Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) X2N válasza Bencsizy (#8694) üzenetére


X2N
senior tag

Milyen erősítő? Ha plusz torzítás kell, lehet bele építeni még egy csövet.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8702) Bencsizy válasza X2N (#8701) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Házi készitésű, de nem én csináltam.

Plusz elő vagy plusz végfok cső kell, esetleg mindkettő? :D
Hogy megy ez?
Vagy elvigyem vmi szakihoz?

(#8703) Bencsizy válasza Plazmacucci (#8699) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Igy van, de ki akarok próbálni vmi újat is, meg hát ha jól szól, akkor úgyse érdekel majd, hogy mit vehettem volna helyette :D :)

(#8704) Plazmacucci válasza Bencsizy (#8702) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azért azt ne gondold, hogy odabarkácsolsz egy csövet, aztán már megy a hi gain sound :DDD Bele ne túrj abba ami jó. Olcsó és jól torzítós pedál nem létezik. Vanank csöves pedálok 60 ezerért. Szerintem kis csöves kombó képességeit meg lehet szorozni százzal, ha veszel elé multieffektet. Én nem fgom tukmálni, de egyszerűen egy microcube is sokkal jobb egy kezdőnek, mert nem egy hang van a cuccán hanem 30 félét tud kikeverni.
Sajnos az a tendencia, hogy ide jön valaki tanácsot kérni, aztán elmondjuk a véleményünket, majd ő a sajátját amiről kurvára nem lehet lebeszélni, hiába mondunk bármit. Kérdem én akkor az ember minek jön ide? Ne vedd magadra, nem neked szól.
Pl a srác idejön, hogy neki olcsó de jól szólós csöves cucc kell. Mondjuk, hogy olyan nem létezik. De szerinte biztos, majd eltűnik és két hét múlva bejelenti, hogy megvette a leg szarabb valvekinget. Egészségére.
Én 7éve azért jártam hangmesterre, hogy segítsenek az emberek a tanácsaikkal. Meglett minden ami kellett, igaz nem ismertem önmagam, ezért sok mindent adtam vettem az évek során. Azért azt hozzá kell tennem, hogy ott nem lehet csak így fórumozni, mert sok a beképzelt faszkalap. Szóval most itt vagyok és próbálom megosztani a tapasztalataimat, meg tanácsot adni. Nem kötelező senkinek sem megfogadni őket. Na de senkiét sem????

Más:
Bencsizy nem tudom milyen zenét fogsz játszani, de a csöves kis cucc meg valami láda kiváló lehet valami blúz zenéhez, ha nincs elég krancs, veszel egy OD pedált. Más zenéhez nem tudom elképzelni.
Jó gyakorlást és bocs az előbbi kirohanásért :)

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8705) Bencsizy válasza Plazmacucci (#8704) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Szia

Semmi gond, érthetö, én gyakran olvasom ezt a fórumot és hát van néhány tényleg nehéz eset, szóval megértem, ha teli a hócipö. :)

Punk-Rock-Alternatív vonalat követem (Sum-41, Rise Against, Greenday, Offsprings), és vmi olyasmi soundot keresek, ami ezekhez hasonló. Ehhez vmi hi-gain csöves cucc kéne, viszont 4 gyerekes család egyik tagjaként elég szük keretböl kell gazdálkodnom. :)

Én is nagy dilemmában vagyok, mert keresek egy hangzást, de nem sok gözöm van róla, hogy azt hogyan érjem el...
Írtam egy szakinak gitárshopon, egy városban lakik velem, holnap átsétálok hozzá a fejjel, és megnézi ö is, hogy mi a helyzet.

Nem kérdöjelezem meg a cubeok tudását, de nekem hiába van ott az a sok effekt (reverb, delay, chorus, flanger, heavy octave meg sorolhatnám), ha egyszerüen nem tudom kihasználni, söt még azt is megkockáztatom, hogy egyáltalán használni. Soha nem használtam a reverbet v a delayt, mert nem érdekel.

Tényleg bocs és én is sajnálom, ha néha önfejü vagyok, remélem nincs harag. :)

(#8706) Plazmacucci válasza Bencsizy (#8705) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja én nem az effektekre gondoltam, hanem, hogy abban van sok féle torzító. Nekem is volt marshall kombóm, de nem szerettem, mert csak egy hangja volt :)
Egyébként most valami ilyesmi hangzást tekergettem [link] BOSS-hoz képest, tetszik :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8707) X2N válasza Bencsizy (#8705) üzenetére


X2N
senior tag

Akkor van aki megnézze, ha több torzítás kell akkor beletesznek még 1 plusz előfokcsövet, meg átalakítják a meglévőeket, hogy olyan legyen amilyen. Csöves cuccot szerelni szerintem annyira nem ördöngösség ha épített cuccról van szó, bár utána kell olvasni, kapcsolási rajzokat nézegetni. Ha tudod kérd el a kapcsrajzot attól aki építette, akkor tudok többet is mondani hogy mit lehetne bele építeni.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8708) Bencsizy válasza Plazmacucci (#8706) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Na, ez a hang pl tetszik. :D

(#8709) Bencsizy válasza X2N (#8707) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Azt írta, hogy ő ért hozzá, nyugodtan vigyem át, és átnézi, meg megnézzük, hogy mit lehetne vele kezdeni.

Bátyám szerez nekem most munkát is, szóval lesz pénzem is hamarosan, azt akkor nézegetem majd az effekteket is.

Nekem még anno Vox Tonelab ST-t ajánlottak asszem 40-ért. Abban volt minden... :D

(#8710) theiron320


theiron320
aktív tag

Üdv.van nekem egy elektromos gitárom és egy boss 3 gt pedál hozzá.A lényeg, hogy szeretném egy fél hanggal lejjebb hangolni.Na most a boss on van egy olyan opció, amivel belehet hangolni a gitárt, de az csak a standard hangokat(e,g,h...) mutatja pontosan.valahogy belehetne állítani, hogy akkor jelezzen mikor egy félhanggal lejjebb vagyok?Vagy hogyan tudnám legkonnyebben lejjebhangolni?

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#8711) Bencsizy válasza theiron320 (#8710) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Rakj rá egy capot az 1. bundra és úgy hangold standardba.
Vagy minden hangot a 6. bundnál fogj le, ne az ötödiknél.
Pl lődd be az A hangot úgy, hogy a negyediknél lefogod az E húrt és utána lődd be az E-t úgy, hogy az E-t a 6.-nál fogod le. Ezután A-tól kezdve mindet az ötödiknél, és úgy jó lesz.
Én hónapok óta csak fülre hangolok, Van pár szám, ami nyilt A E vagy D hanggal/húrral kezdődik, arra ráhangolom, és hozá igazitom a többi húrt is. Füled is fejlődik, meg nem kell hozzá műszer, kb 99%-os a pontossága, füllel alig hallod a különbséget. :)

(#8712) Enton válasza theiron320 (#8710) üzenetére


Enton
addikt

gyakorlatilag nagyon egyszeru a lehangolas, csak a hangsorokkal kell tisztaban lenni.
te standard e-a-d-g-b-e rol szeretnel #d-#g-#c-#f-#a-#d -re ha minden igaz.
Ezeket a hangokat figyeld az effecten es akkor lesz jo neked.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#8713) Printszkrín válasza theiron320 (#8710) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ha jól sejtem, ebben van egy kromatikus hangoló. [link]
azzal gond nélkül be kell tudnod hangolni.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#8714) X2N válasza Bencsizy (#8709) üzenetére


X2N
senior tag

Ha van 2 előfokcsöved akkor még 1 plusz előfokcsővel meglehet csinálni pl az ENGL Fireball-nak a kapcsolását.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8715) izomhod


izomhod
senior tag

ha hangolás a téma

úgy rémlik, hogy a bnv-n annakidején láttam valami effektet, aminek volt olyan funkciója, hogyha bedugtál egy elhangolt gitárt, és megnyomtál valami gombot, majd végigpengetted a húrokat, az helyére húzta a húrokat eadghe-re. persze nem fizikailag.

van ilyen, vagy csak álmodtam?

(#8716) theiron320


theiron320
aktív tag

Köszönöm szépen Bencsizy Enton és Printszkrín :R

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#8717) Tv


Tv
senior tag

Sziasztok

Otthoni kocagitározásra kellene nekem egy akusztikus olcsón. Julia márkájút láttam Vaterán már 15-ért is. Ismeri esetleg valaki? Pénzkidobás vagy sem? Húrmagasság tűrhető vajon? Csodát nem várok ennyiért persze.

(#8718) izomhod válasza Tv (#8717) üzenetére


izomhod
senior tag

szia!

azt hiszem, hogy a júlia fémhúrosokat valaki ajánlotta, olvass vissza kicsit, nemrég volt róla szó

(#8719) lakisoft válasza Tv (#8717) üzenetére


lakisoft
veterán

Szerintem még olcsóbban is fogsz találni.

(#8720) Tv válasza lakisoft (#8719) üzenetére


Tv
senior tag

Köszi a választ mindkettőtöknek. Azt el is felejtettem írni, hogy balkezes modell kellene nekem. Ezt láttam legolcsóbban amiből van balos.

(#8721) lakisoft válasza Tv (#8720) üzenetére


lakisoft
veterán

(#8722) lakisoft válasza lakisoft (#8721) üzenetére


lakisoft
veterán

Klasszikus gitár balkezes - elég drága

Klasszikus gitárnál tök mindegy hogy jobb vagy balkezes áthúrozod balkezes állásra és kész szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#8723) Eastman válasza Tv (#8717) üzenetére


Eastman
őstag

Itt olvass vissza. Figyelj Szten Márs gondolataira, ő itt a szaki akusztikus vonalon. Lásd klasszikust is. Ami akusztikus és fémhúros hangszer - ha épp' ilyet szeretnél - azt western címszóval is keresheted. Szten Márs az embered. ;)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8724) Szten Márs válasza Tv (#8717) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia!

Nekem egy Julia fémhúrossal volt alkalmam játszani rendszeresen, még az év első hónapjaiban. (Hehh... egy másik életben... és ahhoz tartozik ez a gitár is.)
A húrmagasság nem csak, hogy tűrhető, hanem nagyon jól beállított, alacsony, igencsak kényelmes volt rajta a játék. A hangja is bőven okés volt az árkategóriához mérten. Nyilván itt jogos, hogy nem várhat csodát az ember, de azért bőven nem rossz. Röviden és tömören: mind játékkényelemre, mind hangra messze a legjobb gitár, amit ilyen árkategóriában valaha láttam.

(#8725) Tv


Tv
senior tag

Köszi a választ mindenkinek. Asszem akkor beruházok egy Julia gitárra :R

[ Szerkesztve ]

(#8726) Thor92


Thor92
csendes tag

Elnézést a tájékozatlanságomért, de lábkapcsolót szeretnék venni az erősítőmhöz és nem tudom, hogy milyen lenne jó hozzá, (kábel, típus, kapcsolók száma stb) Egy peavey valveking 112-esről lenne szó. Előre is köszönöm a segítséget.

(#8727) Plazmacucci válasza izomhod (#8715) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gibsonnak van robot guitar nevű rendszere, amiben elektromos hangolókulcsok vannak. Maguktól behangolnak ha megpengetsz egy húrt vagy bármit.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8728) Printszkrín válasza Thor92 (#8726) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Röviden: [link]
- Two button footswitch will LEDs
- Switch options are channel select or lead volume/gain boost
- Includes 15 foot cable with right angle 1/4" stereo connector

Szóval bármilyen kétkapcsolós pedál megteszi. Ha mindent ki akarsz használni,
akkor van egy Ilyen lehetőséged is.
Vehetsz egykapcsolósat is, ha csak csatornát akarsz váltani.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#8729) Thor92 válasza Printszkrín (#8728) üzenetére


Thor92
csendes tag

Köszönöm a segítséget, akkor végülis teljesen mind1, a kábel meg olyan kell legyen mint a gitárkábel (csak mert láttam már line6 lábkapcsolót UTP-set)
A közeljövőben tervezek pedált is venni, a flanger pl nagyon tetszik. Milyen sorrendben és kábelekkel kell a gitáron keresztül az erősítőig juttatni?

(#8730) X2N válasza Thor92 (#8729) üzenetére


X2N
senior tag

Kompresszor és a torzító után, a visszhang és zengető effekt elé érdemes bekötni. Effekt loopban érdemes használni.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8731) Thor92 válasza X2N (#8730) üzenetére


Thor92
csendes tag

Sima jack polipkábel kell hozzá, vagy az effekt igényel mást is?

(#8732) X2N válasza Thor92 (#8731) üzenetére


X2N
senior tag

sima mono jack-jack kábel.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8733) Thor92 válasza X2N (#8732) üzenetére


Thor92
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséget :D

(#8734) pc-user


pc-user
aktív tag

Hátrafelé görbült (basszusgitár) nyakat javított már itt valaki? Pálcával nem korrigálható, van benne egy ív...

(#8735) Printszkrín válasza pc-user (#8734) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Elvileg javítható, de kérdés megéri-e?!
Ha nem egy ocsó bóvli hangszerről van szó, akkor vidd el hangszerészhez, és
beszéljétek meg mik a lehetőségek. Nem lesz olcsó előre szólok.
Van egy köztes megoldás, ha nem túl nagy a görbület, és bírja a kezed, akkor
vastagabb húrt kell rátenni, az esetleg húz annyit rajta, hogy még használható
legyen.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#8736) pc-user válasza Printszkrín (#8735) üzenetére


pc-user
aktív tag

Köszi!
Amikor feltettem tegnap a húrokat, nem igen akart egyenesedni a nyak. A húrok a bundokon feküdtek, pedig a húrlábon a magasság max-ra lett állítva... :(((
A pálcát kilazítottam, a kulcsokat feljebb tekertem, hogy nagyobb legyen a húzóerő és ma estére már egész tűrhetően néz ki, már majdnem egyenes! Nem számítottam erre az eredményre.

(#8737) Eastman válasza pc-user (#8736) üzenetére


Eastman
őstag

Mitől görbült meg? Sarokban állt húrok nélkül sokáig?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8738) pc-user válasza Eastman (#8737) üzenetére


pc-user
aktív tag

Nem tudom mitől görbült meg, így került hozzám a nyak (én házasítottam össze a testtel...). Valószínűleg szakszerűtlenül volt tárolva. Gondoltam, egy próbát megér, hátha lesz belőle valami és lett is. Ezek szerint megőrizte rugalmasságát, ha az ellentétes húzásnak engedelmeskedett.

(#8739) Eastman válasza pc-user (#8738) üzenetére


Eastman
őstag

Teszi a dolgát. Mi van ráírva?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8740) pc-user válasza Eastman (#8739) üzenetére


pc-user
aktív tag

Ja, ez egy nagyon felejtős kategória: Baltimora :D

(#8741) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

ma este BLS! Prepare!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8742) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Na, elvittem a csöves fejecskét egy szakihoz (Kiss László, jazz szakon végzett, dobol, basszerozik, kurva jól nyomja :)) ), és megnézte, kicsit alakítgatott rajta.
Azt mondta, hogy egy 20-ast megért a cucc, bár a kábelezés miatt van egy alap brumm. Valami olyasmit mondott, hogy a kábeleket a szélén kellett volna elvezetni, meg hogy van vmi kondi v vmi, ami miatt van ez a brumm. De játék közben nem hallatszik és egyáltalán nem zavaró, mert elég halk feltekerve is, szóval zsír. A hangja eszméletlen, igaz nem gitár hangszórón lett kipróbálva, hanem ilyen hangosításra használt cuccon. A tiszta nagyon cool, meleg hangja van és teljesen más világ... :D
Veszek hozzá még Beta Aivin DS-100 torzítópedált (szerinte full jó választás), illetve építünk hozzá ismerősökkel egy 1x12"-es ládát is. Ehhez veszek egy Celestion G12H100-as 4 ohmos hangszórót, kb 10 éves, de működik, angol gyártmány, csak remélem, hogy nincs semmi baja. Meg kell kopogtatni, meg megnézni, hogy nincs e leülve a tekercselésig a papír.

A gitár megint jó vétel volt szerinte, Vintage V100, koncertképes gitár. Zörögtek akulcsok rajta, de azt mondja, hogy ez azért van, mert a kulcsok átveszik a rezgést, annyira jól rezonál a test. Ha odatennénk egy pickupot, rendesen lehetne játszani, mert annyira csengenek, zenélnek a kulcsok. :D

Ja igen, azt mondta, hogy nincs értelme beleépíteni még egy csövet, mert akkor már csak torzított hangot fogunk kapni, tehát nem lesz tisztája, s nem a hangot, hanem a jelet fogja torzítani vagy vmi ilyesmit mondott. Full torz hangot kapnánk, ami nem jó semmire. A fej am egy Vermona módosított változata.

[ Szerkesztve ]

(#8743) Szten Márs válasza Bencsizy (#8742) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Zörögtek akulcsok rajta, de azt mondja, hogy ez azért van, mert a kulcsok átveszik a rezgést, annyira jól rezonál a test."

:Y

(#8744) Bencsizy válasza Szten Márs (#8743) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

??? :D

Úgy értem, én azt hittem, hogy a kulcsok zörögnek rajta, mert rezegtek a kulcsok, mint állat, de a szemöldöknél van vmi, meg kell kicsit reszelni körömreszelővel v csiszoló papírral. Amit én hallottam a kulcsoknál, az már a zenei hang volt. Na. :)

(#8745) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Ami amúgy érdekes volt, az az, hogy elvittem hozzá a gitárt, és ott nem zörgött, mert lógatta.
Ha a nyakánál fogva lógatom, akkor nem zörög a kulcs, de ha már rendesen leülök vele játszani, akkor igen.

(#8746) Plazmacucci válasza Bencsizy (#8745) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem véletlenül a Kiss Hangszerboltban voltál Érden? :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8747) pc-user válasza Bencsizy (#8745) üzenetére


pc-user
aktív tag

A kulcsok rendben vannak, nem lötyög, nem lóg valamelyik?

(#8748) Bencsizy válasza Plazmacucci (#8746) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Nem-nem... :DDD

(#8749) Bencsizy válasza pc-user (#8747) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Nem, rendesen megvannak húzva, tapadnak a fejhez.

(#8750) Eastman válasza Plazmacucci (#8746) üzenetére


Eastman
őstag

...ott könnyen telebeszélhetik az ember fejét. Látom képben vagy. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.