Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) krichd1 válasza Zola007 (#11948) üzenetére


krichd1
addikt

Ha csak ezek közül lehet választani, akkor hátra egy Swif2 1200.
Alternatívák halk ventinek, amik kicsit halkabbak Swif2-nél:
-Xilence Red Wing
-Deep Cool xFAN
-Nexus Real Silent Case Fan
-Noiseblocker BlackSilent Fan XL1
-Thermalright X-Silent
-Nanoxia Deep Silence

(#11950) giorgio: Ha nem kapsz ezek közül egyiket sem, bár Nexus van hardverkernél, akkor megfelelhet a Scythe Slip Stream SY1225SL12L is, amit kapsz a közelben. Ez is nagyon halk venti, hűt annyit, amennyi az esetedben szükséges.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11952) Martell válasza fogtunder (#11950) üzenetére


Martell
tag

(#11953) fogtunder válasza krichd1 (#11951) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen, azt néztem, viszont sleeve bearing a gyártói honlap szerint, nem fluid, mint ahogy a boltnál látszik, azt meg annyira nem kellene vízszintes helyzetbe szerelni. a nexus szintén. van golyós csapágyasból scythe gentle typhoon, meg folyadékos be quiet silent wings, ahogy elnézem, ez utóbbi ráadásul nem kimondottan olcsó, ebbe már noisblocker megrendelése is belefér Pécsről.

a gentle typhoon 800rpm ajánlott?

Martell: köszi, akkor Enermax lesz.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#11954) tornas válasza Martell (#11946) üzenetére


tornas
őstag

"Rosszul tudod."

Miért tudnám rosszul... azt írtam, "hogy a legtöbb ember" vagyis vannak kivételek. :U

"A tizenéveseknek nagy részének viszont gyerekjáték a 17-18khz."

Maradjunk annyiban, hogy a legtöbb tízenévesnek nem gyerekjáték a 17-18 kHz. ;)

"A szúnyog 16-18khz."

Inkább csak 500 Hz körüli...[link] :U

Ami pedig a decibelt illeti: a 40 dB nemigazán nagy hangerő.[link]

Az emberi fül fájdalomküszöbe normál hangoknál 130 dB körüli. Ultra- és infrahangoknál meg még magasabb ez az érték. Viszont az ultrahangnál nagy teljesítményen már "vegyi" hatás keletkezik a nagyon magas rezgés miatt. Infránál meg rezonancia keletkezik az infrahang és az emberi test frekije között.[link]

Részemről az OFF-nak vége... :R

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#11955) Zola007 válasza krichd1 (#11951) üzenetére


Zola007
veterán

Nem csak ezek közül lehet választani, de ezek vannak készletről és ma is el tudnám hozni

a ventikhez írt decibelek egyébként használhatóak összevetésre vagy csak marketing bullshit?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11956) krichd1 válasza fogtunder (#11953) üzenetére


krichd1
addikt

A csapágy típusát tényleg elírták, ezt nem vettem észre. :B
Most végül is mennyit költenél ventire ? Slip Stream-et említetted, én ezért az olcsóbb ventiket szedtem össze jobbára, Gentle Typhoon árkategória is beleférne ? Látom áthúztad.
Szerintem abba a gépbe nem szükséges drága venti, de ártani nem árt.

(#11955) Zola007: Jobbára marketing, összehasonlításra alkalmatlan adatok.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11957) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Gyors kérdés: Mennyi a szabvány? 25mm? Tehát a 120-as és 140-es ventik is 25mm szélesek? Mert van ugye a keskenyebb 15 és 20mm-es is. Csak még mindig töröm az agyam, hogy jó lesz e a radiátorhoz a szűkebb venti

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#11958) Zola007 válasza krichd1 (#11956) üzenetére


Zola007
veterán

Debrecenben venném meg, de az általad felsorolt márkákat sem forgalmazzák sajnos, nem hogy a konkrét ípusokat :(

120mm lesz akkor, ezek elérhetőek raktáron a környező 3 üzletben:

Cooler Master 12cm NCR-12K1-GP
Arctic 12cm F12
Revoltec 12cm AirGuard
Arctic 12cm F12 Pro
Chieftec 12cm ventilátor vastag
Arctic 12cm F12 PWM
Coolink 12cm COOLSWIF21200
Coolink 12cm COOLSWIF21201
Coolink 12cm COOLSWIF2120P

Sharkoon Silent Eagle 1000 ventilátor 12cm
Arctic S1 Plus Turbo Module

Enermax T.B.Silence UCTB12 12cm
Enermax T.B.Silence VR UCTB12A
Enermax MAGMA UCMA-12 12cm

ezeken kívül szinte bármit be tudnak szerezni 2-3 nap, de addig is kellene valami, mert most formázok 2 terás vinyót illetve raknék rá sok mindent és elkélne egy kis hűtés

A fentiek közül melyik lenne halk, jó légszállítású és tartós?
maradjon az swif 2 1200?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11959) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

A Corsair Obsidian 800D-ben milyen ventik vannak gyárilag?
Érdemes lenne őket lecserélni mondjuk AF140-esekre?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#11960) krichd1 válasza GrooveHero (#11957) üzenetére


krichd1
addikt

25mm a szabvány. Slip Streamből van 12mm-es Slim.

(#11958) Zola007: Ezek közül szerintem Swif2 1200.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11961) fogtunder válasza krichd1 (#11956) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igazából nem az ár volt a lényeges tényező, mert nem kell kenyéren-vizen élnem, ha elköltök rá 5K-t, csak én is feleslegesnek érzem, ahogy azt is, hogy egy termék árának a felét kifizessem szállításra. tudom, furcsa értékrendszer, de ez van.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#11962) GrooveHero válasza krichd1 (#11960) üzenetére


GrooveHero
addikt

Szia, köszi a tippet. Jók ezek a karcsú ventik, csak nem tudom mennyi levegőt szállítanak. Illetve látom, de nem olyan sokat. Jó lenne megtudni, hogy pontosan mekkora fog elférni, mert nem akarok potyára venni ventit, oszt kiderül, hogy el sem fér, vagy fordított esetben nem csak 15-ös, hanem 20-as is elfért volna

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#11963) do3om válasza Zola007 (#11958) üzenetére


do3om
addikt

"mert most formázok 2 terás vinyót illetve raknék rá sok mindent és elkélne egy kis hűtés"
Ez komoly? ;]
Nehogy leégjen az a vinyó hűtés nélkül. :DDD

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#11964) krichd1 válasza GrooveHero (#11962) üzenetére


krichd1
addikt

Ezek a vékony vetik csak erősen kompromisszumos szükségmegoldások. 25mm-esből is nehéz kiválasztani sokszor a legmegfelelőbbet. Először mérd meg pontosan mekkora fér el. ;)

(#11959) Motion_Blur: Nézz bele, milyen van benne. Valószínűleg egy olyan venti, amin csak egy sorozatszám van és külön nem kapható.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11965) Martell válasza GrooveHero (#11962) üzenetére


Martell
tag

Nem értem, nincs az utcában egy mérőszalag, vonalzó?

(#11966) Zola007 válasza do3om (#11963) üzenetére


Zola007
veterán

igen, komoly
eléggé zárt a ház, 2x2tb menne Raid 1-ben, remélhetőleg éveken keresztül

procihűtő alacsony fordulaton + tápventi leszabályozva viszont nem sokat keringet

kingston v300 ssd 33-38 °C
WD Red 35-40 fokos jelenleg terheléstől függően, ha ez mond valamit
én egy kicsit sokallom és akkor már miért ne egy 4-5 órás formázás előtt tegyem be a ventit a HDD-t kímélendő, ha már egyszer úgyis veszek a gépbe?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11967) königsee


königsee
tag

Üdv!

Az lenne a kérdésem ha a ház furat távolsága 10 ill 7 cm, akkor az annyit jelent hogy 12 ill 8cm-es venti passzol hozzá? Lehet hülye kérdés de nézzétek el.

Ha jól gondolom akkor ezeket néztem, melyik lenne jobb esetleg más alternatívát írhatok.
ARCTIC COOLING F12 PWM CO
2db
ARCTIC COOLING Arctic F8 TC 1db

vagy

COOLINK SWiF2-1200
COOLINK SWiF 2801

Inkább az Artic anyagi megfontolásból.

(#11968) Zola007 válasza königsee (#11967) üzenetére


Zola007
veterán

biza :K
de ha rákeresel a házak adatlapjára ott is biztos leírják hogy milyen ventiket javasolnak

nekem az imént az swif-et ajánlották, ismerősnek az arctic 2 év alatt elkezdettt zörögni, de ettől még lehet jó

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11969) Martell válasza königsee (#11967) üzenetére


Martell
tag

Mindkettő a legjobb választás az áráért. Amúgy jah, kb 10.5cm egy 12cmes venti esetében a furatlyuk. Szóval jó úton jársz. A ventinél a keret szélesség/magasság alapján mondják, hogy hány centis. Vannak azért kivételek.

(#11970) krichd1 válasza königsee (#11967) üzenetére


krichd1
addikt

Ezek közül inkább a Swif2-k, lehet drágábbak, de jobb minőségű ventillátorok. Bár a CO-ba elvileg már jobb csapágy van, de a sima AC-kben gyenge minőségű van. Mellesleg az AC-k búgó motorhangja is kellemetlen szerintem.
Ha visszaolvasol találsz ajánlott ventiket. Kevés pénzből Nexus Real Silent vagy Xilence Red Wingek-et venném.
PWM-es venti kell, vagy sima ?

(#11971) Zola007: Van saját hőmérője, ami szinte semmit nem ér. Ha kigyullad a ház, akkor sem pörgeti fel maxra a ventit.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11971) Zola007 válasza krichd1 (#11970) üzenetére


Zola007
veterán

TC ventinél az alaplap hőmérsékletét veszi figyelembe vagy van saját mérője a komolyabbaknak?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11972) GrooveHero válasza Martell (#11965) üzenetére


GrooveHero
addikt

Nem, nincs. Gépész létemre nem tudom mik azok :( De ha te a nem létező dolgot, ami a bolt polcán van leméred és odaméred a gépházamhoz, akkor megtapsollak :C :U

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#11973) Martell válasza GrooveHero (#11972) üzenetére


Martell
tag

Gépész létedre nem tudod lemérni a helyet ahova be kéne menniük? Gépész létedre a radiátor és a ventillátor gyártói specifikációját nem találod meg a honlapukon? Ez még viccnek is rossz. Na nyomás kutakodni! :D
Ugyan lemérni nem fogom neked, de megoldást érő ötletért várom a tapsot! :P

(#11974) königsee válasza krichd1 (#11970) üzenetére


königsee
tag

Értem és köszönöm! A Nexus jól néz ki(nem villog, nincs furcsa színe) és van is, Hardverkertöl szoktam inkább nézni cuccokat, Nexus Real Silent Case Fan 12cm és Nexus Real Silent Case Fan 8cm . Mondjuk az Artic PWM-es ha jól látom, de ha nem nagy fáradság írhatsz jobbat.

(#11968) Zola007,(#11969) Martell Köszönöm nektek is választ!

Zola007 Az a baj hogy ez már 1 több mint 10 éves ház és nem a márkás kategóriából(már a 3dik konfigott szolgálja), és kész konfigként vettem.

Szerk:
Most néztem a videot, minek a molex?

[ Szerkesztve ]

(#11975) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali!
Van egy cooler master k350 gèpházam ès venni akarok bele kèt 12cm ventit lehetőleg kèk ledeset mit ajánlotok ami halk ès jo kavarja a ventit?
Egy ventire max 3000ft szánok.. 1800èrt volt egy cm kèk ventivel pcx-en aminek irták jo a lègszállìtása de cserèbe viszont sajnos hangos..igy az kilőve..

[ Szerkesztve ]

(#11976) krichd1 válasza königsee (#11974) üzenetére


krichd1
addikt

Milyen tulajdonságban akarsz jobbat ? Ha pontosan leírod az igényeidet, akkor pontosabban tudok ajánlani. ;)

(#11975) Hardver Arc: Ledesből nehéz ajánlani olcsón jót. Bitfenix Spectre led széria ajánlható, ha van szabályzód, akkor Cooler Master Sickleflow is szóba jöhet (ezt mindenképp vissza kell szabályozni, ha halk ventit akarsz). Megjegyzem, ledes ventit nem szívesen ajánlok.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11977) königsee válasza krichd1 (#11976) üzenetére


königsee
tag

A hangját úgy állítom ahogy jó nekem, ha jól gondolom( v. saját magát szabályozza hőfok alapján). Esetleg nem tom menyire megbízható a hőfok mérővel ellátott. Nem kell LEDes valamint színes lapátok, esetleg ha valami fekete lapátos v. fehér szóval semmi csicsa csak megbízható és hatékony legyen árban kb 2k/db.

Lehet sok hülyeséget hordtam össze, de ehhez egyáltalán nem konyítok. Az ok hogy 1elől hdd, 1 oldalt vga, és 1 hátul a cpu-ról szívja ki a meleget. De a tulajdonságaik az sötét ló számomra.

(#11978) Hardver Arc válasza krichd1 (#11976) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Hàt nincs szabályzom.. de ùgyis most veszek cooler master hyper 103 proci hűtèst ès az is kèk megvan a házban egy gyári cm de nem ledes azt tennèm hátra szìvónak..
Akkor elöre elèg lenne amit ajánlottál a bitfenix ledes.. alulra akkor is tenni akarok egy 12centiset... oda mit ajánlasz ami nem ledes ès halk?

(#11979) krichd1 válasza königsee (#11977) üzenetére


krichd1
addikt

Tisztázzunk pár dolgot. Ventilátort alaplapról vagy külön szabályzó panellel szabályzunk, esetleg előtét ellenállásokkal. Alaplapokon 4pines és 3pines csatlakozók vannak, ebből a 4pin a PWM. PWM csatlakozóról tudja az alaplap szabályozni a PWM-es venti fordulatszámát az alaplapon lévő hőérzékelő(k) adatainak megfelelően. Szoftverrel vagy Biosban manuálisa is lehet állítgatni, de nem érdemes általában. A 3pines csatlakozású ventit sok alaplap nem képes szabályozni, ennek utána kell nézni az User Manualban.
3pines ventit általában szabályzó panellel a legpraktikusabb állítani. Az AC TC ventijeit felejtsd el.
Ha az eddig felsoroltak nem felelnek meg, akkor nézd meg a Bitfenix Spectret, Thermalright TY-147-t. Utóbbival vigyázz, nem szabvány méret, meg kell mérni hogy elfér-e. A lentebbi listát is nézd meg, ha nem olvastál vissza a topikban.

(#11978) Hardver Arc:

-Xilence Red Wing
-Deep Cool xFAN
-Nexus Real Silent Case Fan
-Noiseblocker BlackSilent Fan XL1
-Thermalright X-Silent
-Nanoxia Deep Silence

Esetedben ezekből vedd ki a sleeve bearing csapágyazásúakat.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11980) königsee válasza krichd1 (#11979) üzenetére


königsee
tag

Köszönöm a felvilágosítást és az ajánltatokat! Sokat segítettél mert fogalmam nem volt a működési elvükről, csak annyit tudtam hogy a PWM szabályozható. Valószínű a nexus lesz a befutó, Nem nekem írtad de ez sem néz ki rosszul Noiseblocker BlackSilent Fan XL1.

Még annyi kérdésem lenne hogy ha PWM-es ventit teszek 3pinre akkor állandó max fordulaton pörgeti v. valami gyárilag beállított fordulaton?

(#11981) krichd1 válasza königsee (#11980) üzenetére


krichd1
addikt

Beleírtam, hogy nézd át az alsó a listát is. Korábban is írtam, hogy olvass vissza, többen is keresnek olcsó, halk ventit. ;) A BlackSilent szintén nagyon halk, kicsit jobb a légszállítása mint a Nexusnak.
Maxon fog pörögni. Szabályozható a 3pines módszerekkel is.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11982) königsee válasza krichd1 (#11981) üzenetére


königsee
tag

Köszönöm a válaszokat, ha valami kérdésem lesz jövök.
Csak azért kérdeztem a fordulatot mivel a cpu-n Mugen 3 PCGH van és annak 800rpm és azt egyáltalán nem hallani, így a két típusnak 100rpm a fordulata, nekem jó nem hinném hogy akkora zajt csapna hogy hallanám. Különben meg ha játszok akkor az szól, ha mást csinálok akkor zene, nem tartom valószínűnek hogy bármelyik venti elnyomná a zenét.
Még vissza olvasok infók gyűjtésére.

Köszönöm a segítséget és türelmet!

(#11983) Hardver Arc válasza krichd1 (#11979) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Ok! Köszi majd válogatok közülük..
Amúgy a hydro csapágyas a legjobb? Vagy van szilikonos is vagy mi..

[ Szerkesztve ]

(#11984) krichd1 válasza Hardver Arc (#11983) üzenetére


krichd1
addikt

Elvileg a "folyadékcsapágyazás" azaz "fluid dynamic bearing" más néven "hydraulic bearing" számított legjobbnak sokáig, azért írom hogy elvileg, mert golyóscsapágyúakból is vannak jók és folyadékosokból is rosszak. Ma már a nanotechnológiás csapágyazás számít csúcsnak.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11985) Martell válasza Hardver Arc (#11983) üzenetére


Martell
tag

Az a legjobb ha tisztességesen megvan csinálva legyen az golyós, hydro, vagy csúszó.
Adda ventik legendásan jó golyós ventik. Scythe legendásan jó csúszócsapágyas ventiket csinál. Thermalright pl nagyon jó hydrokat. Az Arctic hydro csapágyas, mégis relatíve szar. Volt nekem valami régi Cooler Master golyósom, bűn szar volt. A csúszócsapások legtöbbje csak alacsony fordulaton halk és hamar zajosodik. Tényleg csak általánosságok vannak, örök igazságok nincsennek. Ismerősömnél szuperál 5 éve egy SlipStream, a Swifje másfél éves. Hát a slipstream még mindig halkabb. :D Ennyit arról, hogy a csúszós milyen. Az Alpenföhn ventim 4 hónap után 1100 felett számomra elviselhetetlen magashangot kezdett produkálni, papíron az egyik legjobb hydrocsapágy dolgozik benne. No comment. Jobb ha márkákra gyártókra bontod a piacot szvsz.

(#11986) Hardver Arc válasza Martell (#11985) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Mèg azt a coolink Swif 2120p is ajánloták. Elvileg jo halk meg jo a lègszállítás 11lapátos hydro csapágyas..
kb 2500ft

[ Szerkesztve ]

(#11987) Hardver Arc válasza krichd1 (#11984) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Jah èrtem.. márka tipus függő :)

(#11988) Martell válasza Hardver Arc (#11986) üzenetére


Martell
tag

Nyugodtan vehetsz Coolinket, jól jársz vele.

(#11989) do3om


do3om
addikt

[link]

Ez a gyönyörűséges szép venti akkor nem ajánlott?
Van valami alternatíva? Én a Corsair ventikben találtam hasonlót de.
Szerintem ez a felépítés jól nézne ki a procihűtön, kicsit elvenné a nagy kocka kinézetet. :U

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#11990) krichd1 válasza do3om (#11989) üzenetére


krichd1
addikt

Ezeket az újabb be quiet! ventiket nem ismerem, de mivel elég jó áron is meg lehet ezeket kapni, egy próbát megérhet ez a Pure Wings 2 széria.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11991) do3om válasza krichd1 (#11990) üzenetére


do3om
addikt

Jól néz ki csak nem acélos a légszállítása :( Pedig megvennék párat de de pont CPU hűtőre kéne, bár lehet 2db-ot raknák rá.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#11992) Martell válasza do3om (#11991) üzenetére


Martell
tag

Légszállítás = Scythe GlideStream ;)

PWM

(#11993) krichd1 válasza Martell (#11992) üzenetére


krichd1
addikt

Ha elfér, mehet a nagyobb is, alig kerül többe.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11994) do3om válasza krichd1 (#11993) üzenetére


do3om
addikt

Egész jól néz ki.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#11995) krichd1 válasza do3om (#11994) üzenetére


krichd1
addikt

Azért ne kinézet alapján dönts. :D

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#11996) do3om válasza krichd1 (#11995) üzenetére


do3om
addikt

Nekem az is nagyon fontos :D
Megvan csinálva a gép úgy ahogy szerettem volna (átalakítva), igy nekem jól kel hogy kinézzen. ;]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#11997) do3om válasza krichd1 (#11993) üzenetére


do3om
addikt

Nem igazán lehet itthon kapni. :(
Lehet rámenne a Ninja 3-ra, 120 furatok miatt, csak ugye a ramok elég közel vannak, meg az oldallap is.

Csak merlinnél kapni, ott meg semmi infó a szállításról.
Nem tudja valaki mennyibe kerül és milyen módok vannak rá? (most nincs kedvem regisztrálni feleslegesen)

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#11998) Martell válasza do3om (#11997) üzenetére


Martell
tag

(#11999) königsee


königsee
tag

Hátra a porszűrő felesleges úgyis kifelé tolja a levegőt, ezért elméletileg nem szív port?

(#12000) krichd1 válasza königsee (#11999) üzenetére


krichd1
addikt

Nemhogy felesleges, egyenesen ártalmas. A porszűrő drasztikusan csökkenti a légszállítást. Előre sem érdemes rakni, inkább ajánlottabb gyakrabban takarítani a szobában, szellőztetni, hogy ne legyen sok por a levegőben. Egyébként ha jó a ház szellőztetése, akkor nem ül le a por az alkatrészekre, bár ez gyakorlatban nehezen kivitelezhető, de nem megoldhatatlan.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.