Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) fsb1000 válasza Sárpac (#743) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Lehet, de azt is figyelembe kell venni, hogy egy pl. kisebb ati kari mellé vett nv is képes az nv legerősebb kártyáját földbe döngölni akkor mi lesz ezekkel a kártyákkal"

Esetleg tudnád nevesíteni azt a kisebb ATI karit, ami egy NV társkátyával földbe döngöli a legerősebb NV VGA-t, azaz a GTX480-at?
Vagy ez most megint egy lózung volt?

Pl. 5770 + GTS250 szerinted melyik játékban erősebb egy GTX480-nál?
Tudsz mondani egy példát?
Vajon em kéne a realitások talájan megmaradni?

[ Szerkesztve ]

(#752) #97544192 válasza Sárpac (#743) üzenetére


#97544192
törölt tag

ezt nekem is magyarázd el légyszi. :D

(#753) fsb1000 válasza G4NXST4 (#749) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem zavar ki jár jobban. 10-30 eFt-s nagyságrendről beszélünk.

Ha szerencsém van én már a jövő héttől használom, Te meg nem, mert fél évet vársz jobbra olcsóbbra. Eddig is vártál....
Mire megveszed én már az eladásán gondolkodom, és lehet Tőlem fogod megvenni az akkori nettó ár alatt 2,5 év garival.

6 hónap az 180 nap. Max napi 200 Ft-ért használtam a GTX470-et.
Egy kóla kerül ennyibe a sarki bűfében. Nekem megéri.
Van aki ennél többet elcigizik, vagy elsörözik naponta. Egy buszjegy többe kerül!!!!

Probáld meg ilyen szempontból is értékelni az első vásárlók helyzetét. Napi 200Ft.

(#754) keIdor válasza fsb1000 (#753) üzenetére


keIdor
titán

Van néhány ismerősöm, akik minden hétvégén elbuliznak 10.000-15.000Ft-ot mikor mennyit és sírnak, hogy nincs pénzük semmire... nem értik, hogy hogyan van saját kocsim meg ilyen gépem... Nekem egy buli meg nem ér meg többet 1.500Ft-nál, szerintem érthető... (kivétel az ilyen Octoberfest féle külföldi bulik évente egyszer) cigit meg elvből sem szívnék, abból is simán elmegy havi 20.000Ft kb. (650x30)
Úgyhogy igen, ha így nézzük simán jó.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#755) TothMG


TothMG
aktív tag

Lehet nem vagyok képben, de jelenleg vagy a jövőben hivatalosan megy ATI mellett az Nvidia PhysX-ben?

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#756) danati válasza TothMG (#755) üzenetére


danati
senior tag

Jelenleg nem hivatalosan megy és szerintem a jövőben sem fog.

(#757) Robi BALBOA válasza Nippon (#726) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

"Alig várom, hogy lecseréljem az 5850-est, hatalmas csalódás számomra ez a kártya..." -Ezt azért kifejthetnéd bővebben! :U

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#758) Sárpac válasza Robi BALBOA (#757) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én is ezt tettem rögtön küldtem vissza garba mikor kiderült hogy sz@r a kártya, de ettől még nem írom le.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#759) G4NXST4 válasza fsb1000 (#753) üzenetére


G4NXST4
tag

"Ha szerencsém van én már a jövő héttől használom, Te meg nem, mert fél évet vársz jobbra olcsóbbra. Eddig is vártál...."
Hát nekem egy 470 elég nagy visszalépés lenne max Physx-re Maffia 2-höz, de az meg nagy luxus, úgyhogy ezt az NV szériát kikerülöm nagy ívben. Max a következő NV szériát fogom megvenni, ha megveri az ATi 6xxx-szériáját de az még a jövő.
Habár a GF104 lapkára épülő karik még lehetnek Physx-re tökéletesek.

[ Szerkesztve ]

nagyonromlik

(#760) gbors válasza fsb1000 (#753) üzenetére


gbors
nagyúr

Probáld meg ilyen szempontból is értékelni az első vásárlók helyzetét. Napi 200Ft.

Na, örülök, hogy nem csak én gondolkodom így :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#761) Laraxior válasza Robi BALBOA (#757) üzenetére


Laraxior
titán

minek? szar az ati :DDD ezért van nekem kettő belőle ;]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#762) DigitXT válasza G4NXST4 (#759) üzenetére


DigitXT
félisten

Hihetetlen alak vagy: leállsz itt fsb1000-rel vitázni arról, hogy megéri-e GTX470-et vennie, meg hogy mennyibe kerül, stb., miközben neked HD5970-ed van.:F Na azt mennyiért is vetted? 150K-ért?:U Akkor miről beszélünk? Ha már egy valag pénzt elszórtál a legerősebb VGA-ra, akkor logikus, hogy nem érdekel egy annál gyengébb széria: már csak azt nem értem, hogy akkor mit keresel a topikban.:R

(#763) Lauda válasza Sárpac (#730) üzenetére


Lauda
félisten

Miert lenne kamu? Nezd meg a bazarosok mennyiert hirdetik a kartyakat, de mastol is kaptam mar 120k-s arat. ;]

(#764) fsb1000 válasza G4NXST4 (#759) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"úgyhogy ezt az NV szériát kikerülöm nagy ívben."

Akkor miért is irogatsz a GTX470/480 "szak"topikjába?
Miértnem a saját kártyád "szak"topikjába irod le ezeket?

Szerintem ez tarabontos lélektan.

(#765) Sárpac válasza Lauda (#763) üzenetére


Sárpac
nagyúr

530-570Euro között mozog kint én ebből arra következtetek, hogy ha 270x beszorzom sehogyan sem jön ki a 120K! Amúgy meg az összes nagyker listájában felkiáltójeles a vga ára, tehát semmi sem biztos!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#766) fsb1000 válasza Sárpac (#765) üzenetére


fsb1000
nagyúr

....akkor most melyik kisebb ATI kártya gyorsabb a GTX480-ná,l ha physX-es NV kártyával társítjuk?

Én még mindig várom a választ!

(#767) TTomax válasza fsb1000 (#766) üzenetére


TTomax
nagyúr

Höhö.... jól bírod türelemmel.... gyűlnek itt szépen az NV-s arcok... Jó kis topic lesz ez... én is jönni fogok a GTX280-am elkelt, várom a 480-at... addig egy GTS250-el vegetálok...jó lesz majd fizikszre...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#768) danati válasza fsb1000 (#766) üzenetére


danati
senior tag

A válasz az hogy nincs olyan. :)

(#769) Robi BALBOA válasza Sárpac (#758) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Szerintem ő a teljesítményére értette, hogy kivés(neki), az hogy meghibásodik az benne van a pakliban ezért nem érdemes leírni egy egész termék palttát(ahogy te sem tetted, kicseréltetted és azéta minden rendben van gondolom). ;)

(#761)Laraxior: Engem nem az lepett meg, hogy eladta, hanem az, hogy azért adta el mert csalódott benne és azért adta el, pont a legjobb ár/teljesítmény aránnyal rendelkező kariban! :U
Ja ezek az Ati karik annyira szarok, hogy szerintem idővel ha lesz zsém és olcsóbbak lesznek akkor veszek mégegy 5870-es karit. ;]

(#759)G4NXST4: Szerintem PhysX-re a GF104 "enyhén" erős lesz, a specifikációkból kiindulva ez egy GTX28x erősségű kari lesz. Egy GF108 már ígéretesebbnek tűnik ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#770) keIdor válasza Sárpac (#758) üzenetére


keIdor
titán

Vapor-ból nagyon sok deglik meg, én inkább ref.-re pályázom azokkal sose volt még gondom... (4870, 4890)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#771) Abu85 válasza gbors (#729) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt látom, hogy az AMD-nek jobb volt régebben is a tranzisztorsűrűsége, de az a 3 milliárd tranyó 530 mm^2-en egyszerűen pocsék mérnöki teljesítmény lenne. A GPU-Z is 3200-at ír ... mondjuk ez annyira nem mérvadó, de a gyártók is ezt mondják. Az NV-t meg hiába kérdezi mindenki nincs válasz, illetve annyi, hogy több mint 3 milliárd. Nos a 3,2 is több.
Jelenleg ezért állok én is a 3,2 mellett.

(#716) fsb1000: A GF100-ban 1792 kB cache van, míg a Cypressben 1152 kB. Plusz mindkét lapkán van még texture cache. Egyébiránt a több cache a GF100-nak lenne kedvező, hiszen több helyen lehetnek a tranzisztorsűrűséget növelni.

(#772) Sárpac: Az lehet, sőt biztos is. A problémám csupán annyi, hogy a 3 milliárd tranyószám melletti sűrűség irtózatosan gyenge ... Cypress viszonylatban persze. Még a 3,2 milliárd melletti is gáz, de az még belefér.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#772) Sárpac válasza Abu85 (#771) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Lehet a magas hő leadás miatt vették ritkábbra a tranyó számot.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#773) gbors válasza Abu85 (#771) üzenetére


gbors
nagyúr

a Cypress tranzisztor-sűrűségét a megjelenésekor kisebb csodaként élte meg a szaksajtó, ezen a sűrűségen az 530mm2 3400M tranzisztort jelentene. ehhez képest a 3200M szerintem egyáltalán nem gáz, és még a 3000M sem tragédia - bár ezzel nem jutottunk közelebb a pontos számhoz :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#774) Lauda válasza Sárpac (#765) üzenetére


Lauda
félisten

En nem a kinti arakrol beszelek, hanem az itthonirol. Nezz korul az aproban mennyiert mennek a kartyak. 120 korul mennek a gainwardok, 125-ert biztosan van gigabyte es 150k-ert tudnek hozatni evga-t. :)

(#775) Abu85 válasza gbors (#773) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát nem ... pedig jó lenne tudni a pontosabb számot. Lehet megkérdezem a TSMC-s gyereket, ő biztos tudja. Remélem megered a nyelve. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#776) G4NXST4 válasza Robi BALBOA (#769) üzenetére


G4NXST4
tag

Hát ha nem is a legerősebb, de azért a GF104 közül a közepes, vagy a leggyöngébb, vagy! a GF108 közül a legerősebb lesz PhysX-re a legalkalmasabbak. Remélem Maffia 2-re valamelyik kint lesz, mert akkor fog eldőlni a kérdés, hogy melyiket is válasszam.

[ Szerkesztve ]

nagyonromlik

(#777) G4NXST4 válasza G4NXST4 (#776) üzenetére


G4NXST4
tag

vagyis inkább az fogja eldönteni

nagyonromlik

(#778) Robi BALBOA válasza G4NXST4 (#776) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Hát az árukra kíváncsi leszek, de szerintem egy darabig biztos relatíve drágák lesznek, de ha le viszik a GT220/240 árát még, akkor inkább ebben a két megoldásban érdemes gondolkodni ha PhysX társ kariról van szó.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#779) TothMG válasza danati (#756) üzenetére


TothMG
aktív tag

Hát ez az, most több mint egy 480-as áráért veszel egy 5870-et + egy 250GTS-t, és még így is lassabb mint a 480 és most is csak töréssel később meg lehet azzal sem tudod majd együtt használni.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#780) ittakary válasza TothMG (#779) üzenetére


ittakary
nagyúr

"később meg lehet azzal sem tudod majd együtt használni"

ezt hogy érted? gondolod véglegesen betömik ezt a kiskaput?

[ Szerkesztve ]

(#781) Sárpac válasza ittakary (#780) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A kis gt220as árán nem sokat fogsz bukni(nagyobb nem kell fizikára), de ha veszel egy gtx480at 150kért és 3hónap múlva jön egy rev 2. könnyen eladni sem tudod majd a bukóról nem is beszélve.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#782) TothMG válasza Sárpac (#781) üzenetére


TothMG
aktív tag

És ha vettél az elején egy 5870-est, akkor már azon is buktál, mert estek az árak és az év második felében jön a 6000-es széria...

A grafikus kártya nem befektetés, hanem élvezeti cikk.

Amúgy meg a jelenlegi áraknál 5870+gt220=GTX480 és a 480 a gyorsabb és Physx-nél már nem valószínű hogy többet fogyaszt mint a másik két kártya együtt.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#783) TothMG válasza ittakary (#780) üzenetére


TothMG
aktív tag

Szerintem, az hogy hivatalosan nem engedélyezett és jelenleg is csak módosított driverrel tudod használni előre jelzi a szándékot. Szerintem nagyon fontos szempont jelenleg ez az NV-nál. Én 1-2 hónapot adok neki, úgy is most készítik a fermis drivereket és úgy is bele kell nyúlni rendesen.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#784) Sárpac válasza TothMG (#782) üzenetére


Sárpac
nagyúr

90K+10K=100K mutass gtx480at ennyiért!
Szerintem 140K alatt hiú ámbránd de ne így legyen!!:)
Szeptemberig tartani fogja az árát max ahogy olvastam a hd5850 árát viszik le az eredeti 290dolláros árra.
gt220 fizikával max 20-25watt idle 4-5watt na jó csak +100Wattal eszik többet a fermi nem 130-al.:)

Itt tájékozódhatsz mi mennyit eszik játék alatt mérve is!
[link]

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#785) tzsolesz válasza Lauda (#774) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mennek a kártyák? Hol vannak a boldog tulajdonosok? Jó lenne már ha PH!-ás kézen is lenne egy pár belőle.

(#786) TTomax válasza Sárpac (#784) üzenetére


TTomax
nagyúr

És gányolhatod hozzá a drivereket,ami vagy jó vagy nem... mert hogy hivatalos support az nincs...és ez a legnagyobb baj....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#787) G4NXST4 válasza Sárpac (#784) üzenetére


G4NXST4
tag

hagyd úgyse érti meg soha az életbe, hogy miről beszélünk
Egyébként is ha nem fog menni az ATi+NV PhysX a kis Fermikkel, akkor se baj. Mert csak egyetlen értelmes játék fog rá kijönni a Maffia 2.

[ Szerkesztve ]

nagyonromlik

(#788) Sárpac válasza TTomax (#786) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Egyetlen driverrel biztos, hogy megy a többi pedig igazából lényegtelen.:)
tzsolesz: EU-ban már van egy boldog tulaj!!:DDD

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#789) Abu85 válasza TTomax (#786) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nem olyan nagy baj szerintem. A piac érdeke a zárt technológiák halála, jelenleg jó úton haladunk efelé. Gondolom az NV még lát némi lehetőséget a CUDA elterjedéséhez, ezért kötik még az ebet a karóhoz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#790) Def26 válasza Sárpac (#784) üzenetére


Def26
félisten

Te miért próbálod állandóan azt bizonygatni, hogy nem éri meg a Fermi? :U Meg a fogyasztásán lovagolni? Szerinted kit fog ez meg ebben a topikban?

Komolyan mondom sokszor nem értelek titeket... már az embernek olvasni sincs kedve, mert állandóan ilyen szarságokba fut bele. Amúgy nincs harag, de nem unod még (többiek is)? És ezt a legnagyobb jóindulattal kérdezem. :B

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#791) Lauda válasza tzsolesz (#785) üzenetére


Lauda
félisten

Itthon jovo hetre varhatoak csak. :)

(#792) G4NXST4 válasza Abu85 (#789) üzenetére


G4NXST4
tag

"A piac érdeke a zárt technológiák halála, jelenleg jó úton haladunk efelé."
Itt a lényeg :DD

nagyonromlik

(#793) G4NXST4 válasza Lauda (#791) üzenetére


G4NXST4
tag

Vagy a jövő hónapra ha még nem rendelted elő, a múlt vagy ezen a héten ;)

[ Szerkesztve ]

nagyonromlik

(#794) Robi BALBOA válasza TothMG (#782) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

"És ha vettél az elején egy 5870-est, akkor már azon is buktál" -Én 80k-ért vettem tavaly októberben egy ASUS ref 5870-et, na szerinted azóta mennyi bukó van rajta, megmondjam semmi, egy sima 5850 is már 70k felett van egy 5850 Toxic pedig 80-82k!

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#795) fsb1000 válasza G4NXST4 (#787) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"hagyd úgyse érti meg soha az életbe, hogy miről beszélünk"

És miért itt beszélítek?
Miért nem egy erre rendszeresített ATI topicban?

Tényleg érdekelne mi ennek az oka.

(#796) TothMG válasza Robi BALBOA (#794) üzenetére


TothMG
aktív tag

1-2 hónapon belül a fermit is lehet kapni 100 alatt az tuti.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#797) fsb1000 válasza Abu85 (#789) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"A piac érdeke a zárt technológiák halála, jelenleg jó úton haladunk efelé."

Ja... az Ati tulajok veszik a GT220-akat.

(#798) Abu85 válasza Robi BALBOA (#794) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Na kb. ez az ami nevetséges, ha most eladnám apróban a HD 5850-em keresnék rajta egy 10-est. Ez jól mutatja mennyire nincs verseny. :O

fsb1000: Arra a pár emberre gondolsz? Sokat fognak segíteni ... hiszen még hivatalos támogatásuk sincs. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#799) TothMG


TothMG
aktív tag

Mostmár én is átmegyek az ati topikba és leírom, hogy milyen rossz az 5870 és rosszul döntött aki azt vett vagy venni akar, lesz nagy felzúdulás.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#800) fsb1000 válasza tzsolesz (#785) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Jó lenne már ha PH!-ás kézen is lenne egy pár belőle."

Ha lesz, akkor nyitunk egy másik topicot, ahol a tulajdonosok, a jövőbeli tulajdonosok és az érdeklődők beszélgetnek és infókat cserélnek majd a GTX470/480-ról.
Mintahogy minden VGA családról elnevezett topikban lenni szokott.

Csak remélni tudom, hogy a tisztelt ATI tulajok nem jönnek majd azt is szétcseszni.
trabant lélektan....
Egyetlen ATI-s "szak"topikot sem kurtak (OFFOLTAK) szét NVIDAI tulajok.
Ennek kell hogy oka legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.