Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) Killer01 válasza N.Ferry (#12400) üzenetére


Killer01
őstag

Ha radira kell akkor a statikus nyomás legyen a fő szempont ne a m3 vagy cfm :N A legtöbb nagy légszállítású venti a kis statikus nyomás miatt nem ideális radira (elforrni nem fog alatta a vas, de nagyobb rpm kell neki ugyanahhoz a Celsius-hoz).

(#12402) Algol válasza N.Ferry (#12400) üzenetére


Algol
senior tag

A Noiseblocker BlackSilent Pro Fan PK3 - 140mm jó lesz.

Összehasonlíthatod a gyártó által megadott adatokat az általad is ismert Enermax gyári adataival. Itt említem meg, hogy a Merlin oldalán megadott adatok eltérnek a gyári adatoktól, lásd: Noiseblocker

Enermax T.B. Vegas Duo UCTVD14A (változtatható fordulatszámú)
fordulatszám: 750 - 1500 RPM, légszállítás: 42,4 - 90,8 CFM, nyomás: 0,885 - 1,772 mm-H2O,
zajszint: 15 - 25 dBA, áramfelvétel: 0,6 A

Noiseblocker BlackSilent Pro Fan PK3
fordulatszám: 1700 RPM, légszállítás: 90 CFM, nyomás: 1,65 mm-H2O, zajszint: 32,5 dBA, áramfelvétel: 0,2 A

Az áramfelvételből látszik, hogy az Enermax motorja jóval erősebb, ezért ellenállást jelentő környezetben - mint a radiátor - jobban fog teljesíteni, de a Noiseblocker is nagyon jó ventilátor, megfelelő lesz neked.

Üdv: Algol

(#12403) Dalzarus


Dalzarus
tag

Sziasztok, létezik olyan Y elosztó ami 2 darab 3 pines ventiből 1 darab 4 pinest csinál? És ha igen akkor hol lehet kapni?

[ Szerkesztve ]

(#12404) Dalzarus válasza Dalzarus (#12403) üzenetére


Dalzarus
tag

+1 még egy kérdés. 2ezer forint körül keresek matt fekete ventit. Egy CM Storm scout 2 ház, 3 darab gyári ventije mellé fog menni. Tudom, hogy nem sok a keret, de a gyári hűtők is csak alsó kategóriások, tehát arra a plusz ventire sem akarok sokat költeni. Ezzel szemeztem.

[ Szerkesztve ]

(#12405) Algol válasza Dalzarus (#12403) üzenetére


Algol
senior tag

Nem létezik, mert mi értelme lenne!

A 4 pines ventilátorok PWM vezérlésűek. A ventilátorcsatlakozók bekötése:

1 --- GND
2 --- +12V, tápfeszültség
3 --- fordulatszám jeladó, kimenet
4 --- PWM vezérlő bemenet

A 2 csatlakozósak az első kettőt, a 3 csatlakozós ventilátorok az első három csatlakozó bekötést használják.

Ha arra gondoltál, hogy két ventilátort szeretnél működtetni a processzorhűtő alaplapi csatlakozójáról, de két 3 pines ventilátort, akkor alkalmazz 3 pines Y elosztót.

Üdv: Algol

(#12406) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!
Az normális, hogy a pwm-es ház venti "gyorsításkor", amíg fel nem veszi az idle fordulatot, meg amikor fordulatszámot vált akkor ilyen nyüszítő hangot ad ki?

(#12407) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!
Szerintem ez a jó topik erre :K
Kis kieg: 1általán hány ventit tud ellátni egy tápcsati?
Nagyon megköszönném a szekértő segítséget a linkelt kérdésre! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#12408) regass777


regass777
csendes tag

Sziasztok! Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a speedfan program amivel elvileg tudom szabályozni a fanokat, speed0,speed1 stb helyett pwm1, pwm2 stb van. akár hová állítom a %-ot, semmi sem változik..mi a gond? [link] itt egy kép róla. Köszönöm!

(#12409) csubuka válasza Hunork (#12407) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, szerencsét próbálok ott...

(#12410) Killer01 válasza Hunork (#12407) üzenetére


Killer01
őstag

Úgy van ahogy írtad. Mivel a ház tudja szabályozni, "lehagyták" a fordulatszám mutatására szolgáló vezetékezést (költséghatékonyság :D ). molex-ről sok ventit meg lehet hajtani, általában az előlapi ventiszabályzók is 1 molexről mennek, van amelyik 6 csatornás.

(#12411) Beast007


Beast007
aktív tag

Sziasztok!
Le szeretném cserélni a felső ház ventimet egy nagyobb teljesítményűre, tudnátok ajánlani valami jófajtát helyette? A mostani (Silverstone 120mm , 950rpm, 18dBA) szerintem nem tudja teljesen lehúzni a meleg levegőt a cpu hűtőről. (Thermalright Silver Arrow SB-E extreme 3 ventivel)

(#12412) Hunork válasza Killer01 (#12410) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm a választ! :R
Majdnem kész vagyok, a ház remek, a szerelés pofon 1szerű, a ventik iszonyat csendesek. :K
Sajna a procihűtőm még nincs lecserélve, majd gondoskodom róla egy Xigmatek Loki II személyében, ez a Freezer böhöm mély, a memók miatt nem lehet másképp. Meg hát mATX lap, így a méretek adottak.
Kábelek még nincsenek mind elrendezve, de így is több mint fele hátul van, Sajnos, a 24 tűs kábel nagyon vastag, így kompromisszumot kötöttem, a sok-sok kicsi megy hátra.
A szabályozás érzésre megy, Low-on halványabb a LED venti és kicsit csendesebb és lassabban pörög a 4 jószág, de igazából nagy különbség nincs.
Gondolom, ha egy 4 tűs kábelt veszek és arra dugom a láncolatot, akkor ezen változtathatok...

Jelenlegi hőfokok:
Alaplap: 30
CPU: 30
GPU: 36
PCH: 43
A három HDD-ből egy 31 fok, többi alatta.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#12413) csakdzsó


csakdzsó
tag

Üdv uraim.

A lehető legjobb 12-es ventit keresem házventinek,vízszintes pozícióba.

Tanácsokat kérek.Köszi. :R

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#12414) eszakas válasza csakdzsó (#12413) üzenetére


eszakas
senior tag

Miben legyen jó? Légszállításban, csendben, színben?:) PWM-es vagy 3pines?

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#12415) jeni válasza eszakas (#12414) üzenetére


jeni
félisten

A PWM venti esetén csak a proci használatánál van jelentősége,gondolom én.
Amúgy a Noctua NF-P14 FLX 140mm ventije ami nem PWM,de adnak hozzá 2 db csillapító kábelt amivel még 3 értékre lehet állítani ezáltal a sebességet annak valamely csatlakozásával-ez van beszerelve a HTPC SIlverstone GD05 házban a Thermalright AXP-100 hűtőre téve fix 1200 állandó fordulaton. Normál módban ott 25'C a hőmérséklet a CPU-nál,körülötte szintén annyi.

LED-s ventit nem vennék mert ha kiég a LED akkor az a része nyuku,meg aztán a színes lapátoknak sem lenne értelme,zöld ,kék,sárga piros mindegy szerintem

itt a léghűtés topikja

[ Szerkesztve ]

(#12416) jeni válasza csakdzsó (#12413) üzenetére


jeni
félisten

(#12417) Henk válasza jeni (#12415) üzenetére


Henk
veterán

Én is swif2-t használok, de én házhűtőnek is 120P-ket vettem ami pwm-es. Igaz nekem szabályzóra vannak kötve de így 500-1800 rpm között szabályozhatom őket. A pwm-es általában tágabb tartományban használható mint a fix fordulatúak.

(#12418) glspeter1


glspeter1
őstag

Sziasztok!

A 14cm-es Be Quiet! Pure Wing 2-es ventikkel mi a tapasztalat ? Mennyire jó házhűtő ventilátorok ?

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#12419) csakdzsó


csakdzsó
tag

Sziasztok.

Köszi a segítséget,tulképp nem voltam biztos a folyadékcsapágyasok vízszintes használatában.Ezek szerint lehet csont nélkül?

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#12420) Memorystick


Memorystick
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem.

Van egy gépem amibe szeretnék magasabb hűtési hatékonyságot elérni.
A gépház amiben bele szeretném tenni a ventilátorokat az egy Cooler Master Glite 430-as ház.
A házban egy Intel I5-ös 2500K processzor,egy Asus 2gb DDR5-ös videó kártya 8gb Corsair RAM,Gigabyte alaplap teljesít szolgálatot.

Aki ismeri a házat az tudja a felépítését.
Olyan emberektől szeretnék tanácsot kérni akik értenek is hozzá és szívesen segítenek a szakértelmükkel.

Gondoltam felülre hátuljára és oldalara ventilátort,de nem értek annyira hozzá,hogy össze is állítsam.
Minél olcsóbban, jó hatásfokot szeretnék elérni.

Köszönöm a segítséget! :)

(#12421) Algol válasza Memorystick (#12420) üzenetére


Algol
senior tag

Az egy alsótápos ház. Alapesetben előre és hátulra célszerű ventilátort rakni. Elől eleve van egy gyárilag beépített 120 mm-es ventilátor. Ha nincs kifogásod ellene, akkor maradjon, ha mindenképp cserélni akarod, akkor ide inkább egy 140 mm-eset tegyél (megvan a helye).

Ez a két ventilátor egy átlagos konfigurációhoz elég. (Ilyennek tekintem a tiedet is, nem írtad, hogy húznád a processzort és a videokártyád pontos típusa is homályban maradt.) Ha a videokártya túl sok hőt termelne, akkor esetleg számításba jöhet oldalra tenni még egy ventit, az közvetlenül a kártyára fújná a hideg levegőt.

Végül három 120 mm-es ventilátor, sorrendben növekvő légszállítással és növekvő zajjal:

Coolink SWIF2 1201 --- 55,4 CFM = 94,2 m3/h --- 18,2 dBA

Coolink SWIF2 120P --- 75,1 CFM = 127,6 m3/h --- 27,1 dBA

Scythe Slip Stream SY1225SL12SH --- 110,3 CFM = 187,5 m3/h --- 37 dBA

Üdv: Algol

(#12422) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

sziasztok
Van egy fractal design r4 házam és benne asus gtx 560Ti meg i5 4570 evo212 hűtővel és 3 vinyo:)
Gondoltam veszek a házba 1-2 ventilátort mert nem egy nagy összeg.
Mit ajánlanátok? Hova érdemes rakni?előre?fentre?lentre?

előre is köszönöm a javaslatokat :R

(#12423) Memorystick válasza Algol (#12421) üzenetére


Memorystick
csendes tag

Először is köszönöm a segítséget :)

Amit középsőnek írtál az elnyerte a tetszésem.Ez rakható hátulra és az oldalára is?

Üdv

(#12424) Memorystick válasza Algol (#12421) üzenetére


Memorystick
csendes tag

Még annyi,hogy olyan ventit ebbe a házba( Cooler Master Glite 430) ami világít tudsz ajánlani?
Egyébként a videó kari az egy Ausus 7850-es.

(#12425) zsoika válasza Hunork (#12412) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Már nem azért, de nem fordítva van felrakva a procihűtőd?

(#12426) Algol válasza Memorystick (#12424) üzenetére


Algol
senior tag

A házadba előre 120- vagy 140 mm-es ventilátor tehető, minden más helyre 120 mm-es.

Géped fogyasztása, ha semmit sem húzol maximálisan 300 watt lehet. Ezt az értéket persze játékok alatt meg sem tudod közelíteni, de azért kellenek a legalább közepes légszállítású ventilátorok, mint amit választottál.

Kérdésedben valahol szerepelt az "olcsón" elvárás, ezért nem javasoltam az Enermax T.B.Vegas Duo UCTVD12A ventilátort. Ez a LED-es ventilátorok királya. Nagyon jó paraméterekkel rendelkezik. Sebessége kézzel állítható. 11-féle fénymintázatot tud megjeleníteni LED-jeivel, a LED-eket ki is lehet kapcsolni. Sajnos egy darab áráért két Coolink SWIF2-t kapsz.

Üdv: Algol

(#12427) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Keresnék HALK (tényleg halk), lehetőségekhez képest minél költséghatékonyabb, kis fordulatszámú 120mm-es ventilátort, 2db-ot. 1 jönne cserének (most egy Arctic F12 van, de hangoskodik...) a ház (RC-430) elejébe a HDD-k elé, 1 meg a Brockenre (PWM-es jó volna) a hozzá adott helyére.

Mit tudnátok ajánlani? Illetve hol érdemes nézelődni? :F

(#12428) Algol válasza traktorgumi (#12422) üzenetére


Algol
senior tag

Házad elrendezése és géped fogyasztása hasonlít a (#12420)-ban szereplőkhöz.

Teljes mértékben ugyanazt mondhatom neked is, amit a (#12421)-ben leírtam.

Valamint lásd még (#12426)-et is.

A különbség csak annyi, hogy a te házad az egy komolyabb konstrukció, minden ventilátorhelyre tehetsz 120 mm-es vagy 140 mm-es ventilátort. A 140 mm-es ventikkel halkabb üzemet érhetsz el, azonos légszállítás mellett, ha teheted válaszd ezeket.

Figyelmedbe ajánlom az Enermax T.B.Vegas Duo UCTVD14A ventilátort, ez 140 mm-es.

Üdv: Algol

(#12429) scream válasza Algol (#12428) üzenetére


scream
veterán

Akkor ezek szerint én is egy 140mm és egy 120mm-es HALK ventit keresek, lehetőleg ami nem világít, csillog, kattog, zümmög, zenél. :DDD

(#12430) Algol válasza scream (#12427) üzenetére


Algol
senior tag

A Coolink SWIF2 ventiket javaslom.

A SWIF2-1200 halkabb, a SWIF2-1201 több levegőt szállít, a SWIF2-120P pedig PWM-es.

Ezek jó ár/érték arányúak.

Itt, itt és itt választhatsz.

Üdv: Algol

(#12431) scream válasza Algol (#12430) üzenetére


scream
veterán

Én ezeket néztem ki : BeQuiet! PureWing 2 140mm és 120mm.

SWiF-eim már voltak régebben, 1201-esek, de elég nagy szélzajt csaptak a házban, így valami kisebb fordulatszámút (1200) keresnék.

(#12432) Algol válasza scream (#12431) üzenetére


Algol
senior tag

Kérdésedben szerepelt a "minél költséghatékonyabb" kitétel, azért ajánlottam a SWiF2-ket.

Sajnos a PureWings 2 ventikről nem tudom biztosan kijelenteni, hogy sokkal jobbak lennének a SWiF2-knél, saját tapasztalatom nincs, összehasonlító tesztet kellene keresni.

A BeQuiet! SilentWings 2 az egyértelműen sokkal jobb, mint a SWiF2. A PureWings 2 a SilentWings 2 költséghatékony változata, a több mint kétszeres árkülönbség jelenthet valamit. A gyártó oldalán a zajra vonatkozó adatok szerint nincs akkora különbség a kettő között:

Silent Wings 2 140mm 1000rpm, zajszint 12V-nál: 15,8 dB(A)

Pure Wings 2 140mm 1000rpm, zajszint 12V-nál: 18,8 dB(A)

Az árkülönbséget egyébként az élettartambeli különbségek indokolják.

Üdv: Algol

(#12433) traktorgumi válasza Algol (#12428) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Koszonom :R

(#12434) Hunork válasza zsoika (#12425) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!
De azért! :D
Mivel Geil Enhance Corsa van a gépben, nem kicsit magas, és a tök Freezer meg iszonyat széles ventivel rendelkezik, másképp nem megy. VGA felé dettó, lelöki a kártyát...de mivel proci csere előtt állok, ennek okán befigyel egy Termalright True Spirit 120, ami csúsztatott tornyos hűtő, és akkor nem lesz gond. :N

Mondjuk most sincs, Alaplap 29 fok, Proci 30 fok, GPU 32 fok, és igen, nyilván sirály, hiszen nem nyár van, de a házikó rengeteget javított!!! :K :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#12435) Chappy


Chappy
tag

Heló!

Visszanéztem a fórumot, elég megosztottak a vélemények az Arcticcal kapcsolatban. Nekem egy 8 és egy 9 cm-es van/volt a régi házamban, a 8cm-es másfél éves, és még nincs baja (a másik pedig még csak fél éves). Most új házba 12-14 cm-es ventik dukálnak. Ahogy néztem edigitalon, kb az arcticnak a legjobb a hőszállítása (74 CFM), valamint nem is hangosak. Mivel sok forrás azt írja, hogy kb mindegy hogy 12 vagy 14, inkább 12 felé hajlok..

Viszont az 1-2 év azért eléggé nem jó. Főleg, hogy egy darab CO hűtőjük van, ami ráadásul PWM-es (nekem mondjuk ez a feature nem kell, így jobb lenne CO PWM nélkül). Az ilyen hiperfaszának beállíított japán duplacsapágyas kb mennyi ideig bírja? Vagy annyira új hogy erről még nincs tapasztalat?

Egyébként van olyan elérhető árú venti, ami egyértelműen jobb ezeknél az arcticoknál? legalább 65 CFM-hez ragaszkodok.Viszont ilyen világítás stb nem kell, pwm se fontos.

Most zalman z9 házam van, 4 ventit adtak hozzá (ebből 3 világítós, egy meg nem). Ezeknek kb mekkora CFM-je lehet? Sajnos fogalmam sincs hogy kell mérni, szerintem nem is tudnám megcsinálni, az adatot meg nem közölték sehol. Megéri ezeket lecserélni?

Üdv.

(#12436) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

12cm-es méretben most mi számít jónak? Természetesen halk, jó légszállítású és olcsó legyen :))

(#12437) Algol válasza diegho (#12436) üzenetére


Algol
senior tag

Lásd: (#12430)

Üdv: Algol

(#12438) Chappy válasza Algol (#12437) üzenetére


Chappy
tag

Az arctic-ok 125 m3/h-t tudnak ugyanennyiért, van pwm, hőérzékelős és "buta" is. Akkor hogy is van ez? Ráadásul a gari is ennyi.

(#12439) Henk válasza Chappy (#12438) üzenetére


Henk
veterán

De mennyire hihető, hogy az Arctic 1350 rpm-en ugyanannyi levegőt szállít mint a Coolink 1700-on, ráadásul jóval halkabban és még az ára is mennyivel kedvezőbb (ez az AC egy főnyeremény). Nekem volt mindkettő, de ez nem teljesen fedi a valóságot. A pro verzió meg egy vicc.

(#12440) diegho válasza Henk (#12439) üzenetére


diegho
nagyúr

Nekem is AC van (van noctua ventim is 5250 volt 6 éve, de olyan motorzaja van, hogy megőrülök tőle) és vagy halk de nem hűt, vagy hangos és hűt is. Nézegettem ilyen 2.5k-ig a ventiket, elég sok van, pár nevesebb, amiket találtam:
Alpenföhn Wing-Boost 120
BitFenix Spectre PWM 120mm
Noiseblocker BlackSilent Fan XL1
SCYTHE SLIP STREAM SY1225SL12L
SCYTHE SLIP STREAM SY1225SL12M
LEPA Chopper LPCP12N-R
Scythe Glide Stream 120 SY1225HB12L
Scythe Glide Stream 120 SY1225HB12LM

ezeket csak merlinnél találtam. Ezek közül papíron a Glide Stream LM-es verzió a legjobb SPCR tesztben sem tűnik rossznak.

(#12441) Chappy válasza Henk (#12439) üzenetére


Chappy
tag

Ok ezt értem, de akkor miért ír rá ennyit? Mert azt látom, hogy itt többen írtátok, hogy volt, de nem jobb, viszont máshol nemigen találok rá semmit, hogy nagyon szar lenne. Gondolom a saját honlapjukon nem írnának rá 74 cfm-et ha nem lenne annyi. A pro az tényleg vicc az 54 cfm-mel.

(#12442) Henk válasza Chappy (#12441) üzenetére


Henk
veterán

Pont a gyártó ír rá általában szebb értékeket mert Ő el akarja adni. Ha azt írná, hogy 40 dBA meg 30CFM akkor gondolom nem azt választanád. Aztán ha valaki reklamál mondjuk a zaj miatt akkor, ja de mi nem 30 cm-ről mértük hanem 1 m-ről és máris igaz (ez csak egy kisarkított példa). De azt azért érdemes megnézni, hogy az általad linkelt oldalon a 2 pro verzióból a sima 1500 rpm-es és 54 CFM a pwm-es meg max 1350 rpm és 74 CFM. 2 teljesen egyforma ventiről beszélünk csak az egyik pwm vezérelhető és alacsonyabb fordulaton majdnem 1,5-szer annyi levegőt szállít. :Y
Ezért szeretem a személyes tapasztalatot mert ezek a feltüntetett értékek a legritkább esetben fedik a valóságot. Arról nem is beszélve, hogy hang és hang között is van különbség. Nem mindegy, hogy egy ventinek mély, búgó motorzaja van vagy magas, visító. Nem mindenki egyformán érzékeny rá és ez aztán sehol nincs feltüntetve.
Az AC venti azért jó mert olcsó és ehhez mérten elfogadható paraméterekkel rendelkezik. Én is használtam egy darabig őket, de ha szán rá többet az ember talál nála jobbat, ami mondjuk ár/érték arányban lehet, hogy rosszabb mint az AC.

[ Szerkesztve ]

(#12443) Chappy válasza Henk (#12442) üzenetére


Chappy
tag

Értem köszi! Nekem úgy evidens volt, hogy nem írnak rá annyit, amennyit nem tud, mert mondjuk jól megbüntetik őket. De akkor nem így van.

(#12444) diegho válasza Chappy (#12443) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem büntetik. Simán lehet 1000000000000000000000000000000 m3/h légszállítású ventire írni 0dbA-t, hiszen senki nem írta hogy a saturnus egyik holdjáról mérték...

(#12445) diegho


diegho
nagyúr

Kicsit nézegettem teszteket. A Bitfenix Spectre 1000rpm-es ventit is elég jónak mondják.

(#12446) zsoika válasza Hunork (#12434) üzenetére


zsoika
addikt

Értem! Ja-ja úgy nézem akkor elfog férni simán! Én elöbb a procihűtőt vettem meg és csak utána a low profilos ram-ot mert nem fért volna el a tarajos. Ebből a képből nem volt egyértelmű számomra a ram magassága, nem kötekedésnek szántam csak krersztfiamnak pont fordítva van ugyan ez a hűtő és kiszúrta a szemem. :B

(#12447) Hunork válasza zsoika (#12446) üzenetére


Hunork
veterán

Semmi gond, nem kötekedésnek vettem! :N Remélem, fabruárban megoldódik a hármas csere, és akkor öröm lesz és bódottá! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#12448) tornas válasza Hunork (#12447) üzenetére


tornas
őstag

...és a február már nincs messze. Az kis idő meg mi az?! Leülöd a wc-én... :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#12449) Hunork válasza tornas (#12448) üzenetére


Hunork
veterán

:D :DD annyi ideig gáz lenne, még drága leszek,mert jön az aranyér... :DD

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#12450) diegho


diegho
nagyúr

No tényleg megnéztem vagy 10 tesztet és átolvastam rengeteg fórumot. Úgy néz ki Sickleflow lesz a befutó nálam, van zalman potméteres szabályozóm és a lapom is tud rengeteg ventit szabályozni, így 1100 rpm környékére beállítva annak van a legjobb légszállítása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.