Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) llax válasza arnyekxxx (#36299) üzenetére


llax
senior tag

Az integrált, vagy bármilyen, nem gitárhoz való hangkártyák (és egyéb audio eszközök) egyik problémája a bemenet impedanciája (néhány X 10k). Aktív hangszedővel nem is lenne gond, de passzívval már igen.
Legjobb lenne a vonalbemenetet használni, ott a jelszintet is illeszteni kellene.

Ezek olyan problémák, amik megoldásának talán legdrágább eleme egy 9V-os elem (vagy a készülék doboza) lenne...

[ Szerkesztve ]

(#36302) arnyekxxx válasza llax (#36301) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem vagyok az elméletek embre, egy évtizeden át rádugtam az alaplapi karira a gitárt és nagy élvezettel használtam impedanciától függetlenül:)

Ha nem állok neki itthon studiózni továbbra is úgy használnám. Szerintem egy olyan kezdőnek aki élete első gitárját keresi és a projectre limitált kerettel rendelkezik bőven több mint elégséges egy ilyen alaplapi megoldás. Az interfész árát inkább adja gitártanárnak.

(#36303) llax válasza arnyekxxx (#36302) üzenetére


llax
senior tag

Ilyen próbálkozásom nekem is volt, működött is, de közel sem "optimálisan". Még tudat alatt is zavar, ha nincs illesztve valami :)
Készült is rá megoldás, de azt végül nem én használom (PC kimarad a játékból). Ha a gyári megoldásokat nézem, akkor az MXR MicroAmp-hoz áll a legközelebb. Nagy bemeneti impedancia, hogy a passzív hangszedő is jól érezze magát, állítható erősítés, hogy a legkülönfélébb bemenetek meghajthatók legyenek vele.

Egyáltalán működésre bírni a dolgokat és menet közben meglátni merre tovább: arra jó lehet akár a közvetlen csatlakoztatás is. Drágább cuccot majd a később felmerülő igények szerint...

(#36304) RaGi91 válasza arnyekxxx (#36302) üzenetére


RaGi91
senior tag

Úgy lesz, ahogy mondod. Most csak gitár + kellékek, hangkártya pedig majd később. Az alapokhoz elég ez is, úgyse tudom kihasználni a cuccost. Mondjuk tanár nem lesz ;] Szeretek magamtól tanulni függetlenül attól, hogy tanárral gyorsabb / jobb.

(#36305) arnyekxxx válasza llax (#36303) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az "optimális" és a "nemkerül egy fillérbe se" gyakran nem találkozik de a nemoptimális is tud jól használható lenni, ezért szokásom ezt javasolni.

(#36306) fattyu válasza RaGi91 (#36304) üzenetére


fattyu
veterán

annó 10 éve vettem gitárt, de tanárra nem futotta/sajnáltam. nem is lett belőlem semmi. abbahagytam a francba. most olyan fél éve kicsit több járok tanárhoz és nyilván sosem leszek Nuno, de így azért fejlődök.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36307) RaGi91 válasza fattyu (#36306) üzenetére


RaGi91
senior tag

Nembaj, meglátom mennyire jutok magamtól, nem megy az a gitár sehova. :P

(#36308) fattyu


fattyu
veterán

akkor ennyit arról hogy a kütyülés vagy a gitározás. megvan két hónapja és ma jöttem rá van coil split a framuson :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36309) brickm válasza arnyekxxx (#36299) üzenetére


brickm
őstag

Hogy a jóiszenbe használod az alaplapit gitárral? Még egyet se láttam ami normálisan működött volna, pedig sok ismerősöm próbálkozott már ilyesmivel.

audigy gold2-be én is bedugtam vagy 2x annó a gitárt, de hagyjuk kategória volt. Ha vonalból ment bele a gt8 az már inkább,

[ Szerkesztve ]

(#36310) V.Stryker válasza RaGi91 (#36298) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Miért nem veszel egy amplugot? Ilyen fülhallgatós erősítőt? Pl. én Joyo i-Plug.ot vettem és 4k-ból megvan. Rákötheted a telót és mehet backing track, hallgatni meg fülessel tudod, nem zavarsz senkit.

Pengetőből meg rendelhetsz 500 forint körül egy egész szettet kínából.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36311) arnyekxxx válasza brickm (#36309) üzenetére


arnyekxxx
veterán

bedugom hátul a PC lineinbe a gitárt, asio4allban kiválasztom a realtek linein bemenetet és realtek hangszórókimenetet és szól a metál. És így csináltam az előző 4 pc-n 15évre visszamenőleg.

(#36312) RaGi91 válasza V.Stryker (#36310) üzenetére


RaGi91
senior tag

Mert az integrált kártyám valószínűleg jobb, mint ez a kínai bóvli, pc-n sokkal több lehetőségem van és később veszek egy jó hangkártyát, aztán kész is. Elvagyok látva hardverrel évekre.

(#36313) Goose-T


Goose-T
veterán

Készítettünk decemberben a zenekarommal felvételeket, feljátszottuk egy szám gitár- és basszusgitársávjait. A napokban írtam rá midiben dobot: először feljátszottam élőben a számítógép billentyűzetével, aztán javítgattam rajta. Mindent pontosan a helyére húztam, mert a késleltetések és a billentyűzet limitációi miatt nagyon pontatlan lett. Így viszont már túl gépi, szerencsére rájöttem, hogy van a Reaperben Humanize funkció, azzal kicsit emberibbé lehet tenni a túl pontos midit.

Lesz majd feljátszva rendes dob is, csak azért csináltam gépdobot alá, hogy addig is tudjak kíserletezni a mastereléssel. Az a lényeg, hogy minden gitár vonalból lett felvéve, mikrofon használata nélkül. Ezeket használtuk: M-Audio M-Track 2x2 a basszusgitárhoz és a crunchos gitárhoz, Behringer MIC500USB Tube Ultragain a torzított gitárhoz (ez volt kéznél). Effektezésre a jó öreg Boss ME-50-t és tesóját, az ME-50B-t használtuk, ezeken keresztül ment a gitárok hangja az interface-re. Ezekre a nyers sávokra ráküldtem az Amplitube-ot, majd az egészre egy FET kompresszor plugint, és meglepően jó lett az eredmény.

Este még meghumanizálom a dobot, addig ha érdekel valakit, hogy szól, küldjön privát üzenetet, és akkor elküldöm neki a linket, ahol meg tudja hallgatni. Nem akarom egyelőre ide nyilvánosan kirakni, mert még csak félkész.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36314) consono válasza RaGi91 (#36312) üzenetére


consono
nagyúr

Viszont így mindig a PC-hez leszel kötve, amikor gitározni akarsz... El fog menni az időd nagy része a hangok buherálására :) "Csak még egy presetet meghallgatok, kicserélem a delay-t ebben a patchben, hogyan szól vajon ugyan ez a BIAS-ban?", stb...

"In God we trust. All others must bring data"

(#36315) arnyekxxx válasza Goose-T (#36313) üzenetére


arnyekxxx
veterán

én szívesen belhallgatnék

(#36316) RaGi91 válasza consono (#36314) üzenetére


RaGi91
senior tag

Kezdésnek bőven jó. Jelenleg is pc-hez vagyok kötve, szóval nem vág földhöz a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#36317) Goose-T válasza arnyekxxx (#36315) üzenetére


Goose-T
veterán

Oké, este küldök linket, akkorra kész lesz a dobhumanizálás.

Amit még elfelejtettem: dobhangként az MT Power Drum Kitet használtam.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36318) consono válasza Goose-T (#36317) üzenetére


consono
nagyúr

Nincs azzal baj, én is ahhoz nyúlok, ha gyorsan kell valamit csinálni :) Annak ellenére, hogy vannak nagyobb dobkönyvtáraim is.

"In God we trust. All others must bring data"

(#36319) bigrob válasza RaGi91 (#36316) üzenetére


bigrob
őstag

.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36320) brickm válasza arnyekxxx (#36311) üzenetére


brickm
őstag

Egyszer ha lesz kedved egy clean meg moderated crunch hangmintát csinálj már, kíváncsi vagyok nagyon. mondom én vagy 2x próbálkoztam creative kártyával is fos volt, ha direktbe ment bele a gitár.

Más:
lehet veszek egy hollow bodyt
vagy egy szaxafont :D

(#36321) kemotox válasza brickm (#36320) üzenetére


kemotox
addikt

Azt hiszem bátran ki lehet jelenetni, hogy egy piros 335-ös minden gyűjteménybe kötelező. Még ha metál arc is az ember, akkor is. Sokszor elgondolkodtam már én is rajta :P

(#36322) Goose-T válasza arnyekxxx (#36315) üzenetére


Goose-T
veterán

Küldtem privát!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36323) brickm válasza kemotox (#36321) üzenetére


brickm
őstag

Igen 😁 nem vagyok merál arc. Csak a hollow body eddig annyira nem vonzott be. A nekem kellő hangzás az Lp paf, meg burstbucker pro. Meg a strat nyaki szedő. A többi csak huncutság 😁

(#36324) benedekco válasza llax (#36303) üzenetére


benedekco
addikt

Nagyon sokáig használtam a sima hangkrátya vonal vagy mikrofon bemenetét mikor mit. Kb olyan SB Live!-ta... sőt nem is! Annó már SB16-ra is dugtunk hangszert csak ott mintákat vettünk vele fel amit utána FT2-vel vágtunk és játszottunk le.
Semmi baj nincs vele ha az ember most fut neki.
Következő lépésnek meg egy sima Rocksmith kábel vagy ahhoz hasonló jack-usb is tökéletesen megteszi, az ASIO4All párosítással. Éveik csodásan elég volt.... nemtom most nekem mi a bajom vele, de kezdek rájönni, hogy macerás ennél többre vágyni. USB hangkártya nálam a Win10-el perpill halál kategória.
SB Live!-on élőben lehetett effektelni a cuccost, ott volt a hangkarin a dsp és a creative kezdetleges effektjei. Jó muri volt nagyon.

re: (#36309) brickm
Annyi realtek csodám volt, még via-s alaplappal is toltuk. Nekem eddig még semmi bajom nem volt vele. Persze nem stúdiózásra, de otthoni pengetésre tökéletes volt mindig, amióta van ASIO4All ez nem gond.
Tán még az nforce2-es lapomba is dugtunk gityót?!

re: korábban volt szó többször is hangszer formákról most is a hollow body
Nekem az van, hogy néha megtetszik nagyon az LP, baromira beleszeretek, előveszem játszom rajta qrva kényelmetlen majd elteszem és rájövök hogy ez egy egy éjszakás kaland, többre nem jó. A Strat viszont a hosszútávú kapcsolat és az egy éjszakás kaland után mindig újra beleszeretek a kapcsolatba.
Amúgy az életben meg úgy van, hogy mindig az az esetem akivel épp vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36325) fattyu válasza benedekco (#36324) üzenetére


fattyu
veterán

az nforce egy csoda volt a maga korában az alaplapi hangkarik között. szerettem nagyon.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36326) llax válasza benedekco (#36324) üzenetére


llax
senior tag

Nem a dolog működőképessége lett megkérdőjelezve.
A clean harmonikusainak nagyon nem tesz jót a leterhelt hangszedő. Sőt, a jellel (frekvenciamenettel) ép ellenkezője történik ahhoz képest, mint ha átküldenéd valamely "klasszikusabb" kombó/gitárerősítő tone stack-ján. Ha mindezek mellett el tudsz érni egy tetsző hangot, akkor nincs ezzel baj.

A jobb illesztést csak azért is emlegetem, mert az a működőt is jobban használhatóvá tenné. Egy rendesen meghajtott vonalbemenet sok (de nem minden) esetben ott is nélkülözhetővé tenné a külön gitáros interfészt, ahol az addigi módszereket érzed szűk keresztmetszetnek.

Kezdetnek erre a célra egy változtatható erősítésű preamp is megtenné. (Ha lenne reális áron...)
Mondjuk eddig nem is néztem, mennyire olcsók az USB-s interfészek, így tényleg csak annak éri meg a vonalbemenethez illeszteni, aki fillérekből megoldja magának...

(#36327) brickm válasza benedekco (#36324) üzenetére


brickm
őstag

Írtátok, hogy "otthoni pengetésre". akkor lehet az a bajom, hogy mikor ez a gépredugdsás kezdett divatba jönni(kezdett, hát még nem volt otthon net, de na...) már volt több erősítőm, analóg modellezés, utána meg boss gt8. Valszeg a visonyítási alapom volt túl magasan.

(#36328) arnyekxxx válasza brickm (#36327) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Az egész téma onnan indult, hogy van egy fullkezdő akinek van X összege (és az X nem félmilla hanem 100 alatt) arra, hogy megvegye élete első villanydeszkáját ismerkedési célból és az megszólaljon neki otthon fülesben gitárhangon.

este a móka kedvéért rádugtam a pc valagára a gitáromat, letöltöttem a dvsthost-ot (free), beledobtam a simulanalog tube screamert (free) utána a TSE X50 v1.0.2 fejet (free) meg a Mercurycab 3-at (free) és metálkodtam egy jót. Szerintem 20éve ezért a gitársoundért a magyar zenésztársadalom nagyrésze odaadta volna az autója mellett a fél heréjét.

mondjuk hozzá tartozik, hogy aktivpickup dolgozik a gityóban amivel már nincs illesztési porbléma a fentiek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#36329) kemotox válasza arnyekxxx (#36328) üzenetére


kemotox
addikt

20 éve.
Most meg mennyi egy normálisabb interfész? Használtan 10 kb?

(#36330) arnyekxxx válasza kemotox (#36329) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A 10k-s interfésztől jobb lesz a hangzás mondjuk 5%-al értő fül számára.

a 10k (egyébként mit lehet 10k-ért kapni?) a teljes project 10%-a.

ár érték arány.

Egyébként látom, hogy te nagyon odáig vagy a minőségi hangzásért, dobnál valami saját felvételt, szeretnék hasraesni az ámulattól.

[ Szerkesztve ]

(#36331) fattyu válasza arnyekxxx (#36330) üzenetére


fattyu
veterán

erre azért én azt szoktam mondani nem kell tudnom repülni hogy lássam kék az ég.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36332) kemotox válasza arnyekxxx (#36330) üzenetére


kemotox
addikt

Le sem tagadhatnád, hogy mennyire megviselt a múltkor, hogy leszaroztam a kínai jackedet :C :C

De igazad van, bocs, hiszek az ujjadból kiszopott nagyon hiteles és mérvadó tudományos statisztikáknak meg értékeknek :D (Miért pont 5%? Miért nem 4,3?)

(#36333) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Akkor ezt úgy látom megbeszéltük

(#36334) nikkel111 válasza arnyekxxx (#36333) üzenetére


nikkel111
csendes tag

Elnézést de nem bírom megállni ...
Ettől tökéletesebb, korrektebb választ nem adhattál volna !!!!!
Grat !!!!! :)

(#36335) kemotox válasza nikkel111 (#36334) üzenetére


kemotox
addikt

Szerintem az "úgy is szar felvételt küldenél"-t sugalló flegmulás sokkal, de sokkal jobb volt.

(#36336) benedekco válasza kemotox (#36335) üzenetére


benedekco
addikt

Küldtél neki azóta is felvételt?
De én aszondom csinálj magadnak két felvételt, alaplapiról és interface-ről, majd AB teszten dönts róla, hogy egy full kezdőnek tényleg szüksége van-e rá. Évekig használtam és nem volt limit. Ma se lenne az de azóta már sok mindenen keresztül mentem és anyagilag is megtehettem hogy vegy egy egy usb-s szart amivel azóta is szopok mert a W10 egy trágya ami nem képes épkézláb módon pattogás nélkül kezelni az usb-s kártyákat. Ha tehetném vennék egy belső karit, de félmagas házam van csak.

re: (#36325) fattyu
Olyannyira hogy audigy ment is vissza a boltba rögtön.

re: RaGi91

Pengetőből szerezz be vékonyat puhát vastagat, keményet minél többet ha lehet. Aztán azzal játssz amivel pontos vagy. Vastagabb, keményebbeket szólóra szokták ajánlani, a puhábbakat, vékonyabbat akkordozásra.
Nekem van egy krokodilos 2mm-es Dunlop-om általánosra, és egy 0,58-as akkordra (talán már túl vékony is), ezt használom ritkábban. A Fender medium teknősről álltam át gitártanárom javallatára, egy hatalmas megváltás volt.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36337) brickm válasza benedekco (#36336) üzenetére


brickm
őstag

" a W10 egy trágya ami nem képes épkézláb módon pattogás nélkül kezelni az usb-s kártyákat."

Dettó... rakat sz r. meken driver se kell a tascam kártyának, winen meg gondol egyet és pattog. Asio4all is, meg a sajátja is.
Azt vettem észre, hogy gépfüggő, van alaplap ami a win10 alatt korlátozottan működik. pl dellekről hallom sokszor a hasonló dolgokat, és nekem is az van.

(#36338) llax válasza brickm (#36337) üzenetére


llax
senior tag

Az energiagazdálkodásnál a CPU min. teljesítményét próbáltad már emelni? LatencyMon mit mond?

(#36339) fattyu válasza brickm (#36337) üzenetére


fattyu
veterán

firewire.
van egy nem olyan trágya adc/dac studio interfacem firewire alapokkal. még hifizős korszakban szerződött mert bitang forrás rettenet jó hanggal :D

nekem ez a pcs dolog kimaradt mert ugye van ez az itthon, de ha egyszer rászánom magam azzal nem lesz gond az a gyanum.
mondjuk a firewire-ről annyit derítettem ki hogy texas instruments chipsetes kártya ami problémátlan. a via kártyával azért volt baj.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36340) brickm válasza llax (#36338) üzenetére


brickm
őstag

persze, mobility centerben high performance-ra állítva is csinálja.. mindent megpróbáltam, 3USB-s hangeszközzel szórakoztam már, mindet saját driverével, meg ASIO4allal is. Kábelek tömkelegét, 30cm-estől 5méterig(usb a-b).
A hiba ideig óráig eltűnik, ha retsartolom a gépet(kirívó esetekben akkor sem, de 10ből 9x segít.)
Ha elkezd frissítést letölteni a windows10 önkényesen, akkor pl még zenét hallgatni se mindig egyszerű, van h kásás pattogó fo s lesz a hang.
A gép nem kevés hozzá, 4000+ os intel i5 8GB dual channel ddr3 rammal.

latencyvel nincs gond, meg sose volt, 5-15ms közt változik gépterheléstől függően. Csak olyan, mintha túlvezérlődne a digitális rész. Természetesen jelszintekkel is szórakoztam, de hiába.

(#36341) brickm válasza fattyu (#36339) üzenetére


brickm
őstag

nehéz firewire-zni ha nincs hozzá firewire port se, meg eszköz se :D

(#36342) llax válasza brickm (#36340) üzenetére


llax
senior tag

Win energiagazdálkodásnál próbálkozz. "Régi" vezérlőpult, energiagazdálkodási lehetőségek, a használt séma beállításainak módosítása, ott állítod a processzorét. Átmenetileg megpróbálhatod a minimumot 100%-ra állítani.

Nálam ettől továbbra is változik a proci órajele, gondolom az uefi/hardver alapú szabályzás működik, viszont megszűnt a hang akadozása, a LatencyMon vastagon zöldben...

(#36343) fattyu válasza brickm (#36341) üzenetére


fattyu
veterán

portot lehet csinálni :D csak mondtam hogy ha valaki esetleg eleve nem USBzne annak azért van opció

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36344) brickm válasza fattyu (#36343) üzenetére


brickm
őstag

Lehetne ha nem csak laptopjaim lennének 😁

(#36345) benedekco válasza llax (#36338) üzenetére


benedekco
addikt

Én próbáltam már mindent. Néha megoldódik időkre, aztán annyi, volt hogy napokig jó volt, azt hittem megoldottam.
Amúgy meg gondold el, hogy van egy autód ami csak akkor pörgetné a fűtést ha pörgeted a motort mert ha nem nyomod üresben a gázt akkor leáll mert nincs meleg a motorban. Na ennyi kb ez a megoldás. Nagyon felkúr, hogy ami XP (az előtt ugyanis nem asio-stam/usb-ztem) óta nem volt gond még W7 alatt sem, az most itt áll 2019-ben és tele van vele a net. Piont ahogy brickm mondja a (#36340) -ben.
Amúgy nekem egy HP kis irodai munkaállomásom van, ott van az adatlapon, nem gondolom hogy nem elég izmos.

re: (#36342) llax
Ha a minimumot 100-ra teszed akkor az lesz a minimum szóval nem mehetne lejjebb annál, nálam nem is megy. Ha 100-ra teszem, akkor csövön megy a proci.

Nálam pl így indul az Amplitube, nem mintha sokat számítana de néha nagy ritkán bejön:
@echo off
powercfg.exe /setactive 5ffc87db-3bac-4b5a-aa82-43f571755343 - itt vált maximumra
call "AmpliTube 4.exe"
echo Hit any key to change the power plan back to balanced.
pause >nul
powercfg.exe /setactive 381b4222-f694-41f0-9685-ff5bb260df2e - itt vált vissza

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36346) llax válasza benedekco (#36345) üzenetére


llax
senior tag

Nálam nem gond a 100%-ra állítás, akkor sem pörög a szükségtelenül maxon a proci.

Nem gép teljesítmény kérdése a dolog, nem azért gond az energiagazdálkodás.
Valamiért csak szimplán hülyén működik Win10 alatt. Ez az akadozós dolog bármilyen másik hangcuccal előfordulhat, nem csak USB-sel, de ahogy eddig láttam, azokat jobban sújtja... Néha elegendő a proci min. teljesítményét emelni (nem azért, mert nem lenne elég), százalékosan ne legyen számottevően kevesebbre állítva, mint amit egyébként az idle órajel lenne. 100% csak próbának kell, esetleg USB-nél is kikapcsolni minden energiagazdálkodási funkciót.

(#36347) Eastman


Eastman
őstag

[best]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36348) consono válasza Eastman (#36347) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, nagyon jól sikerült cover :) Sokat hallgatom.

"In God we trust. All others must bring data"

(#36349) ham_ válasza Eastman (#36347) üzenetére


ham_
tag

Jönnek BP-re is áprilisban, csak sajnos már elfogytak a jegyek

(#36350) Ragnar_ válasza consono (#36348) üzenetére


Ragnar_
addikt

Hát ez már nem is sima cover, hanem feldolgozás, hiszen ott vannak benne az előadók egyedi ötletei is. De jól sikerült darab, ebben egyetértünk. (Lehet, hogy angolban nincs külön szó a sima kíséretre és a feldolgozásra ? )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.