Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Corsa1 válasza Zso2 (#1349) üzenetére


Corsa1
tag

miért menne jol?ez is egy adu ász...hogy nem megy jól. mivle a gtx470 árban az 5870el van pariban igy teljesitményben is ahhoz viszonyitsd...tehát jol megy??? mivel a gtx480 árban az 5970el van pariban,igy ahhoz viszonyitsd...tehát jol megy??? ennyi.

(#1352) Def26 válasza Corsa1 (#1351) üzenetére


Def26
félisten

:W

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1353) fsb1000 válasza fsb1000 (#1350) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Visszavonom..

Jól értesült fórumok szerint:

GeForce GTX 470 over-voltage support will be ready in next version.

1. Edit MSIAfterburner.cfg
2. Change AllowCaptureVoltageDefaults from 0 to 1
3. Run Kombustor in windowed mode
4. Press <Ctrl> + <Alt> + <Shift> + <V> to capture voltage
5. Done!

/////

A few additional and important notes:

1) Voltage defaults are captured from currently selected power state and its voltage. It means that you must perform this procedure when full 3D voltage is selected (that is why it is critically important that the capture must be performend while 3D application like Kombustor is running). If you capture defaults when GPU voltage is in idle, Afterburner will configure its voltage control circuit to this power state and will also adjust idle voltagae instead of 3D. So ensure that you capture proper power state voltage.
2) Overriden database parameters are stored in your GPU profile. You may delete your hardware profile files (.\Profiles\VEN_xxx........cfg files) to undo it.
3) <Ctrl> + <Alt> + <Shift> + <V> works only when Afterburner window is focused. It is NOT a global hotkey. Succesful capture is reflected by "Voltage defaults captured" hint message displayed in monitoring window.
4) It is recommended to return AllowCaptureVoltageDefaults back to 0 after performing the capture to reduce risk of overwriting settings due to erroneous <Ctrl> + <Alt> + <Shift> + <V> press in future.
5) You may use this procedure to get proper voltage control on different cards with VT1165, which are not officially supported by Afterburner (e.g. some early GTX260 216 using GTX260 192 PCB or reference cards with modified voltage tables in BIOS).

(#1354) loree69 válasza fsb1000 (#1353) üzenetére


loree69
aktív tag

easy :C

loree

(#1355) fsb1000 válasza Corsa1 (#1351) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Na látom csak szeretsz ide járni..

Mostantól a kedvedért HD5870 vs GTX470 (nem 480!) teszteredményeket linkelek, hiszen egy árban vannak...

Eddig nem akartam mert lecsitult az ATI flém, de nem baj, ha van min rágódni:

(#1356) "Infinity" válasza fsb1000 (#1355) üzenetére


"Infinity"
aktív tag

Sikerült letöltened a CUDA drivert?

(#1357) fsb1000 válasza fsb1000 (#1355) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Na hogy a DX10 szekció is meglegyen:

(#1358) fsb1000 válasza "Infinity" (#1356) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Már letöltöttem, de még nem installtam, elötte még pár teszt hátra van és csak utána teszem fel, hátha változnak a dolgok.

(#1359) azoli09 válasza fsb1000 (#1357) üzenetére


azoli09
tag

Helló
Egy kérdésem lenne , mióta van a dirt2 dx10? Tudtommal csak dx9_dx11 van benne ,javítsatok ki ha tévedek :U

(#1360) fsb1000 válasza azoli09 (#1359) üzenetére


fsb1000
nagyúr

nem tudom mióta van, de igazad van javítom a képet. (ha lehet)

(#1361) fsb1000 válasza fsb1000 (#1355) üzenetére


fsb1000
nagyúr

na... akkor a NEM DX11 szekció:

(#1362) kpal válasza fsb1000 (#1355) üzenetére


kpal
veterán

Eszt vártam :K és nem is csalódtam.

(#1363) tzsolesz válasza fsb1000 (#1355) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Crysis, Crysis Warhead, COJ2, MW2,

Ezek még érdekelnének. :K

(#1364) fsb1000 válasza tzsolesz (#1363) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Crysis már volt, a többi sajnos nekem nincs meg.

Unigine Heaven Benchmark v2.0 default beaállítás 1920x1200-ban.

(#1365) rup1u5 válasza fsb1000 (#1364) üzenetére


rup1u5
nagyúr

És íme az a bizonyos szélsőségesen ingadozó fps érték ami miatt sajnos mennie kellett a 2gigás 4890-nek a gépemből. :(

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1366) tzsolesz válasza fsb1000 (#1364) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem gond. :R

Amúgy úgy tesztelsz, hogy a NV controll panelban a 3D beállításokat a legjobb minőségre állítod? Mert a Catalyst asszem úgy indul.

(#1367) pszichiater válasza fsb1000 (#1364) üzenetére


pszichiater
senior tag

Crysis volt? Hol is?

köszi

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#1368) gbors válasza fsb1000 (#1361) üzenetére


gbors
nagyúr

ezekre a dirt2 grafikonokra mindig gyermeki ártatlansággal bírok rácsodákozni - ahhoz képest, hogy AMD címerállat, mennyivel jobban megy nVidián... :F

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1369) azoli09 válasza tzsolesz (#1366) üzenetére


azoli09
tag

ebe igazad van nálam magas minőségre teszi aa be kapcsolva meg ilyenek ,én igy is használom eddig bírta akkor minek kapcsoljam ki de nv is maxon van vajon :F

(#1371) azoli09 válasza #97544192 (#1370) üzenetére


azoli09
tag

Légyszíves vegyél vissza magadból ,milyen beszéd ez (ati buzi) ezt korlátozd más fele ne ide irkálj ilyeneket :((

(#1372) #97544192 válasza azoli09 (#1371) üzenetére


#97544192
törölt tag

miért is? más ugyanúgy írkál ilyeneket. :)
az egy dolog, hogy te nem látod... az a millió atis, aki folyton ide írkál, igaz hogy nem buzizik, de provokálnak, és ez nekem bőven elég. nem fogom magam vissza, ok? mostmár nem érdekel semmi! valakinek lépnie kell... fsb1000 a maga módján csinálja, és én is.

röhögjetek csak a markotokban, úgyis megfogom akadályozni ezt. :)

[ Szerkesztve ]

(#1373) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kiváncsi lennék vízzel hűvösre tett GTX470 jobb --é egy HD5870 -nél tuninggal (voltmod meg miegymás)? Gondolom jobb lehet talán, de ha az AMD-ATI -t is meghajtjuk szintúgy(mondjuk sokat nem megy nitró nélkűl)? :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1374) azoli09 válasza #97544192 (#1372) üzenetére


azoli09
tag

Te tudod miket írsz ,csak légy tekintettel a másik embere ,nem mindenki nv fikázó
:)

(#1375) #97544192 válasza zoltanz (#1373) üzenetére


#97544192
törölt tag

ha az amd-t nem tuningoljuk, csak az nvidia-t, akkor természetes hogy jobb, mert alapon nincs akkora fölény szvsz. egy hűvösre tett gtx470 igen jó választás, de drága hozzá a blokk, és így már rögtön nem annyi az ára mint egy gyári hd5870-nek.

azoli09: akinek nem inge, ne vegye magára. nagyon jól tudja az, akire gondolok. :)

[ Szerkesztve ]

(#1376) "Infinity"


"Infinity"
aktív tag

Én sem értem miért kell ide olyan komment amiben az NV-t méltatják.
Ez a fórum arra való hogy aki esetleg vett az uj GTX-ekből az tapasztalatokat tudjon cserélni másokkal. Én sem írok ATI-s topikokba fikázva hogy milyen szar. Hogy milyen jó az nvidia CUDA technológia meg hasonlók.
De már kicsit engem is zavar hogy 4-5 komment közül 2 csak beszólás.

(#1377) zoltanz válasza #97544192 (#1375) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Pont erre lennék kiváncs, mennyivel több a teljesítmény így a HD5870 -nél és mennyivel többet kell érte fizetni a kasszánál? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1378) Alpachino válasza #97544192 (#1370) üzenetére


Alpachino
veterán

:C :DD

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#1379) azoli09 válasza fsb1000 (#1355) üzenetére


azoli09
tag

Ne haragudj de utána jártam és azt írták hogy amit te be tettél ide képet az nem fedi a valóságot , akkor te is el ferdíted a eredményeket ? pedig azt hittem te becsületes ember vagy , gondoltam a tesztjeid jok lesznek a vga vásárlásomnál támpontnak de így :(((

Erről szólt a 2heti dadogos írásaid ? hogy meg magyarázd mindenkinek miért járna jobban egy másik kártyával ami egyébként nem rossz , csak nem jobb a 5870 ,
nem fikázni jöttem csak vga akarok venni de így nehéz a döntés :)

tome.jr:Nem lexikonban néztem meg hanem fel tetem a kérdést a 5850-5870 topikban és fsb 1000 is más teszteredményeket mutatót ott , a másik meg normálisan kérdeztem légy szíves úgy válaszolj :)

[ Szerkesztve ]

(#1380) tome.jr válasza azoli09 (#1379) üzenetére


tome.jr
addikt

LOL

Hol jártál utána? Megnézted a Nagy ATI Lexikonban?

Szerk: Hogy lehet arra normálisan válaszolna ha nyíltan hazugnak nevezel egy fórumozót aki legjobb tudása szerint közli velünk a saját mérése eredményeit? Milyen alapon ítélkezel felette???? Csak bedobsz ide egy se füle se farka nagyon okosnak tűnő hsz-t hogy bizony az nem úgy van ahogy fsb1000 írta.

[ Szerkesztve ]

(#1381) fsb1000 válasza tzsolesz (#1366) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem... minden defaulton van/volt CCC-ben, meg NVP-ben is.
Csak az energia gazdálkodást állítottam fullra.
Szerinted melyik az a paraméter amelyiket nem az alkalmazás határozza meg és jelentősen befolyásolja az fps-t?

zoltanz:
Szerintem a 10 legnépszerübb játék esetén már most sem lehet eldönteni
melyik a jobb (persze lehet a Dirt2-öt meg a Metrot kihagyni), átlag pontszámban az 5870 biztosan többet adna.
De ha tuningoljuk az egyiket, akkor a másikat is lehet. Szóval én alapórajelen hasonlítgatnék.
Ha egyáltalán van ennek értelme. Mindenkinek a saját.. kedvenc játékaiban kéne megnézni mi a helyzet, de mondjuk 5% nem sokat számít.

pszichiater: Crysis itt volt: [link]

.

(#1382) G4NXST4 válasza #97544192 (#1375) üzenetére


G4NXST4
tag

"azoli09: akinek nem inge, ne vegye magára. nagyon jól tudja az, akire gondolok. :)"
Ja pl. rám, mert írtam fsb-nek, hogy ha nem is mondja ki rendesen, de szidja az ATi kártyákat, főleg a 5870-et. Erre mindenki nekem ugrott. Aztán készítettem top ten listát kártyákról, mindenki azt mondta rá, hogy ez egy szar, pedig nem azért, mert ATi-t istenítettem benne, csak azért mert beszóltam fsb-nek. Fel is b...tak, erre visszaírtam, hogy be..., ezért kaptam is egy 3órás eltiltás (amit persze nem érdemeltem meg!!!), de te nyugodtan elhordtál mindenek, az semmit nem számított, és most megint, mert írni valaki rosszat az NV-ról, de te megint lehordhatod és kiközösítheted, mert rosszat írt. Úgyhogy te se vagy jobb senkitől, nemkel játszani a nagyot.

nagyonromlik

(#1383) fsb1000 válasza azoli09 (#1379) üzenetére


fsb1000
nagyúr

azoli09:
Szerintem bármit írhatsz ide, de ha becsületemet mocskolod, akkor annak nem lesz jó vége.
Ezt garantálom.

///

Felölem azt veszel amit akarsz, ne az én tesztjeim alapján dönts.
Szerintem van elég ismert és elistmetrt tesztoldal, azok alapján dönts.

Én ezeket mértem a saját rendszeremben, de tévedhetek, lehet hibás a konfigom, rosszak a beállítésok. Bérki utánam csinálhatja.

DIRT2-ben engem is meglepett a nagy különbség, de én VALÓBAN utajártam mielött közöltem volna ezt az eredményt. Egy user az usereket kérdezi:

[link1]

[link2]

[link]

(#1384) G4NXST4 válasza #97544192 (#1375) üzenetére


G4NXST4
tag

Ja és, én minek járok ide? Azért mert én is fogok az ATi+AMD konfigom mellé venni SLI Fermit+Intel konfigot a nyáron, vagy tavasszal Maffia 2-re.
Ezt csak az aláírásod miatt írom le ;)

nagyonromlik

(#1385) fsb1000 válasza G4NXST4 (#1382) üzenetére


fsb1000
nagyúr

És azt a balhét miért nem agy ATI-s topikban csináljátok?

Teszteljetek és készítsetek diagrammokat és ott beszéljétek meg.
Én biztos nem fogok odamenni, hogy a becsületeteket megkérdőjelezzem.

(#1386) azoli09 válasza fsb1000 (#1383) üzenetére


azoli09
tag

Valótlant állítasz nem ? akkor én vagyok a rossz ? fenyegessél csak nem félek :P

(#1387) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Niroval azért odaüt a GTX470: GPU: 1170 Mhz és a CUDA: 2340Mhz. (67%) :D

fsb1000
Rendben van ha valaki megvesz valamit 1 game miatt(ő dóga) , de az átlag azért nem ezt mutatja, drágább játékok persze többet nyomnak a latba.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1388) fsb1000 válasza azoli09 (#1379) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"fsb 1000 is más teszteredményeket mutatót ott "

Adj egy linket, ahol mást mutattam, aztán meakulpázhatsz.

(#1389) fsb1000 válasza azoli09 (#1386) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Öcsém... mi az hogy valótlant állítok? Mihez képest?
Mondj már egy konkrétumot vagy mutasd hol mondtam mást mint most.

Igen... fenyegetlek, ha továbbra is a becsületemet pocskondiázod és hazugnak nevezel.
És ez még csak a kezdet.
Küldöm a telszámom PÜ-ben hívjál fel.

(#1390) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Fejezzétek be!
Nem értem miért csináljátok ezt!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1391) beteg válasza fsb1000 (#1381) üzenetére


beteg
őstag

az a baj, hogy sajnos fölöslegesen teszed ki a lelked itt.
én már párszor megkaptam, amikor nekem volt meg elsőnek valami kari és írkáltam róla. Mindennek lehordtak. Halálfölösleges. Most már nem fog egy árva szót sem írni a 480-asomról.
Igazából már évek óta értelme sincs nézegetni ezeket a topikokat :(

Csak futni kell!

(#1392) "Infinity"


"Infinity"
aktív tag

Nekem fsb1000 tesztjei sokat segítettek optimalizálásban , és nekem is majdnem olyan értékek vannak mint nála , csak azért nem hajszálra mert nekem gyengébb i7-em van.
hasznos amiket ír , én a jövőben is bizalommal fogom nézegetni a teszteredményeit.

(#1393) G4NXST4 válasza azoli09 (#1379) üzenetére


G4NXST4
tag

Hát én fsb-nek hiszek, mert gondolom ugyanazon a konfigon volt a 5870-ed, mint a 470, és nem hiszem, hogy átakarsz verni minket.
azoli09:
Egy tesztoldalakon meg azért látsz más eredményeket:
1
nem ugyanaz a konfig
2
fsb-nek már új driver van fent, ami azért sokat tesz, ilyen kezdetlegi stádiumba

nagyonromlik

(#1394) tome.jr válasza beteg (#1391) üzenetére


tome.jr
addikt

Egyáltalán nem fölösleges amit fsb1000 csinál. Minden tiszteletem az övé. Ilyen aprólékosan senki más nem veséz ki egyetlen kártyát vagy anomáliát sem, mint ahogy ő teszi. Egyébként meg a hülyékkel nem érdemes foglalkozni.

(#1395) azoli09 válasza fsb1000 (#1389) üzenetére


azoli09
tag

Rendben be fejeztem nem írok semmit ,mindenki más rosszul tesztelt , jó nekem nincs ilyen karim de vennék és azért írok és olvasok itt hogy tudjam mi a helyzet ,de így hogy döntsem el melyik a számomra a legg jobb ,se hogy mert kussolok mert megköveznek és kibasznak innen :)

G4NXST4:Nem tesztoldalakról néztem hanem a 5870 topikbol ott tetem fel a kérdést ,de már bánom semmi jó nem származott belőle :(

[ Szerkesztve ]

(#1396) pszichiater


pszichiater
senior tag

Elnézést, hogy közbe szólok. Valaki tudja hogy honnan a f@szból lehet letölteni ezt:
[link]

köszönöm!

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#1397) #97544192 válasza G4NXST4 (#1382) üzenetére


#97544192
törölt tag

áhh nekem ehhez már nincs erőm hallod... :U
ha fsb1k szidja az 5870-et, az már súlyos tragédia, ti meg átjöhettek 50-en a fermis topikokba, aztán szidhatjátok a kártyákat, nem? na ez az, amiből nekem elegem van. tudjuk, hogy sokat fogyaszt és hogy meleg. képzeld el, az 5970 ugyanúgy sokat fogyaszt, mégse szidta egy rohadt nvidiás sem akkor, amikor megjelent. vajon miért nem?
tisztára olyan mintha az nvidiások más emberek lennének, vagy én már nem is tudom hogy mit higyjek, pff... :DDD
amúgy tök jó, hogy legalább bevallottad, hogy az ati-t istenítetted a listádban, és most is azt isteníted. legalább te bevallod. :DDD
én nem játszom a nagyot, már rég tudja az egész fórum hogy 16 éves kis faszfej kölyök vagyok. na aztán akkor mivan? attól még tele lehet a hócipőm azzal, hogy ugyanazt a dolgot hallom 100adszorra, nem?

elárulok most nektek valamit, amihez nagyon nem lenne közötök, de azért elmondom. a nővérem már több mint 2 éve szakított a barátjával, és már beképzel mindenféle dolgokat, mint egy bolond... még mindig oda van érte, és már kb. fejből fújom az egész történetüket, de volt már szó arról hogy a gyerek irányítja az rtl klubot meg mittudomén... :DDD szóval kb. mint egy thriller. :) a lényeg most az lenne, hogy a történetet már hallottam kb. 1000x, és tulajdonképpen kezd tele lenni vele a hócipőm.
MOST ugyanez a helyzet, csak nem emberekkel, hanem holmi videókártyákkal... folyamatosan, de folyamatosan szidják ezt a SZAROS fermit, a radeont meg ISTENÍTIK! mi ez, ha nem unalmas, kéremszépen? :R

ennek a topiknak már úgyis lőttek, nem csak az én offolásom miatt, hanem már kb. az első 200 hozzászólásnál. szóval nagyjából mindegy hogy milyen bolondságokat írok ide, úgysem érdekel senkit.

pszichiater: segítenék, ha tudnák, de sajnos nem tudok... az biztos, hogy az evga vga-khoz jár, de hogy honnan tölthetnéd le, fogalmam sincs. gtx285-höz is akartam ilyet tölteni anno, de nem találtam. tulajdonképpen csak egy skin, felesleges vele foglalkozni.

szerk.: elég gáz lett ez a hozzászólás, de leszarom már nagy ívbe... lássátok csak. :W

[ Szerkesztve ]

(#1398) Def26 válasza pszichiater (#1396) üzenetére


Def26
félisten

Ez egy szép kérdés volt. :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1399) rup1u5 válasza pszichiater (#1396) üzenetére


rup1u5
nagyúr

vicces, hogy te vagy azon ritka személyek egyike akinek rögtön két GTX 480 is a tulajdonában van és a sokk flame-elő között meaculpázva teszed fel a kérdésedet. :DDD ....a GTX470/480 topikban. :DDD

(#1397) BR4D:
Leírod ezt:
"áhh nekem ehhez már nincs erőm hallod..."
aztán írsz egy másfél oldalas fogalmazást! :W
Mi a facé kell etetni a troll-okat? :F

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1400) #97544192 válasza rup1u5 (#1399) üzenetére


#97544192
törölt tag

csak mert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.