Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) 98bja


98bja
senior tag

aki szereti a U2-t annak ajánlom- és annak is aki nem szereti- figyelmébe ezt az embert a youtube-on: u2john316. eszméletlenül jól tolja és rengeteget meg lehet tanulni a videóiból! Nézzétek meg az összes videóját, nem fogjátok megbánni! :D

(#8902) Plazmacucci válasza Bencsizy (#8900) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Eddig hangmesteren próbálkoztam, de majd ott is megnézem. Egyébként nem nagyon akarok zenekarhoz csatlakozni, a gitáros párom megvan és elég sok saját elképzelésem van amit másokkal nem tudok véghezvinni:)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8903) Bencsizy válasza Plazmacucci (#8902) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Persze, én is igy vagyok vele :)

Hangmesteren nem nagy az esélye, hogy találsz. Inkább ott próbálkozz, zenészaprón több hirdetés van. Legyen szerencséd. :)

(#8904) X2N válasza Bencsizy (#8885) üzenetére


X2N
senior tag

Merevítés kellene az oldallapok közé, mert így nem elég erős. Az oldallapokat így kellett volna illeszteni:

Mondtad hogy kb 40-ből jött ki, jobban jártál volna ezzel: [link]
Nem vagyok ellene házilag csinált dolgoknak, de ha csinálsz valamit akkor annak adjuk meg a módját, ne egy délután alatt összerakott valami legyen. Hangszórót nem kell féltened a melegtől, annyira nem melegszik a cső h papírt meggyújtsa.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8905) X2N válasza Bencsizy (#8887) üzenetére


X2N
senior tag

Ha van pákád magad is megoldhatod, tudok segíteni ha mutatsz képet a belsejéről.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8906) Bencsizy válasza X2N (#8904) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Hangszóró + erősítő + láda + majd a csinosítás = 40k :D
A láda lényegében ingyen volt, egy HDD-be meg egy kis telepitgetésbe fájt csak, amit amúgy sem használtam.

Még rakunk majd merevítőket is, mint írtam, még nincs teljesen kész. :) Csapolásra mi is gondoltunk, de aztán úgy döntöttünk, hogy ez egyszerűbb megoldás lenne.

A biztonság kedvéért rakok oda egy lapot azért, sose lehet tudni.

(#8907) Bencsizy válasza X2N (#8905) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Hát be lett építve a cuccos, így nem tudok most csinálni, de azért körülnézek majd, hátha találok képet a belsejéről. Hibás huzalozás miatt van az 50 hz-es hálózati brumm szerinte, ami csak az egész áttervezésével oldható meg.
Pákám nekem nincs, de tudok kérni haveromtól.

Ha szétszedjük megint, akkor csinálok képeket, meg írok Neked, rendben?

(#8908) Plazmacucci válasza Bencsizy (#8903) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszi! Ránézek oszt majd beszámolok :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8909) X2N válasza Bencsizy (#8907) üzenetére


X2N
senior tag

Igen, amúgy is érdekelne h van megépítve.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8910) Plazmacucci válasza Bencsizy (#8903) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez a zenész apró egy nagy fail. Jó ez valamire? 2féle hirdetésből van több tíz. Feladom :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8911) lakisoft válasza Plazmacucci (#8910) üzenetére


lakisoft
veterán

Milyen zenész apró? kaphatok linket? mit kerestek?

(#8912) Plazmacucci válasza lakisoft (#8911) üzenetére


Plazmacucci
félisten

http://www.zeneszapro.hu/

Dobost :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8913) lakisoft válasza Plazmacucci (#8912) üzenetére


lakisoft
veterán

http://www.zeneszapro.hu/ így :).
Miért nem próbálod meg ezt: http://rocker.hu/? Ha meghívó kell tudok küldeni. :R

[ Szerkesztve ]

(#8914) Plazmacucci válasza lakisoft (#8913) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Klassz, bár így elsőre nem látom át, hogy mitől lenne jobb mint a zenészapró. Itt is mindenki dobost keres :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8915) bajaki


bajaki
őstag

Új Cort AD810 NS:
kapásból elszakadt rajta egy húr... :O

Azt sem tudom milyen vastagságút vegyek rá... Gondolom ilyenkor cserélni kell az összeset...

(#8916) Eastman válasza bajaki (#8915) üzenetére


Eastman
őstag

Lehet darabra is kapni. Ha teljesen láma vagy a témában menj el egy hangszerészhez, ált. kapni ott húrokat is és cseréltesd le az egész szettet, figyelj és kérdezz meg mindent ami érdekel a gitárral kapcsolatban. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8917) Szten Márs válasza bajaki (#8915) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Régebben emlékeim szerint 11-es húrkészlettel szerelték a Cortokat, most a gyártó honlapja szerint 12-es húrkészlet van rajta: http://www.cortguitars.com/en/product/ad810-1
(Sorry, melóhelyről nem megy a linkelés máshogy :DDD )

Mindenesetre, ha kapsz, akkor elég, ha csak azt az egyet cseréled. Mondjuk nem ártana ugyanolyan fajtára cserélni, a pontos húrfajtáról viszont nem tájékoztat a gyártó.... Van a közeletekben hangszerész? A legelső alkalommal esetleg még tényleg meg lehet nézni hogyan is csinálja a cserét... bár szerintem a neten van elég videó, meg leírás, ami igen jól elmagyarázza.

(#8918) bajaki válasza Szten Márs (#8917) üzenetére


bajaki
őstag

Hát de basszus, minden újrahúrozásnál rettegni kell, hogy elpattan az egyik húr?
Normális ez ha már az első hangolásnál elszakadt a gyári?

(#8919) BluEyes válasza bajaki (#8918) üzenetére


BluEyes
őstag

A gitárhúr az olyan, hogy elszakad idővel. A "gyári" húrokat amúgyis célszerű minél előbb lecserélni, még a félmillás csúcshangszereken is. Azok csak azt a célt szolgálják, hogy a boltban ki tudd próbálni a hangszert. Nyugi, az újak nem fognak elsőre szakadni.
Viszont az első tanulság, hogy legyen otthon tartalék készlet, a vékonyabb (E1,H) húrokból pedig plusz példányok, mert ezek pattannak el leghamarabb.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8920) Eastman válasza bajaki (#8918) üzenetére


Eastman
őstag

...rettegni kell, hogy elpattan az egyik húr?

Rettegni nem, de a gitározás már csak ilyen. A húr fogyóeszköz. Ez van.

A "gyári" húrokat amúgyis célszerű minél előbb lecserélni, még a félmillás csúcshangszereken is. Azok csak azt a célt szolgálják, hogy a boltban ki tudd próbálni a hangszert.

...ezt az arany igazságot vastaggal kiemelem, hogy mindenki megtalálja.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8921) bajaki válasza Eastman (#8920) üzenetére


bajaki
őstag

Értem, akkor le is cserélem az összeset.

Milyet ajánlotok?
12 - 54
11 - 52

Nem igazán értek a húrokhoz, ez a méret mennyire befolyásoló tényező?

(#8922) Eastman válasza bajaki (#8921) üzenetére


Eastman
őstag

Annyit tudok mondani, hogy én 11-est használok az elektromos gitáron a 10-es után és ettől vastagabb, teltebb lett a hangja. Jobban dolgozik a fa. 12 már vastag nekem. "Hajókötél". De a húrvastagság is izlés dolga. Olyan mintha azt kérdeznéd, hogy milyen cipőt vegyél. Olyat amelyik kényelmes. Húrból is vegyél valamilyet és kb. 3 hónap múlva próbálj ki egy másik vastagságot ugyan attól a gyártótól. Aztán ha a vastagságra már ráéreztél, próbálj ki egy másik gyártót. Ha akusztikus a téma, jön Szten és ellát jótanácsokkal. Rutinos és szerintem nagyon képben van az ár/érték arányokkal kapcsolatban is. ;)

Most nézem a linket, szép gitár. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8923) BluEyes válasza bajaki (#8921) üzenetére


BluEyes
őstag

A két számérték a legvékonyabb (E1) és a legvastagabb (E6) húr vastagságát mondja meg, inch/1000-ben, azaz pl. a 10-es E1 az 10/1000 inch, vagyis kb. negyed milliméter átmérőjű.
A vastagabb húrt a nagyobb tömege miatt jobban meg kell feszíteni a hangoláskor, emiatt keményebb lesz, nagyobb erőt kell kifejteni a húr lenyomásához. Viszont cserébe teltebb, vastagabb hangja van, és tovább bírja szakadás nélkül.
Én azt mondom - mivel most kezded a gitározást - hogy nem ördögtől való a még vékonyabb, 10-es készletet feltenni. A vastagabb húrokkal ráérsz próbálkozni pár hónap múlva, mikor már megkeményedik az ujjaid hegye, és némi technika lesz a kezedben. Elvégre "játszunk" a hangszeren, nem pedig küszködünk meg erőlködünk. :)

Ja, és gratula a hangszerhez. Szeretni fogod. :K

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8924) bajaki válasza BluEyes (#8923) üzenetére


bajaki
őstag

Rendben van, megfogadom a tanácsodat.
Jó hogy van az a topik és sok ilyen rendes ember van itt. Eddig is sokat segítettetek, de biztos lesz még 1-2 dolog amiben kikérem majd még a véleményeteket.

Szerzek rá húrokat aztán csapassuk, csak már tudnék rajta játszani.

(#8925) Eastman válasza bajaki (#8924) üzenetére


Eastman
őstag

...mail ment.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8926) Plazmacucci válasza BluEyes (#8923) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem soha nem keményedtek meg az ujjaim :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8927) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nah bele tudtam nézni a Powerstate fejembe. A végfokkal van valami gáz, mind a két biztosíték megsült. Felvettem a kapcsolatot Kiss Lászlóval, és holnap, ha talál, küldi a kapcsolási rajzot hozzá. Fasza :) Ha nem, akkor jön a méregetős móka.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8928) bajaki


bajaki
őstag

Na végül is Martin húrokat kapott a gitár, méghozzá 0.10 - 0.47-est.
Nem tudom mennyire számít jónak ez a márka a húrok világában, de eddig nekem bejött. :)

És aminek még örülök, hogy sikerült egyedül áthúroznom, valamint behangolni is.
Lecseréltem az összes húrt.

(#8925) Eastman: Nagyon szépen köszönöm, elkezdetem a gyakorlást, illetve még csak tanulást. :)

[ Szerkesztve ]

(#8929) Printszkrín válasza bajaki (#8928) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ha neki jó, neked is jó lesz! :DDD
Örülök, hogy végre valaki megfogadta a közösség tanácsait, és ráadásul
gyorsan döntöttél, nem szarakodtál, megvetted!
Szerezzen sok örömet neked, és azoknak akik halgatják ahogy fejlődsz.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#8930) Eastman válasza Printszkrín (#8929) üzenetére


Eastman
őstag

Örülök, hogy végre valaki megfogadta a közösség tanácsait, és ráadásul
gyorsan döntöttél, nem szarakodtál, megvetted!
:D

Egy mondatban jól összefoglaltad a totyikunk elmúlt fél évét. :C Valóban, bajaki kolléga páratlanul gyors volt. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8931) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok :)
Egy gitár-problémával fordulok elsőként hozzátok. A gitáromnak a nyak felőli hangszedője vmi miatt nem működik jól. Pontosabban: valamikor szól valamikor nem és hogyha kicsit megmozgatom-megütögetem akkor helyreáll egy ideig. Ez hosszútávon eléggé zavaró. Voltam már vele hangszerésznél, megnézte és elintézte azzal hogy: "ha elmegy a hang ütögesd meg". Na most erre mit mondjak?? már kb. két napja folyamatosan nem műkszik és kezd idegesíteni... Sztetek mi lehet a baj illetve mit kéne vele csinálnom?? Ha ki kell cserélni akkor kb milyen összegre számítsak és ha azt kicserélem akkor a másikat is ki kell cserélni? + még hogy milyet ajánlotok (ha ki kell cserélni [ SG formájú gitár ket hangszedővel]) előre is köszönöm! :)

(#8932) Printszkrín válasza 98bja (#8931) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Szia!

Először is, ne ess kétségbe, nem biztos, hogy azonnal a pick-upot kell cserélni!
Közte és a jack kimenet között még ott vannak a potik, és a kapcsoló.
Bármelyik meghibásodása okozhatja a nyaki hangszedő elhallgatását.
Mivel SG szerü gitárod van, a két hangszedőnek külön hangerő és hangszín potija
van, így simán lehet, hogy az egyik poti ment tönkre, bár én inkább a kapcsolóra gyanakszom. Először ezeket kell kizárni, aztán jöhet a pick-up.
Tudni kellene, a gitárod pontos tipusát, akkor lehetne ajánlgatni, hogy mit
tetess bele. Persze ez csak is pénztárca függő, így nehéz ajánlgatni.
Meg persze az sem mindegy, milyen hangot szeretnél.
Először is vidd el egy normális hangszerészhez, aki nem hajt el, és megkeresi
a hiba pontos okát.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#8933) 98bja válasza Printszkrín (#8932) üzenetére


98bja
senior tag

Rendben köszi, majd ha lesz infó akkor fogok írni!
A gitár típusát-mivel egy szettbe vettem- azt nem tudom megmondani csak a gitárszett típusát: SX EG3K. A muziker-ből rendeltem és sajna már gari sincs hozzá. Nemtudom hogy mondd e neked valamit de a U2 a kedvencem ezért ilyen hangzást szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#8934) BluEyes válasza 98bja (#8933) üzenetére


BluEyes
őstag

A döglött pickup kopogás után is döglött marad, szóval ha megjavul néha, akkor alapvetően jó az a hangszedő. Ahogy a kolléga is írta, kapcsoló, potik, vezetékek, forrasztások körül kell keresgélni, ottan lesz a hiba.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8935) Eastman válasza 98bja (#8933) üzenetére


Eastman
őstag

Olyan hangszerészhez vidd aki komolyan vesz.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8936) Printszkrín válasza 98bja (#8933) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Hát ebbe a gitárba akármit tehetsz, nem rontasz rajta.
Ha cserélni kell, akkor használtan pár ezerért vehetsz bele bármit.
U2 hangzás nem a gitáron múlik, az Edge egy különleges "állatfaj".
Gyakorlatilag bármilyen gitárból ki tudja hozni ugyan azt a hangot.
Itt korszakot is meg kéne határoznod, hogy mikori hangzását szereted.
Ami még fontos, hogy a bridge pick-upod lenne a fontos a hangzásban, az meg működik.
Korai U2 alapvetően Stratocaster-es singlecoil hang, tehát az SG-d nem a leg megfelelőbb erre.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#8937) 98bja válasza Printszkrín (#8936) üzenetére


98bja
senior tag

Köszönöm a rengeteg választ, ha lesz rá módom mindenképp elviszem egy komoly hangszerészhez. A U2 hangzáshoz: tudom nem a legjobb az Sg ehhez ígyhát a közeljövőben szerválok egy stratocastert :DDD Mivel effektem az van így elég jól boldogulok az SG-vel is. :)

(#8938) Eastman válasza 98bja (#8937) üzenetére


Eastman
őstag

Nem vagyok nagy U2 fan, úgyhogy beírtam a képkeresőbe Edgé-t. Több képen van Gibson a nyakában mint Fender.

...ja, és ezt csak Neked:

(Jobb klikk --> Kép megjelenítése)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8939) Eastman válasza 98bja (#8937) üzenetére


Eastman
őstag

A kép forrása is érdemel egy pár percet (órát) : [link] :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8940) Printszkrín válasza Eastman (#8938) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Azta! Miket talál aki keres! :DDD
Jó pár éve láttam egy képet a pedálboardjáról, hát az nem volt semmi!
Egy iszonyat kapcsoló tenger, mint egy utasszállító repülö műszerfala!
Egyébként tényleg rengeteg Gibsont használ, de valahogy nekem úgy tűnik,
nem a hangja miatt.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#8941) Eastman válasza Printszkrín (#8940) üzenetére


Eastman
őstag

;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8942) Printszkrín válasza Eastman (#8941) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Asszem az idén is a gép elött olvasgatva töltöm a szabadidőmet! :)

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#8943) Eastman válasza Printszkrín (#8942) üzenetére


Eastman
őstag

...gitárral az ölben mint én, feltételezem. :) [link #1] és [link #2]

...bár frankó bringás idő van. :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8944) 98bja


98bja
senior tag

Itt van egy weboldal ahol Edge-nek az összes gitárját, effektjét és erősítőit felsorolja és szinte hihetetlen hogy mennyi cucca van!! Nagyon érdekes és köszi a képet és az oldalt is! :) Itt van a link: http://www.uberproaudio.com/who-plays-what/158-u2-the-edge-guitar-gear-rig-and-equipment

bocsi telóról vok csak így tudok linkelni

(#8945) Eastman


Eastman
őstag

nagyíthat-ó

Orange 24x12 Cabinet, 1970

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8946) 98bja válasza Eastman (#8945) üzenetére


98bja
senior tag

Aztamindenit! Hát ez-szó szerint-nagy! :DDD

(#8947) izomhod


izomhod
senior tag

na ki tervezi a hegyalját?

(#8948) Plazmacucci válasza izomhod (#8947) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én azt tervezem, hogy eladom az erősítőmet mert lassan a telefonszámlámat sem tudom fizetni :U

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8949) izomhod válasza Plazmacucci (#8948) üzenetére


izomhod
senior tag

adj fel hirdetést hogy gitározás oktatsz 1000 ft per 45 perc, nem rossz az

komolyan

(#8950) Plazmacucci válasza izomhod (#8949) üzenetére


Plazmacucci
félisten

ja az elméletet le is tudnánk az első 2 órában :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.