Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) Inv1sus


Inv1sus
addikt

1) Tudnátok írni egy listát minőség szerint sorba rendezve az ismert márkaneveket (beleértve az eldobható márkaneveket is ;] )?
2) Milyen fájú testet érdemes hanyagolni? Én személy szerint azt hiszem a mélyebb hangokat jobban szeretem, de a rockhoz meg a pont a másik végletet ajánlják.

Ui: Egyébként a harley bentonommal én meg voltam elégedve. Nagyon szép hangja volt (bár túl sok viszonyítási alapom nem volt), egyedül a húrláb akasztott ki, de az nagyon... Ja és amikor telefonáltam, azt mondta a koma, hogy kalapáccsal üssem be. Lol?

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7052) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Lehet bedobok pár ajánlatot a webshopokba, hogy csinálok nekik új webshop-os oldalt, ha dobnak egy jó kis gitárszett-et, hm...

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7053) Womb válasza Inv1sus (#7051) üzenetére


Womb
senior tag

1) Ilyen lista nem létezik.

2 ) Tőled függ minden.
Vannak ilyen-olyan irányelvek, de véletlenül sem kőbe vésett.
A gitártest és a nyak tónus jellemzői kb így néz ki: [link] [link]
Az a helyzet, hogy a gitárnál nagyon igaz, a "puding próbája az evés" mondás.
Sok év, sok gyakorlás, mire kirúgja magát a stílusod, igazi ízlésed.
Elméletileg addig sok gitárt megeszel :)

(#7054) Szten Márs válasza Inv1sus (#7051) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

1, Minőség szerint sorba rendezve nem tudnánk, mert ez azért nem ilyen egyértelmű dolog. Maximum tudunk egy elnagyolt listát írni a kerülendő és a bátran megvehető márkákról, de márkán belül is nagy eltérések vannak az egyes modellek között. Mindenesetre kerülendőből most pl a HerleyBenton, Vorson, Powerstate jut eszembe, bár én őszintén pl. Staggot sem vennék. Ajánlott maximálisan a Cort ebben az árkategóriában, de Epiphoneok között is nézelődhetsz.
Ha kicsit tágabb lenne az árkategória, több márka lenne a felsorolásban, így, ebben az árkategóriában hirtelen ennyi jutott eszembe, de majd a többiek kiegészítik mindkét oldalt.

2, Kellenek a magasak és a mélyek is :) Amúgy nem jut eszembe olyan faanyag, ami elektromoson kifejezetten kerülendő lenne. Akusztikuson igen, de elektromoson nem. Egyedi színt adnak a gitár hangjának, de hogy ez most milyen és jó-e vagy sem, az szubjektív teljes mértékben.

3, Goto hangszerbolt, lehetőleg egy normálisabb. Ajánlom pl a Mezzofortét. Ha körülnézel és próbálgatsz gitárokat, akkor jóval tisztább lesz neked is a kép :K

(#7055) Inv1sus


Inv1sus
addikt

http://www.hangszeraruhaz.hu/index.php?&tpl=product&prid=11076

Erről mit gondoltok?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7056) Inv1sus válasza Inv1sus (#7055) üzenetére


Inv1sus
addikt

Vagy inkább cort:
http://www.hangszeraruhaz.hu/index.php?&tpl=product&prid=25432

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7057) Womb válasza Inv1sus (#7056) üzenetére


Womb
senior tag

Igazából majdnem mindegy, hogy melyiket veszed. Kényelem, pontosság a lényeg, a többi lényegtelen szempont ebben az árkategóriában. Viszonylag elfogathatóan legyenek leköszörülve a bundok, ne legyen sorjás, ne álljon ki, a húrok ne akarjanak lecsúszni a nyakról, a kulcsok megfelelően dolgozzanak, ne legyenek mellékzörejek.
Ne legye hamis (pontos nyak), kényelmesen játszható legyen, elfogatható húrmagasság.
Szerintem. :)

(#7058) Gyick válasza Inv1sus (#7056) üzenetére


Gyick
őstag

Les paul-ból én nem vennék csavarozott nyakút.Én két hete vettem egy Bigson les pault.
Nagyon szép gitár,fehér aranyszinű pickupokkal meg aranyszinű kulocsokkal.Nagyon masszív teste van(mahagóni).Van olyan mint egy ephi.Annyi bibi van vele hogy el kell vinnem beállítatni ,mert gyárilag 9-es húr van rajt én meg raktam rá 10-est és kicsit zörög a felső két húr.a nyakon meg nem nagyon merek állítani.(A cort-on is gyárilag 9-es van ha jól tudom amit belinkeltél)

(#7059) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Nos oké, akkor szerintem egy hónapon belül lesz valami. Köszönöm a tippeket és a figyelmeztetéseket. Bár igazából ez, hogy vigyek valakit, aki ért a gitárokhoz ezt nem nagyon tudom megvalósítani, mert nincs ilyen ismerősöm. Az üzletvezetők meg úgy vágnak át, ahogy akarnak.

+

Ha bárkinek lenne olyan üzletvezető ismerőse, aki hajlandó lenne grafikus munkát (banner készítés, szórólap készítés, webdesign, honlap stb) gitárral honorálni, állok rendelkezésére. :R

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7060) matyi94


matyi94
senior tag

Na tegnap sikeresen letudtam az elektronika cseréjét a kis Ibanezemben. Két órát küzdöttem vele, de végül sikerült! Holnap megy a hangszerészhez és megkapja a 11-es Elixir húrokat, aztán ami a csövön kifér! Addig is csak hallgatom a zenét.

Legyen szép napod!

(#7061) izomhod válasza Gyick (#7058) üzenetére


izomhod
senior tag

nem kritizálok, vagy ilyesmi, de most ahogy beírtam a keresőbe, hogy bigson, akkor csapott csak belém a dubwil-téma

ejha

(#7062) Gyick válasza izomhod (#7061) üzenetére


Gyick
őstag

Azért bigson a neve ha jól tudom mert nagyfi laci(omen) boltja gyártatja,és a nagyfi "tréfásan" angolul Bigson.Nem a Gibsonra hajaz.Bár én is azt hittem elöszőr :)

[ Szerkesztve ]

(#7063) izomhod válasza Gyick (#7062) üzenetére


izomhod
senior tag

vicces:)

egy epiphone les paulon elgondolkodtam ma (is)
az hogy csavaros, vagy ragasztott nyakú, mi vizet zavar?

kíváncsi vagyok, hogy mennyit érhet a mostani gityóm
'96os noname stratocaster fazon, fekete test, na majd teszek fel képeket róla, úgy könnyebb lesz belőni, ha valami ért ilyenekhez itt

(#7064) Eastman válasza matyi94 (#7060) üzenetére


Eastman
őstag

Nagyon érdekesen penget, szinte vállból.

Nagyfi - Bigson - Gibson témához meg annyit, hogy szerintem kettős szójáték az elnevezés, dupla csavar. Ez is, az is. Vicces. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7065) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Ezekről az Uniwell gitárokról mit tudtok? Gyanúsan olcsóak és agyba főbe dicsérik őket. :F

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7066) Szten Márs válasza Inv1sus (#7065) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

És ugyan ki dícséri őket? Mi tuti, hogy nem ;]

[ Szerkesztve ]

(#7067) Inv1sus válasza Szten Márs (#7066) üzenetére


Inv1sus
addikt

Igen, én is lemondtam inkább róluk úgy 3-4 perce. Gyanús ez a csend körülöttük. A hozzá nem értők meg nyilván bármit jónak találnak...

Tudom hogy elvileg nemrég lezártam a kérdezősködésem, de! ;]
Íme a három újabb kérdésem a szakik felé:

1) "Hát én immár kit válasszak..."

- Washburn WIN-14B
- Cort CR-50 BK
- Epiphone Les Paul Special II, White
és egy kakkuktojás, mert nagyon tetszik:
- Cort G-200 BK

2) Lehetőleg szeretnék metálos hangokat kicsalni a gittyóból. Miket kell beszereznem ehhez?
Ha jól látom, lehet közvetlenül olyan erősítőket venni, amikbe ez bele van építve.

3) Várhatóan felvételeket szeretnék készíteni, mert régebben szereztem zenéket is. Miket kell tennem annak érdekében, hogy a lehető legzajtalanabb felvételek születhessenek meg?

Ezután már tényleg nem bántalak titeket többet. ;]

Köszönöm a türelmeteket! :R

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7068) Szten Márs válasza Inv1sus (#7067) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

1,
A Washburnt nem ismerem, a Cort G-200 pedig a maga három single coil hangszedőjével nem hiszem, hogy a te gitárod. Ebben az árkategóriában tremolós gitárt amúgy sem ajánlanék. A másik Cort, vagy az Epiphone? Igen, akár azok... ugyanakkor én mégis azt mondanám, hogy leginkább egyiket sem. Helyettük inkább ezt, főleg ha metálos vonalon akarsz gondolkozni. Van feketében is :DDD Igen, nem az az árkategória, a legdrágább általad kinézetthez képest is 16 ezer forint ártöbblet. Ugyanakkor... 16 ezer, igen, de nem egy súlycsoport az általad kinézettekkel.

Gitárt (talán) nem pár hétre, hónapra veszel, hanem hosszú távra. Vehetsz egy 40 ezreset megint, de jó eséllyel úgy fogod egy idő után érezni, hogy lehet mégsem volt a legjobb döntés. Beletehetsz 40-42 ezret egy olyan hangszerbe, ami valószínűleg nem lesz egy tartós választás... vagy vársz és beleteszel kicsit több pénzt egy olyanba, ami már igencsak abszolúte ajánlható kategória, ami hosszú távon örömet okoz és szolgál és nem egy low low low-end, hangot ad és jólvan kategóriájú valami.
Én megfontolnám... néha az olcsóbb a drágább. Itt úgy érzem tipikusan ez a helyzet.

Egy cikk, kedvcsinálónak az általam ajánlott gitárról: [link]

A másik kettő kérdésre majd válaszol olyasvalaki, aki ért is hozzájuk - azokban nem tudok segíteni :N

[ Szerkesztve ]

(#7069) M@trixfan válasza matyi94 (#7060) üzenetére


M@trixfan
addikt

Cornford Hellcat, MK50 eléggé befigyel. A sound is gyanúsan Cornford, persze lehet, hogy nem :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#7070) Womb válasza Inv1sus (#7067) üzenetére


Womb
senior tag

1) A Cort G-210-et ismerem, szerintem tisztességesen összerakott gitár.
A humbucker pickup azért elkel a hídhoz, ha már kemény műfajban nyomod.
Ettől függetlenül Szten Márs ajánlata megfontolandó.

2) Roland Cube 15W
Roland Cube 20W
Line6 Spyder 15W
Peavey Vypyr 15W
A kis Vypyr tavaly díjat is nyert a Musicmesse-n.

3) Részemről passz.

(#7071) NeoPampalini válasza Inv1sus (#7067) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

3. Jó minőségű, árnyékolt kábel, ezen nem érdemes spórolni, a gagyik antennaként összeszednek mindenféle zajt. Nyilván kell egy a gitár és az erősítő közé, egy másik meg az erősítőből pl. számítógépbe/egyéb felvevőbe. Én fapados alaplapi Realtek "csodahangkártyával" és Audacity-vel rögzítek néha, működik. CRT tévétől/monitortól javasolt kicsit arrébb ülni, az mindenen áthallatszik. :)

(#7072) matyi94 válasza Inv1sus (#7067) üzenetére


matyi94
senior tag

Van egy eladó 15w-os Line6 Spiderem. Ha érdekel, írj!

Legyen szép napod!

(#7073) Gyick válasza Inv1sus (#7067) üzenetére


Gyick
őstag

[link]
Én superstratot vennék használtan nem lp-t metálra.

(#7074) Inv1sus válasza NeoPampalini (#7071) üzenetére


Inv1sus
addikt

Előző szettemben volt még di-boxom is, de zajos maradt a felvétel. Ezek szerint az olcsó szlovák aranyozott kábel volt a ludas. :(((

Az jó hír, hogy nem kell jobb hangkártya is.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7075) Inv1sus válasza Szten Márs (#7068) üzenetére


Inv1sus
addikt

Biztos, hogy jobb gitár, ez kétségtelen. De ha körömben megtudják ennyit kiadok megint egy gitárra, akkor rosszul lesznek. Meg van bennem némi félsz is, hogy esetleg megint megunom, aztán ott lesz több tízezer forint egy gitárban. Ezért szeretnék inkább egy viszonylag olcsót venni, aztán később váltani egy jobbra.

btw: mi az általános hogy mennek le a gitárok árai a használattól?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7076) Inv1sus válasza Womb (#7070) üzenetére


Inv1sus
addikt

Kinézetre nekem rohadtul bejön, csak a tremoló kart sokan említik, hogy vigyázni kell az olcsó fajtáknál. Erről tudsz valamit (egyáltalán honnan ismered :B )?

matyi94:
Egyelőre nem tudom mikor lesz a vásárlás, mert más dolgokat is meg kell vennem. Ha aktuális lesz írok (egyébként privibe dobhatnál egy árat)

Gyick:
Félek a használt dolgoktól, mert tudom, hogy vannak akik nem vigyáznak a dolgaikra, míg én például igen. Maximum erősítőt vennék használtan.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7077) Eastman válasza Inv1sus (#7075) üzenetére


Eastman
őstag

mi az általános hogy mennek le a gitárok árai a használattól?

Az attól függ, hogy ki használja... [link]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7078) Womb válasza Inv1sus (#7076) üzenetére


Womb
senior tag

Az új G-210-es Cort-on már vintage tremoló van olyan, mint a Fender Vintage gitárokon.
Csak lefelé tremolózhatsz, azt is moderáltan, de célnak tökéletesen megfelel.
Azonkívül nem kötelező használni, sokan nem is használják. Ha nem nyúlsz hozzá, vagy csak finoman tremolózól, nem hangolódik el.

Balkezes vagyok, G szériából csak ez a modell van balosba. Sokszor próbálgattam, majdnem vettem is egyet, de végül is egy jóval drágább gitárnál kötöttem ki.

Szerk: A gitár honlapja.

[ Szerkesztve ]

(#7079) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Kezdőként lenne néhány kérdésem a húrozással kapcsolatban:
1. A gitár d'addario exp 16 húrokkal jött, ami 0.12-es. Érdemes lecserélni 0.10-re?
2. Később visszarakható még az eredeti húr?
3. Amúgy kb. mennyi egy nem bevonatos húr élettartama napi átlag fél-egy óra játékkal (pengetővel)?
4. Ernie Ball earthwood extra lightot néztem, ez jó? Vagy válasszam a slinky extra lightot? Nem igazán értem, mit is jelent ez a "slinky"...

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#7080) Eastman válasza Seraph 16 (#7079) üzenetére


Eastman
őstag

Akusztikus vagy elektromos gitárról beszélünk?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7081) Seraph 16 válasza Eastman (#7080) üzenetére


Seraph 16
őstag

Ja igen, ez lemaradt: Cort Earth 70 NAT :)

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#7082) Eastman válasza Seraph 16 (#7081) üzenetére


Eastman
őstag

0,12-től szólal meg igazán. Miért cserélnéd vékonyabbra?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7083) matyi94 válasza Eastman (#7082) üzenetére


matyi94
senior tag

Osztom ezt a véleményt. Vegyél egy marokerősítő gumigyűrűt. én Heti 4szer használtam tavaly töri és kémia órákon 45 percet, 3 hónap múlva nem okozott gondot 2 óra folyamatos játék sem. Én 12-es Elixireket használok az akusztikusomon és 11-eseket az elektromosomon. Mind a kettőt csak ajánlhatom! Amiről még jókat hallottam, az a Martin zöld csomagos húrkészlete.

Legyen szép napod!

(#7084) matyi94 válasza Seraph 16 (#7079) üzenetére


matyi94
senior tag

A slinky elvileg ezt jelenti, hogy bevonatos és vákuumcsomagolású. Viszont az a bevonat semmi a D'addario exp vagy az Elixir bevonatához képest. Ezt tapasztalatból mondom, elég sokat játszottam mindhárom készlettel. Extra lighttól nagyon halk lesz a gitárod és elveszik a karaktere. Az élettartam sok mindentől függ pl.: a húrlábtól, a húrbabáktól, a szemöldöktől és van aki megszokásból 3 havonta cseréli a készleteket, én általában 6 hónapig játszom egy bevonatos készleten vagy amíg el nem pattan valamelyik húr. Levett húrt csak akkor tegyél vissza ha úgy vetted le és tároltad, hogy nem tört meg sehol, de inkább ne is tedd vissza. Ezek nem általános érvényű kijelentések, hanem 9 év gitártanulásának tapasztalatai.

Legyen szép napod!

(#7085) Eastman válasza matyi94 (#7084) üzenetére


Eastman
őstag

Edzőbá' egy hétig bejátszik egy új húrkészletet, aztán teszi vissza a csomagba. Így koncerten húrszakadásnál már megnyújtott húrt tesz fel, nem hangolódik ott élesben. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7086) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Köszi az infókat!
Azért akartam lecserélni, mert több gitárkönyv is ajánlotta, hogy ne 11-es, hanem 10-es húrokon tanuljunk játszani, nekem meg 12-es van ;]
A napokban próbáltam is egy kisebb gitárt, és azon tényleg jóval puhábbak voltak a húrok, jóval könnyebb volt vele lefogni az akkordokat.
Tisztában vagyok azzal is, hogy a vékonyabb húr halkabb, és nem úgy szól, de most elgondolkodtam, rajta, hogy ha tényleg segít a tanulásban, akkor lehet, hogy első húrnak megérné, és akkor egy jó félév után talán mehetne is vissza a keményebb.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#7087) matyi94 válasza Eastman (#7085) üzenetére


matyi94
senior tag

Ebben igazad van. :R Én viszont úgy értettem, hogy "elhasznált húrt ne tegyen vissza.

Legyen szép napod!

(#7088) Eastman válasza Seraph 16 (#7086) üzenetére


Eastman
őstag

Vastagabb nem mindig egyenlő a keményebbel. Én pl. azért váltottam vastagabbra (és keményebbre), mert hamisan játszottam a legelején. Annyira szorítottam az akkordokat amiket tanultam, hogy túlságosan nyomtam a húrokat és nem a tiszta hang jött ki a kezem alól, hanem egy hangyaf@sznyit magasabb. Hat húrnál lett ám akkora káosz, hogy rossz volt hallgatni.

Szerintem szokd meg a 12-est, ne variálj! Jobban jársz, mert később könnyebb lesz esetleg vékonyabb húros elektromos gitáron játszani.

Ja és technikailag válthatsz vékonyabbra, mert a szemöldök (felső húrláb) a 0.12-re van reszelve, így a kisebb átmérőjű simán belemegy. Fordított esetben szokott gond lenni, hogy a keskenyebb horonyban felakad a vastagabb húr a nyújtásnál. Ez utóbbiról beszélgettünk 1-2 hete, ha visszalapozol, megtalálod. ;)

matyi94
Amúgy korrekt minden amit leírtál.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7089) Szten Márs válasza Seraph 16 (#7086) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez a több könyv a M-D gitárisk és még? ;]
Egyébként milyen gitárra raknak 0.12-est? Valószínűleg az 0.11-es lesz, nem 0.12-es...

(#7090) Eastman válasza Szten Márs (#7089) üzenetére


Eastman
őstag

Kódfejtő kell ma hozzád. :P ...mire rájöttem.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7091) Seraph 16 válasza Szten Márs (#7089) üzenetére


Seraph 16
őstag

M-D Bingó! :C Neten volt még vmelyik gitáriskolában róla, de most hirtelen meg nem mondom, hogy hol olvastam.
Cort Earth 70 nat
első nyom: [link]
második nyom: [link]

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#7092) izomhod


izomhod
senior tag

hogy lehet az, hogyha valaki kölyökkora óta a rockzenét szereti, zenekarban is gitározik, mire 20-25 éves lesz, akkora diszkós lesz belőle, mint a gép? didzsé meg minden!
nem fér a fejembe :F

(#7093) Womb válasza izomhod (#7092) üzenetére


Womb
senior tag

Valószínűleg szélesebb pektrumon szereti, műveli a zenét.

[ Szerkesztve ]

(#7094) alienpapa válasza izomhod (#7092) üzenetére


alienpapa
senior tag

azért mert nem csak a rockot szereti.... hanem minden jó zenét!

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#7095) Bencsizy válasza izomhod (#7092) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Unokatesóm nagy rocker gyerek volt úgy 16 éves koráig, aztán levágatta a hosszú haját és most főképp elektronikus zenét hallgat. :) A válasz sztem egyértelműen a csajok :D

Amúgy én "mindenevő" vagyok, abban az értelemben, hogy én minden stílusból hallgatok zenét, mivel ami megtetszik, azt hallgatom. Így mindig találok kedvemre valót, ha mondjuk rockban vagy drum n bassben pangás van. :) Persze a szívem a rockhoz húz.. :D

De Dszásztin bíbőr meg lady giga, az nem fér már bele...

(#7096) matyi94 válasza Bencsizy (#7095) üzenetére


matyi94
senior tag

Én is. Ugyanúgy elmegyek jazz klubokba, mint diszkóba. Persze mindkettőnél fontos, hogy igényes legyen a zene. Megvan a magam szájíze minden stíluson belül, abban pedig jöhet vegyesen ez meg az,

Legyen szép napod!

(#7097) FerNandor


FerNandor
őstag

hali,
lehet, hogy veszek egy gitárt és elkezdem tanulni, már régóta szeretnék. Elektromosra gondolok, viszont teljesen kezdö vagyok. Egy fontos kérdésem van. Az elektromos gitár az tud magában szólni, mint az akusztikus, szólni tudom, hogy szól de.. vagy muszáj rádugni valami hangszóróra?
most láttam is egyet egy oldalon, helyben.



"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#7098) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Azt hiszem kiválasztottam, mit fogok megvenni magamnak új évre:

[link]

Kicsit vicces, hogy ezt a fajta Cort gitárt eddig nem is néztem meg közelebbről. Bár a formája annyira nem tetszik, a fehér valamennyire korrigálhatja.
Azon gondolkozom, hogy esetleg rákérdezek hogy egy kis ráfizetéssel nem cserélnék-e ki az erősítőt erre: Marshall MG10CF 10W

Bár lehet mind1 kezdésnek.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7099) Womb válasza FerNandor (#7097) üzenetére


Womb
senior tag

Természetesen muszáj, hisz azért elektromos. Persze gyakorolhatsz erősítő nélkül is, de ha normális hangot akarsz, kell egy erősítő hozzá.

(#7100) FerNandor válasza Womb (#7099) üzenetére


FerNandor
őstag

értem, köszi!

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.