Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) Psychonaut válasza sanyi0321 (#5299) üzenetére


Psychonaut
addikt

A kezeddel ugy fogod le a hurt, hogy csak tompa hangot adjon. Tehat nem is lefogod konkret bundnal, hanem fole teszed ugy az ujjad, hogy a rezgest egyetlen tompa hangga tompitsa az ujjad.
Egyebkent ket helyen tudsz tompitani akusztikuson: a nyakon, illetve a hanglyuknal, (ertelemszeruen utobbinal a pengetos kezedet rakod ugy a hurra, hogy ne zengjen)
Kicsit sok a szoismetles, de remelem erted, mire gondolok. :D

SZERK: Ennek a videonak az elejen amit hallasz gitar, az igy jatszik (0:11-0:20 kozott)

[ Szerkesztve ]

(#5302) sanyi0321 válasza Eastman (#5300) üzenetére


sanyi0321
tag

Szerk.:2 -szer ugyanaz :W

[ Szerkesztve ]

Go home... you're drunk.

(#5303) sanyi0321 válasza Eastman (#5300) üzenetére


sanyi0321
tag

Kösz szépen mindkettőtöknek :R

Go home... you're drunk.

(#5304) alienpapa


alienpapa
senior tag

Valószinüleg nemsoká egy cort earth 70 boldog tulajdonosa leszek, és az lenne a kérdésem h mire kell figyelni egy gitárvásárlásnál?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5305) Szten Márs válasza alienpapa (#5304) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Először is gratula a leendő gitárodhoz, na meg a gitárválasztáshoz is, jó gitárt választottál :C

Nem hiszem, hogy bármi gond lenne vele... egyébként értelemszerű dolgokat, pl. külső sérülések, karcok, aztán nyak egyenessége (bár ez állítható a nyak test felőli végénél... a hanglyuk felől egy imbuszkulccsal, esetleg ha nem lenne egyenes - amit egyáltalán nem hiszek - akkor ott az üzletben is segítenek ezt orvosolni), aztán a fogólap és a fedlap találkozásánál esetlegesen vannak-e repedések, de ezt sem tartom valószínűnek. Igazából arra figyelj, hogy örülj a gitárodnak, az a legjobb :D

Szabad megkérdezni, hogy melyik hangszerüzletben veszed?

(#5306) alienpapa válasza Szten Márs (#5305) üzenetére


alienpapa
senior tag

Az örömmel nem lesz probléma, már alig várom, h nálam legyen! :) Kb 2-3 hét múlva tudom megvenni, akkor lesz elég pénzem, addig meg türelmesen várok. Majd lehet írok egy kis szösszenetet róla logouton.
Egyébként már van gitárom, egy low end kategóriás klasszikus gitár. Még csak akkordokat pengetek, de már így is akadályoz a haladásban, mert a húrok iszonyatosan magasan vannak. Pl egy F akkordot lefogni szinte lehetetlen. Viszot tetszik rajta az, h a húrok egymástól távol vannak, így nem nagyon érnek az ujjaim olyanokhoz, amikhez nem szabadna. Kicsit tartok is tőle h a Cort nyaka túl vékony lesz, de szerintem meg tudom amjd szokni.
Debrecenben fogom megvenni a Fejes hangszerboltban. Esetleg ha lenne valaki a topikban aki debreceni, és ért a gitárokhoz, szívesen venném ha eljönne velem megvenni. Sajnos nincs gitáros ismerősöm, így minden segítség jól jönne. A fizetség egy sör lenne, esetleg 2. :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5307) Szten Márs válasza alienpapa (#5306) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Van is az adott hangszerboltban belőle raktáron? Mert gyakorta a terméklista igen-igen kis százaléka van csak raktáron, a többit rendelniük kell.

Egyébként ha egy akármilyen gagyi klasszikuson nehéz volt az F-dúr, akkor megnyugtatlak, egy fémhúroson még jóval nehezebb lesz :K Mondjuk sokaknak a görbült fogólap meg a keskenyebb nyak kényelmesebbé teszi a barrézást... mindenesetre annyi biztos, hogy a fémhúrok nehezebb diók lesznek, mint a nylonhúrok (akkor is, ha alacsonyabban fekszenek ezek a fémhúrok), na meg egy klasszikus gitár húrtávolságai után megszokni a vékonyabb nyakat, idő lesz. Fordítva szerintem könnyebb, fémhúrosról klasszikusra váltani. De meg fogod ezt is szokni.

Szívesen mennék veled, de nem debreceni vagyok, szóval én kiestem...

(#5308) alienpapa válasza Szten Márs (#5307) üzenetére


alienpapa
senior tag

Ha meglesz a pénz, akkor felhívom őket h van e náluk ilyen gitár. Ha esetleg nincs, akkor megrendelem netről. Az egyik boltban láttam h van, és azt írják h 1 nap a szállítási idő. Remélem nem lesz túl sok idő megszokni a vékonyabb nyakat, de mindenképpen kitartó leszek.
Ha estelge mégis Debrecenben jársz, akkor mindenképpen gondolj rám... :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5309) Eastman válasza Szten Márs (#5307) üzenetére


Eastman
őstag

Húú, én a C-dúrról F-dúrra váltást nem tudom megoldani jól a klasszikus nylonhúroson. :B A keskenyebb nyakú Stratón megy simán.

Mondjuk úgy fogom az F-dúrt, hogy gyűrűs ujj az A-t és D-t fogja a 3. bundnál, középső ujjé a G húr 2. bund, mutató fogja a H-t, E-t az 1. bundnál. C-dúr akkordról nekem így egyszerűbb.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5310) stepelord válasza alienpapa (#5306) üzenetére


stepelord
csendes tag

én is mikor megvettem a cortot bazira szokatlan volt a hurtávolság mert elég vastagok az ujjaim de eléggé hozzászoktam,minnél többet gyakorolsz annál hamarabb áll rá az ujjad(ha belegondolok az első barrékra ,szinte sirtam :O a kétségbeeséstől hogy ez nekem sose fog menni most meg el nem hagynám semmi pénzért :)) )

(#5311) alienpapa válasza stepelord (#5310) üzenetére


alienpapa
senior tag

és mennyi idő kellett megszokni?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5312) stepelord válasza alienpapa (#5311) üzenetére


stepelord
csendes tag

nos,nem vagyok profi gitáros az tuti :D de 1-2hónap után egész jól hozzászoktam(hozzáteszem nem mindig van időm gyakorolni,volt olyan hét is hogy nem vettem elő :B )

(#5313) alienpapa válasza stepelord (#5312) üzenetére


alienpapa
senior tag

remélem nekem se lesz probléma :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5314) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy elektromos basszusgitárhoz kell-e venni ilyen gitár erősítőt (v hagfalat v mi ez... :) ) vagy rá lehet kötni egy hifire is. Csak otthoni használatra lenne a gitár.
Köszi!

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#5315) NeoPampalini válasza Seraph 16 (#5314) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Rá lehet, de:

- ajánlott egy kisebb multieffekt/előfok a jel előerősítéséhez
- milyen bemenet van a hifin? hangszerek 1/4" mono jack dugaszokkal operálnak
- függően a hifitől, lehet hulladék hangja is... szerintem vegyél egy kicsi gyakorló kombó erősítőt, 40-60W teljesítménnyel is a szomszéd idegeire fogsz menni
- a hifi sose fog úgy szólni mint egy rendes (akár gyakorló) erőlködő.

Mondjuk itthon egy Rocktron előfokba, onnan meg a 2.1-es hangrendszerbe csatlakozik a cuccom, szódával elmegy, igaz, a 120W-os mélynyomó rendesen javítja az összhatást... (de már készülőben van a rendes motyóm, na az állat lesz :D )

Nézz körül a Gitárshopon vagy a Hangmester fórumán, biztos akad néhány alkalmas kombó... :)

[ Szerkesztve ]

(#5316) Seraph 16 válasza NeoPampalini (#5315) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszi a választ!
Igazából gyanítottam, hogy egy basszus kombó van úgy megcsinálva, hogy az igazán passzoljon a basszusgitár hangjaihoz, és előbb-utóbb arra is sor kerülhet. Mivel azonban egy kezdő számára kellene a gitár, és adott keret van rá, szeretnénk ebből a legtöbbet kihozni, és nem egy túl alap szettet vásárolni. Én Ibanez gsr180-at, és hasonló áru cortokat néztem, de ezek önmagukban is nagyon drágák, szóval ha nem muszáj a kombó, akkor azzal most nem növelnénk az árat. Az 1/4-es jack pedig nem okoz gondot.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#5317) NeoPampalini válasza Seraph 16 (#5316) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

SZVSZ a GSR180 és hasonló kaliber alá ne add... Érdemes a netet túrni vélemények után, pl. a picit drágább Cort Action szériáról meglehetősen hmmmm... vegyesek a tapasztalatok. :DDD Az az Ibby 180-as a BS sunburst kivitelben tetszetős darab, jó kezdő gityó lesz. Kombót meg max. vesztek karácsonyra. :D

(#5318) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Persze ha nem akartok feltétlenül új cuccost, használtan lehet a GSR-nél jobbakat is kifogni hasonló árfekvésben, esetleg némi alkudozást követően... :)

(#5319) X2N válasza Seraph 16 (#5316) üzenetére


X2N
senior tag

Nekem van egy 3 éves Ibanez GSR180-em ha kell 30ért oda adom. Szettet nem érdemes venni gagyi erősítő gagyi gitár és eladhatatlan.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5320) Seraph 16 válasza X2N (#5319) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszi, hogy szóltál! Fel fogom vetni (nem nekem lesz).

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#5321) Noddy


Noddy
senior tag

Valaki el tudja mondani mi a fakebook lényege?

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#5322) Eastman válasza Noddy (#5321) üzenetére


Eastman
őstag

Noh einmál bitte, ih ferstéhe niht! :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5323) Psychonaut válasza Noddy (#5321) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hat ha egyre gondolunk, akkor az, hogy "tabortuzesen" meg tudj tanulni egy dalt. Akkordok, dallamvonal, szoveg.

(#5324) Noddy válasza Psychonaut (#5323) üzenetére


Noddy
senior tag

Mostanában nézelődök jazz zene táján és ott botlottam bele ebbe a kifejezésbe.
De ahogy te is írtad, szimpla kotta felette akkord megjelöléssel. De nem értem ennek miért kellett külön nevet adni miért nem jó a szimpla kotta megjelölés vagy ilyesmi. Na mindegy:
Jazz Fake Book

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#5325) pc-user válasza Eastman (#5309) üzenetére


pc-user
aktív tag

Nekem a d-moll után desz-dúrra váltás - bontásban (6/8) - adja fel a leckét. Ezt gyakorlom mostanság. :)

(#5326) Noddy válasza pc-user (#5325) üzenetére


Noddy
senior tag

Hm7 - Em9 - F#11 - Gmaj9 - A11 - Cmaj7

Én most ezt gyakorolgatom... Elég durva kombináció, de tetszik a smooth jazz :)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#5327) pc-user válasza Noddy (#5326) üzenetére


pc-user
aktív tag

Ezt leírom és majd gyakorolgatom :)

(#5328) Noddy válasza pc-user (#5327) üzenetére


Noddy
senior tag

[link] :)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#5329) Grimwing


Grimwing
csendes tag

Ahoy!

Én most tervezem megvenni életem első elektronyos gitárját, az lenne a kérdésem, hogy szerintetek az Ibanez GRGR121EX (50k), vagy a Cort Z42 (56k) éri mi jobban? Nekem az a lényeg, hogy minél teltebb, mogorvább hangja legyen. :D Tapasztalatok? Esetleg valaki, aki mindkettőt próbálta? Melyik a jobb cucc?

(#5330) Psychonaut válasza Grimwing (#5329) üzenetére


Psychonaut
addikt

En ezek kozul csak a Cortot probaltam, de nekem tetszett a hangja. Meg ugy altalaban, a Cortok jol ossze vannak rakva, ilyen low-end kategoriaban is. De szemelyes proba lenne a legjobb, ha van a kozeledben hangszerbolt.

(#5331) Szten Márs válasza Grimwing (#5329) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Használt gitár kizárva?

(#5332) stepelord


stepelord
csendes tag

Az unokaöcsém vett egy elektromos gityót (Harley Benton),szerintem a húrok kicsit magasan helyezkednek el a nyakon de az is lehet hogy normál.Kérdésem :van valami standard beállitás,vagy ez gitáronként változik-e?Ha lejjebb állítanánk a nyakbeállitással akkor nem befolyásolja vajon a hangszedőket mármint torzitana vagy túl hangos stb.

(#5333) Grimwing válasza Szten Márs (#5331) üzenetére


Grimwing
csendes tag

Gitárból abszolút amatőr vagyok még, szóval egyelőre nem bízom a használt cuccokban. Naszóval, Cort Z42 Vagy Ibi GRGR121EX? :) Valaki?

(#5334) stepelord


stepelord
csendes tag

Apropó a gitárerősítőn mi az a gain beállító pontosan? :(

(#5335) Printszkrín válasza stepelord (#5334) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Kimerítően

Röviden: bemeneti jelszint szabályzó.
Magyarul, ha feltekered, érzékenyebb lesz a bemenet, és ha eléggé feltekered,
torzítani fog.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5336) Eastman válasza stepelord (#5332) üzenetére


Eastman
őstag

"Kérdésem :van valami standard beállitás,vagy ez gitáronként változik-e?Ha lejjebb állítanánk a nyakbeállitással akkor nem befolyásolja vajon a hangszedőket mármint torzitana vagy túl hangos stb."

Erre jó a hangszerész...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5337) Printszkrín válasza Eastman (#5336) üzenetére


Printszkrín
senior tag

(Harley Benton)-on még ő sem segíthet, illetve nem, lesz gazdaságos.
Azért egy próbát megér.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5338) stepelord válasza Printszkrín (#5335) üzenetére


stepelord
csendes tag

köszönöm a gyors választ

(#5339) stepelord válasza Eastman (#5336) üzenetére


stepelord
csendes tag

értem én nem is gondoltam igazán hogy fullprofi beállításokat fogok véghezvinni a gityón csak érdekelt a véleményetek mert vannak itt a fórumon ˝˝öreg˝˝ gitárosok akik már valszeg túl vannak hasonló dolgokon és mindog lehet tanulni valamit a leírásokból....

(#5340) Eastman válasza stepelord (#5339) üzenetére


Eastman
őstag

Sosem igazgattam itthon. :N

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5341) X2N válasza Grimwing (#5333) üzenetére


X2N
senior tag

Cort Z42. Erősítő van már?

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5342) Szten Márs válasza Grimwing (#5333) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Még egy szavazaz a Cort Z42-re :K

(#5343) Grimwing válasza X2N (#5341) üzenetére


Grimwing
csendes tag

Nem veszek erősítőt, hanem Line6 POD Studio GX-szel rákötöm gépre, utána POD Farm effektezés, opcionálisan Guitar Rig 3 vagy 4. Az outputról egy bitangjó kis Yamaha erősítő meg két 125W-os Wharfedale hangfal gondoskodik majd. :)

(#5344) Eastman válasza Grimwing (#5343) üzenetére


Eastman
őstag

Az outputról egy bitangjó kis Yamaha erősítő meg két 125W-os Wharfedale hangfal gondoskodik majd.

...na, azokat fogod megölni szép lassan. Meg a Rock'n'Roll-t!

"Keith Richards forog tőled a sírjában.

Pedig a fószer még nem is halt meg."

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5345) Grimwing válasza Eastman (#5344) üzenetére


Grimwing
csendes tag

Megölni? Ha jól tudom a külső hangkártyás megoldás nem káros a hangrendszerre, azért létező és bevett szokás az is. De fejtsd ki, légyszi, nem tudom pontosan mit takar ez.

(#5346) X2N válasza Grimwing (#5345) üzenetére


X2N
senior tag

Ezt találtam múltkor talán használható:[link] Persze meg kell támogatni egy jó IR cabinet szimulátorral h ilyen hang jöjjön ki belőle.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5347) X2N válasza Grimwing (#5343) üzenetére


X2N
senior tag

Érdemes kipróbálni az Amplitube 3-at, jobb mint a Guitar rig 4.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5348) Eastman válasza Grimwing (#5345) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem kell egy gitár, egy kábel és egy erősítő. Ha színezed a hangzást azt csakis analóg effektekkel. Ezt gondolom.
PC-vel gitározni? Az öli meg a rokkenrollt...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5349) Grimwing válasza Eastman (#5348) üzenetére


Grimwing
csendes tag

Én FL Studioval kezdtem zenélni még jópár éve. Igazából két okból veszek gitárt. Az egyik, hogy egyik zeneszerkesztő progiban sincs egy épkézláb gitár generátor, a másik, hogy imádom a hangszert és meg akarok tanulni játszani rajta, hiába tart hosszú évekig, engem lekötne. Amúgy egyik haver az említett hangkártyával, egy szál gitárral, meg egy dob pluginnel masterelés nélkül ilyen hangzást nyomat: http://soundcloud.com/peca86
Szerintem nem rossz... :)

[ Szerkesztve ]

(#5350) Eastman válasza Grimwing (#5349) üzenetére


Eastman
őstag

A gitárral nincs is baj. ...igazából semmivel nincs baj. Én vagyok maradi. Tegnap pl vettem egy gyári, műsoros CD-t. Ma kettőt. Az mp3 kutyasz@r szerintem. Igazából a gitározáshoz még erősítő sem kell nemhogy PC. Szten őrzi itt a titkot. Az akusztikus gitár ami közvetlenül a levegőt zengeti, tisztán és szépen. Aki azon tud, az tud gitározni.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.