Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Viktor77


Viktor77
titán

Ha kérhetem, a fölösleges flame-et kerüljük. (Ez főleg Corsa 1-re vonatkozik.) Egy hsz-t pedig töröltem, enyhén politikai vonatkozása miatt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1802) fsb1000 válasza Lauda (#1800) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Csatlakozom... a 470 sem túl melegedős. Nem érzem jelentősen melegebbnek mint az 5870-et vagy a GTX285-öt. A PCB biztos, hogy 10 fokkal hüvösebb (backplate sincs), mint a nagyobb kártyáké.
Pár óra játék után sem ömlik a gépből a meleg.
Nálam egy normál méretű házban van elől és hatul 12cm-s ventik leszabályozva. Oldallap becsukva és nincs oldalventi.

Ha valamire, akkor a hangjára lehetne panaszkodni, de az sem vészes, meghogy mehetne jobban Crysisben és szebb Vantage eredményeket produkálhatna.

Az árral lehet gond van.... én még 100K felett vettem kiskerben, de lehet az elsők között voltam, igy jár aki hakapeszi. Amit kinézte helyette "B" tervként -XFX GTX285-öt - az is 90e felett volt.
És perrsze a lényeg: A nem létező akadás ezen a kártyán tényleg nem létezik....
Ez mindent visz. Nálam.

(#1803) RI/OS válasza Lauda (#1800) üzenetére


RI/OS
őstag

Azt el kell mondjam, hogy 2-3 óra játék után tűzforró az 5970 plateje. Olyan szinten, hogy el kell kapnom a kezem, mert éget

(#1804) Abu85 válasza RI/OS (#1803) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezeknél a kártyáknál ez normális. Itt van egy baromi jó hőkamerás teszt egy csomó kártyával. [link]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1805) rumkola válasza Abu85 (#1804) üzenetére


rumkola
veterán

szar nvidia és pláne a fermi hogy átmelegszik
fújj :DDD

(#1806) Daczy válasza Corsa1 (#1775) üzenetére


Daczy
aktív tag

Nem azt mondtam, hogy a GTX 480 leveri a HD 5970-et... Csak azt, hogy az átlag játékban nem kap ki annyira, mint a Crysisban... Ráadásul a két kártya között van egy finom 20ezer forintos különbség is :B

ui.: Akkor keltsd csak a flémet más véleményének megkérdőjelezésével....

[ Szerkesztve ]

(#1807) RI/OS válasza rumkola (#1805) üzenetére


RI/OS
őstag

Ez a plates megoldás mondjuk szerintem jobb, mintha szabadon lenne a nyák, mint a ferminél, mert nem ''áramlik'' belőle a meleg olyan szinten. Forró a plate azt ennyi. Nem fűti fel az NB-t.

(#1808) kpal válasza Abu85 (#1804) üzenetére


kpal
veterán

Király teszt ,izzanak a vga-k.PH-n is jó lenne ilyent látni. :)

[ Szerkesztve ]

(#1809) megint én válasza Abu85 (#1804) üzenetére


megint én
őstag

Jól néznek ki... xD
Én amúgy azt szűrtem le belőle, hogy az ATI kártyák jobban melegednek, az 5xxx et leszámítva mindegyik 100°körüli, vagy feletti, 113°C is van...
Persze a GTX 480-at leszámítva... De arról meg az jön le, hogy nagyon jó a hőleadó kézsége... Mert ha jobban megnézzük, at ATI karikban 1-2 pöttyben ultramagas s hőmérséklet, itt meg nagy terjedelemben meleg körülötte minden...

(#1805) rumkola : Hát te ... vagy. Szar az NV??? xD Na nehogymá.... A 400as sorozat tényleg nem a legjobb, 1-2 dolgot leszámítva, de az ATI évekig volt körökkel az NV mögött...

Szerk, azt azé meg kell hagyni, az 5xxx Tényleg jól sikerült...

[ Szerkesztve ]

(#1810) jozsi


jozsi
tag

Hát khm, ez kicsit sok, így nem lesz 470-em :((
[link]

Keresek: e6600 dobozos, számlás, garós processzort. Van egy inno3d 6600-osom 256 mb-os AGP-s by ''razor91''

(#1811) Def26 válasza jozsi (#1810) üzenetére


Def26
félisten

Ezen nem kell puffogni, ha kicsit több időt szánsz rá akkor találsz jóval olcsóbbakat is. pl. nézd meg az apróhirdetéseket, vagy az árgépet. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1812) megint én válasza jozsi (#1810) üzenetére


megint én
őstag

Talán majd a Giannitól... xD Még kell neki pár hét (vagy hónap) De kb 10-20%-kal olcsóbb szokott lenni...

(#1813) RI/OS válasza jozsi (#1810) üzenetére


RI/OS
őstag

Nem a hirdetés helye, de kiskergarival tudok neked számlásan, 93-ért msi-t.
Sőt, nem is: itt pl. 88:[link]

[ Szerkesztve ]

(#1814) Lauda válasza fsb1000 (#1802) üzenetére


Lauda
félisten

A GTX280-am is tuzforro volt pl crysis alatt, maxon ment a ventije, raadasul huzva is volt. Okadta a meleget hatul mint allat. Neztem single teszteknel a 480-at, szerintem kb egalban vannak, marmint a kifujt levego szempontjabol. A csupasz hatuljat mondjuk nem tapiztam menet kozben csak a hocsoveket, de nem ajanlatos. :D A hutese szerintem nagyon jol sikerult, maga a felepitese es a ventiszabalyzasa is.

Nalam ugye a HAF932 van, elol, oldalt 23 centis, ami befele fuj, ezek nem is szabalyzottak maxon mennek 900-as fordulaton, felul egy 23-as szinten maxon ami kifele fuj es hatul a procihuto mogott egy 14-es ami szinten kifele, de ezt mar a lap szabalyozza. Ekkora szelloztetes mellett a hazban szinte semmi valtozast nem eszlelek, miota a 2 GTX van bent es csend is van. :K

[ Szerkesztve ]

(#1815) RI/OS válasza Lauda (#1814) üzenetére


RI/OS
őstag

Nálam is ugyanez, bár én a tápot direkt felülre raktam, így alulra beraktam még 2db 12-es ventit, ami pont telibe fújja a vga-kat.

Nem egy rossz dolog :)

[ Szerkesztve ]

(#1816) Black Dragon válasza RI/OS (#1815) üzenetére


Black Dragon
addikt

480 at is tudsz szerezni RI/OS?:B

(#1817) Lauda válasza RI/OS (#1815) üzenetére


Lauda
félisten

En alulra szereltem be a tapot, mert felul kitakarna a 23-as ventinek a felet. Ahogy neztem pont telibe fujja az oldalso a kartyakat, igy kapnak szellozest alul-felul es a ventik is tudnak frisset szivni. Nezted amugy a kulonbseget, huvosebbek lettek a kartyak?

[ Szerkesztve ]

(#1818) RI/OS válasza Lauda (#1817) üzenetére


RI/OS
őstag

Nálam az 5970 van felül, a 9800 meg alul.
a 9800 nyákjára fújja a meleget a 2 venti, 35-40 fok helyett lett 27-32 :D idle, terhelés alatt nem néztem, mert mostanában nem játszok physX-es játékkal.

A zárt hűtős kártyáknál szvsz nem segít túl sokat, mert konkrétan a hűtő müanyagára fújná rá a levegőt, szarnak a pofon.

/
1816:
480-at nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#1819) Lauda válasza RI/OS (#1818) üzenetére


Lauda
félisten

Ja hogy a 9800-at huti inkabb. Az oke, gondoltam, h az 5970-nek tok mindegy, a venti kapjon frisset oszt csokolom. :)

(#1820) tome.jr


tome.jr
addikt

Ha minden igaz este beköszönök pár GTX 470 3 way SLI eredménnyel. ;]

(#1821) fsb1000 válasza tome.jr (#1820) üzenetére


fsb1000
nagyúr

HAJRÁ!

(nem tudsz leszokni a multigpuról, pedig mintha azt mondtad volna....)

(#1822) tome.jr válasza fsb1000 (#1821) üzenetére


tome.jr
addikt

Ja, rémlik valami :) De nagyon zavaró az a sok üres slot az alaplapon. :) Egyébként quad SLI-t már nem raknék össze. Van pár játék ahol 1 db GTX 295 gyengébben ment mint 1 db GTX 280. Single GPU-ból épített SLI-nél nem volt ilyen gondom soha.

[ Szerkesztve ]

(#1823) joshua7 válasza RI/OS (#1813) üzenetére


joshua7
veterán

Sőt. Aprók közt van zsírúj, 3 év garos 82-ért!

Semper Fi

(#1824) loree69


loree69
aktív tag

ilyen [test] -et is látnék még párat :DD

loree

(#1825) voodoo98


voodoo98
addikt

Sziasztok,

GTX 480 (470)-hoz adnak mini hdmi-hdmi átalakítót?
Köszi!

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#1826) tsi


tsi
tag

Hát basszus... Az van, hogy eléggé elvakult nvidia fan vagyok, de most nagyon erősen elgondolkoztam hogy nem fogom megvenni ezt a baromira drága fűtőtestet, hanem inkább átevezek pirosabb vizekre... egyszerűen szerintem nem jobb annyival mint amennyivel drágább. Majd ha jön esetleg a következő generációja, akkor kisöcsém megkapja az 5870-est, én meg majd visszatérek. A jelenlegi 8800GTS fölött jócskán eljárt már az idő... Persze reménykedek, hogy egy intelhez hasonló feltámadása (core architektúra) lesz majd az nvidiának.

(#1827) RI/OS válasza tsi (#1826) üzenetére


RI/OS
őstag

Egyébként érdekes dolog, hogy nv kártyás embert még nem láttam nagyon, hogy gondolkozott volna atira váltáson, inkább csak fordítva ;]

[ Szerkesztve ]

(#1828) tsi válasza RI/OS (#1827) üzenetére


tsi
tag

Hát ha tábort is váltok mindenképp csak átmenetileg tervezem... Mondjuk előre felfordul a gyomrom a szar dotnettől, amit sajnos szükséges a kataliszthoz. Az a baj hogy egyszerűen nem hagy mást kiutat az nv... A 470/480 meleg és drága, és nehezen elérhető, a 2xx-es széria meg nem nagyon jön számításba. Viszont le kell cserélnem a 8800-ast, mert a fullhd tv-n már néhány játék nem igazán akar normálisan menni. Arra viszont nincs szükségem hogy annál nagyobb felbontást tudjon mert nem tervezem 5 kijelző beállítását...

[ Szerkesztve ]

(#1829) TTomax válasza tsi (#1828) üzenetére


TTomax
nagyúr

nem mintha a katalist olyan szükséges lenne.... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1830) rumkola válasza TTomax (#1829) üzenetére


rumkola
veterán

a catalyst szükséges, a catalyst controll center nem szükséges....

(#1831) TomLion


TomLion
tag

Felkerültek az alap órajeles HD8580 eredmények a 470vs5850 tesztbe

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#1832) TTomax válasza rumkola (#1830) üzenetére


TTomax
nagyúr

nincs külön Catalyst,meg catalyst controll center... az egy és ugyanaz... van viszont CCC,meg display driver,és esetleg CF profil... rég volt már atid.... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1833) Daczy válasza TomLion (#1831) üzenetére


Daczy
aktív tag

jahogy neked már HD 8xxx-ed van? ;]

[ Szerkesztve ]

(#1834) fsb1000 válasza TomLion (#1831) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi!
tanulságos..... gyak minden esetben megfordult a sorrend 470 javára.

Kmm... amúgy azt hittem a 470 a tiéd, és az 5850-et kaptad kölcsönbe (vagy régi kártyád). Az cikk frissítése alapján pedig épp fordítva van.

Most is korrekt cikknek tartom, de sok user azt olvasta ki belőle amit nagyon hallani szetretett volna: NEM ÉRI MEG FERMIT VENNI. Egy gonddal kevesebb...
Azon szinte mindenki átsiklott, hogy az 5850 OC-zva volt a 470 meg nem.

//

Külön figyelemre méltó, hogy az akadásos jelenséget is megemlíted az ATI-nál.
Kezdem úgy látni, hogy ez marginális probléma, a nagy többséget nem zavarja, épp ezért a gyártók sem fognak lépni semmit.
Akit zavar az meg kényszermegoldásokkal kisérletezik és próbálja enyhíteni a jelenséget.

[ Szerkesztve ]

(#1835) tsi válasza fsb1000 (#1834) üzenetére


tsi
tag

Bocs de én pl. már jóval a cikk olvasása előtt erre a megállapításra jutottam. Mármint hogy nem éri meg.

(#1836) Black Dragon válasza voodoo98 (#1825) üzenetére


Black Dragon
addikt

igen adnak, átalakítót és kábelt is( legalábbis a 480 hoz biztos.):)

(#1837) megint én válasza Black Dragon (#1836) üzenetére


megint én
őstag

Én nem találkoztam olyan NV karival amihez ne adtak volna...

(#1838) G4NXST4 válasza TomLion (#1831) üzenetére


G4NXST4
tag

TomLion:
"Az általam is tapasztalt "laggolás", be-beakadás ATI oldalon nem olyan tényező, ami megváltja a piacot, maximum segít azoknak könnyebb szívvel leszurkolni a plusz 20%-ot, akik egyébként is nvidiát vennének."

Ez de szépen megfogalmazta :) Nekem egyből fsb1000 jutott az eszembe :)

nagyonromlik

(#1839) fsb1000 válasza tsi (#1835) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocs... de én nem állítottam, hogy te a cikkolvasása után bármit is csináltál.

A véleményem a cikk alatti komentekre alapoztam, lehet hogy te is írtál oda megnyugvó hsz-t, de ez nem változtat azon amit az elmúlt hetek történései alapján leszürtem.

Trabant lélektan, akolmelegítő véleményturbózások.
Divat lett a fermit a szidni: drága-szar-melegedős, zajos, nem is játékra készült, gyenge a teljesítménye, nem lehet tuningolni, dx11 már nem számít, physX zsákutca, teszeláció egy baromság, meg amúgy is késett fél évet, nem tömeggyártható és még hiány is van belőle!!!
(az senkit nem zavar hogy a megjelenés után 1 héttel bárki megveheti magyarországon, kisker boltban )

Ettől azért kicsit árnyaltabb a kép... és nem csak azért gondolom igy, mert van egy fermim.
Nem vagyok tőle elájulva..... de jelenleg 100eFT alatt a GTX470 az a VGA ami legjobban teljesíti az elvárásaimat.

(#1840) Pug válasza fsb1000 (#1834) üzenetére


Pug
veterán

Szerintem a cikk konklúzió része eléggé világosan leírja a viszonyításokat, és ott nem az OC-zethez mérten vonja le a megállapításait, amúgy meg ha nem vetted volna észre az alsó grafikonos képen fel van tűntetve a sima és a OC-s érték is, tehát nem értem miről beszélsz.... :U

szerintem is korrekt cikk

[ Szerkesztve ]

(#1841) fsb1000 válasza G4NXST4 (#1838) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Látom a lényeget levetted....

Ez a hátrány is az ATI-t erősíti, illetve nem számít.
Mintahogy DX11-ben lassabb és nincs benne PhysX

Már az utobbira is van jó magyarázat:
Ha fermivel, physX-ezel, akkor belassul, ezért jobb egy ATI és mellé egy olcsóbb NV kártya.

Igymegyez...
Az is ATI elöny lett, hogy nem tudja a PhysX-et.
Persze az megint nem érv, hogy a GTX480 mellé is be lehetne tenni ugyanazt az NV társkártyát, amit az ATI mellé.

Trabant lélektan. LOL.

(#1842) Tökmindegy


Tökmindegy
senior tag

"""HD 5850 eredmények, kicsit várni kellett rájuk, mert a Catalyst már sehogy nem akart visszamenni a tesztrendszerre, ezért Win reinstallra volt szükség."""

És itten van az EB elhantolva! PL:))

Na meg itt
""A friss oprendszer nem befolyásolja lényegesen az eredményeket, annyi változás történt, hogy az ME2 alatt a tapasztalt " beakadás" kisebb minimum fps-t eredményezett, de a megtorpanás továbbra is a jelentkezik. Ez talán a szoftveres (driver?) problémát látszik alátámasztani...""

Mondhat mindenki amit akar.
De megmondták annó ,hogy
"Ember küzdj és bízva bízzál"

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#1843) Lauda válasza tome.jr (#1820) üzenetére


Lauda
félisten

Homersekletekre kivancsi leszek. En is gondolkodom egy harmadik kartyan, csak kicsit tartok attol, hogy megfulladnak. ;]

(#1844) fsb1000 válasza Pug (#1840) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"amúgy meg ha nem vetted volna észre az alsó grafikonos képen fel van tűntetve a sima és a OC-s érték is"

Bocs..... Ti nem olvássátok egymás hsz-eit?
Épp ebben a topikban írta le elöbb a cikk szerzője, hogy az a rész csak most került bele.
Tehát ultólag, nem volt része az eredeti cikknek.
Az eredei cikk csak OC-s eredményeket tartalémazott ATI kártyáról.

ejhh..... erős az érzelmi szál és a logikaibicsaklások csak még dacosabbá teszik.

(#1845) Szgeri83


Szgeri83
csendes tag

Én azon csodálkozom igazán a gtx 480 al kapcsolatban, hogy mikor megnéztem a teszallációs videót a youtubon róla, ott pl egy Heaven Benchmark alatt meg se szólalt a video kari. Egy Fur mark alatt meg elég brutális a hangja a kártyának. 2 lehetőség van, vagy meg lett vágva a videó amit az nvidia kitett a youtube-ra. Vagy tényleg nem hangos annyira a kártya. Azt nehezen tudom elképzelni hogy egy Heaven Bencmark kevésbé használja ki a Fermit mint pl a Fur mark.

Ha egy csapat csikánoi csitri csöbörnyi cs*cs*kkel csimpaszkodna a p*cs*dön, akkor is t*ketlen lennél.

(#1846) G4NXST4 válasza fsb1000 (#1841) üzenetére


G4NXST4
tag

Na okés, hogy be lehet tenni az NV mellé is a PhysX-et csak ebben ott a vicc, hogy jóformán csak azért kerül többe az ATi-tól az NV, mert van benne PhysX. Pl. lefizeti a nagy játékgyártókat, hogy a játékba legyen PhysX, ezt reklámozzák egyfolytában, jóformán a PhysX-ből él (jó az igaz, hogy PhysX nélkül is tudna eladni kártyát, de nagymértékben ez is befolyásolja az eladásokat). És ez már elég ciki az NV-nek, hogy ha úgy akarsz PhysX-ni, mint az ATi+NV PhysX kártyákon, akkor NV-hez kell még egy NV társkártyát PhysX-re. Ja és ne feledjük el, hogy már előtte egyszer többet fizettél az NV-ért, mert van benne PhysX és még kell venned egy NV társkártyát, hogy meglegyen az ATi+NV PhysX minőség.

Na igen most jön az, hogy van a Trabant lélektan, meg a Trabant politika=NV.

[ Szerkesztve ]

nagyonromlik

(#1847) G4NXST4


G4NXST4
tag

(#1848) fsb1000 válasza G4NXST4 (#1846) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Tehát akkor ismét leszögezhetjük:

Az ATI azért (is) jobb, mert nincs benne PhysX

Bámulatos!!!!

///

Nem lehetne, hogy nyissatok egy olyan topikot ahol az ilyen témákat meg lehetne tárgyalni?
Ez a topik meg megmaradna azoknak, akik a fermivel valamilyen pozitív kapcsolatba kerülnek, ahogy az szokás más VGA-s szaktopikokban is.
Tehát nem azt magyarázzák el X-edszer is, hogy Ők miért nem vettek fermit és miért hűlyék azok akik igy tesznek.

Az ATI-s topikokban rend van... nem jár oda egyetlen NV tulaj sem, hogy napi 4-5 hsz-el lealázza a terméket és vélhető szándékkal rajta keresztül a tulajokat is.
Nem jár oda seniki aki sokadszora is elmagyarázza, hogy az NV jobb választás.
NV tulajok miért nem járnak oda önigazolni?

Miért is van ez igy?

[ Szerkesztve ]

(#1849) Black Dragon válasza fsb1000 (#1848) üzenetére


Black Dragon
addikt

Egyetértek.:R

Sokan papolnak itt arról, hogy milyen szar is ez, de ha odaadnának egy ilyet, akkor mégis elfogadnád...És ameddig nemvolt ilyen kártyád, nemtudod róla elmondani, hogy szar vagy jó, mivel csak teszteket láttál, és ott sokan sokfélét írtak....Biztos vagyok benne, hogy amikor már rendesen beindul a fermikben a gyártása, rohadt sokan fognak elmenni megvenni, és lecserélik az atijukat.

Melegszik a fermi, és?

Bizonyára őkis(az nv) is észrevették, ezért nemkell attól tartani hogy esetleg szétsül, megsül, tojást süthetsz rajta.....Ha egy normális házba rakod be, akkor semmi gond nincsen, nemértem miért parázik ettől a melegedéstől...

Én a Batman AA-al játszottam( gtx 280 és 5870) és a phisyx eléggé sokat dobott a grafikán, sőt látványosat, legalábbis ahogy én láttam. Mindent fullra tettem mind a 2 kártyánál, tehát csak a phisyx dobott a grafon annyit. Lehet fikázni, de látható különbség van.

(#1850) Pug válasza fsb1000 (#1848) üzenetére


Pug
veterán

Nem, csak azért szimpatikusabb pl számomra mert nem akar egy zárt szabványt, de nem nagyon értem, hogy Te ezen mit nem fogsz fel... :U

Black Dragon:

őőőő
És konkrétan az istenítet Phisyx mennyire is szól bele a fizikába/játékmenetbe.....? semennyire? Akkor a Phisyx nem más csak egy extra grafikai látvány elem.....
Inétt kezdve nem más csak az NV marketing fegyvere, amivel lehet "csábítani" az egyszeri user-t ha az általa preferált játékcím készítőinek elég della lett perkálva, hogy Phisyx legyen a játékban.....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.