Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) Eastman válasza McCann (#11649) üzenetére


Eastman
őstag

Jó bulit estére! :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11652) X2N


X2N
senior tag

A horror: [link] :Y

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#11653) McCann válasza Eastman (#11651) üzenetére


McCann
tag

Köszi, remélem, sikerül majd, bár a körülmények nem a legideálisabbak...
Azért megpróbálunk odab@szni :)

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#11654) izomhod válasza McCann (#11653) üzenetére


izomhod
senior tag

mint a szél!

(#11655) McCann válasza izomhod (#11654) üzenetére


McCann
tag

:R :R :R

Ja, elfelejtettem mondani neked, hogy a basszerünk szerint igen jó hallással rendelkező rendkívül finom úriember vagy! (ha még emlékszel, amikor linkeltem pár dalunkat, neked főleg a basszgitár hangzása tetszett :D:D:D )

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#11656) Nunder válasza InHell (#11650) üzenetére


Nunder
őstag

Én ezt nem fogom fel, hogy miként lehetséges. Bele kell ásnom magam, mert nem hiszem el amit látok :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#11657) Fitzgerald válasza X2N (#11652) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Aki ezt kérte az egy állat. Mit hisz, hogy eladja utána custom shopban két-háromszoros áron?
Baz, a seggem verdesném a földhöz örömömben ha lenne egy ilyen gitárom, ez meg szétvereti...
Ez még a matricázásnál is szánalmasabb dolog szerintem. :(

(#11658) Tv válasza Fitzgerald (#11657) üzenetére


Tv
senior tag

Szerintem csak rájött, hogy ennyire jó az a gitár, semmi másra :C Ha már nem tud rajta játszani az ember legalább nézzen ki "jól" :W

(#11659) atidzsiforc válasza Nunder (#11656) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Kb annyi a lenyege szerintem, hogy a rugos lebego hurlabak allando erteken tartjak a hurnyomast, ezert nem hangolodik el.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#11660) izomhod válasza McCann (#11655) üzenetére


izomhod
senior tag

köszi:)
igen, tetszik az hangszín nagyon, ami azokban a dalokban hallatszik

a hallásom viszont hmm ... :)

(#11661) izomhod válasza X2N (#11652) üzenetére


izomhod
senior tag

tátott szájjal néztem bele itt-ott
menniybe kerül egy ilyen gitár?

lenyakaznám ezt a köcsögöt

a road worn gityók hogy készülnek amugy?

(#11662) Eastman válasza X2N (#11652) üzenetére


Eastman
őstag

Kemény. :(((

Vannak a Fendernek Road Worn modelljei amik elképesztően jól néznek ki. Ott a gyárban megoldják a koptatást és a boltban úgy adják a kezedbe. Ők intézik, az a koncepció, hogy viseletes. Nagyon-nagyon kényelmes a hátul kicsiszolt, kikoptatott nyakuk.

De, hogy egy zsír gitárt, egy gyönyörű tárgyat össze-vissza veressen valaki egy „hangszerésszel”, ész nélkül. Sötét lélekkel kell élni ehhez.

Szerk:

...arról nem is beszélve, hogy Paul Reed Smith, az alkotó él még, bármikor ráakadhat a videóra. Mit érezhet vajon amikor ezt a barmot látja? Gondolom évekig fejlesztette, tökéletesítette a gyönyörű hangszereit. A pozíciójelölő motívumok is kifinomult, érzékeny emberre utalnak.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11663) X2N válasza izomhod (#11661) üzenetére


X2N
senior tag

Alsó hangon olyan 800-ezer.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#11664) InHell válasza Nunder (#11656) üzenetére


InHell
senior tag

Itt van egy magyar cikk is róla. Következő gitárom VGS E-guitar Soulmaster VSM-120 lesz szerintem. Ha letekersz a második, eszméletlen jól néz ki. Bele is szerettem. :)

< béna duma helye >

(#11665) BluEyes válasza Eastman (#11662) üzenetére


BluEyes
őstag

Jajjmá, a PRS úr egy kőkemény üzletember, megkapta a minimum 1000 dodó profitját azért a hangszerért, óriási ívben leszarja a termék (mert az neki egy termék, aminek az eladásából él, csak nekünk státusszimbólum meg legenda) további sorsát. Kábé annyit érez, mint az Opel főrészvényese, mikor összetört Opelt lát az út szélén: fasza mer eggyel kevesebb a kocsi az utakon, valaki holnap vesz egy újat, amin nekem profitom keletkezik.
Mondjuk ez a hamis relic miért jó valakinek, azt nem értem. Olyasmi lehet, mint az alkoholmentes sör meg a guminő.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#11666) Eastman válasza BluEyes (#11665) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem más, ha becsúszol az Astrával az árokba és más, ha a fény autó direkt a szalagkorlátnak teszed. ...ha van ilyen. :U A roncsderby sem onnan indul, hogy össze-vissza verik a hibátlan autókat, hanem a roncsokat veszik elő.

Nyilván van olyan a Földön aki az autójával ki tudja fejezi önmagát, de szerintem egy hangszer az átlagos autónál több.

...mert az neki egy termék, aminek az eladásából él, csak nekünk státusszimbólum meg legenda...

Ezt nem tudhatjuk.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11667) Eastman válasza izomhod (#11661) üzenetére


Eastman
őstag

a road worn gityók hogy készülnek amugy?

Úgy tűnik, hogy hasonlóan. De a gyárban! :)

BluEyes

Ha PRS úr az összeaszott gitárjait akarná látni és akkora üzleti cápa lenne mint ahogy' írod, szerinted nem gyártana relic darabokat? Csak mert divat? :U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11668) McCann válasza X2N (#11652) üzenetére


McCann
tag

Az ilyet simán szájbabaszkodnám egy rugós szívlapáttal... :W
Nyomorult féreg, az, hogy éveig nyomod a rakendrollt a gitároddal, ide mész, odamész, nekiütöd ennek.annak, kopik, karcolódik, az oké, mert a gitár életének, történelmének a része, de hogy otthon a garázsodban agyonreszeled...
Broáf.

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#11669) Eastman válasza BluEyes (#11665) üzenetére


Eastman
őstag

...szerintem a hülyén kívül mindenki vigyáz rá mint a szeme fényére. Gyönyörű darabok mind; gondosan elkészítve, szegélyekkel, berakásokkal.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11670) izomhod


izomhod
senior tag

imádom ezeket a régi bassline-okat, és Blondie is nagyon adja!

punk!

[ Szerkesztve ]

(#11671) Bencsizy válasza izomhod (#11670) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Igazi klasszikus, jó kis retro zene :D

Én ilyen relic gitárra Tom Thackertől emlékszem, Gibson Gold Top LP, de az eszméletlenül le van amortizálva, bár sztem ütősen néz ki, mint minden ilyen gitár. Ezen még a hangerő meg tónus szabályzó gombok is hiányoznak. :D
[link]

Viszont ez a gagyi öregítés tényleg aszott gáz. A másik meg, hogy nem tudom milyen ember lehet, aki ezt kérte, meg aki ezt csinálta, de ilyen "szépítést" én is simán csináltam volna neki itthon két laposfejű csavarhúzóval... :DDD

(#11672) nesa válasza izomhod (#11670) üzenetére


nesa
veterán

Azota mar Blondie is megoregedett.
Maria nekem jobban bejon.

[ Szerkesztve ]

(#11673) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Ti melyiket választanátok?
Cort CR100 vagy Z42 BK.
Fontos lenne!

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#11674) atidzsiforc válasza blackmacs (#11673) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Nekem a z42 kinezete jobban bejon, de azoktol a cort fele aktiv pukiktol felek.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#11675) nesa válasza blackmacs (#11673) üzenetére


nesa
veterán

CR 100!
Szep de nem klaszikus Les Paul epites, de szamomra ez a fajta epitesi mod jobban bejon, azt el ne hidd hogy mahagoni mert meg a gibson se csinal kb 30 eve mahagonibol, van vagy 20 fele mahagonira hasonlito fa amit fureszarukent mar plane nemlehet megkulonboztetni a koznyelv ezeket is mahagoninak nevezi de valojaban nem az.

(#11676) Szten Márs válasza McCann (#11647) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"nehogymá egy többtíz- netán többszázezer forintos gitár ne bírjon ki némi hőmérsékletváltozást, csúnya lenne!"

Akusztikusról beszéltem, ott pedig a drágább gitárok jelentősen érzékenyebbek a hőmérséklet- és páratartalom változásra, mint az olcsó darabok... A rétegelt fa jobban viseli ezeket a környezeti hatásokat, mint a valódi, tömör, ez utóbbira jóval jobban kell figyelni, jóval több törődést igényel. Ezen kívül a drágább akusztikus gitárokon ébenfából van a fogólap, az meg kifejezetten háklis a környezeti változásokra...

(#11677) blackmacs válasza nesa (#11675) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Majd legfeljebb nézünk bele később valami komolyabb pickup-ot.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#11678) nesa válasza blackmacs (#11677) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem kb rendbelehet, ha lehet olyan szinbe vedd ahol latszik a fa erezete, azmar biztato jel de igy a fotok alapjan nemtudom eldonteni hogy ami a CR 100 on van az valodi erezet vagy csak festett, valamelyiken latszik hogy telibe festett sun brust kapott na az nemtul biztato.

Ez PL nekem tetszik de abban megegyezhetunk hogy ennek az erezetnek koze nincs semmilyen mahagonihoz, egy a lenyeg a faval mindig atb@sznak tok mind1 ronk, tuzifa, vagy fureszaru, esetleg kesztermek, ezt elkell fogadni.

[ Szerkesztve ]

(#11679) nesa válasza nesa (#11678) üzenetére


nesa
veterán

Ja a csavarozott nyak ne riasszon meg nem gagyi megoldas az csak ahogy irtam nem klaszikus Les paul epites, fender is csavarozva van, es a csavarozott Les Paulnal nincs az a kenyelmetlen nagy tusko, egyvalamibe biztos lehetsz "korlatozni a fejlodesbe nemfog":D a hangzas meg maskerdes azon lehet alakitani utolag is.

(#11680) blackmacs válasza nesa (#11678) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Jó tudni ezeket,nem is gondoltam volna.
Amit én kipróbáltam meglepően szép telt hangja volt meg is lepődtem ebben a kategóriában.Lényegesen szebben,jobban szólt mint ami nálam volt havernak a gitárja.Az ehhez képest tényleg tüzifa volt.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#11681) McCann


McCann
tag

Nyöff...

Zúztunk tegnap egy királyságosat, most egy közepes másnaposságot próbálok épp túlélni... :D

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#11682) Eastman válasza nesa (#11678) üzenetére


Eastman
őstag

ennek az erezetnek koze nincs semmilyen mahagonihoz

Ugye a hátuljára és nem a top-ra gondolsz? :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11683) nesa válasza blackmacs (#11680) üzenetére


nesa
veterán

Nekem ami tetszik ugy igazan az a CR 280 de azis atbaszas.
leirasa :Konstrukció: ragasztott nyak
Test: mahagóni, lángolt juhar funér- és tömör juhar tetővel
Binding: vörös elefántcsontszín (Red Ivory)
Nyak: mahagóni, vintage C forma
Fogólap: rózsafa, 12" Radius(305mm)
Bund: 22 Large (2.7mm)
Hangszedő: Power Sound, antikolt nikkel borítással
Híd: TonePros Lic. Locking C-TPFP bridge & CT1 tailpiece
Kulcs: Die-cast, Vintage-style
Szín: cseresznye sunburst (CRS: Cherry Red Sunburst)

Namost ha szetbontod egesz mast talalsz ezen nincs tomor juhar teto csak 0,8 as furner amivel onmagaban nincs semmi baj nincs, csak epp mast kapsz, mint ahogy bizonyos retegelt lemez topp semmivel se rosszabb mintha tomor fa lenne csakhogy az a retegelt lemez dragabb mint maga a fa....

Az a legjobb ha olyan helyen birsz vasarolni ahol a kivalasztott tipusbol tobb db is van, es ezekbol valogatni ki a legjobban megfelelo darabot, szerintem ebben az arkategoriaban hatalmas a szoras, siman kifoghatsz egy szar hangut meg lehet akar olyan is ami 3x aru gitarokkal vetekszik.

De miota a hangszerboltokbol kihaltak a Musima ,orpheus meg turo tudja milyen csodak nemolyan rossz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#11684) blackmacs válasza nesa (#11683) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Akkor ezen az alapon én is csinálhatnék magamnak gitárt akármilyen fából,persze könnyűből a hardvert úgyis megtudom venni,közel azt a hangzást kapnám amit a boltban veszek.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#11685) Tv válasza blackmacs (#11684) üzenetére


Tv
senior tag

Én lépcsőlapból csináltam egyet, mármint csak a gitártestet :DDD Meg nem mondom már, hogy milyen fából, de tömör nehéz fa az tuti.

(#11686) nesa válasza Eastman (#11682) üzenetére


nesa
veterán

Az egeszre gondolok, engem az UTILE fara emlekeztet a topp resze meg most hirtelen megnem mondom mire, a sunbrust azert fordul at a szeleken festesbe hogy ne lasd a furner ragasztast de ezzel az osszerakassal sincs szerintem semmi gond de celszerunek tunt a gyariaknak a takargatas.

(#11684) blackmacs

Igen en is megtudnam csinalni, vagy akar te is ha rendelkezel minimalis tapasztalattal a famegmunkalas teruleten + megfelelo szerszamokkal.

Egy gitarra valo Bubinga tobb mint 20k + hardver is minimum ennyibe indul + csillio ora munka es nembiztos hogy tokeletes lesz, ez nemaz az arkategoria amit celszeru otthon hamisitani.

[ Szerkesztve ]

(#11687) atidzsiforc válasza nesa (#11683) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ne bantsd az orpheust, haveromnak van toluk egy sg-je, imadjuk! :DDD

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#11688) blackmacs válasza Tv (#11685) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Most akkor kezdjünk el gitárokat csinálni? :DDD
Az év vállalkozása lenne.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#11689) Tv válasza blackmacs (#11688) üzenetére


Tv
senior tag

Simán :DDD Amúgy nekem annyi volt a sztori, hogy és balkezes vagyok és volt egy Jolana Telecsater utánzatom és azt alakítottam át. Illetve csináltam egy másik (balkezesre alakított) testet neki.

Szerk.: LOL most jut eszembe még ide is linkeltem róla képet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11690) Eastman válasza nesa (#11683) üzenetére


Eastman
őstag

Nekem azokkal a vintage műanyag kulcsokkal van bajom, a Les Paulokon. A fém kulcsoknak vagyok barátja.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11691) sajtee


sajtee
senior tag

Átrakták a Slash koncertet az arénába :W :W 8000 négyzetméter..

(#11692) Eastman válasza sajtee (#11691) üzenetére


Eastman
őstag

Valahol ez várható volt...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11693) nesa válasza Tv (#11689) üzenetére


nesa
veterán

Mondjuk azthiszem pont a jolana iris retegelt lemezbol volt atlagos hangal keskeny nyakkal, szoval rosszab testet nemhiszem hogy birtal csinalni.

Magyarhonba az a legnagyobb problema hogy nincs olyan ragaszto ami hangszerhez jo lenne kiveve a csont enyv de azzal ma senki nemakar szorakozni.

Nekem van egy sajat keszitesu ragasztom ami elvileg jo lenne hangszerhez is jelenleg probadaragok teszteleset csinaljuk kolegammal.

#11690) Eastman
Igen nekem is gagyi hatast keltenek azok a deluxe muanyag feju kulcsok.

[ Szerkesztve ]

(#11694) Printszkrín válasza nesa (#11693) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Titebond Azt hiszem a Stageshopban beszerezhető.

Amúgy meg azért ez nem olyan nagy probléma manapság.
Rengeteg kiváló ragasztó kapható fához.
Elektromos gitárhoz felesleges főzött enyvvel bajlódni.
Talán tartósabb is ha nem azzal ragasztunk. Ugye itt lényegesen szélsőségesebb igénybevételnek van kitéve mint egy hegedűnél.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#11695) blackmacs válasza Eastman (#11690) üzenetére


blackmacs
aktív tag

De azokat le lehet cserélni ugye?

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#11696) Szten Márs válasza Eastman (#11690) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk ezt a problémát igen egyszerű megoldani, ha valakinek már a birtokában van az álom Les Paul :)

blackmacs: Le, természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#11697) sajtee


sajtee
senior tag

Ennél ocsmányabb gitárt még nem láttam.

[link]

(#11698) blackmacs válasza sajtee (#11697) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Ezt láttam én is.Nem komplett.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#11699) Eastman válasza sajtee (#11697) üzenetére


Eastman
őstag

...na ez megint más, amikor egy eleve olcsó gitárt „olcsósít” valaki. :D :D Tetszik. :)

Eladó Gibson LP kópia, a képen látható állapotban,jó bundozással ,kifogástalan műszaki és szerkezeti állapotban.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11700) nesa válasza sajtee (#11697) üzenetére


nesa
veterán

Par honapja hirdettek egy ilyet csak jo alapotban, ez lehet ugyanaz, nemtul szepen lett kopas imitalva rajta, azert mert kopia meg nemfeltetlenul biztos hogy rossz cucc volt :)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.