Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Mr.Herold válasza G4NXST4 (#1048) üzenetére


Mr.Herold
tag

A 480 drágább mint az 5970?

Mert ha nem, akkor ez esetben amellett h hülyeség, még el is cseszett a lista. (merthogy nyilvánvaló, hogy az "árban csúcskategória" a legdrágább árú videókártyát jelöli)

Ha már listázunk, legyünk már pártatlanok! :)

Sőt: 480 egyenlőre még csúcskategória, csak a zöldeknél, nem a pirosaknál.

[ Szerkesztve ]

{signature}

(#1052) G4NXST4 válasza Mr.Herold (#1051) üzenetére


G4NXST4
tag

Fú most nagyon kiborítottál
Kiborul a bili ha debil a buli vili?
először is
**
másodszor
Én nem arra gondoltam, amikor oda írtam, hogy "árban csúcskategória" ő a legdrágább, csak, hogy nagynak számít vagyis, nagyobbnak mint egy felső
harmadszor
Egyébként ma, meg holnap, meg ezen a héten olyannyira csúcs, hogy nincs.

[ Módosította: philoxenia ]

nagyonromlik

(#1053) Mr.Herold válasza G4NXST4 (#1052) üzenetére


Mr.Herold
tag

Félreérthető volt az állításod, bocsáss meg, ha sértőnek találtad a hozzászólásomat, ami egyébként a valóságot tükrözte ^^

Nem mondtam, hogy a "csúcskategória" ellenére kapható is lesz - s ezt főleg nem az Én hozzászólásom fogja eldönteni.

Hibáztam, mikor idézőjelek nélkül írtam a "hülyeség"-et. - hisz csak egy forrásból merítettem.

Mindemellett továbbra is kitartok amellett, hogy ezen lista nem jó, és nem is elfogadható :)

[ Módosította: philoxenia ]

{signature}

(#1054) Laraxior válasza G4NXST4 (#1052) üzenetére


Laraxior
titán

addig ok hogy csak 77 napja vagy regelve...de ha elolvastad a szabályzatot akkor nem írtál volna ilyen hsz-t. Ha meg nem olvastad el akkor tedd meg,mielőtt pihenőre mész 3 napra...és módosíttasd a hsz-ed, vagy töröltetve lesz :(((

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#1057) #97544192 válasza Laraxior (#1054) üzenetére


#97544192
törölt tag

[ERŐS OFF]

nem kell elolvasni a szabályzatot, csak nem kell b**ös baromarcúnak lenni. igen gangsta, az vagy! és ezzel engem is felhúztál, úgyhogy lesz*rom hogyha törlik az én hozzászólásomat is, egyszerűen nem tud érdekelni, amikor egy olyan embernek írod azt, hogy bekaphatja, aki csak őszinte volt. istenem, annyira szánalmas emberek vannak itt, már nekem fáj!
a topik mentségére szól, hogy fsb-nek nem párolgott még el az agya, meg ri/os-nak, és még pár nem 100 napja regelt embernek. legyetek szívesek gondolkodni, és nem egymást szidni... (ja bocs, ez ellentmondás volt :) hát akkor ciki, dobjatok címet egymásnak privátba, hajrá, mehet a buli!)

[/ERŐS OFF]

sz*r a listád gangsta!

[ Szerkesztve ]

(#1058) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Sebesség kontra újítások kontra hibák
1. HD5970- Egyenlőre verhetetlen 2gpu-val, újítás dx11, mikroakadások driverhibák a mai napig drága
2. GTX480- Második leggyorsabb 1gpus, újítás GPGPU dx11, sokat eszik drága
3. HD5870- 3. leggyorsabb 1gpus, újítás dx11, driverhibák
4. GTX470- Felsőközép kategória csúcsa 1gpus, újítás GPGPU dx11, nagyon melegsziik
5. HD5850- 2. leggyorsabb felsőközép kategóriás 1gpus, újítás dx11, driverhibák

Én így soroltam be a "régieket" nem látom értelmét megemlíteni mivel az nvnek még nincs új közép illetve alsókategóriás kártyája!

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1059) RI/OS válasza #97544192 (#1057) üzenetére


RI/OS
őstag

:DD

a topik mentségére szól, hogy fsb-nek nem párolgott még el az agya, meg ri/os-nak, és még pár nem 100 napja regelt embernek.

Látom te már nem birod ilyen jól :D

[ Szerkesztve ]

(#1060) zolisx4 válasza Sárpac (#1058) üzenetére


zolisx4
őstag

Na ez már a valóságot tükrözi ,mármint a lista ,
Talán az akadások , az szerintem mindegyikre jellemző lehet . :K
De ezt nem tudni még .

[ Szerkesztve ]

(#1061) #97544192 válasza RI/OS (#1059) üzenetére


#97544192
törölt tag

hát már nem... :U

(#1062) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Figyelmeztetés már megvolt:[link]
3 óra pihi most G4NXST4 fórumtársunknak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1063) tzsolesz válasza Sárpac (#1058) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A driverhibákra majd térjünk vissza ha lesz normálisan GTX470/80 itt is a PH!, és eltelik úgy 1-2 hét.
Ez már nem az ŐS G80, új driverek kellenek, ami azt jelenti, hogy valószínű rosszabb driverek lesznek mint ATI-nál. Bár szerintem ott sem olyan rossz a helyzet. A microakadások meg már ki lettek tárgyalva, a GTx480-nál is megvan, fsb mondta. :K

[ Szerkesztve ]

(#1064) RI/OS


RI/OS
őstag

Fsb: Az akadások ellenére is megveszed a 470-et? Saját kézben akarod kipróbálni?

(#1065) rumkola válasza Sárpac (#1058) üzenetére


rumkola
veterán

ja

[ Szerkesztve ]

(#1066) rumkola válasza RI/OS (#1064) üzenetére


rumkola
veterán

egyértelmű, én sem hiszek senkinek, semmilyen videónak, semmilyen tesztnek, max ad egy kb. értéket

(#1067) fsb1000 válasza tzsolesz (#1063) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Edig egy youtubos videóban látszódot,t aminél nem tudjuk hogy vették fel.
(akkor ok, ha külső kamerával.)

De sajna látszódott a dadogás GTX480-val. méghozzá azonos időközönként!!!
Miközben a 5870-vel nem, vagy alig láthatóan.

Ez a Vantage New Calico része.
Asszem 1.30-tól "szoktam" felvenni, mert ott van a legtöbb mozgó elem és az bizony megfekteti a legtöbb kártryát.
Eddig csak az 5870-en bírta. (nagyobb kártyám még nem volt, csak GTX275-sli, de az sem volt ott erőbajnok)

Nem akarok találgatni mi lehet ez a dadogás izé, mert még a GTX285 is produkálja, csak olyan kis mértékben hogy mérni is nehéz.
Ebből az jönne lenne, hogy nem kártyaspecifikus, csak némelyik (5870, 4890) VGA nagyon érzékeny erre a valamire. A 4890 képes volt 0,3 seccet is akadni furmark alatt. Meglepő, de a 4870X2 nem annyira csinálja, pedig tartottam tőle.

(a végén még kiderül, mogy az MS "lassító" kódja átterjedt a VGA-kra is...)

***

RI/OS:
Igen, mindenképp. (bár reménykedem, hogy olyan lesz mint a GTX285, csak gyorsabb)
Már azt sem várom meg, hogy valaki GTA4-vel kipróbálja. Új peccs új helyzet.
Túl vagyok a holtpontom... látni akarom hogy megy, milyen meleg, stb

[ Szerkesztve ]

(#1068) tzsolesz válasza fsb1000 (#1067) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Végül is ezekre a programokra a driver írók külön optimalizálnak. Ki tudja mi lehet az oka ennek. Viszont a GTA4 az érdekes volt, amit mutattál. Szerintem a játék optimalizálatlanságából fakadhat, mivel abban már én is észrevettem, igaz akkor még a HD4670-es volt a gépemben, és nem a 4850 1GB. Meg kellene ezzel is néznem folyamatos fps értékekkel. Majd max hétvégén, mert a telepítője kiidegel.

[ Szerkesztve ]

(#1069) azoli09


azoli09
tag

Tisztelt urak :
mint ati tulaj ezúton kérném ati és más tulajokat hogy fejezzük már be ezt mindenki azt vesz amit akar és azt lát jónak amit akar ,ez egy nv topik és tiszteljük hogy nv embereknek van nyitva ,nem pedig tele hányós topiknak ,én is írtam egy két hsz a fsb de nem láttam értelmét és nem off széjjel a topikot ,jogos a nv tulajok felháborodása nem kéne ezt folytatni .
Elnézést hogy nem a témához szóltam hozzá ,de én sokat olvasom ezt a topikot is de el megy a kedve ettől a sok baromságtól :(

(#1070) rup1u5 válasza #97544192 (#1057) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:C

(#1058) Sárpac:
Ez már reális. Azok a fránya mikroakadások tántorítottak el engem az 5850-5870 vásárlástól.

(#1067) fsb1000:
A ma kiadott GTA4 patch rajtam is billentett egyet a holtponton túlra. Bár tény hogy nagyon jól kipofozták a játékot de valószínüleg a jobb árnyékok miatt ró nagyobb terhet a GPU-ra mint patch elött. Sajnos az 1gigás GTS 250-em sokat lassúlt az új patchtől. Kénytelen vagyok mediumra venni mindent. GTX 280-at meg most már nem fogok venni.

(#1068) tzsolesz:
A tavaly novemberi 1.0.0.4-es patch után sem volt már létjogosultága a "GTA 4 fúú de optimalizálatlan" című lőzungnak de a ma kiadott patch-el még mélyebbre nyultak bele mind a grafikába, mind a multiplayer-be és mostantól már a Rockstar Social Club sem kell a játékhoz. A patch telepítője azzal kezdi, hogy gyorsan uninstallálja az RSGC-t. :K

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1071) fsb1000 válasza Sárpac (#1058) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Gondolkodtam ezen a felosztáson.... persze hűlyeség, de valahogy el kell képzeljük a hirearchiát.
Annyiban csatlakoznék hozzád, hogy elfogadom csak a teljesítmény vagy csak a magok száma nem lehet vizválasztó. A DX11-et még nem sokra becssüljük, de amelyikben nincs, abban nem is lesz.... szóval a ficsörök is számítanak valamennyire.

Szubjektív pálya ez, mint egyszerű felhasználó állítom össze a saját listám.
Akárhogy is a teszteredmények mérvadók, és a GTX480 igy nekem csúcskártyának számit.
Megveri az 5890, de ez az élet rendje.

A felosztás mindenképp igazságtalan, főleg szegény 4870X2-nek, de hát ez van, legnkább az általam használ kártyákat sorolom fel. Indoklás nélkül, azt mindenki odaképzelheti magának.

╔══════╦═══════════════════════════════════════════╗
║ 1. Szint - - - -> HD5970, HD5870, GTX480, GTX470, GTX295
╚══════╩═══════════════════════════════════════════╝

╔══════╦═══════════════════════════════════════════╗
║ 2. Szint - - - -> HD 4870X2, HD4850X2, HD5850, 9800GX2, GTX285
╚══════╩═══════════════════════════════════════════╝

╔══════╦═══════════════════════════════════════════╗
║ 3. Szint - - - -> HD5830, HD4890, HD4870, GTX280, GTX275, GTX260
╚══════╩═══════════════════════════════════════════╝

╔══════╦═══════════════════════════════════════════╗
║ 4. Szint - - - -> HD5770, HD5750, HD 4850, HD4830, GTS250, 9800GTX+
╚══════╩═══════════════════════════════════════════╝

Ami ez alatt van az már a "consumer" szint, persze élén a G92-vel.

[ Szerkesztve ]

(#1072) HaZsolt válasza fsb1000 (#1071) üzenetére


HaZsolt
őstag

Szerintem is jó a rangsor, de 5770 beférne a 3. kategóriába. Felépítése szerint 4870-es (kivéve, hogy az 256bites) De szinte ugyanaz, kivéve a magasabb órajelet, 4890-es kicsit erősebb ez tény, de miért gondoltad a 4870-et az 5770 elé?

(#1073) fsb1000


fsb1000
nagyúr

SimonYana hire: palit lesz a héten.

Gondolom a refkártyás.

Tudom, hülye kérdés ebben a nagy áruhiányban, de Gigabyt-ot vagy MSI-t szerettem volna, mert ezeknél a gyártóknál értem el eddig a legjobb tuning eredményeket.

Palitról semmit nem tudok.... és az apróból se szivesen vennék ilyet (szubjektív)
Persze refkártya, de milyen bosszantó lesz, ha hétfőn Giga vagy Leadtek 5K-val olcsóbban megjelenik a boltokban....

Vélemény?

(#1076) Sárpac válasza fsb1000 (#1073) üzenetére


Sárpac
nagyúr

87k-nál nem igen lesz olcsóbb!:D

Palit=Gainward! Mivel a gainwardot is ők csinálják!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1077) RI/OS válasza fsb1000 (#1073) üzenetére


RI/OS
őstag

Elvileg ref, viszont csak két év gar van rá, 3helyett.

Hogy őszinte legyek, a palit az egyik legótvarabb márka, és nekem nem nagyon kéne.
Ez magánvélemény.

De más márkából előreláthatólag nem lesz a közeljövőben, meg ugye ref szóval elvileg ugyanaz mint a többi, nagy baja nem lehet...

Ahonnan Yana veszi, ott perpill 1-2 nap van az elérhetőségre írva, szóval esélyes, hogy lesz neki a héten.

A giga meg asus, stb. ''nevesebb'' gyártók kártyái drágábbak lesznek jóval..

[ Szerkesztve ]

(#1078) P00By


P00By
nagyúr

(#1079) fsb1000 válasza HaZsolt (#1072) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igazságtalan és szubjektív a sorrend. Tavaly volt 5770-em és gyengusnak találtam.
(persze nagyon szük játékpalettával rendelkezem....)

Egyébként a tesztek szerint sem egy erőbajnok, a 4870 jól szerepel mellette, nagyobb felbontáson be is elözi. [link]
Persze a DX11 miatt mehetne feljebb is...

(#1080) RI/OS válasza RI/OS (#1077) üzenetére


RI/OS
őstag

Még annyi, hogy apróban nehezebb lesz eladni, mint egy asust vagy gigát...
Ezeket mérlegeld.

Egyébként úgyis meg fogod venni, mert alig bírsz már most is várni, szóval nem értem a kérdésed :D

Viszonyításképp, egy másik helyen az Asus és a Giga 470 is Br. kerek 100k...

[ Szerkesztve ]

(#1081) HaZsolt válasza P00By (#1078) üzenetére


HaZsolt
őstag

Durvaa. Még ezzel a kártyával is 60fps Crysisba (1900*1200)

(#1082) fsb1000 válasza P00By (#1078) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Eléggé közepesen skálázódik...... az a 480SLI

RI/OS: ettől félek én is.

Bár az első hónapban nem nagyon számít, vagy amig hiány van, de ha megszeressük egymást a 470-el, akkor jövöre csak kotyavetyélni tudnám ezzel a palit névvel meg 2 év garral, akkor is ha übertuningos (amit kétlek)

Azért én is számítok rá, hogy lesz rev2 (GTX280->285) és akkor majd a 485 kell...

Szerk...
Ö izéé... most számlás kell.. csak. 5870 is 90 volt az apróban és meg tudtam venni 93-ért. jobb úgy a gar is. szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1083) RI/OS válasza fsb1000 (#1082) üzenetére


RI/OS
őstag

Boritékolható a 475-485.... Bízom benne, hogy lesz 495, az majd lehet érdekelne :)

Ha olyan embertől veszed (pl. Yana olyan) aki megbízható, akkor néha jobb, ha ő vállalja rá a garit, mert ő gyorsan lezavarja, míg egy kiskerben ülnek rajta mondjuk 3 hetet..

[ Szerkesztve ]

(#1084) rup1u5 válasza RI/OS (#1083) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Csak győzzem kivárni a 475-öt. :U

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1085) Gorneck válasza fsb1000 (#1067) üzenetére


Gorneck
titán

Linkelnéd azt a videot (furmark vagy vantage)? Most már nagyon kíváncsi vagyok, mert nem tapasztaltam ilyen "dadogást" sem GTX480nál sem pedig az ATIkon...soha...

Gorneck#1239

(#1086) fsb1000 válasza Gorneck (#1085) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nekem is úgy mutatták egy másik topicban, de én is látom. kb. 3.03 és 3.19-től van egy rész ahol azért egész jól érzékelhető, Esetleg töltsd le és kockázd ki: [link]

Ezeket én csináltam 5870-vel: [link] , [link] ezeket még kockázni sem kell....

[ Szerkesztve ]

(#1087) Sárpac válasza fsb1000 (#1086) üzenetére


Sárpac
nagyúr

AMD-je van azért nem tapasztalt szerintem...

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1088) Gorneck válasza Sárpac (#1087) üzenetére


Gorneck
titán

Mint írtam GTX480 sem.

Gorneck#1239

(#1089) Gorneck válasza fsb1000 (#1086) üzenetére


Gorneck
titán

Ahogy látom mikor be be akadt, akkor le is esett az fps...szal egy játék is akadt volna ennyin menne...
Milyen beállítások voltak ezek? (furmark érdekelne inkább azt meg is tudom nézni...gtat nem) Mert kezdem azt érezni, hogy itt a beállítás miatt fulladnak ki a kártyák.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1090) planbmokus


planbmokus
senior tag

A GTX470-el szemeztem először, de aztán nézegettem, hogy csúnyácska(szubjektív), sokat zabál(objektív), 5850-nek nem ellenfele (eddig ár-érték), kávéfőzőnek meg drága...
Marad az MSI OC-m :D

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#1091) zolisx4 válasza Gorneck (#1089) üzenetére


zolisx4
őstag

Ha jól megnézed van egy rész az elején ,ahol stabilan 50 FPS egy darabig és ott is meg van az akadás, de ugyan úgy meg van az ati -n is .
A FurMark 600x800 ban is csinálja nekem alap beállitáson
jó nekem csak 4890 es van nem az 5xxx széria :B

[ Szerkesztve ]

(#1092) gbors válasza fsb1000 (#892) üzenetére


gbors
nagyúr

no ez egy érdekes video. igen, tényleg jól látszik az akadás - viszont nekem ezt nem csinálta az 5970. de abban is biztos vagyok, hogy láttam ilyet valamelyik kártyán, ami nálam járt (csak nemtom, melyiken). akkor most honnan a retekből jön ez? :F

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1093) Gorneck válasza zolisx4 (#1091) üzenetére


Gorneck
titán

Az a video engem annyira nem érdekel...mert a vantage mindenre jó csak nem tesztelni...eljárt felette az idő...szal én nem tartom sokra...
Viszont a másik két video érdekesebb.

Vmi nagyon nincs rendeben nálatok, ha abban a felbontásban is akad...és nem hw hibára gondolok...GTX480on sokszor lefutott a furmark és nem tapasztaltam akadást, ahogy 5970 és 5870nél sem...fogyasztást néztünk.

Gorneck#1239

(#1094) vhunor válasza gbors (#1092) üzenetére


vhunor
őstag

Most már nagyon kíváncsi voltam és megnéztem, nálam is akad a Furmark, szinte teljesen szabályos időközönként (kb. 1 sec) megrándul a fánk (HD 5850).

szerk: most látom, hogy olyankor a vinyó ledje is felvillan.

[ Szerkesztve ]

(#1095) Gorneck


Gorneck
titán

Arra még nem gondoltatok, hogy a progi xar? És túlképp nincs semmi baj sem a karival sem a driverrel?

Gorneck#1239

(#1096) zolisx4 válasza Gorneck (#1093) üzenetére


zolisx4
őstag

Igazából azt csak érdekesség képen mutattam a Vantage tesztet
De mivel ez nem nagyon az én 4890 es em ről szól nem raktam fel videót ,hogy akad 600x800 ban szerintem ez nem nagyon érdekel senkit csak érdekesség képen mondtam el .
Csak azt nem tudom hogy mi a gond mitől is van ez :F
Én nem is gondoltam hogy a vga vagy a driver hibája valami más program valami nem szereti egymást vagy valami nem tudom :F

[ Szerkesztve ]

(#1097) Gorneck válasza zolisx4 (#1096) üzenetére


Gorneck
titán

Én jobb szeretek játszani...nincsenek ilyen progik felrakva nálam itthon...szal annyira nem vagyok képbe...csak érdekelt a dolog, ha ennyiszer előjön ez a dadogás téma, akkor végre lássam miről van szó, ha még eddig egy vga kvalifikáció során se találkoztam ilyennel, pedig idén már lassan 20.-nál járok... :D
Furmarknak meg tényleg semmi baja nem volt a fent felsorolt VGAkal.

Mind1 igazából...annyira nem érdekel a VGA téma... :D

Gorneck#1239

(#1098) rup1u5 válasza vhunor (#1094) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nekem a 4890-em csinálta ezt furmarkban de 800*600ban és alatta már nem. Fölötte viszont ugyan úgy ahogy nálad. 1 másodpercenként, szabályosan, tökéletesen egyforma időközönként ismétlődött az akadás. GTX 260, GTS 250 nem csinálja. A konfig ugyan az.

(#1097) Gorneck23:
Nem csak Furmarkban jön elő de ott igazán látványos. Bizonyos konfigoknál játékok alatt is jelentkezik. Hogy mi okozza az egyelőre nem tisztázott. Az én szemem nem olyan vájt mint fsb1000-é de mintha tapasztaltam volna STALKER SOC alatt is ezt a 4890-el.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1099) vhunor válasza rup1u5 (#1098) üzenetére


vhunor
őstag

Most ráengedtem egy DoW 2 és Dirt 2 bencset, és direkt csak ezt néztem és nem láttam olyat amit a Furmark alatt (kipróbáltam mindenféle felbontásban, mindenhol ugyanazt csinálta). GTA 4 most nincs felrakva.

szerk: off.

[ Szerkesztve ]

(#1100) zuchy válasza zolisx4 (#1091) üzenetére


zuchy
őstag

Én találtam egyet, 4:40-nél, amikor elkezd fordulni a kamera. Ott a Fermi belaggol 2x a Radeon nem. Érdemes leszedni a videót és media playerrel belassítani.
De mindenképp driverhez is köze van ennek. De hardverszinten is lehet gubanc biosokkal, kis nüansznyi hibák. Nálam is volt ilyen jelenség 8800GT-n, de mióta lecseréltem az alaplapot, azóta szinte teljesen megszűnt. :U

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.