Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) Eastman válasza NeoPampalini (#13248) üzenetére


Eastman
őstag

Köszi, közben a munkahelyi gépen elindult - be is szaggatott, de hát nem is informatikusként dolgozom -, úgyhogy kikapcsoltam a HD-t ami az alapértelmezett ( :F ) és máris ment, ahogy kell.

Szóval nálam működik a dolog. Gitáros ügyes, béz rendesen alatta van, ének, tűz, kiállás, hangszín, dög, picirekettség nagyon tetszik, jó a frontleányember. Dobost cserélnék. Bocs.

Sok múlik a doboson. Dob meg a basszus kell, hogy vigye a hátán az egész zenekart (mindegyik zenekart). Itt kis szögletességet és darabosságot hallottam. Ideális esetben nem a dobos figyel a zenekarra, hanem ő diktál, a zenekar megy a dobos után. Ha jó barát a dobos, szorgalmas és fejlődőképes, elkezdtek ketten komolyan összedolgozni, egymásra figyelni, összerezegni, összehangolódni, a közös melót alátenni, akkor nem feltétlenül kell lecserélni.

Szerintem.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13252) sajtee


sajtee
senior tag

Vettem egy csomag hibrid Ernie Ball készletet.
Egy-két hétig még hagyom ezt, aztán lecserélem, most normal slinky van.

(#13253) sajtee


sajtee
senior tag

Lukács Laci ma 45 éves, és Bon Scott épp ma 33 éve, hogy eltávozott közülünk.

Én tizenkettő voltam, amikor elment. Kaphatott volna többet, de neki csak ennyi kellett...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#13254) izomhod válasza sajtee (#13253) üzenetére


izomhod
senior tag

néztem is a dátumot, hogy miért olyan ismerős a feb 19.
ha jól emlékszem, a Ha zajt akartok is ezen a napon jött ki, Miskolcon voltam, egy hosszúra nyúlt sítábor után hazafele, és még éppen meg tudtam venni
azon a télen jött be a mekibe a rövid életű röfiburger is, asszem 99 ft volt darabja :D

http://hu.wikipedia.org/wiki/Ha_zajt_akartok! de jó a memóriám:) 14 éve, pfú. megyek veszek valami fiatalító krémet!

[ Szerkesztve ]

(#13255) sajtee válasza izomhod (#13254) üzenetére


sajtee
senior tag

Lukács Levente – szaxofon a "Minden szinten" c. dalban

Tudtommal az új lemezing csak a Rock n' Roll rugójában volt szaxofon. Mondjuk, ez feldolgozás. Vagy ott szaxofon-szóló volt?

(#13256) nesa válasza sajtee (#13253) üzenetére


nesa
veterán

Szeretem a TCS valoszinu mar akkor jartam TCS koncerte mikor itt 1-2 tag vitamin se volt az almaba, sot akkor TCS szamokat zuztunk a zenekarral amikor meg sokan aztse tudtak miaz... nemvolt meg divatzenekar, de ez a szam eroltett sz@r.

(#13257) Eastman válasza nesa (#13256) üzenetére


Eastman
őstag

Egy punk zenekartól nem rossz „ballada”. Mi az évszám?

Szerk: ...és ki gitározik?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13258) sajtee válasza Eastman (#13257) üzenetére


sajtee
senior tag

'99, Cserkó volt itt a gitáros. Molnár Levente 'Cseresznye', most egy éve, hogy kilépett, és a helyére jött Sidlovics 'Sidi' Gábor. Cserkó jelenleg New York-ban van és az új zenekarával dolgozik. '92-től '12-ig volt a 'csapda szólógitárosa, előtte Lukács Laci (most ének, basszus).

(#13259) Eastman


Eastman
őstag

nesa?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13260) nesa válasza Eastman (#13259) üzenetére


nesa
veterán

Hol ki gitarozik, a helyemen a bandaba, vagy nemertem a kerdest?

(#13261) sajtee


sajtee
senior tag

Ha már A TCS volt a téma. Elég egyszerű számaik vannak, de elég sokat ismerek, és így hirtelen egy sem jut eszembe, ami könnyű és nincs szólója. Nem szeretnék szólós számot, mert az nekem még elég nehéz, és szeretném jól megtanulni a számot. Az Egyszerű dalt, a Rio-t és a Jönnek a férgeket tudom tőlük. Valami hasonlóan egyszerű és jó TCS szám? Ezeknél mondjuk valamivel nehezebb is lehetne, mert ezek 3-4 akkordos számok.

Mire leírtam, eszembe jutott. Baj van!!. Nincs szólója, nagyon könnyű szám, de jó, pörgős. Holnap gitáróra után nekiesek :K

(#13262) Eastman válasza nesa (#13260) üzenetére


Eastman
őstag

A Bon (Én megyek utánad)-ról kérdeztelek. ;)

sajtee Olvastam, csak szerintem nem jó a válasz.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13263) sajtee válasza Eastman (#13262) üzenetére


sajtee
senior tag

Ugyan nem tőlem kérdezted, de válaszoltam nesa helyett is :)

[link]

(#13264) nesa válasza sajtee (#13261) üzenetére


nesa
veterán

Tcs tol szerintem a legegyszerubb jatszani a tetovalj ki kb 17 eve nem jatszottam:D

Hupsz most jut eszmbe lassan 20 eve hogy megvan a les paul es mar akkor mikor vettem aztmondtak tobb mint 20 eves :D

[ Szerkesztve ]

(#13265) sajtee válasza nesa (#13264) üzenetére


sajtee
senior tag

Köszönöm, ez is király szám :D

17 éve? Megkérdezhetem, mióta gitározol?

McCann: Várjuk a demo-t :D

[ Szerkesztve ]

(#13266) McCann


McCann
tag

Most tettem le a gitárt, mert leesik a kezem, fél négy óta nyúztam az egyik dalunkat, hogy kitaláljam a gitárszólamokat, de végre sikerült!
Öröm, bódottá :C

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#13267) nesa válasza sajtee (#13265) üzenetére


nesa
veterán

Az elejen tompitva jatszod de gondolom ez mar megvan, szerintem ennel nemsok egyszerubb van, en nagyon szerettem jatszani.

(#13265) sajtee
Cirka 20 eve vettem az elso gitarom Jolana Iris humbuckeres verzio, elotte 2 evvel kb mar kezdtem simogatni haver akusztikusat, aztan kaptam kolcson egy orpheus vagy milyen de kalap szar elektro akusztikust ezen tanultam meg 1-2 dolgot de annyira szarvolt hogy vert pisalva is allig lehetett akordot lefogni rajta brrrr, de gitarozni soha nemtanultam meg, leginkabb ugy mondanam hogy igen hamar eljatszottam amit a masik gitaros mutatott, 10+ evig max csak a port toroltem le a les paulrol 1-2 eve volt hogy ujra kezbe vettem.....

[ Szerkesztve ]

(#13268) sajtee válasza nesa (#13267) üzenetére


sajtee
senior tag

Igen, olyan 3-4 power chord lehet benne. Tényleg jó szám :K
Ma már nem próbálkozok vele, de holnap megpróbálom lefülelni, egyszer azt is el kell kezdeni.

Ilyenkor érdemes lehet lassítani, vagy csak visszajátszani 1-1 részt? Nagyon nehéznek tűnik (mármint fülre leszedni 1-1 egész számot)

(#13269) nesa válasza sajtee (#13268) üzenetére


nesa
veterán

Lehet jatszani 3 al is, 4 el szinesebb, 90 es evekbe mindent szir szar minosegu kazettakrol szedtunk le internet csak papiron meg a meseben letezett...

(#13270) Eastman válasza nesa (#13267) üzenetére


Eastman
őstag

Nagyon nájsz! ...és az eroltett sz@r Bon melyik évben készülhetett, kedves nesa? :D

Nálam betaláltál, mert az egyik kedvencem. Itt figyel a polcon dedikálva a kiadvány.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13271) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Az a gondom, hogy nem tudom rendesen megfogni a pengetőt. Egyfolytában "kitekeredik" a kezemből. Csak akkor nem ha három ujjal fogom meg. Viszont az összes jutúbos "how to hold pick" videóban azt mondják, hogy a 3 ujjas fogás nem valami jó. Én is érzem a hátrányát, akkor ha nem akkordokat pengetek, hanem egy dallamot. Sokkal nehezebb megtalálni a húrokat. Viszont akkordozásnál bármeddig a kezemben tudom tartani. De mihelyst csak két ujj közzé fogom szinte kiesik a kezemből. Mit csinálok rosszul? :F

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#13272) Plazmacucci válasza alienpapa (#13271) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Vegyél vastagabb mészkőporos pengetőt. Ne ilyen 0.7-es Hammett pengetőt :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13273) Eastman válasza alienpapa (#13271) üzenetére


Eastman
őstag

Ezt görgesd le. ;)

Kapható csúszásmentes, rücskös műanyag és smirglis pengető is. Én is ilyeneket használok, mert „rámizzad” a sima műanyag.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13274) nesa válasza Eastman (#13270) üzenetére


nesa
veterán

Mar korabb is irtak hogy 99 es, hogy mikor keszult nemtudom nemvoltam ott, de nehuzd fel magad mert nekem nem tetszik, inkabb hallgasd nagy kedvencem.

(#13275) alienpapa válasza nesa (#13274) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszönöm srácok! :) Valszeg kipróbálom a csúszásmentes verziót.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#13276) Szten Márs válasza alienpapa (#13275) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Milyen gitáron is játszol?
Akusztikus gutáron akkordozáshoz, a nemrég elhangzott javaslattal ellentétben én maximálisan nem ajánlok vastag pengetőt, sőt, minél vékonyabbat. Egy 0,6-es tökéletes. És hidd el, nem csak neked volt/van ilyen problémád, ugyanezzel küzdöttem. Nem vettem csúszásgátlós, meg ilyen-olyan vastag pengetőket, egy dolgot csináltam: felvettem a földről a kezemből kitekeredett pengetőt, vagy kipiszkltam a gitár belsejéből (frankón :DDD ), és folytattam a pengetést és gyakoroltam, és újra és újra és újra. Most meg már nem értem, hogy lehet, hogy régebben ki akart esni a kezemből egyfolytában - sőt sokszor ki is esett. Egyszerűen természetes lett.
Egyébként akkordok pengetéséhez is jóval jobb a kétujjas fogás. Jóval szabadabb, lazább lesz tőle a pengető tartása, és kellemesebb hangzást fogsz elérni, mint egy merev háromujjas fogással.

(#13277) Eastman válasza nesa (#13274) üzenetére


Eastman
őstag

OK, písz!

MK a polcról:

+

Komoly önvallomás a Bon, hiszen a zenekar dinamikus AC/DC és Motörhead gyökerekből táplálkozik. ...kis punk szűrőn átengedve. Mint írtam kvázi az egyik első „balladisztikus” daluk, az egész TCS „magyarázata”, ha lehet ilyet mondani. Lukács még hat húron.

...aztán lehet, hogy megérezte amit Te is, és a Bon után váltott négy húrra, vagy csak a Lemmy-feeling után vágyott, ki tudja. ;)

Baj Van, Punk & Roll alap, persze. Ronggyá hallgattuk a kazettákat. Még bézgitáron nyomultam amikor a Tetoválj ki-t játszogattam, talán az első hangsorok voltak amikkel próbálkoztam. Még az a krva nagy szerencse, hogy nem tetováltattam ki magam :D , most a'szem bánnám. Annyira a TCS hatása alatt voltunk, megbabonázva, annyira jó és új zene volt nekünk, annyira betalált, annyira lázadtunk minden ellen.

...de az én utam nem a pokolba tart és az élet nem a legjobb méreg, hanem a legnagyobb áldás. Amennyit „kell” szenvedni azt legjobban a Blues és a jazz fejezi ki nálam.

Písz!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13278) atidzsiforc válasza nesa (#13267) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ismerosomnek van valami sg formaju orpheus peklapatja (lehet mar irtam, nem emlekszem :D), szet van rohadva mar, nyaka vastagabb mint a 7 huros schecter baseballutome, de 9-es hurral fold ala hangolva nagyon metal \m/.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#13279) sajtee válasza Eastman (#13277) üzenetére


sajtee
senior tag

Elvileg ô eredetileg basszeres, de mivel a TCS-t 3 barát alapította, és volt már basszus, ô gitározott. Aztán '92-ben, Labi távozásakor visszatért az eredeti hangszerére és jött Cserkó.

(#13280) madgie válasza nesa (#13274) üzenetére


madgie
titán

Erről van egy koncertfelvétel, Lukács már sz*rrá van rekedve, alig van hangja, de ez a nóta úgy a legzseniálisabb :) Annak idején benne volt a kedvenc kocsmánk zenegépében, ronggyá hallgattuk.

(#13281) izomhod válasza Eastman (#13273) üzenetére


izomhod
senior tag

erről a képről eszembe jutott, hogy amikor kerestem gitárt a gs-en, találtam egy jó kis squiert, felhívtam a srácot, tip top, közel is volt, ára is oké.
a beszélgetés végén közölte, hogy mivel ő zongorázik, és a billentyűire ráírta a hangokat, ezért a gitáron a nyakba pár helyen bele vannak karcolva a hangok

nem barbároztam be, mert úriember vagyok, de hamar elköszöntem

(#13282) izomhod válasza Eastman (#13277) üzenetére


izomhod
senior tag

igazi kincs!

august förster, frankó zenekar!
és Lacibácsi az ÖBB-ből. pár éve sokszor összefutottam vele debreceni kocsmákban, mindig sorolja a kezdő 11et nemtom melyik csapatból, és röhög, mint a gép!

ismered a rocklenyomat '94 kazettát?
ó ha azt elő tudnám keríteni valahonnan..

[ Szerkesztve ]

(#13283) Nunder


Nunder
őstag

Emberek. Most engem rengetegen utálni fogtok, amikor elolvassátok ezt a hsz-t pedig Isten a tanúm nem sértésnek szánom. Minden második alkalommal amikor megörülök, hogy van mozgás a topikban, mindig remélem, hogy valami érdekes dolog vagy jó hallgatni való zene került be. De mint mondtam, az esetek felében szerepel egy TCS link a bejegyzésben, és utána másik 20 taglalja, hogy:

1. Ez mekkora jó, már el is tudom játszani.
2. Hajj de rég volt, ti még erotikus gondolatok sem voltatok mikor én már...
3. Ez mekkora gagyi, 3 póverkord az egész.
4. Így Lukács, meg így Cherry.

Ez egy gitáros topik nem TCS szoba szvsz. TCS-t amúgy sem tartom sokra, mert ha gitározásról van szó, az minden csak nem az, amit ők csinálnak. Régen el lehetett rá bohóckodni, de szerintem magyar viszonylatban is van százszor inkább figyelemre méltó banda, akik két év alatt többet tesznek le a zenei terepasztalra, mint a TCS 20+ év alatt. Ok, hogy punk vagy nevezze bárki aminek akarja, meg hogy kezdő szinten nagy élmény, de ne ez szerepeljen már napi szinten. És ezt nem azért mondom, hogy ne hallgasson senki TCS-t, mert ha valaki ezzel tud azonosulni, akkor legyen én nem szólom le senki zenei ízlését, de ha már relatíve egyszerű, mégis pörgős zenét keresel, amit kezdőbb szinten is lehet játszogatni, akkor miért nem már mondjuk egy NOFX? Vagy bármi hasonszőrű zenekar, amikor egy számukban sokkal több kreativitás van mint két TCS albumon.

Továbbá nem hiszem, hogy a zenekar életútját itt kellene kibeszélni, mert szerintem vannak akiket ez teljesen hidegen hagy. Azt figyeltem meg, hogy ha nincs ilyen jellegű téma, akkor érkeznek kérdések, kérések, javaslatok gitár témában, röpködnek a jobbnál jobb zenék, előkerülnek a gitárok képei, vagy éppen egy-egy felvétel, amit ki lehet elemezni.

Ezzel szemben ha TCS vagy hasonló van a terítéken, akkor az ide tévedő ember nem meri megkérdezni a dolgait, vagy aki szeretné, azt elrettenti az elemzés, ami inkább szóljon az Eddáról, mint Lukácsékról. Tagadhatatlan, hogy két generáció is felnőtt a számaikon és hogy nyomot hagytak a magyar rocktörténelemben, de ne csak őket méltassuk már. Ez a bálványozás, amivel néhányan élnek kicsit elveszi a kedvemet hogy visszanézzek a fórumba.

Aki ezt sértőnek találja, attól elnézést kérek, tényleg csak a véleményemet igyekeztem leírni szolid formában. Nyugodtan lehet töröltetni, ha flame-nek érzitek, nem az volt a cél.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#13284) izomhod válasza Nunder (#13283) üzenetére


izomhod
senior tag

itt demokrácia van! :D

ha valami nem annyira a gitárról szól, akkor off-ba teszem, én ennyit meg tudok tenni, egy kattintás nem a világ vége

(#13285) Plazmacucci válasza Nunder (#13283) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ismerős érzés. Amikor a BLS koncertről írtam és képeket raktam fel, le se szarták csak az akusztikus gitárok fajtáiról trécseltek 120 kommenten keresztűl. Ennyi, ez van.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13286) izomhod válasza Plazmacucci (#13285) üzenetére


izomhod
senior tag

vagyunk azért jópáran, és nem lehet hogy mindenki a Bonny M '81-es olasz koncerten látott fú süsü márkájú 9húros ukuleléről beszéljen:)

én szeretem elolvasni az akusztikus, elektromos dolgokat is, lehet lespaul, lehet strato, lehet fekete-fehér, kék-ződ, lehet basszus, lehet szóló, 2húros, 7húros, effekt, kissámli, pengető, cd-dvd, csajok, viccek, képek videók, ami gitárról szól, jöhet, nem szólok meg érte senkit

ez egy ömlesztett topik, sokminden belefér, még a zene is:)

písz srácok, inkább hozzatok ide csajokat is ;]

ööö nem pont a tiedre akartam válasznak, de így sikerült

[ Szerkesztve ]

(#13287) Plazmacucci válasza izomhod (#13286) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ok, már kezdtem aggódni a Bony M hasonlat miatt :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13288) Nunder válasza izomhod (#13286) üzenetére


Nunder
őstag

Félreérted. Én is ilyen témákat akarok. Miért jó a 7 húros, kinek milyen tapasztalatai vannak ezzel meg ezzel a gitárral, milyen szeretne, ki mit vett éppen, amivel még jobban az őrületbe kergeti a szomszédokat stb. Engem konkrétan a TCS akaszt ki, meg az, hogy az érdekes dolgok gyakran elvesznek miattuk. Tehát minden ami gitár, mert ugye ez egy ilyen topik. Hidd el kismillió dolgot tudnék én is linkelni zeneileg, vagy bármilyen más hasonló témában, de nem teszem, mert úgyis csak a TCS az, amiről lehet érdemi beszélgetést kicsikarni :)

Nesztök, ez gitár: Na Veia ;)

Plazmacucci: Pontosan, a lerágott csontok vannak pörgetve egyfolytában. Néha annyira felüdülés, amikor belefutok egy-két Govan linkbe, vagy valami hasonlóba.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#13289) Plazmacucci válasza Nunder (#13288) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem slashel es a gunsszal is kivan a tokom :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13290) izomhod válasza Plazmacucci (#13289) üzenetére


izomhod
senior tag

a guns k.jó és a Slash is az volt, meséljek?:D ;]

(#13291) Nunder válasza izomhod (#13290) üzenetére


Nunder
őstag

Nekem is tetszett és én is szeretem a Guns-t, de az újdonságokra legalább annyira nyitott vagyok mint a régi nagyokra :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#13292) izomhod


izomhod
senior tag

no akkor csapjunk bele: tudtok-e nekem frankó magyar gitáros magazint mondani? nyomtatottat

(#13293) Plazmacucci válasza izomhod (#13292) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Rockinform, Metal Hammer, Zenész magazin. Az utóbbi nem csak rock\metal.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13294) izomhod


izomhod
senior tag

turnégitár, ha nincs tükör a buszban

[ Szerkesztve ]

(#13295) X2N


X2N
senior tag

Na akkor hogy ne csak Tankcsapda és Guns legyen a topikban, beteszem azokat amiket most hallgatok :))
Sub Zero Band:
[link]
[link]
Disturbed: Nekem a 7. Enough, és a 10. Criminal szám jött be legjobban, az egész album marhajó
[link]
Dream Theater: Ezeket párszor meg kell hallgatni, elég komolyak. Awake album utolsó 2 száma elképesztő, érdemes egybe meghallgatni.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#13296) Eastman válasza Nunder (#13283) üzenetére


Eastman
őstag

Anno pont azért hívtalak át a haldokló Rock-Metál topicból, mert itt - szerintem - elfér a zene is.

TCS, Guns, Slash örök téma.

TCS mellesleg úgy lett az ország egyik legnagyobb rockzenekara, hogy TV-k rádiók nem játszották. Csak műsoros, de inkább másolt kazettákon terjedt a rajongók között. Így jutottak a csúcsra. Ez azért nem semmi. Aztán, hogy meglovagolták a hullámokat, miért ne tették volna?

Joe Pass videót nézted? Az pl. nem TCS, de szerintem ő is elfér itt, mert a topic Sztennek, nesának, sajteenak, Plazmának, Neked és a többieknek is szól. Minden ami gitár. ...és bass, mert a bézgitár topic is meghalt, de senki nem gondolja, hogy ők „húzzanak át oda”, mert simán elfér itt mindenki. Ha megnézed, ez az egyik legkevésbé offolós topic a fáradt gőzben.

A másik, hogy nincs itt elvárt téma. Van aki ír fél oldalnyi hsz-t egy akusztikus gitárról, egy modellről és jön utána 6 teljesen más hsz valami zs-dúr zenéről. Hiba nincs benne. Több szálon, teljesen interaktívan és úgy érzem, hogy kulturáltan működünk itt. Mindenki tudja, hogy mire válaszol, kivel folytat párbeszédet, mindent meg tudunk beszélni, mindent el tudunk simítani.

Lásd be, hogy a Rock-ikonokat nem lehet megkerülni. :N

Te meg erősítsd a Maiden vonalat, mert imádom...!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13297) Eastman válasza Nunder (#13283) üzenetére


Eastman
őstag

Óóó, bocsánat, visszakerestem és nem Téged hívtalak, a Rock-metálból, hanem kovy29-et. ...aki ugyan nem jött át, viszont felélesztette a topicot (részben veled együtt).

A lényeg, hogy a téma örök és élesen nem szétválasztható. Gitárból jött a Rock és a Rock fejleszti leginkább a gitárt mint hangszert, mint használati tárgyat. Mindkettő simán elfér itt csapdástúl, szlessestől együtt.

Egyébként kaptam kölcsön a 90-es években egy olyan másolt kazettát amire filccel rá volt írva, hogy Tankcsabda. :D A d betűn volt a nyíl felfelé, mert ugye az hiányzott a tulajnak valahonnan.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13298) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Ez aztán naggyon petíció, kár hogy sosem sikeresek az ilyesmi módú felkérések... :)
Petition Asks Metallica And The Offspring To Tour Together
[link]

Mondjuk az oldalon eléggé megfigyelhető ez az erős metal orientáltság, mert hát ha nincs benne 20 hang 1 másodperc alatt, akkor az nem is zene.

Kettő együtt nagyot ütne, mondjuk egy szigeten vagy egy volton nagyon elférnének. :DDD Dehát álmodik a nyomor :D

Ez mekkora dal volt régen is:
[link]

Nemrég elkezdtem dolgozni a még jobb tompításokon. Mikor felemeled az ujjad a húrról és kicseng még egy üreshúr hang, ezzel koszosítva a játékot, na az nagyon idegesített. Most úgy oldom meg, hogy a bal kéz mutatóujjával tompítom a felesleges vékony húrokat, a jobb kéz tenyerének oldalával meg a felesleges vastag húrokat, a jobb kezet fel-le tologatom, egyelőre szokatlan, de nagyon jól működik, és egyre jobban. :)

Emellett pár hónapja elkezdtem itthon képezni az énekhangom is, mély-magas regisztert erősítettem először, aztán összeolvasztottam a kettőt, most pedig megpróbálom használni a mixemet (Mikor a hang az orrban és a torokban is rezonál egyszerre), mert ez adja a legjobb minőségű, legerőteljesebb és legkönnyedebb éneklési módot. A hamissággal nincs gondom, mert ha megtalálom a kezdőhangot, akkor simán elénekelem a tök magas hangokat is, egészen a tenor C-ig, utána már kezd vékonyodni a hangom sajna, de majd dolgozok még rajta. Ezután jó lenne egy kis shoutingot, meg distortion, overdrive technikát , meg false cord screaminget tanulni (ilyen pl linkin parkból chester bennington screamje, mikor a torzított és a tiszta hang egyszerre hallatszik), de addig még hosszú út vezet, meg sokkal többet kéne foglalkozni a dologgal.

Van itt am valaki, aki énekel is? :D

[ Szerkesztve ]

(#13299) izomhod válasza Bencsizy (#13298) üzenetére


izomhod
senior tag

komoly, a gyakorlás biztos meghozza az eredményt.
és éneklés+gitár egyszerre hogy megy?

"A hamissággal nincs gondom, mert" a gitárom is hamis! :D
bocsi:)

(#13300) Eastman válasza Bencsizy (#13298) üzenetére


Eastman
őstag

Ez jutott eszembe. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.