Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7359) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Szten Márs:

Még nem volt fémhúros gitár a kezemben 1 percnél tovább és az is régen volt. :))
A műfajok alapján mindenesetre fémhúrosra lenne szükségem ezek szerint (klasszikus meg flamenco zenék iránt nem annyira vagyok fogékony), de ha egy nylon húros ajánlat jönne, lehet azt is elfogadnám.
Egyébként igen, nekem is ez él a fejemben, hogy nylon húros a kezdőknek való (olcsóbbak is ezek a gitárok általában), ezért gondolkoztam főleg fémhúrosban.

Még egy kicsit gondolkozok rajta.

benedekco:
Hát igen, lehet az kellett volna. Akkor a felvétel is meglett volna oldva egy picit jobbra. Csak hát ki kellett próbálnom milyen erősítővel játszani. Nem rossz, csak nincs hely, a földelt dugasz is pont a szoba másik sarkában van. :O

Más:
A gyártó honlapján most nézegetem a gyári értékeket, szeretném összevetni az általam beállítottal. Az a problémám hogy néhány adatot nem tudok beazonosítani, hogy mire gondol:

Neck Relief: At 8th Fret, 0.25mm(.010") standard / 0.30mm(.012") Vintage type
String Action: At 14th Fret, 1.6mm(1/16") to 2.0mm(5/64")
Nut Heights: At 1st Fret, 0.5mm(.020") to 0.7mm(.028")
PU Heights: Low E 2.5mm(3/32") / High E 3.0mm(1/8")

Tudnátok nekem ebben segíteni?

+

Tegnap próbáltam saját felvételeket készíteni. Na már most az asio drivert felraktam a gépemre, de a hangszóróból a rendes, alaplapi hangkártyás driver által adott hang jön és sehol nem találtam beállítást arra vonatkozólag, hogy az Asio-t használja. Hogy tudom elérni, hogy a hangszóróból az Asio driver-es hang jöjjön, miközben játszom?

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.