Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3000) alien_ válasza cucka (#2999) üzenetére


alien_
őstag

Sosincs késő valamit elkezdeni :)
Én alapvetően nem értek egyet azzal, hogy akkusztikus gitáron kell elkezdeni a tanulást. Ezen az alapon minden basszusgitáros kezdje nagybőgővel, de legalább is akkusztikus basszusgitárral? Eleve, nem ugyan az a két hangszer. Tény, hogy klasszikus után jobb, könnyebb kézbe venni a villanyozott testvérét, de ugyanúgy meg lehet tanulni 0-ról mindent csak elektromoson is.
Gitárválasztásban elsődleges szepontok között van a kényelem. Attól függően, hogy mennyit szánnál rá, valami standard 3 pickup-os Squire Stratocaster szerűséget ajánlanék így elsőre, mert rengeteg különböző hangot elő lehet belőle csalogatni, hozzá egy 15watt-os erősítő bőven elég lenne (pl. Roland Cube 15 watt). Ez így kb 70-80eFT.
A starter pack-eket meg szerintem felejtsd el.
Az is lehet, hogy Neked valami teljesen más jönne be, szóval az ajánlatom: be a zeneboltba, és próbálgatni, próbálgatni.

pc-user: Hozzám közel áll az LP hangzásvilága, eléggé bejövős :) Lightosabb rock témákkal próbálkozok per pill. (Metallica, Vines, Offspring, Led Zeppelin, stb), de még nagyon az elején vagyok..

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.