Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) fsb1000 válasza G4NXST4 (#900) üzenetére


fsb1000
nagyúr

És melyik Asrock alaplapra van ráintegrálva az 5970?

(#902) G4NXST4 válasza fsb1000 (#901) üzenetére


G4NXST4
tag

"Hát most jó nagy hülyeséget írtál mert igenis egy Asrock alap meg egy 5970 igenis veri GTX480 akármilyen alaplapon ;)"
őőő én nem látom, hogy lenne írva az integrálva szó a kommentáromban, na de mind1 itt vagy te és odagondoltad. Egyébként mielőtt még elkezdenél gagyogni, azért írtam az Asrock-ot, mert elkezdted fikázni.

nagyonromlik

(#903) fsb1000 válasza G4NXST4 (#902) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem a Te komentárodban van írva, hanem amire reagáltál:
"vagy egyenesen egy Asrock alaplapra integrált VGA-val alázzák majd le."
Légyszi ebbe ne magyarázd bele hogy fikáztam az asrockot.

///

A lényeg mellet elsiklasz: a fermi "csúcskategóriában nem versenyeztethető a termék"
Erről mi a véleményed?

///

Másik prejudikációd:
"Akkor gondolom te a multival még nem is próbálkoztál?! "

Kizárólag csak multizok.
Másfélév után a GTA4 első pályáján tartok (mert be kell lépni hogy a multi elinduljon)
A COD5-nél még nem jártam Singlében.

(#904) Andrew_31 válasza fsb1000 (#897) üzenetére


Andrew_31
Modder

Trabant ár/tejesítmény arányban jobb mint a Merci. :DD

(#905) fsb1000 válasza Andrew_31 (#904) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezt nem tudom... nekem csak egy szakadt wartburgom volt.
Viszont az apósom világéletében trabanttal járt, pedig hozzám képest módos ember volt.
Ahogy beült a trabantjába rögtön átváltozott, szidta a z egész világot, rázta az öklét a közlekedőkre, még a kamaznak is nekiment volna.
Ahogy kiszállt újra normális lett, mintha misem történt volna....
.
Én ezt nevezem trabant lélektannak.
.
Ahogy itt néhányan.. bejönnek ebbe a topicba rázzák az öklüket, jól kifermizik magukból amit ki kell, de aztán normális emberként élnek tovább, vagy irkálnak más topikokba
.

(#906) Andrew_31 válasza fsb1000 (#905) üzenetére


Andrew_31
Modder

Én nyugodt vagyok bármelyik Trabantomba, aki tököl elöttem ,azt halál nyogalommal megelözöm, lehet az Audi, Merci, BMW ,Lada, Renault Stb.Nekem is lehetne "jobb" autóm, de ez egy életérzés, nekem 17-éves korom óta megvan a Trabim megéltünk már sokmindent, volt benne már 2ütemű motor, 550 Suzuki alto, 993-as swift motor és még most iz az van benne csak már kapott egy turbót is. kb.110le. :DD
Voltunk bajnokok 3szor a Hungaroringi gyorsulási versenyen.
Mentünk már a M7-sen az Érdin felfel 140-el ,bár turbós motorral még nem jártam arra.
Megfogadtam, csak Ferrariba ülök át a Trabiból. :))
Szerintem amit írtál nem autótipustól függ, hanem embertöl.
Apósod szerintem egy Mercibe is ilyen lenne.
Egyszer már belinkeltem neked.:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#907) danati válasza Andrew_31 (#906) üzenetére


danati
senior tag

Ez a te trabid? :Y Nem semmi.
Én most hobbi célra egy kispolszkit használok. Ha minden jól megy akkor nyáron kap egy Kawasaki ZX636 motort. :D

[ Szerkesztve ]

(#908) rup1u5 válasza Andrew_31 (#906) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ja! Szóval te vagy az ott a képen? :)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#909) Andrew_31


Andrew_31
Modder

igen és igen

(#910) fsb1000 válasza Andrew_31 (#906) üzenetére


fsb1000
nagyúr

GRAT!
Ez tényleg egy életérzés. nem akartam egy trabantost sem megbántani.
A 70'-es évekből vannak gyerek-emlékeim, amikor süvitünk balatonra a zötyögős M7-esen, és az érdi lejtő után begyullad a kipufogóban lerakódott korom és hatalmas fekete füstfehőt húzunk magunk után. És nem csak mi....

A GTX470 kb annyi hőt ad le, mint a GTX285-öt. Az nem olyan vészes.
Pedig már gondolkodtam hogy olyan hűtöt is veszek ami a 4870x2ön van.
Acceló Xtremet.
Korábban idegenkedtem tőle, de meglepően jó hűtő.

(#911) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Nem haragszom, és jó érzés mikor kint az utakon "tiszteletet" ébresztek más autósókba.
Az is jó érzés mikor egy ilyen hungaroringes nyíltnapon többen megnézik a Trabim mint a Ferrarit. :DD
danati.:Sok sikert hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#912) szab0729


szab0729
tag

Úgy láttam még nem linkelte senki, tegnap felkerült yout*be-ra egy
Unigine 2 és egy Crysis GTX480 vs. HD5870 benchmark, érdemes megnézni, dx11-ben egyértelműen GTX a nyerő, de Crysisban hoz valamit az 5870 is. Igaz mind a felbontás, mind az élsimítási beállítások elég extrémek.
Jó látni a GTX-et konkrét "gameplay"-ben végre. Vélemények?:)

(#913) danati válasza szab0729 (#912) üzenetére


danati
senior tag

Nem gondoltam volna hogy ennyivel erősebb a gtx tesszellálásban az atinál. :)

(#914) TothMG válasza szab0729 (#912) üzenetére


TothMG
aktív tag

DX11-ben még nagyot alakíthat a fermi. Kíváncsi vagyok hogy az átlag felhasználó milyen olyan programokkat fog használni melyek kihasználják a fermi egyéb adottságati, pl a CUDA-t, hogy ne csak a játékról legyen szó.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#915) Andrew_31


Andrew_31
Modder

[link]
Ezért nincs másoknak. :DD

(#916) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Ha bármilyen renderelő progit tudna futtatni proci helyett ,akkor én is vennék ATI helyére egy ilyett. Csak sajnos a procira írt alkalmazásokat nem lehet csak úgy futattni rajta.

(#917) Lauda válasza Andrew_31 (#915) üzenetére


Lauda
félisten

Felhaborito. :O

(#918) adm válasza Andrew_31 (#916) üzenetére


adm
őstag

most már tényleg csak évek kérdése... :DDD vrayrt

16core - 32thread - 64gb

(#919) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Én solidworks-t használok, jó lenne egy real time rendering.
[link]
[link]

(#920) G4NXST4 válasza fsb1000 (#910) üzenetére


G4NXST4
tag

Na neked ezt ajánlom, hogy olvasd el [link]

nagyonromlik

(#921) rumkola válasza szab0729 (#912) üzenetére


rumkola
veterán

vélmények?

a mindenki által a dx11 leglátványosabb ficsőrjének alkalmazásában rommá veri (vannak olyan scenek ahol duplázza) az 5870-et
kíváncsi leszek mi lesz az első játék, ahol elhasal a tesszelláció miatt az 58xx

ezt nem lehet kimagyarázni...ja de lehet (5970, veszteség, melegedés, kevés van belőle, meg különben is hajrá amd blablabla)
mindjárt meg is teszi valaki :D

[ Szerkesztve ]

(#922) TothMG válasza rumkola (#921) üzenetére


TothMG
aktív tag

:D :DD :C

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#923) DigitXT válasza G4NXST4 (#920) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem meg ne ajánlgass semmit, hanem csatlakozz a kollégádhoz.:DDD
Btw. aki ennyire nem ért a VGA-khoz, nem tudom, miért akarja osztani az
észt róluk. Különös tekintettel az 1896-ra.:DDD Érdekes, mennyire meg lehet
téveszteni az egyszeri usert azzal, hogy most éppen másképp nevezték el
a csúcskategóriát jelentő két GPU-s VGA-t.:) (Van aki ettől már ott tartott,
hogy nem számít hány GPU, hiszen egy VGA, rakjuk gyorsan CF-be: LOL.)

Szerk: de a malacperzselővel való VGA tervezés is ott van a szeren.:))

[ Szerkesztve ]

(#924) RI/OS válasza DigitXT (#923) üzenetére


RI/OS
őstag

Engem ne keverj bele :D

(#925) Crytek válasza rumkola (#921) üzenetére


Crytek
veterán

Olyan nem igen lesz.Mostani játékok is olyan kis mértékű tesszalációt használnak hogy az félelmetes mintha nem is lenne benne.

Next PC Upgrade: 2022

(#926) siriq válasza Crytek (#925) üzenetére


siriq
őstag

Pont ez az. Ha elkezdik maszivan kihasznalni, akkor igen durvan felkotheti azt a bizonyost...
Nekem szimpatikus a fermi. Kicsit csiszolnak rajta es kesz. Ha tenyleg bejon a tesz korszak, akkor 2 Ati kell az Nv befogasahoz. Lassan olyan lesz ez mint a prociknal a multicore tamogatas. Nehezen indult be, de utanna egyre tobben "rakaptak".

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#927) fsb1000 válasza G4NXST4 (#920) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem lemaradtál valamiről.

Abu85 cikkét, már Robi BALBOA is linkelte búcsúzójában: [link]
Azt írta "sakk-matt"

Erre én reagáltam: [link]
a fermi "csúcskategóriában nem versenyeztethető", cikkidézetre írtam szakasztikusan:
A tesztelők... egyenesen egy Asrock alaplapra integrált VGA-val alázzák majd le.

Erre Te ezt írtad: [link]
"Hát most jó nagy hülyeséget írtál mert igenis egy Asrock alap meg egy 5970 igenis veri GTX480 akármilyen alaplapon"

/////////

Tényleg ennyire nem követed a hozzászólásokat? Vagy csak fogást keresel a korábban kinyilvánított ellenszenved okán? Okosabban picit....
Elhiszem, hogy keresed az alkalmat a beszólásra, ha fermiről van szó (hardcore ATI userként), de legalább próbáld elötte értelmezni hogy ki mit és miért írt.

Abu85 cikkéről:
Minden tiszteletem a széleskörű ismeretei miatt és hogy ezeket a fórumokban is közreadja, az egyszerű halandó userekkel is szóba áll, sok probléma megoldásában segít és információkat ad. RESPEKT!
De kezdem azt hinni, hogy az Őt ért kritikák nem teljesen alaptalanok abban a tekintetetben, hogy kiegyensúllyozatlan véleményeket alkot, mikor ATI és NVIDIA termékeket hasonlít össze. És ez a kiegyensúllyozatlanság valamilyen formában megjelenik a cikkeiben esetleg a tesztjeiben is.

Ha a mostani cikkét úgy olvastam volna el potenciális csúcsVGA vásárlóként, hogy elötte ne lett volna HD5870-em és nem tájékozódok, akárcsak a PH! fermis topikjait olvasgatva, akkor egyértelműen leteszek arról, hogy valaha is GTX470/480-at vegyek, és csakis ATI-s megoldásokat keresek.

Nagy a szavak hatalma, és nagy a felelősége azoknak, akik élni tudnak vele!

ATTENTION:
Ne nyúlj a fermihez, mert megégeted magad! Mindenki visszaolvasható!

[ Szerkesztve ]

(#928) fsb1000


fsb1000
nagyúr

A 4890 tpicban mutattak egy tesztet: [link]

GTX 480 Vs HD 5870 3DMark Vantage Showdown

Nagyon szemléletes!
De sajnos 3.09-nél akad a GTX480! A new calicoban.
Egyébként 5870-vel a Vantage nagyon szépen ment, "élőben" semmilyen akadást nem láttam (mérni azért lehetett...), és a papirforma szerint gyorsabb is egy picit.
Viszont játékok döntő többségében a GTX480 volt a gyorsabb a márc. 26 tesztek szerint.

Ezért nem értem Abu85-öt, aki a cikkében azt írja hogy a GF100 lapka nerm ér fel teljesitményben az AMD-hez.
Szerintem ezt meg kéne valahogy magyarázni...lehet csak félreétésről van szó!!!

(#929) rup1u5 válasza fsb1000 (#928) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Elég rendesen ki van már hegyezve a szemed erre a jelenségre. Úgy bámultam, hogy majd kifolyt a szemem de nem sikerült észrevennem 3:09-nél semmilyen akadást a 480-nál.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#930) tzsolesz válasza fsb1000 (#928) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

De sajnos 3.09-nél akad a GTX480! A new calicoban.

Éppen ezt mondtam egy oldallal ezelőtt. Ezzel vigyázni kell, mert nem G80.

A tesselációval kapcsolatban: Mint azt már tudjuk (HD2900XT óta), nem minden a nagy innováció, és az, hogy egy hardver milyen erős egy egy új fícsörben. A HD2900XT is sokszor gyorsabb volt a 8800GTX-től egy két dologban. Csak hogy a gond ott van, amikor a játékfejlesztők nem építik be, vagy csak nagyon kis mértékben használják egy-egy játékban ezeket a dolgokat.
Erős a gyanúm, hogy ez a tesszelálás is ilyen lesz. Van, szép meg minden, csak éppen nem ez a legfontosabb.
Emlékeim szerint, amikor tesszellált képeket mutogatott itt valaki a fórumon, sokan megjegyezték, hogy nem látnak különbséget a két kép között. Őszintén szólva én sem sokat láttam. Azok a júzerek ennek a topic-nak a lakói. Szóval nem kellene ezen a tesszelláláson ennyit lovagolni, ha nem érdekelt eddig senkit. Szerintem nem nagy durranás. :N

(#931) Abu85 válasza fsb1000 (#928) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Olvasd el az első oldalt. Ott meglátod, hogy a GF100 ellenfele a Hemlock, csak egyszerűen képtelen vele versenyezni. Mivel ez egy technikai cikk, így nem a terméket hasonlítjuk a termékhez, ezért nincsenek árak benne.
Lesz majd teszt is, ahol árkategóriához mérten termék a termék ellen verseny lesz.

(#927) fsb1000: Ha megnézed a neten a fórumokat és a szavazásokat, akkor a nagy többség számára csalódás a Fermi.
Én ennyit vártam. Ez nyilván nagyon kevés hat hónap késéssel, de nem tudok mit csinálni azzal, hogy az NV jobbak koncentrál a HPC és a prof. piacra. Majd talán a GF104. Az kisebb GPU lesz. Ami a GeForce GTX 470-480-at illeti. GeForce szinten nem jósolok nekik hosszú életet. Amint lesz GF104, jöhet a duplachipes kártya belőle. Gyorsabb és gazdaságosabb lehet a mostani GF100-ra épülő megoldásoknál. Nem mellesleg elfogadható mennyiségben lesz gyártható.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#932) rumkola válasza fsb1000 (#928) üzenetére


rumkola
veterán

Én már régóta nem olvasok nagyobb volumenü abu cikket, mert a technikai hablatyból semmit nem értek (és őszíntén szólva nem is érdekel ilyen szinten a dolog) a végszóját meg előre tudom sajnos. Fessel pl. összehasonlíthatatlan.
Nagyon vigyázni kell vele, mert én is simán beszoptam az nv leszarja a pc-s játékosokat, ez nem gamerkártya stb. szöveget. Aztán nesze, kijött, és hozza az agyonhype-olt amd kártyáinak szintjét úgy hogy nem játékosoknak készült, tesszellációban meg rájuk dupláz (emlékszem mikor állóképeken bizonygatták, hogy mekkor májerság a tesszelláció, rendesen ezzel kampányoltak egyesek a ati kártyák mellett, most meg hirtelen nem érdekes mert úgysem használják kategória lett lol). Ez a fermi egy folyamat első cucca, és simán elképzelhetőnek tartom hogy ugyan akkora ugrás lesz pár féléven belül, mint az R600-hoz képest a cypress...
az nem vitás, hogy a fermi drága és sokat fogyaszt, de messze nem olyan VÁLSÁGOS a helyzet, ahogy egyesek ezt itt bevízionálják és előadják
a legnagyobb röhej viszont, hogy adatlapra nézve ezek 90%-a AMD felhasználó, vagy hogy is mondjam, az egész olyan, mintha csak valami önigazoló hadjárat lenne

Itt látom most az utsó diplomatikus mondatot, gondolom az 5970 lesz az ellenfél. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#933) rumkola válasza tzsolesz (#930) üzenetére


rumkola
veterán

persze hogy nem voltak különbségek, mivel az akkor megjelent amd kártyák összefosták volna magukat a nagyobb mértékű használatától...
nézd meg a heavent hogy mit lehet csinálni vele

(#934) Laraxior válasza fsb1000 (#927) üzenetére


Laraxior
titán

Bármelyik VGAval hólyagosra sütheted a kezed, ha game után kikapod a gépből. Olyan mindegy hogy az Fermi vagy GTX280, vagy 4890... :K
tapasztalat :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#935) Abu85 válasza rumkola (#932) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem látod a problémát, vagy csak nem akarod látni. A GF100 egy sokkal nagyobb lapka, mint a Cypress, ráadásul az NV stratégiája a csúcskategóriás chip fejlesztése. Csak azért küzd a GF100 most a Cypressel, mert képtelen a vele egyenrangú Hemlock-ot verni. Mindezt több hónapos késéssel, és tömeggyártásra alkalmatlan állapotban.

Magyar kisker bruttóra számolt árak:
Radeon HD 5870: 100-105k
GeForce GTX 470: 150-155k
Radeon HD 5970: 165k

Most úgy őszintén szerinted mivel kell versenyre? Az NV MSRP árai beetetések voltak. Csak azért 499 dollár az MSRP, hogy az első teszteken a Radeon HD 5870 legyen az ellenfél. A kereskedelmi ár sokkal magasabb, és ez nem a kereskedők hibája, mert a vártnál drágábban veszik a gyártóktól terméket.

(#933) rumkola: És szerinted a Heaven, mint tesztprogram mennyire releváns. Kb. annyi jelentősége van, mint a Global Illumination demónak az R600 idején. Ott 10-szer gyorsabb volt a G80-nál a Radeon, de most nézd meg mit ért el ezzel az előnnyel. ;)
Mellesleg a a cikkben le van írva, hogy a tesszellációt a játékok, miért korlátozzák karakterre és effektekre. Ennek nem a sebesség az oka.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#936) rumkola válasza Abu85 (#935) üzenetére


rumkola
veterán

engem nem érdekel mekkora lapka meg mennyibe kerül, és senki ne próbálja rámerőltetni azt, hogy érdekeljen és ez alapján ítéljem és őszintén szólva nagyon unom hogy valaki szinte arra használja a topikot, hogy azok mellett kampányoljon és bizonygasson

[ Szerkesztve ]

(#937) Abu85 válasza rumkola (#936) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Senki sem várja el, hogy érdekeljen. Minket sem érdekel. A tesztes cikkben termék küzd a termék ellen, ár/teljesítmény/egyéb user számára fontos tulajdonságok alapján.
A mostani cikk viszont egy vizsgálat, ahol a háttérinformációk derülnek ki. Ha megnézed a végén azt írtuk, hogy tetszetős, és az ítéletet szokás szerint elmaradt. Majd fLeSs csinálja a tesztet és ítélkezik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#938) Daczy válasza Abu85 (#937) üzenetére


Daczy
aktív tag

Abu, azt elfelejtitek mindig, hogy a GF100 512 Cuda maggal tervezték, és 2GHz körüli Shader Órajellel... Ehelyett lett egy 480 Cuda magos, és alig 1,4 GHz-s megoldás. Ha nem lenne az a 300 W szabvány, akkor esetleg jöhetett volna a GTX 480 azokkal a felsőbb tulajdonságokkal, amivel akár ringbe szállhatott volna a Hemlock-kal, kb egy 10essel olcsóbban. :(

szerk.: nem erre a hsz-edre akartam reagálni, de olyan közel van 1máshoz az új és a válasz erre :P

[ Szerkesztve ]

(#939) rup1u5 válasza Daczy (#938) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Szerintem nem felejtették ők azt el.
Épp ezért van kihangsúlyozva, hogy ilyen formájában a GTX 480 csak az 5870 ellen elég.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#940) tzsolesz válasza rumkola (#933) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

nézd meg a heavent hogy mit lehet csinálni vele

Őszintén? Nem játszok a heaven-el, meg nekem nem is tetszik annyira. :N NV ezzel kampányol, másra meg nem jó. :(

(#941) Daczy válasza rup1u5 (#939) üzenetére


Daczy
aktív tag

:Igen, csak sokan GF100-at mondják bukásnak, ami ebben a formában még nem igaz, hiszen nem tudhatjuk, mit tud az eredeti elgondolás(szvsz esélyes lesz HD 5970 ellen :P ) A GTX 480 valóban kicsit összecsapott, és nem túl szerencsés megoldás, dehát a kényszer szüli az eszközt...

(#942) deicide válasza rumkola (#936) üzenetére


deicide
veterán

Én nvidiás vagyok egy ideje, de még én is azt mondom, hogy ez egy szar, pedig becserélhetném a GTX295ömet, de nem látom értelmét...nem elég gyors, sokat fogyaszt, azt hogy drága, nem írom, mert engem nem érint, de ettől még az. Azt meg végképp nem értem, miért kell szegény Abu-t támadni, hogy a 480 ellenfele az 5970 és nem az 5870. De rendben, akkor csak azt nézzük, hogy olcsóbban lehet venni egy gyorsabb kártyát, ha nem elfogult a vevő, szerinted melyiket veszi meg?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#943) rup1u5 válasza Daczy (#941) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Egy újabb revízió kisebb csíkszélességen, magasabb órajelen, kisebb fogyasztással és 512sp-vel már igen csak az a bibi, hogy mire ez kijönne addigra lesz HD68x0.

Egy kisebb chipből két darab, 2*256sp-vel valóban ésszerűbb megoldásnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#944) Abu85 válasza Daczy (#938) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt kétlem, hogy egy tízessel olcsóbb lett volna. Ha már van teljesítmény, akkor lehet árazni.
A többivel egyetértek. Nyilván ha minden a terv szerint alakult volna, akkor most nem lenne semmi baj. A GF100 kb. Hemlock szint lenne a játékokban is.
Igazából a 300 wattos limit csak azért jelent most akadályt, mert gyártás szempontjából semmi sem alakult a tervek szerint. Ezekért a jelenségekért dobta el az AMD a nagyméretű lapka koncepcióját. Az NV-nek persze nem ilyen egyszerű a dolga. Nekik a HPC és a professzionális piac miatt kell ez a stratégia. Az AMD sokkal könnyebb helyzetben van, mert kvázi egy piacra koncentrál, és folyamatosan célirányos fejlesztéseket hajthat végre.
Jól gondolkodik az NV a piacokról. Ők nem tehetik meg azt amit az AMD, így a helyzetük bonyolultabb a fejlesztések szempontjából. Ezért szerepel a stratégiában a gaming piac részleges és később teljes lezárása a saját rendszerekkel (CUDA, PhysX, 3D VISION Surround). Ez a koncepció számukra az egyetlen járható út.

rup1u5: Én is így gondolom. A GF104 ideális esetben (márpedig, most már van tapasztalat, így számolhatunk a termékkel) nyáron jön. Ebből gyorsan lehet két GPU-s kártyát csinálni. Nem mondom, hogy megveri a HD 5970-et, de tömeges szinten gyártható alternatíva, és ez fontos szempont lenne.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#945) Daczy válasza Abu85 (#944) üzenetére


Daczy
aktív tag

Igaz, nV-t ismerve, inkább jóval drágább lett volna :K (lesz ;] )

[ Szerkesztve ]

(#946) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Erre a hétre ígérték valakik, hogy meglesz a GTX-ük potom pénzért. Hol vannak a tisztelt tulajok? :F
Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

(#947) Abu85 válasza tzsolesz (#946) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nyugat-Európa országonként alig kapott pár kártyát. A gyártók ezen a héten az USA-val törődnek. Jövőhéten várható országonként 100-200 darab.
A köcsög OEM-ek, megint elviszik a legyártott holmik 70%-át. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#948) RI/OS


RI/OS
őstag

Egyébként, amik kint vannak árak palitra meg gainwardra, azok előzetes árak, én nem lovalnám bele magam.

Felhívtam a nagykert, és pontosat csak akkor tudnak mondani, ha már náluk van.

Nem tartom túl valószinünek, hogy egyik gyártótól 95+fáért, a másiktól meg 115+fáért árulják a ugyanazt a ref kártyát....(palit/gainward vs gigabyte)

[ Szerkesztve ]

(#949) ADAM1337 válasza RI/OS (#948) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Főleg hogy az előzetes árakban a giga volt a legdrágább holott az egyik legolcsóbbak a gigák szoktak lenni. :U

(#950) DigitXT válasza tzsolesz (#940) üzenetére


DigitXT
félisten

Az az igazság, hogy anno a HD5 széria és úgy általában a DX11 mellett kampányoltak ezzel a techdemóval...:) Az volt a mondás, hogy gyorsan-gyorsan HD5-ös VGA-t kell venni, mert hű, meg há. Jön ám a DiRT2! Erre semmi. Na majd jön az AvP! Erre szintén semmi. (Talán a gázmaszkos stalker volt az egyetlen meggyőző kép, persze a gyakorlatban nem tudom, mi maradt belőle.)

Most valahol ott tartunk, hogy főleg a mai HD5 tulajok legyintenek nagyokat a tesszellációra, mert bár a Fermi jóval erősebb benne, de ugye úgysem használják a játékok. Rendben: ez van. De akkor kérdem én: nem lehettek ők anno egy picit megvezetve?:) A kérdés költői.:R

(Nem beszélve a történet azon feléről, hogy anno az is meg lett mondva, hogy azért nem érdemes a Fermire várni, mert csak emulálni fogja a tesszellálást, így baromi lassú lesz benne, tehát biztosan nem lesz hű, meg há.:DDD Szerintem a végeredmény láttán erősen elgondolkoztató, mennyire érdemes a korai találgatások alapján vásárlói döntéseket hozni, vagy ilyenekben tanácsot adni...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.