Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) fsb1000 válasza TothMG (#848) üzenetére


fsb1000
nagyúr

TothMG:
Én a GTX285-vel vetettem össze a GTX470-et. Nekem ez az alternatíva jelenleg. (mivel csak 1 játék érdekel igazán) esetleg még a 4870X2 jöhetne szóba, mivel a DX11 valószinűleg jó ideig nem érint, bár előnynek érzem, ha a VGA-m azt is tudja, de az 5870-vel sem használtam csak tesztelésre.

Az általam olvasott tesztek szerint legalább 20% gyorsabb a GTX285-nél a GTX470, és ha minden jól alakul az ára nem lesz 10%-val drágább.

Én újjat vennék mindkettőből, igy könyebb a választás, mint neked. Meg egy ideje híve vagyok a kiskergarnak is. Használtban is inkább kiskergarost veszek.
A GTX480-tól a relatíven magas ár és a melegedés riasztott el, amiről több tesztoldal is beszámolt.
A melegedés önmagában nem gond, mert aki SLI-zett az már a zajjal együtt hozzászokott.
A gépemben most is egy 4870x2+4890 páros van, de eltökélt szándékom 1GPU-s rendszerre visszatérni hosszabb távon. Ez esetben a GTX480-at vagy vizezni kéne, vagy nagyobb házra

Az utolsó pillanatig vacilálok, mert bizonytalan vagyok még mindig, de ha most lehetne rendelni akkor GTX470.

(#852) fsb1000 válasza hugo chávez (#850) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ajaj... úgy tünik még ez sincs "frissítve", mert ez áll benne:

Process Technology
3.0 billion transistors in 40 nm process technology

Ezt az NVIDIA-t nem lehet komolyan venni, a 2010-es doksijaiban is fals adatokat közöl....

(#853) hugo chávez válasza fsb1000 (#852) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Valahogy éreztem, hogy egyből észre fogod venni :P , amúgy töredelmesen bevallom, jobban érdekelnek a képességei, mint az, hogy mennyi tranzisztort pakoltak bele. De nekem akkor is szimpatikusabb a 3,2M ;] és ha esetleg majd Abunak válaszol a TSMC-s srác, akkor pontot lehet erre is tenni. Vagy, ha veszel egyet, szétkapod és megszámolod (talán elektronmikroszkóppal??). :DDD

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#854) Robi BALBOA válasza fsb1000 (#847) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Én nem vitatkozom veled tovább, reménytelen vagy!
Amúgy engem már 7 éves korom óta foglalkoztat a számítástechnika, az öregem műszerész az öcsém is az, és a nagybátyám pedig programozó, úgyhogy igencsak benne van a "véremben" szeretek ezzel foglalkozni, olvasgatni, erről tanulni, és most, hogy a szakdogámat megírtam és most nyáron le is államvizsgázok, így sokkal mélyebben bele tudok merülni ebbe a témába, ha kell napi 24 órából 24-et ezzel fogok foglalkozni, amúgy te mennyire értesz így a műszaki dolgokhoz legyen szó számítástechnikáról vagy egy áramkör megtervezéséről/megépítéséről/egy estleges hiba felismerése csupán az áramkör működési elvének az ismerete alapján?!

Amúgy az Nv tulajok "most" azért nem mennek az Ati tropikba ócsárolni az Ati-t, mert nem lenne mivel ócsárolni.
Azért a G80 és a R600-as idejében igenhogycsak meglett hurcolva az Ati, de most az Nv van a kutyaszorítóban így fordult a kocka, nyugi lesz itt Ati fikázás ha netalántán az Nv-nek jobbra fordul a sorsa (ami mondjuk nem lesz egyszerű ezzel a stratégiával). Mondjuk már néha megy is az Ati fikázás, mert, hogy 10-15%-al gyorsabb a Fermi és ez hú de kemény!

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#855) TTomax válasza Robi BALBOA (#823) üzenetére


TTomax
nagyúr

de azt is megnézném ti milyen korosztályt képviseltek
Hát én speciel harminc felett vagyok... 1975.03.18
Szóval nem mai gyerek,no de az offot félretéve én nem azért veszek egy grafikus megjelenitöt,hogy fél év múlva haszonnal eladjam.Ez szempont lehet a tőzsdén,de itt perpill nem nagyon...
Amikor két éve megvettem a GTX280-at akkor is csak egy szempont létezett... a leggyorsabb egymagos vga kell,meg is hálálta a választást.... akkor ez a GTX volt,és akinek eladtam,még most is el van ámulva az erejétől...
Mivel most megint úgy látszik,hogy a leggyorsabb gpu ismét NV lett,így én már csakis hagyomány tiszteletből a fermi mellett döntöttem,vagyis még nem vettem meg de a töke készen áll... :DD

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#856) Abu85 válasza hugo chávez (#853) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Már válaszolt. 3 milliárd a megközelítőleg helyes szám, nincs benne 3,2 milliárd, nem tudja, hogy a gyártók, miért ezt közlik. Azt is megírta, hogy az 530 mm^2-es magméret a fogyasztás miatt van. Valóban nagyon gyenge a tranzisztorsűrűség, de csak így lehet a GeForce-ok paramétereit hozni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#857) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

GTX480 kicsomagolós videó [link] :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#858) fsb1000 válasza Robi BALBOA (#854) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Amúgy engem már 7 éves korom óta foglalkoztat a számítástechnika"
Engem inkább a lányok....

"most nyáron le is államvizsgázok"
Nekem 2 műszaki diplomám van.
Több mint 20 évvel ezelött a TPA-Janus számítógép "modernizált" memória moduljának nyákját velem terveztették meg a Mikroelektronikai vállalatnál. (ez a PDP-11 koppintása volt) Akkoriban még 2 oldalas nyákot kézzel terveztünk, bár létezett már szoftver nyáktervezésre. Azok a bódog 80'-as évek.... mindenre volt idő.
Azóta múzeumba került ez a számítógép [link], a félvezető és számítógép gyártás pedig megszünt Magyarországon.
Rég volt... más utakat jártam be azóta, ezért én nem merném magam "szakembernek" nevezni.
Én csak egy egyszerű user vagyok, aki akadásmentesen GTA-azni szeretne.

Szóval megtarthatod magadnak a "szakember" titulust, akkor is ha még 1 percet sem dolgoztál a szakmában.
Én inkább az "Old Fat Biker" címre pályázok. Nem kell komolyan venni... legfeljebb néhány virtuális sallert leakasztok a fiatal okoskodóknak.

Előre is:

[ Szerkesztve ]

(#860) rup1u5 válasza fsb1000 (#858) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:C

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#861) RI/OS válasza fsb1000 (#836) üzenetére


RI/OS
őstag

cédrusnál belogolva sincs ár még. Szóval ott még min. 2 hét.

(#862) fsb1000


fsb1000
nagyúr

ATI hír, de GTX470/480-ról szól: [link]

Idézet:
"A források szerint az AMD kulcsemberei egyelőre kivárnak: szeretnék látni, hogy a GeForce GTX 400-as sorozat mennyire sikeres a kiskereskedelmi piacon."

****

RI/OS:
Sajnos ma reggel még sehol sem tudtam rendelni GTX470-et.
De remélem kapok infót ha érkezik valamennyi...

(#863) Mr.Herold válasza fsb1000 (#858) üzenetére


Mr.Herold
tag

Nah, akkor GTX470 lesz? Illetve: a HD4870X2+4890 sem viszi el a GTA-t?

{signature}

(#864) ashot válasza Robi BALBOA (#854) üzenetére


ashot
tag

az en apukam meg tuzolto :)

Kommented alapjan az ertelmi szinvonalad kb egy 14 eves gyerek szintjen van,
de lehet sokat mondtam...

[ Szerkesztve ]

(#865) old gray válasza RI/OS (#861) üzenetére


old gray
addikt

Akkor még 2 hétig úgy pörög a topic, hogy egyetlen 470/480 tulaj sincs?

Tiszta Maónika Saó az egész. :D

MOD: a Fermire vonatkozó információk kitesznek kb. 1 értelmes hsz-t.. miért hagyják a modik így elfajulni a dolgokat egy szakmai topicban? :(

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#866) dz1 válasza fsb1000 (#858) üzenetére


dz1
tag

:C :C :C

(#867) TothMG válasza fsb1000 (#851) üzenetére


TothMG
aktív tag

Mivel nekem megvan a GTX280 SOC, 10-15% miatt nem cserélek kártyát. Hál istennek megfelelő táppal és házzal rendelkezem. Zalman 850 és egy régebbi ugyan, de Chieftec Dragon, elöl 2 venti, hátul 2 venti + alsó ventis a táp is és olyan asus porcesszor hűtőm van ami hátra kifelé fújja a meleget ( Silent Knight ). A fogyasztástól meg a melegedéstől nem félek. A teljesítmény viszont nagyon kell.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#868) fsb1000 válasza Mr.Herold (#863) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen.
A 4890 nagyon akad GTA4 alatt. Egyedül is és CFX-ben is
A4870x2 önmagában egészen jó: nagyon gyors és alig akad. Talán a legjobb ATI kártya amivel eddig találkoztam (a saját szempontjaim szerint a legjobb), de már be lett indítva a GTX470 vonal.

Mamár 50K alatt kapható a 4870x2 és ennyiért el is adható, főleg ha van kiskergarja. (ezen van) Szóval akkor sem lenne nagy bukó. ha 1-2 hétig várni kell a fermire.
A 4890-et csak kölcsönöztem, nekem napi 1K-t megért.
De a terv az volt, hogy a DLC-kkel már az új és nagyjából végleges VGA-mmal játszom és egy darabig elfelejtem a tesztelgetéseket meg a kártyacseréket.
Ez csak egy hobby... mintha a modelvasutban hónapokig csereberélné az ember a mozdonyokat, hogy a végén 1 órát élvezkedhessen bakterként.

(#869) Def26 válasza fsb1000 (#858) üzenetére


Def26
félisten

Sakk matt... :R :DDD

Sehol sincs GTX480/470. Nekem annyit mondtak, hogy esetleg érkezik a jövő hét elején kártya akkor csak a 480 -as jön. GTX470 állítólag egy darabig hiány lesz. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#870) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Itt lehet kapni.
[link]
Ez nem kamu. Állítólag még van raktáron.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#871) yako válasza fsb1000 (#868) üzenetére


yako
tag

Nekem gyönyörűen megy!
Igaz beállítás/kompromisszum kérdése, de minden max-on van, kivéve: látótávolság, az 60, és az árnyék minősége csak medium!
Így csak a hidakon, illetve éjszaka a belvárosban, sok lámpánál, villogó fényeffekteknél lassul be, de kb 18-20 FPSre, kb 2-3 sec-re!
(q9400@3680, 4890 Toxic @ 1010/1050, 4Gb RAM, win7)

By Demons Be Driven

(#872) RI/OS válasza yako (#871) üzenetére


RI/OS
őstag

Ja persze, egy intel gma x3100-on is játszható, low-on 640*480.

Csak gondolom fsb is úgy épít gépet (legalább is úgy akar) mint én, hogy úgy tudjon játszani, hogy minden max...

Szóval a 4890 kuka ezen a szinten.

(#873) yako válasza RI/OS (#872) üzenetére


yako
tag

Természetesen nem azt mondom, hogy ez alá a legjobb a 4890, de messze sem olyan rossz, mit azt lefestette fsb! Aki csak ezzel szeretne játszani, az ne vegyen 4890et, ez jogos!
Ráadásul ha tehetné, mindenki úgy építene gépet!

By Demons Be Driven

(#874) yako


yako
tag

Bocs, kicsúsztam az időből!
Azt elfeljetettem írni, hogy én mondjuk 1680*1050ben játszom!

By Demons Be Driven

(#875) KissP


KissP
tag

Hali!
Szivesen vennék ilyen VGA-t, persze jó áron amire kevés az esély. :)
Feltennék egy laikus kérdést, remélem jó helyen teszem fel. :)
Ár/Érték arányban jelen pillanatban HD 5000 széria a jobb, ráadásul kapható is. Ez már világos számomra, de itt jön pl. a physx. Amit Nvidia tud, ATi nem.
A konkrét kérdésem az lenne, hogy mi a physx gyakorlati jelentősége?
Mit tapasztalhatok egy játékban nélküle, és mit vele?
Látványos a különbség?
A játékokban eleve van megírt fizika. Ez mi pluszt ad hozzá?
Fontosak számomra az apró dolgok is, de a pénztárca nagy úr és nem biztos, hogy fél évet, évet várni tudok arra, hogy versenyképes áron kapjak NV-t. Pláne, hogy az ilyen távoli jövő nagyon kifürkészhetetlen.

p

(#876) Abu85 válasza KissP (#875) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Van egy PhysX cikkünk. Ott körbejártuk a kérdést. [link]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#877) #49155328 válasza fsb1000 (#868) üzenetére


#49155328
törölt tag

Én csak egyet nem értek.
Ha te ilyen GTA4 függő vagy akkor mi a bánatért nem veszel inkább konzolt :F
Képes vagy egy szaros játékért 150k-t kiadni egy vga-ért :F
Annak az árából van egy konzol+game+lcd tv.
Persze mindenkinek szíve joga eldönteni mire költ, csak hát te mást nem hallatsz csak a GTA4, GTA4, GTA4 ...................
Sajnos az olyan rosszul lett portolva hogy szvsz. a Fermin is akadni fog ! :DD

(#878) fsb1000 válasza Abu85 (#870) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Magyarországi link jobb lett volna...
Sajnos több helyről is az az infó érkezett, hogy leghamarabb jövő héten lesz GTX470.

(#879) Abu85 válasza fsb1000 (#878) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tudom, nálunk még nincs.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#880) fsb1000 válasza #49155328 (#877) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Ha te ilyen GTA4 függő vagy akkor mi a bánatért nem veszel inkább konzolt."
Van XBOX360-unk legális GTA4-el.
PC-n jobb. Mind a kép, mind az irányíthatóság.

Képes vagy egy szaros játékért 150k-t kiadni egy vga-ért
Szerintem a legtöbb user a játékok miatt fejleszti a gépét. Mi másért?
Szerintem tök mindegy, hogy 1 vagy több játék miatt.

"Sajnos az olyan rosszul lett portolva hogy szvsz. a Fermin is akadni fog !"
GTA4 nem akad GTX-ekkel, de még GTS250-vel sem, csak alacsony fps-en fut.
Nagyon remélem, hogy fermin sem fog akadni.
Ha mégis, akkor küldöm az 5870 után.

(#881) fsb1000 válasza yako (#873) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"de messze sem olyan rossz, mit azt lefestette fsb!"

Ezt mindenki maga döntse el... ha kipróbálta, vagy kimérte a 4890-et.
HD4890 még az ATI saját szoftverével is akad alapórajelen, nemhogy a GTA4-vel:

Az ATI tesztprogi 0,5 seccenként akadt a furmark meg 1 seccenként.

Furmarkos akadás, ami nem mérvadó, mert az ATI nem foglakozik ezzel a programmal.

Ilyen teszteket fogok a fermivel is csinálni.....

[ Szerkesztve ]

(#882) #97544192 válasza Abu85 (#870) üzenetére


#97544192
törölt tag

145-ért d**ják fel maguknak... ;]
am támogatom a jövőbeli új topik nyitását, 100x jobb lenne...

[ Szerkesztve ]

(#883) yako válasza fsb1000 (#881) üzenetére


yako
tag

Minden tiszteletem a Tiéd!
Én nem néztem ilyen mélyrehatóan, de elméletileg GTA4-ről beszéltünk asszem, az ottani akadásokról, FPS laggokról.
Ami persze sok mindentől függhet! Azért nem is cáfoltalak, csak az én tapasztalatomat írtam le.
Nem használom a CCC-t, de ha újra működőképes lesz a rendszerem, meg fogom nézni!
Valóban, mindenki maga dönti el...

[ Szerkesztve ]

By Demons Be Driven

(#884) Cyberpunk válasza fsb1000 (#880) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nálam a Crysis2 lesz a döntő tényező. Bár erősen fontolgatom egy 5970-es beszerzését. Az nem is kerül sokkal többe mint egy GTX480.
Ennek ellenére nVidia-snak tartom magam persze kisebb kicsapongásaim azért voltak :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#885) KissP válasza Abu85 (#876) üzenetére


KissP
tag

Köszönöm! :R

p

(#886) fsb1000 válasza Cyberpunk (#884) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Ennek ellenére nVidia-snak tartom magam "

Az olyan, mint amikor valaki fradi drukker egy életen át?

(#887) azoli09 válasza fsb1000 (#886) üzenetére


azoli09
tag

Helló
Off tényleg kezd egy kicsit unalmas lenni ez a atin minden akad duma nekem megy facán a gta 4 50-35 fps közt , az nv se megy különbül , tudom mert láttam úgy hogy ne lovagolj ezen mert unalmas ha más okot nem tudtál ki találni hogy el ad az atikat akkor legalább ne fikázd ,mert ezzel igen is az atikat tünteted fel rossz színben ;) vegyél fermit azt méregesd és őrülj mint majom a farkának ;)

(#888) zuchy válasza azoli09 (#887) üzenetére


zuchy
őstag

Jaj ne már... :( Megint garantálva az OFF utánpótlás-lavina. :W

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#889) vhunor


vhunor
őstag

F*szért kell folytatni a személyeskedést. Nála akad és kész, nincs jobb dolgotok, mint ezen lovagolni? Egy csomó önigazoló puhapöcs, aki állandó bizonyítási kényszertől szenved, hogy jól döntött amikor xy típusú VGA-ra költötte a pénzét. F*szkivan. Vitatkozzatok szakmai szempontok alapján. Nyugodtan lehet utálni, meg visszaszólni, mert leszarom, és reagálni sem fogok rá. Akinek nem inge ne vegye magára.

(#890) fsb1000 válasza azoli09 (#887) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nekem 60-70 fps-vel ment full HD-ban kimaxolva 5870-el és 4870X2-vel is.

Próbáld meg értelmezni az "akadás" vagy "dadogás" fogalmát. Nincs köze az fps-hez. A képmegjelenitések időközeinek elcsúszásáról van szó.
Igy néz ki egy tipikus akadás/dadogás: [link]
Játékban nehezebben észrevehető: [link]
Az ATI szoftverével mindenki ellenörizheti a saját gépén is: [link]

///

Természetesen elfogadom a kritikád, hogy ez itt OFF, ezért szívesen venném, ha megmondanád melyik topicba írjam le a problémám, hogy ne tünjön a szemedben ATI "fikázásnak".
(mindent dokumentáltam, videókkal, ábtrákkal, mérésekkel 4-5 féle ATI kártyával)

[ Szerkesztve ]

(#891) hugo chávez válasza Abu85 (#856) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

OK, akkor 3 milliárd, köszi.

fsb1000: :R :R

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#892) fsb1000


fsb1000
nagyúr

nVidia GTX 480 VS. ATi 5970 - Tesselation performance comparison
[link]

3.35-nél nagyon jól látszik ahogy akad (dadog) az 5970.
Ugyanezt tapasztaltam 5870-el, de a GTX285-vel nem.

Aki nem látja, vagy nem zavarja a jelenség, annak szerencséje van és biztos, jobb megoldás 5970-et venni, mint GTX480-at.
Ugyanez elmondható GTX470 és 5870 viszonylatában.

Szóval nem csak az én gépem, nem csak az én "rendszerem" okozza ezt a jelenséget....

(#893) tzsolesz válasza fsb1000 (#892) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hmm, érdekes problémára bukkantál.
Bár ez csak így lassítva szembetűnő, és fps játékoknál ilyet még nem tapasztaltam. A GTA4-nél mintha lett volna valami, de nekem nem volt zavaró. De lehet hogy csak utólag magyarázom bele a dologba, ugye akkor még HD4670-em volt. Az is lehetséges, hogy csak dupla gpu-s rendszereknél áll elő ez a probléma, és a kivételes helyzetben lévő 5870-nél, ugye az is majdnem hogy dupla gpu-s, -ezt nem tudhatom. Viszont egyet tanácsolok neked.
Ha valóban ennyire zavarnak a "microdadogások", akkor először teszteltess már meglévő tulajokkal előtte, mielőtt te is vennél egyet. Közel sem G80 architektúra a Fermi, és közel sem biztos, hogy annál nem fog ilyen előfordulni. :N

(#894) Nippon Milyen gond volt vele, amiről biztosan tudod, hogy az új kártyával nem fog előfordulni?

[ Szerkesztve ]

(#894) Nippon válasza rumkola (#735) üzenetére


Nippon
őstag

Még nem váltottam, de egyébként 5850-esem van.

Áfá-t nem kell rá fizetni, ha jól van feladva, a gari pedig kint is érvényesíthető, sokkal inkább, mint itthon.
További előny, hogy lényegesen olcsóbban és hamarabb hozzá lehet jutni a kártyához, valakinek ez többet számít.

(#895) Robi BALBOA válasza Def26 (#869) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ez a sakk-matt [link], olvasgassátok fsb-vel szépen át, főleg a konklúziót érdemes többször átfutni! :DDD ;]

Ja és többet ide nem is jövök, ilyen emberekkel mint akik itt vannak én nem égetem magam!

Legyetek boldogok a Fermitekkel együtt!

Helló

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#896) fsb1000 válasza Robi BALBOA (#895) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Tényleg sakk-matt...

Idézem:

"Hasonló a történet a GT200-éhoz, azaz a csúcskategóriában nem versenyeztethető a termék, mert teljesítményben nem ér fel az AMD elgondolásához."

Ismét a szavak mágikus hatalma!!!
Igen lehet.. az elgondoláshoz nem ér fel, de a megvalósításban úgy tünik más a helyzet, legalábbis a márc. 26. -án megjelent GTX480 tesztek szerint.
Pl: [link]

(#897) fsb1000 válasza Robi BALBOA (#895) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Legyetek boldogok a Fermitekkel együtt!"
Na ez az a tipikus trabant lélektan.... bazdmega mercid stilus.

Azért sajnálom, hogy a fermi "csúcskategóriában nem versenyeztethető", majd biztos az 5770-el eresztik össze a jobb tesztoldalak a GTX480-at.
Akik még kevesebbre becsülik a NV-s koncepciót azok meg HD4670-el vagy egyenesen egy Asrock alaplapra integrált VGA-val alázzák majd le.

(#898) G4NXST4 válasza fsb1000 (#890) üzenetére


G4NXST4
tag

"Játékban nehezebben észrevehető"
Hát jól van így jútubon nem annyira észrevehető, de azért monitoron ha játszol, akkor már tényleg jobban idegesítő az egész. Igaz ez egy jobb kártyával ez a fajta "A képmegjelenítések időközeinek elcsúszására" egyre kevesebb lesz. De szerintem ehhez hozzá kell szokni, főleg ha mindent max-ra raksz, akármilyen kártya is legyen pl. egy GTA4 főleg ha PC-re elég durva a konfig követelései, BFBC2, Metro majd később Crysis 2, Maffia 2.
Multiról meg nem is beszélve. Szerver lagg meg néha a rettentő gyors internetek is belaggolnak, belassulnak ha nagy a terhelés, vagy túl vanak terhelve szóval ez= a 0-val amit te itt annyira hajtsz.
Akkor gondolom te a multival még nem is próbálkoztál?! CoD 4, CoD 6 MW2 ott a szerverek, hogy laggolnak, gondolom néha ugyanez a helyzet a GTA4-el is. BFBC2-t akkor inkább meg se próbáld.

nagyonromlik

(#899) Nippon válasza Robi BALBOA (#895) üzenetére


Nippon
őstag

Egy rakat játék laggol a kártyámon, előtte a 9800Pro-t leszámítva folyamatosan nV kártyáim voltak, soha egyikkel sem volt annyi gondom, mint ezzel az 5850-essel.
Megvettem amikor kijött, mert jól jött ki a lépés és lecseréltem rá a GTX260-ast. Akkor még 1680x1050-ben toltam, oda többnyire elég volt. Logikus választásnak is tűnt, jó áron vettem és ugye DX11 milyen jó lesz majd. Közben szénné fikázta mindenki az nV-t, hogy milyen ciki, soha nem lesz már Fermi...
Hát lassan itt van és nem maradt le semmiről, DX11 játék alig van, de az a pár ami kijött legalább porrá égeti az ATI-t. Az első DX11-es kártya.... Muhaha :)
Rohadjak meg, megvettem, adtam egy esélyt neki, mert nem vagyok elvakult, de számomra csalódás, nem fogok sírni utána...

(#900) G4NXST4 válasza fsb1000 (#897) üzenetére


G4NXST4
tag

Hát most jó nagy hülyeséget írtál mert igenis egy Asrock alap meg egy 5970 igenis veri GTX480 akármilyen alaplapon ;)

nagyonromlik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.