Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5236) Eastman válasza pc-user (#5234) üzenetére


Eastman
őstag

Szia!

A "nyakra erősírthetőkből" igazából fejre csíptethető a nyerő. ;) ...amire rá tudszt nézni mikor a kulcsok felé nyúlsz hangoláskor...

A gitár nyakának rezgéseit veszi le. Én is szemezgettem vele, de nekem van a fejen - ott ahová a csipesz kerülne - egy fém dombor logo vagy jelvény úgyhogy sajnos nem tudnám használni. Igazából színpadi cucc, elsősorban Strat vagy Strat jellegű "vintage tremolós" modellekhez a legjobb, mert azokat két dal között gyakran hangolgatni kell. Egyszerű megoldás, nekem szimpatikus.

Szten: Szerintem alap egy hagológép, de ezt az elvem már ismered. Kézenfekvőbb itt a XXI. században mint minden síppal, dobbal, nádihegedűvel meg üveghanggal oktávrahangolgatós módszer. Ötezer és levan a gond egy pár évig... Azt is fenntartom, hogy legalább évente egyszer hangszerész kezébe kell adnunk a kedvencünket a pontosítás végett.

Szerk: A Vintage egy márka is (mint főnév) és az "öreg", régi vagy régi stílusú gitárok jelzője is. Nem összekeverendő!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.