Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2) b.bone


b.bone
senior tag

kb egy éve vettem egy gitárt. sima akusztikusat. valami yamaha vagy yahama, mittom én. relative olcsó volt 40k-ért. de tekintettel arra hogy azóta szinte hozzá sem nyultam drága volt. majd eladom ha lessz rá időm.

amúgy a gitár marha jó tábortűz mellett este. csak az a baj, hogy aki tanított volna játszani teljesen elpunkosodott:((

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#3) AND1 válasza b.bone (#2) üzenetére


AND1
őstag

yamaha lesz az sztem, jó vétel volt. Nehéz egyedül jah...hozzám haverom szokott havonta felurani és akkor felteszem minden kérdésem + osztlytársam segít gyakrabban ha nem megy valami :) Egyébként ahogy elmagyarázták, hogy kell a tabokat (kották txt-ben :) ) olvasni az elején egyből könnyebben ment minden, meg kaptam egy gitársulis videókazit. :)

Akusztikuson nehezebb játszani..legalábbis nekem. Direkt vékonyabb hurokat tettem enyémre, hogy könnyebb legyen tanulni. Meg ugye vékonyabb a teste is az elektromosnak mint az akusztikusank...

Egy régi PH-s.

(#4) Skót


Skót
aktív tag

Hajaj dejó néked!
Én is tanulnék gitározni csak sajna időm sincs túl sok rá (túl sokat ph-zok ;]), meg gitárom sincs:(
Amúgy az akusztikussal is nagyon szép dolgokat lehet művelni! (ld diablo 1 város zenéje)
Elkeztem félretevegetni pénzt egy gitárra de mire abból lesz valami még ennyi időm se lesz:O
No mind1 majd meglátjuk mit hogy a jövő:)
Amúgy meg grat a gitárodhoz

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#32) delta9


delta9
senior tag

én is itt vagyok a gitározós csapataban. üdv minden zenésznek és a dobosoknak. (csak vicc volt)

szal 13-14(?) éve kezdtem, első kb. két évben kizárólag akusztikuson. azután egy mexikói fender stratocastert használtam kb. 10 évig. ma már cca. 1 éve gibson les paul studio modellen játszom + marshall valvestate 65-ös combo.

(#84) Cardinella


Cardinella
aktív tag

Csatlakozom a tisztelt gitárbarát társasághoz.:)
(Anno zeneiskolában fúvósokkal, meg egy jóadag zeneelmélettel kezdtem...)
Gimnáziumban csináltunk egy nagysikerű ''botrány''zenekart:), akkor került a kezembe gitár; és megszerettem, gyakoroltam, majd jött az egyetem, és gitár eladva...
Mostanában egyre többet gondolok rá, és előbb-utóbb veszek is egyet; de csak valami minőségi nylonhúros akusztikusban gondolkodom, egy kis otthoni klasszikus, spanyolos pengetés okán; mert egyszerűen szeretem a zenét.
Jó gyakorlást Mindenkinek!:)

(#85) _Gudella válasza AND1 (#83) üzenetére


_Gudella
senior tag

Én is épp azt vadászok, mert akusztikushoz nekem sincs (up)

(#97) danzi


danzi
tag

Sziasztok, nekem egy Hora akusztikusom van, ez volt a legolcsóbb, western, szóval fémhúros, és legalább a nyakát is átérem (szerintem nekem elég rövidek az ujjaim :o)

www.hora.ro Standard M de nem pont úgy néz ki, mint a weboldalon

román a bébi, majd teszek fel képet. Húrokból nekem a Cryogenic széria jön be, bár Earnie Ball meg GHS is volt rajta, sőt, most is GHS van, de a Martin & Co Cryogenic szólt rajta a legszebben. Eddig 0.54-es (E3) volt rajta, de szerintem inkább a vékonyabbakat fogom használni (0.50), kényelmesebb lefogni.

Van egy Jolana cseh csoda elektromos gityó is kölcsön, erről is van kép, meg egy Zoom 606 pedál, elég jól szól, de nekem is gépre van rákötve...

A Kossuth téren a Yamaha szalonban ki lehet próbálni minden gitárt, eszméletlen jól szólnak, és pont a legolcsóbb westerngitár tetszik hangra a legjobban: az F310P

DanZi

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#108) tocsa


tocsa
senior tag

Takamine EG522C nylon húros, klasszikus nyakú, elektro akusztikus gitár.
2005.04.10-ig garanciás, új húrok. Praktikus hangológépes elektronika.
Könnyű fogású nyak, helyén lévő oktáv. Oroszlánbarlangban listaára
119.900. Megegyezünk. Érdeklődni: 06(30)9555241

Irányár: 100K HUF

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#121) danzi


danzi
tag

Srácok, használt vki akusztikus gitárhoz hangszedőt? Láttam 4-5 ezer forintér olyant, amit be kell tenni a testbe, a lukba a húrok alá, és kis kábelen jön belőle egy 3,5-es jack...

Vannak vkinek ilyennel tapasztalatai?

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#122) andorpapa válasza danzi (#121) üzenetére


andorpapa
őstag

Hát ilyen bónusz hangszedővel nincs, de mikor akusztikus gitárral felvételt csináltunk (vagy koncert), mindig a belső hangszedőjét is használjunk, valamint bemikrofonozzuk is, tapasztalataink szerint így szól a legszebben.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#149) duracell89


duracell89
senior tag

énis most kezdeném el egy akusztikussal, de nemtom hogyan kéne
inkább itthon tolnám, meg apám gitározott régen, gondolom segit majd
van valami ilyen progi, vagy oldal?
guitarpro4-el probalkozom, ez eddig jó :)

(#194) robo01


robo01
tag

Kezdöknek az akusztikus gitár azért is jobb, mert ott nem lehet elsumákolni semmit.
Elektromos gitáron azért egy csomo dolog felett elsiklik az ember és észre sem veszi, hogy például nem szól minden hang az akkordban.

(#195) virtual válasza bebean (#193) üzenetére


virtual
tag

Egyértelmű hogy akusztikuson kezdeni a legjobb. Nekem az első akusztikusom egy 600Ft-os volt, majd mikor az egyik túrán eltörött nyakban :D akkor vettem egy másik, szintén ruszki 1000 Ft-osat. Aztán jött a ''tegyünk az acélhúrosra óccsó pickupot'', majd ennek egy 8000 forintos változata Jolana néven. Jó kis időszak volt, legalább tudom becsülni a mostani dolgaimat.

(#205) CWorm válasza delta9 (#201) üzenetére


CWorm
aktív tag

Hogy érted, hogy pontos-e? Mindenesetre a válasz: nem tudom. :) Bár már ki is szedtem a gitárból a tremolót, mert nem kell az nekem (még, egyelőre :) ).
Tudom, sokan mondják, hogy akusztikuson kell megtanulni gitározni, de lesza.. vagyis hát nem akarok most venni egy akusztikusat, pár hét múlva meg (na jó, olyan gyorsan azért nem megy :) ) egy akármilyet. Jó ez nekem, az ujjaim is szerintem gyorsabban hozzá fognak edződni az acélhúrokhoz, mert néha már baromira fájnak, alig várom hogy végre megkeményedjenek és normálisan, fájdalom nélkül le tudjak fogni akkordokat. :DDD
Ööö, most nem látom ki írta, hogy elektro gitáron nem mindig hallani, hogy ha nem jól szól vmi akkord. Ilyesmiket direkt szoktam ellenőrizni úgy, hogy külön megpendítem mindegyik húrt, és akkor meghallom, melyik szar.
Ha nagyon akarnék akusztikusozni, akkor megtehetném mert a szobatársamnak van (télleg, akkor nem is kéne venni :) ), de nincs kedvem. ;]

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#208) virtual válasza ipgirl (#198) üzenetére


virtual
tag

Az én 1000 Ft-os gitárjaimat anno 14 éve vettem kb., szóval ne ahhoz hasonlítsd, hogy te ma mennyiért tudsz venni. Ma egy tanuló szintű használt akusztikus szerintem 15e-nél kezdődik kb. Új gitárok meg elég drágák ahhoz, hogy valaki megvegye és két hét után rájöjjön, hogy mégsem akar gitározni.

(#216) Dominator


Dominator
aktív tag

Most voltam öcsém akusztikusgitár tanárjánál, meg egy maszek rockgitár tanárnál. Az egyik 3000 pénz fél évre, de csak szeptemberben lehet kezdeni (van ugyanott jazz-rock tanár is) + felvételi, meg vizsga, meg szolfézs. A maszek személyesen garantálta, hogy a havi 6000 Ft- ellenében 3 év alatt profi zenészt farag bárkiből... Na jó, nem bárkiből :D Csak arra most nem igazán van keret...
Szóval maradok a könyvnél, meg az itthoni szorgalmas gyakorlásnál. Ellenben tud-e valaki egy konkrét tippel segíteni? Kellene nekem egy elektroakusztikus gitár, aktív elektronikával, lehetőleg keskenyebb nyakkal, mert hogy az elektronyos gityünak is keskenyebb a nyaka, csak először még nem olyat akarok venni.

(#351) stargazer


stargazer
senior tag

Háhh de jó topic!

haverok közt volt néhány arc, akik zenéltek. egyikük dobos, ketten gitároztak nehéz fém számokat nyomtak, a dobos öccse meg akusztikuson nyomta.

beindultak a jackson meg az eredeti japán ibanez gitárok a valvestate2000 kombókon a dead skin mask-kal és nekem végem volt annyira bejött.

az ibanezes srácnak a régi gitárját egy hohner rockwood-ot kaptam kölcsibe, amit először cleopatra erősítőn hallgattam, majd vettem hozzá egy zoom 505/II multieffektet.

mostmár egy ideje megvan az Ibanez Gio elektromos gitárom. nem volt drága, és sztem megéri minőségit venni már a kezdetek kezdetén. mondjuk ekkor még nem tudtam hogy mire figyeljek, csak azt hogy rózsafa nyaka legyen. ennek megfelelően megvettem a legolcsóbb rózsafa nyakú neves gitárt.
később megvettem a behringer kombómat, és azóta sem tettem le álmomról hogy egyszer még legyen nevem a köztudatban a zenélés révén.
most unokatesómat nyüstölöm hogy vegyen már ő is egy basszusgitárt, ibanezt, meg egy behringer basszuskombót. bakker annak a bx1200-esnek olyan hangja van...! egy fibenare gitárral próbáltuk... majdnem elolvadtunk.

most akartuk a napokban meghallgatni, kipróbálni ujra, de sajna épp nem volt egyik boltban sem.

mi csak saját számot játszunk, nem is szeretk másnak számait tanulni, mert nagyon szerettem volna mindig a Nothing Else Matters-t megtanulni, és mikor megtanultam, nagyon hülyén éreztem magam, valahogy olyan volt, mintha elvesztette volna a varázsát a szám, mintha a metallica összement volna a szememben, hogy nahát, ha ezt én is el tudom játszani akkor ezek mitől olyan nagy emberek (persze valójában az eszem tudja hogy attól hogy ők találták ezt ki ilyenre és nem attól hogy bonyolult vagy egyszerű eljátszani, de akkor is...)!

sztem a tökéletes hangzást és a tökéletes felállást 1 gitár, 1 basszusgitár, 1 dob, és 1 ének. sztem ez adja a legtisztább zenét ahol nem folyik össze semmi semmivel. legalábbis nekem ez a felállás tetszik a legjobban. nem tudnám megmondani milyen zenét játszunk. végtelenül egyszerűt.

nekem mindig mondogatták a haverok hogy először meg kéne tanulni zenélni...

én meg azt mondom, mindenki pont annyira kell hogy zenélni tudjon, amennyire tud. a nirvana is végetelül, pofátlanul primitív volt, mégis milliók őrültek meg érte. köztük én is.

ui.: ja és nem szeretem az akkordokat, ők se engem.

[Szerkesztve]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#439) Finwe


Finwe
őstag

Hello!

Szeretném ha segítenétek nekem egy kicsit! Tanárt keresek, olyat aki meg tud tanítani gitározni, mert egyedül nem nagyon akar menni, pedig már 1 éve van egy akusztikus gitárom. Van ugyan ''Hogyan tanuljunk'' füzetem de....... szal kéne aki magyaráz, úgy sokkal gyorsabban tanulok.

Ha véletlenül tudtok Zugló környékén ilyen emberről légyszi írjátok meg nekem!

Előre is köszönöm a segítséget!

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#465) HavocS


HavocS
senior tag

nyugi, én is magamtól kezdtem, semmi tanár. Igaz, hogy kottát olvasni már tudtam, meg szintin is játszottam azelőtt, de a gitár egy tipikusan olyan hangszer amihez legkevésbé kell ismerni az ötvonalast, én pl. már rég elfelejtettem, csak tabból játszom. A lefogások meg nem vészesen nehezek, ha csak akusztikuson akarsz játszani, a tábortüzes verzióhoz bőven elég, ha beszerzed a szükséges kottákat (tabokat) és egy normális akkordtáblázatot, nagyon gyorsan meg lehet tanulni.
haver is így kezdett neki, vett vmi könyvet ami teljesen az alapoktól kezdte, és tanár nélkül remekül beletanult. Egy híres gitáros (sajnos már nem tudom, ki volt) mondta: gitározni meg lehet tanulni tanár nélkül is, legfeljebb kétszer annyi idő alatt. A könyv címét majd megkérdezem.
http://www.extra.hu/magyardalok/
ezt az oldalt meg rakd a kedvenceid közé, jól fog jönni :)

(#470) Arpika22 válasza ÉN007 (#466) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Szia Zsófi. itt nyugodtan kérdezhetel :) nem lúzerezünk leérte én is kezdő voltam amikor elkezdtem asszem 6éves koromba gitározni :D mára már tudok úgyahogy de még mindig lehetni tanulnom:) és ha adhatok 1jó tippet ne igazán járj tanárhoz!!! meg ne tanulj senkitől csak magadtól! hidd el egy idő után ha komolyan érdekel a téma magadtól elkezdesz fejlődni. mien gitárt is tuningoltál fel? akusztikus (nylon/fém húros?) elektromos vagy basszus? :) a basszusgitárban jártasabb vagyok minvel már jópár éve basszusozok... Én sem tudok kottát olvasni ..röhögjetek ki :DDD nem érdekel akó is tok gitározni ;) :DDD :B

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#488) Arpika22 válasza ÉN007 (#485) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Gratula a gitárhoz :). ajánlanék ráhúr készletet is D'addario nagyon jó húr és akusztikus gitára viszonylag olcsó.majd tegyél felképet róla de olyat amin te is rajta vagy hagy lássuk hogy nézki 1 csehdarab 1 leány kezébe :DD:))

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#491) Skót válasza PumukliM (#487) üzenetére


Skót
aktív tag

Bővebben: link
én is erősen filózok azon, hogy csinálok egyet ez alapján (nomeg a linkek az oldalon), mivel van itthon fa anyag meg famegmunkáláshoz való gépek
(apám mániája, hogy ő csinálta az összes ajtót, lambériát, szinte minden fa felületet a házban)
De amí ezen filózgatok addig marad az akusztikus:)
meg a kották amiket a tanár adott még évközben:DDD

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#498) Tütüm válasza mr.geeZ (#493) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Az biztos hogy nem csekély meló:) Ha megvannak hozzá az eszközök akkor márcsak gyakorlat kérdése,neki sincs semmi iylen irányú végzettsége. A szerszámokat összehozni az nem lehet kevés pénz,akinek alapból van mint vki itt írta hogy apuka nagy bütykölős annak máris könyebb:)
a másik meg hogy ez ne moylan hangszerkészítés mintha hegedűt vagy akusztikus gitárt készítenének,itt ki van vágva gyakorlatilag a forma,nyak már macerásabb,de gyárilag is bevágják CNC alá aztán annyi,utána elektronikát beszerelik. megpróbálnám csak gépek kelleneének:(

(#525) SQX_Barto válasza ÉN007 (#517) üzenetére


SQX_Barto
addikt

erre a könyvre én is kíváncsi lennék:)
régen elkedztem gitározni, mert szerencsémre egy zenekaros srác volt a szobatársam, utána eladtam az elektromos gitárom, és nyár végén szeretnék venni egy akusztikusat, és akkor a 0ról kezdeni, meg talán tanárral
amúgy mióta gitározol?
és megkérdezhetem hány éves vagy?:B:)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#560) Bencom válasza ÉN007 (#558) üzenetére


Bencom
senior tag

bocs, akkor félreérthetően fogalmaztam: úgy értettem, hogy a ''számtechzseniség'' nem valami nőies dolog, a lányok inkább más területen szoktak jeleskedni, és itt ne a hátsó gondolatok jussanak eszedbe:U

még nekem mondják, hogy csúnya a fantáziám, mikor már csak ha bókolok valakinek, félreérti:U:DDD

mindenesetre eddig ezt a műfajt nem nagyon gyakorolhattam, úgyhogy én kérek elnézést;)

Skót: A bund az a sok kis réz (vagy v.milyen fém) rudacska, ami keresztezi a nyakat és így osztja hangokra... a pickup, megmondom őszintén, foggalmam sincs, hogy mi:B

A véres újjról meg még annyit, hogy idetapám annakidején több zenekarban is játszott, (Hajduböszörményben pl. még most is emlegetik a Rock-ka nevő zenekart) és mivel elektronikai műszerész volt, ő csinálta az erősítőket és a hangfalakat meg a torzítókat is, így szerényen szólva vadásztak rá a zenekarok (meg különben is, egész jól játszik, de akusztikuson már én vagyok a jobb, egészen addíg, míg le nem jön a tesóm barátja, aki számtechtanár és profi!), és így volt olyan, hogy egy nap több kluibban is fellépett egymás után, így volt olyan nap, hogy 12 órát játszott egyhuzamban!:Y

na, azután még a szólógitár is szétszedné a kezed!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#654) Arpika22 válasza ÉN007 (#646) üzenetére


Arpika22
csendes tag

gratula a gitárodhoz :) használd bőrkeményedésekel ;). és nemtom hol volt már de a húrereszkedés igen! eleinte ereszkednek a húrok. az én basszjaimon is kb 2-3 napig mindig ereszkednek szal hangolgatnom kell . kicsit basszuson ez jobban meg érződik mint 1 szólón vagy 1 akusztikus gitáron! de amúgy 1link ahol tuti nem vírusosak a cuccok : www.mxtabs.net itt is vannak tabok csak itt levan rajzolva a gitár nyaka és számokal jelölik hol melyik bundot kell lefogni!
én már füllel szedem le a dolgokat ha kell de már inkább csak saját szerzeményekre fordítom az erőm;)

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#659) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Hétvégén elhoztam egy régi akusztikus gitárt, amit haveromadott (mert a saját elektromosomat eladtam) és holnap remélem meg tudom csináltatni, nagyon be vagyok már sózva:D és valószínűleg szeptemberbe megyek zenesuliba gitártanárhoz, lehet sokan leszólják a zenesulit, én nem láttam semmi kivetnivalót benne... 6rugó egy félév, vagyis 2*6 egy év, heti egy óra és párban foglalkoznak az emberrel, sztem ez korrekt.
kívánjatok sok sikert:D
amúgy van egy elméletem, amit szeretnék ha tapasztalt gitárosok megerősítenének, vagy cáfolnának:
szóval ha az ember tökéletesn tudja a Nothing else matters-t a Smell Like Teen Spirit-et az nagyjából minden alap dolgot megtanult a gitáozásról, mert amennyire ismerem ezeket a számokat az alap pengetések és technikák benne vannak. Lehet próbálom leegyszerűsíteni és skatulyába zárni a gitározást de kb ez az elméletem:) Vélemények még lécci mostanában, mert el lesz adva a gépem örökre :)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#671) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

régen haverom adott egy akusztikus gitárt amit most akartam megjavíttatni, de nem gyártanak hozzá kulcsozást és amúgy se bírná sokáig, most mondták a boltban:O
úgyhogy használt akusztikus gitárt keresek!
akinek van eladó, az megtalálja a számomat és tudassa velem!
10nél többet használtra nem szánnék

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#675) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Vettem új akusztikus gitárt!!!:)
Gőzerővel nekiállok megszokni először is
Aztán szeptemberben sztem zenesuli:)
régi nem jó akusztikust havernak adtam, és megtudja csinálni így a basszer mellé lesz akusztikusa:)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#676) PumukliM


PumukliM
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném eladni elektromos gitárom és erősítőmet együtt 70K-ért. /a kábel és a heveder az árban benne van :) /
A gitár típusa: Squier by Fender Showmaster /egy dupla, két szimpla pickup, 2 potméter, fekete színben/
Az erősítő típusa: Fender Frontman 15G /torzított sáv is, aux in, headphone out/
Mindkettő kifogástalan, karcmentes, hibátlan állapotban van, mintha most jöttek volna a hangszerboltból és ez nem reklámszöveg. :) Az eladás oka másik hobbiba való pénzbeleölés szándéka.
Szintén kifogástalan állapotú akusztikus gitár beszámítása szóba jöhet, de a pénz jobban kellene..

''Egyszer majd annyit iszom, amennyit öregszem.. De most még annyit öregszem, amennyit iszom...''

(#678) Arpika22 válasza PumukliM (#676) üzenetére


Arpika22
csendes tag

miért adod el? ennyire kell a pénz? én tuti nem adnám el 1 hangszeremet sem!később lehet hogy meg bánod. szeirntem ne cseréld el akusztikus gitára:(

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#681) PumukliM válasza Arpika22 (#677) üzenetére


PumukliM
csendes tag

Arpika22, ha jól láttam a másik topikban hirdettél egy Fender akusztikus gitárt! Azt mennyiért adod?

''Egyszer majd annyit iszom, amennyit öregszem.. De most még annyit öregszem, amennyit iszom...''

(#702) HavocS


HavocS
senior tag

na közben én meg szerkesztgettem az előző hozzászólásaim :D
szóval képzeld el a következőt: van egy számod, ami alapvetően akusztikus, de a refrénje torzított. Beállítod a bal pedált tisztára, a jobbat torzítottra, és a tiszta effekttel kezdesz. Játszol, közben sétálgatsz, ha úgy tartja kedved, majd ha a refrénhez érsz, csak rálépsz finoman a jobb pedálra, és sétálhatsz tovább. Aztán ha véget ér a refrén, rálépsz a bal pedálra, és ismét akusztikus lesz. Gondolj bele: tönkremenne szerencsétlen szerkezet, ha egyfolytában taposnál rajta :D

(#709) HavocS válasza Dominator (#708) üzenetére


HavocS
senior tag

Sok-sok gyakorlás? Háát :) én alig két éve gitározom, soha nem tanított senki, és mondjuk jól megy, de az akkordokból mondjuk tudok négyet-ötöt aztán szevasz :D igaz, én leginkább torzítottan játszom, az akusztikus része csak mostanában kezdett el érdekelni.

(#753) Skót válasza HavocS (#752) üzenetére


Skót
aktív tag

hé!
ha diablóforumos Havocslayer vagy akkor te is bennevoltál a retromod készítésében:) (meg haverom is Dantor néven)
télleg kicsi a világ én meg most nyomom megin a diablót retromoddal (rámjött megin az ölhetnék:D)


csakhogy on is legyek!

Nem tud valaki Klasszikus darabokhoz kottákat akusztikus gitárra?:)

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#772) Arpika22 válasza taltos (#769) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Most lehet hogy hülyeségett fogok neked mondani de:Pudtmal a klasszikus és a western gitárközt a különbség csak annyi hogy a westernen(amit tudtomal akusztikusnak hívnak szóval fémhúros) fémhúrosak a, a klasszikus gitárok meg nylon. lehet hogy nagy hülyeséget mondtam most no mind1 meg valószínűleg 1westerngitárnak nagyobb a teste míg a klasszikus gitáré kisebb.

Mellesleg nekem ha rossz kedvem van meg ilyesmik általában csak a gitár(jaim)om tud felvidítani.ők a mindenem, elég jó buli tudd lenni 1 kis sörözgetős szalonasűtős gitározáskor :))

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#784) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

ezazzz, sikerült megtanulnom a nightwish - the carpenter akusztikus intróját... élvezetes

bár szerintem elvan hangolva a gitárom, de még ígyis jól szól.

a tanárra meg még várhatok 1 hetet
:D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#801) doc válasza M@trixfan (#800) üzenetére


doc
nagyúr

nem rossz :C, én ettől még igen messze vagyok. nem utolsósorban azért, mert akusztikuson tanulok :DD

(#809) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Sziasztok!
Lenne egy óriási kérésem!:)
Valaki küldjön nekem egy olyan Nothing else Matters tabot, ami egy akusztikus gitárra ''van átírva'' vagyis, hogy egy gitáron is jól hangzik, szal értitek:D
nem tudom mikor tájt jutok nethez, inkább lécci emailre: sqx_barto@freemail.hu
előre is köszi :)

Ja és még valami, sok gondom van azzal, hogy nem tudok több húrt egyszerre pengetni, főleg nem fel le irányban, pl egy Tankcsapda számot sem tudnék eljátszani, akinek volt hasonló gondja hogy oldotta meg? bár remélem majd a tanár segít:)


[Szerkesztve]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#831) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok
mostanában szeretnék én is elkezdeni gitározni, tanulgatni, az alapoktól. Mivel nincs tapasztalatom ilyen téren, akusztikussal szeretnék kezdeni, többen mondták hogy azzal érdemes az alapokat. Miel nem tudom hogy megy majd, ezért nem áll szándékomban 100ezreket beleinvesztálni a kezdetekben, ismerőseim ajánlása alapján olyan 20-30 ezer fiorino közötti áron már igen kellemes kategóriájú tanulógitárokat lehet beszerezni. Utána is néztem, meg is volna egy lehetséges kiszemeltem, árban megfelelő volna.
Kérdésem viszont, gondolva a jövőre, hátha megtetszik a dolog és a későbbiekben szeretnék valami előrelépést mutatni, elektro-akusztikus gitáron is gondolkodom. Ez tudomásom szerint egy akkusztikus gitár hangszedővel, külön hangcuccoshoz csatlakoztatható kihangosítás céljából. Ez erősítővel történik, de mivel szeretnék minél előbb belekezdeni, arra gondoltam hogy egy ilyen erősítő később is beszerezhető, meg most nem is nagyon tudom ezeknek az árát
ezekkel kapcsolatban várok tanácsokat ötleteket, leginkább hol lehet ilyen erősítő áráról érdeklődni, utánanézni, nem kellene nagy teljesítményű, otthoni kezdő szintre való

köcc

(#832) Kobe


Kobe
veterán

kicsit kusza így az előző hszem szal fő kérdésem hogy első gitárnak, akkusztikus fajtában érdemes egyből eletro-akusztikusat venni, vagy ilyen célból elég a sima is ?

köcc

(#834) Duffy válasza Kobe (#832) üzenetére


Duffy
csendes tag

Szia!

Ha olcsón jutsz hozzá, akkor vegyél elektroakusztikust. Hosszú távon jobban jársz vele, de nem biztos, hogy kifogod használni. Ha szűkös a keret akkor inkább vegyél valami közepes minőségű akusztikust.

Azt is ki kell találnod, hogy klasszikus(nylon húros), vagy western(acél húros) típusút szeretnél.

Erősítőt bármelyik hangszerbolt weblapján találsz.

Remélem segítettem.

(#844) ReJim válasza Kephamos (#843) üzenetére


ReJim
őstag

háát, november elején kezdtem úgy igazából akusztikuson (az kezd megyegetni, cask lusta vagyok akkordokat tanulgatni.. :) a gitár már régóta megvan... most jutott rá idő) két hete kezdtem el elektromoson jáccogatni, és most már úgy mendegél :) nekem (meg a többieknek) elég...

hát a pénz nem vet fel :( szóval olyan karácsonyra gondoltam az új gittyót.
addig ezt a 30éves, koszos, kopott, karcos gitárszerűt nyüstölöm...
majd elmegyek körbenézek boltokba. aztán majd kikérem a te vélemyédet is a gittyóval kapcs... ;]

inkább halgatok rád/rátok, mint a saját tapasztalatlanságomra...

üveghangra kiváncsi lennék.

köszönöm a segítséged... :R

</end.?>

(#875) Skót válasza Konflikt (#873) üzenetére


Skót
aktív tag

egyenlőre én is egy akusztikuson nyomom, de most megáldott az a jószerencse 70k-val így most erősen filózom, hogy mi legyen a felállás:
1/gityó+kis gépfejlesztés
2/gityó+kombó
3/csak gép

Az elsőhöz húz a szívem igazán, de akkor a fejlesztés valsz egy hangrendszer lenne:)) (vagy jobb hangkari)

de addigis egy kép a mostani csodámról:
[link]

[Szerkesztve]

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#905) ronaldo


ronaldo
őstag

Na én most ide beállítok, és mostantól fogva tépni fogjátok a hajatokat. Szerintem gitározni szeretnék megtanulni. Csak alapvető dolgokat nem vágok, de ugye mindent el kell valahol kezdeni. Vegyük sorra:

Mi a különbség a elektromos, akusztikus meg mittudomén milyen gitárok közt.
Mi az a pedál?
Azok a gitár tabok megvannak, az más kérdés hogy fingom nincs hogyan kell leolvasni :D (ez még talán nem akkora bűn)
Mennyire számít hogy rendes erősítőre kötöd otthon a cuccost, vagy mezei gépre, ami 5.1-et szólaltat meg? (Mert ugye a gitárhoz erősítő nem olcsó. Legalábbis nekem nem :) )
Milyen gitárt érdemes venni? (viszonylag nagy a kézügyességem, tehát hosszabb távra szeretnék vásárolni, nem minden megtanult szám után gitártváltani )
Milyen húrokkal érdemes sportolni?
Mekkora a megfelelő kéz amivel könnyebben le lehet fogni? A túl nagy nem igazán nyerő, vagy igen? Mert nekem jó közepes van.

Ha erre valaki összetetten, és kimerítően válaszol annak el fogok játszani egy szerenádot ha megtanultam gitározni :D

(#906) Bero válasza ronaldo (#905) üzenetére


Bero
aktív tag

Próbálok nagyon szerény tudásom szerint válaszolni pár kérdésre.

Gitárok: Elektronikus, Basszus, Akusztikus (fém, nylon húros), Akusztikus basszus
Az elektronikus gitárok (eletro, bass) hangszedőkel továbbítják a hangot az erősítőbe, mivel a test miatt akusztikus hangja gyenge. A elktro 6 húros, míg a basszus 4.
Az akusztkus gitárokon belül van fémhúros, és nylonhúros (klasszikus). Ezek hangszedő nélül működnek, mivel a test a hang erősítésére lett kialakítva. Ezkeből létezik elektro-akusztikus is, melyben helyet kap egy hangszedő, ami opcionálisan erősíti a hangot.

A pedál, torzító. Ezekből is többféle van. Nagyjából közös mindegyikben, hogy ha a hangot egy hullámként képzeled el, akkor a torzító úgymond a rezgések ''tetejét levégja''. Na ezt most megfogalmaztam :DDD
A tabolvasás sem nehéz, de inkább mondja más, mert nem akarok teljes hülyeségeket mondani.
Nekem is először 5.1en ment basszus, de aztán beszereztem egy rendes kombót. A külömbség ég és föld. :) Nekem elég kicsi a kezem de többfajta nyak közül megtaláltam a nekemvalót.

Ja végére:
Nekem nagyon tetszik (már csak a színe miatt): [link]
Vélemény?



(#907) ronaldo válasza Bero (#906) üzenetére


ronaldo
őstag

Akkor gondolom az az akusztikus gitár amelyik oldalról nézve vastagabb, igaz? A vékony kis csicsásak meg az elektornikus-és basszusgitárok. Ha jól értelmezem persze :)
Na és akkor nekem mi is lenne a jó választás? Mint feltörekvő balfasznak. :D Mondjuk ezzel a kicsi kezeddel megfogtál(na nem szó szerint :D), mert valószínű egyénileg kell kiválasztanom azt a gitárt és nyakat ami nekem zsíros lenne. :)

Amúgy ezt a pedálos dolgot még nem teljesen vágom. Ezzel lehet úgymond ''brutálisabb'' hangzást elérni pár helyen? A tabokon jelölve van mikor kell használni? Ja igen, és ha használni kell, akkor taposni kell? Ergo szó szerint értendő a pedál dolog? Mennyit kóstál egy ilyen kicsike?

Valószínű csak gitárt meg pedált vennék, ha nem kerül három vagyonba. Aztán a pedált akkor használnám ha a csujjogatós stíluson felülkerekedem.

Tényleg: gitármárkák?

(#908) Bero válasza ronaldo (#907) üzenetére


Bero
aktív tag

Igen az az akusztius gityó, amelyinek egy kör alakú kivágott rész van a testen.
Hogy az elektrok csicsásak-e az fajtától, kialakítástól függ. :)
Gyakorláshoz nagyon dugdossák az akusztikus gitárt az ember orra alá, mivel ezen érdemes kezdeni. Ugyanis itt nem lehet ''elsunyizni'' a hibás akkordokat, mint pédául egy erős torzítással. A nyak szvsz nem fog gondot okozni, már csak azon gyszerű oknál fogva sem, hogy a gitár a tiéd, és a fogás neked kell hogy kényelmes legyen. Hiába mondják hogy neked ez az izébizé kell, ha az egyáltalán nem áll kézre neked. Ahogy érzed ;)

Az elektro gitár hangja alapból nem nagyon tér el az akusztikus gitárétól. Ha egy rock számot hallasz abban már torzítva van a hangja. Ebből létezik többféle, pölö ''sima'' distortion, Overdrive (síós, éles hang, szólókhoz), Fuzz (fémes hang, pl. pár Queen számban).
Torzítások kb. 8k huf körül kezdődnek, és a csillagos égig érnek.
Pár példa(bocsi de épenn a ezen az oldalon jártam, és akkor ezek ugrottak be) : :D
[link] (beépíthető)
[link]
[link]
[link]

Favorit gitármárkák: Fender, Ibanez (én kedvencem), Gibson, és még sok más, de szerintem elsőre elég sok lenne :)

(#935) ronaldo válasza Bero (#931) üzenetére


ronaldo
őstag

Neked pécs a világvége, nekem viszont egy kellemes hely :) Mondjuk még távoli jövő, de ha az élet úgy adja, Libria fórumtársat pár alkalommal szívesen letámadnám a hülye dolgaimmal, akár személyesen, ha nem gond neki :)

Amúgy ez az elektro-akusztikus gitár az mi? :) Nem tudom mondtam-e, de én stílusnak a punk-rockot választanám, olyan számok elpötyögései lennének a végső célzatok. Emellett hatalmas kedvenc az Ossian és a Pokolgép, Moby, és néhány klasszikus Bikini és Edda szám(bár ez utóbbi kettővel gondolom a tanulásom során mindenképp találkoznék). Szóval brutálabb hangzás lenne majd a cél :) Ossian-fél manipulált gitárhang valami eufórikus hangulatot tud kiváltani belőlem :) Nagyon nagyok.

Szóval... ennek fényében.... szóval ennek fényében nem tudom mi van. Amúgy egy hepciáskodó kis kuki tudok lenni amikor nagyobb pénzösszeget kell kiadnom (kinek mi a nagy, ugyebár...) az is fontos hogy szép, kissé egyedi gityót vegyek.

[Szerkesztve]

(#939) ronaldo válasza Kobe (#938) üzenetére


ronaldo
őstag

No igen, nem is akarok elektromossal kezdeni. Akusztikus ill. elektro-akusztikus a lehetőség, van négy kiválasztott modell, 2-2 mindkét fajtából, holnap linkelek. www.csermak.hu ahol néztem.

Úgy érzem a gitárfajták témában ki lettem okosítva. De azért haladjunk tovább(olyan kérdések ezek még, amikhez a tényleges tanulásnak nincs köze).

Húrok, pengetők:

milyen húrokkal érdemes sportolni? azt olvastam a nylon a legcélszerűbb. Milyen van még, azoknak mik az előnyei? Hogy vannak ezeknek a húroknak a gitárokkal való kompatíbilitásai?

pengetők: na ebből ezerféle van. itt vagyok igazán elakadva. vagyis nem vagyok elakadva, ha ti mondotok egyet ami nekem jó lesz, oszt kész :) csak igazából ennek is meg szeretné érteni a szisztémáját. eléggé komolyan gondolom ezt a gitározás dolgot :)

Már pici koromban is vonzott a gitár, csak valami miatt mindíg elmaradt. Most már képesnek érzem magam arra hogy nekikezdjek. (Amúgy az utóbbi időben egy Hölgy szerettette meg velem újra a gitárt :B )

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.