Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) Zedz válasza Bacusuz (#13700) üzenetére


Zedz
addikt

Kell még egy hátra is, oldalra menne a nagy, hátra a kicsi. :)

(#13702) Bacusuz válasza Zedz (#13701) üzenetére


Bacusuz
őstag

a 12cmes ventiket nem tanulmányoztam ,de itt elindulhatsz hogy mi számít neked

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#13703) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Srácok ehhez a delta 120mm ventihez mit szóltok?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#13704) h1mpi válasza Bacusuz (#13703) üzenetére


h1mpi
nagyúr

a Wc-be jó lenne elszívó ventinek :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#13705) Zedz válasza Bacusuz (#13702) üzenetére


Zedz
addikt

Köszi, szétnézek!

(#13706) Bacusuz válasza h1mpi (#13704) üzenetére


Bacusuz
őstag

beraknád a szűrő mögé,és meghajlítaná

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#13707) Zsohi


Zsohi
őstag

Sziasztok,

GELID Silent 12 (FN-SX12-10) ismeri valaki? Az adatlapja alapján egészen ragyogó venti lehet, ráadásnak jó áron is adják és mivel 7 darabra lenne szükségem, így ez nagy plusz pont. :)

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#13708) Fateys


Fateys
tag

Üdv!
Egy Kolink CXA SA01 házam van és ebbe szeretnék 12cm-es ventilátorokat venni. Háromra van lehetőség,bár elől van egy ledes 12cm-es,de kétlem,hogy olyan nagy teljesítménye lenne.
Nem vagyok jártas a témába. Van olyan "szabály" hogy az első, hátsó, oldalsó ventik közül melyik legyen a legerősebb, melyiknek elég,ha kisebb a teljesítménye? Pl. logikusan gondolkozva az első befelé fújónak kéne a legerősebbnek lennie. Oldalsó nem tudom mennyit segít, milyen erős legyen. Kifelé fújó hátsónál jól gondolom,hogy nem kell egy bivaly erős ventilátor?
Tudom nem a legjobb a ház szellőzése,de ki kéne hozni belőle,amit lehet,mert jön a nyár és 35-40 fok szokott lenni a szobámba... Jelenleg az első ventilátor tápról megy maxon, nem vészes a hangja. Továbbiakban is maradhat az első befelé fújó tápról maxon? Gondolom ártani nem árt,ha mindig megy a friss levegő.
1-2 ezer forintos ventilátorokra gondoltam,így ezekből 2-3 db is 3-6 ezer forint, procihűtőt is cserélnem kell,úgyhogy jó lenne költséghatékonyan megoldani,de azért eredményesen.

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#13709) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Van 3 féle ventilátorom. Van egy gyenge, egy közepes, és egy magas légszállítású szélgép. A legnagyobb légszállítású hova kerüljön a házon belül? Előre hideget befújni, hátra meleget kivezetni, vagy felülre meleget kivezetni? A választ előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#13710) h1mpi válasza EnterR (#13709) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szerintem befújni előre. Felülre magától is megy a meleg levegő :) a közepes hátra a legkisebb cfm értékű meg felülre.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#13711) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Fractal Design ARC XL huzatosabba tetelen elmelkedem, eddig a gyari 3 Quiet venti van bent, 1000rpm max-al, elol, hatul es felul egy-egy. Javaslatok komolyabb huto teljesitmenyu nem tul hangos ventikre?

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#13712) EnterR válasza h1mpi (#13710) üzenetére


EnterR
veterán

Ha jól értem, akkor a legerősebb menjen előre? (A gyenge egy noname Aerocool, közepes az Arctic F12 TC, az erős meg a Swif2 120P)

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#13713) h1mpi válasza EnterR (#13712) üzenetére


h1mpi
nagyúr

igen-igen. Esetleg szerezz be még 2 db Swif2-t

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#13714) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

Ha csak 1db 3 pines csatlakozóm van az alaplapon, de 2 ventit szeretnék bekötni, akkor erre a kábelre lesz szükségem igaz?

Szerk.: erről a ventiről vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#13715) menledge válasza Zedz (#13714) üzenetére


menledge
senior tag

Neked ilyenre van szükséged. :)

[ Szerkesztve ]

(#13716) Zedz válasza menledge (#13715) üzenetére


Zedz
addikt

Hmmm jó az ha az alaplapra kötöm a kettő ventit?

(#13717) menledge válasza Zedz (#13716) üzenetére


menledge
senior tag

Persze! ;) Kettőt simán elvisz, de azért 4-5-öt már ne! :DDD

(#13718) Zedz válasza menledge (#13717) üzenetére


Zedz
addikt

Nekem még ezt a kettőt sem javasolták, ezért kérdeztem meg. De ha mégis a tápra kötöm, akkor gondolom az általam linkelt is jó lesz nem? :B

(#13719) menledge válasza Zedz (#13718) üzenetére


menledge
senior tag

Ki nem javasolta? Nyugodtan rákötheted! Ha tápra kötöd, akkor nem tudod szabályozni és mindig maxon pörög majd!

(#13720) Zedz válasza menledge (#13719) üzenetére


Zedz
addikt

Nem PWM-es az alaplapom.

(#13721) menledge válasza Zedz (#13720) üzenetére


menledge
senior tag

Hát nekem se! De 3pinen is lehet szabályozni (mondjuk nem tudom milyen lapod van)! Nekem most 800 alá van szabályozva a Vaya gyári ventije.

De ha meg nem tudod szabályozni, akkor meg tök mind1 melyikkel kötöd be. Válaszd amelyik szimpatikusabb vagy amelyik kábelt könnyebben beszerzed... :)

[ Szerkesztve ]

(#13722) Zedz válasza menledge (#13721) üzenetére


Zedz
addikt

Ilyenem van. Mondjuk nem zavar ha rendesen pörögnek, sajnos a házamban nem jó a szellőzés és kell ez a kis rásegítés.

(#13723) menledge válasza Zedz (#13722) üzenetére


menledge
senior tag

Figyelj, ha úgy is maxon pörgeted, akkor tényleg mind1, amelyik neked szimpatikusabb! Programot nem látok, ami szabályozná, de BIOS-ba megnézheted, én is onnan szabályzom vele!

Amúgy meg:
- 2 x CPU Fan connectors (1 x 4-pin, 1 x 3-pin)
- 1 x Chassis Fan connectors (1 x 4-pin)
- 1 x Power Fan connector (3-pin)

Szóval van ott PWM-es ventinek is hely, de a 3pineset is bekötheted oda, szóval nem kell y elosztót sem venned, hacsak nem 3 ventit akarsz működtetni. A Vayában nem is lehet többet. Bár még akkor is meglehet, h 1 a 3pinre, 1 a 4pinre, 1meg a cpu fan 3pinre.

(#13724) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Erre keresek vmi fan controllert, vkinek tapasztalat, otlet?
Asus Sabertooth 990FX (4pin), 6x Phanteks PH-F140HP venti es a CPU cooler Phanteks PH-TC14PE.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#13725) Bacusuz válasza Zedz (#13722) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szia

Az alaplapodon van 1x cpu fan 4pin pwm,1x3pin cpu fan,1x3pin ha fan.
Ebből az első kettő szabályozható használati utasítás 62.oldala :K

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#13726) menledge válasza Bacusuz (#13725) üzenetére


menledge
senior tag

Pontosabban, az első kettőt tudja automatikusan a lap szabályozni (CPU Fan 1-2), de a 4pineset (Chassis Fan 1) amit nem írtál oda, pedig van, azt tudja manuálisan is! :)

A 3pines (Pwr Fan) pedig valszeg megint automatikus vagy fullos.

[ Szerkesztve ]

(#13727) Zedz válasza menledge (#13726) üzenetére


Zedz
addikt

Ohóó köszi szépen. Akkor inkább PWM-s hűtők lesznek. :)

Egy kérdés: ha PWM-s ventit kötünk egy ezt nem támogató lapra, akkor az fullon fog pörögni?

(#13728) eszakas válasza Zedz (#13714) üzenetére


eszakas
senior tag

Itt is van egy párdarab.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#13729) menledge válasza Zedz (#13727) üzenetére


menledge
senior tag

Hát ezt meg nem mondom neked pontosan... :( szerintem igen, bár lehet tudja kezelni...
Azt tudom, h van olyan lap ami tudja szabályozni a 3pines ventit is a 4 pines csatlakozón is.

szerk.: Egy röpke guglizás után azt olvastam -amit gondoltam is- ha működik, csak fullon!

[ Szerkesztve ]

(#13730) Zedz válasza menledge (#13729) üzenetére


Zedz
addikt

Hmm akkor szerintem a hátsó hűtés az PWM-es lesz, az oldalsó 140es meg sima, mert úgy is csak 800on fog pörögni. Az nem vészes. :)

(#13731) menledge válasza Zedz (#13730) üzenetére


menledge
senior tag

Hát nem tudom milyen ventit és hova raksz!? De láttam kérdeztél CPU hűtőt is. Ha az lesz, akkor oldalra nem nagyon tudsz betenni ventit.

Én a helyedbe előre raknám a PWM ventit (gondolok itt arra, ha pl. az asztalon van a gép, ez a venti van legközelebb a fejedhez), hátra 3pineset (CPU Fan-ra kötve), és akkor oldalra a fullosat.

(#13732) Bacusuz válasza Zedz (#13730) üzenetére


Bacusuz
őstag

milyen házad van?

akarsz proci hűtőt is ,vagy a meglevőre csak egy venti ?

tehát összesen mennyi venti kell, és hova ,és mekkora?
Erre kellene egy válasz köszi :Y
(már annyit visszaolvastam hogy nem is rudom mi kell,így hátha jobban megy a segítség,esetleg egy képet is feldobhatnál)

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#13733) Zedz válasza menledge (#13731) üzenetére


Zedz
addikt

A gép lent van, tőlem viszonylag távol az asztal takarásában. Elől van a mezei Sharkoon Vaya venti, hátra kerülne ez, oldalra pedig ez.

De a cpu ventiről meg is feledkeztem most, hogy attól el férne e az oldalsó hűtés.

(#13734) menledge válasza Zedz (#13733) üzenetére


menledge
senior tag

Hát ha azt vennéd amit ugye ott ajánlottak (Thermalright Macho 120), az 150mm, a Vayába 155mm CPU cooler fér. Szóval oda akkor nem raksz ventit, max ha mondjuk vmi kisebb CPU coolert veszel.

De a komoly procid, a csendesség és tesztek alapján is jobban jársz egy jó CPU coolerel, mintha oda ventit tennél! :) Ha meg ilyen "messze" van és nem számít annyira a csendesség, akkor meg jó ha elől marad a gyári, hátra meg az új.

(#13735) Zedz válasza menledge (#13734) üzenetére


Zedz
addikt

Szerintem hosszabb távon jobb lesz a CPU cooler, akkor marad csak a hátsó venti. Köszönöm a segítséget! :) :R

(#13736) menledge válasza Zedz (#13735) üzenetére


menledge
senior tag

Szerintem is! :K Nincs mit! ;)

Plusz ha belegondolsz, a CPU cooler venti iránya is megegyezik a többiével, ezáltal az is besegít kicsit. Míg az oldalsó pont keresztbe fújná az elölről áramló levegőt.

(#13737) XXArcAngelXX


XXArcAngelXX
tag

Sziasztok!

A házam egy CM Stryker. A ventik a gyári setup szerint vannak benne, ezek alapböl jártak hozzá. Fent egy 200mm, hátul egy 140mm, elöl pedig 2db 120mm(közép, és lent). A fenti illetve a hàtsó venti légszállítása kifelé a 1,5 szerese a 2x120mm beszívásának. Ez ha jól tudom negatív légáramlás. A vga egy Gigabyte Gtx 760 4gb ami maga köré illetve hátul is fújja ki a levegőt (Windforce hűtő, 3 venti). A procit egy CM Hyper 212 Evo fogja hűteni.

Opcionálisan előre még egy 120-as légkavarót (felülre), illetve a ház aljába a táp elé még egy 120-ast tudok tenni ami a vga jobb oldali 1/3-àra fújna. (Ha kiveszem a szervìz dobozát akkor még egy 120-as befér)

Arra szeretnék választ kapni hogy ez így jó a rendszernek hűtés ügyileg, vagy pozitív hűtésből profitálnék többet? Esetleg máshogy rendezzem a ventiket?

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#13738) h1mpi válasza XXArcAngelXX (#13737) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szia!

Nekem egy Trooper van, ami ugyanaz. A fenti 20 cm-est érdemes cserélni, mert ezek a nagy "dögök" nem túl hatékonyak. A negatív légáramlás az alapvetően jó, mert nem reked bent a meleg levegő. Én előre betettem 2 db Scythe Slip Stream 1900rpm 120 mm-es ventit és ami megmaradt gyári ledes 120 mm-est azt alulra.
Elvileg mind a kettő elfér, de én csak a táphoz közeli raktam be. A hátsó 140 mm-es ventit Akasa Viper 140 mm-esre cseréltem (erre nem volt szükség nagyon, csak a H110-en is 2 db Viper van és a design miatt lett ez is cserélve :)) ) Érezhetően jobb lett a levegő csere a házban. :K

Az oldalsó venti ebben a házban csak összezavarja a légáramlatot, nem ajánlom befújásra max. ha oda tolja a vga a meleget, esetleg szívóra mehet, de nem számít sokat. Ezt is kipróbáltam.

Kép az elrendezésről (ami látszik persze)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#13739) XXArcAngelXX válasza h1mpi (#13738) üzenetére


XXArcAngelXX
tag

Újabban akárhol kérdezek valamit mindig h1mp1be futok :))
Félre ne értsd! :R

Az ötlet jó amit mondasz csak van valami amit még szintén szeretnék megvalósítani. Ez pedig a szép vörös ledes ventik. Tudsz valami alternatívát? Amiket eddig néztem: Aerocool Dead Silent, Bitfenix Spectre Pro. De ezeknek a légszállítàsa jóval kissebb mint amiket te ajánlottàl :( de bitang jól néznek ki és csendesek is.
Passz hogy mi legyen :F Az ssd racket ha kiszerelem akkor oda tudok tenni ventit. Gondolom a légáramlásból nincs olyan hogy elég, max a zajjal kell megalkudni.

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#13740) h1mpi válasza XXArcAngelXX (#13739) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mert ezek a topikok érdekelnek engem is. ;] A ledes témakörben nem tudok segíteni, mert nekem az adatok a fontosak a kinézet másodlagos csak. Persze ha veszek egy fajta ventit, akkor nem rakok össze vissza mindenhova mást. Ezért lett a Viper hátra. :P Szerintem ennél a háznál ha bejön, 250 CFM és kimegy 330 CFM, akkor az teljesen jó. Nekem a 4770K H110-el idle állapotban 22-23 fokos, a GPU, pedig 24-26 fokos.
Ennél nem kell jobb szerintem. A linx is lemegy 4.4-en 85 fokos max. core temp mellett. Ez a régi hűtővel és a régi ventikkel 98-100 fok volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#13741) Aurig@ válasza h1mpi (#13738) üzenetére


Aurig@
őstag

"A fenti 20 cm-est érdemes cserélni, mert ezek a nagy "dögök" nem túl hatékonyak." Ezt általánosságban jelented ki vagy egyéni tapasztalatból?

Nekem egy Overseer RX-I-es ház van. Elöl egy gyári 20 cm, fent egy gyári 20 cm és egy CM MegaFlow 200, hátul pedig egy gyári 12 cm Turbo Fan! Nagyjából 6-7°C-al lett hűvösebb minden, mint eddig volt a 25-26 (nyáron: 29-31°C-os) szobában.

Szerintem (saját tapasztalatból) felesleges cserélni a fenti 20 cm-es nagy "dögöt". Jóval hatékonyabb a hűtés, mint volt. (Lehet, hogy ez csak egyéni eset!?)

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#13742) XXArcAngelXX válasza h1mpi (#13740) üzenetére


XXArcAngelXX
tag

Zsìr! Plussz 1db Cimbora :C

Figyelgessél csak:
http://www.aerocool.com.tw/fan/shark-fan/568.html

Ehhez mit szólsz? Cfm eléggé jó, és nem is brutál hangos.

CM hyper ventijeit gondolom szigorúan a hátsó kifújóra irànyítsam?

Vízre mèg nem telik, mindig van helye a zsetonnak :DDD

A hàzikóból nekem az oldalplexis van, és nem akarom elcsúfítani barkàcsolással.

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#13743) h1mpi válasza Aurig@ (#13741) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen, de neked egész más a házad. Ha megnézed a 20 cm-es CFM értéke 110. Ha felteszel 2 db 120 mm-est, akkor 2X110 lesz a CFM értéke. Az pont a duplája. Alapvetően persze elég a 110 CFM is..

(#13742) XXArcAngelXX: A 82-es CFM már vállalható érték. Mivel neked fontos a led és az egyén nyalánkságok :D ezt ajánlom. Igen a cpu veni, ha teheted hátra fújja a meleget és onnan szépen gyorsan távozik. Ami meg nem az kimegy a tetején. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#13744) Anubris válasza XXArcAngelXX (#13742) üzenetére


Anubris
őstag

Én is pár napja rendeltem be ebből a shark-ból, csak 3 kéket remélem, jó lesz.

(#13745) XXArcAngelXX válasza Anubris (#13744) üzenetére


XXArcAngelXX
tag

HELÓHELÓÓÓÓ!!!!!!!!!!!!!!! :DD

Amint beszerelted őket képeket ide!!!!!! :K

Nagyon örülnék neki.

Ja igen ( Isten áldja az üzemeltetőket a szerkesztési időért) : Légyszives azt is osztd majd meg hogy mi a pontos konfigod!!!!!! :K

[ Szerkesztve ]

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#13746) Anubris válasza XXArcAngelXX (#13745) üzenetére


Anubris
őstag

I7-4770K
Scythe Ashura hűtő
Asrock Z87M Extreme 4
EVGA GTX 780 Ti Classified
Corsair Vengeance 8 Gb 1600 Mhz
Samsung 840 EVO 120 gb SSD
WD Red 2 TB HDD 7200 rpm
XFX 650 Pro modu
ASUS BW-12B1LT Blu-Ray
Zalman Z11 plus ehhez vettem előre és hátulra 1-1 scythe slip stream 1900 rpm-et, felülre 2 alulra egy kék led shark-ot. Illetve még elöl van egy gyári led zalman és oldalt két 80 mm-es zalman hdd/ssd venti hűtő. Meg most vettem egy Aerocool F4XT-t is a fontosabb ventik kezeléséhez.

Majd ha kész lefotózom, meg remélhetőleg lesznek hömérséklet változások is játék közben. :)

(#13747) XXArcAngelXX válasza Anubris (#13746) üzenetére


XXArcAngelXX
tag

KÖCCE!!!!!!!!!!!!!! :C

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#13748) Aryan


Aryan
senior tag

Filózok, hogy a Fractal Design Node 304-ben lévő ventiket lekellene cserélni. Gyári szabályzóval is van azért hangjuk. Elől 9cm-es, hátul 14cm-es venti van .

Mit érdemes venni ami halk?

(#13749) Fateys


Fateys
tag

Arctic F12 PWM vagy Arctic F12 PWM CO-t vegyek? Megéri a CO a +800-1000FT-ot? Légszállításuk úgy látom ugyanaz (74CFM), mindkettő pwm-es, nem tudom melyik halkabb.
Az miért van,hogy elvileg az AC weblapján 6 év garanciát írnak,de itthon szinte mindenhol 1 év garanciát vállalnak rá?
Köszi előre is!

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#13750) painkillerx


painkillerx
tag

Hello, felteszem itt is a kérdésem, hátha itt jobban hozzáértő ember rátalál :)

KÉRDÉS LINK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.