Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36181) llax válasza Eastman (#36178) üzenetére


llax
senior tag

Az első javaslatom arra szólt, hogy a hangszínszabályzótól teljesen függetlenül, alapból elvenni egy kicsit a magasakból (és persze lehet tovább, a hangszínszabályzóval is). Így minden körülmény mellett kevesebb a magas, a mértéket és jelleget a plusz kondi és ellenállás határozza meg.
Legalábbis elsőre így értelmeztem az igényt és ehhez javasoltam, azt, amit.
A kísérletezést (különösen a különböző kondikkal) azért is javasoltam, mert lehet más törésponttal is elvenni, mint ahogyan a hangszínszabályzó teszi (kevésbé vagy éppen jobban belelóg a középtartományba a korlátozás - a hangszínszabályzóval tovább korlátozva már annak hatása dominál).

A beépített hangszínszabályzó csak magas vágást végez, az is csak egy kondival és egy ellenállással terheli a hangszedőt. (gyak. az összes passzív elektronikás villanygitárban gitárban ez történik - az elektroakusztikus EQ másabb)
Pont ezen működésmód miatt tud engem összezavarni a felteker-leteker dolog :)
A gitár hangszínszabályzó számomra a működés oldaláról szemlélve vagy elvesz (valamennyit) a magasakból, vagy nem bántja azokat (magasat kiemelni nem képes, csak meghagyni, vagy valamennyit elvenni).

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.