Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) ReJim válasza nesa (#2571) üzenetére


ReJim
őstag

már elvileg lefényképeztem. valamikor felteszem.

---

valaki használt már, próbált már boss me-20-at? valami belépőszintű multit keresek 50-ig. a héten kipróbálom, de kiváncsi volnék más véleményére is.

</end.?>

(#2602) AND1 válasza ReJim (#2601) üzenetére


AND1
őstag

GT6-ot lehet vadászni 60-ért már. Szerintem akkor már érdemesebb azt, ha multizni akarsz.

Egy régi PH-s.

(#2603) máyköl


máyköl
veterán

Nektek van a gitárotokon pengetőtartó?Mondjuk azt inkább akuszikusra szokták rakni! :K

(#2604) nesa válasza máyköl (#2603) üzenetére


nesa
veterán

Mikor nemhasznalom befuzom a hurokkoze:)))

(#2605) máyköl válasza nesa (#2604) üzenetére


máyköl
veterán

Ja régebben azt csináltam én is! :C

(#2606) máyköl


máyköl
veterán

Szoktál pengető nélkül játszani? :B

(#2607) Kobe


Kobe
veterán

Eladó holmik:

Ibanez Rg320FA típusú gitár (puhatok+kábel grátisz jár hozzá)
-ibanez powersound pickupok
-tökéletes állapot - hangszerész karbantartása óta gyakorlatilag nem volt használva
képek:
[link]
[link]

és egy roland cube 30 as szintén tökéletes állapotban

irányár : 73e + 32 ezer
érdeklődni:
MSN: dudasbvvipmail.hu
email: dudibali@gmail.com
skype: dudas.balazs
ill. telefonos elérhetőséget is szívesen adok, csak előtte kérlek jelezz valamilyen formában, publikus fórumra nem teszem ki.
valamint infóval szolálok itt privát üzenetekben történő megkeresésre is

(#2608) Daneeka


Daneeka
senior tag

Táp kéne a wah-mhoz mert 4 nap alatt 2db 9V-s elemet megevett. A cucc azt írja, hogy 9V ~100mA kell neki. Na nekem ilyen nincs kéznél. Találtam ilyet hogy 9V, 1000mA de nem mertem még rákötni hátha tönkreteszi. Azt is olvastam valahol, hogy a hálozati zavarok miatt tápról zajosabbak az effekt/wah pedálok.
Ráköthetem arra amit otthon találtam vagy vennem kell hozzá külön? Ha vennem kell mire figyeljek, milyet kérjek?

(#2609) ReJim válasza Daneeka (#2608) üzenetére


ReJim
őstag

mindenképpen 9V-os stabilizált tápegység kell. de a áramerőssége minimum 100mA-nek kell lennie. lehet nagyobb az nem gond, inkább jobb...
ha jól meg van szűrve az adapter, akkor nincs zavar.

ha meg mobilabb, olcsó megoldás kell: 9V-os akku (lehet olcson kapni hol osön, hol plusz, hol pennnyö), ~180mAh-ás. 2db, plusz egy aksitöltő... no meg ha nem használjuk a pedált, célszerű kihúzni a jack dugót (pl a boss kispedálok az input jack aljzattal kapcsolnak be.)

ui: ha a polaritás helyes, és nem túl gagyi, akkor próbáld ki vele... elvileg működik. ha nem szűrt azt hallani fogod...

[ Szerkesztve ]

</end.?>

(#2610) Daneeka válasza ReJim (#2609) üzenetére


Daneeka
senior tag

Köszi a választ!
Polaritással megfogtál. Ha nem helyes akkor simán csak nem fog működni vagy tönkre is megy a pedálom?

(#2611) ReJim válasza Daneeka (#2610) üzenetére


ReJim
őstag

haza vágja, sajna... szóval óvatossan...
külső rész a pozitív, a belső a negatív. ez valamilyen szabvány a pedáloknál. bossnak, meg sok mindennek ilyen.

</end.?>

(#2612) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Van itt valakinek Rg sorozatú ibaneze?

üdv

mod: Bocsi - jó figyelmetlen vagyok!

[ Szerkesztve ]

(#2613) lakisoft válasza AND1 (#2584) üzenetére


lakisoft
veterán

aham ... hát kinek a pap kinek a papné!
Milyen pedálokat használsz? milyen stílushoz?

(#2614) nesa válasza Daneeka (#2608) üzenetére


nesa
veterán

Mi anno a probaterembe ezt a problemat 1 kiszuperalt auto aksival oldottuk meg:) igaz 12v voltos volt de pl a boss pedalok meg haver valami csucs multija is arol ment nemtul erzekeny cuccok am ezek peddig volt hogy sörtol kezdve mindel trugyi lebe usztak komolyan hihetetlen .... a multit mindig kikellet szaritani de a boss pedalok jol birjak:)
Szal ha bator vagy ez is jo megoldas.
De szerintem meg 1 6v aksi is siman viszi es nincs para.
Az adapteres megoldas nemvolt jo mert zajos volt.

De csak sajat felelosegre csinald en akoriba nemvoltam paras es bevalt.

[ Szerkesztve ]

(#2615) Daneeka válasza nesa (#2614) üzenetére


Daneeka
senior tag

Hát még tegnap experimental jelleggel ráengedtem egy 9V, 1000mA-s cuccot. Nem működött. Miután kihúztam már égett szagot éreztem. Nem volt sokáig benn, 10 sec és fél perc közt lehetett. Na gondoltam kész, vége, meg van oldva a problémám. Szétszedtem de nem voltak égésnyomok a nyákon. Viszont valóban a pedál adta a szagot. Sejtéseim szerint fordított volt az adapter pólusa a pedálhoz képest és zárlatos lett ami miatt elkezdett melegedni de időben kihúztam.
Most elemmel működik, nem romlott el rajta semmi. :D

(#2616) ReJim válasza nesa (#2614) üzenetére


ReJim
őstag

ha egy 9voltos lemerül, akkor nem nullára merül le... kb 7voltnál már nem szól a pedál. szóval a 6voltos aksi elég kevés lesz.
a 12voltal pedig nem próbálkoznék...
a zaj meg a kevés szűréstől van.

Daneeka:
mint írtam, a külső fele a pozitív a belső meg a negatív... elvileg.
(a 1000mA, meg tök nem számít, csak nagyobb legyen az adapter, mint a pedál igénye)

</end.?>

(#2617) nesa válasza ReJim (#2616) üzenetére


nesa
veterán

Nem az a 7v a problema hanem hogy nemlesz benne kraft... ha 6v aksit teszel ra meni fog az hidd el csak legyen benne amper.

(#2618) AND1 válasza lakisoft (#2613) üzenetére


AND1
őstag

Artec Tuner
Artec vintage chorus
Boss PS2 (Delay/Pitch Shifter)

Ez most a jelenlegi setup. Sok minden más volt, de most újra kezdtem építeni és itt tartok. Hamarosan beszerzek vmi minőségi wah-t. Aztán még kell egy phaser és egy flanger és szerintem a moduláris efektekkel meg is volnék.

Egy régi PH-s.

(#2619) lakisoft válasza AND1 (#2618) üzenetére


lakisoft
veterán

Jól hangzik ... mennyiért sikerült ezekhez hozzájutni?
Milyen műfajhoz használod?

[ Szerkesztve ]

(#2620) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok! Van valakinek eladó gitár kábele?
Előre köszi!
üdv

(#2621) AND1 válasza lakisoft (#2619) üzenetére


AND1
őstag

A boss jórégen lett véve, az volt 20K
A hangholó 14, a Chorus meg 16.

A műfaj, meg modern rock.

Egy régi PH-s.

(#2622) AND1 válasza lakisoft (#2620) üzenetére


AND1
őstag

Nem látom értelmét, hogy használtan vásárolj gitárkábelt. Amúgy sem drága, ill. nem spórolsz vele szinte semmit és ha pl átveszed és 2 nap után kontaktos lesz akkor meg nagy lesz a szomorúság. Ne sajnáld rá a boltban azt a 2-3K-t.

Egy régi PH-s.

(#2623) nesa válasza AND1 (#2622) üzenetére


nesa
veterán

En magamnak csinalni szoktam a kabelt:)

(#2624) lakisoft válasza nesa (#2623) üzenetére


lakisoft
veterán

Király ... de hol veszel alapanyagot hozzá?

(#2625) ReJim válasza lakisoft (#2624) üzenetére


ReJim
őstag

elég sok helyen lehet kapni.(hangszerbolt, elektro bolt..) minőségi kábel igaz drága, de jobb lesz mint egy gyárilag készült 2-3K-s vacak, ami zajosnak nem zajos, csak mikrofóniás...

a legjobb kábelem klotz + neutrik. kábel métere 600ft csatik 400-500 ft db-ja. cserébe nem törik, nem "csattog"...(nekem nem került ennyibe, de most majd kelleni fog kábelecske... hasonló lesz)

[ Szerkesztve ]

</end.?>

(#2626) AND1


AND1
őstag

Planet Waives vált be nekem a legjobban. Aranyozott 24 karátos csatijai voltak. 4K körül volt. Ennyit nekem megér. Egyébként voltak klotz meg mindenféle kábeleim. Nyáron ráidós gitárcuccba fogok fektetni. Kábelt már csak az effektetkhez fogok használni.

Egy régi PH-s.

(#2627) ReJim


ReJim
őstag

talkbox-ot valaki használt/próbált már? :)

</end.?>

(#2628) Xelo


Xelo
addikt

sziasztok. eléggé muzikális alkat vagyok, nagyon beleélem magam a zenébe, mindent szeretek csinálni ami zenével kapcsolatos.. kivéve amit muszály: énekóráim nagy részét nem éppen elég információt gyüjtöttem össze. így alapok nincsenek.. vagy nem sok. namost szeretnék megtanulni gitározni, ami talán baj hogy bal kezes vagyok, de ami jó hogy jobbkezes is. :D de én mindenképpen balkézzel szeretném pengetni, próbáltam és úgy esik kézre (amúgy érdekes, bal kézzel írok de jobbal asztaliteniszezek.. :)) ). kezdésnek minden gitáros haver azt ajánlotta ha jót akarok akusztikussal kezdjek, amit azt hiszem meg is fogadok, sőt valószinüleg maradok is annál. kezdésnek egy elektro-akusztikus gitárt néztem ki, méghozzá ezt: [Ibanez AEL10LE]
szerintem nagyon pofás. ha szólóval kezdenék valszeg vagy Fender Stander Stratocaster-t, esetleg Fender Standard Telecaster-t, vagy Schecter Omen 6 2003 gityót vennék. függ attól ki mit akar játszani rajta.
kérdés: tanuláshoz mit szóltok az Ibanez AEL10LE gitárhoz? azért gondoltam hogy rögtön minőségit veszek, mert így később sem feltétlenül kell váltanom.
nyáron vásárolnék be az USA-ban, nagyon jó áron vannak kint.. a minden.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2629) AND1 válasza Xelo (#2628) üzenetére


AND1
őstag

tanukáshoz, nem szabad 40-50ezernél drágábbat venni. Ha tényleg úgy van, hogy megőrülsz érte akkor majd lesz jobb, de ha nem, vagy nem lesz rá időd nagyot buksz rajta. Én 38ezer ft-ért vettem első gitárom, egy strat copy-t. Azóta már az 5. gitárnál járok, szóval szép fokozatosan...

Egy régi PH-s.

(#2630) Xelo válasza AND1 (#2629) üzenetére


Xelo
addikt

értem én, csak mint láthatod kint nagyon babaáron tudok ezekhez jutni, és azért nem 2naponta megyek ki. ha majd eladom se fogok rajta bukni (nagyot..) :) időm meg egyelőre lesz, gimi 9. - 10. még nem olyan húzós. ez meg amit kinéztem 60k körül van átszámítva, az már nincs annyira messze az 50től :)) tanulásomat gitártanár segítené. szerencsére elég sok embert ismerek ilyen téren(pl apám keresztfia [Béke Csaba - gitár és lantművész] - klasszikust nyomat de azt nagyon jól -> [lanton]).

(#2631) Xelo


Xelo
addikt

elektroakusztikushoz distortion pedált lehet kapni? milyet érdemes venni? [ezek közül van amelyik jó?? mert elég jó áruk van] :F :F

(#2632) bobace válasza lakisoft (#2624) üzenetére


bobace
őstag

Ha már helyben vagyunk. hobbi elektronika, a színház mellett, ott a 31-es buszmegállónál pl, én szoktam bekábelezni magam :D De van még pár hely.

Más: Valakinek nincs basszusgitár iskola könyve e-bookban?

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#2633) Xelo válasza Xelo (#2631) üzenetére


Xelo
addikt

senki? distorted akuszitkus szerintem nagyon babán hangzik. Boss DS2? 15ezret simán megér

(#2634) AND1 válasza Xelo (#2633) üzenetére


AND1
őstag

bármelyik jó, stilustól függően...

Egy régi PH-s.

(#2635) painkillerx


painkillerx
tag

sziasztok, ma ravettem magam es felvettem ahogy jatszok gitaron:

[link]

nem sok de valami azert rajta van :) velemenyt pls

[ Szerkesztve ]

(#2636) máyköl válasza painkillerx (#2635) üzenetére


máyköl
veterán

Én se tok többet!Nem használsz pengetőt?Vagy ez egy ilyen dal?Mert én is tok játszani egy dalt amihez nem kell pengető és ugyanígy kell pengetni,csask azt nem így kell lefogni. :Y

(#2637) painkillerx válasza máyköl (#2636) üzenetére


painkillerx
tag

Hát ehhez nem hasznalok pengetot, igy konnyebb.. basszus hurt meg lehetne de aztan a 2hurt egyszerre csak ujjakkal.

(#2638) máyköl válasza painkillerx (#2637) üzenetére


máyköl
veterán

DE szoktál pengetőt használni? És jársz tanárhoz? :F

(#2639) painkillerx válasza máyköl (#2638) üzenetére


painkillerx
tag

Magamtol tanulok.. szoktam igen.

(#2640) lakisoft


lakisoft
veterán

kinek van itt közülönk zenekara?
Szeretnék majd egy pár gyakorlati tanácsot kérni! ...

[ Szerkesztve ]

(#2641) máyköl válasza lakisoft (#2640) üzenetére


máyköl
veterán

Sztem nem sokaknak. :B

(#2642) ReJim válasza lakisoft (#2640) üzenetére


ReJim
őstag

volt, lesz... most pont nincs :) no meg mozgok zenekarok, zenészek közelében.

miben kérnél tanácsot, hátha tudunk segíteni?

</end.?>

(#2643) alitak válasza lakisoft (#2640) üzenetére


alitak
senior tag

Nekem volt, meg most is alakulóban egy. Kérdezz, szerintem lesz itt tanács.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#2644) Dillon


Dillon
tag

Kissé off, de .... Elhunyt Jeff Healey :(

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#2645) alitak


alitak
senior tag

Beírom ide is, hátha:
[link]

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#2646) alitak válasza alitak (#2645) üzenetére


alitak
senior tag

esti up

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#2647) lakisoft válasza alitak (#2646) üzenetére


lakisoft
veterán

Jó estét a tisztelt Uraknak! :R :C
privátban mentek kérdések ReJim és alitak

[ Szerkesztve ]

(#2648) lakisoft


lakisoft
veterán

Van valamkinek profi hangkártyája esetleg kis otthoni stúdiója?

(#2649) tucsike86


tucsike86
tag

Üdv az uraknak!

Most találtam meg a topikot, szóval kissé megkésve, de bekapcsolódok majd néhanapján a dologba.

Régen gitároztam éjt nappallá téve, kb az életemet töltötte ki ez a dolog. Blues-Jazz-Rockabilly után, amibe még a gitártanárom rángatott bele, kissé hatalmas ugrással a Black/Death metal felé ugrottam át. Koncerteztünk sokat, aztán mindenkit másfelé sodort az élet, és senkinek nem volt ideje foglalkozni a zenekarral. További szárnycsapásaim közé tartozott 1-2 nagynak mondható magyar rockzenekar - és azok producereinek - betalálása több-kevesebb sikerrel. Sokat játszottam fel stúdióalbumokra, MD-re szám szerint 2 együttesnek (tipikusan "amikor a gitáros fárad a színpadon"-jelleg, ami a színfalak mögött megy valójában, ugyehh ..). Régebben a "garázsban" összeberhelt számokat kicsinosítva volt 1 együttes, aki előszeretettel nyúlt-játszott-vásárol (jobb esetben) számokat tőlem és a bandámtól, szép idők voltak. Az elmúlt 2 évben addig jutottam, hogy össz 1 számom jelent meg 1 együttes legutóbbi albumán, szal.. mondhatjuk, hogy leáldozott. A zenére nulla időm lett, beindult a mókuskerék, szóval a gitty a sarokban gubbaszt.

Szerkó:
erőlködő volt 1 Peavey Classic 212 (eladódott)
szintén volt Fender Bassman (originál 59-es klasszikus állat!!! - imádtam) - eladódott
.. jelenleg nincs, asszony ki is vágna vele együtt.. :)

Gityó:
LP Custom 1969 (Gibson) (Black Beauty style, de sajnos nem az igazi black beauty, az 3pickup-os)
Eredeti pickup-ok kivéve, eltéve, helyettük EMG-HA van jelenleg.

Effekt:
BOSS ME-50
hangoló is van KORG valami.. :)

.. lényegében ennyi, van 1 csomó apróság.. végülis tökmindegy, hogy mi VAN, az a lényeg, hogy az ember mennyire szereti, mert ha szereti, akkor örömmel játszik, ha meg örömmel játszik, akkor jó zenét játszik, jól.

(#2650) alitak válasza lakisoft (#2647) üzenetére


alitak
senior tag

Üdv!

Válasz ment pü-ben.

#2645-re valaki?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.