan mi baja lenne egy kapcsolótól?:F

Legalább is én nem tenném, ráadásul az alaplapi csatlakozásokra.
Meg kell nézni az alaplapi venticsati terhelhetőségét.:R Ha azt
túllépné a rákötött cucc, valóban nem javasolt, mert tönkremehet.
De egy venit a legritkább esetben szokott 1A-nél többet felvenni...

Azért hívják amúgy ventilátor csatlakozónak, mert azt lehet rákötni.
18W-os szivattyút pl. csak kevés alaplap tolerál (1,5A), de olyan is
létezik a piacon, ~2A-ig terhelhető csatikkal. 1000W-os hajszárítót
meg ne akarjon az ember az alaplapra kötni, az tiszta sor - LOL.:)
(Mondjuk ezt mondhatták volna pár VGA tervezőjének is, muhaha.)

(#12114) Zola007 válasza DigitXT (#12113) üzenetére


Zola007
veterán

0.05 A-t vesz fel
nagyon kevés, tán az imádság hajtja
ilyen áramfelvétellel talán már attól elindulna ha megdörzsölném a vezeték végét :DDD

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12115) Pete55555 válasza eszakas (#12110) üzenetére


Pete55555
addikt

Szerintem Procit se rakjunk akkor bele, az is sok áramot vesz fel, VGA-ról nem is beszélve.
Kössük rá a tápot az alaplapra, azt hadd menjen ott magának, így a biztos.

...Szeretem leracsniztatni...

(#12116) OiSkinPubi


OiSkinPubi
csendes tag

Sziasztok!

van egy Abit AX78 as alaplapom, most vettem egy chiftec 9 cm-es rendszerhűtőt.

rákötöttem az alaplapra maxon pörög mint állat, de a Speed Fan nem látja.

Vki vmi ötlet ? :D

Abit AX78/AMD Athlon X2 2,7Ghz/2*1Gb Kingmax 1066 Mhz/MSI Radeon HD4870 512mb/Cihftec gps-400aa-101a/Seagate 80Gb SATA2/

(#12117) Zola007 válasza OiSkinPubi (#12116) üzenetére


Zola007
veterán

3 pin-es aljzatra kötötted, jól tippelek?
nézd meg az alaplapon használatiját, abban meg van adva melyik aljzaton van szenzor
a ventinek is tudnia kell a fordulatszámmérést

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12118) Martell válasza OiSkinPubi (#12116) üzenetére


Martell
tag

Több fan csatija van a lapodnak gondolom. Be szokott számozva lenni. És legtöbbször a sysfan 1 esetleg még a 2 az amit tud szabályozni egy régebbi deszka. Egy próbát megér.

(#12119) SRII


SRII
őstag

sziasztok!
2 db 12 mm (gép ház tető) és 2 db 14mm (gép házban alulra) és egy 15mm ventit (14mm foglalattal)(a gépház elejébe) ventit keresnék, PWM szabályozási lehetőséggel, és ne legyen drága!!
A ventilátorok egymás mellett lennének!
Az
ARCTIC COOLING 12 - 14mm pwm nézegettem, nagy a légszállítása(ez eléggé fontos, nem dísznek van a venti a házban!) de azért nem is a leghangosabb) olcsó, jó légszállítása, viszonylag halk, szabályozható!
A kiszemelt venti rossz?
Vagy ha van ebben az árban ilyen tulajdonságú ventilátor, akkor tanácsolnátok pár márkát!
2 db 12 mm pwm
2 db 14mm pwm
1 db 15mm pwm (14mm foglalatúra gondolok, ha jól emlékeszem van pár gyártó akik ilyen típusú ventiket gyárt)
led nem kell, ha lehet feket jó lenne, de a kiszemeltem is fehér így kompromisszumokkal elmegy!
köszi szakik! :R

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#12120) krichd1 válasza SRII (#12119) üzenetére


krichd1
addikt

Szia!

A méretek nem stimmelnek, szerintem elírtad a mértékegységet.
A sima AC ventik nem jók, hamar tönkremennek, zajosak, átlagos a légszállításuk. Talán a CO-ban már jobb a csapágy, de még nem próbáltam (nem is fogom).
Ezek helyett ajánlanám, ha fekete kell, a Bitfenix Spectre PWM ventiket, 120mm, 140mm.
150mm venti most így hirtelen a Thermalright TY-150 jutott eszembe, de nem biztos hogy jó 140mm helyre. Inkább olyan ventik szoktak lenni, ami 140mm-es és 120mm-es helyere jó.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#12121) Zola007 válasza krichd1 (#12120) üzenetére


Zola007
veterán

"szerintem elírtad a mértékegységet."
de ennyiszer? :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12122) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok!
Vélemény Xilence COO-XPF120.TBL Fan 120mm kék LED és Xilence COO-XPF120.R Fan 120mm SILVERSTONE 120mm Mágneses porszűrővel vagy Inline porszűrő fémhálós 120mm?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#12123) SRII válasza Zola007 (#12121) üzenetére


SRII
őstag

hmm segíteni ugy is lehet,hogy egy 0-át odaképzelsz, sajna melo közben nincs időm olyan üzenetet írni ami számodra is megfelel, szerintem a többség levágta , TE NEM?

krichd1 köszönöm segítséged, hmmm megfontolandó, találtam még párat, nem is olyan könnyű a válogatás!
a 150mm Thermalright TY-150 és a nochtua is gyártja, így az olcsóbb lesz ez már megvan!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#12124) Zola007 válasza SRII (#12123) üzenetére


Zola007
veterán

látom növelni kellene a smiley-k méretét
nem kell mindent egyből vérig sértésnek venni, hidd el, boldogabb lenne a te napod is ha poénnak fognád fel

arcticra körülöttem is csak panaszkodtak, körülbelül 1-2 évet bírnak, Scythe ventiket nézd meg esetleg

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12125) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

92*92*25 ös ventiből milyet vegyek, ha igazán halkat akarok és mondjuk 2-3 ezer körül kéne valami.... Gondolom itt nincs árszórás és pcx-be bemegyek azt jól van... a kinézet nem számít

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#12126) SRII válasza Zola007 (#12124) üzenetére


SRII
őstag

Igazán nem akartam negatívnak tűnni, :R elnézésed kérném, a vetnit meggondolom, te vagy a második aki ellen van így köszönöm a tájékoztatást, így az általatok ajánlott ventilátora esik a választásom, köszönöm a segítségetek!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#12127) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Az 1000-2000Ft -os kategóriában milyen 12cm -es, PWM -es ventilátort javasolnátok gépházba?

:R

[ Szerkesztve ]

(#12128) Martell válasza nzozz (#12127) üzenetére


Martell
tag

Semmilyet. 2000-3000 között van olyan pwm amit javasolni lehet. Ha nagyon muszáj Artic Cooling. Az legalább csendes.

(#12129) Martin97


Martin97
aktív tag

Sziasztok!

Egy gigabyte 3dmercury ház vízhűtésének a ventillátoraival van problémám ugyanis összeszerelte mindent, indítom minden ventillátor megy kivéve a felső két ventillátort amik a radiátort hűtik. Így is 35 fok körül van a processzorom. Lehetséges hogy azok a ventillátorok nem indulnak el addig amég alacsony a processzor hőmérséklete, vagy más, komolyabb a probléma?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#12130) Zola007 válasza Martin97 (#12129) üzenetére


Zola007
veterán

Simán lehetséges, de azért ha tudsz szerezni, akkor rá kellene mérni a procira infrahőmérővel hogy hány fokos, ki tudja mennyire jó a belső hőmérsékletmérése.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12131) Martin97 válasza Zola007 (#12130) üzenetére


Martin97
aktív tag

Ok, Köszönöm a válaszod!
megpróbálok szerezni.

(#12132) krichd1 válasza nzozz (#12127) üzenetére


krichd1
addikt

2eFt felett kicsivel kaphatsz Bitfenix Spectre PWM-et, Thermalright TY-147-et. AC venti vétele pénzkidobás.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#12133) nzozz válasza krichd1 (#12132) üzenetére


nzozz
aktív tag

A Thermalright -ok szimpatikus cuccok, de hogy rakok be egy 14cm -es ventit 12cm -es helyre? Átalakítóval?

(#12134) krichd1 válasza nzozz (#12133) üzenetére


krichd1
addikt

[link]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#12135) nzozz válasza krichd1 (#12134) üzenetére


nzozz
aktív tag

Hmm... pedig nézem is a thermalright oldalát, de ezt a részét pont nem. Sharkoon Vaya házba kellene előre és hátra, 120 -as és 120/80 -as helyre...

(#12136) krichd1 válasza nzozz (#12135) üzenetére


krichd1
addikt

Ott vannak a pontos méretek, mérd meg a házad venti helyét, hogy elfér-e. Ha nem, akkor ott a Bitfenix Spectre PWM, ez szabvány méret.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#12137) csubuka


csubuka
addikt

http://www.pcx.hu/termek/chieftec-af-0925-pwm-ventilator-42275

Erről vélemény, esetleg alternatíva-jobb vagy olcsóbb alkatrészre? Az Arcticot hanyagolom, ha úgy gondoljátok, viszont jól csapágyazott kell mindenképpen, ez is golyós pl... de egysoros

Ez esetleg még:

http://www.pcx.hu/termek/xilence-coo-xpf92-r-pwm-ventilator-42999

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#12138) kungzi


kungzi
veterán

hali

a corsair sp120 és af120 között mi a különbség? házban szeretném lecserélni a ventiket, csak nem tudom melyik lenne a jobb... :F

(#12139) Killer01 válasza kungzi (#12138) üzenetére


Killer01
őstag

Az sp nagyon erős statikus nyomásban, ez kifejezetten jól jön hűtőbordáknál és vízhűtés radiátoroknál (ettől függetlenül házhűtésre is használhatóak természetesen).

(#12140) kungzi válasza Killer01 (#12139) üzenetére


kungzi
veterán

H100i-n sp120 van nekem is. De ház szellőztetésre melyik a jobb? 1 12cm-s menne hátra, 2 12cm-s alulra, egy 1 14cm-s előre. Felül van a radi a 2 sp120-al.

(#12141) Killer01 válasza kungzi (#12140) üzenetére


Killer01
őstag

Az af a legtöbb tesztben átlagosan szerepelt, én sp-t használnék ház szellőztetésre is (pláne ha már bevált).

(#12142) kungzi válasza Killer01 (#12141) üzenetére


kungzi
veterán

kár, hogy sp-ből nincs 140mm-s :F akkor 3db sp120 és 1db af140 lesz :)

köszönöm a segítséget

(#12143) hdekakas


hdekakas
senior tag

Üdv!
Van a házamban 3 hűtőventilátor, elvileg 600-2000 fordulatot tudnak, de mindegyik 1200-zal megy, és az OpenHardwareMonitor szerint 100%-on.
Mi az oka hogy csak ennyivel mennek, és hogy lehetne őket magasabb fordulatszámra bírni? :U

(#12144) Killer01 válasza hdekakas (#12143) üzenetére


Killer01
őstag

pwm-es mindhárom, mik a pontos típusok?

(#12145) hdekakas válasza Killer01 (#12144) üzenetére


hdekakas
senior tag

Ilyen ventilátorokról van szó.
Mindegyik 1200-zal megy, plusz-minusz egy kicsi, értelemszerűen nem mind hajszálpontosan 1200-zal.
Biosban is full-on van a fan kezelés.

(#12146) Pancsermeste válasza hdekakas (#12145) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Persze, hogy 1200-al mennek, hiszen 1200rpm-esek.

-= Pancsermeste® =-

(#12147) csubuka válasza csubuka (#12137) üzenetére


csubuka
addikt

Sziasztok!

Erre valaki tud valamit? Elég tanácstalan vagyok, bár ez a Xilence elég kínai alja márkának hangzik, d enem vagyok képben... én a Thermaltake-et venném, ha nem tudtok jobat ebben az árban vagy olcsóbban ugyanilyet (kettő kell kapásból majd)

(#12148) Killer01 válasza hdekakas (#12145) üzenetére


Killer01
őstag

3 vagy 4 pin-esek?

(#12149) hdekakas válasza Killer01 (#12148) üzenetére


hdekakas
senior tag

3 pin-esek.
Akkor ezzel meg is válaszoltam, hogy miért mennek csak 1200-zal. :(
De akkor miért árulják úgy, hogy 2000rpm... :W

Tudtok ajánlani 140mm -eset, 2000 fordulattal, ami kéken világít? :U
Ja, és Magyarországon be is szerezhető... :))
Nem találtam, csak 1200-asokat.

(#12150) Henk válasza hdekakas (#12149) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem 14-ben ilyen magas fordulatú nagyon ritka, annak már a hangja is brutális lehet. Mihez van szükséged ekkora fordulatú ventire? Itt van egy ami 1800-on megy max, de a 20 dBA értéket és fentartással kezelném. Ez állítólag tud 2000 rpm-et, de ez pwm-es. Esetleg ez bár ez 140x160 nem tudom elfér e nálad, ez 2500-at megy. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.