Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) nesa válasza sajtee (#12900) üzenetére


nesa
veterán

Attol fugg mit akarsz es milyenre festetni, ha PL 59 es les pault akkor elobb elkell beszelgetnunk a tegezobe.

Egyebkent a festes baromi draga, de ki festet gitart, inkabb lakkozni szoktak oket.

De nagyon megkell valogatni mit mivel festesz, hangszereszek szerintem elvalalnak ilyesmit, aztan lehet nem ok festik csak a szerelest vegzik...

(#12902) sajtee válasza nesa (#12901) üzenetére


sajtee
senior tag

Lakkozás, igen, hülyeséget írtam... Á, valami olcsó gitárról van szó. Vagyis lenne. Vagyis, nincs, csak érdekel :D tehát azért, mert régi és megkopott, de alapból nem ér túl sokat.

Úgy tudom, festéssel romlik a hangminőség is, hangkitartás, bár gondolom, ez csak komolyabb cuccoknál mutatkozik meg.

[ Szerkesztve ]

(#12903) Eastman válasza nesa (#12899) üzenetére


Eastman
őstag

:DDD Guthrie Govan

Egy élmény.

Alul ki lehet kapcsolni a sok felugró szrt:

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12904) Eastman


Eastman
őstag

Hegeda: [link] :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12905) nesa válasza Eastman (#12903) üzenetére


nesa
veterán

Jo, ilyen bund nelkuli gitart nemtudnek elkepzelni, de neki egesz jol megy:)

(#12906) freebazsi


freebazsi
csendes tag

eladóvá vált pár cuccom:
Chorus pedál
Delay pedál
Orange AD30 fej
ha valakit érdekel v tud rá embert, az légyszi dobjon egy privit!
köszönöm szépen!

(#12907) izomhod


izomhod
senior tag

új fejezethez ért a csapatunk!

kaptunk egy felkérést a próbatermet üzemeltető srácoktól, hogy a holnapi amatőr zenekarok fellépői között lépjünk fel mi is, ha van kedvünk

ez most kimarad, mert énekest nem tartunk, de a következő próbára elhívtam az egyik rutinos zenész haveromat, a meglévő saját számokra összehozzuk az énektémákat, szöveget, hozzárakunk pár feldolgozást, és remélhetőleg a következő bulira már mi is ki tudunk állni :Y

(#12908) sajtee válasza izomhod (#12907) üzenetére


sajtee
senior tag

:C hajrá!

(#12909) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Nem tudom mennyire csipitek ezt a fajta muzsikat, de ez engem annyira megmozgat, hogy hiaba probalok aludni, nem sikerul. Egyszeruen ideragadtam es muszaj hallgatnom.Scar Symmetry - The Kaleidoscopic God

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#12910) McCann válasza atidzsiforc (#12909) üzenetére


McCann
tag

Nekem ez már kicsit kint van a pályáról, de ezért a legcsodálatosabb hangszer a gitár: ebben is gitár van :DD

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#12911) izomhod válasza atidzsiforc (#12909) üzenetére


izomhod
senior tag

nekem ez már a kicsit sok kategória, de azért elbírom :)

ehhez mit szólsz?
slyrtact

ja és tegnap volt 57 éves Johnny Rotten, szóljon egy kis pistols!

és ha már itt vagyunk, Stevie Jonsey gibsonja!

(#12912) sajtee


sajtee
senior tag

Tegnap eszembe jutott egy egyszerű Tankcsapda szám, pontosabban megálmodtam, amit szeretek is, és nem áll 6 akkordnál többől , erre elfelejtem, mi az :W

A Legjobb méreg egy egyszerű számnak tűnik, és szólója sincs. Megnézem azt és a Baj van!!-t.

(#12913) sajtee


sajtee
senior tag

(#12914) Eastman válasza sajtee (#12913) üzenetére


Eastman
őstag

Jó régen volt. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12915) sajtee válasza Eastman (#12914) üzenetére


sajtee
senior tag

Hát, nem most, de akkor nagyon együtt voltak.

(#12916) izomhod válasza sajtee (#12912) üzenetére


izomhod
senior tag

legjobb méregnek dehogynincs szólója

(#12917) sajtee válasza izomhod (#12916) üzenetére


sajtee
senior tag

Van? Hmm, akkor ezt benéztem.

(#12918) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

nem akorom offolni a topicot, van egy (felvétre szánt) hangkártyás kérdésem ha valaki tudd segíteni az plz írjon akár privizt is.

köce
Bem

(#12919) izomhod válasza sajtee (#12917) üzenetére


izomhod
senior tag

2:40 körül kezdődik

ekkor még Lukács fogta a hathúrost, de azt hiszem, hogy a Replikás Csató játszott fel szólókat rá, a cd-borítón rajta van, csak most nincs előttem

(#12920) sajtee válasza izomhod (#12919) üzenetére


sajtee
senior tag

Baszki, és tényleg!!

(#12921) izomhod válasza sajtee (#12920) üzenetére


izomhod
senior tag

ha tanár lennék, akkora karót vágnék neked a naplóba, hogy kilógna belőle a fele!

mert a mai kölkök csak a föld és az éget ismerik, meg a fenetudja milyen csapda jött ki most, szerelemdoktor vagy mi, bezzeg a régieket nem ismerik

azonnal legjobbméreg/punkandroll lemezt betenni, mert slash koncerten kikérdezem!!!!!

(#12922) sajtee válasza izomhod (#12921) üzenetére


sajtee
senior tag

Jól van, nyugi. A vicc, hogy az egyik kedvenc számom, de már nagyon rég hallgattam, mert mostanában Slash megy. Én is szégyellem magam :( (mentségemre, negyed órával előtte keltem :DDD)

(#12923) izomhod válasza sajtee (#12922) üzenetére


izomhod
senior tag

meghallgattam most vagy 2x az anasztáziás albumot, szerintem elég szar a többihez képest

ez volt a dubai buli setlistje, nem rossz!

(#12924) McCann


McCann
tag

Ó, jeeeee :D

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#12925) nesa válasza McCann (#12924) üzenetére


nesa
veterán

Melyikkel fogsz megserteni?

(#12926) McCann válasza nesa (#12925) üzenetére


McCann
tag

:D:D:D

Sajna nem megy, mert a másik a csajomé, ha nem jöhetne velem, a híd alatt alhatnék már aznap éjjel :D:D:

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#12927) izomhod válasza McCann (#12926) üzenetére


izomhod
senior tag

koncert után illik is híd alatt, vagy aluljáróban aludni:)

(#12928) madgie válasza izomhod (#12927) üzenetére


madgie
titán

Vagy a vasútállomáson :D

(#12929) izomhod válasza madgie (#12928) üzenetére


izomhod
senior tag

igen, de csak a restiben :D

(#12930) Plazmacucci válasza McCann (#12926) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A masik jegy arat minden gond nelkul el lehetett volna inni :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12931) izomhod


izomhod
senior tag

Hammetnek van vagy volt egy gitárja, amiben kék lötty folyt
állítólag először a saját vizeletével akarta feltölteni, de a gyártó nem engedte:D

nem tudom igaz-e, de jó sztori

rákerestem, mit dobott a gép :)

[ Szerkesztve ]

(#12932) albert8 válasza izomhod (#12931) üzenetére


albert8
addikt

[link]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#12933) Eastman


Eastman
őstag

11-es dáridót tettem fel ma. Nagyon más mint az Ernie Ball. A mély E eleve vastagabb. Dörmög min tállat, azt szeretem. A vékony húrok meg mintha lágyabbak lennének. Holnapra beáll, majd kiderül, hogyan szól. Az biztos, hogy a mostani hangszín-beállításaim el kell felejtenem, mind a gitáron, mind az erősítőn. Hihetetlen, hogy mennyit számít.

Pengetőből vettem egy marékkal kb. egy hónapja. Különbözőek. Rengeteget hozzátesz (vagy elvesz) az egyedi hangzáshoz/ból a pengető is. Anyag, keménység, vastagság, minden. Az egyikkel jönnek a magasak, a másikkal sehol sincsenek.

Probálgattam ma az '50-es Road Worn Stratókat.


+

Annyira bejön, hogy hátul ki van koptatva a nyakuk. Szott kényelmes. ...persze a kisebb rádiusz és a V nyak is pont a kezemre áll. Ha rámesik egy kis pénz, rendelek csak egy nyakat és kicseréltetem.

...de az is tetszik a RW-ban, hogy üthető-vágható, bárhová letehető. Nem gáz, ha kárcolódik.

Addig majd lesem a hirdetéseket, hogy „Szép állapotú Road Worn eladó.” :DDD :DDD


+

[ Módosította: Eagle16 ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12935) Printszkrín válasza Eastman (#12933) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Sajnos Fender nyakat nem lehet csak úgy rendelgetni.
Asszem van valami olyan, hogy küld vissza a régit, és akkor küldenek egy újat.
Nem akarok hülyeséget írni, nézz utána a dolognak ha érdekel.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#12936) atidzsiforc válasza Eastman (#12933) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Nekem a sima nickel wound darido hangja nagyon rovid ido alatt eltompul, de valoban szepen szol kezdetben. Viszont tul csuszos, olyan mintha nyalkas lenne a hur, ezert sem szeretem. :D

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#12937) Eastman válasza atidzsiforc (#12936) üzenetére


Eastman
őstag

Korábban sosem próbáltam. Ez az első szett. Mit használsz?

Printszkrín Lehet a neten találni RW nyakakat. Én is úgy tudom, hogy a gyár nem küld.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12938) atidzsiforc válasza izomhod (#12911) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Meghallgattam par Slytract szamot, van benne ero. \m/

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#12939) Tv válasza BemAnyó (#12918) üzenetére


Tv
senior tag

Szia

Nem ismerem ezeket a kártyákat sajnos. "szimmetrikus bemenetekkel van ellátva" , gondolom gitárt szeretnél felvenni, ezért itt kérdezted, oda pedig aszimmetrikus bemenet kell. Szimmetrikus a mikrofonokhoz való. Már ha ugyanarra dologra gondolunk szimmetrikus-aszimmetrikus kapcsán ( ez előerősítő felépítése). De ha szimmetrikus alatt arra gondoltál, hogy két egyforma csatorna legyen rajta, akkor vedd semmisnek a hozzászólásom.

(#12940) izomhod válasza atidzsiforc (#12938) üzenetére


izomhod
senior tag

jaja!
a basszeros srácot hívtam énekelni ;]

(#12941) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

[link] - ennyi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12942) BemAnyó válasza Tv (#12939) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Szia!

Köszönöm hogy reagáltál, szimetrikust akarok mindenkképp mert az előfokomnak (Di +Pre) van szimetrikus kimenete amit ki is akarok használni of course ;). Igazából az adatok alapján mind kettő tuti (emu nak azért jobb a mintavétele, de drágább is), de hogy melyik a használhatóbb azt csak olyan tudná megmondani aki már próbált többet is, de nemrég jelentkezett aki a terrát árulja, szerintem ráugrok, aztán majd kiderül hogy beválik-e ;)

(#12943) Eastman


Eastman
őstag

Nem is mondtam, hogy csütörtökön eljátszottam a dalom a családnak egy akusztikuson. Illetve csak pötyögtem miközben beszélgettek és rátértem közben a dalocskára. Unokatesóm mellettem ült és kérdezi, Te ez miez? Várj ne mond meg, kitalálom! Te, ez kinek a dala? Nem mondtam semmit csak mosolyogtam. Nagyon tetszett neki.

Monnnyuk nekem is tetszik. :) Néztem itt, hogy melyik skálán játszható el az akkordok egymásutánja alapján, de leginkább semelyiken. :D

Két Bebop skála jött rá találatként, de tuti, hogy nem Bebop a dal, mert semmi dinamizmus nincs benne. De ha mégis, akkor inkább a moll, az A-moll, mert lassúcska. Totál lassú. Viszont G dúr a vége amitől lehetne akár G skálán is, de mégsem G-n van. Érdekes.

Ma lejátszottam egy cimborámnak és tetszett neki is. Jó kis dal, szeretem. Igazi tél végi, tavasz eleji feeling, úgyhogy ma az Olvadás címet adtam neki. Kb egy éve csiszolgatom és valahogy nyáron nem is igazán jött be. Szomorkás dal, de nagy G-dúr oldással a végén. Tuti, hogy moll.

Kb. egy év múlva tél végén, olvadáskor feljátszom, addig még finomítok rajta. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12944) izomhod válasza Eastman (#12943) üzenetére


izomhod
senior tag

mikor hallhatjuk?:)

jó kis oldalak amiket linkeltél, megmutatom az egyik haveromnak, ő olyan disszonáns hangokat fog egymáshoz, hogy elnevezni nem lehetne, de majd most! :D

[ Szerkesztve ]

(#12945) Eastman válasza izomhod (#12944) üzenetére


Eastman
őstag

Mondom, jövő ilyenkor várható. :) Addig még eljátszom itthon ezerszer. ...talán szöveg is lesz rá. Címe is ma lett meg, pedig már egy éves. Nálam megalassan megy minden. Nem vagyok hajlandó felvenni a XIX. század ritmusát. :N

Egyébként nem nagyon játszok egész dalokat. Csak egyet tudok, az elejétől a végéig, akkordmenettel, tempóval, a While My Guitar Gently Weeps-t. OK, Hey Joe meg Little Wing fő témája megy simán, de az utóbbit nem szeretem. Csak szeretném. ...de valahogy' nem találok rá. Ja és még ez: [link]

Felkelő nap háza, La Bamba, ilyesmi működik, de leginkább a saját ötleteimet rakosgatom, amik jól hangzanak az ujjaim alatt azokat nézegetem itt, meg a minimál Bluest nyúzom itthon. Ja, és a skálákon (kattints rá az összes aláhúzott linkre!) agyalok, azokat nézegetem, elemezgetem, nyomom őket oda-vissza. Kinyomtattam, kivágtam ezt az ablakos-tologatós sztorit és próbálom végigjátszani őket a gitárnyakon. Keresem az összefüggéseket, a logikáját az egésznek. Ha valami jó kisül belőle azt lejegyzetelem. Így vannak dalfoszlányok, ötletek, az akkori vagy épp' aktuális hangulatomat tükröző vázlatok aztán majd alakul...

Amilyen passzban vagyok épp' azt a vázlatot veszem elő és gyakorolgatom. Képlékeny még az egész, de napról napra egyre inkább összeáll.

Mikor szól valami dal mellettem (TV, rádió), azt próbálom a fejemben lévő skálákra illeszteni. Hangnemet kitalálni, hangokat megtalálni a nyakon, szólózgatni, ötletelni rá valamit. Ennyi.

...aztán majd alakul... :)

Szerk:

...közben kerestem egy videót, az nem lett meg, de jött egy bonus track: Jim "The King" Brown :D Hatalmas.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12946) izomhod válasza Eastman (#12945) üzenetére


izomhod
senior tag

lecsekkolom holnap a dalokat, most superbowlos buli van nálam

Jeff Healey While my guitar.. ezt ismered?
nagyon szép dal, főleg így

(#12947) sajtee válasza izomhod (#12946) üzenetére


sajtee
senior tag

Gép ki, tévé be!!!!

(#12948) izomhod válasza sajtee (#12947) üzenetére


izomhod
senior tag

nó áram, wtf?!

még van 10 sörünk, meg pár deci pálesz, hajrá SF!
;]

azért a 3. negyed elő 11 mp-e elég komoly volt :P

[ Szerkesztve ]

(#12949) sajtee válasza izomhod (#12948) üzenetére


sajtee
senior tag

Úgybiza'

Hányan vagytok? Rosszul vagyok ezektôl a stúdiós buziktól.

(#12950) izomhod válasza sajtee (#12949) üzenetére


izomhod
senior tag

6an voltunk, már csak 4en, kettő feladta
6kor lefekszem én is, 8tól meló:)
durva lesz a hét, ma 0 alvás, kedden 4kor kelek, csüt slash, péntek házibuli, szomat hollywood rose koncert, vasárnap disznótor, ejha :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.