Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) Pityu. válasza Burt1793 (#12900) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Értem,nekem nincs ennyire csúcs gépem mégis visz mindent maxon

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12902) Burt1793 válasza Pityu. (#12901) üzenetére


Burt1793
veterán

Ennyi azért kell. Legalább nehéz megfingatni. Mert a windows 8.1 nem olyan szuper, mint a 7 volt. Igaz 7-8 sec alatt már meg van nyitva a firefox kikapcsolt állapotból win 8.1-gyel, de pl a feladatkezelőt nem hozza be rögtön, egy pillanatig homokórakarikát mutat.

(#12903) Pityu. válasza Burt1793 (#12902) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Isten mentsen a windows 8.1 től csak laptopon használom.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12904) Burt1793 válasza Pityu. (#12903) üzenetére


Burt1793
veterán

Én most raktam fel, összességében jobb, bár pl a speedfantól kifagy és az asusos ventiszabályzó semegy fel rá. (Biosban előre beállítottam mindent, így nem kell a windowsos állítgatás). Sebességre javult, pedig a win7 is elég jó volt ezzel a procival és a már majd' 3 éves ssd-vel.

(#12905) PainKiller13: Amikor nyomsz egy ctrl+shift+esc-et, nem homokórakörrel nyitja meg a feladatkezelőt? Lehetetlen. :D Rögtön nyílik a cucc, persze effekttel, de közben homokórázik a disznó. Na én attól már elszoktam. lehet, hogy majd valami moddal kikapcsolom a homokórakört. :D

[ Szerkesztve ]

(#12905) PainKiller13 válasza Pityu. (#12903) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem asztalin is az van, elég jó pedig, és 5-6 mp alatt full feláll a rendszer, nincs homokóra sem.

(#12906) Pityu. válasza Burt1793 (#12904) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én csak azért kezdtem használni laptopopn mert annak idején a win 7 es laptopom jól működött win 7 el de aztán valamiért behülyült most jól működik 8.1 el gyorsabb lett bár mivel nem teljesen kompatibilisek ezért a fényerőt nem tudom állítani a laptopon meg videokártya drivert is nehéz volt találni.

PainKiller13

Én asztalira sosem tennék,bár laptopra sem akartam,asztalin a win 7 nekem is gyors hisz ssd n van a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12907) PainKiller13 válasza Pityu. (#12906) üzenetére


PainKiller13
őstag

Hasonlítsd össze win7et win8.1el, vagy olvass teszteket, 8.1 jóval gyorsabb, de azthiszem erről van egy másik topic, én csak a tapasztalataim mondom :) Nekem gyárilag win 8.1 van laptopomhoz, van egy samsung driver update program, mindent automatikusan leszed hozzá, asztalihoz meg VGA driverek kívül semmit nem kellett leszednem.

(#12908) Pityu. válasza PainKiller13 (#12907) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen tudom van erre ezernyi topik de akkor be is fejezem nekem be vált a win 7 nincs vele semmi gondom,én maradok ennél,mert a 8.1 nem győzött meg ennyi.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12909) PainKiller13 válasza Pityu. (#12908) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem sok gondom volt a win7el, ezért is váltottam. Driver és egyéb kompatibilitási problémák.

(#12910) Burt1793 válasza Pityu. (#12906) üzenetére


Burt1793
veterán

ööö, én startdock-kal használom, fullosan start menüs, nincs egy metro app se. :) Olyan mint a win7, nincs annyira aero, kicsit szögletesebb, de a felület nem változott, szóval megérte.
Én minden drivert felraktam, de magától is felkerült még a vga drivere is. :)
A win-nél meg még netezni se lehet a szűz rendszeren, mert a lan drivert se ismeri.

(#12911) Pityu. válasza Burt1793 (#12910) üzenetére


Pityu.
nagyúr

nekem akkor is tökéletes

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12912) Burt1793 válasza Pityu. (#12911) üzenetére


Burt1793
veterán

Én is ezt mondogattam, csak mivel már megvolt a win8 enterprise, felraktam... és nem hittem benne, de jobb.

(#12913) Pityu. válasza Burt1793 (#12912) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De én próbáltam a 8 at is meg a 8.1et is nekem nem kell.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12914) 5150head válasza csabyka666 (#12898) üzenetére


5150head
senior tag

Nah azt is tesztelve, a cpu hűtőt szépen skálázza, de a házventiknek hiába állítom be a grafikont nem úgy viselkednek... nemértem :( Biosban kellene valamit állítanom?

[ Szerkesztve ]

(#12915) Burt1793 válasza 5150head (#12914) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez alaplapi program vagy speedfan? Lehet, hogy a lapod nem tudja szabályozni pusztán feszültséggel a cha fan connectort.

(#12916) 5150head válasza Burt1793 (#12915) üzenetére


5150head
senior tag

Fent írtam, hogy a speedfan nem csinált semmi. EasyTune-t próbáltam most amiben (ahogy láttam) a cpu fan működött. Az az érdekes, ha itt állítom (silent, normal extrem) úgy mennek a case fanok is, de ha külön akarom belőni és grafikonhoz, akkor nem. (advenced)
A lapom GA H87-D3H.

(#12917) csabyka666 válasza 5150head (#12914) üzenetére


csabyka666
addikt

Erről nem tudok nyilatkozni, sohasem kezeltem azt a progit. SpeedFan-nel van egy pár napos tapasztalatom, de ennyi összes.

Most az a kérdés, hogy a lapod hogyan kezeli ezeket a ventiket. Érdekes, hogy nekem egy régi Abit NF7-en a SpeeFan meg tudta állítani az összes ventit 0-ra, viszont az AN8-on (ami kicsivel újabb), szóba sem állt velem.

Gondolom, hasonló elven működhet a Gigabyte progija is, csak csili-vili...

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#12918) sb válasza sb (#12879) üzenetére


sb
veterán

?

(#12919) Pityu.


Pityu.
nagyúr

És akkor a cooler master hyper 612s cuccom ha le veszem a gyári ventilátrot és rá rakom a Noctua NF-F12 PWM 120mm ventilátort akkor frankó lesz?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12920) PainKiller13 válasza Pityu. (#12919) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nem érkeztek még meg?

(#12921) Pityu. válasza PainKiller13 (#12920) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most adták fel mert külső raktáros volt,meg pikk pakk pontra rendeltem,és vagy holnap de lehet inkább pénteken átvehető.Majdnem 4 félét rendeltem :) volt olyan kifutó kerek 14cm es noctua is de mondom legyen az újabból kettő azonos teljesítménnyel.Csak az a fura hogy pont a procira való ventilátorra 12hó garanciát írnak a többire meg 60hó garanciát.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12922) Pityu. válasza Pityu. (#12921) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Attól,hogy erre az egy ventilátorra 12 hó garanciát vállalnak még meg van az 5 év gyári garancia nem?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12923) PainKiller13 válasza Pityu. (#12922) üzenetére


PainKiller13
őstag

Igen, de valszeg csak elírták. Egyébként nem lesz vele sosem gond, 10 éven belül tuti nem. Én most vettem 5 éveseket... Olyan mint az új.

(#12924) csakdzsó


csakdzsó
tag

Üdv!

Ezeket a ventiket lehet vízszintes helyzetben használni?

[link]

és

[link]

Most ezek csúszó vagy folyadék csapágyazásúak?

[ Szerkesztve ]

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#12925) Pityu. válasza PainKiller13 (#12923) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem elírták írtam a pcx nek meg és azt mondták 12hó meg a számlán is úgy szerepel.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12926) PainKiller13 válasza csakdzsó (#12924) üzenetére


PainKiller13
őstag

Csúszócsapágyasak (position-invariant magnetic ball bearing NB-NanoSLI® 2NEW!), természetesen lehet vízszintesen is használni.

(#12927) csakdzsó válasza PainKiller13 (#12926) üzenetére


csakdzsó
tag

Akkor ez nem olyan hatékony,mint a folyadékcsapágyas ventik?Mert azok a legjobbak nem?

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#12928) PainKiller13 válasza csakdzsó (#12927) üzenetére


PainKiller13
őstag

Elméletileg igen, de ez ennyiért nem egy jó vétel az biztos.

Én nanoxiát vennék, VGA-ra azt is fogok rakni, ha lesz pénzem moddingolni.

(#12929) csakdzsó válasza PainKiller13 (#12928) üzenetére


csakdzsó
tag

"Elméletileg igen, de ez ennyiért nem egy jó vétel az biztos." - Mármint az általam belinkelt Noiseblockerek-re gondoltál?

-Na és a Multiframe verzió?

-A BeLoop verzió?

Ezek jobbak csapágyazás vagy bármilyen szempontból?

A Nanoxia ventikről azt olvastam itt,hogy azok is csak csúszócsapágyasak.

Én a legjobb ventillátor típusok közül akarok válogatni,de fekete legyen lehetőleg.

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#12930) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na ma meg jöttek a noctua ventilátorok,kíváncsi leszek majd.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12931) Burt1793 válasza Pityu. (#12930) üzenetére


Burt1793
veterán

Jól néznek ki, nekem csak két ilyen dobozom van. :P
Miért 4 különbözőt vettél? :D Az egyik csak beválik alapon? ;]
Biztos jó lesz.

Amúgy nem tudja valaki, hogy a nocuta miért ilyen kevés lapátot tervez a ventilátoraira?
A silverstone házam ventijei is11-12 lapátosak voltak, ahogy a gyári fractal design-ok is.

Képek:



(#12932) Pityu. válasza Burt1793 (#12931) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem tudom nem e privátban küldtem a választ kapkodok itt a két 14cm es ugyan olyan csak a két 12cm es más modell az egyik házhűtőnek hátulra a másik a procihűtőbordára.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12933) Burt1793 válasza Pityu. (#12932) üzenetére


Burt1793
veterán

Ja látom már. nekem is ilyen a 14-es (az van hátul), alul egy ugyanolyan van 12-esben (a táp miatt nem fér oda a 14-es, de teljesen más a kettő kialakítása, nem csak méretbeli különbségek vannak.
5V-on mennek (12V-on adják le a max teljesítményüket, a házon van egy 5, 7, 12V-os kapcsoló, ami 3 ventit szabályoz), nekem érzésre úgy tűnik, hogy a 12-es erősebben szív befele. De ez tuti tévedés. Olyan hangtalan az összes, hogy jó bejönni a szobába. Amúgy hátul full hideg levegőt fúj ki a noctua, tehát elég jó a széljárás, nincs meleg odabent a szigetelt ház ellenére se.

[ Szerkesztve ]

(#12934) Pityu. válasza Burt1793 (#12933) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nekem egy 14 es a ház tetejére megy ,egy a ház elejébe az egyik 12 es a házból hátra szív ki meg ugye egy a procihűtőn lesz,csak lehet volna olyan kerek 14 est is de mondom annyi fajta ne legyen már mert lehet egy helyről lesz meghajtva kettő.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12935) Burt1793 válasza Pityu. (#12934) üzenetére


Burt1793
veterán

Milyen házad van? Nem mennek rá a 14-es ventik? Sokkal nagyobb a hatásfokuk (persze szigetelt házban sokkal kevesebb...)

(#12936) Pityu. válasza Burt1793 (#12935) üzenetére


Pityu.
nagyúr

cooler master 690 II advanced,itt ezeknél a ventilátoroknál lehet csak úgy simán biosban is állítani a fordulat számot vagy csak azokkal a toldalékokkal amit hozzá adnak?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12937) Burt1793 válasza Pityu. (#12936) üzenetére


Burt1793
veterán

Alaplapfüggő. Az én alaplapom tudja feszültséggel szabályozni a 3 pines ventiket, így akár speedfannal tudom a windowsban szabályozni a fordulatukat. (igaz, most a ház szabályzóját használom)

(#12938) Pityu. válasza Burt1793 (#12937) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát én eddig úgy tudtam hogy biosban van 50%/75%/100%

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12939) Burt1793 válasza Pityu. (#12938) üzenetére


Burt1793
veterán

Mondom, ez nagyon alaplapfüggő. Én 0-ra is le tudom venni az alaplapon lévő ventik fordulatát (akár windowsból, akár biosból). Asus lapom van, a fanexpert is jó erre, de a speedfan az univerzális.
Majd most kiderül, hogy nálad mit tud az alaplap.

(#12940) Pityu. válasza Burt1793 (#12939) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Majd este neki fogok a szerelésnek

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12941) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na be szereltem a házba meg a processzora a ventilátorokat,a a képen láthatók dolgok meghajtottam a procit a prime95 el és már megy egy jó pár perce speedfan ban figyeltem az eseményeket ezek jó eredmények?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12942) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Enermax TB Silence-ről van valakinek tapasztalata? Lecserélném a VGA-n lévő Arctic Twin Turbo II-es ventiket két darab ilyenre, amit a VGA szabályozna PWM-el.

Pityu.: szerintem teljesen normális.

[ Szerkesztve ]

(#12943) Pityu. válasza PainKiller13 (#12942) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most kiderült az is hogy tartósab bekapcsolás után a táp ventilátora is hangokat ad halkan de idegesítő,viszont egy hely van ahol van olyan ventilátor 1500ft +1400ft szállítás,így szerintem drága mondom írok a cégnek levélben nem e küldenék el előre utalással de nem max ha személyesen megyek el akkor 1500ft ért megkapom,ja 280km re vannak tőlem.Így most nem tudom mit tegyek azt tudom milyen venti való a tápba,már kérdeztem fórumon hogy milyen ventivel lehetne helyettesíteni de félek hogy másik venti nem olyan lenne.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12944) PainKiller13 válasza Pityu. (#12943) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ezért jó a minőségi táp :))

(#12945) Pityu. válasza PainKiller13 (#12944) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Minőségi tápom van Sharkoon WPM 600w moduláris,ritkán hallom azt a hangot de nagyon halkan.
[link]

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12946) PainKiller13 válasza Pityu. (#12945) üzenetére


PainKiller13
őstag

Azért ezt a tápos topicba ne hangoztasd, nekem Seasonic G550 van, mintha nem is lenne benne venti :) Ki tudja lehet nem is megy :D

(#12947) Pityu. válasza PainKiller13 (#12946) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem nincsenek millióim tápra,de nagyon bevált táp jól dolgozik,nem csak a nagyon drága a jó ez is volt vagy 17EFt

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12948) PainKiller13 válasza Pityu. (#12947) üzenetére


PainKiller13
őstag

Azis drága táp, akárcsak ez, de kevésbé minőségi mint mondjuk egy Seasonic SS12 620W, ami egy árban van azzal. Most 20 felett van a tied, 22 ha jól néztem, én eladnám és vennék egy másikat. XFX Pro 650w Seasonic beles, és ezerszer minőségibb mint a sharkoon, hangtalan. Kb a ventillátor árát még mellérakod és megvan egy sokkal jobb, minőségibb, hatékonyabb táp.

(#12949) Pityu. válasza PainKiller13 (#12948) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem igazán van erre ost pénzem,most vettem a noctua ventiket az sem egy fillér volt,ráadásul már 2 éves lesz a tápom tehát többet kéne hozzápótolni ha ezt most eladnám.

Elég borsos ára van a tápnak amit ajánlottál [link]

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#12950) MaxxDamage válasza Pityu. (#12949) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

FSP Raider 550w -ot tudnám ajánlani, megfelelő ár/érték aránnyal mint minőségi tápot... (többet bír mint azt az ember gondolná...) ;)
Középkategória csúcs belsővel: FSP Raider táp

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.