Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) hdekakas válasza Henk (#12150) üzenetére


hdekakas
senior tag

Ok, akkor ezt se keresem tovább. :DDD :R
Ház elejébe, hogy nagy teljesítménnyel szívja be a levegőt (ott vannak a winyók is), de akkor legyen elég az 1200-as is?
Amúgy melyik szállít több levegőt, 12cm 2000-es, vagy 14cm 1200-as? :U

(#12152) Henk válasza hdekakas (#12151) üzenetére


Henk
veterán

Nem azt mondtam, hogy nem létezik de ekkora fordulatú ventiket mindenképpen szabályozni kell mert megőrülsz mellette. Meg szerintem nem is indokolt ha nem vagy valami extrém tuningos. Előző hsz-ban írtam párat ami megfelel a követelményeidnek. Ha találsz megfelelő minőségűt akkot inkább 14-t vegyél mint 12-t, kisebb fordulaton szállít ugyanannyi levegőt, nagy valószínűséggel halkabb lesz.

(#12153) csubuka válasza Henk (#12152) üzenetére


csubuka
addikt

Ha egy ventibe csak két kábel megy akkor annak tuti semmilyen szabályozása nincs nem?

(#12154) Henk válasza csubuka (#12153) üzenetére


Henk
veterán

A fesz. változtatásával azt is tudod szabályozni csak a 2 vezetékesnél a fordulatot sem tudod monitorozni.

(#12155) csubuka válasza Henk (#12154) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi! És akkor oda bármilyen venti jó lesz, nem kell PWM-es, vagy a méret elég? Mire figyeljek venticserénél..? Ez egy tápban lenne...

(#12156) Henk válasza csubuka (#12155) üzenetére


Henk
veterán

Ha most 2 vezetékes van benne akkor nem kell pwm-es mert nem úgy szabályozza a táp. A mérete legyen ugyanaz és ami tápnál fontos lehet, hogy a légszállítása legyen közel azonos az eredeti ventiével (asszem 10% eltérést szoktak engedélyezni). Bár már hallottam olyat, hogy kisebb fordulatú ventit tettek bele pont azért mert halkítani akarták de ezt nem javaslom mert nem tudhatjuk mennyire melegszik a táp. Mondjuk egy nem jól szellőző házban ha nagyon melegszik és még emelne a fordulaton de már nincs hova akkor túlmelegedhet.

(#12157) csubuka válasza Henk (#12156) üzenetére


csubuka
addikt

Nagyon köszi!

A hydro bearinget hogyan lehet felismerni egy hűtőben (ez irreleváns, csak érdekel...)? Nekem sima felülete van az egyikben a bronzperselynek... semmi extra... az inkább a sima siklócsapágy lehet a sleeve bearing tán...

(#12158) Henk válasza csubuka (#12157) üzenetére


Henk
veterán

Nem tudom mert ilyen csapágyat nem szedtem még szét. Keress rá a ventire típus szerint és valahol biztos fel van tüntetve az alkalmazott csapágya is.

(#12159) csubuka válasza Henk (#12158) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi! Kidobtam a cetlit az a baj, amikor szétkaptam a ventit... mindegy, ezen nem múlik semmi (ez épp nem a tápé, csak úgy van a házban...)

http://www.pcx.hu/termek/chieftec-af-0925-pwm-ventilator-42275

Illetve vajon ez kamu golyós, tehát az egyik csapágya sikló és csak a másik golyós vagy mindkettő az?

Ennél jobb kell szerinted, vagy tudsz jobat jobb helyen (egy ilyen van a ház egyik végén egy meg a hőcsöves procihűtő előtt és ezek kergetik át a passzív procihűtőn a levegőt...)

[ Szerkesztve ]

(#12160) csubuka


csubuka
addikt

*Megvan... mindkettő golyós igen, a Chieftec-esek nem kópék... Ámde hogy van-e ennél jobb javaslat az továbbra is kérdés...

[ Szerkesztve ]

(#12161) Henk válasza csubuka (#12159) üzenetére


Henk
veterán

Ezt neked kell érezni, hogy elégedett vagy e vele. Ha megfelelőek a hőmérsékletek és nem találod hangosnak akkor felesleges rá költeni. Amúgy biztos létezik nála jobb de azért magasabb árkategóriában.
Úgy néztem ez a típus golyós.

(#12162) hdekakas válasza Henk (#12152) üzenetére


hdekakas
senior tag

Rendben, köszi, már találtam is itt a fórumon, le is beszéltük. :) 140-es 1200-as lesz CM.

(#12163) csubuka válasza Henk (#12161) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, még nem vettem meg... csak nem tudom melyiket kéne venni... most van benn egy állítólag gondozásmentes hydro bearinges AVC, szerintem nagyon nem gondozásmentes, de kár az ilyeneket olajozni, mert csak időre oldja meg a problémát.... veszek golyósat az a tiszta sor, csak a pcx lesz az ideális forrás szerintem, megpróbálom ezt, csak gondoltam hátha van valakinek tapasztalata vele...

(#12164) Henk válasza csubuka (#12163) üzenetére


Henk
veterán

Sajnos 9-ket sosem használtam így személyes tapasztalatom nincs ezekkel, de hátha jön valaki akinek igen. Coolink swif2 nekem bevált 12-be, az talán 9-ben is minőség, az is folyadék csapágyas. Mondjuk azt nem néztem Pcx-nél kapható e.

(#12165) csubuka válasza Henk (#12164) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi!

Nagyon sajnos nincsen a kínálatukban az általad említett márkától...

(#12166) csubuka válasza Henk (#12164) üzenetére


csubuka
addikt

Úgy nagyon kétkábeles hűtőket nem kapni, de akkor legyen 3 kábeles és csak a piros-fekete párost kötöm be? (a táphoz...) A baj még hogy 63 CFM körül még véletlenül sem látok egyet sem...

A pwmes pont jó lenne kb... mivan ha csak két kábelét kötöm be, maxon forog?

[ Szerkesztve ]

(#12167) Henk válasza csubuka (#12166) üzenetére


Henk
veterán

Mindegy hány vezetékes, ugyanazt a 2 szálat kösd be megfelelően ami eredetileg is volt és ugyanúgy fogja a táp vezérelni mint eddig. Már ha eddig vezérelte egyáltalán, de gondolom igen. Nyilván piros- fekete volt bekötve, most is azok legyenek.

(#12168) csubuka válasza Henk (#12167) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi!

50-55 CFM-es légszállítás az elvileg 63 helyett jó lehet? Maxon gondolom úgy se forgott soha, így a kisebb légszállítású is ellátja a feladatát tán, meg aljább márkájú a most benne levő, lehet csak behazudtak egy értéket a kínaiak... (pl AVC procihűtőmre valami 70 cfm van írva, pedig csak 92-es a fene tudja hogy az lehetséges-e...)

(#12169) Henk válasza csubuka (#12168) üzenetére


Henk
veterán

Az 50-55-t még simán beleteheted azzal nem lesz gond. 9cm-s ventitől a 70 cfm elég magas érték bár nem elképzelhetetlen, de akkor ott fordulat is van szépen.

(#12170) königsee


königsee
tag

Üdv!

A Spire, Logilink rendszerhűtő ventilátorairól vélemény? Gondolom nem igazán ajánlott, csak gondoltam megkérdem olyanoktól akik jobban képben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#12171) hdekakas


hdekakas
senior tag

Hm, ezt a kábelt hova kell bekötni, hogy világítsanak a led-ek? :U :(((

(#12172) Martell válasza hdekakas (#12171) üzenetére


Martell
tag

Nálam a ház led kapcsolójára kell rákötni. :))

(#12173) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy jó ár/érték arányú 14-es vagy esetleg 12-es házhűtőt?

Swif2 120P-k mellé menne, egyelőre alaplapi "Voltage" szabályzással.

A jelenlegi ventilátorokkal én elégedett vagyok, de amennyiben tudtok ajánlani olyat, aminek legalább ekkora légszállítása van, halkabb és nem sokkal drágább (swif2 120p-t 2400-ért vettem) az jöhet 14 illetve 12 cm-esben is!

A legjobb lenne, ha itt is megtudnám venni!

:R

(#12174) hdekakas válasza mclaren777 (#12173) üzenetére


hdekakas
senior tag

Az én házam nem led vezérlős, pedig oda kellene kötni. Végül úgy oldottam meg, hogy drótból csináltam egy "jumper"t, amivel érintkeztettem a két vezeték lábát, és így már világít is. ;) :)

Nézelődj itt a hardverapron is, van bőven, bolti ár alatt. Nekem is van egy. :)

(#12175) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Mondjatok már nekem 18as ventiket radira,ha még ledes is lenne (piros) akkor örömöm határtalan lenne. :DDD

Walking Dead

(#12176) Martell válasza N.Ferry (#12175) üzenetére


Martell
tag

Határtalan örömöt okozó 18cm ventillátorok!

(#12173) mclaren777: Nanoxia Deep silence széria és Enermax T.B.Silence széria. Mindkettőből van 12 és 14es is.

[ Szerkesztve ]

(#12177) N.Ferry válasza Martell (#12176) üzenetére


N.Ferry
senior tag

hmm.. szeretem az enermax ventiket(3 14es van a gépben és még max fordulaton is szinte hangtalan!),de ez csak ilyen vegyes ledesben van? vagy ennek állítható a világítása,vagy így nyomja 1000 színben? :))

Walking Dead

(#12178) eventus válasza N.Ferry (#12177) üzenetére


eventus
veterán

Szia,

Épp enermaxot szeretnék venni, de sok infó nincs róluk. Ilyennel volt dolgod: [link] Ezt venneék 12 cm-es méretben corsair h100i radira.
Köszönöm!

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#12179) N.Ferry válasza eventus (#12178) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Szia!

Nekem ezek vannak,mással még nem volt dolgom,de gondolom ezek is nagyon jók.
de majd a venti szakik megmondják itten. :K :)

Walking Dead

(#12180) eventus válasza N.Ferry (#12179) üzenetére


eventus
veterán

Köszi, szépek és jók azok is így olvasva :) Be quiet csendes, de olyan gyenge is sajnos. +2 dba-val enermax több levehgőt mozgat. Pwm+nyomás+hang+légmennyiség= enermax tb silence :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#12181) krichd1 válasza eventus (#12178) üzenetére


krichd1
addikt

A Corsair h100i gyári ventilátornál a T.B Silence jóval gyengébb minden tekintetben, ráadásul nem is radiátorra való. Ha hangosnak találod a gyári ventiket, akkor szabályozd vissza. Radiátorra ajánlott ventik: Corsair SP120, Noiseblocker eLoop.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#12182) jookomak válasza eventus (#12180) üzenetére


jookomak
őstag

Akartamvolt mondani én is, hogy a gyári adatok semmit nem érnek. Enermaxot sehol nem említik komoly ventiként.

(#12183) eventus válasza jookomak (#12182) üzenetére


eventus
veterán

+krichd1 Köszönöm a válaszokat! Csere mindenképp kell, mert kis fordulaton is zörögnek, így jött, de emiatt nem gariztatom. Be quiet silent wings 2 nyomása is 1.6 és halk. SP120 ventim is volt korábban, de nem voltam leégedett vele 100%-ig.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#12184) csakdzsó


csakdzsó
tag

Sziasztok.

Itt az előbb írtátok a komolyabb ventiket bordára.De melyek a legkomolyabbak házventinek amiket vízszintesen is használni lehet?

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#12185) do3om válasza krichd1 (#12181) üzenetére


do3om
addikt

Azért ne felejtsük el hogy bő 2000rmp feletti ventiről beszélsz, ott azért van erő bőven de van akinek a hang már zavaró lesz.
Ekkora fordulaton meg szerintem nem lehet halk, ez természetes. Ha viszont visszaveszed annyira mint a halkabb-kisebb légszállításúak, ezek is hasonló eredményt fognak csak elérni.
Viszont ott lesz benne a tatalék ha úgy adódik, és valóban elsöpri a többit.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#12186) krichd1 válasza do3om (#12185) üzenetére


krichd1
addikt

Mint írtam a T.B Silence nem radiátorra tervezett ventilátor, ez a fő probléma. Ilyen esetben fontos tulajdonság a statikus nyomás, párátlanítás. Ezekben az SP120 és eLoop a jó. Mindkettőből van alacsonyabb fordulatú verzió, nem kell a 2000rpm feletti verziókat megvenni, ha nincs rá szükség, szabályozni sem tilos. Bár gondolom a gyári ventik sem véletlen tudnak 2700rpm-et, végül is ez egy "Extreme Performance CPU Cooler". Halkítás több radiátor használatával lenne célszerű. A lényeg, radiátorra nem szabad gyenge házhűtő ventilátort tenni. Lehet, de akkor minek az olcsó vízhűtés ? Ha valaki halk gépet akar, akkor vesz egy olyan processzort ami kevés hőt termel, arra tesz egy nagy hűtőbordát, rá egy ventit, amit csak akkor kapcsol be, ha kell. Alapból passzív üzem.

(#12184) csakdzsó: Ár, méret ?

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#12187) csakdzsó válasza krichd1 (#12186) üzenetére


csakdzsó
tag

Szia.

12 cm-es ventik,és az ár lehet a legdrágábbtól mondjuk 2000 ft-ig.(többet is felsorolhatsz)

A 14-es ventiknek túl nagy a szélzaja,a nagy lapátok miatt,hiába forognak lassan.Bár lehet hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#12188) eventus válasza krichd1 (#12186) üzenetére


eventus
veterán

pcpartpicker.com/

Oldalon nézve elég sokan sp120 quiet ventit használnak, erősebb procihoz is, mint ami nekem van. Illetve szerelnek a radi két oldalára is. Be quiet silent wings 2-rol mi a véleményed? Oldal szerint jó radira is. Szerint :))

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#12189) insang23


insang23
újonc

Sziasztok

Valaki mondja már meg nekem gáz hogy 4 pin csatlakozós venti helyet sikerült 3 pin csatlakozós ventit vennem sajna már nem tudom visszavinni mert blokk nincs meg amúgy 9 cm vettem jól megy a 4 pin-es csatlóba nem fog leégni amúgy?

(#12190) do3om válasza insang23 (#12189) üzenetére


do3om
addikt

Semmi probléma nem lesz.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#12191) insang23 válasza do3om (#12190) üzenetére


insang23
újonc

köszi a választ

(#12192) krichd1 válasza csakdzsó (#12187) üzenetére


krichd1
addikt

12cm helyre: Noiseblocker Multiframe, Noiseblocker Blacksilent Pro, Corsair SP120 QE, Nanoxia FX EVO, Nanoxia Deep Silence, Scythe Kama Flow 2, Bitfenix Spectre, Thermalright TY-147.

14cm: Corsair AF140 QE, Nanoxia FX EVO.

Nem a legdrágább a legjobb szerintem, inkább 14cm-est válaszd, halkabbak ugyanolyan légszállítás mellett a jobbak.

(#12188) eventus: Nem ismerem a SW2-t. Nekem is van SP120 QE, szerintem nagyon jó bordára, radiátorra és házventinek is.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#12193) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Szerintetek ez milyen lehet: Phobya NB-eLoop 1600rpm - Bionic Fan ?

Rendszerhűtőnek és CPU hűtőn is használnám.

(#12194) eventus válasza krichd1 (#12192) üzenetére


eventus
veterán

SP120 performance volt nekem 2db, de volt mindkettő ventinek zizegő hangja. Corsair mániás vagyok, szóval megint csak SP120 lesz, de most QE :) Meglátjuk. Köszi a segítséget! :K

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#12195) krichd1 válasza eventus (#12194) üzenetére


krichd1
addikt

Ezt a fura hangot én nem tudom mire vélni, olvastam már róla én is fórumokban hogy egyesek panaszkodnak emiatt. Az én példányaim nem csinálnak ilyesmit. Vagy próbáld ki az Noiseblocker eLoop-ot, bár ennek mély búgó motorhangja van, ami engem zavart, de amúgy halk.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#12196) eventus válasza krichd1 (#12195) üzenetére


eventus
veterán

Azok nem tetszenek :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#12197) csakdzsó válasza krichd1 (#12192) üzenetére


csakdzsó
tag

És ha csak egyet kéne mondani,mondjuk a legjobbat? :)

De azért a 12-es kategóriára a gyártók is jobban adnak még.

[ Szerkesztve ]

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#12198) do3om válasza csakdzsó (#12197) üzenetére


do3om
addikt

De te ezt írtad előtte:
Szia.
12 cm-es ventik,és az ár lehet a legdrágábbtól mondjuk 2000 ft-ig.(többet is felsorolhatsz)

Ennyi szerintem elég kevés lesz jó ventire.

Szóval most neked a legjobb 12-es venti kel ami létezik, de azt írtad két ezred van rá? :DDD

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#12199) csakdzsó válasza do3om (#12198) üzenetére


csakdzsó
tag

Dehogy.

2000 alatti ventik nem érdekelnek,csak ezt akartam írni.Olcsó ventikkel minek foglalkozzak?

[ Szerkesztve ]

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#12200) do3om válasza csakdzsó (#12199) üzenetére


do3om
addikt

Ja ok, igy már hátha kapsz válasz mert én úgy értem hogy 2ezerrét a legjobbat ami kifér.

Volt itt sok ajánlva szóval abból is válogathatsz.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.