Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) rumkola válasza deicide (#942) üzenetére


rumkola
veterán

ezzel mind egyetértek, teljesen igazad van
de nem kell kongatni a vészharangot heteken keresztül, ez semmivel sem rosszabb mint a 2900 volt és látjuk mi lett abból is
itt mindenki tisztában van a tényekkel, nem kell minden hozzászólásban és cikkben csak a negatívumokat emlegetni, nagyon durva ez a hozzáállás

(#952) rumkola válasza DigitXT (#950) üzenetére


rumkola
veterán

Pontosan erről beszélek, szó szerint én is.
Emulált tesszellálás tényleg :DD , de szar lesz, nehogy várjatok rá, még textúrázó egységei sem lesznek blablabla...
úúristen

(#953) fsb1000 válasza Laraxior (#934) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Laraxior
Néha csak képletesen írok vagy van másodlagos mondanivalóm is, amit talán megértenek.
Ilyen volt a "megégeti a kezét" is.

rup1u5: Igen lehet hogy túlzásba viszem, de hidd el nem a hosszú és rendszertelen akadások fájnak (azon legfeljebb bosszankodik az ember vagy laggnak nézi), hanem a rendszeresek, akár kicsi "amplitudóval" is. Szinte tényleg fáj vagy belezsibbadok, ahogy tikk-tikk-tikk-tikk kb 1 seccenként ugrik a kép.
Videot letöltve belassítva egyértelmű lenne...

tzsolesz:
Ez a tesszelációs dolog engem se nagyon hoz lázba. A 3D játékok "szépség" már rég átlépett egy határt ami nekem megfelel. Sőt!!! A COD UO-val - talán 4-5 éves game - sokkal kellemesebb multizni, mert a játékmenet szempontjából nincsnek zavaró elemek.
Egy fejlővéshez nem kell, hogy kalászos lengedezzen a lábamnál....
Amúgy nagyon szép és esztétikailag értékelhető minden dizájnt nővelő technológia, de a játék marad a fontos mindörökre. Dámázni egy fekete-fehér monitoron is lehet.
Meg asszem minden idők legnépszerűbb játéka a pekmen vagy valami hasonló 0 grafikás játék. De lehet, hogy a munkahelyi passziánsz. Az se tesszelált.

(#954) zolisx4 válasza rup1u5 (#929) üzenetére


zolisx4
őstag

Elég rendesen ki van már hegyezve a szemed erre a jelenségre

Nem kell ezt annyira nézni hogy észre vedd hogy akad ,egyszerűen csak ránézel és látod hogy meg áll a kép egy pillanatra ,nem is egyszer hanem folyamatosan .

[ Szerkesztve ]

(#955) fsb1000 válasza Abu85 (#931) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Abu85:
Tehát akkor a "koncepció" változott a GF100 ellenfele a Hemlock lett.
Koncepción itt a te koncepciódat értelmezem, mert ugye az NVIDIA stratégáinak gondolatait vagy cikkeit még nem olvashattuk erről.

Hogy mindenki értse:
A Hemlock lapkából a 2 GPU-s HD5890 készül
GF100 lapkából pedig az 1 GPU GTX480
Azaz 2 lapka 1 lapka ellen (ami egy VGA tulajdonos szempontjából lehet indifferens , de egy müszaki cikkírónak már nem annyira)

///

Ok.. fogadjuk ezt el ezt a "koncepciót".
(hogy a GF100 ellenfele a Hemlock, tehát nem HD5870-el, hanem a kétlapkás HD5970-el kelll összemérni a GTX 480-at)

Mi következik ebből? Az eddig emlegetett kifogások okafogyottá válták.
Miért is?
- Mert az 5970 többet fogyaszt, mint a GTX480
- Mert az 5970 tranzisztorszáma másfélszer több, mint a GTX480-é
- Mert az 5970 drágább, mint a GTX480.
- Mert az 5970 ugyanugy nem kapható, mint a GTX480 (pedig nem most jelent meg!)

Na ugye... eddig ezek voltak az érvek 5870 javára. Most fordult a kocka.
A teljesítménybéli különbség is kb ugyanaz. Amennyivel gyorsabb a GTX480 az 5870-nél, legalább annyival gyorsabb az 5970 a GTX480-nál.

Mostantól az összes érvet fel lehet hozni a HD5970 ellen, amit eddig a GTX480 kapott a Cypressel (5870-vel) való összehasonlításban.
Csak végig kell olvasni az ATI tulajok utóbbi 2-3 hónapban leírt véleményeit.

(#956) fsb1000 válasza fsb1000 (#955) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Van mégegy kis gond ezzel a "koncepcióval".

Mit kezdünk a GTX470-el, amely szintén GF100-ra épül és a legelvakultabb ATI hivő sem tudna olyan érvet összekaparni, amely szerint az NVIDIA a Hemlock, azaz a HD5970 kártya ellen küldi csatába.
(Hacsaknem napi 3 órában "elktrosokkálják" az ATI managereit, Furmarkos akadással)

Szóval a GTX470-nek melyik ellenfelet válasszunk?
Olyat amely biztosan legyőzi és igy már a 'koncepció", alkoncepciójának része lehet?

Szerintem a GTX470 mehetne már nagy biztonsággal a Cypress ellen, mert ahhoz már eléggé le van gyöngítve. Sosem lesz belőle 5870 verő.

(#957) DigitXT válasza fsb1000 (#955) üzenetére


DigitXT
félisten

Az első vastagított HD5890 nem HD5970 akart lenni?:) (De.)

(#958) Laraxior válasza fsb1000 (#953) üzenetére


Laraxior
titán

igazából nagyon nem értem min vitatkoztok...
magméret,melegedés, ár... Mi érdekli ebből a vásárlót? az ár/teljesítmény. Hol érdekli az a jóembert hogy mekkora GPU van a ventilátor alatt. DX11-re úgyis alkalmatlan még mind a kettő. Emlékezzünk vissza a DX10-re. A G80 is nagyon lassú volt szegényke.
Meleg..meleg hát istenem... valahova el kell mennie annak a 300W-nak. Nem tökmindegy? Úgyse a VGA-ra hajtja a fejét az ember.
Sok a fogyasztása... Ahamm..150-ért vesz valaki VGA-t de azon sír hogy évente mondjuk 20ronggyal többe van a villany... ezen ne nevessek?
az meg hogy drágább mint az azonos teljesítményű társa. Ez volt a 4870-4890 vs GTX280. Akinek nVidia kellett az úgyis megvette,akinek 4890 az meg azt.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#959) fsb1000 válasza tzsolesz (#946) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Erre a hétre ígérték valakik, hogy meglesz a GTX-ük potom pénzért."

Ez egy tényállítás.
Tudsz adni rá linket? vagy legalább egy PH!-s usert megnevezni aki ezt igérte?

(#960) fsb1000 válasza DigitXT (#957) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen elcsesztem!!!!

helyesen: A Hemlock lapkából a 2 GPU-s HD5970 készül

remélem azért mindenki értette....

(#961) fsb1000 válasza Laraxior (#958) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Teljesen egyetértek veled.

Azzal egészíteném ki, hogy szerintem TOP VGA esetén még az ár/teljesítmény viszony sem elsődleges, csak a kraft.
Minnél gyorsabban menjen oszt kész. És ebben az 5970 a csúcs!!!

///

valaki... nem én.. a találgatós topicban kb. ezt írta:
az ár/teljesítmény a vesztesek vigasza

(#962) DigitXT válasza Laraxior (#958) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem csak egy gond van a melegedéssel és fogyasztással:
a hő és a zaj.:) Szóval részemről továbbra is csak: [link]:D

[ Szerkesztve ]

(#963) Lacc88 válasza szab0729 (#912) üzenetére


Lacc88
senior tag

Ezt valahogy nem akarok elhinni DX11 alatt , hogy ennyivel jobb a gtx480 mint az 5870 ... ezt nem akarom , nem azért mert atis vagyok , hanem mert 1 kicsit hihetetlen ... :U

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#964) Abu85 válasza fsb1000 (#955) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A koncepció nem változott. A fermis cikkben az első oldal arról szól, hogy a gyártók milyen stratégiát folytatnak. Az NV stratégiája is ott van, hiszen meg lettek említve a leállított projectek.
Két dolgot érdemes megkülönböztetni. Amikor a stratégiáról beszélünk, akkor a chipek pozíciója a lényeges. Főleg a méret és a gyárthatóság a szempont. Tehát ezen a szinten létezik Cypress, Hemlock, GF100.
Amikor elérünk a konkrét termék vizsgálatára, akkor ez irreleváns. Ár/teljesítmény és egyéb értékek/tulajdonságok alapján küzdenek a termékek egymással. Kutyát nem érdekel, hogy hány GPU van a kártyán. Senkit sem érdekelt, amikor a Phenom natív négymagos volt, míg a Core 2 Quad két darab kétmagos MCM rendszer. A szempontok az ár/teljesítmény-értékek/tulajdonságok

Fogyasztás játékokban:
[link]
[link]
[link]

Maradjunk annyiban, hogy a HD 5970 többel gyorsabb a GTX 480-nál, mint a HD 5870-nél az NV versenyzője. De részletkérdés. Az egész dolog ott áll a feje tetejére, hogy a TSMC nem tudja a chipeket gyártani ezekre a csúcskártyákra. A HD 5970-re rakható Cypress kisebb feszültségen üzemel, így válogatni kell, míg a GF100 jelenleg szimplán tömeggyártásra alkalmatlan állapotban van.
A mindkét gyártót hátráltatja az OEM rendelés. Az NV-nek májusban már szállítani kell a Tesla kártyákat, míg az AMD-nek fel kellett halmoznia egy csomó HD 5970-et az OTOY projectre. Az Onlive szintén indul és nem egy gépet rendel a vállalat. Egy Fusion szerverben 250 darab HD 5970 van.
A jelenlegi technológiákkal és gyártási kapacitással tömeggyártásra a Hemlock kártya és az új GeForce-ok sem alkalmasak. Ez tiszta sor.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#965) zolisx4


zolisx4
őstag

[link]
Lehet hogy már belinkelte valaki ,nem keresgéltem de azért ez a hőfok a FurMark alatt nem rossz a referenci XFX 4890 85 C volt nekem ,.
Ez a hőmérséklet teljesen jó :K Azt nem tudom hogy mi az ami 99 fokot mutat a vga-n de ezt a hőfokot a VRM részen szinte mindegyik ATI hozza

DigitXT
Igen néztem 99% de a hang az mindig relativ kinek mi hangos ,és addig még hangszórón keresztül hallottuk és mért adatot láttunk róla csak addig a hangját megállapitani igazából nem lehet 100% ban

[ Szerkesztve ]

(#966) DigitXT válasza Lacc88 (#963) üzenetére


DigitXT
félisten

Erről szól az extrém tesszelláció.:) Lehet, hogy
nem is látszik, de a Fermi ebben elég erős...:D

zolisx4: azért nézed a fan speedet is? Milyen
hangja lehet ennek, te atya úr isten...:))

[ Szerkesztve ]

(#967) zuchy válasza zolisx4 (#965) üzenetére


zuchy
őstag

Igen, csak közbe a Fan Speed... az... 96%.

PC-STYLE.hu

(#968) rumkola válasza Laraxior (#958) üzenetére


rumkola
veterán

ENNYI

(bár halkan megjegyzem, hogy aki akkor 8800ultrát vett az még most is mosolyog...)

[ Szerkesztve ]

(#969) DigitXT válasza zolisx4 (#965) üzenetére


DigitXT
félisten

addig a hangját megállapitani igazából nem lehet 100% ban
Azt hiszem ebben a kérdésben kár optimistának lenni: maxra
járatott ventivel garantált, hogy felér egy kisebb hajszárítóval...
A GTX285-ömmel is lehetett ijesztgetni a Barátnőmet, amikor
a manuális szabályozást próbálgattam, pedig azon gyengébb
a venti, viszont a hűtő felépítése hasonló. Maradjunk annyiban,
hogy bár egyetértek veled, hogy relatív, kinek mi hangos, de a
FurMark alatt bemutatott 85 fok 100% ventivel biztosan ütős...

(#970) tzsolesz válasza Abu85 (#964) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Az Onlive szintén indul és nem egy gépet rendel a vállalat. Egy Fusion szerverben 250 darab HD 5970 van.

Micsoda? :Y Milyen server ez? :F

(#971) zolisx4 válasza zuchy (#967) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen valóban annyi .
De ugy látom hogy ott abban a gépben viz hűtés van ha jól látom ,nem nagyon ismerem a vizhűtés alkatrészeit :B
De azt te is tudod hogy egy VGA hűtése nem csak abból áll hogy betesszük a gépbe ,egy 8cm venti mellé és kész ,
Ha az asztalon összeraksz egy gépet hiába van levegőn pár fokkal melegebb mint egy házban megfelelően elrendezett hűtesi légáramlatban ,ha az oldala hiányzik már nem olyan az érték .
Ezen lehet vitázni de egy jól megépitett és szellőző házban biztosan nem kell 100% on menni a ventilátornak hogy ezt a hőmérsékletet tudja a VGA tartani ,
A FurMark alatt amugy is majdnem minden vga ventilátora felmegy 80-90%

DigitXT
Ez ugyan úgy igaz bármelyik ati vga-ra is hogy azért 100% os ventivel bizony megjön a hang is ami ijesztgetni is jó ahogy irtad

[ Szerkesztve ]

(#972) RI/OS válasza tzsolesz (#970) üzenetére


RI/OS
őstag

Ez az a cucc, tudod, ahol a távoli szerver futtatja a játékot, te meg otthon akármilyen klozet gépen tudsz játszani, mert csak egy klienst futtat a gép, biztos olvastál róla

[ Szerkesztve ]

(#973) DigitXT válasza zolisx4 (#971) üzenetére


DigitXT
félisten

Nézd, ha a kari betápol minimum 200W-ot, akkor az általa termelt hőmennyiséget valahogy el is kell vezetni: persze lehet, hogy egy jól kialakított szélcsatorna a házban ebben segít, de az sem megy hangtalanul (pl. két 12cm-es venti 1500-on...:D).

Borítékolható, hogy pl. FurMark alatt hangos a Fermi, ezen kár vitatkozni.:R Játék alatt persze lehet halkabb, hiszen a FurMark extrém terhelést jelent. Félreértés ne essék, meggyőződésem, hogy egy HD5970 is ugyanolyan hajszárító FurMark közben, mint mondjuk egy GTX295 (vagy ha hagyjuk felmelegedni, akkor egy GTX285 is kezdhet hangoskodni): ezek már csak ilyenek, a léghűtésnek ilyen kis felületnél meg vannak a korlátai.:R (Szóval véletlenül sem ATI vs NV szól belőlem, ezek puszta tényszerű következtetések.:K)

Ettől függetlenül ha veszel egy 480-ast, és utána leírod a fórumba, hogy szerinted (vagyis számodra) egyáltalán nem hangos, nem fogunk megkövezni...:R De lehet, hogy a véleményedet erős fenntartásokkal fogjuk kezelni a relatív hangosság témakörében.:DDD

Szerk: Ez ugyan úgy igaz bármelyik ati vga-ra is hogy azért 100% os ventivel
Természetesen.:K Írtam is feljebb, hogy nem a Fermi ellen vagyok ezzel, csak mondom, hogy ebből az eredményből azért sok jóra nem lehet számítani.;) Igazából sokra nem is lehet következtetni, csak annyira, hogy az nV jól méretezte a hűtést, mert még extrém körülmények között is képes a kártyát üzemi hőfokon tartani. Igaz, hogy ennek ára van, de aki durva fogyasztású cucc mellett csendet is akar, az ... vegyen vizet.:D

(A HD4850-em pl. a mai napig megvan, de a gyári hűtője az első perctől kezdve a dobozában pihen, mivel annak már alapon is bántotta volna a fülemet a hangja - a HD3850-es tapasztalatokból kiindulva -: kis sz*r ventiket megpörgetünk marha nagy fordulaton, aztán csodálkozunk ha elindul a maradandó halláskárosodás játék közben...:DDD) Azért a GTX-ek hűtésének felépítése nagyságrendekkel jobb, talán nem véletlen másolta le a stílust az ATI is az 5-ös szériánál.

[ Szerkesztve ]

(#974) fsb1000 válasza Abu85 (#964) üzenetére


fsb1000
nagyúr

legyen igy...
Bár én azon "kuyta" felhasználok közé tartozom akiket érdekel, hogy 1 vagy 2 mag van a VGA-n, mert volt már X2-öm, SLI-m és CFX-em is.
És már csak 1 magos kell.....

///

Szóval a GTX470, hogy megy bele a koncepcióba?

Azt még nem magyaráztad meg.
Ha nem lehet 100%-os GF100-at gyártani, és olyan siralmas a 40nm gyártási kihozatal, ahogy azt leírod, akkor több olyan csipnek kéne keletkeznie ami GTX470-nek alkalmas.

Vagyis több GTX470 lenne gyártható (gauss görbe szerint), mint GTX480.
Emlékeim szerint a gauss görbe jellemző a félvezető gyártásra, csak a maximumát kell jól elhelyezni.

Mi a koncepció 470-el kapcsolatban? És vajon az NVIDIA hova pozicionálta?
Szerintem te sem gondolod komolyan, hogy a hemlockos 5970 ellen.
Ha meg nem, akkor van egy lapka amit lehet csúcskategóriában meg a felső középben is futtatni. Persze előre láthatóan úgy hogy tuti vesztes a kiválasztott ellenféllel szemben.
Ez lett volna az NV célja?
Ez vajon ésszerű megoldás? Vagy ezt is elcseszték az NV-sek?
És miért a te koncepciód lehet helytálló, egy jól fizetett maneger csapatéval szemben?

///

Vagy eleve veszteségre "játszanak" ahogy az elég nagy szériában kiadott GT200 lapkával történt. (GTX260,275,280,285,295)
Legalábbis 295 és 275 esetében nekem azt írtad, hogy veszteséges volt a gyártás.

(#975) fsb1000 válasza DigitXT (#973) üzenetére


fsb1000
nagyúr

..van most ez a 4870X2, ami tesztek szerint többet fogyaszt mint a GTX480.
Az előzó gazdéja - gondolom jó okkal - lecserélte a refhűtőjét egy 3 ventis AC Xtreme-re.

Mindig idegenkedtem az ilyen megoldásoktól, de ez nem megy 45 főlés és teljesen halk furmark meg játék alatt is. (revidiáltam a nézeteim a VGA hűtök tekintettében)
Persze nem egy "vizes" megoldás, mert a házba nyomja a meleget, és kéne oldal venti hozzá.

De elgondolkodtam, hogy a 470-en is esetleg lecserélném, vagy a 480-on, ha mégis az sikeredne. (erre a hétre senki nem igért semmit..... )

Szerk:
Kép helyett inkább link a fogyasztásról 4780x2-vel az élen:
[link]

Itt több az 5970 fogyija, mint a GTX480-nak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#976) zolisx4 válasza DigitXT (#973) üzenetére


zolisx4
őstag

Fermi egy nagyon jó vga lett, sokan fognak venni ebből a sorozatból ,,,
Igazából én nem tudok zöld ágra vergődni ezzel a vga-val
Addig mig nem lesz itt a PH valakinek és le nem írja és nem linkeli a képeit, hogy megy a gépében mert azért ezek a tesztek amik vannak azért nem teljesen meggyőzőek számomra ,addig nem tudom hogy mit is higgyek el .Ez vonatkozik a hangra a hőmérsékletre .
Na meg ami fontos hogy ne legyen darabos mert amit eddig láttam az darabos volt mindegy hogy ATI vagy NV .

[ Szerkesztve ]

(#977) Abu85 válasza fsb1000 (#974) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A TSMC 40 nm-es gyártósorai több sebből véreznek. Amit a bérgyártó megoldott az a wafferen keletkező hibás területek száma. Ezt tényleg elég szépen sikerült csökkenteni. Ellenben van egy másik probléma is. Attól, hogy a lapka a paraméterek szintjén megfelel, még nem biztos, hogy alkalmazható lesz. A legyártott chipek eltérő fogyasztási mutatókkal rendelkeznek, így hiába hibátlan valami, ha a kártyák esetében megszabott fogyasztási specifikációnak nem felel meg. Ezzel még mindenki küzd. Az AMD erre a HD 5830-cal talált megoldást, ami ugye többet fogyaszt, mint egy HD 5850. Kb. HD 5870 szint. A HD 5970 ezért problémás az ellátás szintjén, mert a legjobb chipek kellenek rá, és ebből nincs sok. Plusz az OEM-eknek is komoly igényeik vannak ...

A GeForce GTX 470 célja egyértelműen a megfelelő "selejtek" felhasználása. A megfelelő árazás a GTX 470 és 480-ra 550 és 650 dollár lenne. Persze ez lényegtelen, mert ehhez nagyobb teljesítmény kellene és ezt nem érik el. Ugyanez volt a helyzet a GT200-nál is. Azok a fenti árszinten startoltak, majd két héttel később 150-200 dollárt zuhant az áruk, mert jöttek az AMD felsőkategóriás kártyái, amik túl gyorsak voltak.
Senki sem játszik veszteségre, nem ez a cél. Láthatod, hogy a 499 dolláros/480 eurós hivatalos MSRP ár a GeForce GTX 480-ra csak beetetés volt a kereskedelmi ár 550 euró. Ennél olcsóbban nem éri meg eladni. A GeForce GTX 470 350 dolláros MSRP ára szintén kamu.
Az a jól fizetett manager csapat meg semmit sem tud tenni, ha a gyártási problémák nincsenek megoldva. A marketingesek okoskodhatnak, ahogy okoskodnak is. Bekamuznak egy olcsó árat és a startkor meg jön a hidegzuhany. De lényegtelen már, mert a teszteket megírták.

(#975) fsb100: Fogyasztós tesztből nézzél játékbeli mérést. Senkit sem fog érdekelni a Furmark és a 3Dmark batch size tesztje. Nem erre veszik a kártyát. A HD 5970 és a GTX 480 fogyasztása a játékokban nagyságrendileg megegyezik.

(#978) tzsolesz: No para. Lesz teszt tuti. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#978) tzsolesz válasza RI/OS (#972) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Jah, ez az? Akkor értem. :K

Abu, megérkezett már a cucc? :F

(#979) rumkola válasza tzsolesz (#978) üzenetére


rumkola
veterán

már itt van nálam, este viszem át nekik mindhármat...

(#980) fsb1000 válasza Abu85 (#977) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezt írod:
A megfelelő árazás a GTX 470 és 480-ra 550 és 650 dollár lenne.

Honnan van ez az informácód? Nyilvánosak az NVIDIA termelési adatai?
vagy ezt csak úgy lehet tudni... benne van a levegőben?
Tényleg érdekelne, mert egy hiteles forrás ez negalapozná az irásaid hitelét is.

Ezt is írod:
A GeForce GTX 470 350 dolláros MSRP ára szintén kamu.

Ezt miből gondolod? És szerinted mindenki kamuzik, ha GTX470/480-ról van szó?
Ne a Magyarországi (vagy EU) árakból indulj, ki hanem USA árakat nézzünk, mert arra vonatkozik a 350 USD.

Kételkedem, hogy egy EVGA szintű cég kamuzna (mi oka lenne bebukni az előrendeléseket?), pedig nála is 350USD a ref GTX470: [link]

(#981) Abu85 válasza fsb1000 (#980) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ennyi a csúcskategóriába szánt versenyzők normális ára. Ezen van rajta kellő haszon. Világosan látszik, hogy azért alacsony az MSRP, mert nem szabhat meg magasabb árat. Nincs meg az ehhez szükséges teljesítmény. A GT200 egy problémamentes chip volt a megjelenéskor. Az 550-650 dolláros áron startolt. Ez az az ár, amivel jó a haszon. Két héttel később muszáj volt csökkenteni, mert nem volt meg a teljesítmény az árszinthez mérve.
Felőlem elhiheted, hogy az NV az MSRP árszintekre tervezte a terméket.

Egyelőre a Guru3D-s és XS-es beszámolók alapján, akinek van kártyája drágábban kapta meg. Sokkal drágábban. Nem véletlenül van nálunk is listán 110 és 150 kisker bruttó a GTX 470 és 480ra. Ez a termék kereskedelmi ára. Mindenki leszarta, hogy az AMD 259 MSRP-ért listázta be a HD 5850-et. Mire a kereskedelembe került 309 dollár lett az árból. Jó dolog az MSRP csak nem ér semmit, ha drágábban veheted meg.
Az NV adja meg az MSRP árat. Az EVGA-nak ehhez semmi köze.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#982) deicide válasza fsb1000 (#980) üzenetére


deicide
veterán

A 470 ára valóban akörül van USD-ben.

Illetve a 480as MSRP ára sem kamu. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#983) fsb1000 válasza rumkola (#979) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Egyet eladhattál volna nekem is.... (470-ből)

///

Egyébként Abu cikkének van egy topikja. Érdekes h-eszekkel.
Ahol többen leírták, hogy hűha meg igen, a fermi teljesítménye gyenge, de még nem láttak teszteket.

Nem lett volna érdemes beírni nekik, hogy gyerekek... már március 26. óta nyilvánosak a fermis tesztek (ez több mint két hete volt...), több mint 10 nagyobb/elismert tesztoldal jelentetet meg eredményeket. és mindben az jött ki, hogy a GTX480 a legtöbb játékban jobban megy az 5870-nél.
(persze tudom, az a koncepció hogy a 5970 ellen meg gyengébb)

Mert a cikk után szerintem mindenkiben az a tévképzet maradt meg hogy az 1 gpus Cypresek is ott alázzák a fermit ahol csak akarják.

Kiváncsi vagyok mi jön majd le a tesztből.
Új eredmény, vagy csak a viszonyítási alap változik meg mondjuk egy Hardwarecanucks vagy Guru3D teszthez képest, ahol korántsem a 5970-hez mérték a GTX480-at.

///

Az árakról mégegyszer:

Amig az EVGA oldalán 350-ért előrendelhető addig az ott 350 és nem több.
Megadtam a linket.
Lehet ezt csürni, hogy szerinted XY nem annyiért kapta meg fene tudja milyen utón módon, és mindezt egy ehhez hasonló nevenics fórumról kiolvasva user kommentekből.
Szerintem ez nem érv.

Ez olyan mintha most "rumkola" vagy más beajánlana nekem 110-ért egy 470-et hogy én lehessek az első, én meg élnék a lehetőséggel. nem érdekelne a +10K.
hm.... talán egy gigánál meggondolnám.

(#984) rumkola válasza fsb1000 (#983) üzenetére


rumkola
veterán

nem olvastam el az írást, de az benne van, hogy tesszellálásnál mi a helyzet?

ja azzal meg csak vicceltem, hogy viszem a kártyákat :D

[ Szerkesztve ]

(#985) Abu85 válasza rumkola (#984) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egy egész oldal van neki szentelve. Tesszellátor sebessége, problémái, működése, optimalizációk. Amit csak lehet tudni a témával kapcsolatban.

(#983) fsb1000: Európában itt tegnap volt raktáron ez: [link] Máshol még nincs kártya.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#986) rumkola válasza Abu85 (#985) üzenetére


rumkola
veterán

ok

[ Szerkesztve ]

(#987) Abu85 válasza rumkola (#986) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mivel ez nem teszt, ezért a működése van leírva. Majd lesz teszt is.

(#988) rup1u5: Emlékszem arra a 259 dodós árra. Vettek páran, aztán a tömeges elérhetőségnél, amikor már nem egy-két darab jött hetente 309 dollár volt. Azt nem értem, hogy nálunk Európában, miért ilyen mocskos drága. 480 euró lenne a normális ár.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#988) rup1u5 válasza Abu85 (#981) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Newegg-en jónéhány hétig valóban $259 volt a HD5850 rögtön megjelenés után és csak később emelték egy ötvenessel. A 470esek most is $349-ért vannak náluk listázva és ma hajnalban volt is pár darab Galaxy náluk elérhető de nagyon hamar "Auto-Notify"-ra váltott a státusz.
Szóval biztosra veheted, hogy annyiért lesz kapható amennyiért ott jelen pillanatban fel vannak tüntetve. Ez persze nem zárja ki azt, hogy már másnap emelnek az árakon de jónéhány gyorsan kapcsoló, szerencsés ember megveheti majd 349-ért. Így vettem náluk annó a GTX 260-at is és a GTS 512-t is. Utóbbit a hivatalos bejelentés napján. Az ott Amerika nem Magyariztán, hogy átbasszák az előrendelőket a kamu árakkal. Szarrá is perelnék őket.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#989) Lacc88 válasza rumkola (#968) üzenetére


Lacc88
senior tag

1024*768 highon ja ... biztos mosolyog :DDD

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#990) rumkola válasza Lacc88 (#989) üzenetére


rumkola
veterán

8800ultra (9800gtx+,gts250) 4850-es szinten van, de ez nem ide való téma....

(#991) fsb1000 válasza rumkola (#984) üzenetére


fsb1000
nagyúr

De kár.....

(#992) fsb1000 válasza Abu85 (#985) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Tényleg nem akartam belepiszkítani a mostani cikked alatti fórumba, de úgy gondolom a jövőben fel kéne valahogy oldani azt az ellentmondást, hogy a "nagy" tesztoldalak, a GTX480-at egyértelműen a HD5870-el mérték össze. A GTX470-et meg az ugyanúgy kistesó státuszú 5850-vel a te koncepciódat figyelmen kivül hagyva. Ime:

[hardwarecanucks - Comparative Performance Testing ]

[guru3d - GeForce GTX 470 & 480 review ]

Ők nem tudtak a "koncepcióról"? Ők miért nem 5970-vel állították ringbe?
Még a "PerfoPerformance Per Dollar" résznél sincs szó 5890-ről! Miért?

///

Tiszteletreméltó és erős véleményformáló vagy PH!-n.
Vitatkozni is jó veled, mert nyugodt és okosan sakkozó beszélgetőtárs vagy.
Mindezek ellenére számíthatsz arra, hogy ezt a kérdést - még több linkkel, esetleg addig kibányászott eladási statisztikákkal együtt - a fermis teszted után is fel fogom tenni.
Nem csak itt, hanem a teszt topikjában is. (ha lesz olyan)
Remélem nem tartod majd tiszteletlenségnek, és talán többeknek is lesz hozadéka, ha adekvát válaszok születnek e témakőrben.

[ Szerkesztve ]

(#993) Abu85 válasza fsb1000 (#992) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mivel az NVIDIA review guide-ja megtiltja a HD 5970 szerepeltetését. Ha ezt megszegik, akkor annak következményei vannak.

A nagy tesztoldalak az ár szerint mértek össze, míg a mi cikkünk nem teszt, hanem elemzés.

Nem én írom a tesztet, de felteheted a kérdéseket.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#994) tzsolesz válasza fsb1000 (#992) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ha kapnál egy kis támogatást, azért hogy ne a "nagy tesóval" hasonlítsd össze, akkor te is az 5870-el mérnéd össze. ;) Erre ilyen egyszerű a válasz. Láttam már teszteket 5970 vs. GTX480-ról is. Gondolom Ők ismerik a "koncepciót". :)

szerk:
Hoppá, Abu85 megelőzött. Mondjuk Én nem így képzeltem el, de ez is hasonló. :DDD

[link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#995) Laraxior válasza DigitXT (#962) üzenetére


Laraxior
titán

akinek hangügyi problémája van, az meg cserélje le a hűtőt egy AC-re.
De egyelőre nincsen ilyen probléma, ugyanis kártya sincsen :DDD
egyébiránt, amit mutatott az arc monitorozást hogy 50%os ventivel ment 43°Con a VGA...
nah nekem senki ne mondja hogy 70-80%os ventivel több mint 90°C lesz loadban. Teszt ide vagy oda...

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#996) rumkola válasza Abu85 (#993) üzenetére


rumkola
veterán

NVIDIA review guide

ez hol látható ill. hol elérhető?
PH is kapott egy ilyet? ill. akinél szerepel a tesztben 5970 az nem kapott? ez utasítás vagy ajánlás? ha utasítás a ki utasít kit és mivel szankcionál?

[ Szerkesztve ]

(#997) rumkola válasza rumkola (#996) üzenetére


rumkola
veterán

bár már tudom, ha nem lesz a PH tesztben 5970 akkor Fless zsebét teletömte az envídija!!!!
Ennyi, kimagyarázhatatlan, egyből be fogom támadni abu-ra hivatkozva. :D

(#998) Gorneck válasza Laraxior (#995) üzenetére


Gorneck
titán

Furmark alatt pedig 90fok felett ment...a HP pl 80 fokos volt... :) Igaz ez csak egy...a 100dbból ami érkezett sajna nem kaptunk kölcsönbe többet...
Ahogy az új bios-szal se volt még szerencsénk tesztelni a karit egyéb elfoglaltságok miatt.

Jelenleg több issue is van a karival kapcsolatban...bár erről bővebb infót basztak adni... :(

Gorneck#1239

(#999) fsb1000 válasza Abu85 (#993) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Mivel az NVIDIA review guide-ja megtiltja a HD 5970 szerepeltetését"

hehe... akkor mégsem egyezik az NVIDIA elképzelése a Te "koncepcióddal"!

Ez az érv eszembe se jutott, pedig már irtad a találgatós topikban is.
Ha az 5970 ellenfelének szánták volna, akkor nem tiltaná meg a tesztekben való szerepeltetését.

Jó az elgondolásom?

///

Az összes tesztből az olvasható ki, hogy az alatt a hosszú 6 hónap alatt addig reszelték a fermit, amig egy kicsivel jobb lett a Cypress fivéreknél.
Pont a lélektani határral (10%), ami egy GTX275-285 tulajt nem riaszt el a váltástól.
Az lett volna a nagy bukta, ha Cypresst sem tudja leelőzni, azaz 1GPU-s fronton is elvérzik.
Véletlenek nincsnek.
Az 5870/50 hónapok óta piacon volt és az ATI hiába várt az utolsó pillanatig a "csoda" driverrel (Dirt2 +20% fps) az nem volt elég, mert a tuloldalon is lehetnek hamburgerrel etetett stratégák.

(#1000) Abu85 válasza rumkola (#996) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mivel minket nem is kerestek a kártyával kapcsolatban, így mi nem kaptunk. A feltételeket Kyle írta le nekem. Minden kártyánál van review guide, ami leírja a gyártók elképzeléseit a tesztről, ezt nem kell követni, de az NV most kikötötte, hogy nem szabad a HD 5970-et tesztelni. Aki tesztelte, azzal majd elrendezik a kérdést. Ha nem túl jelentős oldal, akkor soha többet nem kapnak kártyát a bejelentés napjára. Ha komoly az oldal, akkor már zűrösebb az ügy. Például az Anandtech-nek szokása megszegni az NDA-t és mást, de nem tudnak velük mit csinálni, mert jelentős az oldal. Ha hőbörögnek, akkor úgy járnak, mint a HardOCP-vel. Kyle anno nem kapott GTS 250-et, mert leírta az előző cikkeiben, hogy ugyanaz lesz a kártya, mint a 9800 GTX+, és azt is leírta, hogy a PhysX nem jelentős a játékosok szempontjából. Erre persze a HardOCP leíta, hogy miért nem lesz GTS 250 teszt, ami az NV-nek nem tetszett. Egy darabig feketelistás volt az oldal, de végül rájött az NV, hogy jelentős a felhasználóbázisa, így nem éri meg kötekedni.

(#999) fsb1000: Az, hogy minek az ellenfelének szánták, és minek az ellenfele lett végül két különböző dolog. ;)
A GF100 egy 60%-kal nagyobb lapka, mint a Cypress. Kötelező vernie. Ez nem reszelés kérdése. Ha nem veri meg, ki sem adták volna.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.