Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) Alexios válasza freelanced (#36700) üzenetére


Alexios
veterán

gsfanatic, facebook

(#36702) Tommyka21 válasza freelanced (#36700) üzenetére


Tommyka21
tag

GSFanatic csakis :D.
Esetleg Facebook-os gitáros körökben de arról a kollegák többet tudnak.

(#36703) Kobe


Kobe
veterán

Zajlik ezerrel a NAMM. Lesz par uj finomsag, eddig a Zoom tunt a leg-osszeszedettebbnek, jon a G1 uj valtozata G1 Four es G1X Four neven, 89.99 es 99 USD aron.

Mooer standja viszont eleg kaoszosan nez ki, nem nagyon viritottak a GE300 al sem :D

(#36704) Kobe


Kobe
veterán

Kozerdeku: ultimate guitarnal most ujevi kedvezmeny van - havi 2 dollar az elofizetesi dij 1 evre a pro szekcioba, egyszerre vonjak, 6590 egy evre

Amiatt erdekes hogy itt licenszelt eredeti tabok vannak, nem a userek altal osszeallitottak.... Es egesz korrektek, tobbsavos gp5 minoseg, lead, rhytm stb szekciokkal
Nekem havi 1 sort meger a normalis kotta

(#36705) Eastman válasza freelanced (#36700) üzenetére


Eastman
őstag

Ennyi volt? ...vagy váltasz?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36706) freelanced válasza Eastman (#36705) üzenetére


freelanced
addikt

Egyik sem. Gitár téren még nincs saját, csak kifogtam egy jó ajánlatot és azt próbálom értékesíteni. Aztán majd meglátjuk...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36707) Goose-T


Goose-T
veterán

Megérkezett otthonra a deko HB CST-24, asszony átvette. Gyorsak voltak, csütörtökön rendeltem. Ha hazaérkezek, és tudok a gyerekektől mozdulni, akkor beszámolok róla, még tán képeket is teszek fel. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36708) fattyu


fattyu
veterán

Sziasztok,

Koszos szar zajos arammal mit lehet kezdeni?

A szoba ahol be van rendezve kicsot tul sok minden van bedugva es megy is egyszerre.

Vettem tegnap egy pedalt es fele gain folott valami ordenáré futyules jelenik meg. Pickup es erosito fuggetlenul.

Atvittem masik szobaba aminek a koren nincs semmi egy komboval. Single coil pickuppal macra tekert gainnel is teljesen csendes volt.

Tegyem at oda a dolgokat nem megoldas. Akkus uzemeles, ertelmes tenyleg zajszuro.

Illetve érdekesség hogy magat a oedalt megerintve elmegy a hang jelentos resze. A masik szobaban ezt sem csinalta. Fdhurok? Elektromossagbol sajnos eleg fogyatekos vagyok de ez most nagyon zavato ezzzel a cuccal pedig szeretnem hasznalno. Köszönöm elore is

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36709) llax válasza fattyu (#36708) üzenetére


llax
senior tag

Alapvetően nem az árammal lesz ott probléma. Ha az lenne, akkor a szomszéd szobában is baj lenne...

1.: Földelés megléte, szakadásmentes állapota (ellenőrizni kell), arra zajt juttató eszközök.

2.: A közelben lévő egyéb eszközökből távozó elektromágneses zavarok.

A megérintésre csökkenő zaj ha nem is földhurok, de földelés problémát jelent. Hibás elosztó, hibás konnektor is lehet. Első körben ezt a problémát próbálod kizárni. Pl. a kombót egy másik konnektorba, elosztót kihagyva csatlakoztatod a hálózatra. Ha van multiméter, feszültséget mérsz (ACV, 700...750V állásban) a nulla-föld és fázis-föld között (ott, ahová a kombót bedugva probléma van). A nulla-föld max. néhány V, a fázis-föld között kb. teljes hálózati feszültséget kell mérned. Ha ettől jelentősen eltérőt mérsz, akkor ott nagy(obbacska) a baj.

Ha eddig minden jó, de továbbra is sok a zaj, a cuccok egyenkénti lekapcsolgatásával megkeresheted a "főbűnöst". Összeállítod és beüzemeled a problémás konfigurációt, lehetőleg csak gitár-pedál-kombó legyen, máshoz ne kapcsolódjon. A gitárt leteszed és mész végig mindenen (beleértve a világítást és telefontöltőt is), közben figyeled a zajok változását.

[ Szerkesztve ]

(#36710) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Ja, én ilyesmi zajosság miatt cseréltem le a szobában az összes fényforrást LED-esre (kompakt fénycső/halogén volt vegyesen), ez sokat segített. Ráadásul nem is minden "irányban" zavart, csak ha az asztallal kb. párhuzamosan volt a gitár, de akkor nagyon. :DDD

Bár itt azt gyanítom, hogy máshol lesz a probléma oka.

(#36711) fattyu válasza llax (#36709) üzenetére


fattyu
veterán

sajnos ahogy írtam fogyatékos vagyok. kicsit félek dolgokat dugdosni konnektorba :D

másik oldalról megfogva kikapcsoltam a jó anyját is. nem változott semmi.

viszont nem a zaj megy el ha megérintem a pedált hanem a szinte az egész jelszint. nagyon fura. maga az erősítő magában nem zajos különösebben.

mindjárt levideózom. a tüneteket.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36712) benedekco válasza NeoPampalini (#36710) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem a monitor ccf csövei (ha ennek így van értelme) azok amik ilyesmit produkálnak.
Megfelelő szög és távolság mellett redukálódnak a problémák.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36713) fattyu válasza benedekco (#36712) üzenetére


fattyu
veterán

na jó mosmá nem értem.
első videó nappali. simán konnektorba dugva mindkettő.

második másik szoba. amíg az erősítőn van megfordul a dolog és ha hozzáérek fütyül, amint leveszem róla megint a nappalis tünet...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36714) llax válasza fattyu (#36713) üzenetére


llax
senior tag

A fütyülés ebben a formában (változó frekvencia) gerjedés.
Húrokhoz / jack külső fémrészhez hozzáérve is ezt csinálja?
Vagy csak és kizárólag a pedál fedelét megérintve? (ez utóbbi a pedál hibája)

Egy próba: fogsz egy vezetékdarabot, egyik végét rákötöd valamelyik lábkapcsolóra (természetesen kívülről, a házára/gombjára), a másik végét a bemeneti jack fémházára.

Az a tippem, hogy a fém fedél nincs összekötve a készülék belső testpontjával. Gyárilag jó eséllyel ezt elkövették, csak valahol megszakadt a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#36715) fattyu válasza llax (#36714) üzenetére


fattyu
veterán

bármihez.
sőt amikor szedtem szét pedálból kihúz a kábel ami a kombó effekt körébe megy és ugyanúgy sípol. tehát effekt körben bent a kábel, másik vége nincs csatlakoztatva.
szóval nem a kábel.

megnézem másik erősítővel. mosmá nagyon csesz...

azért nem hiszem a pedállal lenne gond mert nem vakon vettem. próbakor direkt megnéztem max gain állásokat és semmi baja nem volt

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36716) fattyu válasza fattyu (#36715) üzenetére


fattyu
veterán

nem értem.

2 randall kombó. egy cső egy tranyó. mindkettő maxra tekert gainen fütyül, 3/4en még nem. zajkarakter ahol még nem fütyül icipicit változik ha hozzáérek. max gainen fütyülés elmúlik ha hozzáérek.

húr érintéstől nem múlik el. maga a pedál fém ház érintéstől igen.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36717) fattyu válasza fattyu (#36716) üzenetére


fattyu
veterán

viszont szerintem valami tényleg nem kerek.

enyhe elektromos szikrát éreztem az előbb a húrhoz érve is, meg a utána pár perccel a házhoz érve is.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36718) llax válasza fattyu (#36717) üzenetére


llax
senior tag

Jó lenne kicsit többet tudni a szituációról. Mi mihez van kötve, milyen sorrendben, mi a legkevesebb dolog, ami ahhoz kell, hogy ilyeneket csináljon.

Mindenképp kell az effekt gerjedéshez?
Ha minden ki van véve az effekt loop-ból, akkor is előfordul?
Ha vannak a bemenet előtt effektek és az effekt loop-ban is, azok teljesen el vannak szigetelve egymástól? (se közös táp, se közös testpont)
Milyen tápja van az effektnek? (elem vagy dugasztáp?)
Másik kábelekkel próbáltad már? (minden kábel testpontjai között végezz szakadásvizsgálatot - kihúzott kábelnél)

Csípés: vagy Te töltődsz fel sztatikusan, vagy földelési probléma van, csöves cuccnál esetleg némi szivárgással megspékelve.

Gerjedés+zaj: földelési probléma, árnyékolási/testelési probléma, alkalmatlan (vagy nem megfelelően toldott) Y kábel az effekt loop-ban, két földelt eszköz a rendszerben, földhurok a kis jelű körben (közös táp a bemenet előtti és az effekt loop pedáljainak, noise gate vagy többfunkciós átkapcsoló/útválasztó is előidézheti), valami kimenete nem tolerálja a hosszú kábelt...

Az effekt loop használata minden esetben földhurkot idéz elő az oda kapcsolódó effektek számára, kevés effekttel és rövid kábelekkel ez nem feltétlenül okoz problémákat, viszont a nagy erősítésű effektek (overdive/torzító/boost/fuzz) kevésbé toleránsak... Mindent ki lehet védeni, csak ekkor már a professzionális hangosítástechnika eszözeihez is hozzá kellhet nyúlni.

(#36719) fattyu válasza llax (#36718) üzenetére


fattyu
veterán

erősítő. 1 méter kábellel effekt loopban hk tubeman2. saját tápja. 12v áram. gitár 3 méter kábellel a tubemanbe. ennyi. a videókon is ez volt. nincs más effekt. nekem mint olyan ez az egy pedálom :D

kábel: dadario nem öreg nem tört.
tápkábel erősítőbe többet is próbáltam. szintén nem öregek nem törtek.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36720) llax válasza fattyu (#36719) üzenetére


llax
senior tag

A leírásod szerint gitár -> effekt -> kombó effekt loop. Ekkor a kombó belső előerősítőjét nem használod (akkor azon minden gain és loop előtti hangerő legyen letekerve).

Emlegettél kábel kihúzást is, mi szerint akkor is gond van. Itt a szituációt kicsit pontosítani kellene. Amit én olvastam ki belőle: kábel lóg a kombóból, de az effektbe nincs bedugva (ekkor némi zaj normális, de nem az a sípolás). Ha valóban az van, hogy összekötés nélkül is marad valami sípolás, akkor az effekt tápját húzd ki a konnektorból...

(#36721) brickm válasza fattyu (#36719) üzenetére


brickm
őstag

A 12volt nem áram...

Próbáld ki elemről az effektet. Valószínűleg valamelyik kapcsolóüzem
táp okozza, vagy valami valahonnan leszakadt, mozgatás közben.

(#36722) Goose-T válasza Goose-T (#36707) üzenetére


Goose-T
veterán

Harley Benton CST-24 Paradise Flame deko

Ki is bontottam, sokkal rosszabbra számítottam! Néhány minimális esztétikai hibától eltekintve teljesen makulátlan a gitár. A bundok egyenesek és nem zörögnek, minden tökéletesen működik, nagyon jól szól. Az action kicsit magas, a húrok pedig drótkötelek nekem (10-es D'Addario), de mégis kényelmes rajta játszani. A Roswell pickupok szépen szólnak, bár semmi extra, kb. egy szinten van a kínai Fleor pickupokkal, amiket az Epi LP-mbe tettem. A kinézete lélegzetelállító, élőben még szebb, mint képen. A hibákat lefényképeztem, egyáltalán nem zavaróak, ide töltöttem fel a képeket.

Lényeg a lényeg: életem legjobb vétele volt ez összesen 24 ezer forintért szállítással együtt. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36723) cucka válasza Goose-T (#36722) üzenetére


cucka
addikt

Érdekes, hogy nem szimmetrikusak a csíkok a topon, vajon miből csinálhatják? :D
mod: úgy értem, hogy nem bookmatch-elt

[ Szerkesztve ]

(#36724) Goose-T válasza Goose-T (#36722) üzenetére


Goose-T
veterán

Folytatás: a gitárnak van súlya, érezni, hogy tényleg mahagóniból készült. Az intonáció is okénak tűnik gyors próba után, és a dobozból kivéve alig volt elhangolódva. A tekerők finoman forognak, a jackaljzat pedig olyan szoros, hogy alig bírtam kihúzni belőle a dugót. Az egyik tekerő push-pull poti, felezni lehet vele a pickupokat. A húrok rozsdásak, de az legyen a legkisebb probléma. Majd rendelek jóféle kínait a gagyi dáridó húrok helyett. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36725) Goose-T válasza cucka (#36723) üzenetére


Goose-T
veterán

Lehet, hogy amiatt is olcsóbb volt. Egyébként elvileg juhar top van rajta, nem túl vastag. Furnér talán, de szerintem nem photo flame, annál jobban néz ki.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36726) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Hát ez kész... Az előbb próbáltam segíteni egy tagnak FB-n, gitár vs. USB hangkártya ügyben, bearanyozta az estémet. :DDD

Probléma 1.: a problémáról, a hangkártya típusáról nem írt semmit a posztban, csak privátban, mert mit tudom én!? Úgy kellett belőle bármi infót kiszedni
Probléma 2.: valami Behringer UCA csodát kapott, amin csak RCA bemenet van
Probléma 3.: nincs hozzá nagy jack -> RCA adaptere
Probléma 4.: budapesten lakik, de nem megy el venni egy 250 Ft-os adaptert (hogy miért, azt továbbra is jótékony homály fedi), rendelni meg x ezer pénz
Következtetés: hiába van gitárja és hangkártyája, így kukába megy az egész

Konklúzió: aki nem akarja, hogy segíts rajta, azon nem is lehet! :N

(#36727) cucka válasza Goose-T (#36725) üzenetére


cucka
addikt

Úgy értem, a közelik képek alapján olyan, mint ha a csíkokat egy szögletes festékhengerrel csinálták volna.
A gitár jól néz ki, az számít úgyis. Ennyi pénzért ajándék volt.

Amit látok rajta:
- Az a nyereg nem kóser, én cserélném. Főleg hogy ez a legolcsóbb plasztik szar, szerintem megéri a minőségi csere.
- A bundokra ráférne egy polír. Főleg a nyak felé, gondolom épp lejárt a műszak a gyárban, mert még látszanak a képeken a reszelő nyomok :D

[ Szerkesztve ]

(#36728) llax válasza Goose-T (#36722) üzenetére


llax
senior tag

Ha ilyen problémáktól lesz valamiből deko és nem hoznak neki létre valami "B stock" kategóriát, a végén még meg merem venni, amivel szemezgetek. Az is ragasztott nyakú cucc - ha nem az lenne, bátrabb lennék :) (pedig azt alaposan átalakítani venném)

[ Szerkesztve ]

(#36729) kemotox válasza NeoPampalini (#36726) üzenetére


kemotox
addikt

Fú az a gyerek, még sokszor azt sem tudja pontosan mit is akar kérdezni.

(#36730) Goose-T


Goose-T
veterán

Vettem ma egy Zoom G5n-t, szemeztem már egy ideje vele. Vasárnap szembejött fácsén egy pár napos példány 60 rugóért, hát lecsaptam rá. Egyelőre még nem próbáltam ki, kíváncsi leszek rá. Nagy reményeket fűzök hozzá, mert PA-n kell majd jól szólnia, nem rendes cuccon. Meg talán az új számaink felvételéhez is jól jön majd, mert interface-ként is használható.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36731) Egon


Egon
nagyúr

Sziasztok!

A lányom elhatározta, hogy megtanul gitáron játszani. Nemsokára itt a szülinapja (15.), és szeretnénk meglepni őt egy kezdőknek szánt, nem túl drága akusztikus gitárral (30K lenne a keret, ez szükség esetén picit bővülhet).
Szeretnék érdeklődni, hogy milyen gitárt vegyünk (mire figyeljünk, egyáltalán érdemes megvenni az ajándékozott nélkül, vagy sem), hol vegyük meg, milyen egyéb felszerelések fognak kelleni?

Köszönöm a választ előre is!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36732) brickm válasza Egon (#36731) üzenetére


brickm
őstag

Szia, Szerintem mindenképp legyen ott, pl a nyak fogása, meg a test mérete egyáltalán nem mindegy. Jobb ha előbb kipróbálja. Bármelyik hangszerboltban kereshetsz, 30ezerért azért fogsz kapni értelmes kezdő gitárt. Ebben az árkategóriában olyan nagyon nincs mit válogatni, kb 5fő paraméterben eltérő lesz, a többinek max a színe más.

[ Szerkesztve ]

(#36733) FockeWulf válasza Egon (#36731) üzenetére


FockeWulf
tag

Üdv!
15 évesen bátran bepróbálkozhat egy fémhúros western gitárral. Mondjuk egy Cort AF510 megfelelő lehet (32900 Ft). Kicsit karcsúbb, könnyebben átölelhető mint egy dreadnought. Nagyon nem fog kellenei hozzá elsőre semmi, max egy tok vagy egy állvány, de akár a dobozában is tárolhatjátok egy darabig. Pengetőt vegyetek talán azt is vékonyat (0,5-0,6 mm).
Nagyjából ennyi...

(#36734) benedekco válasza Egon (#36731) üzenetére


benedekco
addikt

Nilon húros, vagy fém húrosra gondolsz? Mindkettő akusztikus, de a fémet szokták annak hívni, a nejlont klasszikusnak vagy spanyol gitárnak inkább.

Szerintem 15 évesen normál méretű hangszerrel érdemes kezdeni, ha valaki gyerek méretre szeretne rávenni felejtsétek el.
Sokan mondjuk a nagyon piciknek is normál méretű hangszert adnak a kezébe mert akkor ahhoz szokik hozzá.

Én annó a Segovia-ban vettem, nagyon készségesek voltak, rengeteg hangszert ki lehetett próbálni.

Lehet érdemes lenne egy harmadik személyt beszervezni ha van aki szívesen elmegy veletek. Egy hozzáértő aki ott meg tudja nézni hangszereket és segít dönteni.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36735) Egon válasza benedekco (#36734) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Egy kicsit már utánaolvastam a témának, nem véletlenül írtam akusztikus gitárt (fémhúrost gondoltam; hosszú távon nem sok értelmét látom a nejlonhúrosnak). Mivel több mint 170 cm magas a "gyerkőc", így csakis normál méretű példány jöhet szóba...:) Viszont a fogás kényelmessége szerintem elég fontos szempont, már csak ezért is el fogom vinni magammal, hogy ő válasszon...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36736) FockeWulf válasza Egon (#36735) üzenetére


FockeWulf
tag

Ahogy lentebb is írták a nylonhúros is akusztikus nem csak a fémhúros. Egyik sem áll a másik felett, mindkettőnek megvannak a maga szépségei.
Próbálgatni elviheted magaddal persze, habár ha még nem nagyon gitározgatott akkor nem igazán fogja tudni hogy ez most jó-e, kényelmes-e vagy sem...mivel nincs összehasonlítási alapja.

(#36737) Eastman válasza Egon (#36735) üzenetére


Eastman
őstag

Pengető és tok kell hozzá, szinte semmi más. A hangszerkereskedők szoktak a „naív” vásárlóknak örülni, mert rájuk lehet sózni minden kiegészítőt, DE; okostelefonra találtok jó hangolóprogramokat, amelyek a telefon mikrofonján át működnek, tehát pl. hangológépre nem kell egy fillért sem költeni.

(Évek óta a PitchLab Lite-ot használom Androidon, teljes megelégedéssel.)

Ha nem derogál, gitártokot tudsz venni használtan is, [itt nézz körül]. Így kb. látod az árakat is. A RockBag szivacsos tokjait elég jónak tartom otthoni tároláshoz, tanárhoz járkáláshoz. Arra figyelj, hogy az elektromos puha és kemény gitártok az akusztikus gitárokhoz nem használható a köztük lévő méretkülönbség miatt.

Isten pénzét is el lehet költeni erre a hobbira. Én a 30k-ből 10-et nem a tokra költenék. :) Max 3-5-öt...
Pengetőből viszont több gyártótól / márkából vásárolnék különböző vastagságúakat, hiszen befolyásolják a gitárhangzást. Mondjuk 6 db-ot, vékonyabbakat, vastagabbakat (kezdésnek max. 1mm-es vastagságig) és csúszásgátlósokat is, de valóban, inkább vékonyabbakat.) Aztán a lányod majd gyakorlás közben kitapasztalja, hogy melyik számára a kényelmes.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36738) Eastman válasza Egon (#36735) üzenetére


Eastman
őstag

SZERK:

A szivacstok (puhatok) legyen minimum közepesen vastag, tehát ne csak egyrétegű anyag! Képzeld, hogy egy krv-drága kínai vázát kellene elvinned benne Pestről Budára a 4-6 villamoson...

Pengetők:


+

Én a bal alsó, kék, Dunlop 1 mm-est szeretem, illetve neki a piros, fél mm-es változatát (.50 mm), ami nincs a képen. Teljesen másképp hangzik a gitár, amikor pengetőt cserélek. De látod, hogy van sokféle méret, alapanyagból, gyártóból is millió.

Csak kiindulópontként írom, mások mást használnak, ez abszolút ízlésbeli és kényelmi kérdés. Valahonnan el kell indulni, aztán az évek során próbálgatni, cserélgetni őket.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36739) Egon válasza Eastman (#36738) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx az infókat.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36740) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tabon mit jelent mondjuk az E húron egy 2p0 jelölés?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36741) kemotox válasza V.Stryker (#36740) üzenetére


kemotox
addikt

2-est fogod, és p, mint pull, azaz felengeded, hogy egy üres húr (0) szóljon. Hogy kicsit határozotabb legyen egy picit meg is pendítheted a húrt azzal az ujjadal, amivel fogtad a kettest

(Az ellentétje, meg a h, azaz hammer-on, az 0h2 lenne)

[ Szerkesztve ]

(#36742) benedekco válasza Egon (#36735) üzenetére


benedekco
addikt

Hahaha, ízlések és pohonok, én pont hosszútávra választanám a nejlont :D
Az ugyanis a komoly zene. Imádom hallgatni, sajnos kevésbé értem így nem tudok ilyesmit játszani.
Illetve najlonon szeretem a bossanovát is.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36743) fattyu válasza benedekco (#36742) üzenetére


fattyu
veterán

nejlon csak ujjazás. fémhúr mehet a pengető is. az sem mindegy kezdőnél hogy ha elsőre a pengetőzés a könnyebb út.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36744) benedekco válasza fattyu (#36743) üzenetére


benedekco
addikt

Én nem zavartatom magamat a nejlonon és lazán használok pöngötőt. :)

Amúgy szerintem nem baj ha az embernek meg kell küzdenie azzal amit tanul. Pl személyisége váló-gatya.
Ha valakit a kihívások erősítenek akkor meg pont jól jöhet, ha viszont túl nehézzé teszi akkor meg lehet egy életre leteszi.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36745) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

csájnahúr

csináltgitárra is természetesen a metálszörnyes alice húrt raktam de a sok szétszedést az e1 rosszul viselte (egyszer megtekeredett oszt annyi) volt itthon régről valami orphee ew7300 amit a floydos gitáron nem tudott a húrsatu megfogni de gondoltam erre ideiglenesen jó lesz, nem bontok miatt új aliceszettet. Az alice fent van kb 2 hónapja a 7300 egy hónapja. Az alice csillogvillog mintha új lenne az a szar e1 meg már fekete a rozsdától. Szóval ilyet ne vegyen aki kísérletezni akar az occóhúrokkal mert ez úgy szar ahogy van.

Attól, hogy valami olcsó és kinai még nem biztos, hogy jó :)

(#36746) arnyekxxx válasza Egon (#36731) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A lányod egyébként konkrétan akusztikusgitáron szeretne megtanulni vagy Rammsteint hallgat és leginkább a Du hastot szeretnél egyszercsak eljátszani?

(#36747) bigrob válasza arnyekxxx (#36745) üzenetére


bigrob
őstag

Kíváncsian várom én is a metálszörnyes húrt, a Csárli Benton PRS koppintásra az fog menni.. :DDD

(#36746) arnyekxxx
Na igen... Erre én is ráb@sztam... :DDD
Egyszerűen nem akart úgy szólni az a Weidmanns Heil és a Bück dich ahogy én emlékeztem.. :)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36748) fattyu válasza bigrob (#36747) üzenetére


fattyu
veterán

én olyan jól elvagyok a roto yellow-val. nem roszdál nem öregszik, tanárom tegnap megkérdezte friss húr van e fent. ja 5 hónapos :D 1600ft egy szett. van ajándék e1

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36749) llax válasza fattyu (#36748) üzenetére


llax
senior tag

Nekem E6-ból kellene ajándék, minden készlethez legalább 1 :)
Mondjuk én nem használom agyon, de annak idő előtt eltompul a hangja.

(#36750) bigrob válasza fattyu (#36748) üzenetére


bigrob
őstag

Én is próbálgattam, de nálam intenzívebb használat alatt kb 1 hónap és kuka volt és szakadt is az E1...
Haverom is szídta most, mert a tremolózást se szereti... :DDD

Eddig nekem a kínai 10-46 Orphee bejött, az a 1,5 dollár házhoz szállítva nagyon tetszetős és ha havonta lecserélem is jobban kijövök...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.