Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Abu85 válasza pszichiater (#1893) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a játék egy hulladék motort használ, abban az értelemben, hogy a beállításokat az őskori módon értelmezi, azaz az akkori DX szabványban nem szereplő eljárás Vendor ID és Card ID alapján aktiválható. Erősen valószínűsíthető, hogy egész hiba oka, egy olyan effekt lehet, amire a driver tartalmaz profilt, de a játék nem aktiválja a Fermin. Egyértelműen programozói hanyagság, amiről az NV nem tehet, nem láthatta előre.
Az AMD sem jobb, azok is kiesnek a Vendor ID-n, így ott speciel nincs PCF. Ugyanazt lehet elmondani, programozói hanyagság. Kár lenne ezért eldobni a kártyát, mert a Radeonon is gondokba esel mondjuk egy GeForce 8-9-hez képest.

Tudom, hogy ezeket nehéz megemészteni, de ez a motor hiányossága, amit vagy tud (valamilyen szinten) javítani az NV, vagy nem.

Mellékesen megjegyzem, hogy a DX10-et sokan szidják, de ez a hiba az élő példa rá, hogy a kőbe vésett specifikáció nem is olyan baromság. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1902) pszichiater válasza Abu85 (#1901) üzenetére


pszichiater
senior tag

Szép, derék elemzés. Egyet azért még mindíg nem értek.Másik pályán hibátlan..Az mitől?

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#1903) Adiking válasza Abu85 (#1885) üzenetére


Adiking
tag

Na, ennek örülök! :C :R
Én már komolyan azt hittem, hogy nem lesz teszt. :O

És legalább ASUS példányt kaptatok tesztelésre? Annál ugyebár ott a Voltage Tweak! ;]

(#1904) 9950es


9950es
aktív tag

Igaza van mindkét félnek egy fokig, nem lehet ráfogni az új GTX-ekre hogy ezek lennének korunk 8800-ai, ultrái. Úgyis lesz GF104 topic is majd ott várhatóan kevesebb pofátlankodás lesz mert ütni fog a kártya : )) .

120 fps or GTFO :D

(#1905) Sárpac válasza rumkola (#1899) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szeretném 80k körül megúszni...:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1906) KissP


KissP
tag

Az elejétől fogva követem a topikot és valóban kevés az igazi, érdemleges, informatív hozzászólás. :)
Azthiszem ez így van "rendjén". :)
Azok akik ide jönnek és szidják a fermit, nagyon egyszerű okból vannak itt.
Izgatja a fantáziájukat az új geforce. Kiét nem? :)
Aki bizonygatni szeretné, hogy miért nem váltott vagy vált valamiről fermire, vagy miért nem szereti a physx-et, az egyszerűen belső vitában van önmagával, hogy tényleg így van-e. Saját magukat szeretnék meggyőzni arról, hogy jól döntöttek és talán a világot is. :) Egyértelmű bizonytalanság.
Aki biztos a dolgában és világosan meghatározott okból Ati-t vesz az soha nem fog idejönni Fermit szidni.
Persze ez fordítva is ugyan így igaz.

p

(#1907) 9950es válasza KissP (#1906) üzenetére


9950es
aktív tag

Én mindenkinek szurkolok , de csak azért mert még nincs porondon a zintel : )))

120 fps or GTFO :D

(#1908) Lauda válasza KissP (#1906) üzenetére


Lauda
félisten

Az elejétől fogva követem a topikot és valóban kevés az igazi, érdemleges, informatív hozzászólás.

A problema epp az, hogy csak azoknak kellene lenni a topikban. En orakat toltok azzal, hogy masokat informalhassak eredmenyekrol, paran meg szetb*sszak, flamelik az egesz topikot, nagyon korrekt.

Mindjart felnyomom a warheadot, had izzadjanak a szornyek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1909) megint én


megint én
őstag

Én azt nem értem, ha esetleg nem is waret élteted, csak felmerül a gyanú, hogy nem eredeti ez, meg az, akkor már 2-3 modi rádír, és esetleg törli is a felhasználót. Ha meg te vagy a 200adik aki grillsütőnek, meg egyéb faxságnak titulálja a fermit, vagy örjöngős hitlert linkelsz, akkor az miért nincs törölve, moderálva???

Ja meg "szakmai topic"
Az alábbiak nem szakmaiak, De mindegyiket min 10x láttam ilyen-olyan fermis topicban.
-Villanyszolgáltató kupon/támogatás
-Radiátor
-Grillsütő
-Hajszárító
-Hitler örjöng videó
Stb, Stb...

Ja és még annyit a sok agyhalottnak, hogy szurkolj csak az NV ellen, csak akkor majd törődj bele, hogy drágább lesz az ATI is....

[ Szerkesztve ]

(#1910) zolisx4 válasza megint én (#1909) üzenetére


zolisx4
őstag

Tele van szemetelve az egész topik aki figyeli ezt az oldalt mert valamilyen okból kártyát cserél annak ezt kell olvasni, nekem garanciáztatni van az egyik 4890 es kártyám választhatok az 5850 és a 470 között minimális ráfizetéssel ,AZ 5850 est ismerem az eredményeit ,
De a Tom Clancy's H.A.W.X. teszre nagyon kiváncsi lennék hogy megy a 470 es en ha megoldható lenne meg köszönném :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1911) Def26


Def26
félisten

MIS GTX 470 -et tudnák ma szerezni, szerintetek mennyire jó márka ez geforce -okban? 95k lenne.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1912) Dark KillerX válasza Def26 (#1911) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Gondolom MSI-t akartál írni ;] ,az jó márka nyugodtan veheted. :K

(#1913) megint én válasza Dark KillerX (#1912) üzenetére


megint én
őstag

Ja, MSI az jó, de uram atyám mennyire csúnya lett rajta az a matrica... Olyan 5éves gyereknek tetszhet... Nekem a Giga tetszk, de a zotac meg a többi sem rossz... Hehet, hogy ezért az MSI a legolcsóbb xDDD

(#1914) gbors


gbors
nagyúr

Lenne egy konstruktív javaslatom, illetve kettő:
- Radeon-szimpatizánsok szünetelteti a Fermi ellenes propagandát (incl. az ár/teljesítmény kérdéseket)
- A topic eredeti témájában érdekeltek szüneteltetik a fentivel kapcsolatos panaszokat

Mit szóltok? Aki egyetért, az NE válaszoljon erre a hsz-re ;)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1915) Def26 válasza megint én (#1913) üzenetére


Def26
félisten

Nekem az ASUS tetszik de nincs sehol sem. MSI termékem meg nem nagyon volt, nem tudom hova tenni a gyártók között. De ha azt mondjátok, hogy jó akkor ma megveszem. Végülis 60k -t kell rádobnom az Asus gtx260 -amra.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1916) Dashes


Dashes
őstag

EVGA GTX 480 SC Quad SLi Heaven
Vantage (Shamino és k|ngp|n)

[ Szerkesztve ]

(#1917) keIdor válasza Dashes (#1916) üzenetére


keIdor
titán

Nem gyenge. Bár egy Extreme Vantage beállításra jobban kíváncsi lettem volna, mert én csak azt szoktam megnézni. (lehet hiba, nem tudom)
Azért étvágya van. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1918) Alpachino válasza gbors (#1914) üzenetére


Alpachino
veterán

Csak az a gond ezzel, hogy az ATI fanok nem tudják kiállni, késztetést éteznek, ha a FERMI szó elhangzik. Nem beszélve az önigazolást kereső ATI tulajokról,..... vagy a kiskorukban a szeretet megvonásával büntetett egyénekről :D

Hogy mást ne említsek... :)

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#1919) tome.jr


tome.jr
addikt

Hogy legeyen egy kis ON ism, megosztanám személyes tapasztalataimat az MSI GTX 470-ről.

A legelső driver telepítés után kifagyott a rendszer, újra kellett indítani. Újraindítás után pedig ez a kép fogadott:

[link]

Ezt követően nem volt semmi hasonló probléma. Viszont miután betettem a második kártyát is az alaplapba, ugyanezt játszotta el. Kifagyás után egy kis mátrix.

A kártya idle hangtalan, kevesebb hangja van mint a GTX 280-nak, vagy az 5770 Vapor-X-nek. A 100 %-os ventifordulatnál viszont lényegesen hangosabb mindkettőnél. Idle hőmérsékletre nem tudok pontos adatot mert egyszer 49 fokot mutat a rendszer egyszer meg 59 fokot.

Idle fogyasztása egy 3800 Mhz-en járatott Core i7 rendszerrel + nf200 chippel 177 watt, terhelés alatt 359 watt.

Ugyanez SLI-ben idle 218 watt, terhelés alatt 558 watt.

Tuningot elég jól bírja, de azért kell egy kicsit feszelni hozzá.

Gyári/OC órajelek:

GPU - 608/700
Memory - 837/950
Shader - 1215/1400

Ezek mellett az órajelek stabilnak tűnnek 24/7 használatra, viszont olyat többször csinált játékok alatt, hogy az emelt órajelekről egyszer csak visszaváltott 2D órajelre és leesett az fps. Ezt csak a rendszer újrainídtásával lehetett orvosolni. Attól sem gyógyult meg ha visszatettem a gyári órajelekre.

Pár eredmény 1 db GTX 470-nel:

Crysis 1920x1200 high NoAA ref. órajel

Crysis 1920x1200 high NoAA OC

Far Cry 2 1920x1200 ultra high NoAA ref. órajel

Far Cry 2 1920x1200 ultra high NoAA OC

[ Szerkesztve ]

(#1920) Abu85 válasza pszichiater (#1902) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert az egyik pályán van a problémás effekt, míg a másikon nincs.

(#1903) Adiking: Nem volt kérdés, hogy lesz teszt. Csak nehéz ilyen kártyákat szerezni. :)

Azt pontosan nem tudom, hogy mi a márkájuk, ugyanaz mindegyik termék, szóval lényegtelen. A tuning az sosem kapott olyan nagy jelentőséget nálunk mert szerencsefüggő. Az értékelésnél ez annyira nem számít.

(#1919) tome.jr: Ez a fagyás ilyen képpel nem normális. Erősen valószínű, hogy a kártya hibás. Érdemes lenne egy garit intézni. Az órajel visszaléptetése tuningnál normális.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1921) rumkola válasza tome.jr (#1919) üzenetére


rumkola
veterán

"emelt órajelekről egyszer csak visszaváltott 2D órajelre és leesett az fps"
ezt akkor csinálja ha túl van húzva... hw védelem bekapcsol

(#1922) paprika


paprika
aktív tag

Jéézus isten mennyi szerencsétlen ember van ebbe a Topic-ba !! Nyomják itt a maszlagot szar fermi meleg fermi.!! Nem érdemes bejönni mert mást nem olvasok mint ugatást. :W :W Nagy 5850 fanok :R :R

(#1923) Def26 válasza tome.jr (#1919) üzenetére


Def26
félisten

Vazzeg ma vennék én is MSI -t. :DDD Vegyem vagy ne vegyem? Ha belegondolok annyira nem tetszik az a kép amit linkeltél, meg az sem, hogy visszavált néha 2d órajelre. Ez MSI specifikus dolog lehet? :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1924) tome.jr válasza Def26 (#1923) üzenetére


tome.jr
addikt

Szerintem nyugodtan megveheted. Nem olyan kaliberű a hiba ami miatt aggóodi kellene. A 2d-re visszaváltás biztos hogy a tuningtól van. A matrix-os kép meg lehet hogy az én példányom sajátossága. Egyébként meg az első telepítésnél én nem lepődök meg semmin. Szerintem ez belefér.

(#1925) Abu85 válasza Def26 (#1923) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A kép amit linkelt, az nem normális jelenség. Nem globális a probléma, hanem csak egy hibás darab. Rossz terméket kifoghat bárki, de erre van a garancia. Jelenleg a piacra kerülő termékek minimális tesztelésen esnek át, nyilván ezen a szűrőn átkerülhetnek a gyárilag hibás példányok is.
A tuning az általános. Ha úgy érzi a rendszer, hogy az órajelek problémásak, akkor beáll a default paraméterezés. Ezt nem lehet felróni a gyártónak, mert a tuningra eleve nincs garancia.

tome.jr: Szoftveres gondból eredő fagyás belefér, de ilyen csontra beállt kép nem. Ez messze nem néz ki szoftveres jelenségnek. Főleg nem úgy, hogy ilyenre még nem panaszkodtak. Valami egyedi hardveres probléma lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1926) Rusher válasza tome.jr (#1924) üzenetére


Rusher
őstag

Nekem anno a GTX285 volt ugyanilyen sztem gyorsan vidd vissza, mert az a kártya hibás. Nálam is ment utána mintha megjavult volna, de néha meg ez fogadott és amikor visszavittem a boltba a szervizes berakta egy gépbe, hogy megnézze és már csak pirosan világított el sem indult. Ja és az ráadásul XFX volt. :)

(#1927) fsb1000 válasza tome.jr (#1919) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Véletlenül nem volt fenn elötte valmi rivatuner vagy más oc progi, ami boot után elindult és megpróbált valamit állítani a kártyán?
Persze a fermit nem ismerte.

Ehhez hasonló csikos képet kaptam, mikor XP alatt a rivanal a "reload display" driverre kattintottam.
Most a legszélső gomb...
Azonnal kilöttem a gépet, azóta csak az afterburner 1.6.0 beta2 vagy késöbbit használom.

Ettől még lehet hardverhiibád.
De ha jól értem mindkettő VGA-nal csinálta, ha kiveszed az elsőt és csak a #2 is csinálja telepítés után, akkor azért csökken a hardverhiba valószinüsége

[ Szerkesztve ]

(#1928) megint én válasza tome.jr (#1924) üzenetére


megint én
őstag

És nem csinálsz, a DVD-n lévő driver, és a legfrissebb letölthető driver közti külömbség testet?

(#1929) sutyi^ válasza Rusher (#1926) üzenetére


sutyi^
senior tag

Csíkos, pepitás, skót kockás, stb képnél nem kell gondolkodni hogy szar-e a kártya, mert ez egyértelmü.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#1930) HaZsolt válasza sutyi^ (#1929) üzenetére


HaZsolt
őstag

Szerintem is rossz, 8800 ULTRA csinált ilyet nálam

(#1931) Def26 válasza tome.jr (#1924) üzenetére


Def26
félisten

Kipróbáltad és mindkét kártyánál előfordult ez a hiba?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1932) Lauda válasza Dashes (#1916) üzenetére


Lauda
félisten

A latvanyt es a fogyasztast leszamitva azt kell mondanom, ez egy rakas kaki. Az fps se valami egetrengeto, emellett ugy akadozik mint allat. :Y :W Nalam is 2-3 szor megugrik az elejen a koves resznel, meg nehany helyen, de amit a videon latni az valami katasztrofa szerintem.

(#1933) Dashes


Dashes
őstag

197.55: 32bit / 64bit (Vista/Win7)
"This is a WHQL-certified driver update for 4-way SLI with GeForce GTX 480 or GeForce GTX 470 GPUs."

[ Szerkesztve ]

(#1934) fsb1000 válasza Lauda (#1932) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bizony... 2:50-3:10 közöt nagyon látszik az akadás.
Szerintem ez az a bizonyos dadogás, amit már a gyártók "megoldottak" multigpus rendszereknél.
Az elején a köveknél szerintem minden VGA akad valamennyire.

Az QSLI skálázódás sem lehet túl fényes, annak ellenére, hogy az indikátor szinte fullon van.

Neked 2xSLI-vel milyen eredmény jönne ki ua. beállításokkal?
A QUAD 84 ellenében a 60 meglenne?
Szerintem a Single 470 is nyomna 25-30 között
it. (majd kipróbálom extreme tesselationnal)

Dashes: Szerintem a driver nem lesz gyógyszer, legfeljebb az fps-ek mennek feljebb, de ne legyen igazam és QSLI-vel is fusson vajsimán.

[ Szerkesztve ]

(#1935) Dashes válasza fsb1000 (#1934) üzenetére


Dashes
őstag

Ez nem gyógyszer, eddig nem ment a Quad SLI.
"...4-way currently needs a new driver update to work, we are working with NV maybe next week will be available." 10 April 2010

[ Szerkesztve ]

(#1936) SimonYana


SimonYana
addikt

Hát Uraim.......
Gondoltam valaki tud valami tesztet , véleményt mondani erről a Fermi-ről , akinek van , de én itt nem látok semmit!
Úgy látom valakinek nyitni kellene egy rendes topickot , mert ami itt van az mindenről szól csak a Fermi tapasztalatok , tesztekről nem!
Na majd visszanézek karácsonykor! :))

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#1937) Lauda válasza fsb1000 (#1934) üzenetére


Lauda
félisten

[link] ;) Mondjuk ez nem full hd.

(#1936) SimonYana Van sok tapasztalat, csak elveszik a sok flame kozott.

[ Szerkesztve ]

(#1938) tome.jr válasza fsb1000 (#1927) üzenetére


tome.jr
addikt

Nem volt semmi ilyen program ami elindított volna OC órajeleket. Letesztelem majd újra a kártyát. Lehet hogy hibás, de én nem igazán érzek most késztetést rá hogy gariztassam, főleg hogy nem tudnak adni helyett másikat, mivel sehol nincs több az országban. Engem ez a matrix feeling nem zavar, ha nem működik majd normálisan a kártya akkor fogom csak cseréltetni.

(#1939) fsb1000 válasza Lauda (#1937) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az 50 akkor is meglesz.... viszont akkor nem is olyan rossz az SLI / QSLI skálázódás.

Az a 68% nagyon szép lenne. és ha jól gondolom, akkor a 4 slot nem x16 2.0-ban megy, tehát az is csökkentet valamennyit a skálázódási rátán.

Persze kérdéses hogy játék alatt 4 db GTX480-at milyen CPU-teljesítménnyel lehet kiegyensúllyozottan hajtani.

(#1940) Lauda válasza fsb1000 (#1939) üzenetére


Lauda
félisten

Mondjuk igy tenyleg maskent fest a dolog. Miert ne ment volna a 4. 16x sebessegen? :F ;)

[ Szerkesztve ]

(#1941) fsb1000 válasza tome.jr (#1938) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Jogos!

Egyébként akit érdekel Gianninál raktárról lehet venni GTX470-et, jó áron.

Iponnál is van, ami 99%-ban azt jelenti, hogy a negykerek raktárában is van még, és holnapra átvehető.
Persze a 93K-s MSI-t azonal elkapkodták a hét elején (én is morfondíroztam egy kis SLI-zés miatt - de a józan ész győzött és kiírtam a monitorom fölé: CSAK 1 GPU) most már csak 100K körüli Giga és Palit van.

Fura hogy a 480-akat jobban vitték (az tényleg nincs már sehol - és csak jövő hétre rendelhető - persze az apróban többen is hírdetik garipapírral), és akiket ismerek vagy beszámoltak a beszérzésről azoknál többségében SLI-ben megy. És számlásan vették....

Ezt nem gondoltam volna... azt hittem a 470 lesz SLI-ben népszerű.

(#1942) HaZsolt válasza fsb1000 (#1941) üzenetére


HaZsolt
őstag

Vicces, mert a Palit drágább mint a Gigabyte.

(#1943) fsb1000 válasza Lauda (#1940) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Miert ne ment volna a 4. 16x sebessegen?

4x x16 2.0-t írtam!!!!
Eddig azt hittem architekturális korlátai vannak.... mivel az i7-ben nincs ekkora sávszél.

///

HaZsolt : szerintem az még a multheti adagból maradt multheti árral.

[ Szerkesztve ]

(#1944) tome.jr


tome.jr
addikt

Mértem párat SLI-ben is. A minimum fps tekintetében nagyobb növekedésre számítottam. Van valakinek ötlete hogy ez miért nem nőtt jobban? A single tesztek 3800 Mhz procival mentek, az SLI-nél látva a nem túl nagy növekedést a procit 4100 Mhz-re állítottam. Kicsit javult a helyzet de még így sem az igazi:

GTX 470 SLI Cryis 1920x1200 high NoAA ref. órajel

GTX 470 SLI Crysis 1920x1200 high NoAA OC

GTX 470 SLI Far Cry 2 1920x1200 ultra high NoAA ref. órajel

GTX 470 SLI Far Cry 2 1920x1200 ultra high NoAA OC

[ Szerkesztve ]

(#1945) biggamer


biggamer
veterán


Friss WHQL meghajtó a Fermi kártyákhoz : [link]

A meghajtót csak a 32 bites és 64 bites Windows Vistához és Windows 7-hez készítették el.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1946) tome.jr válasza megint én (#1928) üzenetére


tome.jr
addikt

197.41 vs 197.55 összehasonlítást fogok majd csinálni. Az eddig linkelt eredmények 197.41 alatt mentek.

biggamer: Már töltöm is. :)

[ Szerkesztve ]

(#1947) Def26 válasza tome.jr (#1946) üzenetére


Def26
félisten

Mit adnak az MSI kártyákhoz? (kellékek)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1948) tome.jr válasza Def26 (#1947) üzenetére


tome.jr
addikt

Játékkupon. Választás szerint Dark Void, Resident Evil 5 vagy Street Fighter 4 tölthető le.

Driver CD, 2 db 6 pines molex átalakító, D-sub DVI átalakító és HDMI DVI átalakító.

(#1949) megint én válasza tome.jr (#1946) üzenetére


megint én
őstag

:R Előrre is köszönöm, csak mert én is akarok 1 új karit... És érdekel, milyen tendenciát mutatnak az új driverek... Mondjuk a világot nem váltják meg, de vannak még csodák.
Nekem PL a GTX 260-hoz amikor kijött az új driver,(ami állítólag túlfűtheti a 9es szériát) Bad company 2ben 40-45ről 80ra ment föl az fps... Azt hittem rossz a fraps, de nem...

(#1950) voodoo98 válasza Def26 (#1947) üzenetére


voodoo98
addikt

Sziasztok,

és GTX 480 Gigabyte-hoz milyen kellékeket adnak?
mini hdmi-hdmi átalakító van benne?
Köszi!

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.