Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12442) Henk válasza Chappy (#12441) üzenetére


Henk
veterán

Pont a gyártó ír rá általában szebb értékeket mert Ő el akarja adni. Ha azt írná, hogy 40 dBA meg 30CFM akkor gondolom nem azt választanád. Aztán ha valaki reklamál mondjuk a zaj miatt akkor, ja de mi nem 30 cm-ről mértük hanem 1 m-ről és máris igaz (ez csak egy kisarkított példa). De azt azért érdemes megnézni, hogy az általad linkelt oldalon a 2 pro verzióból a sima 1500 rpm-es és 54 CFM a pwm-es meg max 1350 rpm és 74 CFM. 2 teljesen egyforma ventiről beszélünk csak az egyik pwm vezérelhető és alacsonyabb fordulaton majdnem 1,5-szer annyi levegőt szállít. :Y
Ezért szeretem a személyes tapasztalatot mert ezek a feltüntetett értékek a legritkább esetben fedik a valóságot. Arról nem is beszélve, hogy hang és hang között is van különbség. Nem mindegy, hogy egy ventinek mély, búgó motorzaja van vagy magas, visító. Nem mindenki egyformán érzékeny rá és ez aztán sehol nincs feltüntetve.
Az AC venti azért jó mert olcsó és ehhez mérten elfogadható paraméterekkel rendelkezik. Én is használtam egy darabig őket, de ha szán rá többet az ember talál nála jobbat, ami mondjuk ár/érték arányban lehet, hogy rosszabb mint az AC.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.